Dělají si v servisu co chtějí? (BIKE EUPHORY Plzeň)

61 nepřečtených
  • ivaneck

    Právě jsem si byl vyzvednout vycentrované kolo. Říkal jsem si, to bude tak do padesáti korun… ale chyba lávky! Předložili mi účet jak z hodně dlouhé kalby a suma sumárum to dělalo 257,–. Trochu jsem na to zíral a ujišťoval se, že to nemůže být moje. Prý, že mi vyměnil duši, prasklej drát, spousta práce, bla bla bla. Příště budu moudřejší a nechám si napsat předpokládanou cenu na lístek. Vůbec nevím o tom, že by byla píchlá duše, na kole jsem tam přijel… A navíc seřízení brzd, které jsou pak vzdálené 1 cm od ráfku, je poněkud diskutabilní. Máte někdo podobnou zkušenost? Je to BIKE EUPHORY v Hořejší ulici v Plzni.

    0 0
    • Pekáček  

      Tak to je síla.

      0 0
    • Vojtas  

      kdyz sem si este nechaval centrovat kola v servisu tak sem jim tam donesl kolo se sundamy plastem a dusi, mam to kousek tak ze mi to nedelalo problemy, ale tolik prachu za to je az dost, navic delat neco co sis „neobjednal“ se mi nezda spravny, navic takovyhle veci i kdyz na druhou stranu co s tim mel delat jinyho, ale duse sama od sebe ujde malokdy, tak ze to je cely naky divny

      0 0
      • ivaneck  

        Příště to udělám taky tak, jenom na to vždycky zapomenu. Minule jsem si nechal vyměnit ráfek, praskaly mi na zadním kole dráty dost šíleně. On mi to přepletl a naúčtoval si asi 600+, nevím přesně. Taky mi mohl říst, že celé vypletené kolo můžu sehnat za 450,– , což jsem nakonec stejně musel udělat, protože během pěti dní mi ruplo sedm drátů :(

        0 0
        • mechanik  

          No na tom účtu není žádná cena nějak přemrštěná spíše naopak. Příště si to zkus vycentrovat sám a uvidíš „jak je to jednoduché“ To všechno se dělá rukama a na západ odsaď je ruční práce k… drahá jen u nás to spousta lidí co většinou mají tulenní ručičky nechce pochopit.

          0 0
          • Vojtas  

            jj, ty jednotlivy ceny se mi taky zdaj celkem v poho, hodne mensich veci ktery se nascitaj no, nejvic sem za jednu vec kdyz se mi potentoval orech- vymena tela orechu( jenom toho unasece kazety ) a praporku, nekde mam ucet ale hledat se mi ho nechce, ale bylo to dost no

            0 0
            • Vojtas  

              tak to nedalo ani tolik prace ho najit, akorat se moc nerozepsal, Oprava ořechu 200,– , ale funguje furt :)

              0 0
          • kycis  

            He he, jestli k tomu budes lidi porad takhle navadet, tak servismani nebudou mit za chvili co jist :-)))

            0 0
        • pos3k  

          no cenove to je dobre, bohuzel ti technik dal komplet kolo do kupy :-) bych necekal ze kdyz dam kolo centrovat + menit drat? mi tam soupne i pasku do rafku :-) jestli si nevedel o tom dratu budiz, jestli tam teda je novej i s niplem tak dobre. priste /estli/ bude tak rekni co chces udelat, a pouze pripadne zavady ktere najdou at zavolaji a domluvis se

          0 0
    • dieegoo  

      ech, dobra palka… si mel rict, at to uvedou do puvodni stavu, ze to za ty prachy nechces.. ze dusi sis neobjednal, tak nevim proc bys to mel platit.. asi stejne, jako kdybych si tam dal na serizeni Vcka a dostal na zpet kolo s kotoucema, ze sou lepsi a at je zaplatim

      0 0
      • ivaneck  

        To jsem chtěl, ale na druhou stranu on je jinak docela vstřícnej a nevypadá to, že by to myslel zle…

        0 0
        • dieegoo  

          to je sice pekny, ale jde o princip… proste me by bylo divny platit za neco, co sem nechtel.. objednal sem si urcitou vec a tu zaplatim.. nic vic

          0 0
    • Gung-Ho  

      Tak aspoň víš, že o tuhle „Eufórii“ se můžeš nechat příště klidně připravit :-/…bud rád, žes nechtěl něco většího…to bys z Euforie ještě nevyšel:-))

      0 0
    • blue  

      ten drat bych jim toleroval, kdyz sis dal kolo vycentrovat, ale s tou dusi bych se s nima hadal…

      a kdyz budu brat dusi zhruba za kilo, tak 150 za centrovani neni podle me zas tak nenormalni cena

      0 0
    • ¨MZ  

      50kč :-)) To by stálo u nějakého servismena, co to dělá doma v garáži. Když vezmeš že v ceně je DPH, daně, zisk firmy, sociální a zdravotní pojištění mechanika, tak kolik by asi ten mechanik dostal k výplatě?

