• McBlacky

    Mám tenhle termín zatím volno tak bych se chtěl zeptat jestli to někdo jel, jaká je trať. Prostě jestli stojí za to se táhnout přes celou republiku na tuhle 100ku. díky moc

    0 0
    • Medunka  

      Jela bych z fleku, pokud me v praci nastvou a nebudu chtit na firemni vikendovou akci, tak jsem v Buchlovskych horach jako tryskova mys

      0 0
    • pop  

      viz historie. já jedu ale letos Rampušáka ať je změna…

      0 0
    • os  

      Jak už jsem dříve psal, trať je pěkná, ale nesmí týden před tím moc pršet :-)) Předloni to byl můj první závod po operaci kolena a i když to byly bahenní lázně, rehabilitace to pro mne rozhodně nebyla…loni pršelo jenom trochu, takže to bylo lepší. Letos ale jedu závodit jinam…

      0 0
      • Marcinka  

        Jo. První ročník byl humus! Od Zlacké udělals krok a o 2 jsi sklouzl zpátky…

        0 0
    • marapara  

      Jsem jel také před dvěma roky, naštěstí jen krátkou trať. Bahenní lázně, jak někdo psal. Letos uvidíme. Podle počasí, jestli bude v týdnu předtím chcát, tak to asi s… Chřiby jsou totiž hodně bahnité, teda jsou tam místa, kde i když je sucho, tam je mokro. Navíc ještě po deštích je to jasné. Jinak trať je to hezké, celkem náročná, hlavně v bahně.

      0 0
      • Marcinka  

        Jo…naše Chřiby už jsou takové.....ale letos mě docela překvapilo, že hned jak slezl sníh…netrvalo dlouho a bylo docela sucho…jsem si myslel, že mokro bude hrozně dlouho… Ale nejpozději týden před závodem musí přestat toto počasí…začít být pořádné červnové počasí…a foukat…aby to uschlo co nejrychleji.

        0 0
        • speedy gonzales  

          no ani to ti nemusi pomoct..nektere useky jak jsou udusane lesakama tak proste nevsaknou..ale tak to zas neni vsude a aspon je zabava pri skakani do kaluzi kdyz vedle tebe jede kamos

          0 0
          • Marcinka  

            :-) Ale lesáci mě někdy dokážou ******.....blá­to.....dohnípa­ná cesta.....neu­klizené větve a kmeny na cestě po těžbě…

            0 0
    • jecnak  

      No radsi si pre 24kou dam jeste peknych vikendovych 400km v AP…

      0 0
    • Medunka  

      By to chtelo startovne zadara. Ke vsemu si letos nikdo z rodiny u Juraku kolo nekupoval. Nemate nekdo doma k zapujceni ucet?

      0 0
    • marapara  

      Tak jsem byl včera projet tu kratší část trati toho maratonu. Docela jsem si dal, protože jsem vyjížděl z Kyjova a jel až do Kyjova, najel jsem 120 km a udělal 2200 m převýšení. Je tam hodně blata, hlavně v té první části. Sice má být teď teplo a sucho, ale určitě to všechno nevyschne. Zvlášť pokud do toho ještě třeba v týdnu zaprší. Z pátku na sobotu tu celkem vydatně chcalo a bylo to v neděli znát. Jinak trať ještě není vůbec značená, což mě celkem nemile překvapilo, takže jsem kufroval a místo abych vyjel mezi Velehradem a Salaší, přejel silnici a jel na Chabaně, tak jsem minul odbočku, protože nebyla značená a já si to přesně už nepamatoval a vyjel jsem až na Velehradě :). Ještě není celkem jasné, jak se sjíždí od Bunče, jsou tam značky dvou maratonů, tak jsem trefil tu druhou a vyjel na druhém konci Salaše. Nepříjemný je ten nejprudší výjezd po žluté od Zlacké studánky k silnici Bunč-Velehrad. Je tam dost mokro, hustý les, cesta rozdupaná od koňských kopyt a ještě k tomu celkem velké kaluže. Asi pěší tam do těch kaluží naházeli klacky, celkem velké, tak jsem je odstranil, protože jsou ze šika a vlítnout na ně je celkem o hubu. To už je lepší vjet do té kaluže, než v ni najel zboku na mokrý klacek. Pláště bych doporučil asi vzorky. Jak píšu blata hodně, myslel jsem si, že to sjedu na Nanoraptorech, pokud bude hezky, ale asi ee. To by muselo býát takhle aspoň 14 dní. Mám nové pláště Mutanoraptory 2,14 a na těch se jelo dobře. Jsou to balony, dobře tlumí a i přes celkem jemný vzorek dobře držely v tom blatě a dobře se čistily. A přes hustý běhoun celkem dobře jedou i po asfaltu, i když Nanoraptorům se nevyrovnají.

