Je špatné mít klidový tep pod 50?

86 nepřečtených
  • skricx

    Proletěl jsem články o tepové frekvenci a zjistil jsem, že u tránovaných jedincí mají tep 50–60 tepů/munutu. Tak jsem si ho taky zkoušel změřit. Po probuzení jsem se postavil a pak opět zalehl a začal měřit tep. Po ustálení my pulsmetr ukazoval tep jeden den 46, druhý 45 tepů za minutu. Nemyslím si, že bych byl nějak moc trénovaný. Za měsíc mám najeto 410km na kole a přes zimu jsem chodil 3× týdně do posilovny(cvičil jsem celé tělo) Tak mi ten tep vrtá hlavou…jestli se třeba nejedná o nějakou nemoc. Díky za vaše názory

    0 0
    • PIWNIK PONURY  

      ja jsem zase cetl ze trenovani maji tesne nad tricet.. ja jsem rano taky na 42–45 (tepech:-), a pripadam si normalni…

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

    • lubos  

      Kdyz Ti nic neni, tak by te to nemelo trapit :) Muze to byt geneticky .. cetl jsem o tom studiu. Muzes to mit po rodicich.

      0 0
    • max78  

      Jsem po ranu na 35 a nemyslim, ze by to bylo spatne.

      Jen me v tehle souvislosti napadl vztah mezi tepem a krevnim tlakem, tj. zda neni nizka tepova frekvence rizikova pri nizkem krevnim tlaku.

      A zaroven me napada otazka, jake procento trenovanych lidi ma nizky tlak.

      0 0
    • funThom  

      Asi mas moc velky srdce, no :-)) Ja mam taky pod 60, neboj. Slon ma nejakych 20 az 30 a zije do sta let…

      0 0
    • Wickey  

      Ja mam v klidu 49, merili me to u doktora a ten se me ptal, jestli sportuju a ze mam silny srdce. Takze bych byl v klidu, vrcholovy sportopvci maj klidu skutecne neco mezi 30 a 40 tepy.

      0 0
    • Mamut  

      Mam 42 a to som dost malo trenovany. Ulrych ma vraj 35 a jak mu to krasne slape!

      0 0
    • Martinkaa  

      Ja mam klidovou tepovku taky neco kolem 46 – 49. Ve skole jsem se nechala zmerit (spektralni analyzu srdecni cinnosti pri 40 min slapani na kole). Pocitac jim vyplivnul, ze je muj funkcni vek 70 a vice let a ze takovou spektralni analyzu nelze vyhodnotit. Po slapani muj funkcni vek klesnul na 24 let, coz se blizi memu normalnimu veku. Takze to bylo u me presne naopak, nez to ma normalne byt… (po zatezi by mel mirne stoupnout funkcni vek) Citim se vyborne, ale podle pocitace jsem tesne pred smrti. Pak aby se v tom cert vyznal :-)))

      0 0
    • Sinuhet  

      Jo špatný. Je to moc špatný!

      0 0
    • Maara  

      Buď v klidu, já nejsem ňák systematicky trénovanej ani jsem vrcholově nesportoval, jezdím jen tak pro zábavu a když jsem byl na EKG naměřili mi 35. Jinak mám klidovku mezi 40–50. Prostě máš asi silný srdce.

      0 0
    • Duby  

      Myslite si, ze R. Messner ma klidovej pod nebo nad 20?

      0 0
    • R.1  

      je spatne sa tym chvalit pod zamienkou dotazu :)

      0 0
    • ydaho  

      bud v klidu, Zátopek měl snad 20 a jak mu to běhalo :)

      0 0
    • OCG  

      ja nekde cetl, ze cim trenovanejsi clovek, tim ma nizsi klidovy tep. Kdysi davno jsem listoval starym Stadionem, a dozvedel se, ze Indurainovi se nejenze uplne minimalne vyplavoval laktat, ale klidovy tep mel na nejakych 30… A maximalni kolem 180… Ten clovek mel srdce jako zvon, jezdil jak Pambu a to vubec nebyl takovej mrnous jako Pantani… Spis takovej Padrnos a do kopce lital.

