koupit cele kolo ci poskladat si kolo

103 nepřečtených
  • luke777

    Chtel sem se zeptat co je vyhodnejsi, mam doma ram mxm, na netu jsem videl vyhodnou nabidku completni sady deore LX za 11000 kc,k tomu vidle asi manitou za 4000,riditka predstavec 1500. dotaz zni radeji koupit cele kolo v obchode nebo si ho takto po castech skladat, co sem videl clanky vychazelo to cenove skoro stejne. kamarad me tvrdi ze nejlepsi je si kolo koupit ze to vyjde lip.ma zkusenosti nekdo se stavbou kola co je tak nejlepsi??

    0 0
    • Luka  

      Jo, me se stavba dost prodrazila, a do budoucna planuju koupit cele kolo a zbytky nepotrebny rozprodat…

      0 0
      • borda  

        no ja koupil kolo cely, ve slevě, ale prodrazilo se mi přizpusobit ho obrazu memu :-)

        0 0
      • gobike  

        Ehm, ja jsem koupil cely kolo a porad jsem neco menil k obrazu svemu az mi zbyl z puvodniho kola jen ram, takze si priste kolo asi poskladam:)

        0 0
        • Luka  

          nojo, ale kdyz novej ram stoji totez (bez dvou tisic) co cely osazeny kolo, pak ja volim vzit to i s tim harampadim a jeste ziskat nahradni dily a pripadne nekoho obdarovat bike-komponenty :)

          0 0
    • Pá-dlista1  

      Tak v tomhle mam uz davno jasno. Neco bych si skladal a neco koupil hotove :)

      0 0
    • speedy gonzales  

      ke skladanemu kolu se tvori pevnejsi citove pouto..

      0 0
      • wlk  

        tak tak, já su úplně zamilovanej, mladá žárlila, tak jsem jí postavil taky jedno a teď su zamilovanej dvakrát a ona ještě víc žárlí :-D

        0 0
    • Daf  

      Jestli mas uz ram tak to poskladej. Vetsinou se to nevyplati. Mozna bych akorat koupil levnejsi sadu a priplatil na lepsi vidlici.

      0 0
    • RomanH  

      Vetsinou i pres vyuziti slev na netu (vcetne zahranicnich e-shopu) prijde skladani kola draze nez koupe obdobneho, nicmene i tak bych kolo opet skladal. Kdyz pominu tu radost, tak prave treba konkretni pedaly, sedlo, razeni, brzdy, plaste (proste vsechny ty „malickosti“) mi delaji kolo Kolem :)

      0 0
      • Lister  

        Stejný přístup, člověk sice musí dělat kompromisy, ale u něčeho si zase může udělat drobnou radost, gripy ODI, pořádný sedlo, hezká karbonová sedlovka nebo třeba barevný niple co ladí k rámu atd :o)

        0 0
    • luke777  

      dekuji za odpovedi,koukam na netu, trosku se to prodrazi ale ruku na srdce koupim kolo, nebude se me libit sedlo,koupi nove.k te vidli vybral sem si Axel Platinum Lockout, mod.06, odkaz:velotra­de.cz/index.php?sek­ce=5&podsekce1=14 pro hobby jezdce si myslim dostatecne

      0 0
    • Peslezedirou  

      Skládal jsem SC Superlight, Hope kotouče, vše krome řazení a klik XT, plus Thomson a když jsem to spočítal tak bych se na to …Vyšlo to na strašnj ranec, kdybych koupil třeba něco na XT od Giantu nebo Canyonu tak to vyšlo cca 30 penez mín. Příště koupím sériovku a tu si dovybavím podle sebe a zbytek prodám.....

      0 0
    • JIRA  

      Záleží jak moc věcí odpovídá Tvým představám. Prodej dílů není tak jednoduchý jak se zdá. Většinou musíš dát dobrou (cenu) aby jsi se toho zbavil. Kromě prvního kola jsem si všechny skládal a prostě mne to bavilo. Taková „modelařina“ nebo LEGO pro dospěláky. ;) I když jsem se snažil, tak to ale vyšlo dráž tak o 15%. Mohl jsem koupit hotové kolo a prodat kola, brzdy, sedlo, sedlovku, řídítka, představec...­.....ale pak by to vyšlo stejně. Chtěl jsem ale rám (černý), který se „nastrojený“ prodávál jen v XTR a tak jsem vlastně skoro 100 tis. ušetřil......­....tedy tím se uklidňuju. :)

      0 0
    • kurýr na bajku  

      vyplatí se koupit 2005 model

      0 0
    • petebike  

      ja si koupil v zivote jen jedno seriovy kolo a to artura na ACERE – kdysi za 8 tis, ackoliv mam uz treti zavodni bike,druhou ziletku a 4× pracovniho bajka, tak bych opet stavel.....protoze to co chci nikdo seriove nepostavi…

      0 0
    • Splinter  

      Už budu jedině skládat…

      0 0
    • Tomcat_1  

      Skladat. A je to presne o tom, co tu uz bylo receno, se vsema plusama i minusama.