      0 0
      • dieegoo  

        ja sem platil 60 za vycentrovani a serizeni brzd v Hradci.. takze to neni tak nerealny

        0 0
        • ¨MZ  

          tak jestli je to velká firma, tak si myslim, že to pro ně musí být prodělečný. V menšim servisu dělám (ne kola) a za 60kč teda neděláme ani ty nejmenší opravy

          0 0
          • dieegoo  

            neni to nic velkyho… treba kulhanek si za zkraceni hadice k brzde rekne ±tri kila, prej podle materialu, pan v servisu mimo hradec za 120 komplet… takze radsi chodim tam, je to na pockani, nemusim to tam enchavat do druhyho dne, poradi, vysvetli… spokojenost

            0 0
          • ivaneck  

            No je to spíš menší krámek se servisem. To centrování většinou stojí podle náročnosti, 50–60,– je asi strop. Vztaženo na Plzeň a malý servis.

            0 0
    • poiko  

      já tam byl letos na jaře poprvé nechat seřídit kolo. je teda pravda, že za seřízení brzd si vzali 60 kč. Zas ale, protože mi to udělali skoro na počkání, tak jsem nic neřikal. jinak z toho krámku (i z majitele) mam dobrej pocit

      0 0
      • ivaneck  

        Souhlas, ten servismen je sympatickej a je tam mnohdy i mimo ordinační hodiny, jenom brzdy bych si seřídil klidně sám a zdarma ;)

        0 0
    • kycis  

      O tomhle kramu slysim poprve, ale je pravda ze po nekterych zkusenostech se snazim si toho na biku maximum udelat sam.. Ale nekdy je servis proste potreba a je pravda, ze najit dobry servis je vazne dost tezke. Ja mam u drobnych oprav (prave centrovani atd..) dobrou zkusenost s panem Spesnym.

      0 0
    • McBlacky  

      při centrování někdy drát rupne, prostě zaroste nipl na drát a jak s tím otočíš tak se ti začně kroutit drát a křupne. To se mi čas od času stane. Taky může prasknout nipl, zvlášť Al to dělaj

      0 0
    • Mamut  

      Podla toho paragonu hore, vobec nie su drahi. Jedina diskutabilna vec, je ta nova dusa. Defekt sa da opravit aj inak ako vymenou duse.

      Pred 6 rokmmi som brigadoval v servise v Kosiciach a cena za hodinu prace bola 180Sk. Pricom centrovanie bolo hodnotene na 20–30minut, podla narocnosti.

      Vobec si nemyslim, ze je to predrazeny servis.

      0 0
    • JJ  

      Proto v servise davame papiry, na kterych je pozadovana prace. Pokud bys tam mel jenom centrovani a napocetli ti tohle vsechno, tak bych jim to hodil na hlavu.

      0 0
      • blue  

        kdybys po me chtel centrovat kolo bez sundavani plastu a vymeny nefunkcnich niplu, tak bych ti to taky hodil na hlavu… jak uz bylo receno, krome ty duse tam neni nic, co by tam nemelo bejt, jenom to holt nekdo rozepise a nekdo ti to proste spocita vsechno jako celek

        0 0
        • JJ  

          Tak podle tohu musis upravit predpokladanou cenu. Nevim, jestli mu tech 50 kacek rekli nebo to jen predpokladal

          0 0
          • blue  

            Říkal jsem si, to bude tak do padesáti korun… ale chyba lávky! Předložili mi účet… – takže evidentně neřekli a on se ani nezajímal… chyba na obou stranách

            a když to teď čtu, tak bych ještě chtěl vědět, kde kalí :-))) – účet jak z hodně dlouhé kalby a suma sumárum to dělalo 257,–

            0 0
          • ivaneck  

            Těch 50Kč jsem platíval v přechozích případech v tomto servisu.

            0 0
    • SavaH  

      Podobne zkusenosti s eurobike v praze… jenze tam se cena za centrovani kola vysplhala na 500 kc a jeste jim to misto 1 dne trvalo tyden. Dobra vec se mi stala na konci brezna. Nechala jsem si den pred zavodem vymenit brzdovy spalky… no a mechanik jaksi nedotahnul tu potvoru, ve ktery je spalek… jesteze jsem se byla rozjet… jinak bych asi jela na celej zavod jen s predni brzdou

      0 0
      • dafe  

        znam, me spalek zajel mimo rafek bohuzel pri zavode. ale protoze jezdim jen rekreacni mtbo, tak jsem slezl, 10 minut ladil a pak spokojene jel dal. teda s tim nejmenovanym servisem jsem zas tak spokojeny nebyl :-)

        0 0
    • enjoy  

      tu dusi ti pichnul on,pri sundavani(nandavani plaste),me se to taky nekdy uplne nepochopitelne stane,vubec nevim jak proste.drat ti vlastne taky zlomil on:-)

      0 0
    • martt  

      Podla mna je ten ucet OK. Mozno Ta mali zavolat, ked zistili, ze nejde pohnut niplom skor ako vycvikli ten drat. Mozno ho nevycvikli ale skusali tocit niplom az kym to neruplo. A ked to ruplo, tak ina cesta nebola. Kto by ale volal kvoli par korunam, ze?