      0 0
      • MD1972  

        viz článek peloton 20let zpět

        indurain – klidovka 32 max 180.

        ale co je důležité z toho maxima dokázal „zregenerovat“- jak rychle mu klesne z maximálky do „klidových“ hodnot

        --- při sjezdu za cca 2 – 3 min…

        0 0
        • Prazak0  

          Ano, to jsem taky četl, i když v nějakém anglicky psaném článku na internetu. Eddy Merckx měl taky nízký klidový tepl. A hlavně obrovskou schopnost regenerace. Po vytvoření rekordu v hodinovce, překonaném poměrně nedávno a na lepším kole a ne v takové nadmořské výšce, takže svým způsobem ten jeho rekord stále platí, tak dokázal velmi rychle zregenerovat. Neboli jeho tep úžasně poklesl snad za 5 minut, zpaměti už nevím. EM měl a má nějakou srdeční vadu, se kterou by ho nyní nepustili závodit.

          0 0
          • ˘Ö˘ Krab  

            Opravdu si myslíte, že výrazný pokles tepu po výkonu je totéž, co regenerace?

            0 0
            • Prazak0  

              Rychlý pokles tepu z nejvyšších hodnot na hodnoty nízké se považuje za projev vysoké trénovanosti. Bere se to, že tělo rychle regeneruje.

              0 0
              • novas752  

                Jenže regenerace je něco jiného a trvá běžně přes 24h po výkonu.

                Tohle bych považoval spíš za rychlé dokysličení krve a prostě pokles tepu, protože už neni potřeba.

                0 0
                • Prazak0  

                  Tak po nějakém výkonu může regenerace, tj zotavení od velké zátěže, trvat déle, klidně týden po závodu jako TdF. Ale běžně když se píše o lidech jako Merckx, Indurain ap., tak rychlý pokles tepu na nějakou hodnotu, nemusí jít vůbec o normál, ale třeba i 80, se považuje za to, že tělo má schopnost rychle regenerovat. Já to nevymyslel, četl jsem o tom. Jistě, pojem regenerace se používá v širokém významu. Ale pokles tepu z vysokých hodnot určitým zotavením je, takže mi přijde, že o regeneraci nebo schopnosti regenerovat je v pořádku. Samozřejmě regenerace se netýká jen srdeční frekvence, ale i svalů, zásob glykogenu a dalších látek v orgánech, námahy kloubů a šlach a úponů atd. Můžeme říci, že někdo zregeneruje třeba za 36 hodin, ale stejně některé části organizmu regenerují dále, odpočaté nejsou.

                  0 0
        • Macháně  

          Presne cim nizsi klidovka, maximalka a cim kratsi cas zklidneni tepu z maximalky nekam dolu tim lip! V klidu ma jen udejchany prase hodne.

          0 0
      • MD1972  

        viz článek peloton 20let zpět

        indurain – klidovka 32 max 180.

        ale co je důležité z toho maxima dokázal „zregenerovat“- jak rychle mu klesne z maximálky do „klidových“ hodnot

        --- při sjezdu za cca 2 – 3 min…

        0 0
    • prcina  

      zalezi taky kdy se meris, je jasny ze rano jeste v posteli budes mit nizssi tep.tep je naprosto individualni zalezitost.ja mam taky kolem 40, ale jsou lidi co maji i pres 70 a jsou to taky vrcholovy sportovci.⇒ takze prd na tep a sportuj

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Já mám během spaní pod 30, po ránu lehce nad 30 a během dne v klidu 40 za minutu. Když jsem byl u doktorky, tak se jí to nelíbilo a poslala mě na EKG, tam mě změřili, dostal jsem holter (to je ten přístroj co ti pověsí na 24 hodin na krk, napojí na tebe elektrody a celých těch 24 hodin tě to měří) a nakonec jsem šel do nemocnice, kde jsem šlapal na kole a během toho mě měřili. A závěr?? Dozvěděl jsem to, co jsem věděl, než jsem tam šel a to, že jsem naprosto zdravý a že jsem s takovým tepem narodil a musím se s tím smířit… Takže tak… :))

