• tasman

    Jake brzdove desticky do hydraulicke kotoucove brzdy shimano?Diky za rady.

    Anketa: Jake desticky do brzd?

    2x
    8%
    0x
    0%
    BBB
    16x
    67%
    6x
    25%
    0 0
    • Pá-dlista1  

      Do jake?

      0 0
      • tasman  

        Do LX,ale zajmalo me vseobecne ktere desky jsou dobre

        0 0
        • vlk  

          já četl, že jsou velice dobré na xt/lx ty koolstopy.Ale ještě jsem je nikde neviděl.Kdyby jsi v nějakém obchodě u nás na ně narazil tak mi dej prosím vědět.

          0 0
          • Komi  

            V Novým Městě na Moravě je měli v shopu :-)

            0 0
            • vlk  

              Už jsem je taky sehnal.

              0 0
              • vlk  

                Tak jsem se zrovna vrátil z našeho testovacího kopce na brzdy.A musím říci, že jsem zklamán.Sice s koolstopama zastavím, ale také dost ztratí na výkonu.Řek bych , že jsou na tom stejně jako faststopy.Akorát možná rychleji vychladnou.Takže vzhledem k ceně fastopů budu kupovat právě ty.

                0 0
                • mosquito  

                  vlku sem sice novacek s kotoucema ale v okoli pohoran, kopecku sem dycky bezproblemu dobrzdil a kdybych pritlacil tak si myslim ze budu flokovat .. a to jezdim na svuj styl az prilis rychle :))

                  0 0
                  • vlk  

                    No on ten kopec je ve vojenským prostoru a není to o tom, že by byl až tak prudký jako spíše dlouhý, rychlý a každou chvíli zatáčka, takže stále zbržďování z 60 na 20 a zase znovu a furt dokola.Takže tam se dost přehřívají.Nez­vládly to 100 procentně ani lx s originál dekami, fastopami, s koolstopami s golfrenami.nez­vládli to dále hone s originál deskami a ani juice 7 s originál deskami a ani s těmi speciálními nevím co to je co to tam darjan zrovna má a už vůbec ne kamošovi deorka s originál deskami.Nejlépe však dopadli lx s fastopami a koolstopami a avid juicy 7 s těmi spec. destičkami-ale i tak měli oboje tak 50 procent původního brzdného výkonu.

                    0 0
                    • mr.antik  

                      Na juiy 7 se dělají nějaké speciální destičky? přímo od avidu?

                      0 0
                      • vlk  

                        ne ne to není od avidu.Teď z hlavy nevím firmu, zkus se zeptat darjana na mailu. Jinak jsou to nějaké destičky co mají na tom kovu nejdříve nějakou vrstvu co nevede nebo málo vede teplo a až pak brzdnou směs.Je to proto, aby se nepřenášelo teplo na třmen.Moc to ale nepomáhá, třmen sice možná tolik nehřeje, ale ke ztrátě brzdné účinnosti dochází i tak.

                        0 0
                  • vlk  

                    Jsme Tě ještě nevytáhli všude, hlavně na ty kopce u hranic s vojenským.To teprve něco zažiješ :o)

                    0 0
                    • mosquito  

                      tak fajn, zkusim sehnat na pristi rok povolenku .. pac se znova chytit uz nehodlam – az takova p*del to nebyla a po druhe uz by to asi bylo drazsi :(

                      0 0
                      • vlk  

                        Tos mi ještě neříkal, že Tě chytili.Hele jinak jedna část za Hrubou vodou je o výkendech a ve svátcích volně přístupná.

                        0 0
                        • mosquito  

                          no .. je to sice par let, ale cavyku bylo no jeeje .. modrou obalku ja i rodice, predvolani na Libavou – takovy maly polni soud :)) pokuta do 25tis .. pekny ne ;-)

                          jinak Ukrajinu nam na posledni chvili zrusili tak v utery ve 4:25 razime na 8 dni do Tater :)

                          0 0
                          • mosquito  

                            nehhces jet taky ? predbezne cesta tam i zpt asi 530CZK, a 240SKK/ubyt na strbskym plese :)

                            0 0
                      • vlk  

                        Teď mě napadá, co tu děláš, jakto že dnes přispíváš.Vždyť Ty máš být už dnes na Ukrajině někde v horách.

                        0 0
    • kafac  

      Ted jsem menil puvodni Shimano desky za FasTop, a rekl bych ze to brzdi o neco lip. Zase byl celkem problem dosahnou toho aby desky neskrtaly o disk. Vyresilo to osazeni puvodniho perka od Shimana........

      0 0
    • dessloch  

      Mam XTRka a menil som dosky aj v predu aj v zadu. Kupil som BBB a Goldfren. Goldfren nekomentujem, nebrzdi, strasne aj vybruje. BBB boli v pohode na zaciatku, brzdili ako originál, ale velmi rychlo sa ich da opekat, nic-moc zjazd a mám len 60kg, uz som ich 2–3krát opekal (so shimanami sa to nikdy nestalo), a uz nebrzdia tak dobre. Koolstopy sú vraj najlepsie ale skúsenosti s nimi nemám.

