• Yann

    Jake kolo pro deti se tady uz resilo, ale me spis zajima jestli jste to resili – kupovali (bylo vam kupovano) kolo od nejmensich velikosti po nejvetsi a nebo to delali jinak?

    0 0
    • pegal  

      .. jakozto treti kindos v poradi .. jsem dycky dedil ..

      0 0
    • myscho  

      no ja som mal 12",20"bmx no a 26", mladsi brat zdedil 12 a 20,24" tie mal kupovane nove
      ono asi dost zavisi kolko toho dieta bude jazdit, ale najradsej mam tych co kupia 26" za 3tis. 5 roc. dietatu, ktore potom na tom chudak visi:))

      0 0
    • Ruprecht  

      záleží jak máš staré děti. Moje mají každé vlastní, vždy kupováno přiměřeně jejich velikosti plus ještě něco takového www.bike-forum.cz/…ponenty.html?… na kterém vozím tu mladší na delší trasy. Průjezdnost terénem je skvělá a další výhoda je, že manželce až tak moc neujíždím :-)

      0 0
    • pavlicek  

      Moje děti začínali ve 2 letech na Blesku (s volnoběžkou!), pak dostali nějaké malé BMX, potom cca 2 7 letech 24" z hypermarketu a ve 13 letech dostali 26". To už jim skoro rok ta 24" byla čím dál tím menší, a kromě toho už se to i začlo sypat.

      0 0
    • Glum  

      Do asi osmi let vystřídaly asi tři kola, jejich značky si už nepamatuju, vždy pricip furtošlap bez řazení, nikdy nejezdily s přídatnými kolečky. Pak 24" (kola) Amulet Grizzly, MTB s gripshiftem, na tom se už dalo jezdit. Grizzly byl relativně vyšší model dětskýho kola, za cca 8 kKč v roce 1997, překvapivě nebyl moc těžký. To jim vydrželo asi čtyři až pět let, pak MTB Author Spirit (17" rám). Dcera ho má dodneska, syn z něj vyrostl.

      0 0
    • Yann  

      Diky za info, zda se ze pujdu cestou 16" 20" 24" 26". Jenom me to prislo trochu silene. No i kdyz boty taky kupu podle velikosti. Nastesti kolo se nekupuje tak casto :-)

      0 0
      • RomanH  

        Bud vklidu, jeste jsi usetril :) Moje dcerka mela postupne 3 typy odrazedel a ted od vanoc ma 12'' Ravo Panda www.progresscycle.cz/firma.asp?…

        0 0
        • Klára  

          Tak naše dcera taky sedlala tohle kolečko, ale o rok dřív a pak jsme rovnou koupili tenhle authoráckej model www.author.cz/…06&cat_id=20 Začala na něm jezdit, když jí byly 4 roky. Doufám, že jí vydrží ještě rok. Tj. do 7 let. A pak jsme koukali na tohle: www.bike-eshop.cz/…ace-24-2006/?…

          0 0
          • Pá-dlista1  

            A k tomu tohle www.katmar.cz/…x_junior.jpg , kdyz uz zacala s tim bikrosem.

            0 0
            • Klára  

              Jo, jo ideální dětský kolečko. Lehký a rychlý. Zatím jezdí jenom dětský závody, ale třeba i ten bikros někdy zkusí, ale to jí musí být trošku víc.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Vzdyt je ji uz sest. Zivot je kratkej a zacinat v sedmi je tezky ;)

                0 0
                • Klára  

                  Šest jí bude až v srpnu, bikros jedině kvůli technice.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    No pochopitelne.. a fyzicce a pro penize… pozdeji. No a taky je to docela dobra zabava. Btw. a proc XC ?

                    0 0
                    • Klára  

                      Já jsem neřekla, že se bude pořád věnovat XC, ale když oba jezdíme, tak prostě jezdí s náma.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        To ji nebude dlouho bavit… si tipnu ;) Ale pak se k tomu mozna vrati… ja uz se pomalu dostavam do stavu, ze bych zase zkusil nejakou vyjizdku s otcem :-D , kdyz mi nijak nezkrizi plany.

