• petebike  

      jejda to budem potrebova k praci co ?

      0 0
    • petebike  

      řízení vozidla ve stavu vylučujícím způsobilost, který si řidič přivodil užitím alkoholického nápoje nebo jiné návykové látky

      (§22/1c)) § 201 trestního zákona 7 25 000–50 000

      Odnětí svobody až do tří let 1 – 2 roky

      tohle je masakr, to bude v praci pruchodak :-)))

      0 0
    • blue  

      nevim, co je na tom pravdy, ale prej na tomhle webu nejsou uplne aktualni informace ohledne jeste nejakych zmen, na webu MD CR by to prej melo bejt aktualnejsi

      0 0
    • pos3k  

      no se ta auta ublikaj s cyklistama :-) (ja blikam vzdy)

      0 0
    • rhuman  

      nedovolené užití dálnice nebo silnice pro motorová vozidla nemotorovým vozidlem nebo motorovým vozidlem, jehož konstrukce nebo technický stav neumožňuje dosažení rychlosti nejméně 80 km.h-1

      • to jako kdyz tam pojedu nemotorovým vozidlem, tj, treba na kole ???

      nedavno tu prece bylo, ze ti nemuzou sebrat ridicak, kdyz porusis pravidla na kole (coz je nemotorovým vozidlem, ne?, tak prece nemuzou ani strhnout body ..

      jak tomu rozumite?

      0 0
      • petebike  

        no nevim jak to presne je, ale kdyz treba porusis pravidla a nemas jeste ridicak, tak ti muzou dat „odklad“ na ridicak, mozna uz to neplati, ale kdyz jsem si „delal“ papiry tak to bylo i pet let…

        0 0
      • kurýr na bajku  

        Sebrat řidičák za skopičiny na kole ti mohli dycky.

        0 0
        • enjoy  

          jj,oni muzou vsechno..,i to co nesmi.

          0 0
          • kurýr na bajku  

            V tomhle si ovšem celkem libujou. Pokud tě chtěj fakt potopit, tak je tohle opravdu nejlepší zbraň. Pokud ne, taxe tě ani neptaj, zda-li ho vůbec vlastníš.

            0 0
            • enjoy  

              no kdyby m chteli na biku povidat neco o brani ridicaku,tak bych se naprosto vazne dozadoval privolani nekoho kdo cist a psat.. ovsem k tomu by tam musel bejt nejakej,kterej umi telefonovat a tim je to ztraceny.

              ALE,nadruhou stranu musim rict,ze jak je zakaz vjezdu z jindrizsky na senovazny namesti,tak to jsem si to tam takhle pozde vecer jel..,zrovna me predjel nejakej typek na masine a jeli jsme tak 3 metry za sebou,samozrejme tam checkovali policajti a sebrali ho.me nechali uplne v klidku projet.to bylo dobry.a jinak,po meste mi prochazi uplne vsechno:-)

              0 0
              • kurýr na bajku  

                Asi jezdíš málo, anebo (což doufám že toho se bohdá u tebe nedočkám) střízlivej :-P. Jinak v této situaci se nevypláci dělat potíže.

                0 0
                • enjoy  

                  nejezdim tak moc,ale kdyz uz tak uz:-).no nejak se pres tu prahu musim dostat ne?:-)

                  0 0
        • kafac  

          Nemohli, a ani nemuzou.....

          0 0
          • Vrci  

            Nemohli, nemůžou, ale všimni si že u popisu přestupků a jejich bodového ocenění je řidič vozidla a ne řidič motorového vozidla. Takže je jen otázkou praxe, zda policie bude jen vybírat pokuty nebo i posílat hlášení o přestupcích.

            0 0
            • blue  

              za prestupek krome bodu taky dostanes pokutu, body nejsou zcela samostatnej trest za prestupek… takze proto tam asi neni vyslovne uvedeno ridic motorovyho vozidla a tedy i jako cyklista muzes dostat penezitou pokutu

              0 0
              • Vrci  

                ano, cyklista vlastnící řidičský průkaz dostane po spáchání přestupku pokutu a body

                0 0
                • samotar  

                  a neodporuje to tolik proklamované rovnosti před zákonem. Logiku by to mělo, pokud by byl vyžadován řidičský průkaz i pro řízení kola. Pro řidičák není vyžadována spolehlivost ani ho nelze odebrat pro ztrátu důvěry. Pokud dojde k odebrání řidičáku na základě přestupků na kole bude trest jiný pro toho kdo páchá stejné přestupky , ale bez řidičáku. Musím se potom zeptat proč není třeba odebrám třeba i pas – takovým nezodpovědným občanům – tak jak to pamatujeme z totality

                  0 0
                  • coolboy  

                    mě se to zdá taky jako kravina aby za přestupky na bajku mi ubírali body z řidičáku…to sou pak děsně ve výhodě všichni ti, co řidičák nemají…a rovnost před zákonem je v hajzlu…už vidím, jak mi budou dávat třeba po dvou bodech za nedostatečně vybavený kolo…cyklistům bych dával jen pokuty…a doufám,že to tak aji je v tom zákoně

                    0 0
                    • yetti  

                      Kamarad pravnik mi rikal, ze podle urciteho vykladu je mozne sebrat body z budouciho ridicaku (kdyby si ho takova osoba nekdy chtela udelat) stejne jako je mozne osobe ktera nema ridicak zakazat treba za alkohol rizeni motorovych vozidel treba na 5 let.

                      0 0
                • slou  

                  Pokutu jo, ale body by strhnout neměli. Podle mne je to nelogické a odporuje to zdravému rozumu a možná i zákonům.

                  Sice potom co jsem se dočetl o přednosti na kruháči tak nevím.

                  0 0
                  • enjoy  

                    co se ti nezda na prednostech na kruhacich?

                    0 0
                    • Meesha  

                      byly totiz nejake navrhy, aby prednost na kruhovem objezdu mel ten, kdo na nej vjizdi… Nechapu, kterej myslitel tohle moh vypustit…:-D

                      0 0
                      • enjoy  

                        no to bude platit.ale pouze na tech,kde neni pred kruhacem znacka dej prednost v jizde.nevim kolik takovych bude.a taky dalsi vec,ze pri vjezdu na kruhac se nebude muset davat blinkr.

                        0 0
                        • Meesha  

                          to se stejne nedava. Ikdyz minulej tejden jedu v Americky za nejakym borcem, vjizdim na kruhak a on suverene doleva do protismeru a dalsim vyjezdem pryc…

                          0 0
                          • enjoy  

                            no pekne:-).ale vlastne bysme mu meli podekovat,ze zkratil svoji trasu a nezatezoval tolik ovzdusi.

                            0 0
                          • kurýr na bajku  

                            Tam to není kruhák. Teda nechci kecat, ale myslim, že ani nikdy nebyl. Když, tam dofrčíš tak můžeš jet doprava i doleva. Záleži odkud ste oba jeli.

