• Jane

    Tak jsem včera měnila původní převodníky u klik XT Hollowtech II a při zpětné montáži jsem zjistila, že je poškozený závit jednoho ze šroubů držící malý převodník… Příští týden to ještě zkusím protáhnout závitníkem (pokud ho vůbec seženu) a uvidím. Závit je poškozen hned ve svém začátku, takže je to jednoznačně chyba Shitmana.:-( No asi to nemá cenu řešit, příště si koupím samostatné kliky (RF Deus) a montáž převodníků (TA Specialites) si provedu raději sama. Hlavně by mě zajímalo, zda je možné na těch klikách ještě vůbec jezdit. Beru to tak, že malý převodník zůstane připevněn jen 3 šrouby a používat ho tedy nemusím…

    0 0
    • Trojci  

      Mě se stalo, že sem měl od výroby poškozenej závit u klik Deore (ten do kterýho se šroubuje pedál)..

      Závitník si s tím poradí :o))

      bych ti ho půjčil, ale seš moooc daleko :/

      0 0
    • kesu  

      podle meho tri srouby na malym prevodniku bohate stacej:)

      0 0
    • enjoy  

      chapu to spravne ze mas poskozeny zavit na sroubku a kvuli tomu tady brecis?:-)

      0 0
      • Jane  

        No asi jsem to špatně napsala.:-) Šroub je OK, poškozený je závit na klice…

        0 0
        • enjoy  

          no tak to bys mozna jeste mela moznost to tam nasroubovat na krev,proste na furt:-)).ale to se ti asi nechce:-)

          0 0
          • Mamutt  

            Nafurt a životnost Shimano převodníků je obzvlášť originální kombinace :o)

            0 0
        • Gorgov  

          Myslíš, že když je poškozenej závit, že je to problem shitmana? On tam teda ten šrob zašroubovanej nebyl a ty chceš upgradovat a vozit 4 šrouby? Jinak nechapu, ten šroub tam snad byl zašroubovanej ne??? tak ho tam zas našroubuju zpět, ne?

          0 0
          • enjoy  

            jj a vyrobi si tam zavit s polovicnim stoupanim:-D

            0 0
            • Gorgov  

              myslim ze ne, ale je to jedno. Kdyz to z toho vysroubovala, musi to tam zas nasroubovat. Prste kdyz od nekud jedne sroub vysroubuju, musi tam jit zpatky. Kdyby tak chtela dat jinej sroub, ok nemusi to jit, ale stejnej tam pujde vzdycky.

              0 0
              • Jane  

                Hm, jenomže ten šroub tam zpátky nedám – leda násilím, protože jde nakřivo. Zkoušeli to i v servisu a nešlo to, takže to není jen moje nešikovnost a závitník nikde neměli. Se ho pokusím sehnat a uvidím. Když to nepomůže, tak ty kliky vrazím na kolo bez toho šroubu a zkusím, jestli se na tom dá jezdit nebo ne. V servisu říkali, že to nepůjde. Se mi tomu moc nechce věřit, neboť se jedná o malou placku a zdá se mi, že i s 3 šrouby to drží docela dobře…

                0 0
                • Gorgov  

                  Pořát to nechápu, to si to musela zmrvit když si to vyšroubovavala, ale to je už jedno.Tím závitníkem to s trochou šikovnosti jít musí. Nicméně bude drřet i na 3 šrouby. Btw, ty potřebuješ malou placku?:) Přeju hodně štěstí v dílně

                  0 0
                • enjoy  

                  bez jednoho sroubu to mas jakoby pulka toho prevodniku nebyla nikde chycena,davej na to bacha.ja bych do toho nesel.

                  0 0
                • enjoy  

                  jeste otazka.kdyz si vytacela ten ten sroubek ven tak sel ztuha nebo normalne?jestli sel ztuha,tak uz to zmrveny bylo,jestli ne,tak…:-)

                  0 0
                  • Jane  

                    No právě že to skoro vůbec nešlo vyšroubovat. Šrouby, co držej druhou a třetí placku šly v pohodě, ale dostat dolů tu malou placku, tak to byl fakt porod… Takže mě to docela dost naštvalo. Člověk po Brně 3 tejdny shání nový převodníky, nejezdí a ještě toto…

                    0 0
                • Zdyn  

                  v Bikezone zavitnik maj. Jen pro info

                  0 0
    • filipes  

      Ty chces za kazdou cenu slyset, ze si mas nahradit sve XT kliky RaceFacem? Tak HURA DO TOHO!!! Jinak samozrejme muzes opravit zavit, nebo tam dat matku, nebo vymenit maly prevodnik . BTW, kliky XT jsou podle me jedna z nejlepsich inovaci sHITMANA v poslednich letech. Tuhe, lehke, levne…

      0 0
    • yetti  

      Nevim co mate porad s tim RF, vzdyt je to uplne stejnej shit jako shitmano.

      0 0
      • zirecek  

        Všude samé špatné výrobky, nedá se na ničem jezdit. Hrozné, co?

        0 0
        • enjoy  

          ne je to fakt desny,clovek aby se bal slapnout poradne do pedalu,aby nevytahal retez,neojel tim pily i kazetu,neojel hned plaste,neobrzdil rafky,neodepsal vidli,nezlomil ram,dneska je to hruza!

          0 0
          • yetti  

            Myslel jsem to tak, ze kazdej vyrobce ma svoje mouchy. XT ma horsi prevodniky, RF zase nema tak tuhy kliky, u FSA moc dobre nefungujou loziska atd. Dokonaly kliky asi neexistujou a tvrdit, ze zrovna RF je lepsi nez XT se mi nezda moc seriozni.

            0 0
            • enjoy  

              jestli ma RF min tuhy kliky netusim,ale na druhou stranu moje XT jsou tuhy az moc.

              0 0
        • TinkTink  

          No ja treba nemam nic proti – system RF mi pripada horsi nez Shimana :)…Shimano mi prijde takovy mirumilovny, RF takovy neohrabany…no…jez­dim Truvativ…ty mi prijdou jako zlaty stred :)

          0 0
    • Pá-dlista1  

      Jen az je budes vyhazovat, dej mi vedet.

      0 0
    • vlk  

      tož kvůli tomu bych je nevyhazoval.A když tak je vyhoď mým směrem :o) Jinak náhradí šrouby v srevise nemají?

      0 0
      • Pá-dlista1  

        zrejme nechapes vsechny souvislosti. Jane = žena ⇒ šroub = matice ;)

        0 0
        • vlk  

          ale zase píše o závitníku-prořezání závitů a o menší stoupavosti závitu.Tak zas tím mě dost překvapila.

          0 0
      • djano  

        Ale zavitnik tam mohli mat.

        0 0
    •  

      Ticho! Všechny vás zabiju!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.