• Pippo

    Zdravim vsechny bikeri, jezdim cca rok a to maratony a XC (tydne 200–300km) . Momentalne jezdim na Author traction 2001. Chci si postavit novy kolo a rozhoduju se mezi ramem Duratec a No Saint. Diky za vsechny rady pripadne muzete navrhnout i jiny ram. Cena ramu max. do 20000,. Merim 180cm a vazim 72kg. Jeste odkazy pro porovnani www.duratec.cz/index.php?… nebo www.kolokram.cz/…uct_info.php?… .

    0 0
    • atrex  

      Ber Duráče

      0 0
    • Gorgov  

      Doporučuju Duratec, uz proto, ze kdyby se s tim neco stalo, v ramci reklamace ti to udelaj rychle. Dalsi vec je, ze ti ho udelaj presne na miru. A v neposledni rade si to muzes od nich kdykoli za dobry penize nechat striknout a bude zas jak novej.

      Ps:Vnitrni vedeni lanek je super.

      0 0
    • Tomcat_1  

      Tak nejak srovnavas nesrovnatelny, ale budiz. Kdyz chces alternativu, zkus jeste RB:-)

      0 0
      • vitan  

        a kolik stojí ten Duratec?? mi zas nepříjde ten No-Saint tak špatný…sice scandiový rám, to bych měl asi strach že bude křehký…ale jinak??

        0 0
      • poiko  

        proč nesrovnatelné?

        0 0
        • Tomcat_1  

          No Saint mi prijde jako lepsi Taiwanec a Durac je delanej u nas, handmade…ale je to dany tim, ze Duratec jsem mel dlouhy leta zafixovanej jako sen…takze jsem asi neobjektivni.

          0 0
    • McBlacky  

      no a já bych si radši vzal sainta, přesto že se mi nelíbi až tak designově.

      0 0
    • Trojci  

      RB RB RB RB RB RB RB RB RB RB RB RB RB RB RB RB RB RB RB RB

      jedině RB přečti si testy kol – skoro všude si RBéčka chválí víc než Duratec.

      A navíc: to „krásný“ zabrušování svárů u Duratecu je jen kvůli tomu, že nemají tak kvalitního svářeče a musí to po něm začišťovat.

      0 0
      • yetti  

        Nejses trosku zaujatej? Pokud vezmes ram treba z materialu Columbus Airplane, tak je celkem jedno jestli ho svarili v Duratecu nebo u RB. Je to jen o osobnich preferencich, a to ze v „nezavislylich“ testech chvali RB nic nevypovida o kvalite ramu, kterej si koupis v obchode. BTW za 20 litru by se uz dalo podle mne sehnat i neco lepsiho nez vise zminene ramy.

        0 0
        • Trojci  

          Co povídáš!

          Top model CRX stojí 9990,– + barva

          www.racebike.cz/pricelist.php

          0 0
          • Trojci  

            Je poněkud zarážející, že jsem na CRX ještě nečetl jediné křivé slovo.

            Když je něco kvalitní, tak se pro to člověk zaujme rychle :o))

            0 0
            • JMT  

              ja ti na crx reknu u krivejch slov ze se ti z toho zamota siska, kdyz ht rb, tak 1300

              0 0
              • enjoy  

                povidej:-).urcite je ti jasny ze me to hodne zajima:-)

                0 0
              • Trojci  

                Tak do toho!!!

                Vypadáš protřele :))

                A zkušeně..

                Vážně mě to zajímá.

                0 0
                • enjoy  

                  napada me hmotnost a pry spatne cisteni ty mostni konstrukce za sedlovou objimkou:-).pak jeste patka,jak mekkost,tak uchyceni.. ale to je problem vsech RB.jinak nevim,doufam ze bude JMT milosrdnej a prozradi nam to:-)

                  0 0
                • JMT  

                  hmotnost odlonost ramu taky neni nejvyssi geometrie cena

                  (pokud to nekdo bere jako enduro ram, tak bude spokojenej-xc je 1300)

                  0 0
          • yetti  

            To ze top model RB stoji bez barvy „jenom“ 10 neznamena v podstate nic jinyho nez ze je postavenej z no name materialu. Z meho pohledu jsou jak RB tak Duratecy predrazeny ramy.