                        0 0
          • Ascalabrus  

            To má bážně 12,3 kg?! :-O

            0 0
            • Klára  

              Ještě ho nemáme, zatim jsme u Authora. Na dítě je to docela dost. Ten Author váží něco kolem 7 kil asi. Byl by to docela skok.

              0 0
              • Ascalabrus  

                Přijde mi to hrozně moc. Chudák dítě, tyhle kila s sebou vláčet :-/. Ale bike je to opravdu moc moc hezký.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Kdyby to nebylo osazeny takovym hnojem…

                  0 0
                  • Ascalabrus  

                    Nemám vůbec ponětí o hmotnostech těch komponent, ale ono z tohoto pohledu v podstatě nehraje žádnou roli, že je to bike pro děti, proto když zvážím, že je koncovka 7.000, je očekávatelný, co na to přijde. Líbí se mi charakteristika „MTB junior 2-fingers; for linear pull brake“ :-D. Když tam dají Avidy, budou taky „junior adjustable“.

                    Zase všechno vyhodit a osadit to X.0 & spol. mi přijde totál úlet :-D.

                    Ale vzhledově pěkný bike, moc pěkný… :-)

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      No to je. Ale nejaky ty jety komponenty se doma najdou, ne? A urcite budou lehci… Ono kdybych nechtel decko tyrat na tezkym kole, tak bych zacal asi jinak. Tady je pouzitelny tak ten ram… a ram za sedmicku je docela luxus ne? :) Nejtezsi bude asi ta vidle… a poridit nejakou lehkou na 24" da bud hodne prace nebo to bude stat kotel… otazka jestli potrebuje imitaci odpruzene vidlice. Vyhodil bych kliky… sedlovka a rodla budou asi taky tezky…atd… no bud se s tim smirit, ze tyram deti nebo to vzit za uplne jinej konec :)

                      0 0
                      • Klára  

                        Asi jí taky spíš něco postavíme.

                        0 0
                      • Ascalabrus  

                        Kazeta je 14–28, čili nic speciálního. Stejně bych čekal, že tam bude aspoň 32. Jaký to má převodníky nevím. A co délka klik?

                        Tohle není problém. Samozřejmě ani celý řazení ne. Dal bych tam gripshifty. „Imitace odpružené vidlice“ – to se ti povedlo :-). Někdo přece musí vyrábět něco lehčího než tyhle snad 4 kg, na který to tipuju.

                        No a pak Včka nebo starý kotouče… dětský rámy se dají sehnat, někde jsem tento týden četl o „echtem Kinderfahrrad“

                        0 0
                        • Ascalabrus  

                          Jsem věděl, že to nakonec najdu: :-)

                          Echtes Kinderbike

                          Der Trialbike-Bauer Lorenz Hoffmann hat ein Herz für Kinder. Nun baute er ein 20-Zoll Kinderbike mit 3-Gang-Nabenschaltung, das nur 7,5 Kilo wiegt. Mit 750 Euro ist es zwar kein Schnäppchen, es „wächst“ dafür aber lange Zeit mit.

                          www.hoffmannbikes.de

                          20" a 7,5 kg s Nabenschaltung ;-).

                          0 0
    • jjjj  

      Potrebujem kúpiť bike pod stromček pre syna – v lete bude mať 7 rokov a cca 130cm. Doteraz jazdil na 16", v obchode doporučujú pokračovať 20" – bol by to Superior XC 20; známy však išiel so synom 16"-->24", 20" považuje za zbytočnú.

      Aké máte skúsenosti – mne sa 24" zdá dosť veľká. na druhej strane tá 20" by bola asi na rok, max.2. Ale peniaze tu nie sú prvoradé, ak by ten prechod nebol v pohode, radšej si priplatím. Vďaka za názory.

      0 0
    • Lister  

      Resuscitace jedné vykopávky

      Kolo pro tříletého kluka výška cca 100cm.

      Má cenu ještě uvažovat o dvanáctce nebo raději koupit přímo 16. Ideální by byla 14, ale to se skoro nedělá a nabízené možnosti jsou docela děsné.

      Z nabízených 12 se mi asi nejvíce líbí Specizalized Hotrock 12 – trošku mi tam chybí přední brzda, ale zase je kolo relativně lehké, nic lehčího jsme zatím nedohledal. Navíc i pohledné, malému by se rozhodně líbilo.

      Nebo nějký plně vybavený „cruiser“? Líbí se mi Puky, má nízký rám, takže se bude dobře nastupovat, „plnou palbu“, ale přitom se dá vše jeodnduše sundat, po odstrojení bude asi stejně těžké jako Spešl. Máme doma dobrou zkušenost s 2 odrážedly Puky.

      0 0
      • Schoscha  

        Synátor má druhým rokem Meridu Dakar 12 a řádí na tom neskutečně.

        Kolo je celkem krátký a hodně obratný.

        Váha celkem v pohodě.Navíc to byl dobrej kauf od souseda kterej tomu prd rozumí a nechal ho za 1200,–

        Spíš teď nevím jk s dcerou.Je jí 7 a celkem vysoká.

        Z 20" mi vyrostla celkem rychle a přemýšlím, že 24" přeskočíme.

        Už teď občas jezdí na manželčině 26" navíc s chlapskám rámem.

        (jen po hřišti, do terénu ji nepustím)

        Asi půjdu do 26" s nízkým menším rámem.

        0 0
        • karliner  

          Jestli chceš jezdit s dcerou v terénu, šel bych rovnou do 29".

          0 0
        • Lister  

          Ta merida nevypadá vůbez zle.

          K dceři – pokud je opravdu dost vysoká a dokážeš jí nastavit kolo tak, aby na tom nebyla zbytečně natažená, tak by možná 26 být mohla, ale asi to bude hraniční.

          0 0
          • Schoscha  

            Malá oprava.Tu meridu mám 16" ne 12 jak jsem prve blbě napsal.

            0 0
        • Mark-H14  

          A kolik dcerka měří? Můj kluk má 145cm v 10 letech. V červnu mu bude 11 a bude mít tak 150 +/- a přes zimu teprve pořešíme 26". 24" mu vydržela od 8 do 10 let.

          0 0
          • Schoscha  

            Aktuálně má nějakých 135 cm.Do jara ještě povyroste, tak se pak uvidí.

            0 0
            • Mark-H14  

              Tak neblbni s 26" při 135cm. 24" je v poho do 150cm, kup nějakou slušnou třeba z bazaru a holka může do 10 let lítat a pak jí prodáš s malinkou ztrátou a koupíš 26".

              0 0
              • Dumbíček  

                Syn vydržel s 20"kou a dokoupenou dlouhou sedlovkou do 160cm. Ale pravda, už na tom vypadal strašně. :-)))

                0 0
                • nox159  

                  tak s 20kou uz se da celkem vydrzet… 16ka to je jen tak na chvilkove pobaveni :D

                  0 0
              • Schoscha  

                Ono se to může zdát jako blbost, ale byl jsem na jedné prodeně , kde měli v řadě asi 10 24" kol a poslední byla 26"

                na malým rámu.A červíček začal hlodat. :-)

                0 0
                • Mark-H14  

                  chápu, ale délka rámu asi bue větší … a tu 24" fakt prodáš s minimální ztrátou a nebo bez ztráty, když dobře koupíš.

                  0 0
                • Mark-H14  

                  Ahoj, tak jak to dopadlo? Už máte doma 26" nebo nakonec 24"??

                  0 0
                  • Schoscha  

                    Za pár kaček jsem od známého koupil 24" Meridu.

                    Mladá už na tom lítá a sedí jí perfektně.

                    Přez zimu to poladím a budu mít snad aspoň na dvě sezony pokoj.

                    0 0
      • gemini  

        Pokud je klukovi 3 a má metr a víc, tak 12" bych před zimou určitě nekupoval. My Hotrocka měli od 2 let a ve 3 letech ( letos na jaře ) byl už dceři velikostí na hraně. Dcera je sice vysoká po mě ( teď má 3 a půl a mám přes 110 čísel ) ale kolo zkoušel i sousedův kluk, co měl 3 teď v září, je průměrně velikej a kolo bylo akorát bez rezervy…

        Teď jezdíme 16" a dcera jezdí jak drak…:-)

        0 0
        • Lister  

          Tři má za měsíc, teď má lehce pod metr. Je pravda, že do toho skočí zima, ale loni jsme ještě celý listopad projezdili na odrážedle, takže i teď by využití ještě bylo a zase nechci aby se trápil na velkém a těžším kole. I kdyby to mělo být na sezonu, tak bych to kousl, protože v rodině jsou další dva mladší kluci, kteří by to asi pak vyjezdili.

          Ještě to kolo máš nebo už jsi prodal. Nemusím mít kolo nutně nové, starší v dobrém stavu by stačilo…

          0 0
          • gemini  

            Tak pokud na něm bude jezdit prakticky ještě 2 měsíce letos + něco z jara a má ho kdo podědit, tak pak asi 12" nebude zas až tak úplně od věci.

            Já chtěl 12" taky nechat na naučení bez koleček, ale už se na něj dcera fakt neposkládala, tak šel z domu – prodalo se během odpoledne – koupila ho kolegyně z práce…:-)

            0 0
            • Lister  

              To je právě problém takových koleček – prodají se v okolí a na bazaru pak samá šunka :-)

              0 0
            • Lister  

              Tak něco jsme našel, a asi teda kupuju, za tu cenu není co řešit – jdu ověřit dostupnost.

              0 0
              • gemini  

                Hmmm, o litr míň než jsem ho já prodal jetý:-)

                0 0
                • Lister  

                  Jenže jeden „Speciální *******“ je v tom, že to kolo nemůžou poslat, jedině převzít osobně. Takže budu muset poprosit někoho z Prahy, kdo by byl ochotný mi ho vyzvednout.

                  0 0
                  • Johny5 OSHA  

                    Ondra nebo Dan jedou se scotym teď do Českého ráje? že by to vzali a poslali?

                    0 0
          • gemini  

            Jinak na 16" dítě za a) hodně zrychlí a za b) úseky, který na 12" překoná obtížně nebo vůbec, na 16 proletí naprosto bez potíží…:-)

            0 0
            • Lister  

              hmm, masírka velkých kol už vládne i dětským světem :-D

              0 0
              • gemini  

                JJ, je to tak:-) 29er nejpozději k 6tým narozeninám – na cesty do školy:-)

                0 0
          • kmfdm  

            Toho spesla muzu doporucit.U dcerky jsem resil to same.solidni 14 prostě není a 16 byla velka.Tak hold dcerka letos dojezdila na 12 i když sedlovka na max a jezisek donese 16ku.Na predni brzdu se vykasli stejne je paka daleko a 90 procent deti na ni ani nedosáhne a hlavne poradnou prilbu!!

            0 0
            • kOmE  

              A ty predni brzdy na 16" Speslech stejne moc nebrzi

              0 0
            • Lister  

              Díky.

              Přilbu má slušnou. Od 20 měsíců jezdí na odrážedle, balanc z kopce už drží úplně bez potíží, jen se naučit šlapat.

              Jestli se mi podaří nějak zorganizovat nákup toho spešla za 2,5 tis, tak do něj asi půjde. 16 možná přejede větší věci, ale zase si myslím, že pro 18kg dítě bude docela rozdíl jezdit na 6kg nebo 9kg kole.

              Jak je to s předními náboji těch kol – nemá někdo zkušenost, jestli to jde předělat na rychloupínák – potřeboval bych to kvůli tažné tyči na přední osu. Předpokládám, že rozteč tam je standardní – nebo je ten náboj užší??

