• droto

    Ahojte,

    presiel som si diskusiu a viem ze takychto threadov je uz viacej ale… Chcel by som si kupit levne (do 9000) crossove kolo, ale aby to nebol uplny shit. Som absolutny laik a vobec sa v tom nevyznam preto som chcel poprosit miestnuch guru o radu.:) Ako som vycital z roznych zdrojov tak by mi uplne stacilo Alivio a nejaka obycajna vidla. V podstate ho chcem na jazdu po prahe a okoli. dajte prosim nejaky tip. Dakujem :)

    0 0
    • jivo  

      To mozna sezenes Authora Stratose. Mam ho 7 let a naprosta prespokojenost. Najeto odhadem kolem 10t CZK, spise asfatky a lehci teren. Posledni dobou zacinam trosku jezdit do lesa a odchazeji duse. Zatim prehazovacka a razeni puvodni.

      Nesetri na odpruzene vidlici. Alepson trosku at to pruzi, doporucuji si priplatit za moznost zamykani. Na dlazkach ti jinak upadnou ruce. Jinak Praha je hroznej teren. Takova pevna lesni cesta nebo bohuzel asfaltka na Sumave je proti tomu dalnice.

      Ale deneska bych asi sel do Horkskeho a dal bych tam bohuzel kotucovky a nechal kola 700× (28"). Ale prej maji v Progresscycle nejake terenejsi crossy. U normalniho tam nedas moc tluste pneu (neprojde ramem) a nedas poradnou vidlici (mensi prumer). Mrkni na moje fota v profilu, na normalni cestovanis rozumem je to dobra volba. Ale ja toho rozumu moc nemam :-)

      0 0
      • droto  

        Dik za info. Ked si hovoril o tych horakoch, tak som sa trosku popozeral a nasiel som tento s uzamykatelnou vidlou. chcel by som pocut tvoj nazor. Dik. mojekolo.cz/in­dex.php?goto=de­tail&id=7

        0 0
        • kurýr na bajku  

          Na konci tý stránky je úplně úžasnej URBAN MACHINE.

          0 0
        • jivo  

          JA ti moc neporadim. Sem strasnej amater. Ale doted jsem mel toho Authora byl nadmiru spokojenej. Ale ted zacinam jezdit obcas i do vetsiho terenu a na dlazky chci odpruzenou vidlici. No, bouzel jsem na tom narazil. Sice tu vidlici sezenu, ale nebude tak moc pruzit a gumy se taky blbe schanej. Ale nadruhou stranu, dodnes jsem byl spokojen. Zalezi, na co to presne chces. Silnice, slabsi teren na suchu je vpoho. Ale pokud bude blato, kameny, prudci sjezdy, mas smulu. Mrkni na www.jivo.eu/foto/cykloakce To kolo zvladlo fakt dost. Ale proste dneska chci vic. U te posledni akce to mas i popsane.

          Jinak u kola je jen jedno pravidlo. Musi ti vyhovovat. Pak se to chce nekde zeptat na zkusenosti s jednotlivejam komponentama. Ale na vikend ti kolo asi nikdo na test nepujci. Ale to by byl nejlesi vyber.

          Jinak dle doporuceni to chce olejovovzduchovou vidlici. Je dost masna a na crosse se blbe shani. Vic ti o tom GT nereknu. Neznam a nemam prehled. Zeptej se nezavazne v par kramech, co ti doporuci. Pak to prober na forech a snad si neprohloupis.

          0 0
    • Twister  

      To GT není špatné, ale v téhle cenové kategorii bude lock out spíš zdrojem problémů. Ona ta vidla ani otevřená moc fungovat nebude. Krossy dělá pěkné Apache. Asi nejlepší poměr cena/výkon. Ale vidlice na takovém kole bude prostě absolutní low end. Chce si ji to zkusit aspoň propružit, jestli zrovna ten kus chodí.

      0 0
    • kurýr na bajku  

      Nevim jak dalece trváš na hranici 9000,–, ale projdi si eshopy a bazary. Chtěj minimálně čistou sadu Alivio a vidlici bych tak moc neřešil. Např. todle je dobrá nabídka: www.cyklobazar.cz/kontakt.php?…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.