      0 0
    • JJ  

      Obnovim thread: Zkousel jste nekdo celosintr desky Fibrax? Ja je dal do LX, paka ma najednou krasne tvrdy chod, ale brzda se strasne rychle zahriva. Vyrobce to teda priznava, ale aby brzda prestavala po 0,5 km sjezdu brzdit je dost brzo

      0 0
    • Komi  

      Teď mám Goldfreny a jsou určitě lepší než originály. Nadruhou stranu je mám při brždění trochu hlučnější

      0 0
      • vlk  

        Ty jo a co máš za typy. Já měl Goldfren ds a nebrzdili vůbec.

        0 0
        • XmIRA  

          No hele, me ted taky moc nebrzdi, ale ani jsem neco takovyho po 20km necekal. Novy orig. Hayes taky moc nebrzdily… po navsteve nejakejch bahenich lazni uvidime :o) Ale obecne si myslim, ze zalezi taky hodne na konkretni kombinaci s kotoucem.

          0 0
          • vlk  

            Tak to jo.Já ty jedny ds zajížděl, tak dlouho až jsem je skoro sjel-asi 60 procent bylo fuč a stále nic.Zkoušel jsem je s kotoučem xt.Ale zkoušel jsem je na přední brzdě.Na zadní není potřeba tolik síly na zastavení-tak tam by mohli být ok.

            0 0
    • tomixx  

      Tak ja si zajdu do Feroda se starejma destickama,tam mi nalepi ty 2 mm nove smesi,zaplatim 130 kc a je to.brzdi v poho.jen v extremech jsem je jeste nezkousel.ale ve Ferodu rikaj,ze tam chodi dost bikeru.Jo trva to tak tejden.

      0 0
      • pepek  

        Gde to je ?

        0 0
        • tomixx  

          Ferodo?no ja jsem z plzne a tady maj primo kram.www stranky maj dost neprehledny. a v brne netusim, kde je hledat.ale zkus se zeptat v nakej mototechne jestli nevi,kde delaji renovaci brzdovech desticek.hlavne musis vedet,kolik mm brzdne smesi maj novy desticky.

          0 0
          • pepek  

            Dík, to vypadá zajímavě

            0 0
            • tomixx  

              jinak ta smes mi prijde dost tvrda.nehet se nechyta,sroubovak tomu neublizi.ale brzdi v poho :) jsem zvedavej na teplotni odolnost.v nedeli jedu na sumavu,tak tam snad najdu patricnej kopecek dolu :)

              0 0
          • raceman  

            taky o tom uvažuju, a to si vybereš směs jakou na ty destičky ti daj?

            0 0
            • tomixx  

              nevyberes si nic.daj ti tam smes na tatrovku :))

              0 0
              • raceman  

                tak až to otestuješ v poradnem sjezdu tak napiš jak brzdí

                0 0
                • tomixx  

                  no ja je mel i na minulej brzde.tam si pamatuju drsny brzdeni z 80 km/h na nulu na silnici.vyjela mi tam naka pani starostova.kotouc i desticky v poho,smrdeli,ale po vychladnuti brzdily jako pred tim.ale 2 roky stara brzdovka varila :)) sem byl linej vymenit kapalinu :((

                  0 0
          • pepek  

            Neznáš označení toho obložení? Sem si to nechal nalepit tady v Brně, ale dali mě tam takový to hnědo-červený, který bývalo na motocaklech a zadních bubnových Škodovkách. Po 150 km pořád špatný, málo brzdí a dole dokonce vadnou.

            0 0
    • tomixx  

      jo jinak to byla hydraulika grimeca dvoupistkova,kotouc 160 mm.vaha jezdce 93 kg ±

      0 0
    • tomixx  

      tak dnes otestovano na sjezdovce.zamerne jsem porad brzdil,jel jsem tak 15 km/h aby si brzda uzila.vysledek byl ten,ze desticky brzdily dal,ale brzda zacala varit takze zmekla.brzdny ucinek klesl tak o 50 procent ale stacilo to.za to mohla ale brzda,ne desticky.ty ani nesmrdely,zpeceny nebyly a po vychladnuti brzdy brzdily jako driv.brzda Formula evo,kotouc 160 mm neoriginal,naky no name.ten prezil tez bez nasledku.takze desticky od feroda vydrzi docela dost.me to staci,na sjezdovce moc casto nejezdim.jinak jsem brzdu jeste neuvaril.jestli ma nebo bude nekdo jezdit desticky od feroda,zajimal by me jeho nazor.

      0 0
      • raceman  

        mají i internetové stránky? protože když říkaš, že je to tak dobré a levné tak bych to bral taky až na to přijde čas

        0 0
        • tomixx  

          stránky mají,ale nic o prodejnách tam neni.Se tam zajdu zeptat jestli nemají nějaký seznam prodejen.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.