hydry LX 05 s DC vs. M525 + páčky LX

67 nepřečtených
  • Lister

    Tak řeším malý problém a chci se jen zeptat jak byste se rozhodli vy. Chtěl bych pořídit hydry, a řeším jestli si vybrat loňské LX s DC nebo jít raději do osvědčených 525 a k nim přikoupit páčky LX. Cenově to vyjde až na pár korun stejně. Spíš by se mi líbily ty LX, DC se nebojím, párkrát jse si to osahal a ten systém mi není protí srsti. Jen jsem tak přemýšlel jak na tom budou s životností ty páky – řazení. Když si uvědomím, že hydra ve své potsatě je celkem nesmrtelná věc, tak mě celkem děsí, že se páky za 2 roky vychodí a co s tím potom. Má někdo s tímhle zkušenost. U těch deorek mě láká možnost jakkoliv to kombinovat, když odejde řazení tak koupím nový a jede se dál. Navíc když to budu chtít přehodit na nový kolo nemusím řešit jestli bude Sram nebo Shimano. Pokud jde o účinost, tak na tom budou asi stejně co? Má někdo srovnání. Na Deorka si většina lidí nestžujou, tak na XC by to mělo být v pohodě. Hledám slušný výkon, ale hlavně potřebuju, aby se ty brzdy nepřehřívaly.

    Anketa: Tak co byste si vybrali??

    6x
    25%
    0 0
    • vlk  

      no ty lx se dají také koupit s klasickými pákami-ne jen s dualy.Nová deorka 2006 tyky nevypadají špatné-ten třmen je podobný LX,no možná bych i zkusil avidy-hydry 5.

      0 0
    • Lister  

      jen pro upřesnění, asi jsem to měl napsat hned:

      Komplet cena obou variant je 5200–5300, takže pokud budu kupovat samostatný brzdy tak tam se musím vlízt do ceny kolem 4tis, Deore 06 jsou sice trochu dražší, ale to bych ještě zkousl, LX bez DC jsem za tu cenu neviděl. Kotouče potřebuju na šrouby, ale to by snad měl každý seriozní obchod přehodit. Pokud budu kupovat ty LX, tak tam mám změnu domluvenou.

      0 0
    • kafac  

      Zalezi jestli ti vyhovuji DC, me to nesedi, tak mam Rapid Fire. Ale pokud budes kupovat Packy LX, tak proc k tomu kupovat 525? LX 2005 sou stejne drahy, a lip brzdi.

      0 0
      • Lister  

        Kde?????

        0 0
      • TinkTink  

        Podle mych zkusenosti je to presne naopak…525 brzdi znatelne lip nez 585…mel jsem oboje a oboje i s ruznyma deskama a 525 je proste lepsi a i tvrdsi.....585 jsem vyhodil, 525 jsem si nechal :)

        0 0
        • luke777  

          prave resim stejnej problem nasel sem deore 525 za dobrou cenu a ma je kamarad a za 2 roky max vymenil desticky, jinak funguji skvele brzdi jednim prstem, jit do novych deore m 535 nechci kvuli center locku sou zatim jen kotouce shimano s centr lockem a resit to nejakou redukci me neprijde jako stastne reseni

          0 0
        • kafac  

          Nevim, ja mam zas obracenou zkusenost, proste 585 brzdi lip jak 525. Je pravda ze na tech 525 jsou kotouse Shimano, na 585 Aligatory

          0 0
          • TinkTink  

            Hmm…ja to mel na jednom stejnym kole se stejnyma kotoucema…pak jeste na jinym se stejnyma kotoucema…a stridal jsem to…no a 525 mi brzdi vic… :)

            0 0
            • vlk  

              jak jsem již kdysi psal, možná je to fakt jak který kus :o( což teda shimanu moc nepřidává.

              0 0
              • kovar  

                jak který kus NE brzdy, ale jezdce. To udělá hodně. Brzda je furt stejná, pokud není vadná, maximálně se může lišit kvalita už tak nekvalitni směsi u M08 destiček

                0 0
                • vlk  

                  no myslím, že dost může udělat i jak natěsnou jsou pístky a jaká je použita hadice.

                  0 0
        • JJ  

          Presne tak, mym 585 chybi ostry konec, i na 180 mm kotouci je to vepredu slabota

          0 0
    • kesu  

      no a co takle zkusit prasatka XTR(bikestore 1990kč) a koupit k nim lx páky(videl sem je někde na netu tušim pár za 15stovek?deorka jsou sileně těžký a lx DC se podle vseho asi příští rok už nebudou dělat..

      0 0
      • KoaaaX  

        Já si koupil tyto: www.bike-eshop.cz/…o-lx-brm585/?… a jsme s nima naprosto spokojený a za cenu 2200,– koupit slušnou kapalinu mě přijde velice dobrý. Jinak Dual ve mě vyvolává dojem strašný poruchovosti,ale možná je to jen klamný dojem. Mě se tedy trochu déle zajížděli asi 300km a chvilku jim trvá než se dostanou do provozního stavu ale nikdy jsem je znova neodvzdušňoval a mám tam dokonce obyčejný minerální olej :-)

        0 0
        • Lister  

          blbý dotaz, nenašel jsem zadní variantu, dá se tenhle adaptér použít i dozadu, dopředu bych žádný nepotřeboval, tam mám Indiána.

          0 0
          • Vilém  

            Predni adapter na 160mm muzes pouzit vzadu,ale s 140mm kotoucem:(Abys mel vzadu 160mm tak bys musel mit 180mm predni adapter

            0 0
            • Lister  

              díky, tohle už jsem někde četl, tak bych si to snad mohl konečně zapamatovat :o)

              0 0
            • dieegoo  

              Coze? Ja to kupoval jako komplet, na obou byly stejne adaptery a nic sem nemenil.. a vzdadu mam taky 160 kotouc…

              0 0
              • Vilém  

                Ses si jistej ze ty adaptery jsou fakt uplne stejny?Myslim ze ne,i kdyz vypadaji dost podobne.

                0 0
                • Lister  

                  tak se kluci konečně dohodněte, nedělejte mi v tom hokej :o)

                  0 0
    • Duff  

      Na koloshopu 525 přední + zadní i s kotoučema 4200. páky jsou úplně stejný jak LX.

      0 0
      • Lister  

        ale dají se sehnat i levněji – pod 4 tis

        0 0
        • luke777  

          no ja nevim prolezl celej net a cena za 4200 se me zda nejlepsi ze je to komplet i s kotoucema

          0 0
        • Duff  

          Tak vidíš. A máš rozhodnuto. :-)

          0 0
          • Lister  

            nemám s tímhle počítám od začátku 2×M525 + RF LX je 5200 stejně jako 2× LX hydry s DC i s výměnou kotoučů taky za 5200 proto srovnámvám tyhle dvě varianty…

            0 0
            • vlk  

              tak to já bych raději připlatil ty 2–3 stovyk za 2× lx+ RF LX.4i si trochu našetřil a koupil avid 5 hydry.

              0 0
              • Lister  

                tak jestli mě poradíš, kde je za ty peníze koupím tak je beru, podle mojich propočtů vychází LX na 5 tis a Deorka jak jsem psal na 4 tis. Upozornuju, že potřebuju ten kotouč na šrouby.

                0 0
                • luke777  

                  ja to vyresil objednal deore 525 a nazdar taky sem resil jestli deore 535 ale odradil me cenr lock a resit to nejakou redukci se rovna vic veci co se muze podelat,jasne muzem si koupit drazsi hydry ale na to nase jezdeni par tisic rocne?jezdime pro zabavu

                  0 0
                  • Lister  

                    jen tak pro zajímavost kdes je bral???

                    0 0
                    • luke777  

                      nkonec sem je vzal v koloshopu byli kapanek drazsi ale na bikestore tam porad neco sachovali s hadickama, 130cm 150cm

                      0 0
                • vlk  

                  samotné hydry bez kotouče www.bike-eshop.cz/…o-lx-brm585/?…

                  • kotouče aligator-v ostravě je mají za 200/ks-cena záleží od toho jaké chceš-to je za obě hydry 4800,–.Kde jsi viděl deore 525 za 2 tis ks i s kotoučem.
                  0 0
                  • Lister  

                    525 za 2 mají na bikestore. S těma kotoučema: já jsem vycházel z oficiální ceny, pokud bych bral ty LX tak bych si nevzal jiný kotouč než ty aligátory

                    0 0
                    • dieegoo  

                      Na bagbike ma LXka s DC razenim za 2365,– a kotouc je ochotnej vymenit za jinej…

                      0 0
                      • Lister  

                        2465 – asi máš větší slevu než já :o)

                        Tam jsem je chtěl kupovat a pokud je vezmu tak už mám i domluvenou výměnu na kotouče Avid :o)

                        0 0
                        • dieegoo  

                          Mě nabízel jen Tektro :/ slevu tam mám 5%

                          0 0
                          • yetti  

                            Mě to dodal s Aligatorama.

                            0 0
    • mara53  

      ..hmmmmmmm krasnej problém, už abych ho taky řešil, zatím jezdím mechaniky Shimana 475 s kotoučema Alligator a právě v jiným threadu řeším nový destičky. Na HYDRY se chystám, ale asi až za rok. A mám asi vybraný HFX9 Hayesy. Ale o podobný kombinaci sem taky uvažoval.

