• enjoy

    Chci se zeptat na vas nazor.. mam 2 kola(k videni v mem profilu),karkulku a CRX.a dneska jsem zjistil,ze mi to oproti visionovi na CRX po rovine vubec nejede.proste se dru jak magor.obe kola maji stejne vysoko sedlo,jsou cca stejne dlouhy,stejne tezky,maji obe plaste ktery dobre jedou atd.. jediny rozdil ktery vidim,jsou na CRX sirsi riditka a vzprimenejsi posez(na visionovi vic lezim). otazka zni:-).opravdu je mozny ze mi to na CRX tak nejede jenom kvuli tomu ze na nem tolik nelezim a mam sirsi riditka?? ptam se uplne vazne!:-)

    Anketa: nemam uz radeji zadny thread zakladat..?:-D

    ANO
    15x
    47%
    NE
    3x
    9%
    14x
    44%
    0 0
    • jecnak  

      Rekl bych, ze je to hlavne vzprimenejsim posedem (nekde jsme tu resili vztah tepy/jizda v ruznych polohach) a pak bych zkusil mrknout na nastaveni sedla – jestli u jednoho z tech kol nemas sedlo vic vzadu. Stejne tak je dost dulezita vyska sedla – tam jde fakt o mm.

      Pak je jeste jedna moznost a to je placebo efekt >:-). Teda je fakt, ze o obracenym se jeste neslysel…

      0 0
    • black.horse  

      jojo, posed má obrovský vliv na to „jak se Ti jede“ jak říká Ječňák, koukni se na detaily nastavení a slaď to, podle toho jakej seš jezdec a jak Ti to vyhovuje… (s rozumným a pohodlným posedem budeš stejně rychlejší, než když se budeš za každou cenu trápit v aerodynamicky dokonalém posedu…)

      0 0
    • enjoy  

      tak jsem zmeril priblizne posed,pomoci olovnice atd.. zjistil jsem,ze ac mam posed stejne dlouhy(hlavova trubka-sedlo) tak si na CRX sedim o cca 5cm vic nad zadnim kolem,cili vzadu.kdybych si ovsem koupil sedlovku s primym zamkem a tim to vyrovnal,tak uz bych zase ale zkratil posed a sedel jeste vice vzprimene. zatim mi z toho vychazi ze neni vychodisko,pouze se pokusit dostat riditka niz a trosku je zuzit.

      0 0
      • Lister  

        No ještě jedno východisko by tu bylo, ale to nebudeš chtít slyšet.

        Snížit vidlu na 100mm :o)

        0 0
        • Lister  

          aha teď jsem si všiml, že to tak máš, jsem myslel, že tam máš 130, no tak nic :o)

          0 0
        • enjoy  

          je na 100mm.

          0 0
          • Lister  

            jo už jsem si všiml, tak jedině kombinace, dát sedlovku s menším odsazením dozadu, delší předtavec bych asi nezkoušel( vypadá to, že máš 120mm, delší už je hodně blbě ovladatelný) tak bych ho zkusil asi otočit, dal bych rovný rodla. Možná budeš pak rychlejší, ale myslím si, že pak asi zabiješ ducha toho kola, protě CRX není XC raketa, ale kolo pro radost a ty gorilí řidítka tomu sedí :o)

            0 0
            • enjoy  

              mam tam ted 10cm predstavec.zkusim ho mozna otocit,sice jsem se zaprisahal ze to nikdy neudelam,ale zkusim to:-D. ducha bych zabil nerad,ale rad bych z toho kola neco vymacknul,pre­cijenom nemam teren za barakem a konec koncu jezdit rychle po asfaltu me taky obcas docela bavi. zkusim dat ritchey sedlovku(neni tolik odsazena) a 120mm predstavec,otocit ho a vlastovky zatim necham. jsem zvedavej kolik toho zase rozbiju:-D

              0 0
              • Lister  

                Kdyby se ti chtělo tak tam můžeš dát kokpit z toho druhýho kola, ale kdo by se s tím přehazoval, že (gripy, brzdy řazení, no radši nemylset :oD )

                0 0
    • Radek Broz  

      BTW: K cemu je mit 2 stejny kola? (nerejpu)

      0 0
      • enjoy  

        no ono je to druhy staveny spis pro pritelku.ale nedalo mi to a dal jsem na nej ted zpatky 12cm predstavec,620mm vlastovky a trosku to projel:-).a zjistil jsem prave ze to celkem leti.tak mi to zacalo vrtat.. ad stejny kola.ony jsou to obe XC,ale presto jsou uplne jiny.pritom parametry jakoby velmi podobny.