      0 0
    • wbiker  

      Já bych koupil už hotový kolo. Pokud bys nekupoval jeté díly nebo s nějakou úžasnou slevou, tak to bude vždycky levnější. Jedinej problém bych viděl s vidlicí, která třeba nemusí až tak odpovídat ostatním komponentům, ale v některých shopech se dá domluvit na výměně. V nejhorším případě odmontovat a se ztrátou prodat a koupit lepší. No a ostatní díly – dnesak si vybereš kolo se systémem řazení jaké chceš. Cokoliv dalšího se dá jezdit, psal jsi, že jsi hobík (závodníkům na tom záleží víc), a vyměnit až při problémech. Takže já bych koupil hotový, kvůli ceně.

      0 0
    • rock  

      Určitě skládaný, mám k němu citový vztah :-) … ale nikdy se nedostaneš na cenu koupeného v celku, něco za něco. Nicméně i u kola koupeného musí většina bikerů přistoupit na kompromisy, u kola skládaného si můžeš líp určit, v čem ty kompromisy připustíš a co bude podle Tvých představ …

      0 0
    • pacobull  

      Když věnuješ nějaký čas serfování na netu a budeš hledat právě takový akce jako jsou ty výše zmíněné vidle, může Ti skládaný kolo vyjít i na lepší peníze než když koupíš celek. Já jsem si takhle poskládal silnici a vyšla mi mnohem levněji než bych jí dokázal sehnat hotovou.

      0 0
    • Tino  

      Moja skúsenosť zasa je, že sa oplatí skladať. väčšinu komponentov som kupoval cez nemecké e-shopy. Napr. shimano súčiastky / sady tam kúpiš cca o 30% lacnejšie než v Čechách alebo na SK. Tiež sa tam dajú kúpiť za super ceny sady zapletené kolesá + hydraulické brzdy. Len treba mať niečo nasurfované aby si našiel obchody s dobrými cenami.

      0 0
      • kafac  

        To by me zajimalo, kde mas v nemecku ty levnejsi sopy? Muzes sem hodit par odkazu? Skladat se urcite nevyplati, ja koupil cely kolo za cenu ramu a predni vidlice..........

        0 0
        • pacobull  

          Netvrdil bych, že se to nevyplatí, ale je třeba shánět. Mě osobně to baví. Je pravda, že jsem žiletku takhle skládal celou zimu, ale stálo to za to!!!

          0 0
        • vratan  

          zalezi od toho co chces skladat. ja chcem komponenty z tohoto setu: www.bikestore.cc/…id/4543.html tie na seriovom biku nenajdem – a uznas ta cena je dobra…

          0 0
          • kafac  

            Moc levnejc to nevychazi, treba kazetu Deore ja kupuju za 590,– tam ji maji za 800 pedaly Shimano 520 maji za 800, coz je taky dost drazsi, Avid kotouce za ktery jsem u nas dal 490 tam maji za 750… At se divam na cokoliv, je to o hodne drazsi jak u nas.....

            0 0
            • vratan  

              cenu porovnavam s cenami v nasich kamennych shopoch…

              0 0
              • kafac  

                Proc porovnavas ceny v nemeckym i-net obchodu s cenama v kamennejch ceskej obchodej? Kdyz porovnas ceny na netu tak je to u nas daleko levnejsi…

                0 0
                • vratan  

                  hod sem konkretny link. rad to zoberiem aj z ciech ked to bude stat menej…

                  0 0
                  • kafac  

                    Ja magury neshanel, ale urcite se u nas daji sehnat Treba tady je ma za 5900,– Kc/kus www.dressler.cz/…od/parts.htm Ale myslim ze kdybys oslovil nejakej i-net obchod, tak je taky sezenou…

                    0 0
                    • vratan  

                      tak som trochu ratal. cena setu Louise FR + kolesa DT240 649 EUR = 18 821 Kc dressler magury Lousie 2 × 5900 Kc = 11 800 kolokram len naboje DT 240 bez rafikov a vypletu = 11 500 Kc to je spolu oko 23 000 Kc

                      takze neviem odkial beries nazor ze to zozenies u vas lacnejsie…

                      0 0
                      • kafac  

                        Nerikam ze zrovna tahle kombinace, i kdyz myslim ze bys ji taky u nas sehnal levnejc. Myslim celkove, vsecko maji drazsi, akorat maji v akci jednu vec.....