      0 0
    • dzabo  

      ja som to ties riesil podobne, som xcel najprv lx prasa a deore packy potom lx packy a xt prasa a nakoniec som zvolil komplet saint :)

      0 0
      • Lister  

        no můžu říct, že nakonec se ti to kolo fakt povedlo, jak se ti na tom jezdí, jsem o něm taky uvažoval, ale nakonec jsem to zbaběle vzdal :(

        0 0
        • dzabo  

          zatial si to vsetko sada takze same stelovanie, ten tlmic dava tomu ramu luxusny chod s tym som velmi spokojny, a este sa chystam vymenit plaste za kevlarove maxisi takze s toho bude aj celkom slusna raketa

          0 0
    • Pavlos  

      Bych vzal tohle za tu cenu:)

      bagbike.cz/?cmd=257

      0 0
    • Lister  

      Tak dopadlo to jako obvykle. Člověk si furt říká, pošetřím, nepotřebuju mít nic extra, ale zase mi to nedalo a splnil jsem si další malý sen. Takže s původní kombinace je náhle pár Avidů juicy 5 s kotoučema 185mm a místo Shimana bude konečně Sram v kombinace Triger X.7 a k tomu přehazka X.7 :o) To zase bude peněz :o)))))))))

      I tak díky za všechny rady, třeba se to bude hodit někomu jinému.

      0 0
      • Pavlos  

        myslim ze tohle zna asi 90 % uzivatelu BFka

        0 0
      • vlk  

        proč vždyť avid 5 jsou tak o 500 dražší než lx, x7 staojí přibližně to co XT.Vždyť to není až takový rozdíl.Dnes se dají koupil od neshimana věci taky levně.Nejčastější rozhodovaní vidím X.7/XT, Avid juicy5 /LX 585, Truvativ stylo/Shimano LX kliky.To je prostě nynější trend rozhodování většiny uživatelů co se tu na tyto ěvci budou ptát-vše levné a dobré. :o))

        0 0
        • McBlacky  

          Styla bych viděl spíš proti XT, jinak souhlas

          0 0
        • Lister  

          no momentálně se přesvědčuju že vlastně vůbec nepotřebuju Revelation U-turn (ona je to pravda – vůbec ho nepotřebuju), ale ta cena, ajajajaj, proč to někdo prodává za tak lákavý peníze… :o))))) Tomuhle už myslím odolám, ale jako základ budoucího endura by to nebylo špatný :o))))))))

          0 0
        • Lister  

          tak vystihl si to přesně, ty první dva už mám rozhodnutý, a teď řeším přesně to poslední. Nejdřív teda jestli jít do pevné osy a pak jestli koupit LX nebo Firexy :o)

          0 0
          • Pebe  

            když už máš od Sramu řazení a brzdy, tak v klikách je to jasný, ne? :-))

            0 0
            • Lister  

              no uvažuješ stejně jako já :o) ale kazí to tam tam vidle, chtělo by to RVL :o) že já jsem s tím nákupem pár měsíců nepočkal :o) Tak nějak mě to hodně nahlodává, ale raději bych černý převodníky a taky se celkem bojím těch ložisek venku. Celkem mě zaujala nabídky co má Tink ve svém obchodě – klasický Firex SL a má k nim i osu.

              0 0
              • Pebe  

                Já zůstanu u FSA na 4hran, jsem s nima spokojenej :-)

                0 0
              • Pebe  

                ale kdybych si vybíral, vzal bych ty s integr. osou

                0 0
      • Lister  

        tak už to všechno přišlo, přehazka je krásná, moc se mi líbí, hydry vypadají tak jak by měli, no ale jelikož jsem v práci tak tady jen tak sedím, mazlím se s nima a občas zálibně pomačkám páku brzdy, už se teším až je namontuju a projedu se na tom. Pak hodím update fotky kola. Bohužel tím jsem už letos skončil, další upgrade bude až za hodně dlouhou dobu, ale když si představím co jsem měl loni touhle dobou :o)))))))) www.bike-forum.cz/…18160203.jpg

        0 0
        • Lister  

          takže už je to všechno na kole, update fotky v profilu, kdyby se chtěl někdo kouknout, jen hadičky jsou krapet dlouhý, ale to jak na to, řeším v jiném threadu :o)

          Takže ještě jenou díky za všechny rady, jsem rád, že společným usilím jsem dospěli k tomuto stavu, rozhodně mám z toho větší radost, než bych měl z těch od Shimana :)))))

          0 0
          • enjoy  

            doobryy!

            0 0
          • dieegoo  

            kudy to tak divne vedes tu predni hadicku?

            0 0
            • Lister  

              tak to byla ještě předposlední verze, teď jen drobná úprava :o)

              Je to daný tím že ta hadička je delší než bych potřeboval, takže ji vedu mezi nohama tak, že je opřená na pravé straně o korunku pod štelováním komprese, pak je chycená v levé třetině na můstku a teď tam přibil ještě jeden pásek na noze vidlice přibližně v horních 2/3 a to tak, že jsem tu hadičku trošku vytáhl směrem dopředu – prostě jsem tam udělal takový oblouk směrem vpřed, abych to nahoře neměl tak dlouhý. Ta zadní hadice je na tom ještě hůř :o)

              0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce