• Radek Broz

    Jelikož má spousta z vás se zlomeninami zkušenosti – dá se rychlost srůstu zlomeniny alespoň minimálně ovlivnit? (Existuje něco jako Vobenzym na kosti?;-) )

    Jak potom co nejrychleji rozhýbat nohu? S trochou štěstí by mi to mohli sundat nejdřív 14 dní před 1. ČPDH:o(

    0 0
    • Lister  

      ad 1: dá :o) naprostým klidem a dodržováním toho co ti řeknou :o) Vobenzym se dává při úrazech, ale nevím jestli to má opravdu efekt nebo je to jen zbožné přání těch, kteří za to vysolili tolik peněz :o)

      Nohy nejrychleji rozhýbeš tak že s ní budeš cvičit, IMHO kolo je na to ideální :o))))

      0 0
      • Radek Broz  

        ten Vobenzym podle me dost funguje, pokud ho zeres ve velkym mnozstvi. Kamos bezkar to basti po hrstech celou sezonu;-) Ja se tim ted predavkovaval kvuli rychlejsi regeneraci tkane kolem, ale ty kosti to bohuzel nepomuze:o( kdyz budu dodrzovat pokyn: „Nechte to a za mesic se stavte.“, tak nemam pocit, ze pro to neco delam… Udelam cokoliv, kdyz mi to pak neprodlouzej.

        AD2) To by me nenapadlo;-) Spis nejak detailneji, jestli s tim nejak cvicit i mimo kolo, po jakejch davkach atd – potrebuju, aby to bylo za tyden od sundani maximalne ready.

        0 0
        • Dijck  

          Za tyzden od sundani to mat ready urco nebudes…na ten pretek radsej zabudni:/ Pred 2 rokmi som mal zlomene 3 kosticky v chodidle a pri slapani to citim stale..ruka podobne..

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Ja zatim nic moc zlomeny nemel a v tomhle pocasi cejtim vsechny kosti (a hlavne klouby) v tele:) To nic neznamena.

            0 0
            • goofy  

              Ja treba od doby, co sem mnel zanet v rameni, dobre citim prechody pocasi. Takze uz funguju jak nase babka s jejima prognozama (zitra bude prset, strasne mne boli zada, atd.)…

              0 0
            • Dijck  

              Tak to je zaujimave,ze citim prave tie zlomene miesta:)Ma to nieco do seba:/

              0 0
              • Luka  

                taky to citim ve zlomeninach, je to divny, ale zlomeny prsty me boli i po 10ti letech kdyz se ma oteplit a loni zprelamane kosti hned u zapestniho kloubyu, ty boli kdyz se ma ochladit. Jsem zvedava jaky pocasi bude hlasit celist…

                0 0
        • Pá-dlista1  

          Kdyz se chce nebo se o tom nevi, tak jde jet i se zlomeninou ;) Ale pocasi by ti mohlo nabidnout nahradni termin v srpnu.

          0 0
          • Manas  

            No jo, ja s nastiplym kolenem chodil mesice :-)

            0 0
          • Radek Broz  

            jj, modlim se za to, docela by mi to vyhovovalo;-) Ale myslim si, ze to roztat muze. Tohle bolelo pri doslapnnuti uplne svinsky, nedal bych to s tim ani nahodou.

            0 0
        • smith22  

          Kamos bezkar to basti po hrstech celou sezonu

          Lituji jeho JÁTRA.Vobenzym může v normálních stanovených dávkách příznivě ovlivňovat regeneraci a ve velkým množství vše škodi i to co má při normálním dávkování pomáhat.

          0 0
    • Luka  

      covece, me doporucovali doktori neco…noo…japa se to jmenuje… neco jako vobenzym, na hojeni zraneni, prej tomu sami neverili, dokud to nevideli na vlastni oci. Kazdopadne zrat vapnik je nanic… myslim, ze nejlepsi zpusob jak rychle srust je klid, a proto jsem o vikendu vyrazila na kolo (3.tyden od zlomeniny) :))) A bylo to dobry, jen popruhy helmy vedou presne v miste „zlomu“, coz chvilku bylo neprijemny, ale pak si to zvyklo :)

      Prijemne srustani preji!