                        0 0
            • Tino  

              ehm czk 590,– za deore kazetu pokladáš za dobrú cenu? cez nemecký eshop vychádza cca na eur 16 (czk460). Pedále shimano 520 stoja asi eur 22 (czk 630) oproti tvojim 800. že nekecám pozri napr. na www.cycles4u.de

              0 0
              • Pá-dlista1  

                ad.M520 a to se oproti ceskym 689Kc vyplati ;)

                0 0
              • kafac  

                Tech 800 za ty 520 bylo mysleno ze stoji v tom nemeckym shopu, u nas jsou za 680,– A kolik maji postovny z toho www.cycles4u.de ? a jak j e to s reklamackama? to se prece musi prodrazit…

                0 0
          • Tino  

            bikestore.cc patrí medzi drahé rakúske e-shopy. pozerajte nemecké obchody tie sú lacnejšie. tú istú sadu (sada DT 240 S / XR4.1D + Louise 06) nájdete na www.nubuk-bikes.de za 549 eur – o 110 eur menej. Ukážte mi niekto CZE alebo SK obchod, kde to dostať za lepšiu cenu…

            0 0
            • vratan  

              super cena. dik za typ. skoda ze neposielaju na slovensko. ale samozrejme sa to da riesit rozne…

              0 0
            • kafac  

              Nooo… tenhle shop vypada fakt zajimave.Posilaji aji do CR? kolik chtej za postovny? mas nejaky zkusenosti? (reklamace, rychlost atd.)

              0 0
              • vratan  

                pisal som im mail ohladne postovneho na slovensko a po dvoch dnoch sa zatial neozvali. takze z mojho pohladu ten shop zatial nie je moc seriozny…

                0 0
    • Pá-dlista1  

      Jedna takova pitomost me napadla. Stava se, ze soucastky co se v katalogu jmenuji stejne jako jejich slavne aftermarketove verze jsou na kompletnim kole OEM obvykle levnejsiho vzhledu a v horsi kvalite, bez navodu a prislusenstvi… treba to u neceho muze hrat roli. Co ja vim treba pumpicka na vidlici atd.

      0 0
      • kafac  

        To ted trosku nechapu?

        0 0
        • Lister  

          neber ho tak vážně :o)))))

          0 0
        • Pá-dlista1  

          No treba s tou pumpickou. Kdyz si koupis v krame vzduchovou vidlici (nekterou) je v baleni pumpicka. Kdyz budes mit tu samou vidlici na kole uz nebudes mit pumpicku a vidlice bude mit treba jinou povrchovou upravu nohou, korunky atd a misto made in USA na ni bude „chachušen ču Dadakistani“

          0 0
          • Luka  

            no, ja u vidle mela jen manual a takovou tu pletaci jehlici… a o pumpicce nebylo ani vidu ani slechu…

            0 0
          • kafac  

            Rozdil je v tzv. baleni je budto „Retail“ – to je pro koncovyho zakaznika, vetsinou jsou k tomu nabastleny ruzny blbosti (treba pumpicka) nebo „OEM“ (Original Equipment Manufactured) – pro vyrobce (v nasem pripade kol) dostanou jen vidlic (bez blbosti, navic si muzou nechat udelat ruzne fjucury – svoje log, jinej design.. atd.) a hlavne to maji za polovicni cenu…

            0 0
            • Pá-dlista1  

              A ?

              0 0
              • kafac  

                Je se ti snazim vysvetlit, ze jak na kole, tak v obchode se jedna o stejnou vec (respektive stejnyho vyrobce) jen se to muze lisit napisem (treba nemci nemaj radi „made in china“ tak jim tam napisou "made in USA)..

