Plášť na XC s dobrým odvalováním a dlouhou životností

149 nepřečtených
  • lukassvihel

    Jaký plášť dozadu by jste mi doporučili na XC o šířce 2.1 s dobrým odvalováním na asfaltu a dlouhou životností?? Do 600Kč.

    Předem díky za jakoukoliv reakci.

    0 0
    • Pá-dlista1  

      No tak nejakej tvrdej slick. To nesjedes, jede to rychle… vubec to nedrzi.

      0 0
    • lubos  

      Reba :)

      0 0
    • McBlacky  

      vzadu nemá dlouho životnost žádnej plášť kterej jede, a nebo nemá vzorek…

      0 0
      • SELMIRA  

        Na ja. :o) Nejkosmičtější XC pláštík, co jsem kdy měla byl boazobeena X od Nokianu. Váha 420g a valilo se to nepřekonatelně. Fak super. Ale jenom necelých 500 km. :o) Pak mi zmizel vzorek. Jo a vlastně myslim, že to nebyly 2.1 Spíš 1.9, ale to už si moc nepamatuju. Jo a cena vlastně taky 2× větší než tazatel požaduje.

        Teďkon vozim už dlouho 2.1 WTB Velociraptory a spokojenost naprostá. :o)) Váha 625 (asi), vzorek nezničitelnej a valí se to taky. Ale raděj si je nekupuj, nebo mě zabiješ. :o)))

        A eště jsem teď dostala rubeny SCYLLA-V75 54–559 Racing-Pro127. Tak možná mý oblíbený WTBčka na chvilku odložim a pak zde poreferuju. :o)))

        0 0
        • bajkr  

          sem viděl ty modré a tam si moc vzorku neměla :-D

          0 0
          • SELMIRA  

            co modré? Ty Nokiany? Tys byl u nás ve sklepě? Nebo myslíš tu zadní Rubenu na bahňošoj? Ta má ale nárok, dyť ji mám už 5 let. :o))

            0 0
            • bajkr  

              nevim jaké si tam měla, ale já bych se s nima bál i na silnici :-D

              0 0
              • SELMIRA  

                Na ja, krapet jsou už unavený, jenže dyž já nemám ráda změny… A všechno je relativní záleží na stavu mysli :o))) Zatim mě nezradily ani v blátivých sjezdech a na sněhu.

                0 0
        • enjoy  

          o 625ti gramech si nech zdat:-D

          0 0
          • SELMIRA  

            Cho, si nechávám zdát o jiných věcech.. Váha plášťů mně celkem nezajímá, takže nemam je zvážený. Ale tenhle údaj jsem myslim někde četla. :o)

            0 0
        • Rychlej turista  

          Zajímaly by mě názory na Nokian boazobeana X 2,1 i od dalších lidí, co je jezdili. Moc plášťů jsem zatím zatím nejezdil a tyhle se mi zdají na asfaltu hodně rychlé a dobré i v lehce bahnitém terénu. Ale přesedlal jsem na ně po WTB, předním WeirWolf 2,5 a zadním Motoraptor 2,4 a po nich je rychlejší snad už cokoliv. Tak bych rád nějaké tipy, co by na asfaltu mohlo být ještě rychlejší a zároveň aspoň tak dobré v tom lehce blátivém terénu, v šířce 2,1. A nemusí být oba stejné. Ať se můžu trošku zorientovat a zkoušet. Dík.

          0 0
          • pačes  

            Před dvěma lety jsem koupil Nokiany Boazeobany 2,1 kevlar (asi 485g) v zastavárně za necelejch 400,– za kus (asi nějaká loupež). Rok jsem je jezdil na lehký XC a super, nížší vzorek jak na silnici, tak do terénu. Teď je má syn na dojetí, kdyby se daly někde sehnat, jdu do nich znova.

            0 0
    • jonti  

      Ked toto su jedine poziadavky, tak napr. nejaky conti doublefighter, alebo iny semislick. Alebo nieco drsnejsie nieco ako IRC Serac, ale ten tak vela nevydrzi.

      0 0
    • lukassvihel  

      Teď jsem měl Maxxe Dinomite a ten se sjel za půl sezóny!

      0 0
    • lubos  

      Zatim nejlepsi zkusenosti mam s Racing Ralphem, na asfaltu vydrzel docela dost. Plus docela jede :)

      0 0
      • lukassvihel  

        No jo … ale docela dost drahý – 715Kč.

        0 0
      • lukassvihel  

        Existuje s drátovou patkou?? …našel jsem jen s kevlarem.

        0 0
        • Lister  

          Ten ale nesplňuje podmínku vysoké životnosti.

          Sice je hodně rychlej, má hodně měkký a přilnavý vzorek, ale rychleji se sjíždí.

          0 0
          • lubos  

            Mne vydrzel prave ten kevlar. Myslim, ze asi 4000km na zadnim.

            0 0
            • Lister  

              Tak tos ho asi hodně šetřil nebo si z něj udělal slick :o)). Já mám na nich asi 1000 a vidím to tak ještě na 1000 a konec, jinak pro mě osobně budou sjetý až na nich zmizí ty prhlubně na špuntech.

              0 0
        • fousac  

          2,25" jo.. u nas v shopu za 395,–.. 2,1" snad taky bude..

          0 0
          • McBlacky  

            2,1 se nedela v dratu

            to lister kevral vydrží mín než drát má měkkčí smes…

            0 0
            • Lister  

              já vím, proto se tak divím že Lubošovi tolik vydržel.

              Ale já si nestěžuju, za ty vlastnoasti ta nižší životnost stojí :o) PS: nahrávka na smeč, už se těším na ty reakce, jako že které vlastnosti jsem myslel :o)

              0 0
              • lubos  

                Mne to take prekvapilo. Ale jezdil jsem s tim prevazne asfalt, myslim, nebo lehci teren. A predni vypadal jako malo jetej.

                0 0
              • Dijck  

                Konkretne ktore vlastnosti si myslel? :)

                0 0
    • tjuren  

      RITCHIE speed max. Ale bacha, existuje ve dvou typech. Lepsi je ten starsi s hrubsim vzorkem, ten novej ma jemny pyramidky, ktery se sjedou rychle. Ale neni to 2,1, je to myslim 2,0.

      0 0
      • tjuren  

        Jo ten starsi typ je s dratem, ten novej se da poskladat jak svacina na cestu:-))

        0 0
    • Honzas  

      nanoraptor od WTB v dratu si myslim, ze by mohl splnovat Tvoje podminky. Teda jestli se jeste dela a da sehnat.

      0 0
      • lukassvihel  

        Hmm…taky jsem nad ním uvažoval, ale tomu vzorku nějak nemužu přijít na chuť......... nevím jestli mu můžu věřit.

        0 0
        • Lister  

          Vzorek je v pohodě, ale šířka je na ho..o. V reálu něco kolem 1,7–1,8, je to vyžle, kevlar je jiná liga, ale i cenová…

          0 0
        • Honzas  

          no ja byl ze zacatku docela v rozpacich. predevsim na mekkem podkladu docela plave, ale casem jsem si zvykl. ale co se odvalovani tyce, tak mi prijde zatim nejlepsi, co jsem jezdil. a na to, ze to neni zadnej tlustej balon, tak je i docela pohodlnej. a po nejakejch 3 – 4 tis. km je vzorek skoro netknutej.

          0 0
        • marapara  

          To je WTB Nanoraptor. Je to můj oblíbený plášť, vozím jej ve verzi drát 2.0, je to docela balonový plášť, i když je tenší. Pokud nebudeš jezdit vyložebě v blatě, jsi s klidným svědomím do něj. Na suchu jede výborně i na asfaltu dobře fičí. Jen při průjezdu bláta se kapku dýl čistí a samo nedrží tak jak plášť s řidším vzorkem. Je to tvdrší směs, takže docela vydrží. Jinak mám nového favorita od WTB Mutanoraptor. Taky verze drát, má podobný vzorek jako Nanoraptor, ale je trochu řidší, i když běhoun je docela hustý, takže po silnici asi pojede slušně, i když bude asi o chlup pomalejší než Nanoraptor. Ten je na silnici skoro jako semislick. Ale má taky větší boční výstupky a bude asi líp držet do boku.

          0 0
        • Rybnik  

          Vzorek je v pohodě. Mile mě překvapil na mokrých kamenech. Výdrž dobrá, jede… můj oblíbený. Poměr výkon cena dle mého super. Seženeš-li, jdi do něj!

          0 0
        • mechanik  

          Náhodou ten je super:-))

          0 0
      • Siddha  

        prej uz prave neda, tak mam v bikezone nachystany RR v dratu 2.25 ale jak tu nekdo psal je to realne uzsi jak 2.1"

        0 0
      • fiberman  

        Nanoraptor 2,0 v drátu má tvrdší směs a hrubší-větší vzorek a na asfaltu je nezničitelný a jede výborně. Kevlarová verze 2,1 má jemnější vzorek a měkčí směs, jede taky výborně, je pohodlnější v terénu, ale při prudkém brždění na asfaltu se střed vzorku na zadním kole strhává.A je odolný vůči defektům.Rozdík drátxkevlar je 100g.

        0 0
    • FrontMan  

      Vozím pythony v šíři 2.00. Jsou sice dražší ale ze všech co jsem kdy vyzkoušel (a že jich bylo!) jsem si je oblíbil nejvíc. Nedělaj kravál, rychle se čistí svižně to na nich jede. Jen to není do bahna. U mě max. spokojenost.

      0 0
    • lukassvihel  

      Dělá se WTB Mutano Raptor 2.25 i v drátové verzi??

      0 0
    • wlk  

      co python? jukni sem, maji ho tady za 490 ve dratu, dobrá cena.kupkolo.cz/pro­duct_info.php?pro­ducts_id=1459

      0 0
    • Pekáček  

      Letos prubnu Nanoraptory, v kevlaru. V Olmíku jsem je sehnal za 670kč. Drátový jsou těžší a menší. Jsem zvědavej jak povalí, na maratony budu ale dopředu dávat Bontragej Jones.

      0 0
      • McBlacky  

        nanoraptor neee, držák nic moc, zasíraj se bordelem a náchylnost k defektu je veliká.
        někdo psal že WTB je vždy dobrá volba, dovolím si ctihodnosti namítat a to velmi. při dnešním výběru značek mi přijde nesmysl jezdit něco z produkce WTB pro xc/maratony.

        0 0
        • Pekáček  

          Neva, stejně je zkusím :o) Přinejhorším budu na maratony vozit i nějakýho hladšího Bontragera vzadu.

          0 0
        • pavelr  

          Mám už druhou sadu, životnost skvělá (26×1,85…17727km), po silnici docela frčej, v bahnu nejezdím, že v terénu v zatáčkách trochu plavou, jsem si zvyk, náchylnost k defektu je standardní.

          0 0
          • pavelr  

            S životností jsem to trochu přepísk…7500km, ale i to je docela slušný.

            0 0
        • marapara  

          Právě že, náchylnost k defektu byla u tohoto pláště celkem nízká. A to díky poměrně hustému vzorku se tak ostré kamínky nedostávaly k plášti, jako u řidšího vzorku. Ale už mám nového favorita, jak jsem psal MutanoRaptor.

          0 0
        • Honzas  

          na nachylnost k defektu si stezuje nekdo, kdo jezdi na RR;-))) nemam pocit, ze bych na nanoraptorech mel nejak vyrane defektu. mozna jeden mozna dva. jina vec je, ze uz bych si je asi nekoupil.

          0 0
          • fousac  

            nachylnost k defektum je vlastnost cyklisty, nikoliv plaste…

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Nektere me vlastnosti se meni s pouzitymi plasti :)

              0 0
              • lubos  

                Vidis. To je temi predsudky :)

                0 0
              • fousac  

                predpokladam, ze to bude nevhodnym pouzivanim/fou­kanim.. stejne jako 83% mych lonskych defektu.. tudiz stale chyba cy-klisty.. ;))))

                0 0
          • McBlacky  

            jezdil jsem drátovou verzi a statistika za zhruba 6000km vzadu a 4000vpředu je docela ok

            1× rozříznutý bok (cca 3mm) bohužel na závodech :( 0× snake 3× malá dírka typu trn/sklo

            +2× ocelová špona na silnici (při jedný vyjíždce) to by se stalo na každým plášti

            0 0
          • pepek  

            Já ne

            0 0
    • Pido  

      Přemýšlim o schwalbe litle albert,měli by mít zesílené boky oproti RR.Vozíte je někdo?

      0 0
      • McBlacky  

        vzorky albert nejedou, víc jak 30km/h je na nich peklo…

        0 0
        • lubos  

          Zato ale drzi :)

          0 0
          • McBlacky  

            ..s dobrým odvalováním byl požadavek tak nevím :)

            0 0
            • lubos  

              No jo .. a taky dlouha zivotnost. Tech cca 1000km co vydrzi maly kevlarovy albert vzadu asi nebude dobry :)

              0 0
              • McBlacky  

                no já jezdím drát Albert a podle odhadu dá vzadu minimálně 4000km do půlky vzorku, pak už to ztrácí smysl…

                0 0
                • lubos  

                  2.25" ? Ten je ok i v kevlaru. Myslim, ze soudruzi udelali chybu a zadni kevlarovy 2.1" ma SOFT smes i presto, ze je znacen jako ORC.

                  0 0
      • lubos  

        Jo, jezdim je … 2.1, 2.25 i 2.3" verzi. Kevlar, drat i bezdusak.

        0 0
    • enjoy  

      sel bych do schwalbe smart sam.ma dost dobrej vzorek na to jak vali.koupil jsem je na druhy kolo a ted zvazuju ze je dam i na prvni.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Ted je jezdim. Jako nemuzu porovnavat. Valej dobre a drzej lip nez to za co byly vymeneny (ale to vsechny) a prevcirem jsem se s nima dvakrat slusne vyvalel… na ledu, takze to taky skoro s kazdejma :)

        0 0
        • enjoy  

          mne na ledu drzely naprosto skvele a to byly nahusteny na max.bajkr by mohl vypravet jak na ledu kolo vedl a ja jel.myslim ze to melo na svedomi takovy jemny mrizkovani co je na figurach,ovsem myslim ze ty rychle zmizej:-)

          0 0
          • Lister  

            Jak dlouho je máš, asi zatím neodhadneš jak jsou na tom z životností. Vzhledem k tomu, že RR už pomalu půjdou pod kytky tak se taky porozhlížím. Tenhle plášť se líbí, bral bych ho v kevlaru v šířce 2,25, další kandidát je Bulldog od Hutchinsonu.

            0 0
            • PIWNIK PONURY  

              jojo, ten bulldog se mi taky libi. ale trochu me odrazuje vaha…

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Me to vubec prijde jako divny rozhodovani… dle me dost rozdilny plaste.

                0 0
                • Lister  

                  Tobě ještě neskončila pracovní doba ????

                  Proč rozdílný, myslíš že Vlaštovka bude o tolik rychlejší než ten Bulldog???

                  0 0
    • RomanH  

      Maxxis ma ted novy plat CrossMark, ktery by to mohl splnovat. Chvili jsem guglil a kdo jej vyzkousel, tak jej chvalil. Na predek bych si ho ale nedal.

      www.maxxis.com/…t_detail.asp?…

      0 0
    • fousac  

      tohle myslim pojede na asfaltu jako ďas.. ;) ale asi bude trochu drazsi..

      e-shop.screambi­kes.tobulgari­a.info/images/aw­s.jpg

      0 0
    • VencaV1  

      WTB Weirwolf 2.1 DNA, ale asi je o neco drazsi.

      0 0
      • JJ  

        Me teda neprijde, ze nak extra jede. A zivotnost maximalne prumerna

        0 0
        • VencaV1  

          Me jo a pokud jsem na nej cet recenze, tak vzdycky mel dobry hodnoceni, mimochodem se dostal do prvni desitky v testu 60 plastu v casopise MBAction. A ted mam na nem nejmin 5000 km a porad je v pohode.

          0 0
    • pegal  

      fiton ..

      0 0
    • Tomcat_1  

      Kdybys netrval na balonu, co Speedblaster? Za nejaky 300…

      0 0
    • Pekáček  

      Úplně jsem zapoměl na Maxxis Ranchero! Je sice trochu těžší, ale jinak v pohodě a je to balon. A cena cca 390kč. Daj se sehnat i bez toho oranžovýho pruhu. Životnost je dost dobrá, na to jak jede je to slušněj univerzál. www.ukbikestore.co.uk/…Ranchero.JPG www.scatt.com.br/…95868698.jpg

      0 0
      • myscho  

        ked univerzal, ako to jazdi na asfalte?potreboval by som nieco co by islo v lahsom terene a aby to na ceste velmi nebrzdilo.. a semislick nechcem
        dik

        0 0
        • Pekáček  

          Na asfaltu v pohodě. O to se stará ten pruh uprostřed tvořený kosočtverci. V terénu se tolik neztratí, protože vzorek mimo středový pruh je velice řídký a boční špunty má dobré.

          0 0
          • myscho  

            jj dik pojdem do toho,len este neviem ci kupim skoro o polovicu drahsi kevlar

            0 0
    • mikin  

      mam schwalba racing raplh a uplne spokojen

      0 0
    • lukassvihel  

      Tak co by jste mi doporučili více??? Maxxis Ranchero nebo WTB MutanoRaptor??

      0 0
      • marapara  

        Já jdu do MutanoRaptorů tuto sezonu, až sjedu NanoRaptory

        0 0
        • lukassvihel  

          Hmmm…vypadá lákavě. ALE!! Hrozně mi vadí že je na tom plášti taková modrá linka ve vzorku okolo celého obvodu kola.

          0 0
    • vitan  

      IRC mythos slicka..vydrží mimimálně 3.5tis a to jezdim jako prase

      0 0
    • Splinter  

      Nechcu zakládat další thread… Co kombinace ranchero dozadu a ignitor dopředu..?

      0 0
      • lukassvihel  

        Ignitor vepředu mám … a je super … a taky ho sundat nehodlám! Akorát váhám co dám dozadu … Maxxis Ranchero má možná aý moc mohutný středový běhoun (kosočtverce) zato po bocích toho moc není :-( WTB MutanoRaptor má taky středový rychlý středový běhoun ale narozdíl od Ranchera má i pěknou řádku špuntíků pobocích. Jen škoda té modré linky okolo obvodu kola (ve vzorku) která ten plášť jen hyzdí.

        0 0
        • RomanH  

          A Ignitora vzadu jsi zkousel ?

          0 0
        • PePu  

          Ty po každé jízdě myješ pláště a pak se kocháš pohledem na ně? Já jen, že ta linka je velmi tenká a po pár metrech jízdy není pod špínou vidět (vozím Mutanoraptor na předku víc než rok).

          0 0
        • Pekáček  

          U Ranchera toho moc není (špuntíky) mezi středovým běhounem a bočníma špuntama, asi snaha o rychlou gumu, která se v blátě zaboří zakousne těma špuntíkama? Já jsem s nima spokojenej.

          0 0
        • expen  

          já bych si chtěl dát dopředu na kolo taky Ignitory ale nevim jestli si mám koupit 2,1 nebo 1,95?nejsou ty 2,1 už moc široký?jezdim docela svižně tak aby mě to moc nebrzdilo.a dozadu chci letos vyzkoušet v kevlaru Hard drive 2,1 tak jsem zvědav.V loni jsem jezdil vpředu 1,95Calibos a v vzadu 1,95 Kraken a byl jsem spokojen-hlavně ani jeden defekt!ale chci ozkoušet i jiný…

          0 0
          • lukassvihel  

            No … tak brzdit brzdí při vysokých rychlostech ale na druhou stranu je skvělý do terénu. Má na středovém běhounu relativně velké mezery mezi špunty. Ale nevím jestli pomůže když koupiš uzší 1.95. Já mám 2.1 a vyhovuje mi protože od předního potřebuju dobrý záběr při brzdění … na zadním se projevuje mnohem víc valivý odpor.

            0 0
          • Splinter  

            Nejsou… Ranchero v 2.0 je mnohem větší balón… Su spokojenej krásně jede…

            0 0
          • McBlacky  

            nic ve zlým ale pokud ti calibos a kraken přišly jako dobrá volba tak většina závodních pláštů tě může jen příjemně překvapit pokud preferuješ svižnou jízdu

            0 0
    •  

      Ječňák je borec!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.