                            0 0
                            • enjoy  

                              tak to asi vyresi pohled na ceduli,bud tam je nebo neni:-)

                              0 0
                              • kurýr na bajku  

                                Značky nesleduju, protože jim nerozumim, ale dyš přijíždim Americkou od Míráku na ten kulaťák a chci pokračovat Americkou do protisměru, tak na mne trouběj auta co odbočujou na kulaťáku vlevo.

                                0 0
                      • kolombo  

                        No doufám, že nejezdíš pravidelně autem :-) To je v té schválené verzi :-) Já ještě pamatuju, že to už takhle bylo a opravovalo se to obráceně s tím, že všude je to stejně upraveno značkou obráceně, tak proč to tak nemít rovnou. Řekl bych, že nebude na škodu mít zrovna tenhle základ všude stejně !!!

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          tomu nerozumim, týdle přednosti vjíždějících. to se automaticky předpokládá, že ty značky na vjezdu na kruhák jsou na všech vjezdech stejný? tedy, že když já při vjezdu na kruhák musim dát přednost, že na dalších vjezdech mi ostatní vjíždějící budou taky dávat přednost? já přece nemůžu koukat co maj za značku ti, co na kruhák vjíždí, když po něm jedu. de facto by před každym vjezdem/výjezdem měla bejt na tom kruháči značka „hlavní silnice“. jinak bych měl při jízdě na kruháku dát vždy přednost v jízdě těm vjíždějícím. ten paragraf mluví pouze o tom, že řidič přijíždějící na kruhový objezd označený … dej přednost v jízdě … musí dát přednost vozidlům jedoucím na kruhovém objezdu. ale neříká, že na takto označeném kruhovém objezdu by platila takovádle přednost obecně…

                          0 0
                          • kolombo  

                            Hm, to je dobrá otázka :-)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              odpověď: Podle vyhlášky č. 193/2006 Sb. bude každá dopravní značka „Kruhový objezd“ nejpozději k 1.7.2006 vždy povinně doplněna dopravní značkou „Dej přednost v jízdě!“ nebo „Stůj, dej přednost v jízdě!“. není to komedie???? :oD

                              0 0
                              • blue  

                                jestli on nema nekdo z MD nejakou funkci ve firme Proznak Praha, s.r.o. :-)

                                0 0
                          • PjSky  

                            moc to motas. vozidlo na KO ma vzdy prednost. ty znacky sou pro to, ze 1/2 lidi na to zapomina. Logicky, vystup ma vzdy prednost jinak dojde k preteceni zasobniku :D

                            0 0
                    • slou  

                      Nezdá se mi ta zdvojena podminka o značkách, které tam musí být aby platila přednost vozidla jedoucí po kruhovém objezdu.

                      Např. je kruháč kde nějakým nedopatřením zmizne u jednoho vjezdu značka doplňující značku kruhového objezdu. Řidič přijíždějící po této cestě znalý nové úpravy si řekne „hle můžu si to fičet jedna báseň“ a jak na potvoru natrefí ve stejném okamihu auto na kruháči, které má přednost. A je zde trocha šrotu.

                      Je to sice trochu přitažené, ale i tak mi to někdy připadá, že si někdo mastí kapsu. Ono je to asi tak, že mi dlouho nebylo jasné proč se v zimě svítit musí a v letním čase ne. V letě je asi přes den více světla.

                      Tož tak.

                      0 0
                      • Vrci  

                        bohužel to přitažené neni, to nás asi čeká. I tohle je důvod, proč jsou značky „dej přednost v jízdě“ a „stůj, dej přednost v jízdě“ jiného tvaru, dají se poznat i z druhé strany. Takže nám díky této geniální úpravě nezbyde nic jiného než na každém výjezdu z kruháče koukat jestli tam ta značka je.

                        0 0
                        • Meesha  

                          no, a kdyz budou z hliniku a nekteri spoluobcane je odcizi, tak budem stat vsichni dokolo na jednom kruhovém objezdu v zacpe… :-D

                          0 0
                        • kolombo  

                          Hele, když si uvědomíš, kolik lidí se domnívá, že přednost je rovně, i když tam žádné značky nejsou, tak bych zrovna ty kruháče jako největší problém neviděl.

                          0 0
                        • slou  

                          Takže všici budou hledět po značkách které jsou k nim otočené zády a kruháč se stane hlavním špuntem na cestě :)

                          Ono se to nějak vstřebá.

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          Podle vyhlášky č. 193/2006 Sb. bude každá dopravní značka „Kruhový objezd“ nejpozději k 1.7.2006 vždy povinně doplněna dopravní značkou „Dej přednost v jízdě!“ nebo „Stůj, dej přednost v jízdě!“. čili bude to všude. zdroj: novapravidla.cz

                          0 0
          • kurýr na bajku  

            Tak jestli nemohli a nemůžou, tak mi několik fízlů, nezávisle na sobě lhalo. To můžou ?

            0 0
      • Milenius  

        Ses ucastnikem silnicniho provozu, at uz se tam pohybujes na cemkoliv, mne nedavno chytil polda na prechodu, kdyz jsem sel na cervenou, dostal jsem 100ku pokuty a jeste vyhrozoval, ze od priste mi za to strhnou 1 bod, na cervenou chodim dal, jen se vzdy predem rozhlidnu, jestli tam neni policajt :-)

        0 0
    • pepino  

      „Velmi důležité, zejména u dětí, však je, aby cyklistovi přilba dobře padla a současně se mu i líbila.“ Dobrý den pane cyklisto, vy máte ale hnusnou přilbu, neříkejte, že se vám líbí. Tak to bude za pětset.:-)

      0 0
      • goofy  

        Tohle ale neni v zakone… Tohle jsou jenom obecne kecy k tomu, aby ty zakony ti mene chapavi (cti: vsichni neurednici) dokazali pochopit…

        0 0
    • djano  

      Tak s tymto budete mat problem : „při řízení vozidla neumožnění chodci na přechodu pro chodce nerušené a bezpečné přejití vozovky ". Sused jazdi autobusom a mi to vysvetloval (je to tak aj u nas) – ked zastavi pred prechodom aby umoznil chodcom prejst, je povinny zabezpecit ich bezpecny prechod. Pokial blbec vo vedlajsom pruhu nezastavi (aj ked je povinny) a niekoho zrani, pripadne nedajboze zabije, ten co pustil chodcov ma problem, lebo nesplnil prave druhu cast svojej povinnosti. Vysvetloval to aj policajtom ked ho chceli pokutovat a ti museli uznat ze nemohol autobusom zablokovat obidva jazdne pruhy a nechali ho ist. Ako sa k tomu budu stavat vase "bodovacie komisie“ ukaze prax.

