• HLAVA

    kodte tu nějake fotečky vašich bajk dilniček.Bude sranda :)

    0 0
    • palkac  

      tak to je moje dilna..

      0 0
    • JJ  

      Tady bydlim ja:)

      0 0
    • los_tomanos  

      Tak tady je moje dilna, wercajk v boxu :)

      0 0
    • sobor  

      Tak to je moje dílnička v rozpracování­.A vše včetně kamen vlastní výroba.

      0 0
      • scret  

        pecka!

        0 0
        • sobor  

          Díky

          0 0
          • sobor  

            Až bude hotovo,tak všechny,kdo bude mít zájem,pozvu na kolaudaci.Pití,jí­dlo a nocleh na učet můj.:-)

            0 0
      • pocestny  

        To je skvělé když to někdo umí s kovem. Mohl bys tady dát nějaké tipy, co koupit domů, když si chceš třeba navařit panty na branku od plotu a podobně? Na takové to domácí kucení. Díky.

        0 0
        • sobor  

          I panty se dají vyrobit doma.Stačí truka,kulatinka do trubky,přivařit a je pant hotovej.Mám výhodu,že doma máme kromě rozpracované dílničky na kola,ještě velkou dílnu na opravu aut,včetně jámy pod auto.A hlavní devizou je můj otec,který mně vše učí i ve svých 70ti letech :-)

          0 0
      • doubleingram  

        Co bych za takovy prostor dal, super.

        0 0
        • Breakpain  

          vraždil … za to bych vraždil :), „my“ v paneláku … pláčeme :)

          0 0
          • sobor  

            Já bydlel taky v paneláku 14let,Ale venkov je venkov a Hostýnské vrchy za barákem na bajkování taky nejsou k zahození :-)

            0 0
          •  

            a já jsem zase rád za ten panelák! Minimální nájem, minimální údržba a máš více času se věnovat koníčkům a cyklistice! ..a z půlky obýváku mám dílnu a „kolárnu“.

            0 0
            • wilda81  

              Bordel v obýváku, to musí být pecka!

              0 0
              •  

                ..nejen v obýváku! A pak, že je „panelák“ malý :-)

                0 0
            • novas752  

              To bych taky chtěl, já mám jen maličkej sklep.

              0 0
            • jIrI___  

              +1. Osmnáct let jsem bydlel v rodinném baráku a teď už jsem hodně let spokojen s panelákem. Spousta lidí nevidí takové ty na první pohled skryté starosti spojené s rodinným barákem :). Všechno má ale svoje plusy a mínusy, je to o prioritách.

              0 0
              • Breakpain  

                Vidí, vidí, ale musel by sis prosadit svou ;) …

                Barák – pouze trávník, garáž pro 3 velká auta = garáž pro jedno auto a zbytek je dílna. Vybetonovaná plocha kolem garáže s přístřeškem na další 1–2 auta.

                Tohle měl kolega a ono je i dost znát ,jestli se prdíš s nějakou zahrádkou, anebo máš jen „nenáročnou“ zeleň. Další věci je garáž s rozlohou, kterou popisuju (to je defakto důvod, proč bych domek chtěl – čistě k vůli tomu zázemí).

                Nicméně souhlasím, že pokud máš velký RD – vyžaduje to dětské otroky, kteří se o to budou starat – jinak si defakto kopeš vlastní hrob s úklidem:)…

                0 0
              • wilda81  

                Souhlas, oboje má svoje. Studium a bezdětný život je v králíkárně fajn, ale s prcky už jsme zvolili přesun na barák.

                0 0
                • scret  

                  *1

                  0 0
                • oddie  

                  Právě s prcky úplně nejvíc oceňuji:

                  • školu 200m od domu, takže je nemusím nikam rozvážet popelnicí a dělat taxikáře
                  • školku předtím podobně
                  • kroužky a zájmové věci podobně v místě, takže zase nemusím dělat taxikáře

                  Jako barák se zahradou by se mi sice taky líbil, jenže by musel splňovat přesně tyhle podmínky, ale to je zase za unreal prachy, které radši dám do aktivního života než se kvůli nim někde zakopat.

                  Pravda je, že mám garáž – dílnu k bytu, což nebývá úplně obvyklé :) Zahrádku holt máme kousek dál.