            0 0
            • Trojci  

              Duratec (Sonix) stojí ještě o 1/4 víc než RB (CRX)

              Podle tebe je AL 7020 T6 „no name“?? A co je teda podle teb „značka“?

              0 0
              • Meesha  

                Sonix a CRX je trosku neco jinyho…

                0 0
                • Trojci  

                  Povídej a pouč mě :)

                  Já je vždycky bral jako stejnou kategorii.. Sonix je tvrdej a nepohodlnej závoďák, CRX je pohodlnej závoďák..

                  Nebo ne?

                  0 0
                  • Meesha  

                    Ja teda nevim jak si predstavujes zavodaka ale… jel si na tech kolech nekdy? :-)

                    0 0
                    • Trojci  

                      Jel jsem jednou na půjčeným Sonixu, na CRX jsem jen četl recenze. Ten Sonix se mi zdál děsně nepohodlnej ale to mohlo bejt i moc nafoukanou vzduchovou vidlí a osazením..

                      Právě proto se tě ptám, jaký je podle tebe rozdíl :)

                      0 0
                      • Tomcat_1  

                        I Ty lisaku! :-)))

                        0 0
                      • Meesha  

                        ja jel na obou, sice jinak osazenejch a naopak mi prisel Sonix pohodlnejsi. RB mi prislo jako dost neohrabany a kratky (zase to muze byt diky nastaveni). CRX je taky o dost tezsi. Ja mam proste k RB odpor :-)

                        Tady bych ale asi bral NO-Sainta. Cenove i vahove je na tom lip nez Sonix. Ikdyz neni tak hezkej… :-)

                        0 0
                        • Trojci  

                          Hmm.. tak děkuju.

                          fakt je, že těch 500g je pro někoho moc. Ale za to můžou ty CNC prvky.

                          0 0
                      • McBlacky  

                        crx totiž podle mě není závodní xc rám. když už tak 1300ka to jen tak na okraj.

                        0 0
                        • Trojci  

                          Váha není všechno :)

                          0 0
                          • McBlacky  

                            je jiná i geometrie 1300 má kratší zadní stavbu tj menší rozvor a má malinko jinak úhly hlavy a sedlovky.

                            0 0
                        • Trojci  

                          Já třeba v klidu závodím na kole který má 13,5 Kg a libuju si jak je lehoučký..

                          pro chrtíka, kterej má 60 kilo i s postelí ale platí jiná měřítka.. to uznávám!

                          0 0
                          • McBlacky  

                            tak když chci rám na závodní XC/MTB tam jedna z věcí co mě zajímá je váha. Ono potom máš 100gr táhmle 300gr támhle a ve finále je to těch 13,5 se kterejma je dost těžký zajet rozumnej výsledek pokud nejseš fakt řezník. Váha kola dělá opravdu dost, mnohem víc než váha jezdce. Zrovna rám si myslím že na XC/MTB může být 1400gr pevnější a tužší než 2000gr, záleží na materiálu a zpracování. A když už praskaj tak všechny stejně :)

                            0 0
                            • Trojci  

                              Já jsem přesvědčen, že v mém případě mě při závodění limituje spíš moje vlastní váha.

                              A na to abych postavil fulla s 20" rámem a hmotností pod 13 kilo zase nemám prachy :(

                              0 0
                  • zac  

                    CRX neni zavodak ani nahodou, ten ram jsem mel, ted mam klein a subjektivne je pohodlnejsi se stejnyma komponentama, ale hlavne… kdyz jsem do svyho CRX udelal diru tak clovek co to zavaroval tak o tom ramu nerikal zrovna hezky veci… a to celkove, jak o svarech tak o laku atd…

                    0 0
                    • enjoy  

                      zrovna co do laku,to nevim.ja vnem snad nemam jedinou dirku v laku od odletavajicich kaminku.. na visionovi napriklad jsem se na to dival v primym prenosu,jak lak ubyva.