      0 0
      • Vojtas  

        bych rekl ze zrovna autobusem by to slo :)

        0 0
          • blue.sun  

            Nechtěl bych se vézt vzadu v tom busu :(

            0 0
          • blue  

            na to uz sem koukal nekdy pred dvouma mesicema a porad nemuzu prijit na to, kde se vzal ten nakladak vpravo u zdi, o kterej se rozstrelil ten druhej (cas zhruba 0:58)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              To je tak, kdyz nekdo neumi zachazet se strojem casu. Si mysli, ze se muze objevit kde chce a kdy chce :-D

              0 0
            • Misiak  

              sovietskaja technika :D

              0 0
            • wroum  

              skoro to vypada ze vyjel z ty zdi.

              0 0
              • blue  

                to sem si taky myslel, ale ten zpusob, jak se tam srazej, mi prijde divnej i na takovou variantu

                0 0
                • goofy  

                  No taky sem nad tim uvazoval, a ty kamiony uz asi musely jet bud vedle sebe, nebo ten jeden spish dokonce po zadu. V tom case 0:58 je videt, ze ten osobak uz zbesile brzdi, a kamion asi taky protoze nejsou od koure videt zadni svetla (ani brzdova), a po odrazu od toho druheho se z oblaku koure objevi…

                  0 0
            • Vrci  

              na silnici běžná věc – jízda v těsném háku a asi foukalo mírně z prava proto bylo zadní auto vyjeto doleva.

              0 0
          • Misiak  

            nepozna niekto hudbu (nazov skladby) z toho druheho videa?

            0 0
        • André Vebr  

          NE, NE a zase NE. Parag.123a jasně hovoří, že bodový systém je určen pro řidiče MOTOROVÝCH vozidel, bla bla. Cyklista tedy může max. zaplatit pokutu, ale nemůže být sankciován trestnými body či vyhrožováním o sebrání řidič. průkazu. Je to osobně ověřeno na mim. dopravy…

          0 0
          • kurýr na bajku  

            I když jedeš na koni, taxe ti to vztáhne na řidičák.

            0 0
            • enjoy  

              koukam ze uz te benga jejich kecama uplne dostali:-D

              0 0
              • kurýr na bajku  

                Město mě zdegenerovalo. Bojim se o svoje děti. BTW: Universita karlova v Praze nás má za pokusná zvířátka, čimž chce dokázat, že po 5ti letech týdle práce sis totálně zničil zdraví po všech stránkách. Sem zvědavej na výsledky :-o

                0 0
                • coolboy  

                  UK zase neví roupama co dělat?? :-) myslím, že dělat mesengera musí být zajímavá práce… i když troška těch výfukových plynů na plicích zůstane, tak furt lepší než sedět a sedět někde v kanclu… :-)

                  0 0
                  • enjoy  

                    ne on se tady kuryr snazi nam tvrdit ze to maj tezky:-),ale ja videl messengera co jel na necem jako 4X kolo a vesele si jel po zadnim..,proste v klidku prace:-)

                    0 0
                    • kurýr na bajku  

                      Jo to je Peťan 187, ten jezdí po zadním, nebo po zádech ;-) BTW: před chvílí sem se rozsekal a nalomil sem si luxusní šaltr DUROLUX (fakt byl úžasnej) a nalomil patku. Pozitivní je že to stále řadilo. Negativní je ta krev ze stokrát rozbitý jizvy. Sem idiot :-/

                      0 0
                    • kurýr na bajku  

                      Ješte k tomu výzkumu UK. Já tam samozřejmě nejdu, protože sem si jist, že kolena a plíce mám v řiti, takže nepotřebuju aby mi to někdo řikal.

                      0 0
                      • rasto  

                        byt na Tvem miste, sel bych tam. abys to mel vedecky podlozene. taky by me zajimalo, jak se na me projevuje moje denni dojizdeni do rachoty…

                        0 0
          • djano  

            Tentokrat som nepisal o bicykli, myslel som MV.

            0 0
          • Mirek1  

            Jen jestli si to na min. dopravy overovali i ty policajti… :-) Uz jsem se setkal i s jednim mestskym policajtem, kteremu kdyz jsem vysvetloval, ze za krizovatkou uz neplati zakaz zastaveni, tak mi neustale tvrdil, ze je to sice pravda, ale ze jim macelnik rikal, ze u tyhle krizovatky to neplati… TO JE TEDA MATERIAL! :-)))

            0 0
            • bajker  

              Městští policajti jsou blbý paka, to že jim dali pravomoc je katastrofa. Budou si léčit komplexi.

              0 0
          • VencaV1  

            To je zajimavy, asi pred tydnem mi vyhrozoval mestskej policajt na Karlstejne, ze jestli tam pojedu po 1.7. znovu na kole, tak dostanu silenou pokutu a navic mi strhnou body.

            0 0
            • pepino  

              To máš dobrý, mě prej nehty na palcích.

              0 0
            • la-da  

              No ted jsem si predstavil jak budou policajti strhavat nejaky zensky body,snad aby radsi nosily jiny druhy pradla…

              0 0
              • VencaV1  

                Aha, tak to byl nejspis jenom nejakej uchyl. Ale body jsem na sobe opravdu nemel. :)

                0 0
              • enjoy  

                ve vyspelych zemich je to tak,ze se prisneji trestaji za prestupky mladsi ridici(resp. mene zkuseni).. umel bych si predstavit pohlizeni na zeny trosku jinak,protoze je vedecky dokazany(muzes se vztekat jak ches:-)) ze v krizovych situacich zmatkuji znatelne vic nez muzi.

                0 0
              • enjoy  

                je tak ty asi nejsdi zenska co?:-)). tak snad tim aspon nastvu nejakou mistni slecnu.

                0 0
    • kafac  

      Za prestupek na kole ti ridicak ani zadny body vzit nemuzou. Muzou ti dat pouze pokutu. Je to skoro az na konci tohodle clanku (rady pravnika): www.sterba-kola.cz/…ol090404.php?…

      0 0
    • Luke  

      přidám jednu perličku, kterou jsem se dozvěděl na školení řidičů kvůli firemnímu vozu. podle stávajících pravidel vám příslušník nemůže kontrolovat technický stav vozidla. teda může, ale nemá na to právo. v zákoně se sice na to pamatuje, ale je tam odkaz na nějaký paragraf, který byl zrušen a žádný nový není. takže kdyby vám chtěli dát flastr třeba za sjeté gumy nebo cokoliv podobného, tak ho můžete poslat někam… ale jen do konce června, v nových pravidlech už je to opraveno :-) není to z mojí hlavy, tvrdil to chlap akreditovaný ministerstvem vnitra. jak jsem koupil, tak prodávám.

      0 0
    • Tomcat  

      No upozorňuju, že od ježdění do práce na kole mně odrazuje všemi oblíbená silnice 38 a to že nemám v práci sprchu.

      Po dlouhé době jsem chtěl oprášit Simsona a podíval jsem se po nové malé motorce Gilera, CPI, Derbi (možná i scooteru). Jaké bylo moje překvapení, že současné 50ky mají maximálku jen 45km/h. Jeden prodejce mě dokonce upozornil, že předpisy EU neznají jinou motorku než 50dinu do 45km/h. Jsem vlastníkem starého řidičského průkazu A/B s omezení A do 50ccm. Tedy z dob kdy neexistovali skupiny A1 a AM.

      Malou motorku chci jen pro cestu do práce a z práce. Je to jen cca 30km od baráku k baráku. Motivace pro malou motorku je díky spotřebě a nedostatku parkovacího místa.

      • nový papíry dělat nechci a v poměru ke zbytkové ceně Simsona se nevyplatí (možná ani proti nový motorce)
      • kupoval malou motorku s rychlostí do 45km/h mi připadá nanic (takové lepší silniční kolo s většími náklady na provoz)
      • pořizovat nový papíry a silnější motorku nechci, protože vzhledem ke spotřebě (upřednostňuji MX 400vku nebo Motard) by byla dost drsná potřeba. Takže potencionálně se to nevyplatí. Na silnější jsem jezdil jen na motocross trati, nebo okruhu, na silnici s tím nechci ani zanic.

      Jak tedy s novými předpisy? Jakou skupinu vlastním teď? Musím díky starému Simsonovi děla papíry na 125ku? Je možné si tedy pořídit 50ku a maximálkou tak do 80–70 km/h, myslím tovární ne otuněnou.?

      Ale jinak nám nové předpisy přinášejí samá pozitiva, že ?

      0 0
      • náčelník  

        Par. 81 zde: www.autoskoly.cz/…/00-361i.htm Teď máš A1 a B.

        0 0
        • Tomcat  

          Dik No doufam, že to tak tak je. Tomu šílenýmu výpisu Zákona o provozu na pozemních komunikacích nerozumím páč se vněm nevyznám .

          0 0
          • náčelník  

            Je to tak. Mám už přes 20 let papíry jen na fichtla a na osobák, teď jsem si měnil řidičák a mám tam napsanou skupinu A1 a B. Nové je taky to, že se skupinou B můžeš řídit traktor do 3,5 tuny :)

            0 0
      • fousac  

        jestli mas klasicky stary A/50 na fichtla, nove to bude A1/150, kde 150 neni objem, ale „harmonizacni kod“ kterej znamena motocykly do 50ccm, jejichz rychlost PREVYSUJE 45km/h…

        0 0
    • Tomcat  

      Bez ohledu jakou variantou se život na silnicích dá, bude to mít negativní dopad na Českou ekonomiku.

      Potencionálně, pokud podle nových předpisů postihneme průměrného řidiče, tedy ne nějakého drsného piráta, za nějaký ostatní účastníky neohrožující přestupek (pásy, parkování, stání, maximálka na dálnici o 10km/h). Stát přijde o víc peněz, než získá na pokutách. Pokud někomu stát se bere řidičské oprávnění „za ostatní neohrožující přestupek“ je možné počítat takové ztráty ve statisících za osobu na rok.

      Nové předpisy budou mít další ekonomický dopad, průměrně se zvýší počet zpoždění v dopravě. Autobusová doprava může být napojena na vlakovou, takže cestující nestihnou přípoj. Následuje tedy odliv lidí z autobusové dopravy na individuální automobilovou Kamionová doprava se zpozdí atd…

      Klesne počet prodávaných lepších (výkonnějších) vozů, protože řidiči budou mít pocit, že jsou jim nanic. Obecně se dá očekávat, že také klesnou tržby benzínových pump a následně se zvýší cena za litr, aby se to dorovnalo. Klesne počet prodávaných silnějších motorek a zvýší se prodej malých motorek (do 250ccm).

      Ve městech se zvýší úroveň zamoření vzduchu spalinami, protože pokud budou auta furt podřazovat a zastavovat je to taky znát.

      Celkově tedy nevyhraje nikdo, pokud někdo jezdí jako prase, nebo vrah, bude tak jezdit furt dokud se nezabije nebo ho nezavřou a na ten zbytek to bude mít ať přímí nebo nepřímí negativní dopad.

      Některé upororňuji předem, že dopravou na kole a vlakem to „dohnat“ nejde.

      Takže kdo je tím opravdu potrestaným?

      0 0
      • enjoy  

        jo!:-).a cely to odstartuje mavnuti kridel nejakyho motyla v jizni americe:-)

        0 0
      • Smazaný účet  

        tak tím jsi mě opravdu rozesmál. byl to doufám ftip… :o)

        0 0
        • filipes  

          To mi neprijde moc k smichu. Kdyz kazdy rok ziskas jeden bod, tak jsi za 12 let bez ridicaku – to je pro cloveka co musi v praci jezdit dost problem. A jeden bod za rok ziskas pekelne snadno, staci jedna pasticka typu fingovana oprava silnice s nesmyslne nizkou rychlosti nebo zapomenuty svetla v letni slunecni den. To nemluvim o parkovani v Praze ;-) Zakon je prilis represivni, misto aby se resily problematicke useky kde jsou nehody. Treba plne prerusovane cary jsou casto uplne nesmysle, prechody pro chodce pres 4prodove skoro-dalnice apod…

          0 0
          • enjoy  

            ale kdyz jeden rok budes hodnej,tak ti 4 body umaznou.navic spatny parkovani neni bodama hodnoceny,pokud teda nejsi uplnej dobytek a nestojis na miste pro invalidy. osobne me hodne zajima situace dole na vaclavaku,tam je to uplne bezny a okolo chodej fizlove.obcas tam zajdu a trochu pany policisty zaprudim.

            0 0
      • emkaa  

        No vy si z toho delate srandu, ale to jeste neni to nejhorsi. Ona totiz nova pravidla taky zhorsi dostupnost prvni pomoci, protoze auta budou jezdit pomalejc a sanitky tudiz budou muset casteji predjizdet. Tim se mimochodem zvysi spotreba zarovek v blinkrech sanitek a tim zas vzrostou neprimo naklady na zdravotnictvi. V nakladakach se budou rychlejc kazit potraviny a supermarkety to odmitnou prevzit, cimz se zase zvysi hustota dopravy, protoze to budou muset vozit vickrat. Taky diky tomu, ze autobusy budou jezdit pomalejc, tak si budou muset koupit cestujici na cestu dvoje noviny coz jim opet neprimo zvysi naklady a bude roztacet inflacni spiralu. Majitele rychlych vozu se budou muset plouzit za obycejnejma skodovkama a budou z toho mit deprese. To vyvola vlnu sebevrazd zvlaste mezi manazery a konzultanty cimz nase ekonomika prestane byt konkurenceschopna. A to je jen zacatek, proste jsme v prdeli!

        0 0
        • Manas  

          megalol – hlavne ti konzultanti :-)

          0 0
        • jecnak  

          Nj butterfly effect :-D

          0 0
          • Tomcat  

            Hmm chápu, že jsem to podle vás natřel moc načerno a přitáhnul za vlasy , ale co to je ten butterfly effect.

            Z tohoto en.wikipedia.or­g/wiki/Butter­fly_effect jsem to buť nepochopil, nebo v tom nevidím souvislost s mím příspěvkem a vaší reakcí.

            0 0
            • ivaneck  

              Motýlí efekt, kdy motýl na jedné straně zeměkoule pohne křídlem a na druhé to vyvolá tuším bouři má simulovat složitý systém, jako je počasí nebo v našem případě doprava. Tento systém je (!) popsatelný diferenciálními rovnicemi, přičemž i malá změna počátečních podmínek může vést k úplně jinému řešení než bez tohoto zásahu. Doufám, že to jde pochopit ;))

              0 0
              • Tomcat  

                Aha , tedy to přirovnání k tomu co jsem napsal není přesné protože, přičina není vzdálená, ale vše je na jednom místě.

                Efekt nebude žádný rychlý kolaps, ale pokud to někdo po roce zpočítá, v plusu to prostě nebude. Dopad je v řádu let nikoliv „za 14dní nebudou nebude chleba“

                0 0
    • Vrci  

      všimli jste si, že zmyzelo povinné vybavení kol?

      0 0
      • pos3k  

        co vim tak o kolech byla vyhlaska 341/2002 Sb, o te v teto neni zminka, takze plati i nadale

        0 0
      • pos3k  

        eh tak jsem zkusil nastrel a nasel: Jízda na jízdním kole § 57

        strana 34 :-)

        0 0
      • pepek  

        Ale fuj! Hned si to vizmyzykuj!

        0 0
    • PjSky  

      a jeste tohle me dojima:

      Dále může řidič předjíždět cyklistu i v křižovatce a v její těsné blízkosti.

      coz se bije s:

      Řidič nesmí předjíždět:

      1. na křižovatce a v těsné blízkosti před ní; tento zákaz neplatí

      1. jde-li o předjíždění jízdních kol, mopedů a motocyklů bez postranního vozíku

      BRAVO!!!

      to stare nepredjizdeni by bylo v pohode, to nove znamena za vam 90% ridicu vjede svizne po boku do krizovatky a pak to pekne svihne krosem protoze vy musite davat bacha kdyz jedete ZA nim [otazka vterin].. takhle to dopadne v Praze, a ja uz tudy na kole nejezdim… kdyz ridic masti 50 a vy 20 tak vas vidi stat…

      0 0
      • Ow3n  

        Tak tenhle zákon určitě přísloví „Sportem ke zdraví“ moc nepřispěje. Nechápu kdo to mohl navrhnout a už vůbec ne proč ? Předjíždění v křižovatce, a to kohokoliv, je podle mě stejně nebezpečné jak otáčení vozidel na dálnici.Tak Vám chlapci opět děkujeme !!!

        0 0
      • JJ  

        To se nebije, ne? V obou vetach plati to same

        0 0
      • enjoy  

        musis v ramci moznosti jezdit tak,aby se ridici bali tebe a ne ty jich.ja tak kolikrat jezdim.ovsem jsou ale nadani jedinci na ktery moc velky dojem s tema svarenejma trubkama neudelas:-D

        0 0
        • Manas  

          Protoze vetsinou disponuji vetsima svarenejma trubkama uz na predku kary. :-)

          0 0
      • Smazaný účet  

        jenže zároveň někde jinde je řečeno, že při předjíždění nesmíš toho druhýho ohrozit, možná ani omezit (nevím přesně). pokud je široká křižovatka, tak to nijak neva… krom toho auto musí sakra šlapat na plyn, aby bajkera co zadupe stihlo na křižovatce předjet.

        0 0
      • vili  

        precti si to znovu, oboje rika to stejny…

        0 0
    • Smazaný účet  

      Doporučuji aktualne.cz, online rozhovor se Zdeňkem Bambasem. Titulek „body dostane i chodec“ hovoří za vše… prostě v tom bude chaos. Na mou otázku odpověděl, že body může dostat i řidič nemotorového vozidla, i neřidič. Porovnejte se zmíněným paragrafem 123a. Myslím, že napíšu na MVČR do poradny, páč už mě to štve.

      0 0
      • pos3k  

        safra moji civilni prezdivku ctu posledni dobou vsude :-) (Body cteno Body) :-)

        0 0
      • enjoy  

        jako clovek je v pravu,kdyz bude policajtovi rikat ze at se na ty kecy vykasle,at ho neotravuje se svoji neznalosti zakona..,ale copak on i kdyby to nakonec zjistil:-),muze se po cloveku docela svezt..

        0 0
      • Smazaný účet  

        abyste nehledali: Hlava V BODOVÉ HODNOCENÍ PORUŠENÍ POVINNOSTÍ STANOVENÝCH ZÁKONEM § 123a Bodovým hodnocením se zajišťuje sledování opakovaného páchání přestupků nebo trestných činů, spáchaných porušením vybraných povinností stanovených předpisy o provozu na pozemních komunikacích řidičem motorového vozidla nebo že se řidič porušování těchto povinností nedopouští. Přehled jednání spočívajícího v porušení vybraných povinností stanovených předpisy o provozu na pozemních komunikacích a počet bodů za tato jednání je stanoven v příloze k tomuto zákonu.

        0 0
        • enjoy  

          tak snad aby to clovek nosil vytisteny u sebe…:-)

          0 0
          • pos3k  

            no par papiru vytistenych mam (vybava kol, a jizda v terenu), holt pribude dalsi :-)

            0 0
        • quidos  

          rozhovor, resp. odpovědi p. Bambase jsem taky četl, i o tom, že body seberou i chodci. Jenže když si přečtu tento paragraf 123a, tak se píše:„…Bodovým hodnocením se zajišťuje sledování opakovaného páchání přestupků nebo trestných činů, spáchaných porušením vybraných povinností stanovených předpisy o provozu na pozemních komunikacích řidičem motorového vozidla nebo že se řidič porušování těchto povinností nedopouští..“ Není tam ani slovo o tom, že se těch přestupků musí řidič motorového vozidla dopustit při řízení motorového vozidla – čili když to vezmu doslova, počítají se i přestupky spáchané při jízdě na kole nebo chůzi po silnici<\b>, a tudíž má pravdu p. Bambas. A teď mě kamenujte..

          0 0
          • enjoy  

            tak to mi projde zase jako jedna debilni formulace.. jako ridice motoroveho vozidla si predstavuju osobu sedici za volantem a ridici vozidlo.ne cloveka vlastniciho ridicske opravneni. hadam je to celkem srozumitelny..

            0 0
            • Luka  

              souhlasim s tebou. Baca na prochazce taky neni osoba zenouci stado, tedy nema prednost na kruhovem objezdu…

              ridic motoroveho vozidla je ten, kdo ho RIDI… takze i kdyz budes v aute sedet se trema dalsima co maj ridicak, ridicem bude jen ten u volantu..