                  0 0
                  • jIrI___  

                    Vyrůstal jsem na vesnici v baráku a škola i školka byla přesně tak daleko, jak popisuješ. Jen nebylo v rodině auto, takže jsem byl oproštěn od jakýchkoliv zájmových kroužků a podobných nesmyslů, protože ty byly jen v nejbližším městě vzdáleném 10 km a autobus jezdil párkrát za den :)

                    0 0
                    • Tencovozikmin  

                      A kolo jeste nemels,zapomels dodat:-)

                      0 0
                      • jIrI___  

                        Od nějakých 14 let jsem kolo už měl, ale tehdy pro mě bylo 10 km přes kopec takřka neřešitelná věc. Ono je to vlastně podobně i teď :D

                        0 0
                    • oddie  

                      Ano, jsem rád, že se vždycky ozveš. Ty jsi pro mě tak dokonale odstrašujícím příkladem, že jsem vždy velice potěšen, když mé děti vyrůstají v úplně jiném prostředí a jinak než ty.

                      0 0
                      • jIrI___  

                        Takových lichotek se mi dostává od lidí, kteří se se mnou nikdy nesetkali, zcela běžně. Začínám na to být hrdý :)

                        0 0
                      • scret  

                        :)

                        0 0
                      • TeryPV  

                        Ale vždyť on má pravdu. Na spoustě vesnic je škola i školka, je to kousek. Na dědině, kde jsem žil já byla jen školka. Do školy jsme dojížděli denně, představ si, autobusem!!! Chápeš to, autobusem a přežil jsem to. Tyhle kecy o taxy opravdu nechápu.

                        Dokonce na dědině, kde jsem taky strávil část života, jezdí děti do sousední dědiny do školky autobusem. No problem.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          O jakych taxach se mluvi?

                          0 0
                        • mikub  

                          Né, že bych s tebou apriori nesouhlasil (nebo nedejbože souhlasil s jirim), ale doba se od časů, kdy jsi jezdil do školy trochu posunula. I ve městě mi připadá naprosto běžné, že rodiče vozí děti do školy v plechovkách. A to je hustota škol opravdu docela velká. Proto si v dnešní době nedokážu moc představit ten autobus plný dětí jedoucích do ŠKOLKY.

                          0 0
                          • TeryPV  

                            Naprosto v pohodě. Je teda pravda, že u nás (je to dědina kde máme chatu) s dětma ráno jezdí jedna z vychovatelek, protože tím busem jezdí do práce, zpět to samé. Ale prostě to jde.

                            Ale ono to je jen o přístupu rodičů. Dívej mám o 8 let mladšího bratra, takže to není tak dávno. Ten měl školu cca 1,5km přes město. Buď jel na kole, šel pěšky, nebo sockou. Nikdy ho do školy nikdo nevozil. Já nevím co mají všichni s tím vožením dětí do školy. Když nad tím tak přemýšlím, tak jsme vlastně chodili taky půl kilometru z busu domů, protože do naší dědiny zajížděl bus jen výjimečně. (https://mapy.cz/s/2an8k) A to jsme tím busem jezdili snad všichni školáci z dědiny.

                            0 0
                            • jIrI___  

                              Dokážeš si vůbec představit to znemožnění dítka, resp. rodičů, před spolužáky a jeiich rodiči, když mu papánek nebo maminka nezastaví své velké auto přímo před vchodem do školy, ale naopak dítko přijede do školy mastnou tyčí? :D Co tak slyším z vyprávění výše postavených kolegů, tak mi to bohužel připadá jako realita dnešní doby, taková forma demonstrace společenského postavení.

                              0 0
                              • TeryPV  

                                No jo no, asi máš pravdu. Vyrůstal jsem v jiné době, možná lepší. Nepamatuju si, že bychom ve škole řešili, že má někdo značkové hadry, že jezdí do školy autem atd.

                                Asi už jsem starý :)

                                Jinak pak to ve městech s tou dopravou nemá tak vypadat…

                                0 0
                                • mikub  

                                  Během základky jsme se stěhovali, čili jsem měnil školu. Na jedné byly značové hadry alfa omega bytí, na druhé se to vůbec neřešilo. Takže ti závidím, že máš pouze tu pozitivnější zkušenost.

                                  S dopravou ve městě s tebou souhlasím. Asi bude ještě chvilku trvat, než se na auta začnou všichni koukat jako na bezohledné vši silnic, které akorát zneprůjezdňují město a tvoří kvanta hluku a bordelu kvůli bezohlednosti těch, kteří je řídí :)

                                  0 0
                              • jezura  

                                Přesně tak.Mám sice dceru,která je mimo školu(25let),ale u vnučky přítelkyně(7let)je toto běžné,a to bydlí ve větším městě-ČB.U mojí vnučky(4roky)je to v pohodě,většina rodičů vede děti do školky pěšky(Věšín u Rožmitálu pod Třemšínem)

                                0 0
                        • oddie  

                          To tvoje vyprávění je tak dojemné, normálně jsem při čtení utrousil slzu!