      0 0
      • speedy gonzales  

        no ja byl taky vcera v buchlovkach a rikal sem si, ze taky napisu nejake info. jsi mi to ulehcil. takze jen ve zkratce…hodne blata tam je, ze zacatku to byla jeste docela zabava, no kolem 60km me to uz stvalo. horsi je cast u korycan, okoli salase je znatelne lepsi, ale stejne se najdou hodne mokre useky.

        0 0
        • marapara  

          Ahoj, ty jsi ten Hradišťák, že? Dostaneš se na trať ještě v tomto týdnu? Potřeboval bych vědět, jak to vypadá na těch rozblácených místech okolo Salaše a Bunče, aby věděl jakou mám zvolit směs :) Ono bylo přece jen dost teplo a jestli nezaprší, tak by to šlo možná na těch Nanoraptorech. Ty jsou na silnici rychlejší, než Mutanoraptory.

          0 0
          • speedy gonzales  

            jj sem…planuju vyjet v patek tak uvidim, ale nic neslibuju..moje predpoved je ze pokud moc nezaprsi tak sice budou kaluze ale jinak vicemene sucha trat. s nanoraptorama bych se nebal. ale clovek mini a pocasi meni…uvidime

            0 0
            • marapara  

              Právě člověk míní, počasí mění :). Já mám ty Nanoraptory už celkem sjeté, ale slick to ještě není :). Ještě jsou trochu vidět žlábky na běhounu. Takové nejmokřejší místa tam byly:

              1. Výjezd lesem, kousek pod Buchlovem
              2. Sjezd po žluté na Staré Hutě, hlavně spodní část sjezdu
              3. Výjezd kousek pod Vlčákem. Tam mě to celkem překvapilo, dosta blata
              4. Pak cesta od Vlčáku na Bunč, sem tam rozbahněná místa
              5. Výjezd od Zlacké studánky a pak ještě sem tam mokrá místa v lese, než se sjede na silnici Velehrad-Salaš
              6. No a pak ještě něco málo při výjezdu od Břestecké skály na Zikmundov.

              No a pak už je trať stejná až na Smraďavku.

              Poslední dotaz, jedeš taky?

              0 0
              • speedy gonzales  

                no prave ze nejedu…za prve razim nazor, ze clovek nema jezdit maratony v horach ktere duverne zna…za druhe uz hraju na jinem piskovisti. chtel sem se aspon mrknout, strcit nejake klacky do spic a tak:-) ale nevychazi mi to..coz me docela mrzi

                0 0
                • marapara  

                  škoda :)

                  0 0
                • pepek  

                  Můžu se zeptat, jak to vypadá s blátem dnes, pršelo tam ?

                  0 0
                  • marapara  

                    No naposledy pršelo v Chřibech z pátku na sobotu minulý týden. Od té doby docela foukalo a od pondělka jsou tu docela pařáky. Takže pokud do toho ještě dnes přes noc nazachčije, tak by to mohlo docela proschnout. Ale nemůžu to tvrdit na 100%. V neděli tam bylo docela dost bláta.

                    Musíme počkat na Speedy Gonzalese jestli to projede a napíše info, on je tam místní :) Já to osobně vidím na Nanoraptory, ať to jede. Nějakou tu kaluž profičím i s něma :)

                    0 0
                    • speedy gonzales  

                      za chvili vyjizdime…tak pak hodim info

                      0 0
                      • marapara  

                        Dík :)

                        0 0
                        • speedy gonzales  

                          no takze to mam za sebou. najeto nejakych 60km, nekopiroval sem trasu maratonu ale bude to vsude vicemene stejne. je to takove oblecena neoblecena, prijet neprijet… :-))) Proste nekde se prasi a nekde je blato. v klasickych mokrych mistech pocitejte s kaluzema a blatem ale jinak je to dost suche. voda se drzi hlavne na cestach ktere pouzivaji hodne lesaci…hlina je tam udusana a nevsakuje…moje resume zni..klidne obuj na sucho..ale nesmis mi pak nadavat ze mas slabou techniku:-)) taky se trochu vybrecim pac su nastavany jak pes. 70% trasy co sme jeli bylo nehorazne rozmrdane od lesaku. to co byly jeste pred rokem jedny z nejlepsich sjezdiku sou ted skoro nejetelne. jestli mi nekdo rekne ze bikeri nici lesy tak ho nemilosrdne inzultuju…

                          0 0
                          • marapara  

                            :) dík. Nechám tam ty Nanoraptory, snad to nějak ukočíruju :). I blato se s nima dá projet. Beru blatníky. S těmi lesáky souhlasím. Toho jsem si taky všiml, rozjebou nejlepší sjezdíky, teda krom jiných cest samozřejmě.

