• Pedro

    Mám takovou nemilou prosbu. U mého kamaráda bylo zjištěno posunutí krčního obratle a tím pádem mu lékař zakázal jezdit na standartním horském a hlavně silničním kole (co se týče geometrie). Jde o to, že nesmí zaklánět hlavu a předklánět se trupem na řídítka. Může jezdit na kole, ale trup včetně hlavy musí být rovný. Vertikálně. Díky pořekadlu víc hlav víc ví, se chci zeptat vás všech jak by jste tento problém řešili. Je to kondiční jezdec, ne turista a ani závodník. Už jsme došli i k lehocipedu (předklánět hlavu může), ale s tímto nářadím ani do lehčího terénu samozřejmě nemůže. Vítáme jakýkoli nápad, návrh, řešení. Předem moc děkuji

    0 0
    • RomanH  

      Zkusenosti s lehocipedem nemam, ale pokud vim, tak se delaji i celoodpruzene urcene do lehciho terenu.

      Jinak si ale myslim, ze zdravi ma prednost. Pro jistotu bych si to overil u vice lekaru.

      0 0
    • PetisV  

      Zdar. Taky bych pokonzultoval diagnózu i s jiným lékařem. občas to bývá – co doktor to jiný názor a možná že kolega zjistí, že na kole jezdit může. Prubni nějakého doktora, co se kolem sportu pohybuje.

      Ať se daří.

      0 0
    • fousac  

      standartni – to je vybaveno vlajkou ci praporem??

      0 0
      • Pedro  

        Tu závorku jsi asi nečetl. Jinak pro všechny, moc děkuji. Víc doktorů se na to dívalo a projel i CT (centrální tomograf) a ten mu zjistil odchylku 3mm. PS: Opravdu jde o kamaráda co nemá přístup na net.

        0 0
    • jecnak  

      Tak to asi jedine lehokolo. Vyrabi treba cesky www.azub.cz/cz/

      Do terenu se s tim v klidu da, daj se s tim sjizdet i schody a tak. Samozrejme to ale ma sve meze a plne srovnavat s MTB to nejde.

      Mam-li popsat jk se na tom jezdi, tak nejvetsi nevyhodou je nemoznost posouvat teziste a ruzne se na kole kroutit. Zvyknout si trva doslova par desitek metru. Co cloveka prekvapi je moznost nastaveni odpruzeni tak, ze bere doslova vsechno, pricemz klasickym problemem propruzovani pri slapani se clovek nemusi zabyvat. Jediny dilema bych mel, jestli horni rizeni nebo dolni. Pokud o kole uvazuje/s, tak neni nic jenodussiho nez zavolat do azubu a poptat se na mozne vyzkouseni – poradaji nejake vikendy s lehokoly.

      0 0
    • Venda  

      Nejdřív zajít za nějakým doktorem, který jezdí na kole. Určitě poradí nejlépe.

      0 0
    • Nikdo  

      Co treba zrcatko (pro movitejsi kamerka + display) na riditka ?

      0 0
    • Palba  

      U lekaru je ted uplne normalni, ze naordinuuji ty nejrestriktivnejsi metody. Sami se chtej kryt, pro pripad, kdyby se neco stalo. Takze zakazou cokoliv i mene pravdepodobneho, co by mohlo zhorsit stav a to i minimalne.

      Obrazek takoveho systemu je klasicka blba chripka. Uz to, ze vetsina lekaru predepise antibiotika a pokud mozno nejsilnejsi sirokospektralni co jsou treba i na kapavku a jine pohlavni nemoci, me pripada, jako hasit taborovej ohinek leteckym naletem vodnich bojingu :D

      Doporucuji se poradit s jinym lekarem a nejlepe i s trenerem na cyklistiku.

      0 0
      • fousac  

        Pan Vonásek šel k doktorovi, postěžoval si mu na své potíže, a doktor na to říká: „Budete asi muset přestat kouřit.“ „Ale já nekouřím.“ „Tak přestanete pít alkohol.“ „Prosím, já jsem abstinent.“ „No tak přestanete jíst maso.“ „Ale já jsem už pět let vegetarián!“ „No tak co máte rád?“ „Brambory.“ „Tak dobře, přestanete jíst brambory!“

        0 0
    • Lone1  

      Já bych to neřešil.Do hrobu má jít zhuntované tělo,ne?Kdybych se měl u všeho pozorovat,tak nemám ani děti!

      0 0
    • vrabcak  

      No mám taky problémy se zádama a s krční páteří, pomohlo celoodpružené kolo a doma speciální polštářek na krční páteř a docela tvrdá zdravotní madrace. Ale trpět bude stejně, potom snad jzdit s límcem, ale to je něco strašného:-((((

      0 0
    • figur  

      Mám stejnej problém,řeším to vyšším představcem a vlajdama,abych měl výš řízení a nemusel vyvracet tolik hlavu.Jinak s těma doktorama je to asi tak:můj kámoš měl problémy se zádama,doktor ho prohlídl a řekl mu,že by měl začít plavat.To byla rada nad zlato,protože dotyčný plave 3× týdně 1 km…

      0 0
      • Palba  

        Neco podobneho jako cyklista na rehabilitaci s nohou u doktora na rotopedu. Pane doktore, potrebuju si postelovat sedatko… proc, pta se doktor… no dyt to sedatko mam nizko, nemyslite? ...... to sedatko neposouvame, tak to mame furt, a nekecejte me do toho a slapejte, jste tu na rehabilitaci :D

        0 0
    • Martinkaa  

      No, jestli to rika nekolik doktoru na zaklade CT vysetreni, tak bych je asi brala vazne. Hodne taky zalezi na tom, jak na tom kamos je. Jestli mu nic pocitove neni, tak bych asi jezdila dal, s tim, ze bych ozelela image svihare a trosku narovnala posed. Jestli uz ma ale nejake neurologicke projevy jako brneni koncetin, slabost svalu, bolesti vysrelujici do rukou…, tak bych si z toho rozhodne srandu nedelala. Zalezi na cloveku,posun o 3mm je pro nekoho na umriti a u nekoho se to vubec nemusi projevit. Zalezi, jestli utlacuje nervy. Toz tak :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.