                          Akorát mi tedy vysvětli, proč zrovna ti vesničani dneska vozí děti pixlou pomalu i na záchod, když to tam mají všechno tak úžasné, skoro až sluníčkové? A ještě mají potřebu to všude vytrubovat, jak „musí“ ty děti všude vozit, protože jim tam nic nejede.

                          0 0
                          • TeryPV  

                            A máš něco jiného než Tvoje štěky? Myslím, že jiri popsal jeden z důvodů dost dobře.

                            0 0
                            • oddie  

                              Čili tvrdíš, že ti vesničani dělají svým dětem všude taxikáře především proto, aby tím udělali „dojem“ na ostatní vesničany? No, popravdě, o to jsem radši, že v tomhle prostředí moje děti nevyrůstají a mohou tak s naprosto klidným svědomím chodit do školy i jinde pěšky…

                              0 0
                          • popokatepetl  

                            :-) dojíždění je opruz. Ideál je cca 2000m2 pozemek s domem uprostřed města. Ti méně schopnější si ještě můžou vybrat mezi životem v bytě s tím že je vše po ruce a zbývá spoustu času na koníčky, nebo klidnějším bydlením v domě poblíž města bez zhulených sousedů a starých babek s čoklem za cenu vícenákladů a času za dopravu.

                            0 0
                        • Smazaný účet  

                          Tak já taky jezdil do školy autobusem, jen ten už dneska nejezdí. Ostatně, ona celkově veřejná doprava není co to bylo (četnost a návaznost spojů). Dneska je i problém, dostat se v sobotu nalitej domů, v noci nic mimo město nejezdí. Vzpomínat co bylo dřív je trochu mimo. Oddie má pravdu, buď děti ochudíš o kus vyžití, nebo se odsoudíš k taxikaření..

                          0 0
                    • Carloss  

                      připadá mi, že jsem vyrůstal v úplně jiné době- nic nebylo v místě bydliště- vzdálenost 5–10km.. do školky nás svážel ráno mikrobus- nulová zátěž pro rodiče, na prvním stupni mě ráno cestou do práce v 6:00 vyhodili v družině a zpět jsem od první třídy jezdil sám busem – nulová zátěž pro rodiče. na druhém stupni jsem kromě asi dvou jízd autobusem jezdil konstantně celej rok na kole- nulová blablabla a kroužky a zájmové aktivity nějak nebyly problém.. možná chce těm děckám jen trochu víc věřit

                      0 0
                      • Pepe72  

                        Tak to se pleteš – je jiná doba. Např – ode mne z rodiny jezdila malá do školy v centru. Na cestě domů, každodenní obtěžování od cigošů za účelem krádeže. Přestala tam dojíždět.

                        0 0
                        • jIrI___  

                          Tak Ostrava je kapitola sama pro sebe, to se dá srovnávat snad jen se Šluknovským výběžkem. Neznám jiné město, kde bych měl ve večerní MHD (poslední dobou i v denní) tak nepříjemný pocit.

                          0 0
                  • wilda81  

                    Školku máme 200m, školu asi 400m a unreal prachy to opravdu nestálo. Chtělo to jen chvíli vybírat. Ale jak už tu zaznělo, je to o prioritách. Já jsem ten typ, co Prahu vidí rád jen ve zpětném zrcátku. Tobě očividně vyhovuje…

                    0 0
                    • oddie  

                      Tak nezastírám, že Praha je pro mě kompromisní varianta… Ano, je to o prioritách. Ano, dá se najít místo, kde je škola, školka v místě, problém nastává, když chce mít člověk možnost výběru. I třeba té školky a školy, když ta v místě stojí za pikaču. Pak třeba návazně střední školy, nedejbože víceletého gymplu. Nebo těch zájmových činností, když dítko něco fakt zaujme. Jo, tohle všechno jsem vyhodnotil, že je pro mě dlouhodobě prioritnější. Samozřejmě taky v kombinaci s prací, kterou tu mám, a nechutí dojíždět. Na oplátku mám „jenom“ byt a garáž/dílnu, a dojíždět musím na zahrádku – když nějakou chci mít. Až děti vyrostou, třeba to bude jinak.