              0 0
            • quidos  

              sebekriticky přiznávám, že to, co jsem napsal, je asi krapet přitažené za vlasy, jenže i z bedny se každou chvíli ozývá, jak se v souvislosti se všemi možnými zákony slovíčkaří, a tak mě moc zajímá, jak to bude vypadat po tom 1. červenci. Jinak na silnici, když už po ní musím přejet do lesa, se snažím předpisy dodržovat a snad se mi to (až na občasnou jízdu po chodníku) daří

              0 0
          • ravo  

            Víš, kdo to je řidič motorového vozidla? To je ten, který to vozidlo řídí a to bez ohledu na to, zda-li má vůbec řidičák. Ten kdo má řidičské oprávnění k řízení motorového vozidla a sedí doma v obývacím pokoji není ridič motorového vozidla ale jen a pouze držitel oprávnění k řízení motorového vozidla.

            Jistě Bambas a příslušníc PČR a MP si ten zákon budou vykládat k obrazu svému, nicméně v případně následujícím správním řízení se jim ten obraz může poněk rozmlžit až zcela vypařit.

            A teď koukám, že Enjoy už to napsal, ale stejně mi mé velké ego dovolí to sem ještě postnou a enjoye posichrovat:-)

            0 0
      • blue  

        nektery veci jsou fakt neuveritelny, treba policistovo tvrzeni jako postacujici dukaz k obvineni, ta story o mereni tramvaji je taky dobra

        0 0
      • VencaV1  

        Při objíždění cyklisty (zvl. dítěte,staršího člověka apod.) přejedu plnou čáru,abych ho neohrozil-bude penalizováno?

        Zdeněk Bambas: 1.Při objíždění překážky můžete plnou čáru

        Takze nez aby ridic prejel plnou caru, tak asi radsi ohrozi cyklistu aby nahodou nedostal pokutu.

        0 0
        • VencaV1  

          Tak jeste jednou bimbasova odpoved:

          Při objíždění překážky můžete plnou čáru přejet. Ta překážka ovšem není jedoucí cyklista.

          0 0
        • quidos  

          jenže o objíždění cyklisty by se jednalo, kdyby stál u kraje silnice, když na kole jede, jde o předjíždění a při předjíždění přes plnou čáru nesmíš, tak musíš počkat, až zákaz předjíždění skončí

          0 0
      • jecnak  

        Jezismarja, co to je za silence. Takovym by z Bohnic nemeli davat vychazky.

        0 0
      • d_j  

        Na iDnes si muzete dat s Bambasem opacko: zpravy.idnes.cz/od­povedi.asp?t=bam­bas2

        0 0
      • gumid  

        Bambas – toť vzorná ukázka „inteligentního“, „nearogantního“,„ko­munikativního“,„ne­povýšeneckého“ blba. Jak ten se třese, až začne platit nový pořádek… viz. např ty jeho bláboly o dopr.značkách, které se prostě „vyskytnou“ a zůstanou( např. na dálnici omezená rychlost většinou nemá ukončovací značku, tudíž by ji měla rušit křižovatka…no super…„svištět“ 60km/hod cca 30km…a máte možnost reklamovat jejich umístění na územněmístních orgánech, které rozhodly o jejich umístění -to abychom vozili katastrální mapy, asi. K těm dopr. značkám vůbec – všiml si někdo, jak málo stačí, aby ji nějaký tupan postavil na silnici a kolik úsilí stojí odstranění takové značky? Podotýkám, že samotná dopr. značka jest tovar vysoce anonymní… Obávám se, že plk. BIMBAS asi neumí anglický jazyk, protože jinak si mohl všimnout hesla, jež na dveřích svých vozů vozí RESPEKTOVANÍ policisté v USA – jestli v tomhle není náhodou onen zakopaný pes malé autority policajtů u nás. V ČR by měli spíš mít výstižnější nápis, něco jako : BUZERUJU a NEPŘEMÝŠLÍM.

        0 0
      • VencaV1  

        Koukam, ze sem slepej, midlander uz na to upozornoval.

        0 0
        • enjoy  

          no hlavne mi prijde ze pan Bambas si bud rad neco vyklada po svym anebo je to teda uplne v pytli,protoze tam zase povidal ze muze dat trestny body klidne „pani s kocarkem“:-(((

          0 0
          • ravo  

            Když může Bambas odpovědět, že na „policajty platí stejný metr jako na každého“, tak se rovnou může dát na lidovou tvořivost a začít psát pohádky.

            0 0
        • pos3k  

          ja te chtel taktne popostrcit ale nejak jsem zapomnel :-) jinak Bambas taky zaperlil, viz muj odkaz na tramvaje OSPEA

          0 0
    • Smazaný účet  

      Tak už i Česká televize se nechala strhnout – dnes v dobrém ránu prohlásili, že cyklista mladší 18 let jedoucí bez helmy může dostat až 2500 korun pokuty a DVA BODY. bóóóže.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        dva body do žákajdy! A za houpání na židli bych mu sebral kartu na obědy.

        0 0
        • pepino  

          To už by neprošlo u Amnesty International­.Dneska jsou karty na obědy? My měli stravenky,no jo, ten pokrok nezastavíš.

          0 0
      • sun7dots  

        Bambas zrovna odpovida na idnesu, muzete se ptat;)

        0 0
      • Lance  

        Ale pokutu a body muze dostat de facto jen cyklista od 15–18 roku, protoze do patnacti let nejsi trestne odpovedny tudiz jsi beztrestny a nevezmou si na tobe nic nebo? Jak je to s odpovednosti rodicu?

        0 0
        • pepino  

          Sákra vy mě matete, tak já pojedu nakalenej z hospody na kole, dostanu 20.000,–pokutu a ještě mi strhnou 8 nebo kolik bodů z neexistujícího řidičáku?Takže postupně jich nasbíram třeba 24,takže když si budu dělat řidičák,budu ho dělat třikrát za sebou?:-) No u nás bych se ničemu nedivil.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            A budes si na nej muset 6 let pockat… bez prestupku.

            0 0
          • Lance  

            Podle me Ti nemuzou dat trestne body pokud neridis motorove vozidlo (nevim ale jaky je vyklad a nechce se mi to hledat,tudiz si to vykladam takhle:-)) a kdyz jsi jako cyklista,tak pokutu dostanes,ale body nevemou – nejsi ridic motoroveho vozidla. Stejne kdyz pojedes autem a budes ridit, pripoutas se, ale spolujezdec ne, tak pokutu dostane spolujezdec, ale body mu nevemou zadne!!!