              0 0
              • gemini  

                Já bych tu váhu zase tak moc nepřeceňoval…ono to dítě to kolo stejně kdovíjak netahá, v terénu moc nemanévruje a prudší kopce nevyšlape bez asistence ani na 12" a při běžné plynulé jízdě po pevným povrchu ( asfalt. stezka, nebo chodník ) podle mě není vyšší váha až takový handicap…

                0 0
      • kOmE  

        100cm je uz na 16" ,na dvanactce nikam nedojede, 16 uz celkem frci.

        0 0
    • Krejca  

      Kupoval jsem a pokračuju v tom postupně ,hlavním důvodem je pohodlí a nezprotivit to těm prckům.

      0 0
      • kOmE  

        Prckum to spis zprotivi rodic ,kterej je taha na vylety ,ktery jsou na hrane jejich fyzických moznosti.

        0 0
    • maajkee  

      Když můžou jezdit 150cm holky na 29kách tak bych rovnou v pěti letech pral děckám 26ky, ať si zvykaj! :)

      0 0
      • KAPLIS  

        No problém :-) Pět let, 117cm, 26", 8,6kg, od příštího roku snad dostupná rámová sada. Kluk na tom jede úplně v pohodě. Toto bylo půjčené, ale na vánoce už dostane svoje. Má to v požadavcích pro Ježíška.

        0 0
        • Honz8t  

          Jak je vysoký rám? Případně jaká komplet geometrie?

          Nebrousí mu špunty na galuskách zadek? ;-)

          0 0
          • KAPLIS  

            Galuska je v klidu. Oběma nohama dopadne přes štangli na zem. Tovární označení XXS, podle měření tak 11–11,5. Menší už to nejde.

            0 0
        • Lišák  

          Bude v rámové sadě i vidlice?

          0 0
        • wilda81  

          Tohle nakupování přerostlých kol nechápu. Když si představím tu dřinu s roztáčením kol, která jsou mi skoro po prsa. :/ Menší a lehčí kolo je i daleko lepší pro získání techniky. Nevím na čem jsi jezdil ty když jsi byl v jeho věku, ale mi jsme jezdili a skákali u nás ve lese na BMX/RMX … na tomhle bych sice každému ujel, ale skončil bych na prvním skoku.

          0 0
          • KAPLIS  

            Na ježdení kolem komína máme standartní 20" kolo. Že by bylo lehčí, tak to ani omylem. Naopak je o dost těžší. Že by se rozjíždělo nějak líp, to se taky říct nedá. Na BMX dráhu má závodní BMX kolo. Tam se učí techniku a vyblbne se. Na výlety bude toto. Není to řešení pro každého, ale pro zdatné mladé cyklisty nevidím problém. Je to na zvážení každého rodiče.

            0 0
        • Patar  

          Ovladatelnost a bezpečnost u kol pro děti se zásadně v počátku testuje jízdou do osmičky a slalomem mezi kužely. Jsou to základy výuky zručnosti a použitelnosti svěřeného nářadí při prodeji postaveného kola u nás. Váš projekt jde opačným směrem- navíc velmi nebezpečným.

          0 0
          • KAPLIS  

            Uznávám, že to není pro každého. Ber to ale tak, že existují děcka, jako třeba naše (a znám jich více), které od roku intezivně odrážedlo, od dvou na 12" a od třech na 16" + bikros na 20". Tady v tom se klukovi opravdu snažím věnovat, baví ho to a s klidným svědomím mu postavím 26-ku, a myslím, že podobně zaměřené rodiče, to taky minimálně zaujme, jako alternativa standartní produkci.

            0 0
        • Mark-H14  

          Maso :)

          0 0
        • Smazaný účet  

          Mam pocit, ze je mu to kolo male:)

          0 0
        • karliner  

          Ačkoliv je to RB, musím konstatovat že to je strašný. Chudák dítě, jestli je tvoje, proč ho nemáš rád?

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.