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      A to vubec nepises o tom, jaky mas vyhled z okna:)

                      0 0
          • Alojs01  

            Pořiď si garáž a máš klid… :-)

            0 0
      • arny71  

        0 0
      • arny71  

        Super kamínka. Fakt paráda. Tiše závidím tak šikovný ruce.

        0 0
      • TeryPV  

        Tak to je ale neskutečný luxus!!! Jo hostýnky jsou úžasné :)

        0 0
        • sobor  

          Diky moc.Kdyz je cas a vybavena kovodilna, tak se daji delat divy.Dam potom fotky, jak dilnicka vypada v novote.Zeleza na ponk jsou z kovosrotu, drevene suplicky jsou jeste z doby komančů, ze stareho skladu nahradnich dilu.No a kaminka jsou delane podle zajimaveho sestrihu fotek na YouTube pod odkazem horkovzdusne kamna.Dekuji moc autorovi.Omlouvam se za psani, jsem odkazan dnes jen na mobil.

          0 0
    • jeniiiik  

      Je tu jedno dlooouhe vlákno se spoustou fotek, hledej. ;-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Mam novy pritustek do dilny. Fouka hezky, tech 200 l/min dava s prehledem, 70l vzdusnik, 2.2 kW motor (tri faze). Az bude cas, tak projde komplet generalkou + udelam novou elektriku, nove armatury a dodelam chlazeni (verze s 3kW motorem maji z hridele vyvedeny prevod na vrtuli + kapotu kolem bloku). Zatim se krci v dilne pod ponkem, casem bude vystehovan do garaze a do dilny pujde jenom trubka se vzduchem + nejake blbiny okolo.

      Ps. podlaha v dilne ma uz taky neco za sebou a chtela by opravit, ale zatim potrebuju delat na jinych vecech a tohle proste nehori.

      0 0
      • Zdyn  

        Jo tak to je pěknej Orlík :)

        0 0
        • kamaro  

          Jo, mám podobný, možná i stejný. Nechce se mi teď koukat na štítek, jen si pamatuju rok výroby 1979.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Toci se spravnym smerem? Jinak nezbyde nez ho rozhodit za zkontrolovat zpetne klapky. Ten muj je z roku 82. Btw. Kontroloval jsi nekdy filtra za tou velkou prirubou nadrze?

            0 0
            • kamaro  

              Nechápu moc dobře ten dotaz, ale točí se správným směrem. Filtr jsem kontroloval, je tam mřížka a potom je ve vzdušníkuo jeho ose trubka napěchovaná aktivním uhlím…

              0 0
              • Smazaný účet  

                Jo, ta trubka mne prekvapila:) Ale ja v ni mam zmuchlanou zaclonu jako lapac oleje.

                A ten zbytek ignoruj, ja to blbe precetl jako „nechce mi ted foukat“…

                0 0
      • Rice  

        To mi připomnělo, jak dofukuju kola u auta pumpou na kolo, abych nemusel vybalovat přenosnej kompresor. Tohle máš ještě pro lakovnu nebo autodílnu, ne?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak bude stat v garazi…snad bude pouzivany. Jinak nejake strikani barvy asi zazije no…dneska pokusne strop garaze a dobry:)

          Stal mene nez scheppach dvojhrnek s 50l vzdusnikem, s nasazenym imptovizovanym tlumicem sani jede tichoucko a treba mne i prezije:D

          0 0
    • sobor  

      Tak už jsem to konečnè dodělal. Vše domácí výroba. Materiál,co dům dal a kovošrot. Finální úprava ponku kamarád stolař. Jo a i kamna jsou doma dělané.

      0 0
      • detoxy  

        Hmm, pěkné. Máš to uspořádaný a kamna vypadají fakt dobře, nevěřil bych, že nejsou kupovaný. Mě už začíná nějaký kolo koutek taky vrtat hlavou. Prostoru mám hodně, jen to chce nějak promyslet, aby se to nebilo s ostatním využitím…

        0 0
        • sobor  

          Díky.Dělal jsem tu dílnu dost dlouho

          Nebylo času a hlavnè materiál jsem sháněl po vrakovištích a kovošrotech.Takže jedině kupované z obchodu byli pojezdy na šuplík a sklo do kamen.Dřevo bylo taky z bazaru.Když jsem počítal náklady,Tak jsem se vlezl do 6000kč.

          Teď pomalu dokupuju vercajk.

          0 0
      • wilda81  

        Pěkná práce! Už chybí jen lednička na lahváče.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.