            0 0
            • Vrci  

              tak si přečti popis přestupků „řidič vozidla“ nebo „řízení vozidla“ www.novapravidla.cz/…_ohodnoceni/

              0 0
            • pepino  

              No včera říkal floutek na ČT1, že cyklisti do 18let musí mít přilbu, a když ne, dostanou pokutu a přijdou o body.Asi bude s výkladem ještě prča,ať žije 1.červenec!:-)

              0 0
      • kolombo  

        Taky jsem to slyšel. A zaujala mě ještě další věc, v zákoně je za jeden bod nedodržení zákazové značky, tedy například „vjezd zakázan“. Takže by se mohlo stát, že pojedete po vyznačené cyklotrase a nasbíráte bodů, že můžete auto rovnou prodat :-(

        0 0
        • kolombo  

          Sakra, zapoměl jsem na fotku

          0 0
          • Mirek1  

            Jo to u nas v polabi vede dokounce cyklotrasa asi 20 metru po silnici pro motorova vozidla… A to je taky podle noveho zakona za bod. Leda, ze bych kolo tec 20 metru tlacil, pro codce je to bez bodu. :-)

            0 0
            • kolombo  

              Podle pravidel pro zřizování by neměla jít ani po silnici 1. třídy :-(

              0 0
    • jecnak  

      Vidim to tak, ze kdyz pojedu s kocarem s ditetem mimo prechod, dostanu trestny body a chudak dite taky. Jezis co kdyz budu nezodpovedny rodic a dite si tak bude moct udelat ridicak az treba v 35. Tomu rikam dilema. A co teprv chudaci tehotny zeny (muzi :-).

      0 0
      • pepino  

        Jo vony se ty trestný nějak časem umazávaj,že jo? Takže budu mít do 50 čas, než si ten řidičák udělam.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Napsal jsem dotaz na výklad paragrafu 123a na ministerstvo vnitra, neb jsem myslel, že pod něj spadá i dopravní policie (nebo ne?). Dostalo se mi odpovědi přímo od Bambase. Nevím, esli to sem mam fláknout, aby mi za to nestrh body… ale co, chtěl jsem oficiální stanovisko, napsal mi svoje stanovisko, myslim že to lze zveřejnit.

      ----- Original Message ----- From: " Aleš Pleskot" <ales.pleskot(a)cen­trum.cz> To: <dotazy(a)mvcr.cz> Sent: Tuesday, June 20, 2006 11:53 AM Subject: bodový systém-par. 123a-nejasnosti

      Dobrý den, mám dotaz k bodovému systému v novém zákoně o silničním provozu. Dnes (20.6.) proběhl online-rozhovor se Zdeňkem Bambasem, ředitelem dopravní policie, na serveru aktualne.cz. V něm se pan Bambas vyjádřil v tom smyslu, že body může dostat i řidič nemotorového vozidla, dokonce i neřidič (např. chodec). Toto tvrzení je ale v jasném sporu s paragrafem 123a zákona 411/2005 Sb., kde se praví (cituji): „Bodovým hodnocením se zajišťuje sledování opakovaného páchání přestupků nebo trestných činů, spáchaných porušením vybraných povinností stanovených předpisy o provozu na pozemních komunikacích řidičem motorového vozidla nebo že se řidič porušování těchto povinností nedopouští. Přehled jednání spočívajícího v porušení vybraných povinností stanovených předpisy o provozu na pozemních komunikacích a počet bodů za tato jednání je stanoven v příloze k tomuto zákonu.“ Jinýmy slovy, bodové ohodnocení přestupku je zde jasně vymezeno pouze na přestupky spáchané řidiči motorových vozidel, nikoli
      řidiči nemotorových vozidel nebo neřidiči. Rád bych znal nějaké oficiální stanovisko ministerstva vnitra k tomuto paragrafu. Děkuji. S pozdravem Aleš Pleskot

      odpověď:

      Pokud stačí stanovisko Zdeňka Bambase, tak zde je:

      1. Neřidič není chodec, jak jste si do rozhovoru mylně doplnil. Neřidič je osoba, která řídí motorové vozidlo, aniž by k tomu měla příslušné řidičské oprávnění. V úvodu rozhovoru je to vysvětleno. No a za tento trestný čin je 7 bodů. 2. V úvodu k § 123a se opravdu hovoří výslovně o řidiči motorového vozidla. V přehledu jednání, za které se udělují body je napsáno výslovně: 1 (bod za) nedovolené užití dálnice nebo silnice pro motorová vozidla nemotorovým vozidlem… Jak tedy zní na otázku správná odpověď? Mimochodem gesci za zákon má Ministerstvo dopravy nikoliv Ministerstvo vnitra. Zdeněk Bambas

      to o chodci doplnila redakce aktualne.cz do uvodu rozhovoru, nikoli ja svevolne. kvízová otázka: jak zní odpověď? :oDDD ví to vůbec pan Bambas? a co Jan Tleskač?

      0 0
      • Smazaný účet  

        jo, koukám, že už to o chodci opravili… teď je tam to co tvrdí bambas… komedianti… původně to bylo přímo v titulku.

        0 0
      • kolombo  

        Nějak to nechápu :-(

        Tohle:

        2. V úvodu k § 123a se opravdu hovoří výslovně o řidiči motorového vozidla. V přehledu jednání, za které se udělují body je napsáno výslovně: 1 (bod za) nedovolené užití dálnice nebo silnice pro motorová vozidla nemotorovým

        vozidlem… Jak tedy zní na otázku správná odpověď? Mimochodem gesci za zákon má Ministerstvo dopravy nikoliv Ministerstvo vnitra.

        psal Bambas? To není moc jasná odpověď :-(

        0 0
        • Smazaný účet  

          To asi nechápe nikdo, a asi to bylo účelem. Ta odpověď je to jediný, co sem chtěl vědět – nedostal jsem jí.

          1. Bambas sám neví, ale nechce to přiznat.
          2. Bambas ví, že je to nesmysl, ale naznačuje, že za to může ministerstvo dopravy, a že on se řídí pouze pokyny MDČR (ačkoliv spadá pod MVČR).

          Přikláním se k tomu, že o tom ví, ale jako státní úředník se musí držet oficiální vládní verze výkladu. Tedy viz např. reportáž ČT o bodech pro náctileté cyklisty bez helmy.

          0 0
          • pos3k  

            po precteni jeho reseni pokut pro tramvaje (viz vyse odkaz) u me bambas skoncil, je to s prominutim dopravni LAMA

            0 0
            • jivo  

              Presne tak, jak muze sef dopravni policie sam neznat zakony ? Takove TYDYT (nechci byt sprosty) by mel okamzite vratit ridicak okamzite byt vyhozen bez sluzneho a bez odtupujiciho platu

              Ja porad tvrdim, ze situace na nasich silnicich neni v ridicich, ale v zakonech a stavu. Jinak k tem tramvajim : „pokud sirka casti vozovky umoznuje jizdu dvou vozidel soubezne, jedna s dvouma jizdnama pruhama“ nebo alespon tak to tam je a ta Belohorska je siroka dost, ale prava strana slouzi jako parkoviste. To ale nema na to, ze Bambas nezna zakon, kde je skoro nejvetsi autorita v kontrole jeho dorzovani.

