• gersa

    Zdravim silnicare, zajimalo by me, jestli nekdo nema zkusenost se silnickama SVORADA. Uvazuju o novem ramu a docela se mi libi BURGOS, pripadne i LAVAGNA od Svorady… Zajimalo by me, jestli nekdo nevi, jaky je puvod tehle ramu? Pocitam ze to bude nejaky Taiwan a tady se to jen lakuje. A taky se mi moc nelibi, ze sam Honza Svorada jezdi Durateca a ne svuj vlastni ram. To neni nejlepsi reklama…

    0 0
    • ydaho  

      Durateca má zdarma a za tu reklamu ve Velu a Pelotonu taky byla nějaká kačka :) Tak proč ne…

      0 0
    • orca  

      Měl by jsi si zjistit majetkové vztahy firmy Duratec a pak by jsi pochopil .. A taiwan sem netahej …

      0 0
      • gersa  

        Bohuzel nemam odkud… ale rad se necham poucit

        0 0
        • orca  

          Je jední z hlavních akcionářů , a za druhé přes něj jdou ven .. Dnes není problém vyrobit ale prodat …

          0 0
          • gersa  

            Fajn… Da se to chapat i tak, ze Duratec dela ramy pro Svoradu?

            0 0
          • Vrci  

            Tak za prvé duratec není akciová společnost, ale společnost s ručením omezeným, proto nemá akcionáře. Za druhé tato společnost má dva společníky pana Milana Duchka s podílem 70 % a Ing. Kateřinu Duchkovou s podílem 30 %.

            O původu a hystorii rámů Svorada vím jen to, že první rok byly subdodavatelsky vyráběny v ČR, ale byly s nimy problémy, proto byla v druhém roce předána výroba do Itálie, co se dělo s výrobou rámů poté už nevím, ale dnes to duratec s velkou pravděpodobností nebude – jiný materiál, nabízejí celouhlí, které duratec nemá

            0 0
      • Vrci  

        Asi víš než justice a ares dohromady.

        0 0
    • tjuren  

      Materiál je tuším z Asie, kompletace byvala v Italii, neviom jestli je to tak dál. Lakovalo se to až tady, ale to se taky mohlo změnit. Btw. můžeš si koupit Durateca.

      0 0
    • Siddha  

      Takze po kratkem obdobi obcas problemovych (vlastni zkusenost) ramu domaci vyroby (vyrobce zmenil technologii a vyrabi pro jineho vyrobce a obchodnika) si XCR vybralo za dodavatele ramu Svorada jednu z italskych obchodnich znacek. Ramy jsou vyrabeny na Taiwanu, kvalita zpracovani podle me slusna a zkusenosti nejsou nejak spatne. Lakovani probiha v Brne – do urcite miry si muzes vymyslet co budes v laku chtit. Svorada ma Duratecy, pac ho sponzorujou a udelaji mu „co mu na ocich uvidi“. Tim myslim, ze proste taiwanci nemuzou vyrabet presne na miru ramy, nemuze tam byt odpovidajici rychlost, pokud nejakej zlomi a tak. Myslim, ze neni zapotrebi to nejak zastirat a prelakovavat na „XCR“ nebo „Svorada“ nejakej jinej ram. XCR je navic nejaky to Duratec centrum…

      0 0
      • gersa  

        Tak presne tohle jsem si na zacatku myslel. Jen to byly moje domnenky bez overeni v praxi… Ja osobne nemam nic proti ramum z taiwanu, ostatne tam dela drtiva vetsina svetovych vyrobcu (vcetne Meridy, jejichz ram mam nyni). Rad bych zmenil ram na silnicce a jednim z pozadavku mimo jine je jista davka originality a jedinecnosti, kterou by pak vysledek mel mit. V celku nic proti soucasnemu ramu nemam, jen nesplnuje vyse recene. No a jeste mam jeden pozadavek, chci podporit nejakeho ceskeho vyrobce/znacku..... tedy se mi vyber zuzil o jednoho kandidata

        0 0
        • wotkka  

          FORT… Akorát teď maj nějáko plno

          0 0
          • gersa  

            Nebo Sirer a LB. Pokud vim, tak jsou to ramy z jednoho vrhu..

