Výměna baterií na kole ve světle

19 nepřečtených
  • orca

    Takovej dotaz – jak je to s výměnou baterii ?? Vy co jezdíte buď navečír a nebo ráno do práce jak často měníte baterie ?? K tomuhle dotazu mně inspirovalo sledovat jak mnozí jezdí „osvětleni“ zvláště vy oranžové blikačky vepředu viditelné do cca max 10m , a červené bludičky sotva rozeznatelné na vzdálenost cca 3m (Plzeň kolem Škodovky)

    0 0
    • orca  

      Nikdo nejezdite potmě či do prace na kole ???

      0 0
    • Smazaný účet  

      mam aku a vždycky s sebou vezu aspoň jeden náhradní pár. preventivně je občas dobíjim.

      0 0
    • Daf  

      V blikacce vozim zasadne alkalicke baterie protoze se vybiji pozvolna a jakmile je znat ze nesviti jako nove hned menim. Vpredu mam Sigmu s externim akumulatorem a tu dobijim neustale po 1–2 vyjizdkach.

      0 0
    • james11  

      Kup si dobíjecí baterky. Mám GP 2000 a jsem naprosto spokojený. Taky tím ušetříš spoustu peněz na nové články. Ty dobíjecí NiMH baterky by měli vydržet až 1000 nabíjecích cy­klů.

      0 0
      • Palba  

        Delam s pocitacema, proto moje svetla jedou na baterky co jsou v pocitacich. V rezerve jich mam asi 20 a to vydrzi na 5 let.

        0 0
        • Martin  

          taky mám jedno světýlko na „baterku z počítače“ (asi myslíš CR2032, že?), takovou malou bludičku s jednou bílou LED od Authora, vozím ji s sebou jako nouzovku.

          0 0
      • djano  

        Ale tie GP budu asi NiMH, co by som do blikacky nedal. Tam je maly odber a zrejme dost velke samovybijanie. V blikacke pouzivam RAM – drzia kapacitu a maju 1,5V. Rozmyslam o ich vymene za nove (vyrobca garantuje zivotnost ako aj udrzanie kapacity 5 rokov a ja ich tam kvasim asi 7).

        0 0
    • Martin  

      v diodovým světle vozim klasický suchý články a měním v okamžiku, kdy to svítí slaběji, než se mi líbí. do LED světel akumulátory nestrkám, samovybíjením se ty aku vybijí dříve než je stihne vybít vlastní svícení LED.

      když jsem vozil přední světlo s žárovkou, tak jsem měl i aku a ty jsem dobíjel v okamžiku, kdy se mi opět přestalo líbit, jak to svítí. záložní pár akumulátorů jsem s sebou vozil vždy. není většího hnusu, než jet na kole potmě beze světel, už jenom díky protijedoucím autům, co nevypínají dálková světla.

      0 0
    • huld4  

      Zdarec,

      Nechci zakladat nove tema, tak oteviram toto prastare:).

      Mam problem, ze se me casto vybiji baterka ve svetle. Koupil jsem svetlo Blackburn(odkaz nize). Mam ho asi pul roku.

      Bylo pouzite jednou max dvakrat (dohromady tak hodinu) a uz mam vymlacene baterky. Nejsou zrovna levne a vyuziju je opravdu minimalne. Myslite, ze je problem ve svetle a nebo to je normalni?

      Jak toto resite?

      https://www.hupnakolo.cz/…n-mars-click?…

      0 0
      • Vilém  

        U hodne svetel je problem ten, ze maji staly, i kdyz maly, odber i ve vypnutem stavu, coz bude asi i tvuj problem. Ono 2032 baterie maji kapacitu nevelkou.

        0 0
        • huld4  

          hmm a jak to resite? nejaky baterky od vietnamcu a radsi menit casteji ?:)

          Nebo to je problem na reklamaci?

          0 0
          • Vilém  

            Chtelo by to zmerit, zda je to i pripad teto svitilny. Mam ji na kole, ale do konce tydne se k zmereni nedostanu a pak jsem 2 tydny na dovolene.

            0 0
          • pepek  

            koupit od číňana světla USB nabíjecí za bratru: 70Kč

            0 0
            • huld4  

              to uz nechci, pac sem investoval 500 Kc do dvou BB svetel.

              btw. a jsou tam dve CR2032 :)

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.