                      0 0
                      • zac  

                        no prave ze laku je tam prej azaz, ale spis z duvodu aby nebyly radsi videt svary… :)

                        0 0
                  • JMT  

                    crx je spis neco jako a-gang, proste takovy spis ht enduro

                    0 0
                  • Gorgov  

                    ne, naopak

                    0 0
              • yetti  

                Na materialu Al 7020 T6 neni nic zazracnyho a sezenes mnohem levnejsi ramy, ktere jsou z nej svareny.

                0 0
                • Trojci  

                  Ano, to máš pravdu. Ale odpověz mi prosím na otázku: „Co je podle tebe značkový matriál?“

                  0 0
                  • yetti  

                    treba Columbus, Mannesmann, Oria

                    0 0
                    • Trojci  

                      Tak jo, budu si to pamatovat :)

                      Jen jestli za těmi honosnými jmény není taky jen slitina ala 7020 T6, 6061 atd..

                      0 0
                      • yetti  

                        Je, ale je se zarukou. V dobe kdy se v Duratecu teprve ucili delat ramy jsem jezdil na ziletce ram Campione Oria 7020 (1993) a na tom ramu jezdi kamarad dodnes. Ma to nalitano kolem 50tis a 13let provozu (vazim pres 90kg). To by zadnej Duratec ani RB nevydrzely. Ty zmeknou po par letech.

                        0 0
                        • Trojci  

                          Hmm.. něco na tom asi bude..

                          0 0
                        • enjoy  

                          a mohl bys prosim zverejnit hmotnost toho ramu? ps:„ty zmeknou po par letech“.nevim,treba ti tady takovy vykriky projdou:-)

                          0 0
                        • enjoy  

                          ps:tato slitina hliniku ma naprosto jasny pomer primesi..,zajimalo by me,v cem tedy vidis rozdil,ze RB z identickeho materialu je smecko,proti tvemu uzasnemu stejnemu materialu? rikam si.. prijit za mym byvalym profesorem strojirenske technologie a rict mu,pane profesore,mam ram z materialu columbus(napri­klad),tak by na me koukal jak na vola(to on umel na nas vsechny:-)).ne ze by ji treba neznal,ale brat to jak zaruku kvality oproti „bezejmenymu“ materialu.. hehe:-) mam za sebou strojni prumyslovku,ale protoze uz je to dlouho tak se rad necham poucit.

                          0 0
                          • yetti  

                            Jestli jses strojar, tak bys mel vedet, ze jen na ciselnem oznaceni materialu nezalezi. U kazdeho oznaceni jsou pripustne odchylky ve slozeni i technologii zpracovani. A hlavni rozdil oproti Duratecu na mem tehdejsim ramu bylo, ze byl po svareni kvalitne tepelne zpracovany, coz se samozrejme projevilo na jeho zivotnosti. Mimochodem ten ram vazi kolem 1600g vcetne laku, coz byl tehdy standard a Duratec v te dobe vazil zhruba stejne a co vim od kamaradu co ho jezdili zmeknul tak po trech sezonach tak ze byl nepouzitelnej (pokud driv nepraskla Al vidle, ktery praskly snad vsechny)

                            0 0
                            • fousek  

                              To je velmi zajimavi mam RM raceride 800 z roku 2000 s Al vidli a nejak nepozoruju zadny meknuti, teda je pravda ze sem na nem najezdil dohromady tak 20t., nepredpokladam ze Duratec by pouzival horsi material nez Rockmachine (ten ram byl shodnej s nkym Superiorem a dalsima, takze jasnej thaiwan), tak mi to prosim vysvetli

                              0 0
                              • yetti  

                                Holt jak to mekne pomalu, takj sis na to zvyknul :-) zkus se posadit na neco novyho a myslim, ze ten rozdil ucitis.