      Ještě poučení na závěr: Kašli na doktory, akorát tě budou zdržovat a strašit… :))

      0 0
      • prodi  

        Tak…a ještě o číslo menší kraťasy (máš volné lemy u kolen) :)))

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Tyhle kraťasy jsem vozil už jenom na doježdění pod dlouhé kalhoty, nahoru bych si je nevzal ani za boha… :))

          0 0
      • lubos  

        doufam, ze letos tu Tour pojedes :)

        0 0
      • Lister  

        někdo by ti měl ukázat kam se správně nasazuje HRUDNÍ pás na tepák :o))))))))

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Tepák je schválně tak nízko, protože kvůli té ptákovině co mu pověsili na krk jsem ho nemohl dát výš…

          0 0
      • Luky11  

        …budeš se s tim muset smířit… to znamená že nízký tep (30–40) je spíše mínus než plus pro cyklistický výkon? snažim se to nějak pochopit, do teď jsem si myslel že menší tep je výhoda

        0 0
        • blaf  

          snad se s tim uz za tech 8 let smiril :)

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Jj, naprosto. :D

            0 0
            • Luky11  

              no a jak je to teda s tim tepem? :D menší je po fyzický výkon lepší nebo má menší tep nějaký mínusy?

              0 0
              • Delkim  

                Klidová TF – mýtus nebo užitečný pomocník?

                klidová TF ti při pravidelném měření může pomoci signalizovat, že se něco s tvým tělem „děje“ jako je třeba začátek nemoci atd.

                jinak je to buřt, záleží na velikosti/tré­novanosti srdce, genetické předpoklady, atd.

                já mám po ránu, když jsem fit, tepovku 32–34 a neznamená to vůbec nic

                Pantani měl snad i kolem 28 a zvedal si to kokainem :)))))

                0 0
      • Breakpain  

        Soucítím s Tebou … holter jsem měl taky … ten den jsem byl nervní … úplně monstrózně … blbej pohled a byl jsem z toho vytočenej do ruda … taky jsem měl vysoké hotnoty jako „čuník“ … Bral jsem to jako boží trest s tím chodit, takže výsledky zhodnotili k ničemu a já jim slušně vysvětlil, že to nedám :D … tahání se s tou krabkou mě šíleně vytáčelo do ruda … Hlavně když mi oznámili, že se radši nemám mýt, nemám to sundávat (v návodu bylo, že to jde …), tak to byl asi spouštěč …

        Zcela OT, ale prostě jsem se musel „vybrečet“ :D.

        0 0
        • vsn  

          po osmi letech? ;)

          0 0
          • Breakpain  

            Tohle vlákno tu někdo oživil už přede mnou, takže to beru tak, že je „znovu“ otevřeno ;) … a viz jak jsem psal, potřeboval jsem si zanadávat … měl jsem tu svi¡**skou skříňku na krku před půl rokem a vzteklej jsem byl tak, že mi to stále vhání krev do žil, jen si nato vzpomenu ;) … toť celé ;) … takže o datu jsem věděl, ale nijak neřešil :) …

            0 0
      • renda43  

        Ahoj, ja mam problem se trenery, mam klidovou tf 29 maximalni na kole 175, vsichni si mysli ze to lajdam protoze normal tf je okolo 200. Ja hraju hokej ve 2 lize takze jako amater ale trenink me bavi, jednou jsem dostal sprda za to ze jsem vyjel lysou horu prvni z celeho tymu dal jsem si pivo a klobasku a pak prijel druhy. A sprda jsem dostal za to ze jsem mel pouze 167 tf. On si myslel ze jedu na nejakych 60% a pritom to bylo mojich 90%. Tepova frekvence je dobra a je dobra ji znat, to ze tomu ostatni nerozumi to neni vase vec :) vim ze jsem zdravy a za svou tepovku dam vse protoze jsem vzdy vklidu. A neberu zadne asteroidy jak pise borec nahore. Pouze bcaa a ty ke sportu patri :)