              Jinak, pokud v obci na viceproude vozovce v jednom smeru jedete rychleji nez druhe vozidlo, tak se nejedna o predjizdeni, ale o jizdu v jiznich pruzich. Takze zadne zakazy predjizeni, zakazy predjizdeni na prechodu tady neplati. Proste celej slavnej zakon je peknej patvar.

              Jinak jeste nezapomnte, ze pri odbocovani vlevo nesmite vjet do vozovky, pokud Vam situace v krizovatce (protijedouci vozidla) neumoznuji ji prejet. Sice Vam to pravidlo o odbocovani prikazuje, ale … Ale na toto jsem dostal takovu priblbou odpoved (neco jako na ty Tramvaje od Bambase) uz na FELu. Bohuzel ten mejl nemam. :'-(

              Hold to bude od 1.7 tezky. Radsi se na ulicich vubec nevyskytovat a to ani pesky na chodniku vpravo. co kdyby Bambas je jemu podobni zase na neco prisli.

              0 0
          • Smazaný účet  

            no, Bambasovi v podstatě můžou bejt nějaký body ukradený. body bude strhávat obecní (nebo jakej) úřad – ten co vede evidenci řidičáků. policie jenom nahlásí přestupek, a to zřejmě každej, nebude je zajímat esli má řidičák nebo ne. o tom, jestli ty body započtou, rozhodne úřad.

            0 0
          • ravo  

            Náhodou, to je pozitivní krok, neboť Bambas již strikně netrvá na tom, že body sebere každému, komu on chce. On totíž dobře ví, že když jsou ty pragrafy tak krásně zmatené, vykličkuje z toho nejen hajzlík, který by si ty body zasloužil, ale naštěstí i slušný účastník silničního provozu, který by jinak k bodům přišel jako slepý k houslím.

            0 0
        • Vašur  

          To není vůbec odpověď, to je otázka. Pan Bambas je větším znalcem rétoriky než zákona 411/2005 Sb. Takhle se dá vyhnout odpovědi na otázku, na kterou neznám odpověď. Ještě vyšší škola rétoriky je, když se místo odpovědi na otázku rovnou vyhrožuje trestním oznámením. Takže Midlander má vlastně kliku.

          0 0
    • prodi  

      Když tak koukám na ty částky, co ti můžou napařit k zaplacení, tak říkám: zlatí komunisti :)))

      0 0
    • pepino  

      Jé, v televizi je Bambas! A vypadá tak! Nomen omen:-)

      0 0
      • Tomcat  

        Tedka sem viděl dve ucha na CT4 s Andělem. Nooo fakt super, čuměli jak péro z gauče a styl vysvětlovaní byl super, naprosto odpovědi o ničem, hlavně aby něco proti někomu něčemu neřekli. :-\

        Ten zákon prostě chce předělat, jen že ono se jim to nechce už z pricipu, že aby tím ukázali, že to je blbý a to nejde. Oni blbý zákony přeci nedělají.

        0 0
        • klerik  

          Oni totiz neumej zadny.

          0 0
        • pepino  

          Já v tom teda mam hokej:-) Teď píše někdo z Autoklubu CR na teletextu ČT1, že když cyklista nebo chodec spáchá přestupek, dostane pokutu, pokud má řidičák, přijde i o body.Čili by bylo možný to, co dřív dle zákona nešlo (i když tim cajti strašili).

          0 0
          • kolombo  

            Zákon jednoznačně mluví o řidiči motorového vozidla. Takže mluvit si může kdo chce, co chce, ale pokud jedu na kole, tak nejsem řidič motorového vozidla.

            0 0
            • pepino  

              No to je hezký, že to víš, ale o pár příspěvků výš se ptáš na to samý, co já:-)Víš?:-)

              0 0
            • pepino  

              Pokud maj stejnej názor jako ty i policajti, tak jsem jedině pro:-)

              0 0
        • pepino  

          Hm a co je silnice pro motorová vozidla a jak jí poznam?

          0 0
    • konfucius  

      Hele to jestli na kole mužeš dostat nebo ne body se řešilo ve Velu 7–8/2006. A jinak Hleva V. paragraf 123, bodové ohodnocení se týká pouze řidiču motorových vozidel!!! je to na www.novapravidla.cz vyhláška MD

      0 0
      • Vrci  

        Jenže ten samý paragraf říká: Přehled jednání spočívajícího v porušení vybraných povinností stanovených předpisy o provozu na pozemních komunikacích a počet bodů za tato jednání je stanoven v příloze k tomuto zákonu. A v té se mluví jen o vozidlech a řidičích vozidel. Takže tento paragraf je zmršený a umožñuje dvojitý výklad. To už mi přijde zajímavější § 123b, který upravuje započítávání bodů, ve kterém se mluví pouze o řidičích motorového vozidla. Takže body na kole můžeš/nemůžeš dostat dle výkladu, ale nemůžou ti je započítat.

        0 0
        • náčelník  

          Dle mého je prioritní paragraf 123a, který jasně hovoří o řidičích motorových vozidel. Příloha nemůže měnit znění paragrafu.

          0 0
        • Lance  

          Cyklista ani chodec nemuze body dostat!!!! Ted to psali ve velke priloze ve Fronte Dnes

          0 0
    • blue  

      Kolařům se body strhávat nebudou

      Kromě vyšších pokut za porušení pravidel však cyklistům větší postih nehrozí. Zákon bude k těmto přestupkům benevolentnější. Cyklista může dostat ve správním řízení pokutu až patnáct tisíc korun. I když bude mít řidičský průkaz na řízení auta, za opilost na kole o něj nepřijde. „V této oblasti bude situace stejná jako dosud,“ řekla mluvčí ministra dopravy Marcela Žižková.

      Proč nemůže cyklista dostat trestné body za jízdu v opilosti? Úředníci, kteří o trestech pro řidiče rozhodují, vysvětlují, že na rozdíl od motoristů nepotřebují cyklisté žádné osvědčení k jízdě. „Cyklista také může mít řidičský průkaz na motorová vozidla, ale v okamžiku, kdy je odhalen pod vlivem alkoholu na kole, řidičský průkaz k této činnosti nepotřebuje,“ vysvětlil jeden z úředníků, který se zabývá postihy pro řidiče.

      Postih mine rovněž opilce na kolečkových bruslích, a to i v případě, že pojede po cyklostezce. „Zákon mluví pouze o řidičích motorových vozidel a kol,“ říká tajemník přerovského městského úřadu Jiří Bakalík.

      cestovani.idnes­.cz/cena-za-pivo-na-kole-treba-rok-za-katrem-dya-/ig_kolo.asp?c=A060627_­150915_ig_kolo_tom

      0 0
    • USPS  

      welcome to CR! :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.