                                0 0
                            • enjoy  

                              chces tedy rict,ze tvuj material je diky jemnym odchylkam v materialu(ale pritom stejnem postupu vyroby) nesmrtelny a muj to ma do tri let spocitany?:-)

                              0 0
                              • yetti  

                                Chci tim rict jenom to, ze je dulezitejsi renome a kvalita vyrobce nez to, ze je ram vyrobenej z materialu treba 7020. Proste pravdepodobnost, ze te praskne nebo zmekne ram od Artura je mnohem vetsi nez ze praskne treba Rocky Mountain nebo Cannon, prestoze budou oba vyrobeny z papirove stejneho materialu.

                                0 0
                                • enjoy  

                                  no ona by ta petinasobna cena asi nebyla adekvatni,kdyby to bylo pouze o zabrouseni svaru ze:-))

                                  0 0
                                  • fousek  

                                    Samolepky sou stasne drahy

                                    0 0
                                    • yetti  

                                      Jo a to je púrave pripad jak Duratecu tak RB. Ja proste nechapu co na nich vsichni mate.

                                      0 0
                                      • enjoy  

                                        omlouvam se ze nemam kleina nebo specialized za 25000,– :-)

                                        0 0
                                        • yetti  

                                          Myslim, zes to pochopil presne obracene nez jsem to myslel. Jak Duratec tak RB jsou docela drahy ramy na to jaky ve skutecnosti jsou. Jsem si jistej, ze frezovany koncovky na tvem CRX jsou tezsi a mekci nez jakykoliv kovany koncovky na levnejsich Tchaiwanskych ramech. Myslim, ze za prachy ktery tyhle ramy stoji muzes mit i vic muziky :-)

                                          0 0
                                          • enjoy  

                                            ale proc porad nedokazes pochopit ze mam presne tu muziku kterou jsem chtel a kterou jsem si vybral?:-). myslis ze jsem si vybral CRX kvuli te zadni stavbe?myslim ze ne kazdy majitel CRX se zhlidnul prave v tyhle finese.pro moje jezdeni ma proste perfektni geometrii a k tomu odolnost.jestli povazujes za lepsi kauf jinej ram,za stejny penize o pul kila lehci,tak to ale neni lepsi kauf pro me. ps:myslis ze si nekdo kupuje italsky auta kvuli jejich spolehlivosti?stej­ne tak ja si koupil CRX protoze je mi vsim simpaticky. pps:myslim ze je od tebe hloupost presvedcovat ty kvanta majitelu RB ze maji spatne kolo,vyber si jinou znacku,kde treba pochodis:-)

                                            0 0
                                            • McBlacky  

                                              crx je špatné áááno :)

                                              on by radši muziku: tec tec tec duratec…

                                              0 0
                                              • enjoy  

                                                ano je spatny:-),protoze ti nestacim,ani kdyz jedes na pul plynu:-)

                                                0 0
                                          • tulda  

                                            Mně se líbí, jak píšeš, že duratecy a RB změknou za 3 roky a sám jezdíš na arturovi. Kdyby ti šlo o nějakou tuhost, asi by si neměl ten rám co máš teď…

                                            0 0
                                            • enjoy  

                                              protoze ten neni tuhej ani jako novej:-))

                                              0 0
                                            • yetti  

                                              Ja na biku skoro nejezdim, mam ho jenom jako doplnek k silnici a taky proto abych mohl semtam jezdit s kamaradama co jezdi jenom biky. A na silnici ma ram horcikovej, je to sice Merida, ale on to nikdo jinej nedelal. A muzu rict, ze vlastnosti toho ramu jsou excelentni. Otazka je co to vydrzi, ale za 4700 to byl hodne vyhodnej kauf.

                                              0 0
                                              • enjoy  

                                                ten ram neni horcikovej,ale hlinikovej.

                                                0 0
                                                • yetti  

                                                  Merida Magnesium 907 je ram horcikovej a prodaval se bez vidle za 16000. Podivej se na stranky Meridy.

                                                  0 0
                                                  • enjoy  

                                                    napis magnesium umim precist take.ale to znamena pouze to,ze v hlinikove slitine je hlavnim slitinovym prvkem horcik.a cislo jeho slitiny by zacinalo petkou.slitiny zacinajici sestkou maji hlavni slitinovy prvek horcik a kremik a sedmickou ty co maji hlavni zinek.cili oproti obycejnemu 6061 je ten tvuj MAGNEZIOVY lepsi asi o kolik,hm? a o jeho „vyhodach“ uz se tady taky reklo hodne:-).ale sam jsem ho nikdy nemel,tak nemuzu potvrdit ze vsechny po roce nebo dvou praskaj:-). vis toho asi dost,ale tohle ne.

                                                    0 0
                                                  • yetti  

                                                    Vim, ze praskaji, ale jedou skvele a za ty prachy co jsem za nej dal se mi vyplati to zkusit. Muzu s klidem rict, ze se to chova skvele. Je to lehoucky a pritom uzasne tuhy. A na zivotnost jsem hodne zvedavej (ale moc si od toho neslibuju). Ohledne Magnesia mas neco tady : www.merida.com/…_control.php?… Ale to uz je hodne off topic. Timto se omlouvam zakladateli threadu, ze jsem se nechal vyprovokovat v ramci jeho tematu k takovehle diskusi. Sorry Pippo :-)

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    snad si jednu davnou diskusi nepamatuju spatne..,kde se toto resilo a nakonec se prislo na to,ze tyhle meridy jsou hlinikove s vetsi primesi horciku.a je to od meridy reklamni trik.jestli se pletu,tak se omlouvam.

                                                    0 0
                                                  • yetti  

                                                    vzhledem k tomu, ze to ma trubky se silnejsi stenou nez jejich ramy HFS a pritom to vazi o tretinu min a je to mnohem tuzsi nez cokoliv na cem jsem dosud jel tak o tom dost pochybuju. Navic nevim proc by potom na exponovanych mistech jako je sedlova trubka nebo stred byli nalisovane duralove vlozky.

                                                    0 0
                                                  • JJ  

                                                    Protoze horcik ma malou odolnost a pevnost?

                                                    0 0
                                              • tulda  

                                                Fajn, na biku nejezdíš, ale o duratecách a RB toho víš mraky…

                                                0 0
                                                • yetti  

                                                  To co plati pro materialy na silnicnich ramech plati i u biku, nebo mi chces tvrdit, ze se vyrabi jinejma technologiema a ver mi o silnickach toho vim dost.

                                                  0 0
                                                  • tulda  

                                                    Mě jen přakvapujou tvoje zkušenosti s RB a duratecem (biky), když jezdíš na silnici. Nic víc. Vim, že duratec dělá dobrý biky, ale to neznamená, že vim, že dělá i dobrý silničky (i když bych tomu věřil). A kdyby se mě někdo ptal, jestli má koupit durateca silničku, asi mu nebudu radit, ať jí koupí, že já mam bike a je to v klidu…

                                                    0 0
                                                  • yetti  

                                                    Ja jsem nikde nepsal ze ty ramy nejsou dobry, ale jsou predrazeny a nechapu co na nich vsichni vidi tak zazracnyho. Na bikovym RB 1300 jsem jel (sice jen par kilometru) a nic zazracnyho jsem na nem neobjevil a Durateca jsem mel jeden cas na silnici a Campionu kterej jsem mel pred nim a ani Benottu, ktery jsem mel po nem, nesahal ani po kotniky.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    I´m sorry:-),ale takovej prej horcikovej ram od meridy za 16000,– je oproti RB za desitku co?:-).aano,PREDRAZENY!a ke vsemu je to jenom merida.

                                                    0 0
                                                  • Tomcat_1  

                                                    No, on psal ze ho koupil nejak za min :-)

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    ja to vim..,ale corky neuvazuju. :-D

                                                    0 0
                                                  • yetti  

                                                    To neni corka ale vyprodej v serioznim kamenym obchode. Je to model 2004 a koupil jsem ho letos. Za 16 bych si sehnal neco uplne jinyho :-)

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    ja vim,to byl vtip:-)

                                                    0 0
                                                  • Blade  

                                                    Ram za 16000 neni predrazenej? Pokud si prodejce muze dovolit prodat ho za 1/4 puvodni ceny a jeste na tom vydela(jinak by tak neslevil) tak bych i rek ze krapet predrazenej bude :) Ale zase co dneska neni, ze? :)

                                                    0 0
              • Mamut  

                Podle tebe je AL 7020 T6 „no name“?? A co je teda podle teb „značka“?

                Co moze byt viac „no name“ nez len cislo zliatiny? Vies co znamena slovo ZNACKA?

                0 0
                • enjoy  

                  pripomina mi to jak se uz leta lidi honi za tim,kdo bude mit vetsi logo firmy ktera vyrobyla kus hadru co ma zrovna na sobe.byly leta(ktery ja nepamatuju) kdy by nikoho ani nenapadlo cpat na svoje obleceni jmeno firmy ktera to vyrobyla.a v dnesni dobe se bez toho jak vidim uz ani cyklistickej prumysl neobejde:-/.jak vidim tak sami cyklisti to vyzadujou.

                  0 0
          • vlk  

            chlapi vy jste se zbláznili na marathony a XC nabízet crx.Vždyť to není závodní kolo, za ty prachy těžké, nic extra.Když od RB závodní tak RB 1300.

            0 0
            • enjoy  

              kontrolni otazka:-).CRX v Lku vazi cca 1950g s lakem.kolik myslis ze vazi CR1300 v Lku s lakem?

              0 0
      • Veeteck  

        Heh, tak to je dobra blbost… Urcite to tam vari Ukrajinci, to samy u Kleina atd :D

        0 0
      • Tomcat_1  

        Myslis ze zacisteny svary = nekvalitni svary? Tak to takovyho Kleina nebo Cannondala lituju! Takovejch let to delaj a jeste se to nenaucili…

        0 0
        • Trojci  

          Jak kdy a jak u koho – určitě jsi už slyšel, že se mnohé firmy honosí „nezačištěnými“ sváry právě proto, aby byla vidět jejich kvalita!

          To je jako červené víno víno prodávané v zelené láhvi – to je také jenom kvůli tomu, abys neviděl jeho opravdovou barvu!

          A srovnávat Duratec a Cannondale :D to je vtip?

          0 0
          • Tomcat_1  

            Pokud vim, vino se v zeleny lahvi prodava kvuli tomu aby se na nej pokud mozno nedostalo svetlo. Jinak by totiz mohli i nejlepsi bordeaux prodavat v krabicich :-) Mno, a s tim Duratecem a Cannonem – to nemam od sebe (nikdy jsem na Cannonu nejel:-)), ale od nemeckych kamosu co jezdej obe znacky, takze tak.

            0 0
            • Trojci  

              Umíš pěkně chytat za slovo – s tím vínem šlo o přirovnání.

              „Kupovat zajíce v pytli“ – to je asi srozumitelnější!

              Co že máš od německých kámošů? Já to nějak nepochopil :/

              0 0
              • Tomcat_1  

                No, podle nich jezdi vic Duratecu v Nemecku nez u nas, cemuz bych i veril, ze jezdej i Cannony – to vim, a ze vyzkouseli oboji, tomu taky verim. A ze se to da srovnavat, nemam duvod neverit. Cemu nerozumis?

                0 0
      • jecnak  

        Ach ty svata prostoto.

        >:-D

        0 0
    • sadre  

      Zdarek,toho No Sainta jsem jezdil a stale jezdim.Ram to je dobrej,ale ma hodne polozenou predni vidlici,jinak jsem s nim nemnel zadny problem.Troufam si tvrdit ze je lepsi nez Duratec,protoze u nej platis hlavne znacku,ale je to muj osobni nazor.