        0 0
      • renda43  

        Ahoj, ja mam problem se trenery, mam klidovou tf 29 maximalni na kole 175, vsichni si mysli ze to lajdam protoze normal tf je okolo 200. Ja hraju hokej ve 2 lize takze jako amater ale trenink me bavi, jednou jsem dostal sprda za to ze jsem vyjel lysou horu prvni z celeho tymu dal jsem si pivo a klobasku a pak prijel druhy. A sprda jsem dostal za to ze jsem mel pouze 167 tf. On si myslel ze jedu na nejakych 60% a pritom to bylo mojich 90%. Tepova frekvence je dobra a je dobra ji znat, to ze tomu ostatni nerozumi to neni vase vec :) vim ze jsem zdravy a za svou tepovku dam vse protoze jsem vzdy vklidu. A neberu zadne asteroidy jak pise borec nahore. Pouze bcaa a ty ke sportu patri :)

        0 0
      • standoslav  

        Jsem na tom podobně, až na věk; Dr. mě udělal EKG, vypsal žádanku na „holter“ tu jsem si položil na stůl v práci a časem ji při úklidu vyhodil. Můj obvoďák je fakt fachman, ale já se na to vy… . Stalo se co ? nic.

        0 0
    • Mark-H14  

      Předevčírem jsem byl darovat plazmu a na transfůzce. Všiml jsem si, že mám tepovku 45. Sestra to neregistrovala, ale když jsem se jí zeptal zda mi může říct moje tepovky z předešlých odběrů, které byly vždy okolo 50, tak zalarmovala doktora a málem mi tu lazmu nechtěli odebrat, že prý mají limit pro tepovku 60. Vzhledem k tomu, že to byl můj 107 odběr a byl jsem vždy bez potíží, tak mi jí nakonec vzali, ale zarazilo mě, že mi začali tvrdit, že to není pro mne do budoucna ideální a že bych měl navštívit internistu a něco s tím dělat. Když jsem jim řekl, že trochu jezdím rekreačně na kole, tak na to moc neslyšeli.

      0 0
    • uwe.filtr  

      Vaše problémy bych chtěl mít, já jsem rád, když se dostanu přes den na 80, ráno nevím, ale po divokejch snech bude asi i vyší a to najezdím měsíčně přes tisíc, mám teda silnici jen krátce, právě ten měsíc a nájezd 1100, před tím jsem jezdil jen MTB. Kopce tahám na nejlehčí 39 / 25 a to se do stojky v pedálech dostanu i na 240. Je mi 39, postava 173/75, takže žádnej chrt a nohy taky jak noha od kulečníku silný nemám, jen vyrýsovaný. Tak nevím, asi také něco špatně. Zajímal by mě názor na tyhle moje hodnoty.

      0 0
      • novas752  

        Hele a funguje ti dobře tepák?

        Protože maximální tep by se u zdravýho muže měl pohybovat okolo 220 – věk, takže jako 40ti letej (jestli to máš v profilu dobře) by si měl mít maximum někde 170–190. Jako nejsem doktor, ale s timhle bych radši někam zašel.

        0 0
        • Dejv94  

          Tak při 240 bych i ve svých 22 asi už ležel někde ve škarpě a třepal se v křečích…

          Z jedním termotričkem mi taky lítaly brutální hodnoty tepů (třeba 200 když jsem měl tak cca 160), přisuzuju to špatné kombinaci materiálu trika a vrchní vrstvy (tričko-kůže-chlupy), asi jak se o sebe třou, tak to vyvolávalo statickou el. a ta pak blbla tepák (opakovaně odzkoušeno).