        0 0
    • Beeda  

      nebud linej a slapej:-)B

      0 0
      • enjoy  

        :-) nad tim uz jsem taky hodne uvazoval a zacinam se k tomu priklanet.

        0 0
        • rock  

          Tak tohle bych si nechal až jako poslední možnost …

          0 0
    • Radek Broz  

      BTW: Mozna dukaz toho, ze barva jezdi;-)

      0 0
    • McBlacky  

      crx prostě není závodní kolo no zatímco vižle jo. Je jasný že to musí jezdit pomalu aby to mohl každej obdivovat, author je rychlej proto abys neslyšel jak lidi pomlouvaj tvůj vkus :)

      0 0
    • Vrci  

      A co třeba odpor vzduchu?

      0 0
    • bajkr  

      ses svezl na pořádnym kole a zjistil si že ti to nejede co :-D

      0 0
    • kesu  

      hele a nemas prave proto dva biky aby jeden jel a na druhym byla zabava?:)

      0 0
      • enjoy  

        ale ja chci oboje:-).proste chci najit rozumny kompromis a mam zatim pocit jsem od toho celkem daleko. ps:ale njn,mas pravdu:-D

        0 0
        • kesu  

          btw jestli budes mit FS tak to uz nepojede vubec,tak se ti bude aspon lip zvykat:),ale neber to osbobne,jen si delam pr..

          0 0
    • McBlacky  

      jestli tě to může uklidnit tak mě to na cube jede taky hůř než na fuji, ale docela to chápu, rozdíl tam je. Jsem zvědavej jak mi pojede full :/

      0 0
      • bajkr  

        no to ja taky sem zvedavej na forsíčka jak mi to s vama pojede ale asi se spíš budu jen kochat :-D sice už sem najel cca 40km ale z toho se neda moc poznat

        0 0
        • McBlacky  

          já to prubnu o víkendu :)

          0 0
          • bajkr  

            ja sem se už svezl :-) ted počkam s forsíkem na lepšejší počasí ;-)

            0 0
            • McBlacky  

              při průběhu letošní zimy bych doporučil spíš kolonku bazar :) za stržený peníz kup sněžnej skútr :)

              0 0
    • RomanH  

      Taky mi prijde, ze mi to na CRX jezdi pomaleji nez na predchozim delsim Amuletu (na CRX mam o 2cm kratsi posed). Sam si ale rikam, ze to asi bude tim, ze ted jezdim o neco mene. Na druhou stranu je ovladatelnost CRX uplne nekde jinde a honit se za vterinama mi uz neprinasi zadny pozitek.

      0 0
      • vrazdit  

        joojoo…ja sem mel predtim scotta, a bylo to super kolo, ale co mam CRX, tak je to este o dost lepsi…ale rychlostne mi to porijde tak nastejno…ale v ovladatelnosti a zabavnosti na CRX nic nema :))

        0 0
    • Daf  

      Vision ma mekej ram. Po te co jsem mel GTcko na reklamaci jsem na Visionovi jezdil asi mesic. Netroufnu si tvrdit ze je pomalejsi, ale pocitove to kolo moc nejede. Zvlast kdyz jses zvyklej na lepsi. Nebo jsi si zkousel merit casy na okruhu?

      0 0
      • Pá-dlista1  

        V tom pripade CRX asi stoji, ne?

        0 0
      • enjoy  

        ono je to sice subjektivni..,ale kdyz uz mas treba branickou cyklostezku fakt najetou,tak poznas ze najednou se na tech 30km/h nejak nadres a neudrzis to dlouho,atd.. zrovna tam teda hraje velikou roli castej protivitr(tam i zpatky,klasika:-D),ale i tak to je poznat. proste dupes dupes a najednou nejakej Bajkr nasadi a udela heeen.. a je v tahu,zatimco ja mu tak maximalne mavam..:-)).