                0 0
                • Luka  

                  vsevedovi neporadis ;)

                  0 0
                • Pá-dlista1  

                  Jen se ti snazim naznacit, ze to co je v katalogu oznaceno jako vec, kterou vidas napr. na strankach vyrobce. Nemusi byt na kole vzdycky ta vec. Namatkou vemu nekde priklad… treba tady: www.kona.cz/2k6_show.php?… www.marzocchi.com/…ForksMTB.asp?… www.marzocchi.com/…ForksMTB.asp?… Porad je to Marzocchi Drop Off IV, ale trikrat jinak.

                  0 0
                  • kafac  

                    No sak, ta jedna vidle je retail, a ta druha OEM – aji to tam pisou :-)

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      A ta treti?

                      0 0
                      • kafac  

                        Abych ti pravdu rekl tak mezi tou vidli v tom shopu a tou na tom kole nevidim zadnej rozdil…

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Uprava vnitrnich nohou, zdvih. To jen takhle od stolu. Je mozne, ze jsou tam i dalsi rozdily.

                          0 0
                          • kafac  

                            Uprava vnitrnich nohou muze byt jina kvuli jinymu roku vyroby, zdvih – asi delaji vic variant zdvihu… Manitou Black 2004 ma zlaty nohy, 2006 je ma cerna. zdvih delaji 80, 100, 120mm…

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              :-D Tak to zkus znova. Vsechno to jsou modely 06. Ano. Delaji vic variant zdvihu. Normalne 150mm. OEM verze 130 nebo 150mm a ta na Kone ma 110mm.

                              0 0
                              • kafac  

                                No… nevim jak je to presne u kol, (kola neskladam na veliko) ale u IT je to proste tak, ze OEM je stejny jak Reatail (pokud si velkoodberatel nepreje jinak) akorat to neni v krabicich, nejsou na tom ruzne efektni napisy a pribaleny veci co clovek vetsinou nepotrebuje. Hlavni rozdil je v tom, ze OEM vec prodaji pouze vyrobci IT (u kol to bude asi montaznik kol :-) ) a cena je podstatne mensi jak u retail…

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  Sedm prispevku, nez ses priznal, ze o tom prd vis :-D Ale mas pravdu. Kona je velkoodberatel stejne jako ostatni velci producenti kol, takze komponenty na jejich kole, maji pak se samostatne prodavanym spolecny jen nazev :)

                                  0 0
                                  • kafac  

                                    Rikam ze nevim jak to presne chodi u velkovyrobcu kol, ale myslim ze toho vim porad o vyrobe OEM vic jako ty :-).

                                    0 0
                • MartinXC  

                  Nebyl bych si tak jist – třeba Spešl má celou řadu deviací od standardních komponent (Fox, Marzocchi) a to vždy směrem k horšímu.

                  0 0
                  • fousek  

                    A jak se to pozna? Bych rek ze to co mam na kole odpovida OEM.

                    0 0
                    • MartinXC  

                      A OEM nemají parametry standardu. Třeba u DHXair.

                      0 0
                      • fousek  

                        No to jo, to je jasny, treba moje vidle se normalne neda sehnat, teda nemela by jit sehnat, spis sem myslel jestly Spesl nema na tech standartnich OEM jeste naky svoje (ne)vychytavky

                        0 0
                        • MartinXC  

                          No zrovna DHXair 3 – má přednastavený tlak u propedalu bez možnosti změnit (tam kde má být ventilek je záslepka).

                          0 0
                          • fousek  

                            Tak to mam docela kliku ze mi na vanille nechali to kkolecko na stelovani odskoku:-)

                            0 0
                  • Peslezedirou  

                    Stejně jako si nechává od Foxe dělat OEM tlumiče SC, větší vzduchová komora a zdvih na pístnici místo standardně 50 mm 55mm atd.

                    0 0
                    • MartinXC  

                      On Fox je vůbec OEM kreativní, i když podle jejich webu dělají jen pár dobře nastavitelných vě­cí.