      Ponaucenie: nabuduce ked prinesies koleso na centrovanie, daj z neho dole plast. Potom sa aj lepsie centruje a nebudes mat prekvapko s vymenou duse.

      Ja sice nemam servis ale dobre vybavenu dielnicku a sikovneho syna a dost ma hneva, ked za nim chodia vsetci kamosi a podobne prace im robi zadarmo. V priemere by som povedal, ze asi take centrovanie kolesa s vymenou dratu robi kamosom aspon dvakrat do tyzdna. Pricom aj s pokecanim je to robota mozno aj na hodinu. Radsej by sa mal v tom case ucit…

      0 0
    • Peslezedirou  

      Si pamatuju na jednu věc kterou jsem viděl u Tyrše. Tenkrát ještě sídlil v takové malé prodejničce. Přišel tam cigoš, že prej má moc křeslo na hoře, že nemůže šlapat. Vyšel mechanik povolil objímku imbusem a řek mu máš to za kilo. Cigoš zaplatil a vesele odjel :o)

      0 0
    • Tomcat  

      Cena za zakázkovou opravu, nesmí překročit 20% z ceny, která byla stanovena v momentě kdy jste se na tom dohodli.

      • Veškeré zásahy= náklady navíc by měli konzultovat s tebou
      • na věci, které s tím nemají co dělat nešahat (ta duše)
      0 0
    • ivaneck  

      Myslím, že už jsem pochopil sled událostí. Vzhledem k tomu, že si u centrování nikdy neúčtoval (de)montáž pláště, se rozhodl, že to bude centrovat i s pláštěm. Přitom jak utahoval drát propíchl duši (taky už se mi to povedlo). V pásce byla díra, drát prasknul, nipl v háji… a konečný účet je na světě. Příště mu tam teda odnesu radši jen inkriminované kolo a sundám z něj radši i matky, aby na tom něco nenašel ;)

      0 0
      • fousek  

        No propichnout dratem dusi a jeste pres pasku se mi nezda dost dobre mozny a kdyz je rafek 2 stenej tak je to nemozny ne?

        0 0
        • martt  

          ak je ta dusa dostatocne mizerna, tak moze prasknut aj sama od seba po nafukani po vymene. Uz sa mi to parkrat stalo, zrazu bola v boku duse 10 centimetro­va diera.

          0 0
      • Orbis  

        sundáš šrouby a on ti je tam dá a naúčtuje, páč tam budou chybět:-)

        0 0
      • blue  

        myslim, ze to zbytecne dramatizujes, ted ses poucil a priste uz budes vedet, ze si mas vyzadat odhad ceny a nechas na sebe kontakt, aby to nejdriv s tebou konzultovali, pokud se vyskytne neco nepredpokladanyho, to se stat muze

        0 0
    • be.r.ry  

      taky sem tak jednou dopad…nechaval sem si utahnout misky protože na to nemam vercajk a oni mi vyměnili řetěz kterej sem tam měl cca 100km a bovdeny, a treba kolecko na vodici kladce u prehaz ky ktery mam bez jednoho zubu mi nevymenili.........

      0 0
    • dalimil  

      na centrování vždycky dávám samotnej ráfek

      0 0
    • Twister  

      V jednom miniservisu jsem si nechal dotáhnout konusy u zadního náboje. Chlap se v tom pět minut šťoural a pak mi dal účet na 150. Tak jsem mu řekl, ať mi to zase povolí. Počkal jsem až se vrátí z dovolený můj tradiční servisák a ten mi to udělal za 50. Taky mě potěšil, když jsem jednou namísto předpokládaných 200 platil 80 za rovnání patky.

      0 0
    • Trojci  

      Taky mám veselý zkušenosti s některejma bike-sezrvízama v Plzni.

      Ale raději nebudu rodzmýchávat vášně :o))

      Hodně seriózní mi připadá třeba Velo na náměstí Republiky. Ale i tam záleží na tom, kdo z kluků to zrovna dělá..

      A jenom namátkou ti, ke kterým mám připomínky: Volráb, Merida, Bartoníček

      0 0
      • bajaja  

        ja uz chodim jenom do vela, napred mi tam hlavne tomáš pripadal dost nevrlej ale pochopil sem když mi tam delal pred zavodama na poslední chvili prasklou hadici od brzd, za tu pulhodinu sem pochopil ze to neni zadna prdel to delat a hlavne nektery lidi bych poslal nekam hned takovou trpelivost bych nemel

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.