            0 0
        • Siddha  

          Merida to vyrabi v Cine, pokud se nemylim, tzn – taiwan je fakt uz neco prece jen „luxusnejsiho“… originalitu muzes mit u Svorady v tom laku a tak. Fort je podle me hlavne designove v poslednich letech straslivej humus. Sirer uz ma tusim od letoska taky asii, LB snad jeste je Fort. Jo a co jeste Lucas? Pak snad uz jen ten Kovarik, Sfinx, (=) Bares a Morati z doprodeje (jeee to bych chtel). LOOKAS: ajo, no vidis vidis, no zlatak byl kazdopadne luxusni ;)

          0 0
          • gersa  

            Cina nebo Taiwan..... to je IMHO porad to samy… Originalitu v podobe barvy muzu mit i u Spydera..... a za podstatne lepsi cenu. Sirer a Fort je fakt otresnej dyzajn :( Morati je jen nesplnitelny sen..... Asi zustanu u Duratecu, nebo vyzkousim RB

            0 0
            • orca  

              To zase nemaáš pravdu , na západě vyrábět na taiwanu znamená kvalitu…i v ob­chodě, nejhorší renomé má China. Na druhou stranu ukaž mi spotřební věci nevyrobené na východě v asii ??

              0 0
              • Tomcat_1  

                Jsem se o tom onehda bavil s manikem co mi vysvetloval jak se to s vyrobou na Taiwanu ma. Taiwan diky zapadnim investicim ma zhruba padesatiletou tradici co se tyce lehkyho prumyslu – viz treba Merida, i kdyz ta o neco min. V Cine ma tahle tradice let zhruba patnact. Coz uz musi bejt nekde videt, ono sice jde postavit fabriku uprostred pole, nahnat do ni delniky za pak supu – ale dalsi vec je odbornost a zkusenost – o vecech jako lidsky prava nebo ekologie ani nemluvim. Proste ja osobne se snazim veci z Ciny kupovat co nejmin a mam pro to spoustu dobrejch duvodu.

                0 0
                • orca  

                  žel ale moc věcí není aby nemělo visačku made in china , včetně mnoha renomovaných firem adidasem počínaje a IBM konče.. A tvá kupní síla asi není taková aby jsi výhradně kupoval made-in europe. Většina z nás si myslí že jsou to opice někde na bambusech ale oni se postupně fšechno naučí a pokud si vezmem jak rychle se učí tak za pár let nás tady vytlačí prakticky ve všem…Mnozí se dneska smějou autům co produkují ale vzpomeň si na tahle slova za deset let půlka evropských automobilek bude zavřenejch…

                  0 0
                  • Tomcat_1  

                    No jasne, ja to tak i myslim. Ale ja se proste snazim jejich veci nekupovat, nic vic – casto nemam na vyber a stve me to. To je proste ta cast globalizace co se mi moc nepozdava. A v zadnym pripade si nemyslim ze o jsou opice co slezly z bambusu. Ze jsou momentalne o neco zaostalejsi je pomijivej fakt, zvlast u tak ekonomicky silnejch zemi jako prave Cina je.

                    0 0
                    • Tomcat_1  

                      A co se toho „Made in Europe“ tyce – treba rifle z vietnamskejch trznic casto prave v Evrope vyrabeny jsou, ale sijou je polozotroceny holky nekde v ilegalnich dilnach pet korun za kus.

                      0 0
                      • orca  

                        obávám se že kdybychom znali podmínky výroby většiny tovaru tak bychom se znusily…

                        0 0
                        • Tomcat_1  

                          Jojo, delal jsem nejakej cas s imigrantama, tak o tom neco vim…ale situace je takova ze se proste neda svitit. Kdyz povolili Olympiadu v Pekingu…

                          0 0
      • Lookas  

        hehe, moc pekne napsany ;-) jeste doplnim o poznamku, ze uplne prvni ramy pochazely opravdu z dilny Duratec (i ten muj zlutej Svorada Santander byl od tam) :-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.