      0 0
    • Pippo  

      Tak po precteni vsech odpovedi mam pocit ze nejsem o moc moudrejsi v rozhodovani ba naopak. Jeste koukam na RB a ctu a ctu a az se mi kouri z hlavy. Jinak zatim vsem diky za prispevky

      0 0
      • yetti  

        A nestalo by za to podivat se za ty prachy na netu po necem zahranicnim? Neco jako Canyon nebo treba Cinelli …

        0 0
      • JMT  

        sel bych bud do sonixe nebo rb 1300, oboji bez laku :-)

        0 0
      • filipes  

        Se ti nedivim, protoze vetsina prispevku jsou ptakoviny. Pokud chces ram na miru, tak Durace nebo RB 1300. Nevim kolik ten Luzifer skutecne vazi, ale udavana vaha u RB i Dur je myslim bez laku, takze tam prihod dalsich 200. Na Luziferovi se mi libi cernej elox.

        0 0
    • kesu  

      za dvacitku uz se da sehnat i slusny FS ale to si asi slyset nechtel,pokud ht proc nevzit karbon,za tydle penize…

      0 0
    • Baracuda  

      No Sainta bych se nebal – lehoucky a myslim, ze i celkem pevny – pocit z nej mam prakticky stejny jako ze silnicky. Zalezi co chces – jestli kolo, ktere bude mit mezi lidmi jmeno kultovky, nebo ram, ktery je o dost lehci, mas na nej taky 5 let zaruku, ale moc lidi ho nezna, tak ti ho ani nebudou moc schvalovat. Mimochodem – na silnicce jsem sel z Duratecu na Cicli B (stejna firma jako No Saint) a rozdil je hodne patrny – ve prospech Cicli B… U me je to i jednoduche tim, ze ten design proste zboznuju…

      0 0
    • Šemík1  

      NO SAINT – maximální poměr výkon/cena, což je pro mě rozhodující. Navíc jsem ho měl v ruce a je fakt pěknej, až mě opustí muj Kellys sabotage, tak do něj jdu. Na značku seru, páč má bike po pár maratonech typu loňského drásala image plečky…

      0 0
      • McBlacky  

        přesně.

        zauvazoval byh i o: trek 8500 giant xtc scott scale fuji mt. fuji gt zaskar pro

        všechno poměrně solidní závodní rámy, scott je trošku dražší :)

        0 0
        • Tomcat_1  

          Zaskara ted koupis asi za 6K, i kdyz teda v Mku…coz by pro tazatele nemusel bejt takovej problem. Takze bych asi zbytek neresil.

          0 0
    • Šemík1  

      Něco k věci: www.bikebase.cz/article.php?…

      0 0
    • jecnak  

      Smarja, to jsou problemy. Kup si jedno nebo druhy a jezdi. Stejne se ti za 3 roky hnusi a koupis si neco jinyho. Ja jsem pro Sainta. Stejne vetsina mistnich kibicu (nic osobniho :-) rozdil nepozna jinak nez podle samolepky.

      Nic neni vecny, zvlast jestli budes vic jezdit, tak ten ram bude za 2–3 roky otlucenej a pomackanej, ze budes rad kdyz praskne a koupis si novej.

      0 0
    • Tomcat_1  

      Za 16 bych si JA poridil nekoho kdo me bude do kopce tahat. S kopce je mi to tak nejak jedno na cem jedu…roviny jakozto idealni stav skoro neexistujou, tak je neuvazuju :-)

      0 0
      • patnik  

        Řešil jsem stejnou otázku, nám Sonixe a spokojenost. Pro Sonixe: Robustní provedení, není to rám stavěný na váhu. Vedení lanek rámem je pro mně praktické. Výběr designu. Zadní stavba je funkční, sonix je vzadu překvapivě pohodlný – pohodlnější než předchozí prastará ocel (Scott Summitt). Servis. Větší výběr velikostí, geometrie na míru … Pro Lucifera: Váha – nejen materiál, ale i nepřítomnost laku. Cena – teď na netu sleva až na 10.