      0 0
      • Radek Broz  

        S celisti bych jezdil v klidu, XC do hospody jsem jezdil po 14 dnech i se zlomenou rukou;-)

        0 0
      • posvi  

        každopádně bych to nezatěžoval dřív než ti to doktor dovolí…mám s tím své zkušenosti-rameno 2krát..rozhodně bych zkoušel náký cvíko RHC…a jak sem tady četl vápník hořčík zinek…ale určitě sou i jiný doplňky…

        0 0
        • kámen úrazu1  

          Jestli hádám správně, tak Luka teď s nedostatečným denním přídělem vápníku problém nemá. Jogurty jsou jedno z mála jídel, které jsou dostatečně tekuté a přitom chutné.. při nemožnosti kousán nejlepší řešení. :-) Sama jsem jich v jistou dobu spořádala minimálně pět denně, plus několik mléčných rýží. :-)

          0 0
          • Luka  

            ryze? kdepaaaaak, to neprotece :)))) … presnidavky a bily jogurty, to je ted muj denni chleb :)

            ale dalsi zasek, se musim pochlubit: dnes jsem oficialne zahajila dojizdeni do prace na biku, hura! Teda ale byl to mazec, po zime ten kopec na svepravice docela boli :)))))) Nejhorsi je, ze to nemuzu přeťápnout, protoze s tou zdratovanou hubou se neda blejt :)))))))))

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Zahajila dojizdeni do prace na biku? Ted na zimu? To ja si teda chystam zimni obleceni a pockam si az na jaro.

              0 0
            • Peslezedirou  

              Mňam, nejlepší je jahodový Hamánek! :o)

              0 0
              • Luka  

                ja ochutnala broskvovy a merunkovy a boruvkovy a na tech si ted ujizdim… malinove uz neberu, bejvaj v nich namlety „boudy“, proste jsou tam vetvicky…

                0 0
            • Manas  

              Ja uz nad tim premyslim taky, ale musel bych do prace odtahnout par kosil. Zase bych mel navic vyslap na Chodov :-)

              0 0
              • Luka  

                ja strategicky vcera prinesla boticky a dneska se mnou jelo obleceni, ktery tu uz zustane… :) A budu nabirat kilometry alespon cestovani z/do prace :)… navic jsem na mape nasla novou trasu hostivar-hočpoč, tak ji musim odpoledne vyzkouset, nebavi me jezdit podel prumyslovy :/

                0 0
            • Medunka  

              Kopec na Svepravice? jezdim tam docela casto ale kopce sem si zadneho nevsimla, ktery myslis? Kudy tam jezdis?

              0 0
              • Luka  

                je to ulice „do svepravic“ … takova potouchla z dolpoč mezi poli do svepravic a pak sup pres most nad dalnici. vzdycky me uplne rozlozi tenhle malej terenni hupik… dneska jsem tam malem nechala plice

                0 0
                • Medunka  

                  no tu znam, ja jezdim Jarov – Svepravice pres Dolni

                  0 0
                  • Luka  

                    no, tak to mame dost podobnou cestu, tedy, do dolnich.. ja pak pres sterboholy domu do hostivare :)

                    0 0
                    • Medunka  

                      Tama to obcas vemu, kdyz se chci flakat ;-)

                      0 0
                      • Luka  

                        vsak ja se flakam tudyma a stejne to boli :))))

                        0 0
                        • Medunka  

                          pockej za mesic, to zase budes mit v kostech.

                          0 0
                          • Luka  

                            jojo, uz aby to bylo. je to tristni :) …fakt je ze loni jsem tu stejnou trasu na podzim davala za 32minut a dneska za 40 .. no… na to ze jsem se setrila a na to ze to nekde byl boj o preziti, tak to docela slo. ale ten prumer, au!

                            0 0
                            • Medunka  

                              za mesic to bude za 30 nebo muzes otestovat novy bus, udajne ma byt rychly busovy spojeni chodov – cernak taky bych si mohla zkusit za kolik to ted dam, Visnovka uz by mela byt prujezdna tak by to slo otestovat ;-)

                              0 0
    • Peslezedirou  

      Kup si Vápník+Hořčík+Zinek a zkus ty tablety dlabat, třeba to maličko zrychlí regeneraci kosti :o/

      0 0
    • pegal  

      .. ja si nohu zlomil 21.ledna .. po dvou mesicich mi sundali sadru .. noha vypadala jako ruka .. na konci dubna jsem na tu nohu poprve stoupl .. nekdy na konci rijna jsem prestal kulhat .. a uplne bolet me prestala asi po dvou letech ..

      .. tim Te vubec nechci nejak strasit ..

      0 0
      • Radek Broz  

        Kdes to mel zlomeny? Ja mam jen takovou mensi kustku, snad to pujde lip… I kdyz palec na ruc ezlomenej pred 2 lety me boli jeste ted (ale to jsem si nechal dat sadru az asi po 3 tydnech, kdy mi doslo, ze to asi fakt samo neprejde).

        0 0
        • pegal  

          holeni a lytkova kost .. na nekolikrat ..

          0 0
          • effkill  

            hehe ja 18.ledna – otevrená tříštivá zlomenina holene a lytkové kosti, 3 mesice vnejsi fixator, dalsi 3 mesice sadra, zjizvena noha jako prase, uz to je rok a porad to cejtim a nemuzu behat, ale verim ze to na kole tohle leto nejak rozhejbu…jo a mam to taky pekne na krivo srostly, ale prej to je do 10 stupnu (mereno by voko) takze to nechali tak, ze ja na ty lyze lez.. :)

            0 0
        • goofy  

          Tak tak. Zalezi kde to bylo zlomeny. Treba ja mam na prawe ruce uz asi 3× zlomeny palec, a boli mne od te doby, co jsem si ho zlomil v kloubu. A tipuju, ze uz bolet neprestene. Hlavne kdyz jsem si ho ted v zime zase nastipnul ve stejnem kloubu… Ale treba palec na noze nijak necitim, ze byl zlomeny. Zrusta se to ruzne, a jak komu. U tech palcu na ruce, jsem je mnel ven ze sardry tusim za 3–4 tydny? A zapesti bylo pouzitelne na kolo, tak za dalsi tyden a pul asi, nez jsem byl schopny udrzet riditka v ruce.

          0 0
    • lidumil  

      Délka srůstu zlomeniny se ovlivnit dá pouze věkem. Dítěti se hojí řádově o 1–2 týdny kratší dobu. Jinak samozřejmě co píše Peslezedírou. Jinak obecně platí, že rehabilitace trvá zhruba stejně dlouho, jak dlouho bylo znehybnění.

      0 0
    • Charlie_R  

      Dobry je Caltrate – tablety s vapnikem a vitaminem D, na klicni kost mi kupodivu(moc jsem tomu neveril:) hodne pomohla biolampa od Zepteru,lae to je dost nakladna zalezitost

      0 0
      • Jenda  

        a prosimte jak to vis ze ti pomohla ta biolampa? sis zlomil obe a jednu si ozaroval? me fakt neprestava udivovat kolik lidi se tu necha zblbnout reklamou na ptakoviny:-)

        0 0
        • Charlie_R  

          Bolelo mne to pul roku jak krava(dlaha+5 srou­bu:() a po tydnu s biolampou bylo po bolesti- a nekupoval jsem ji, mel jsem ji jen pujcenou.

          0 0
          • Jenda  

            ne teda ze bych presne vedel co to ma bejt zac ale predpokladam ze to je nejaky infrazaric ne? – mozna ze staci dobre prohrat a efekt bude stejny – na rehabilitaci to prohrati pomuze zatracene hodne, ale ja tomu sice neverim no pokud to nekomu pomuze aspon psychicky proc ne:-)))))))

            0 0
            • Radek Broz  

              Ja tomu taky neverim – a ten valec, kterej ma vytvaret jakysi magneticky pole, ci co, je podle me jeste vetsi nesmyls – tak trosku StarTrek :o)

              0 0
              • Charlie_R  

                Taky se k takovym vecem stavim stejne:), ale tohle mi proste bodlo a jsem moc rad, ze jsem tenhle vikend po pul roce opatrne vyrazil na svih.

                0 0
                • Radek Broz  

                  Jak rikam… jelikoz jsem chtel jezdit a mel na to cas, zasel jsem kazdej den na hodku a pul k mame do nemocnice a nechal na sebe blikat pristrojema, o kterejch si myslim, ze maji pripojeny jen displeye a vydavaji jakysi zvuky, ale jinak ze je to duta krabice za par mega, ktera nic nedela:o) Tezko rict, jestli bych na tom byl hur, kdybych tam nechodil – zadnej extra efekt jsem nepozoroval.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    :oDDD Přístroj, kterej dělá „pip“?

                    0 0
                    • Radek Broz  

                      Äsi tak… podle meje dobrej business je vyrabet, pokud dostatecne velka cast lidi, co rozhodujou o nakupu takovejch veci, uveri, ze to funguje:o) Podle me to ma asi takovej ucinek, jako by kolem pacienta tanci saman;-)

                      0 0
              • Luka  

                star trek byly i identifikac­ni/kreditni karty a helemese kolik jich dneska beha lidem po kapsach… tim se toho ovsem nezastavam, taky to na me zkouseli, ale po pravde, jakmile te jednou zachvali Zeptrista, uz se ho nikdy nezbavis, viz moje mama a nakupy u zeptera… ODSTUP SATANE!

                0 0
              • kámen úrazu1  

                Ten jsme používali u jednoho hřebce, který si naštípl holení kost. Nevím, jak funkční je přístroj nabízený v reklamě :-), ale my měli od veterináře zapůjčený nějaký certifikovaný, cena dva miliony. Bála jsem se, že na to ten kůň šlápne, ale asi poznal, že je to drahá hračka, tak se choval slušně. :-) Doba hojení o polovinu kratší, než je u koní běžné, a naprosto bez komplikací.

                Ono se nejdřív u koní (a pak u psů) zkoušely i preparáty pro kloubní výživu. Teprve když se zjistilo, že fungují, začly se vyrábět i pro lidi. Jenže pro lidi se jich teď vyrábí hafo a bůhví v jaký kvalitě.

                0 0
            • Martinkaa  

              Biolampa je polarizovane zareni. Melo by to urychlovat hojeni. Ale je otazka do jak velke hloubky to pronika…

              0 0
              • BiSon  

                Akorat mi nikdo nevysvetlil, proc by polarizovany zareni (a v jakym smeru?) melo pusobit lip nez nepolarizovany.

                0 0
                • Krys  

                  Trochu som si zaguglil. Prenika to do hlbky 3 cm. Som z toho ale trochu skepticky. Nikde som (zatial) nenasiel ziaden seriozny vedecky popis. Nasiel som ale mrte marketingovych dristov. Technicky je to realizovane diodami s cervenym svetlom, ktore sa polarizuje odrazom. Niekde si to pletu s laserom a prisudzuju biolampe jeho vlastnosti. Dokonca kdesi o tom pisali ako laserovej technologii. Pripada mi to ako marketingovo nafuknuty infraziaric. Hlavne mi vadi, ten multilevel marketing okolo toho. Nechcem spochybnovat ucinky toho zariadenia. Len fakt, ze nikde nie je popisany mechanizmus posobenia v ludskom tele, vo mne vzbudzuje nedoveru. Je mi jasne, ze ak by napisali, ze zahrievanie choreho miesta zvysuje jeho prekrvenie, alebo ze monochromaticke svetlo zabija bakterie, ci nieco podobne, kazdy sa na to vyprdol a kupil si infraziaric za par korun.

                  0 0
                  • BiSon  

                    No, ja prave cetl jenom ty marketingovy veci, kde operovali s pojmy typu polarizace, koherence apod. Pritom to cely bylo nesmyslny povidani kdy autor zda se ani netusil co ty pojmy znamenaji a „pristroj“ tvorilo asi 12 na pohled obycejnych LED. Vtipny je, ze ke me to dotahla kamoska doktorka, na dotaz jak to funguje a proc teda zrovna cerveny svetlo mi nedokazala dat ani nesmyslnou odpoved.

                    0 0
                    • Krys  

                      Ved prave. Ono to mozno nejako pomaha, ale tie akoze vedecke keci okolo toho mi pridu nezmyselne.

                      0 0
                      • pepek  

                        Nevím, jak to funguje, ale mě ta blbá lampa s diodami 100pro pomáhá při všech možných bolestech z bikování. (Mám ju už 15 let). Myslím, že uplně stačí, když to trochu prohřívá ta svaly.

                        0 0
                        • Krys  

                          Ja pouzivam infraziaric za par stoviek. Je to vyborna vec. Hlavne na moje vecne prechladnute krize a na vyhananie soplikov zo synkovych dutin.

                          0 0
      • Radek Broz  

        K tomu pristup mam, ale to se pouziva za po sundani sadry, ne? Nehlede na to, ze tomu moc neverim. Kdyz jsem mel zlomenej palec, tak me mama nakonec presvedcila, ze to fakt ma vysledky . Chodil jsem na to asi 3 tydny vzdy cca 45min rezonance a 45 lampa a ze by to nejak pomohlo, bych nerekl… Ale tonouci se stebla chyta, ze…

        0 0
    • kubus  

      Mam za sebou druhou osteosyntezu predlokti. Ve stredu du na RTG tak ti reknu jak sem dopad. Jinak se podle prvniho RTG zdalo ze jogurtova dieta je fakt super (tucny jogurt kazdy den). Ted sem bral i Caltrate ale urcite bych ho nebral dokud s tim nebudu hybat – nebezpeci kalcifikaci. Este sem chodil na rehabku na magnety (program na srustani kosti) + solarko. Uvidime ve stredu…

      0 0
    • McBlacky  

      největší pruda je získat zpět sílu a hybnost. Taky jsem si myslel že druhý den po sundání už budu jezdit no a nakonec z toho týden nic nebylo a další týden jen silnice. Pak už se to zlepšilo. Měsíc po sundání už si zase dávám sjezdy jako dřív, ale hybnost ani síla není zdaleka na 100%. Já měl jen malíček tak pohoda a jedl jsem nějakej vápník s něčím v rozpustných tabletách

      0 0
    • Misfit  

      no ais na to nic moc nie je ja som mal pred rokom zlomenu nejaku kost v zapasti… sadra na 6 tyzdnov po troch uz som jazdil aj so sadrou ale ked mi ju dali dole tak ruku som mal dost tenku… nechodil osm ani na rehabilitacie a czacal som s tym hned z lahka cvicit v posilovni a po dvoch mesiacoch to prestalo bolet a zapastie je jak nove pruzne, neboli ani neviem ze som to mal zlomene

      0 0
    • pos3k  

      bejak to nemuzu dohledat, ale cetl jsem nejake pribehy horolezce (nekolik zlomenin prstu, zanety slah atd) ze to „chladil“ , tzn ledoval atd a byl zahojenej byl driv

      0 0
      • Radek Broz  

        To bych rekl, ze je jen na ustup otoku. Pri rehabilitaci se zraneni naopak biolampou prohrivaji… Ale nevim, nejsem medik;-)

        0 0
        • Luka  

          no, nam to tvrdili v nemocnici, ze ledovat jen prvni 2–3dny, na opadnuti otoku, pak led odlozit, protoze se to musi zacit hojit a to pry za neustaleho ledovani nejde.Takze ja bych se ridila opravdu pokyny lekare. Ta sadra ma dobrej duvod, ma ti prekazet tak, abys veskere pokusy o zatezovani danneho kousku tela omezil.. tak… proste klid a dobra nalada je na uzdraveni nejlepsi. Jo a hodne jidla!

          0 0
          • Radek Broz  

            …v tvem pripade jogurtu;-)

            0 0
            • Luka  

              zaleeez! vsak si uz dopravam i poradny jidlo, ale vecer… pres den v praci mi nezbyva nez jogurty/presni­davky/caj

              0 0
      • vrazdit  

        to je ale opravdu spis na slachy a zanety, to ledovani a vodolecba…docela to urychluje hojeni, ale chce to nezatezovat vubec…na ty zlomeniny myslim to nebude

        0 0
    • lendl  

      Existuje taky dost brutalny hormonalny medikament na ukladanie vapna do kosti. Lebo mozes zozrat vagony jogurtov a sumivych Ca, ked sa ti to neulozi do kosti, je to nanic. Ale uz som zabudol jak sa to vola, ale kazdy doktor alebo lekarnik to urcite bude vedet. Su to take kvapky (do nosa) a je to urcene hlavne pre starsich proti maknutiu kosti (osteoporeza). Je to inac dost drahe, okolo 3.000 za jednu flasticku, idealne je vyzrat dve. Ja som to mal inac zadara na predpis.

      0 0
    • kubus  

      Tak sem byl dneska na RTG a kostem asi jogurtova dietka docela prospiva sice tam sou porad poznat dirky od sroubu ale uz jen nektery:-) Rozcvicovani nohy ti zabere hezkejch par tydnu a doktori ti sadru nesundaji urcite driv nez ti to pekne sroste. Dulezity je abys tu nohu poslioval, kosti se totiz stavi i podle toho jak sou namahany.

      0 0
      • Extremist  

        Ty diry po sroubech zarostou? Ja mam osteosyntezu kotniku (zlomene oba kotniky + pretrzena slacha. Mam to zdratovane jak plot. Po trech mesicich jednim na kole.

        0 0
        • kubus  

          To sem resil vcera s doktorem ja mam podruhe 14 sroubu v predlokti (loketni + vreteni kost) a rikal ze diry casem zarostou – cca 1/2 roku ale ted tam mam jednu sadu der ktery zarustaji od rijna a jeste jdou videt. A pak druhou sadu sroubu. Problem muz byt v tom ze povrch kosti vedle sroubu sklerotizuje a ta dira nezaroste nikdy uplne = mensi pevnost. Ale jestli tam mas dratky tak je to pohoda… ja mam 4 mm samorezny imbusy…

          0 0
          • Luka  

            ja mam 4 titanovy imbusiky spojeny titanovou deskou a to vse vynasobeno dvema :))) a hodlam si je v tech kostech nechat pokud s tim nebude problem, pry si je nemam nechavat vyndat

            0 0
            • kámen úrazu1  

              Pěkný. Jsme to ale šikulky. :-) Destičky po šesti letech problém nedělají, vyndaly by se jen kdyby zlobily. Drátek by prý nevyndávali, ani kdyby tropil neplechu. Prý by mně obličej bez něho nedržel pohromadě. :-) Silikon nevyndají, bo by mně obličej splihl. ;o)

              Už to bolí trošku míň? A co žvýkání? Když si vzpomenu na povinný procvičování kloubu dřevěným kolíčkem na prádlo, bolí mě zase huba…

              0 0
              • Luka  

                :) nebolelo me to vubec… a procvicovat nic nemam… ja to pilne trenuju na vecerich :) Vcera ty veprovy stejky byly dosti rozcvicujici :))))

                0 0
                • kámen úrazu1  

                  :-) Já jednou během diety „vše co se vejde do hadičky“ ukecala zdravotní sestřičku, aby mně dala řízeček a brambůrky, bo bylo záhadně o jednu porci víc než pacientů… umím si Tvoje včerejší procvičování stejky živě přesvědčit.:-)

                  0 0
            • Extremist  

              Muze to tam v podstate zustat, ale radeji bych si je nechal vytahnout, protoze se muzou casem uvolnit a vrzat.

              0 0
              • Luka  

                po pravde: zatim zadnej problem. Ale jedno vim, ze pokud to nebude nutne ze zdravotnich duvodu, tak si to vyndat nenecham, protoze opuchlost a dalsi tyden v nemocnici + hladovka, to se mi absolvovat vskutku nechce. (neni zajimavy, ze clovek kterymu ty desticky vyndavaj je vic opuchlej nez kdyz mu je tam davali?? :)

                0 0
                • Archer  

                  Ja bych tu otazku nechal doktorovi. Cetl jsem pripady, kdyz kost zacina „odchazet“ od sroubu, je s toho vetsi dyra. Osteosintez neni zadna sranda :)

                  Muj pripad:

                  17 Oct 2004, Nedele, kolem 11hod – zlomil jsem pravu nohu (berec) na paintballu, odvezli me do Benesovske nemocnici, a tam doktor rozhodl, ze udela operace. Tak me tam dali srouby (www.pbase.com/…age/30589991) Zadna sadra.

                  21 Oct 2004, pustili me domu, uz jsem umel chodit na berlich, a trochu zatezovat nohu

                  25 Oct 2004 jsem byl na kontrole, vyndali me stehy (draty), a povidaly ze za mesic mam znovu na kontrolu.

                  Behem mesice jsem se nauchil s tou nohou chodit, a na kontrolu jsem dojel za volantem a bez berle.