        0 0
        • McBlacky  

          jako bajkr se nezdá, ale na rovince mě na top spíd suvereně dal :/

          0 0
          • enjoy  

            slysel jsem:-).ale stejne,kdybys nebyl zlamanina tak mu nalozis,jsem si jistej:-D

            0 0
    • o.ndra3  

      Nemůže být na jednom kole více vytahaný, nebo hůře namazaný řetěz? To dělá divy.

      0 0
    • Meesha  

      Je to kvuli tomu, ze je to CRX! :-P

      0 0
    • vlk  

      jo jo posed dělá hodně-jednak odpor vzduchu a jednak se jinak prokrvuje organismus, osobně jsem na svém předchozím kolůe klein taky více ležel a připadalo mi, že jsem byl o něco rychlejší.Ale i tak, nezdá se mi jen tak po zběžném nahlédnutí na komponenty, že by byly ty kola stejně těžká, dále jestli máš u obou v pneumatikách stejný tlak.Jinak už je rozdíl v posedu-píšeš, že mají obě stejně vysoko sedla, jenomže ono crx má níže posazen střed-více u země-tedy posed mudeš mít i vzhledem k šlapání jiný, musíš si nastavit stejnou vzdálenost sedla od osy klik. pak je také otázka zda máš správně posunuté sedlo vzhledem ke klikám, změř si to olovnicí. Crx je o něco kratší a má strmější úhly, většinou se musí sedlo posunovat více dozadu.Jinak kamoš co přešel na crx tak je na rovinkách najednou o dost pomalejší, ale zase do kopce trošičku zrychlil.

      0 0
      • enjoy  

        tak tohle bych trosku poopravil.. kola jsou skutecne cca stejne tezka,stredy jsou oba od sebe vyskove maximalne par milimetru.a test s olovnici taky proveden:-).

        0 0
    • MartinXC  

      To je jasné, přece různý materiál rámu a barva to ovlivňuje nejvíc ;-)

      Zkusil jsi se podívat na ložiska (střed a náby), jak hladce jedou ? (ze zkušenosti na HT – průmysly nezajeté aspoň 300km jsou docela znát)

      Pokud není znatelný rozdíl tady, pak opravdu asi tuhost rámu (přesednutí z Visiona na Attituda jsem tomu ani nechtěl věřit, jak to živě reaguje na šlápnutí).

      0 0
      • enjoy  

        jako u visiona se ty crossridy toci snad porad a kliky taky jedou pekne,to na CRX je to trosku jiny.ale treba ze se crossmaxy toci min,mi neprijde jako vada,proste ma takovy loziska.ale kdyz se roztoci tak uz je to stejny.

        0 0
        • MartinXC  

          Pokud tam rozdíl je znatelný, bude znát ve vyšší rychlosti, kdy se jízdní odpory a výkon témeř vyrovnávají – tam je ten moment, kdy jedno kolo jede a druhé už ne. (jako rovnováha na páce, když na jednu stranu přidáš mýdlovou bublinu :-)

          0 0
          • enjoy  

            ale novy prumyslovy loziska se taky skoro netoci,oproti uz jetym.ty ale navic teda jeste chrasti:-)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              No to dost zalezi. Trebas kolo (krasne je to videt treba u brusli… koleckovych), ktery se pri roztoceni rukou toci jak splaseny a jeste u toho vesele rachta :) , tak pak pri jizde nejede tak dobre a daleko jako kolecko s novym loziskem co se sotva jednou otoci… rucne roztoceny.

              0 0
              • enjoy  

                no dyt to rikam:-).teda aspon si to takhle jeste pamatuju ze skateboardu:-))

                0 0
              • enjoy  

                jo takhle..,ja to napsal dost nejasne:-/

                0 0
    • Siddha  

      spis nez aerodymanika, i kdyz ta taky, ale spis to bude „uhel slapani“ jakoze jak slapes pod/pred sebe. to ma obrovskej vliv. podivej se na silnicky a klasicky chrtacky kola…

      0 0
    • BoB  

      Vem si přilbu :-))))))))

      0 0
    • kurýr na bajku  

      Taky sem to dřív řešil, ale je to geometrií rámu (tedy jaxi i když bylo možno víc se natáhnout a nedřít se tolik, což snižuje ovladatelnost), takže TWISTER nepojede nikdy jako APACHE. Prostě nepojede.

      0 0
    • Lance  

      Tak reknu Ti,ze ted zazivam naprosto to same co ty! A jsem rad,ze jsem tento „uklidnujici“ thread nasel:-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.