• jecnak

    Nasel jsem celkem zajimavy clanecek, kde jsou popsany dalsi moznosti jak vyplest kola. Krome klasiky 2×, 3× krizeneho a radialniho vypletu tu tak mame par dalsicho moznosti.

    www.rouesartisanales.com/…2443239.html

    Tak krome pleteni pomlazky se muzete vrhnout i do prepletani kol ;-)

    0 0
    • Fernetbiker  

      A jsou takovedle čmodrchanice vubec k necemu dobry?Krom toho ze muzou dobre vypadat.

      0 0
      • Darius  

        mas to tam napsane pod jednim z obrazku: ‚No real advantage over a conventionnal build but it's non common!‘

        0 0
    • enjoy  

      moc pekny!

      0 0
    • Radek Broz  

      Hnusny a asi i horsi.

      0 0
    • Quake 9.0  

      To zakroucení drátů do sebe v místě křížení má vliv na vyšší tuhost výpletu. Osobně jsem to vozil. Není to zadní kolo při záběru tak „gumové“. Jinak ty ostatní výplety jsou jen na oko.

      0 0
    • JJ  

      Ja mam na predku napleteno 3-pulling/3-pushing a drzi to uz asi rok bez centrovani na 180mm kotouci

      0 0
    • jaski  

      vyuziji tento thread-pro gramhonice :-) nezkouseli jste nejak z 36 vypletu ubrat draty aby bylo zapotrebi min dratu?co sem zatim zkousel tak mi to nejak nevychazelo.zase se ale bojim aby se nevytrhli nebo nepraskli.kazdej napad dobrej

      0 0
      • Quake 9.0  

        Na silničce vozím 36nábu na 18-ti drátech radiálně a drží. Nába je Sachs 7000. U horského bych to neriskoval…

        0 0
        • jaski  

          no radialne sem moc nechtel-pohodli a kvuli dylce dratu.slo mi to to aby se to aspon parkrat krizilo a aspon to trochu drzelo.

          0 0
      • Pá-dlista1  

        Dva kamaradi vozili 28 dratu na naboji pro 36 a rafku pro 32 dratu. Jeden bez problemu nekolik let. Druhy asi dva dny. Zalezi na provedeni a pouziti :)

        0 0
    • Mamut  

      Strasne to lame spice a navyse chcem vidiet toho kuzelnika, ktory napr. na 3p/3p dokaze vymenit prasknutu spicu.

      0 0
    • jIrI___  

      Nevíte o nějakých stránkách, kde by byly různé druhy výpletů ilustrované na 36d náboji?

      0 0
    • sumoc  

      Zkusím se tu přiživit…

      Sháním kola na AM:

      1. Neskáču žádné dálky, ale občas někde nějakou hranu najdu. Spíše ostřejší jízda terénem.
      2. Váha 79kg.
      3. Váha kol není úplně rozhodující, spíše ať drží. Ale zase nemusím vozit kilo navrch zbytečně.

      Našel jsem si tyto:

      https://www.netbike.cz/…swiss-m-442/

      https://www.netbike.cz/…wiss-xm-401/

      Máme někdo zkušenost, jak je to s výdrží, údržbou. Můžete navrhnout něco lepšího/vhodněj­šího/výhodněj­šího? Nebo jiný obchod?

      Díky za případné rady. Pokud jsem něco nenapsal, tak doplním.

      0 0
      • tonik666  

        Ty ráfky co tam máš rozstřelíš při první hraně.

        Vhodné ráfky na občas nějakou tu hranu jsou XM481 (širší) nebo EX471 (běžné). Já vozím EX471.

        Netbike má nějaké nové stránky, takže tam nemá skoro nic v nabídce.

        Doporučená kombinace co nestojí majlant a vydrží je DT350 náby, Sapim race dráty a XM481 nebo EX471. Niple dostaneš k ráfkům.

        Zaplete ti to skoro kdokoliv. Ráfky se může vyplatit vzít ze zahraničí, Bottico (dovozce DT Swiss) je mělo za 2250, já je pořídil z hibike.de za 1900/kus včetně poštovnéno.

        Na druhou stranu pokud budeš brát celá kola, tak ti třeba zaplétač odpustí 900Kč za vypletení, když vezmeš všechen materiál přes něj,

        0 0
    • Jakobo  

      Nema nekdo nazor na rafek DT Swiss X 392, 622×20 na nenarocne XC? Cena slusna, hmotnost taky, je nytovany za coz jsem rad, hmotnost jezdce 76 kg. Jedine co jsem nasel tady je Majkee, ktery ho mel na RB a chvalil, jinak jen obcas zminka bez nejakeho nazoru. Zaplet 3×32, naby XT.

      0 0
      • maajkee  

        Ty rafky vozej dva další kluci co jsem jim to zaplejtal. Oba dva takový to klasicky xc, vylety, singltreky. Jeden 80kg druhej 95 kg, po skoro roce uzivani za tu cenu v pohodě ráfek. Ted před sezonou jsem tomu těžšímu musel kola pravda trochu docentrovat, ale nic hroznyho. Ten lehčí jezdec na podzim ohnul patku po karambolu, srovnano a jede dál.

        Taky jsem nenasel moc info, proto jsem je vzal na zkousku a nejsou špatný. Pokud nehonis vteřiny klidně bych vzal m442.

        0 0
        • Jakobo  

          Super, dik moc. Na to moje jezdeni budou akorat. Na m442 se divam ted, zvazim.

          0 0
        • Bobbb  

          vaham taky mezi temito a Crest mk3. Klasicke XC ale vaha taky 95kg..a bud novatec nebo dt350.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.