                      0 0
    • Vymi  

      zdarec Lukes :-) poslechni uz i ty renovujes… :-))) poslechni ja ted dodelal znovu Gabrose a uz jezdim… vcera jsem mel jet s Davem33 ale nakonec jsem nestihal… jak to vypada s tebou? Jinak kup si hotovku s lepsi vidlou vyjde te to opravdu levneji… ja to delal trochu jinak a dal jsem za to vic nez hotovku… ale zase mas svuj original kdyz mas skladacku… :-)))) kdyz tak pisni…

      0 0
      • grafik  

        kdy ukazes fotky novyho gabrose? :)

        0 0
      • luke777  

        zdarec ale vali se me tu ram a to kolo co mam pomalu ale jiste pujde do kytek,stalo me 8000 vrazil dalsich 8000, vidle je nejaka suntor za 1000kc uz ani nepruzi a mam strach ze se ulomi v krcku:( kdyz koupim vidlu za 4000 deore sada vyjde docela levno, akorat nevim zda koupit kotouce ci vecka,jinak dnes sem jel kozlovice susice tam se najwel proti trase sela k lomu nad lipnikem a po trase sela az na cestu do tyna nad becvou lipnik loucka a za louckou proti trase sela do bohuslavek, v lese sucho akorat sem tam naplaveniny a bohuslavek hodne vody tece z lesa, fajn projizdka cc 50km, jinak najeto 230

        0 0
        • Vymi  

          no tezko rict jestli kotouce nebo V jak komu to vyhovuje a taky servis, nahradni dily atd… musel by sis zase chvili zvykat na kotouce… :-))) ale spise jsem pro V… a cenove s muzes pak polepsit a koupit lepsi vidlu… o vikendu jedu tu chribskou 50… tak nevim… :-))))

          0 0
          • luke777  

            cauky taky jedem projet trasu chribske 50, od tatky kolega veme auto a jdem to projet a zkusit, pujdu asi do vecek, jeste poresim prachy, tech se nejak nedostava:))

            0 0
            • grafik  

              cau tak vymi je domluvenej i na projeti sely 22.4. … takze uz se tesim :)

              0 0
              • Vymi  

                to bude zase neco… :-)) reknu jeste klukum z tymu aby jeli taky a uvidime… :-)))

                camelly v akci… :-)))

                0 0
            • Vymi  

              Luke kdy tam jedete… ja to mam v planu na vikend… asi nedele… ale muzeme se domluvit i jiny den… :-))

              jo jo vsechno neco stoji… :-//

              0 0
              • luke777  

                chteji jet v sobotu tot vse co vim jeste daji vedet v nedeli uz ma chcat, tak nevim

                0 0
                • Vymi  

                  hm… tak sobotu bych taky mohl… to si jeste napisem… vis at to nejedu sam… :-/

                  0 0
    • vlk  

      já osobně neholduji oem vidlím.Když bych si chtěl koupit kolo takové jaké by mi plně vyhovovalo, tak mi přijde dráž než, když si ho poskládám.spíše se vyplatí si spočítat konkrétní model co je zrovna ve slevě+ to co by stála úprava ke svojí spokojenosti a porovnat to s cenou za kterou si to složíš.

      0 0
      • kafac  

        Ano takhle jsem si to spocital. Rám co mám + přední vidle by stály samostatně 32tisíc a já jsem dal za celý kolo 31tisíc…

        0 0
        • luke777  

          No tzo je dobra cena, o 1000 draz ale mas co chces na tom kole, ja si zkusebne nahazel do kosiku co bych potreboval na kolo, bez vidle a kol sem se dostal na castku kolem 10000, jednalo se prevazne o deore sadu, neni problem v akci koupit deore LX v akci

          0 0
          • kafac  

            No ja to nakonec stejne jeste trosku popreskladal :-) Ale origos tam byly brzdy Avid FR 5,Přehazka Deore LX, Smyk Deore, Náby Deore, Ráfky Alexrims...... Ted mam brzdy kotouce hydry Deore LX, rafky Alexrims TD19, náboje Quando, smyk XT......

            0 0
    • Aiax  

      Nejlevnejsi je ucite koupit cely kolo, jenze na skladanym se obvykle najde nejaka zrada, treba tady: www.ebikeshop.cz/eshop.aspx?… vypada vsechno OK, ale naby jsou Shimano 475 Disk, coz neni dobra volba. Ja proto za nejvyhodnejsi povazuju poskladat si bajk podle svych predstav, nejlepe pres zimu.

      0 0
      • luke777  

        Nevim co mas proto nabojum shimano 475 disk ale mam pocit ze je ted vozim na svem kole a uplne v pohode jednou sem je nechal premazat a jedou porad v pohode

        0 0
        • Aiax  

          No mam zkusenosti s nabama z vyssich rad, tohle je na urovni alivia a kazdopadne bych je necekal u rafku X317 a na biku s osazenim X.7, Reba a formula ORO.

          0 0
    • Otaku  

      100 GET! hlasuju pro cely.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.