• magdus

    jake jsou vase nazory na dual control? Nejak mi to nepadlo do ruky, tak nevim zda zustat u klasiky nebo by byla chyba to na nove kolo nevzit.diky Magda

    0 0
    • dieegoo  

      Heh.. no kdyz ti to nesedlo, tak pak asi neni co resit… ja ho mam zhruba mesic, ted uz bych zpatky nemenil… vice mene to same sem se dozvedel od vsech, co je vozi.. pak je tady par lidi co jim nesedi a par kterym nesedi i kdyz je v zivote nezkusili :)

      0 0
    • dessloch  

      Presne tak, treba to jazdit dlhsiu dobu, mne sa pacila myslienka, raz som aj skusal, potom som kupil, taky mesiac bolo treba si na to uplne zvyknut, teraz je to uz super.

      0 0
    • Veeteck  

      Dokud to pujde, budu vozit XTR rapid firy 8 speed. Dualy ani Triggery me nijak zvlast neoslovily…

      0 0
    • Santus  

      Mam LX asi 500km a odvazanej s nich nejsu. Nejvic mi vadi, ze pri razeni tezsiho prevodu pakou dolu, je krok paky dost dlouhej a je potreba dost sila.

      0 0
      • zirecek  

        Kdyby nebyl krok dlouhý, byla by třeba ještě větší síla.

        0 0
        • Santus  

          Asi mas pravdu, navic se mi ten pohyb zda takovej neprirozenej,ale asi jde o zvyk, kezby. Na druhou stranu radit na lehci prevod je parada.

          0 0
      • Hanato  

        No tak si misto inverzni prehazovacky dej klasickou ja to tak mam a pakou dolu radim vetsi kolecka i vzadu, vyhovuje mi to tak vic…

        0 0
        • maxtor  

          Nechci vypadat, jako úplný vidlák, ale jaký je rozdíl (myslím ve funkci) mezi klasickou a inverzní přehazovačkou­?? Díky.

          0 0
          • Lance  

            nevim,ale dle me je to ve smeru razeni

            0 0
            • maxtor  

              To by jako znamenalo, že se „vymění“ funkce páček???

              0 0
              • Lance  

                ano, ale jisty si nejsem zcela i kdyz jsem se na to taky myslim ptal

                0 0
              • dieegoo  

                s neinverzni radim stiskem packy na lehci prevody, tahem na horu na tezsi, s inverzni by to bylo opacne

                0 0
              • dieegoo  

                jinak teda s klasickou prehazkou bude kazda strana razeni fungovat opacne… na presmyku tahem nahoru podradis, na prehazce tahem nahoru das tezsi prevod

                0 0
                • maxtor  

                  Díky za info!! Musí to ale asi chvíli trvat, než si člověk zvykne… Má to nějakou výhodu, myslím to inverzní řazení, nebo je to jen otázka vkusu???

                  0 0
                  • dieegoo  

                    Ja mam klasiku, vyhovuje mi, protoze muzu jednim stiskem packy preradit o dva prevody na lehci. Jinak je to otazkva vkusu, co ti bude vyhovovat, zvyknout se na to ze kazda strana razeni chodi jinak jde pomerne snadno.

                    0 0
                  • Hanato  

                    Ja bych rekl otazka vkusu, ja radsi radim o vic nahoru nez o vic dolu, takze pro me je lepsi klasika, ale opravdu je to spise jen zvyk…

                    0 0
                    • maxtor  

                      Kamarád, který je levák, má zase na pákách přehozenou přední a zadní brzdu… Zkusil jsem na tom jet, ale fakt je to o držku, pokud si člověk nedává pozor. Všechno je otázka zvyku, připadá mi ale přirozenější táhnout nahoru.

                      0 0
                      • yetti  

                        V nemecku tohle jezdi jako standard. Cumel jsem na to jako puk, ale skoro vsechny kola tam maji prehozenou levou a pravou brzdu.

                        0 0
                        • maxtor  

                          Jezdit tak od malička, tak to člověku ani nepřijde, ale najednou sednout na kolo, které má brzdy zapojené obráceně, vyžaduje notnou dávku pozornosti. To jsem ale ještě neslyšel, že by v Germanistánu měli brzdy naopak…

                          0 0
          • Hanato  

            Jde o to, inverzni ma otocenou tu pruzinu, takze zatimco u klasicke taha pruzina smerem k malemu kolecku, tak inverzni taha na velky. Tzn. ze jako bys proste prohodil packy :-)

            0 0
    • BB  

      Dual potřebuje čas si na něj zvyknout, mě to trvalo tak týden a potom maximální spokojenost. Fakt je, že v rámci „změna je život“ momentalně vozím pačky Sram a zdá se mi to ochloupek ještě lepší než dual.

      0 0
    • james11  

      dualy mám, zatím mám na nich najeto asi 100km a mě vyhovují, neměnil bych :-)

      0 0
    • olaf  

      Zpocatku jsem z dualu byl v rozpacich,ale po case jsem se szil, a ted jsem spokojeny. Vyhovuje mi moznost shazovat na inverzi na tezsi o dva kroky,radit lehce pozvednutim na nahoru, a taky uz vyuzivam razeni zaroven pri brzdeni.

      0 0
      • -Alan-  

        To řazení při brždění mě docela štve. Za prvé jsem předtím na alá RF řadil při brždění v pohodě, tak tady nějak neumím zároveň cilivě brzdit a zároven dávat páčky dolů nebo nahoru. Prostě s tímhle při brždění moc řadit nejde, podle mě. Že to náhodně přeřadí v cyklobuse na stojanu atp. to už je menší zlo. Ale taky jsem kvůli tomu jednou skoro vůbec neodjel ze zastávky (nevšim jsem si toho náhodnýho přeřazení a bez nářadí jsem pak záběrem uvolnil spojku řetězu, štěstí že byl v Dobrušce na nádraží strojvedoucí cyklista + sika kleště).

        0 0
    • Charlie_R  

      LX-odjeto 100km a celkem je to ok, nemam inverzni prehazku,ale myslim , ze je to i lepsi tlacit proti pruzine dolu nez nahoru

      0 0
      • dieegoo  

        me to taky vyhovuje vic, ale pak se mi zas plete, ze na prehazce se radi lehci prevody dolu a na presmyku lehci zas nahoru

        0 0
        • Charlie_R  

          Na RF to bylo taky obracene,ne?

          0 0
          • dieegoo  

            Ja RF nemel, takze nevim… ale sestra to vozi a myslim ze tam to je taky… jistej si ale nejsem

            0 0
            • Charlie_R  

              Je to tak,akorat na presmyku radis proti pruzine na rychlejsi prevod, ale na vetsi „kolecko“, takze je to vlastne stejny

              0 0
    • rarášek1  

      Do té doby, než jsem DC vyzkoušel, tak jsem pro ně neměl dobrého jména. Dnes je má velitelka na svém kole a nemůže si je vynachválit a já taky. Jediné co chtěla, bylo vyměnit inverzní šaltr za normální, aby jí chodily obě páky stejně. Na změnu jí stačilo snad 20 km.

      0 0
      • dieegoo  

        tak koukam, ze ty jsi presne ten pripad, co sem psal nahore… ten co to nikdy nejel, ale uz vedel ze je to spatny

        0 0
        • Raydowe  

          Ja som ich tiez este nejazdil, a silne som o nich rozmyslal. Nakoniec som siahol po RP. Hlavne preto, ze som chcel jazdit tachsim terenom a mal om pocit, ze pri radeni s dualmi musim uvolnit viac prstov s raidov aby som preradil, co by sa mohlo vymstit. Ako to teda je v skutocnosti?

          0 0
          • dieegoo  

            stejne mas minimalne jeden prst na brzde a ten bohate staci, na prerazeni na prehazce.. je pravda, ze na presmyk sou potreba aspon dva… na packach taky musis ten ze sevreni riditek povolit, takze jestli ho natahnes sem nebo tam, to uz mas jedno

            0 0
            • Raydowe  

              o brzdy mi ani tak neslo, ale aby som udral raidy ak pride nejaka supa, co vidla uz neuhra a ja budem akurat radit.:)

              0 0
              • dieegoo  

                no a normalne radis telepaticky nebo jak? Taky minimalne jeden prst z riditek uvolnis…

                0 0
                • Raydowe  

                  lol ved o to de, ze iba jeden, nevedel som ako to je u dualov, ci je potrebne na radenie uvolnit viacej prstov ..:-) kapis to\?? :))

                  0 0
                • goofy  

                  Ono je rozdil oddalit prst na nekolik setin o jeden centimetr a nebo ho poradne protahnout… Ale ja uz to tu psal nekde v jinam flamu. Proste kazdemu vyhovuje neco jinaho, a ja urcite zustanu u RF.

                  0 0
                  • dieegoo  

                    no tak nam do toho nekecej :D jo, je jasny, ze kazdej ma to svoje, ale me proste vadi, kdyz to nekomu nesedne a pak vsem hrne do hlavy, ze je to to nejhorsi co muze byt

                    0 0
                    • goofy  

                      Ale ono to tak je, jenom vy ste toho este malo vyzkouseli… ;oD

                      0 0
    • pegal  

      .. dualy nebrat .. .. je to absolutne nevyhovujici system .. uz jsem to tu psal mockrat ..

      .. a kdo tvrdi ze mu sedly tak je nevyzkousel nebo nezkousel nic jinyho nebo mu je lito tech penez co do toho vrazil nebo neumi jezdit na kole .. :)

      0 0
      • dieegoo  

        ty ses nejakej chytrej poslechni :D

        0 0
      • BB  

        jak dlouho jsi je vozil, ze mas tak jasne vyhraneny nazor ?

        0 0
        • ddd - andy  

          Ja to taky vozil. Dost dlouho na to, abych mohl rict, ze mi to vubec nesedlo.

          0 0
        • pegal  

          .. dost dlouhou dobu na to abych zjistil ze stoji za hovno ..

          0 0
          • Orbis  

            a to se budu hádat:) hele nevim proč to odsuzuješ mě vyhovujou nejvíc ze všeho, když vyzkoušíš všechno (DC, RF, triger i GS), tak zjistíš, co ti vyhovuje nejvíc, a zjištíš co? že žádnej systém neni špatnej, že je to jen o zvyku a o tom co komu vyhovuje…:-)

            0 0
            • pegal  

              .. tak u me je to presne pravej opak .. jeste se nenasel system kterej by mi sedl presne podle mojich predstav .. a zkousel jsem uplne vsechny .. nejvetsi nadeje ted vkladam do X.0 GS .. pak uz si asi koupim motorku ..

              0 0
    • ddd - andy  

      Dualy jsou super a proto jdu letos do X.O :-)

      0 0
      • Veeteck  

        A bude to letos na Sfinxu nebo ne? Na ten clanek na mtbs cekam netrpelive…

        0 0
        • ddd - andy  

          X.0 dam na Sfingu.. S tema cervenejma Nokonama to bude pekny a navic ultra rychly razeni! PS:ja taky cekam..

          0 0
    • wroum  

      dualy mi nesedly a ani se mi nelibej. packy od sramu jsou docela dobry (rada 7), ale nadseni nekterych jedincu nechapu, mozna se jich i zbavim. a vitez je u me rapid fire XT 2000.

      0 0
    • Meesha  

      ja sem z dualu nadsenej a jen nedockave cekam, az je budu mit na co dat :-(

      0 0
    • Lance  

      Je to na nic, a nebudes spokojena ver mi.

      0 0
    • Andrysska  

      Já mám dualy a nemůžu říct, že bych byla nespokojena.Docela mi sedí, žádný problém nemám…

      0 0
    • Gorgov  

      já to jezdil skoro sezonu a je to na hovno podle mě. Minimálně ve verzi pro Vbrzdy. Nebrzdí to, řadí to blbě a řazení na smyku je kapitola sama pro sebe. Otočnej sram X0 – nesrovnatelně lepší i levnější

      0 0
      • pegal  

        .. jj ..

        0 0
        • pavel321  

          Dualy sou podle mě nahovno už kvuli tomu, že když máš verzi pro hydraulický kotoučovky, tak prej musíš mít brzdy Shi*mano… A řek bych, že brzdy vod Shi*mana teda nejsou nic eXtra (a taky nemam Shimano rád:D)

          0 0
          • Gorgov  

            copak o to, brzdy maj celkem dobrý, teda ty kotouče, na tom sem jel a celkem se to dalo, ale stejně, jeto blbej systém si myslim

            0 0
          • pajasimi  

            já mám dual control a brzdy hayes devítky..samozřejmě že v tom musí bejt minerální olej a né dot, na kterej jsou zase dělaný hayesy..ale brzdí to dobře

            0 0
            • kubad  

              Nejsi tak trošku sebevrah ??? Otázkou je kdy to brzdit přestane. Už je ryziko kombinave Brzdičů Hayes s jinou pákou, ale dát tam ještě minerální olej :-(((

              0 0
              • pajasimi  

                mám kolo pells thorr elite už to tak je od výrobce..když bylo v testu ve velu tak brzdy dostali 10 z deseti bodů

                0 0
    • pacobull  

      Mam dualy LX teprve mesic, ale docela se mi to libi. Jezdim hlavne na ziletce a tak kdyz sednu na bika, tak mi to prijde docela podobny. Ale je pravda, ze nejezdim zadnej tezsi teren.

      0 0
    • Kompi  

      Mám dualy asi také měsíc, nejdřív nic moc, nemoh jsem si na to zvyknout – ještě k tomu reverzní přehazka. Ale teď už je to v pohodě, páčky bych zpět nechtěl. Má to výhodu i v tom, že jde řadit, i když to člověk drží za rohy, nemusí se přehmatávat doprostřed řídítek. Ale žádnej těžkej terén nejezdím ani nijak brutálně třeba ve sjezdech a zárověň s bržděním neřadim.

      0 0
      • raceman  

        Na Dual Controlech LX mam uz 1100 km a doteďka žádný problem. Mam hydry deore a brzdi slušně až na ty destičky :-( a když se naučite při brždění řadit tak je to luxus. Na rapid fire už bych zpatky nešel. jedina nevyhoda DC je, že čep v tom razeni chytne malou vuli, ale to vyplyva z konstrukce řazeni. JA Doporučuju DC

        0 0
        • maxtor  

          A nestává se ti, že nechtěně přeřadíš při brždění?? nemám s DC žádné zkušenosti, ale tohle mě kdysi napadlo, když jsem ty páky poprvé viděl. Dík za odpověď.

          0 0
          • raceman  

            než sem si DC kupil tak sem o tom tež uvažoval, ale po prvni vyjiždce byly všechny pochyby ty tam,a eště se mi to nestalo, když ale brzdiš typem že při brždění tlačíš na tu páčku směrem dolů tak by se ti to stat mohlo(tak brzdi kamoš), musiš tu pačku mačkat v jednom směru, ale to neni problem. stejně tak neni problem při tom bržděni řadit, chce to jenom cvik.

            0 0
            • maxtor  

              Určitě máš pravdu. Jediná moje zkušenost s duálama jsou silniční dury. A párkrát se mi ze začátku fakt stalo, že jsem při zběsilém brždění z kopce omylem přecvakl, ale vždycky jsem si to uvědomil. Teď už je to v poho. Dokážu si ale představit, že najedeš při sjezdu na kámen a přeřadíš ani o tom nevíš.

              0 0
              • raceman  

                při tom sjezdu když najedu na kamen (musi to byt ale fakt nečekane) tak spiš omylem přimačknu brzdy

                0 0
                • maxtor  

                  Když si budu stavět nového bika, tak do těch duálů rozhodně půjdu – Ono Shimano stejně moc na výběr nedává. A Gripshifty mi nějak neseděly.

                  0 0
                  • raceman  

                    určitě, ale jestli maš znameho kdo vozi DC tak si to vyzkoušej, treba by ti to nemuselo sednout nahoda je svina

                    0 0
            • Lance  

              to je aspon nazor!:) – ten jsem potreboval:)

              0 0
              • maxtor  

                Taky mě Raceman zvyklal!!

                0 0
                • Lance  

                  me nezviklal,ja uz je mam,takze snad se blizi den kdy..... ale ted si vybiram nazory,ktere se mi hodi:), ze jsem neudelal chybu

                  0 0
                  • maxtor  

                    Jsou tu i naprosto opačné názory, ale já si myslím, že kluci od Šimana jsou šikovní a vědí, co dělají:-)

                    0 0
                    • Lance  

                      proto ty opacne nazory nectu,preskakuju je a ctu jen vybrane,tudiz zatim vsichni co dualy maj, tak 100% spokojenost

                      0 0
                      • maxtor  

                        Tak je to správně. Číst jen názory, které se člověku hodí:-) Ono, když se to vezme do důsledku, tak ještě jsem tady nezažil, že by se všichni shodli na tom, že je něco 100%dobré nebo 100% špatné (kromě Tescokol). Prostě kdo si to nezkusí sám, tak nemůže vědět. Přeji ti, ať ti ty duály sobře slouží. Já, až se zase vysekám a zruším Rapid Firy, připojím se:-)

                        0 0
                        • Lance  

                          jj dik, snad to kolo uz bude, protoze uz by mi hrablo, ale ted jsem nejdal,uz jsem daval i zalohu, takze em zvedav, presto, ze jsem se tady ptal celkem dost,tak na rady zase moc nedam i kdyz precist si je prectu:) Protoze pokud bych se mel ridit BF tak nekoupim nikdy nic:):):) a hlavne s novym kolem bude motivace .......mozna:)

                          0 0
                          • dieegoo  

                            Neprohloupis…snad. Ja sem mel taky obavy jaky to bude, kdyz to tady tolik lidi pomlouvalo. Nekteri pravda DC vzivote nezkusili ale vedeli ze to neni dobry, nekterym to fakt nesedelo, ale dost lidem co to ma to vyhovuje. Ja se zaradil taky mezi ne.

                            0 0
                            • Lance  

                              odted co nezkusim tak nebudu kritizovat tak moc, ty dualy jsou gut, zvyknes si behem dvou kilometru neintenzivniho razeni:) nikdy jsem je nechtel a mam je, stejne jako vlastovky:)

                              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.