          Není možný abys tepal 240 a to ještě k tomu ve 40 letech.

          promin, špatně zařazeno

          0 0
      • zdenek007  

        240 nemá ani čerstvě narozenej králík. Bude chyba v měření. Jinak nejlehčí 39/25 je do prudkých stoupání docela masakr…

        0 0
    • Yura  

      No co si budem vykladat. Vytrvalostni sporty, kdy ma dotycny telo jako z koncentraku, nizke tepy a nizkej tlak. To je stejne zdrave asi jako byt nasteroidovane 150kg prase, které nevyleze po schodech do druhého patra..

      0 0
      • Delkim  

        to mi něco připomíná, aneb z extrému do extrému :)))

        ortopéd mi tuhle říkal, že jediné zdravé je asi dělat všechno a hlavně jen trochu :) jeden den kolo, další den plavání, pak tenis, pak procházka atd…

        takže všechno a vlastně nic, to by mne nebavilo :(

        0 0
        • Yura  

          No ještě presnejsi je hodne se hýbat a malo sportovat. Tzn. klasicke práce kolem domu, zahrada, prochazky atd.. Proste udržovat telo neustale v ruznorodem pohybu, ale bez stresu.. Dnes je ale moda si myslet, ze clovek muze celej den prosedet a pak ze si da 30 minut nejaky „hit“ trening a bude jako zdravej, když prece sportuje.. Takhle to ale fakt nefunguje.. Ale je to presne jak rikas, ze to co je zdrave je nuda.. Proto asi souhlasim s tim, ze clovek ma delat co ho naplnuje, ikdyz ho to třeba od toho zdravi oddaluje. Pak uz je jen ale otázka jak dlouho to zdravi vydrzi, aby dotycny mohl delat to co ho naplnuje.. :))

          0 0
          • -b-n-x-  

            Ja si treba myslim, ze nejzdravejsi by bylo cely zivot od rana do vecera lyzovat v prasanu :-)

            0 0
            • Esi  

              jsem pro, teď potřebuju toho kdo mi na účet pošle těch chybějících 40 mega abych se nemusel stresovat prací a mohl se věnovat tomu prašanu :-)

              0 0
          • Prazak0  

            To je otázka. Tohle odpovídá tomu, když lidi dřív dělali v zemědělství, zvláště než přišly stroje. Ráno nakrmit zvířata, pak práce na poli, pak zas jít sekat trávu na seno. Jen nevím, jestli to bylo taky bez stresu. Ale sport není špatný taky. Dokonce si myslím ,že je v pohodě, když někdo bude sportovat 4× týdně a 3 dny bude fyzicky odpočívat. Minimum pohybu, bude regenerovat po delší zátěži. U kola to snad nebývá intenzivních 30 minut a jinak přes den nic. Tady je spíš vyjížďka na 2,3 nebo taky 6 hodin. A do další jízdy se člověk může docela flákat, prostě odpočívá, aby tělo zregenerovalo do další jízdy. U běhu to hrozí víc, na kole si málokdo dává denně intenzivně 30 minut, možná na rotopedu. Ale dost lidí odběhne nějakých 6 km za půl hodiny a přes den se nehýbou. U vytrvalostního sportu se nebojím přes den spíše flákat. Kde jde jen o krátký sport, ne vytrvalostní, tak tady jde k tomu běhu přidat třeba 15 minut chůze, prostě jít dvě stanice pěšky z práce ap. Já třeba v práci po obědě jsem chodíval jeden čas do schodů pěšky 11 pater, nebo to spíš vybíhal, pomalá chůze do schodů mě nebaví. Velký pohyb to není, ale proč tělo trošku nerozpumpovat. Nebo po obědě, co jsem měl během 10 minut se pak šel ven ještě na 20 minut se procházet po okolí, někam do parku. To spíš abych vypadl na chvíli z budovy a pracoviště, dostal se normálně do města na odreagování. Ne kvůli pohybu, to byl spíš sekundární efekt.

            0 0
            • ˘Ö˘ Krab  

              Tohle o zemědělství může napsat jenom někdo, kdo se naposledy dotkl hlíny coby batole, když mu zakazovali ji ochutnávat. Jinak Tvé tréninkové teorie jsou opravdu zajímavé, KrmičzHolomóca i VladexAndroid se můžou jít zahrabat.

              0 0
        • Prazak0  

          Takže triatlon? Ale jinak mi přijde, že vyjížďce na kole, pokud člověk dělá stylem ob den a ne víc dní po sobě a pak den volna, tak ten odpočinkový den je vhodnější to kolo dát taky, ale kratší vzdálenost lehkým tempem. Jinak střídat kolo s plaváním je jistě dobré, ale teď v létě jde i zajet k vodě, tam si zaplavat a pak jet zpátky. Pak už to není totéž, jako když člověk by jel v jednom kuse tu svoji vyjížďku, ale kdo nemá závodní ambice, tak tu není zas takový problém. A možná i kdo závodí, tak tohle umí taky vyřešit. Spíš tu je problém, aby kolo u vody nikdo neukradl.

          Jinak z hlediska ortopeda je asi lepší to plavání než jízda na kole. Pro klouby je dobrá, pro páteř moc ne.

          0 0
      • Smazaný účet  

        A něco jako vrozené dispozice ( nebo jak se tomu nadává ), to jsi neslyšel ? Protože oba extrémy nesmyslně paušalizuješ…

        0 0
      • Martin  

        Juro promiň, ale tenhle příspěvek je největší pitomost celé téhle diskuse

        0 0
    • Martin  

      klidová TF je relativní hodnota, stejně tak může mít špičkový sprinter klidovku 80 a bude vše ok

      nevyhodnocuje se okamžitá absolutní hodnota, sleduje se krátkodobý vývoj klidové TF pro podchycení případné nastupující nemoci či přetrénování (při striktním zachování stejných podmínek při měření)

      dlouhodobý pokles klidové TF u vytrvalců svědčí o rozvoji aerobních schopností, ale ani to nelze brát jako univerzální měřítko, zde se spíš pracuje s výkonem na iANP

      0 0
    • uwe.filtr  

      nyslím, že chyba měření nenastala, dost přes 200 jsem se dostal vícekrát.

      0 0
      • Delkim  

        to neni ale směroplatný, to neni Garmin......

        0 0
        • Smazaný účet  
          0 0
        • Martin  

          Polar má přesnější měření, speciálně V800 má funkce s kvalitou jednobodového měření EKG, tohle ale není věc modelu, tohle jsou chyby přenosu, stávají se někomu a někomu jinému zase ne, třeba mě tohle sporttester ještě nezměřil, ale znám lidi, kterým se to stává, rozhodně to ale není reálný naměřený tep

          0 0
      • popokatepetl  

        me takhle M400 jednou zablbla, že mi ukázala tep kolem 220 ale je to blbost, hned potom to skočilo na 130 a pak zase 220 :-). Mě je 32 let a maximální tep se mi podařil na 197. Není nic snazšího než se v počítači podívat na graf TF, kde stoprocentně bude skok. Kdyby to bylo reálný tak bude tepovka postupně stoupat a ke konci to poleze pomalu.

        0 0
        • Esi  

          Myslím že maximální tepy jsou vcelku individuální záležitost, i ve 40 letech se dostanu v závěru nějaké stojky když se jede na doraz na 205 tepů, né že by to bylo nějak prospěšné ale když máš srdce v pořádku (chodíš pravidelně na prevence včetně zátěžového kardia) tak tě to ani nezabije. když si vezmu tepák a lehnu si k televizi na gauč tak mám po chvíli 40 tepů/min.

          0 0
          • popokatepetl  

            k 239 je to ještě pořádnej kus. Já jen chtěl říct, že se stačilo podívat na graf TF a bylo hned jasné kde je pravda.

            0 0
      • fíha  

        Ano, 239 dam tiez, ale zove sa to tachykardia a zregulujem to do 30sec. A s vykonom to moc nema..

        0 0
    • uwe.filtr  

      Mám tu silnici měsíc, kupoval jsem to od bývalého profíka. Takže klasický převody. Dnes se i na drahý kola dávaj kompakty a dotadu 27 nebo 28. Já nevím, ze začátku jsem se s těma převodana pral, ale říkal jsem si, že pokud chci jezdit silnici, tak musím zvládnout reguelní silniční převody. Kámoš co mě do ní navrtal má trojplacku 30 / 25 a nejezdí trasy co já, že není masochista. Ale já si právě myslím, že ty kopce k silniční cyklistice patří a tyhle těžší převody jsou nejlepší trénink. Ze sedla chodím fakt jen do extra prudkých stojek nebo krátkých mírných, abych neztratil rychlost nebo při snaze o rychlé nabralní rychlosti po rozjezdech. Nebaví mé to řazení po zubu, kdy na rovině tři zuby nejsou ani znát. Mám kazetu 14/25. Z kopců šlspat nepotřebuji, neb rychle se bojím, na rivinu to stačí. Je fakt ale, že tak trochu přemýšlím, že ideál by byl 12/27, 11 bych už fakt nevyužil a zbytečně si z 10s jazety udělal 9s. Problém je, že tato kazet se v ultegře nedělá, za dura ace se mi peníze v případě kazety vyhazovat nechce, i když kolo je jinak ba dura ace. Možnost je 105, sle ta se mi tam také dávat nechce. Takže mi přijde jako logické zůstat u těch 14/25 a po dálších cca 3000 km uvidím, třeba se ukáže, že 27 fakt nepotřebuji, anebo si taky utavím nohy…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Kup si tu 12–27 105, a matici s mezikroužkama si tam dej ty z ultegra kazety. Ve výsledku budeš mít ultegra kazetu, ať už ti jde o nápis nebo hmotnost ;))

        0 0
      • Prazak0  

        Na rovině jsou tři zuby dost. Bavíme-li se o jetí bez větru a nebo po větru, ne proti. Proti větru a nebo na kopce to chce odstup 2 zuby nejméně, u více zubových pastorků pak o 3 zuby i o víc. Třeba skok 15–18 je moc, přijatelných je 15–17 nebo 16–18. Ale po 18 mi přijde v pohodě 21, 20 je zbytečně moc blízko.

        Co se týče jízdy do kopce, tak jako optimální je asi jezdit s vyšší kadencí. Případně 2× týdně jet těžké převody s kadencí 60 a zbytek naopak hodně frekvenčně. Já zjistil, že na lehčí převod to leckdy vyjedu rychleji.

        0 0
    • uwe.filtr  

      Volnej dres fakt ne, nám ho jak druhou kůži…

      0 0
    • Prazak0  

      Skutečně vytrénovaní sportovci vytrvalostních sportů mají tep zpravidla nižší než v klidu nějakých 50. Mají klidně i 32 nebo taky 28. Taky pozor, měřit tep v klidu ano, ale když budu ležet, budu mít o něco méně než v sedě. Když se postavím, tak to stoupne zas dost výrazně, třeba z 50 na 70.

      U lidí, kteří nesportují je nízký tep problém. Dále, pomalý tep bývá často spojen s extrasystolami. U sportujících lidí je ale nízký tep běžný. 50–60 mi přijde běžné u lehké rekreační zátěže, kdo sportuje více, tak tep bude obvykle nižší.

      0 0
    • uwe.filtr  

      Tak během dne klidovka 67 ve stoje. Zkusím to po ránu v leže, ale chtělo by to adi večer nekalit :-)

      0 0
      • Prazak0  

        Ve stoje to je ošidné. Pokud se člověk postaví, tak tep stoupne. Jak to je při delším stání nevím, ale stání znamená určité napětí svalů. U lékaře měří tf buď sedě při měření tlaku nebo vleže při ekg. Jako v klidu bych bral měření v sedě a taky v leže. V sedě bude nejspíš o trošku víc než při ležení. Jinak ráno v leže by mohlo být klidně nízké i po předchozím náročném tréninku.

        0 0
    • osobne  

      Tazatel psal: … Po probuzení jsem se postavil a pak opět zalehl a začal měřit tep. …

      Tohle se ma opravdu pri mereni klidove tepove frekvence delat? Proc?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.