        0 0
    • hannawald  

      No ja bych volil No Saint. Moc jich nepotkas, barvu si sice nevyberes, ale s tou cernou nic nepokazis, to je proste klasika, ma to nejakou spec. upravu, takze se neodre, recenze vyborna (coz nemusi nic znamenat). Vaha se pocita, zbytek jsou jen domnenky, nikdo ho tu totiz nejspis nevozi. Takze je to samo malicko risk, ale dle recenze co do tuhosti vybornej, za ty penize uz to ani nemuze byt nejakej propadak. za usetreny penize oproti Duratecu si k tomu muzes dokoupit nejakej komponent.

      0 0
      • enjoy  

        no on ten no saint zni moc dobre,jenze s tou jeho vahou bych si musel odpustit moje oblibeny city terrory,schody a vubec neco tvrdsiho nez chrteni po sotolinovy stezce..:-/.

        0 0
        • McBlacky  

          třeba ne, prasknou i dvoukilový rámy…

          0 0
        • jecnak  

          Nevidim primou souvislost mezi vahou a „praskavosti“ ramu. Spis bych to tipoval na nedostatecnou tepelnou upravu po svarovani, nebo blbe zvladnute svarovani – praskliny byvaji vetsinou ve svarech nebo v oblastech jimy ovlivnenych.

          Ale je pravda, ze bych se asi ze zacatku taky bal hopsat, ze zacatku…

          0 0
          • enjoy  

            myslis ze tretinova uspora hmotnosti se neprojevy na ejho dolnosti?ja to teda fakt nevim,nemuzu rict. jo a vision(i ten bladeuv instinct) praskl na spodni vidlici,uplne mimo svary.

            0 0
            • jecnak  

              Myslim, ze nebezpecny jsou az Al ramy pod kilo :-)

              Zatim jsem mel tu cest videt praskly ramy vzdy ve svaru a nebo cca 5cm od ne, coz je zona ovlivnena svarovani. Ale ze nemuze ram prasknout i jinde rozhodne netvrdim. Na druhou stranu by urcite bylo zajimavy videt kde presne kde to prasklo – v nejaky profilaci apod?

              0 0
              • enjoy  

                no tak ja uz muzu s klidem rict,ze authory praskaj na spodni vidli v profilaci pro plast,aby prosel.kdybych nevedel kde to praska,tak bych si to tipnul prave tam.

                0 0
        • vitan  

          tak…máš tam přece záruku 5let…takže…za tu dobu budeš chtít určitě jiný rám!!!:)

          0 0
          • enjoy  

            a zaruky se vyrizujou uplne bezhlave?cili dobry den,prasknul mi ram.. ano,tady mate novy..:-)

            0 0
            • vitan  

              no pokud se bavíme o únavové zlomenině....­.tak…asi jo,ne???!!!:) já jsem takovou prasklinu viděl jen asi třikrát…klein, trek, merida…a pokaždé bez problému…!!

              je mi jasné,že záleží na prodejci, výrobci rámu apod..!!:)

              0 0
              • enjoy  

                no to je prave ono.obavam se me by mohli rict,ze jsem ho uzival nad jeho moznosti,cili z meho zavineni.a asi bych nemohl rict ze nemaji pravdu:-)

                0 0
                • vitan  

                  …no je fakt,že já jen do hospody na kole nejezdím…i po polňačce se občas projedu…:))) jel jsem i v dešti…můžu to při reklamaci říct????!!!:))))

                  0 0
                  • enjoy  

                    nevim..:-) ja se u RB s reklamaci nebojim rict nic.vim,ze se zakaznikem jednaji slusne a nemaji zapotrebi ho z neceho podezrivat. ramu co ma 1,4 kilo se proste bojim:-)

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse