• Meesha

    Jezdíte je nekdo? Rozhoduju se mezi temahle a XTckama. A nevim… :-( Zajimalo by me hlavne jak je to s loziskama, pze Kuryr ma s megaexem problemy. U XT jsou zase mekky pily… Dik

    Anketa: co byste vybrali?

    12x
    40%
    0 0
    • goood  

      Jo, mezi tema dvema se taky rozhoduju a jeste mam v merku Race Face Evolve X-type. A zatim se klonim k tem RF. Ale zkusenosti by me taky zajimaly

      0 0
    • petebike  

      bych radsi ty XT a nebo Race Face, preci jenom ty loziska u FSA nic moc :-( a nejonom Kuryr s tim ma problem…

      0 0
    • kurýr na bajku  

      No nemám zrovna Afterburner, ale v polovině dubna si pojedu už pro třetí ložiska, takže FSA nemohu doporučit.

      0 0
    • Daf  

      Covece ja ty loziska furt dotahoval a dotahoval a ted uz to drzi bez vule :)

      0 0
      • kurýr na bajku  

        Já už sem dostal, ňáký lepčí a stejně šly sr..

        0 0
        • Daf  

          Menis jenom loziska, nebo celej stred?

          0 0
          • kurýr na bajku  

            No měnim to celý, jediný co zůstává sou kliky s integrovanou osou. Kolik na nich máš nalítáno ?

            0 0
            • Daf  

              asi 4500km uz mi jedno lozisko i vyrezlo. Vycistil jsem ho a jezdim dal. Kdyz se mi tam udela staci kliky dotahnout a jezdim dal bez vule. Ty loziska by se mely dat koupit naky doma mam.

              0 0
              • kurýr na bajku  

                Co máš doma za ložiska ? Právě mám za to, že je to atyp a SKF je nemá. Jinak 4,5 je dost a metoda utahování mi přinesla pouze menší vakl.

                0 0
                • Daf  

                  Myslim ze jedno je SKF.

                  0 0
                  • Daf  

                    Ale nezkousel jsem ho tam davat. Podle suplery ma ale stejny rozmer.

                    0 0
                    • jecnak  

                      Nema, skf je o 0.5mm sirsi a jine nedela, ale funguje taky – teda mluvim o loziscich v LX, jestli je to stejny u FSA, tezko rict.

                      0 0
                      • Daf  

                        Ja myslim ze ty loziska prave stejny nejsou. V FSA je lozisko napresovane v misce a pres nej plastova krytka s tesnenim. Zajimave je ze ta plastova krytka zakryje to lozisko i zespoda. Myslim tim celej vnitrni prstenec loziska, takze kontakt s osou je pres tu plastovou krytku. Nedotyka se u shimana ten spodni prstenec loziska primo osy? Doufam ze jsem to napsal srozumitelne :)

                        0 0
                • Daf  

                  Musis to dotahnout poradne. Neboj se oni se pak chvili toceji vic ztuha, ale brzo se to rozchodi. Nic vic nez lozisko pokazit nemuzes :)

                  0 0
                  • kurýr na bajku  

                    To sice ano, ale dyš už v tom začne chrastit, tak tomu není pomoci. SKF, eště pořešim dyštak nahoď rozměr ze šuplery.

                    0 0
                    • Pekáček  

                      A co kompatibilita? Nejsou ty misky s ložiskama kompatibilní? Někde jsem slyšel, že Shimano s FSA jde zaměnit, no nevím, chtělo by to zkusit. A ještě dotaz, i u druhých klik XT mám dost zaleštěnou osu jen pod pravým ložiskem, stává se vám to taky? Snad se to tam neprotáčí.

                      0 0
                      • jecnak  

                        Mel jsem to u LX, tipnul bych, ze se to tam protacelo.

                        0 0
                        • Pekáček  

                          Abyste to nehledali v historii ;o) www.bike-forum.cz/…/big/800.jpg Ale což, kluzné ložisko taky ložisko, nééé?

                          0 0
                          • jecnak  

                            Mne z toho slezl dokonce ten tvrdochrom…

                            0 0
                            • Pekáček  

                              No tak to je humáč. Nemáš foto?

                              0 0
                              • jecnak  

                                Az je budu sundavat, abych vymenil druhy lozisko. Ted se zimaka stitim dotknout – nemyl jsem ho od listopadu.

                                0 0
                                • Lister  

                                  tak jak to tady čtu, tak jsem rád, že mám 4hran, po 15 tisicích se to pořád točí a vakl nemá žádný a to je jen obyč deore :o) Se mi moooooc líbili V-drive, ale asi si nechám zajít chuť :o(

                                  0 0
                      • Daf  

                        Myslim ze kompatibilni se Shimanem je jen Race Face mozna Truvativ obavam se ze zrovna FSA ne :(

                        0 0
    • jecnak  

      Cerny kliky se zachvili okopou a budou pekne sviti rejhy. Vzal bych XT a postupne az uhynou vymenil prevodniky za neco jinyho. Co se tyce stredu, tak vymenit jen loziska – koupit SKF s labirintovym tesnenim.

      0 0
    • Veeteck  

      Tyhle loziska by mozna neco mohly vydrzet :)

      www.vokolek-import.cz/zbozi.php?…

      0 0
    • FrontMan  

      Šel bych do XT. Baví mě jak každej píše že maj kliky měkky pily. Když ksou extrémně tvrdý tak můžeš po pár km měnit rětězy a kazety jak na běžícím páse. Je třeba najít nějaký kompromis. Proto si myslím že XT je dobrá volba.

      0 0
      • Pekáček  

        Pán si dělá legraci.

        0 0
      • lubos  

        No, ja myslim, ze hlinik nikdy nebude extremne tvrdy, kdyz je retez z ocele.

        0 0
      • RomanH  

        To nemyslis vazne, ze ne ? Sice bych sel opet do XT, ale ty pily jsou hrozny (prostredni pila vydrzela 3500km). Takze i kdyby to vice nicilo retezy, tak po 2–3 retezech za 380 Kc davat 1200 Kc za prevodnik mi prijde horsi.

        0 0
    • FrontMan  

      Hliník?

      0 0
    • Venda  

      FSA nebrat. Vše je lepší…

      0 0
    • Pekáček  

      Zajímavá stránka – výměna (údržba) ložisek www.rothar.com/…rvice_bb.htm

      0 0
    • frederick  

      MOžná blbá otázka, ale fakt tápu…

      Jakej je rozdíl mezi Hollowtech 2 a MegaExo?

      0 0
      • kubad  

        velky :-)

        HT2 má shimano patentované, tak to museli u FSA udělat trochu jinak, ale v podstatě je to to samé :D

        0 0
        • frederick  

          ty ses pták…ve mě hrklo:D takže na rám, kam se daj namontovat HT2, tak dám vklidu MegaExo!?:) A spolehlivost je a to jak?

          0 0
        • crzcba  

          Po pěti letech stále aktuální ! HM…úspěch.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.