• Gatier

    Mam taky problem. Celkom ma ten skialp chytil a tak si vravim, ze to bude chciet poriadne lyze na poriadne prasarne :) Doteraz som jazdil na Fischer Extreme, chcel som ist do Expedition, ale uvazujem nad niecim do prasanu. Takze na vyber mam zatial: Salomon Scream
    Rossignol Bandit B2 Co by ste brali vy?

    0 0
    • zirecek  

      Chlope, tady do toho asi moc lidí nedělá, jestli vůbec někdo. Asi už jsi dal na další weby, třeba //horydoly.cz . Aspoň ti to posunu výše, :-). Nemáš nějaké akční fota i při sjezdu? ;-)

      0 0
      • Gatier  

        dik:) ani nie, lebo pri zjazde zasadne lyzujem, alebo max filmujem.. pomaly sa odvazujem na nejake skoky, takze akcne foto este len pridu :)

        0 0
        • Alty  

          ŠALAMOUNY SOU LEHČÍ, NA ROSÁCH JE TO Z KOPCE PARÁDA, MUSÍ BEJT FAKT PRODKEJ. NAHORU JE TO ALE UTRPENÍ, POČÍTAM ŽE TAM NAMONTUJEŠ dIAMIR FR, JE TO PAK VÁHA.

          0 0
          • Gatier  

            praveze co som vazil, vychadzali B2 lahsie, no su aj o nieco uzsie. hmotnostou by to malo vychadzat zhruba tak isto, ako Fischer Extreme. Inak o hmotnost az tak nejde, nie je prvorada, nebudem zavodit.

            0 0
            • Alty  

              Co chceš sjet musíš ale vyšlapat. Ty Rosy jsou do hlubokýho prašanu úplně nejlepší volba podle mě. Nahoru trochu dřina, ale dolu si to užiješ. Doporučuju carvingový pásy, jsou dražší.

              0 0
              • Gatier  

                to je jasne, so starymi pasmi by som nic nevysiel.. nerad by som ta presviedcal, no pokial su Scream sirsie, nebudu do prasanu lepsie? jazdil si tie B2, al niekto znamy?

                0 0
                • Alty  

                  B2 Sem zkusil, o Salomonech sem jen slyšel. Koukam na jejich weby, ale k tem freeridovým Rosám bych se přiklonil. K Salomonu potom u výkonostních odvětví. Netušim ale jak sou na tom cenově.

                  0 0
    • JSt  

      to moc prasanovky nejsou ani jedny – spis takove olraundy. do prasanu to chce tak 90+cm pod patou. rika ten, co jezdi na p50 s 63mm :)). ale jednou sem zkusil a o svych dalsich lyzich mam jasno. kamarad ma na skialpy nejake starsi screamy a je spokojeny (az na vahu). dizajnove sou ty salomony hezci, funkcne bych je videl s tema roskama nastejno (nepises modelovy rok, tak nevim jake presne maji parametry). ja bych bral salomon. ale nejlip vis ty sam, jak na tech lyzich chces jezdit a co vyuzijes a v neposledni rade, ktere ti sou sympatictejsi ;).

      0 0
      • Alty  

        Máš pravdu. Myslim že u vás je víc odborníků, taky chodim pro radu za slovenskýma horalama. Já je mam spíš na závodění a frýrajduju jen občas, takže moje kritéria se lyší. Koukam na letošní(nebo loňský )modely. Pokud nebudeš často sjíždět Palaviciniho, rozdíly asi velký nepoznáš. Tolik o skialpech na bikefóru. Začíná jaro.

        0 0
    • -b-n-x-  

      hele, reknu ti to asi takhle. Kdyz si zvyknes na neco prasanoveho (min 90 ale radsi 100 pod vazkem), tak se na screamech a b2 v praseanu budes znova ucit lyzovat a nadavat na toho hnupa, ktery vymyslel, ze lyze maji byt uzke. Chapu ze z hlediska skialpu je dulezita vaha, takze i sirka a delka, ale pokud nejsi chrt a nehonis vykony a sekundy, tak se ti to pri sjezdu mnohonasobne vrati. Spravna freeridova lyze je: siroka, dlouha, malo vykrojena. A kdo mluvi ze ne, ten je letadlo.

      flashweb.sk/fre­erride/fotoclan­ky/index.php?id=25

      0 0
    • Radek Broz  

      Ja bych bral, kdyby ten snih konecne slezl a uz nikdy nenapadl. Uz s tim dej pokoj;-)

      0 0
    • goofy  

      No jak tady uz nekde psal -b-n-x-. Pokud chcesh chodit na skialpy jenom na pohodu a koupit lyze do prasanu, tak bych urcite taky sel do vetsich sirek. Ja toho v tom prasanu moc nenajezdim, bo sem zjistil, ze prez zimu proste skoro vubec nemam cas, tak uvazuju na prisi sezonu aspon o nejakych Allmountainech w delce kolem 175–180 a sirce minimalne 80mm. Na skialp bych osobne ale bral lyze sirsi.

      0 0
      • JSt  

        ono bych to videl asi tak. vykaslat se na skiaply, pac to vybaveni je samej kompromis (vaha, boty, vazani atd.) a poridit poradnou sjezdovou vybavu na fr doplnenou o sneznice. neni to sice na nejaky prechody, ale sjezdy budou podstatne vetsi radost (a o to de). toto je muj plan, zatim chodim se slalomkama uzkejma jak vosa na zadech :)) …a jak se mi to libi ;)

        0 0
        • -b-n-x-  

          ja bych mel lepsi napad. Koupit si tluste pasy + vazani naxo21 anebo trekker do normalniho vazani. Anebo vrtulnik

          0 0
          • zirecek  

            drrrtulníík

            0 0
          • JSt  

            to naxo neznam. osobne sem mel cest jen s prvni generaci (kamarad to poridil jako super ergonomickou novinku) a po necele sezone to melo vuli jak prase ve vertikalnim smeru v patce. treba to uz vychytali… ten adapter do vazani sem zkousel nejakej bejzik typ (za 500,– :) nebylo to spatny, akorat se tomu povoloval sroub v kloubu. za cenu poradnyho adapteru a pasu mam luxusni sneznice a muzu si vyjit i bez lyzi (sice nevim, proc bych to delal, ale muzu :). a navic s pasama je otrava. vrtulnik ne. mam z nej strach – teda jako, ze nepoletim na kopec, ale do udoli…

            0 0
            • -b-n-x-  

              nove naxo je pry v pohode. Letos kdyz jsem videl rozdil v pohybu lidi na sneznicich a na pasech tak je mi jasne ze sneznice jsou nahovno. Proste nesrovnatelne.

              0 0
              • Mike22  

                hele kuci…ja mam to nové Naxo21 a chytlo to za letošní sezonu pěknou vůli v předním kloubu levé špičky…sice mi to vymění…ale nevím co si mám o tom myslet…

                0 0
                • JSt  

                  tak to moc nevychytali… :( mas si o tom myslet diamir ;o))

                  0 0
                • -b-n-x-  

                  aha, takze naxo teda taky. A zase jsme u osvedceneho sjezdoveho vazani :-)

                  0 0
              • FAH  

                Souhlas, pohyb na pasech a sneznicich je naprosto neporovnatelny. Pokud by to tak nebylo, tak by clovek v Alpach videl spoustu sneznicoalpinistu – zatim jsem tam nikoho takovyho v ruznych oblastech nepotkal.

                Ale zadavateli dotazu jde spis o „fryrajd“ a ne o nejakej skialp. S tim souvysi i vyber vybaveni. Nevzpominam si, ze bych videl nekde na ture nejakyho fryrajdistu, ti zustanou vetsinou s tou jejich vybavou nekde dole, nebo to zkousej u lanovek. Hmotnost je proste limitujici, proto me ani nenapadne porizivat tlusty lyze. Nejakejch 71 mm pod patou mi staci. Kolikrat je tak hlubokej snih aby to vebec nejelo?

                0 0
                • Gatier  

                  To ako mne o freeride? Tak trochu ano. proste sa chcem vysantit aj v hlbokom snehu, ale zaroven mat pod sebou tuhu lyzu do „ladu“ a hmotnost ±cosinus. Takze sa to ustalilo na 116/82/112. Hmotnost jednej lyze je 1560g (Kneissl) proti 1650 Scream. Do nicoho sirsieho urcite nepojdem.

                  0 0
                • -b-n-x-  

                  hmotnost je limitujici? to same bych mohl rict o pevnosti. Lehka lyze = mala pevnost

                  Fryrajdisti zustanou nekde dole? Co to znamena? Souhlasim s tim, ze nechodi zbytecne, kde se to neoplati a jde jim hlavne o sjezd dolu. A radi pouzivaji vsechny dostupne prostredky, kterymi si pomohou nahoru. Za sebe muzu rict, ze bych uz nechtel zazit ten pocit, kdy se mi sice celkem dobre slo nahoru, ovsem dolu jsem se kvuli debilnim uzkym lyzim trapil. Radeji se budu trapit cestou nahoru i kvuli jednomu podarenemu oblouku.

                  Osobne si o lidech na uzkych lyzich myslim, ze to jsou tak trochu konzervativci, kteri nepouzivaji sirsi lyze jen kvuli svym predsudkum, aniz by si zkusili co ktera lyze obnasi. Argument vahy a timpadem i male sirky dokazu pochopit jen u zavodniho a vykonnostniho skialpinismu. Jinak si myslim, ze pro velkou vetsinu jsou lepsi siroke lyze.

                  0 0
                  • JSt  

                    nejsu konzervativec, nemam proti sirokym lyzim zadne predsudky, naopak. zkusil sem nejake blizzardy, v nazvu tusim nejky titan a cislo (presne nevim), mely „jen“ neco pres 90 pod patou a je to uplne jina liga. jen si ted nove lyze nemuzu dovolit. a bohuzel tato kategorie lyzi nebyva moc casto v nejake akci :( ja jen abys vedel, proc treba nekdo jezdi na uzkych lyzich ;)

                    0 0
    • Gatier  

      tak dikes za postrehy, do vacsej sirky, ako ma Scream by som urcite nesiel aj s ohladom na partiu. nerad by som v kopcoch zaostaval. a menit nebudem. vcera som videl este hodnotenie v jednom casku, dynastary tam vychadzali velmi dobre (neviem model) a rossignol B3. ten je ale zeleny, fuj :) asi nakoniec tie screamy, bo kamos si ich nevie vynachvalit a to skialpuje o 15tich a je to podobne zamerany clovek, ako ja :)

      0 0
      • -b-n-x-  

        V brzke dobe pujdu do 125 mm pod nohou, tudiz tvoje dilemata jsou pro me absolutne nepochopitelne. Hele, nebudes ted v nedeli na Chopku? Ja tam budu, tak bychom mohli pojezdit

        0 0
        • goofy  

          proc lidi jezdite na lyze v nedeli? Ja tam budu v sobotu… ;o)

          0 0
        • Gatier  

          ja sa pohybujem skor v zahranici, takze skoda :( to kolko vazi 125mm? ako sa na tom hrani? a ako dlho ti trvaju vystupy? :)

          0 0
          • -b-n-x-  

            pozor. Na tech 125 jsem jeste nejezdil, takze nemohu rict. Jinak fischery big stix 106 jsou uplne v poho. Do kopce s tim moc nechodim, leda na batohu. Obcas jsem s tim sel s trekerama a sirokyma pasama do mirneho kopce a tam to bylo bez problemu. Ja ale nemam srovnani se skialpovou vybavou. Nikdy jsem skiap v jeho chodici variante neprovozoval. S temi sirokymi lyzemi bych rek, ze jsou urcite vyhody v takovem tom fakt hlubokem a jemnem prasanu, nebot se to i pri chuzi mene bori. Co se tyce hraneni na nich, nevidim v tom nejaky problem. To spise zalezi na tvrdosti lyze.

            0 0
    • Gatier  

      takze nadpis znie jasne a momentalne som s parom lyzi tesne nad 3kg. 80mm pod pätou bude postacujucich, aspon na par rokov :-)

      0 0
    • alex1111  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • kerim  

      neměl by někdo tip na slušnej bazar , kde se dá koupit levný skialpový vybavení ? Kromě Hudy , to sleduju.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.