                  Za tri mesice dalsi kontrola, vsechno ok. Uz beham, jezdim na biku.

                  Na cerven 2005 byla naplanovana dalsi operace, abych te srouby me vyndali. Ve stredu jsem dojel do nemocnici, v ctvrtek operace, v patek me nepustili (chtel jsem znovu zucastnit sobotneho paintballu :), s sobotu rano uz jsem jel domu (sam, za volantem). A dokonce v tuhle sobotu jsem stehoval, a tahal tezki veci :)

                  Ve stredu me vyndali stehy, a poprali abych jsem uz nic ne zlomil :)

                  0 0
                  • Luka  

                    no, jasne. me rekli, ze pokud mi to nebude delat problemy, muzu si desky nechat. A ticho po pesine. Ale fakt je, ze tahle zlomenina je uplne jinyho razu. Kost je na miste zdvojena a jen jedna z tech vrstev je posunuta a nasroubovana k te druhe. ale to je fuk…:) hlavne ze to srostlo :)

                    0 0
                • Extremist  

                  Zajimave to je. Taky mam pocit, ze kdyz mi vytahli draty z kotniku, ten je ted vetsi, nez s OS. Mozna to bude tim, ze se tam vytvorila po operaci dalsi jizva, diky ktere objem zase o neco nabyl. Ale to je jen ma teorie :-)

                  0 0
                  • Manas  

                    Po nekolika vyronech je muj pravy kotnik o kousek vetsi nez levej :-) Po uderu kolenem do licni kosti mi kus kosti zmizel. Pry je to normalni s modrinama, ze sezerou kousek. Ted babo rad :-)

                    0 0
    • Radek Broz  

      Tak ted jsem si privezl novy RB… sadra me stve jeste vic:o( Jdu si dat 2 jogurty a nejaky tabletky, zapiju to pekne Magnesii s vysokym obsahem horciku a pak pujdu podporit rust na B-F slezinu;-)

      0 0
      • Standa  

        Ahoj, dostupné věci teď v zimě :

        šťáva z okurky-7,5% vápníku,pulitr šťávy z karotky-vydá za 15 vápníkových tablet,šťáva ze sladkých brambor,hlávkového salátu,nektari­nek,pastiňáku,raj­čat. Do všeho odšťav trochu celeru-udržuje vápník v rozpustném stavu. Naprostá bomba při podobných věcech je šťáva z tuřínu,ale ten asi teď bohužel neseženeš. Proboha hlavně né jogurty a podobný sračky,budeš zahleněnej jako prase a ještě ti nakonec poteče z nosu.

        0 0
      • Radek Broz  

        RB je ready, muzu na nej par tydnu jen koukat:o(

        0 0
    • fil  

      no tak ja vyuziju zalozeneho prispevku. Mam ted uz 9 dni zlomeny nart. Puvodne jsem si myslel, ze to bude „brnkacka“ (na ambulanci jsem nacerpal data:ledovat, v klidu, za 3 dny vymena sadry za chodici a pak 4 tydny a hotovo) Nicmene nazor druheho lekare o ty tri dny pozdeji, mi naladu pokazil: chodici sadra az za dalsi tyden a pak cca 5–6nedel Takze 1/se obavam jak to budu dlouho rozhejbavat po lecbe sadrou? (kdy budu moct vyrazit, kdyz je tedka takovahle „podarena zima“) 2/Bude bolestive slapat na kole? (Nart mi prijde v tretrach zatezovany dost, ale zase se s nim moc nehejbe …

      No a misto noveho ramu vyuzivam zatim novych holi :O( ach jo

      0 0
      • pepek  

        Na hojení všeho druhu ja prý vitamin: E

        0 0
        • fil  

          navýším přísun

          0 0
          • Radek Broz  

            Neřekl bych, že to pomůže – E se projeví podle mě spíš na povrchových zraněních… možná. Asi se s miř s tím, že to stejně ničím neurychlíš, i když jsem do sebe taky ládoval kdeco, protože „co kdyby“.

            0 0
      • Páník  

        mno ja mam dost problemy s kotnikama a nartama…sice ne zlomeniny,ale dislokace. Mam to s fotbalu a jakmile to jednou povoli, tak uz to pak blbe drzi…takze staci blbe doslapnout a je to v haji, to se mi deje pravidelne tak dvakrat do roka. Kazdopadne i kdyz pak nemuzu poradne 2 mesice behat, na kole s tim muzu klidne jezdit po 3 dnech…noha neboli (mesmim ale blbe slapnout,kdyz slejzam z kola:)). Jinak sadru jsem mel mesic a rozhejbaval jsem to pres tejden.

        0 0
    • filipes  

      Nechtel se mi hojit rozbity obratel, pomohla kombinace nasledujiciho:

      1. Vynechat veskery prijem CO2, prej pozira vapnik a ten pak nejde do kosti.
      2. zrat tvaroh ci jine hnusy bohate na vapnik
      3. plavat – pokud to dovoli sadra. Plavat se da i se zlomenou pateri, takze jediny problem je asi ta sadra. Kdyz se neco hejbe tak lip funguje metabolismus a lip se to hoji.
      4. zrat rybi tuk ci jinou formu vitaminu E, podporuje vstrebani vapniku
      0 0
    • wendak  

      www.hzp.cz/main/clanek.php?…

      www.therapy.cz/…terapie.html

      tohle jsem našel, možná to jsou bludy, ale na každym šprochu pravdy …, měl jsem toho zlomenýho dost a fungoval tvaroh a po sundání sádry plavání, ale to už ti tady radí dost historicky polámaných tak ať ti to vyjde ;))

      0 0
    • Veeteck  

      V pondeli mi po peti tydnech sundali sadru, mel jsem zlomenou lytkovou kost. Vecer uz jsem byl v bazenu, vcera jsem zkusil kolo a vse pohoda. Akorat je dost omezena hybnost kotniku, ale na jizdu na kole to staci. Takze to vypada, ze 14.4. stihnu prvni zavod Galaxy serie na Hluboky :)

      0 0
      • erik.bouzid  

        Ahoj já jsem si zlomil na odpoledce ruku při fotbale konktrétně vřetení a chtěl bych radu jak bych mohl pomoci růstu jinak než braní prášků a včetně odpočinku mám totiž dobře rozjetou sezonu

        0 0
        • Delkim  

          jako slušnému archeologovi a fotbalistovi ti tady zajisté všichni rádi poradí :)

          0 0
        • Barak  

          Já jsem se snažil jíst potraviny s vysokým obsahem vápníku. Když si to zkusíš najít v googlu, zjistíš, že jde např. o: mák, mléčné výrobky (nejvíc tvaroh), ryby (sardinky, losos, tuňák), tofu, ořechy (lískové, mandle), zelenina (květák, špenát, brokolice).

          Dá se toho najít určitě víc.

          0 0
          • Yura  

            „Já jsem se snažil jíst potraviny s vysokým obsahem vápníku“

            A když si o tom vygooglujes ještě nejake info, tak zjistis, ze třeba zrani vapniku vůbec nepomuze osteoporoze apod.. Ono je to trochu slozitejsi nez se prezirat vapnikem. Protože to je spis o tom metabolismu vapniku a jak se v tom tele chova a ne o vapniku jako takovem. Krome věci jako horcik, vit D, vit K2 apod.. je to taky o hormonech a ty jak nejsou v cajku tak ti nepomuze nic. To tse ti pak leda zacnou ty vysoke davky vapniku usazovat v mekkych tkanich..

            0 0
            • Barak  

              A jé… Když jsem se zeptal doktora, co můžu udělat pro lepší hojení, doporučil mi zvýšený přísun vápníku. Takže jsem se toho držel a nic víc nezjišťoval. Tenhle medicínský názor předávám dál. Hotovo, tečka.

              0 0
              • Yura  

                Jj klasika no. Priste se ho zeptej na vitamin K2 a uvidíš co ti bude schopnej odpovědět pan odbornik. Asi zacne zvatlat něco o te hore a ze není horolezec nebo něco podobného. :))

                0 0
                • Barak  

                  No, upřímně. Doufám, že žádné příště nebude. ;-)

                  Ale i kamarád, co dělá v Motole páteře říkal, že jíst takové potraviny je ku prospěchu věci.

                  0 0
        • Tencovozikmin  

          Sesroubovat a pro jistotu to jeste vzit zvenci radlovacim dratem.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.