                            0 0
                            • speedy gonzales  

                              bude to v pohode..i na blatniky bych se vykaslal..dnes bylo po dojeti i poznat jakou mam barvu kola:-)) coz je dobre.

                              0 0
                          • marapara  

                            A ještě se budu modlit, ať v noci neprší. Pokud dojde nějaká silnější bouřka, tak se tam maximálně dojedu podívat, ale maraton asi nepojedu. V tom blatě bych se na to asi vy…

                            0 0
                            • pepek  

                              Podle windguru tam má pršet od 12 hod, podle medard online furt. (Ale medard se častěji mýlil, tak věřme surferům.

                              0 0
    • Marika88  

      Tak jake z toho mate dojmy, vy co jste to jeli?

      0 0
    • james11  

      už jsou někde výsledky?

      0 0
      • Marika88  

        Nikde jsem zatim nenasla. Asi se to nekde objevi az za par dni…

        0 0
        • marapara  

          Výsledky jsou na www.championchip.cz

          Trať byla docela suchá, rychlá. Na startu začalo mírně pršet, ale při výjezdu na Buchlov přestalo a jak se sjelo do Starých Hutí, tak dokonce začalo pěkně péct slunce a bylo dost dusno. V lese bylo ještě fajn, ale jak se vyjelo na otevřenou louku, tak pecen jak blázen. Docela mě zklamalo značení při sjezdu trati z Buchlova. Vůbec to tam nebylo značené a já jsem jel stejně jako skupina dalších borců tak jako první rok sjezd po stejném části trati jako se vyjíždělo na Buchlov. Až jak jsem přijel do Buchlovic a vyjížděl jsem k hlavní silnici na Smraďavku, tak se shora přiřítila skupina borců, vůbec nevím, kde se odbočovalo. Toto pořadatel celkem nevychytal, tam měl prostě někdo stát a ukazovat směr. Takto jsme si zajeli.

          0 0
          • Marika88  

            Taky me prekvapilo, jak bylo sucho. Znacei mohlo byt o neco lepsi, taky jsem se jednou ztratila. Bylo to kousek za 4. obcerstvovackou. Na ceste byla nakreslena sipka doprava. Tak jsem odbocila, jela jsem strasne vysokou travou, moc se mi to nezdalo, ale byla tam ujezdena trava, tak jsem jela dal, az jsem dojela k nejakemu elektrickemu ohradniku s kravama. V zoufalstvi jsem snedla pulku bananu, co jsem vezla na zadech a jela zpatky. Odbocit se melo asi o 15m dal.
            Jinak trat se mi moc libila, nadherna krajina, ruznorody teren…Jeste bych chtela podekovat nejakemu bajkerovi, ktery me nekde na 60. km rekl, at jedu za nim v zavesu. Byl silny protivitr do kopce a ja jsem mela takovou jakousi krizi, a toto mi dost pomohlo.

            0 0
            • Medunka  

              Gratuluju. Pocitam, ze to byl prvni dlouhy

              0 0
              • Marika88  

                Dik, byl to opravdu prvni dlouhy – takovy testovaci, jestli mam zkusit toho Drasala :)

                0 0
                • Medunka  

                  Tak to zlom vaz, na Drasala se necitim ani ja. To by byl jen zajety zavod bez zavodeni

                  0 0
                  • Marika88  

                    Presne takovym stylem to pojedu. Zavodit budu jenom sama se sebou…

                    0 0
                • marapara  

                  Taky bych se asi pral sám se sebou na Drásalovi :)

                  0 0
        • marapara  

          Já jsme jel krátkou trať, dojel jsem na 31. místě. Docela spokojenost. Když jsem jel první bahenní ročník, jel jsem o 20 minut déle, ale přijel jsem 21.

          0 0
          • Medunka  

            To jsi dojel za kamaradem. Jinak lituji, ze jsem nejela, pristi rok dam prednost zavodu pred kolegama z prace ;-)

            0 0
            • marapara  

              To je kdo, ten kamarád? Škoda toho kufrování pod Buchlovem. Sice jsem to vyřešil ještě celkem dobře, že jsem sjel do Buchlovic, ale musel jsem ještě vyjet nahoru, odkud přijížděli borci z Buchlova. Stálo to určitě nějakou minutu.

              0 0
              • Medunka  

                Vitek Huspenina, dojel tesne pred tebou. No to je skoda, to mohlo byt daleko lepsi umisteni ;-( Pristi rok

                0 0
                • marapara  

                  Tož ten mě pěkně nasral :)))) o sekundu. To je přesně ten případ toho sjezdu – kufrování z Buchlova. Když jsem vyjížděl kopec z Buchlovic, tak jsem viděl, jak se přiřítila skupina borců shora a on byl mezi nima. Byl pár set metrů přede mnou, ale předjet se mi ho už nepodařilo :) Jen jsem ho dojel.

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.