• nakata

    Konecne, prva medaila!!!

    BARDONECCHIA – Prvú medailu pre Slovensko a historický kov v snoubordingu vybojoval na ZOH 2006 v Turíne Radoslav Židek, ktorý v disciplíne snoubordkros získal striebornú medailu.

    Zlato si vyjazdil favorizovaný Američan Seth Wescott, ktorý predstihol žilinského rodáka až v záverečnej pasáži, bronz putuje do Francúzska zásluhou Paula-Henriho Deleruea.

    0 0
    • dieegoo  

      gratulace ;)

      0 0
    • Dumbo  

      citim narodnu hrdost :)

      0 0
    • Hnoj  

      HURÁÁÁ !!!

      0 0
    • goofy  

      Tak to gratuluju. Dneska sem se na ne dival, ale na posledni 8 uz sem musel jit na vlak… Ale stejne je skikros lepsi… ;o)

      0 0
    • enjoy  

      taky gratulace! skoda jenom ze to je takovej „olympijskej“ sport..:-/ nejsem tak staromodni jak to vypada,jenom me snowbordisti udivujou ja se na olympijade chovaj:-)

      0 0
      • Radek Broz  

        No, ja zrovna chtel slovakum pogratulovat, ze vyhrali v jednom z mala poradnych sportu, jake na olympiade jsou a ne jako my v kolektivni hre nebo bezkach, kde kazdej jede x kategorii, aby na nej nejaka medaile vysla;-) Jde videt, ze se neshodneme skutecne temer v nicem;-) AD jak se chovaji SNB – docela zive si umim predstavit, jak se chovaji predstavitele tech „klasickych“ sportu a nemyslim si, ze to bude nejak jiny.

        0 0
        • enjoy  

          je a bude:-). me nejde o to se s tebou shodnout..,kdyz mi prijde ze dobry,tak se klidne shodnu:-). ale myslim ze za mne mluvi nejlip sami snowbordiste,pro­toze ti nejlepsi na svete olympijadu ignoruji.a delaji dobre. X-games jsou fajn..,nerikam nic.ale tohle je olympijada:-)

          0 0
    • fousac  

      doporucuju historii na www.bike-forum.sk .. ;))) tam to musi byt.. :-P

      0 0
    • pavelr  

      Dobře vám tak!!!

      0 0
    • R.1  

      Snowboarding, to bola vzdy nasa silna disciplina :)

      0 0
    • Mamut  

      Sa tu vytesujes ako keby si na tom mal nejaku vlastnu zasluhu. Ale ak ho nejak technicky alebo treningovo podporujes, tak beriem spat.

      0 0
      • nakata  

        Ty si sa asi nejak zle vyspal nie? Preco by som sa nemohol tesit z toho, ze mame prvu medailu na ZOH v ere samostatnosti. To sa mozem tesit iba vtedy ak som sa na tom uspechu nejako podielal..? Sa zobud..

        0 0
        • Mamut  

          Vyspal som sa ok. Je fajn, ze sa dokazes tesit z CUDZIEHO uspechu. Ale nikdy nepochopim, ktori na uspech niekoho cudzieho (ci uz hokej alebo SNB) reaguju: „MY sme to vyhrali!“, prip. „MAME striebornu medailu!“. Pretoze ONI to vyhrali, alebo ON ma striebornu.

          0 0
          • Smazaný účet  

            dyž ti to tak visí v žaludku, napiš olympijskému výboru a všem sportovnim organizacim a všem novinářům světa, aby přestali jednotlivé sportovce spojovat se zeměmi, ze kterých pochází (nikoli reprezentují, jsou tam sami za sebe!). třeba taková statistika kolik má kerá země medailí. dyk to je hrůza! jak něco takovýho vůbec můžou zplodit! ;o)

            0 0
          • nakata  

            Chalan ja vazne neviem o com tu hovoris.. V ziadnom pripade nie som nejaky narodniar, ktory je super extra hrdy na to ze je Slovak, ale neviem preco by som sa nemohol tesit, ze Slovak vyhral medailu.. Ved koniec koncov vsetci sportovci co su na ZOH su plateni aj z mojich dani, fandim im a som vdacny za kazdy uspech.. Tak isto som nikde nenapisal, ze „my sme to vyhrali“ a aj keby, tak na tom nevidim nic zle.. Preco potom vypuklo take davove sialenstvo pred par rokmi, ked sme vyhrali Majstrovstva sveta v hokeji? Preco prisli tisice ludi privitat nasu reprezentaciu na letisko a na namestia? Ved to nevyhrali fanusikovia ale hraci, nie? (teda aspon podla tvojej „logiky“)..

            0 0
            • Mamut  

              Vyspal som sa ok. Je fajn, ze sa dokazes tesit z CUDZIEHO uspechu. Ale nikdy nepochopim, ktori na uspech niekoho cudzieho (ci uz hokej alebo SNB) reaguju: „MY sme to vyhrali!“, prip. „MAME striebornu medailu!“. Pretoze ONI to vyhrali, alebo ON ma striebornu.

              neviem preco by som sa nemohol tesit, ze Slovak vyhral medailu.. Ako som uz pisal Je fajn, ze sa dokazes tesit z CUDZIEHO uspechu.

              Ved koniec koncov vsetci sportovci co su na ZOH su plateni aj z mojich dani, fandim im a som vdacny za kazdy uspech.. To je fakt kamen. Pretoze su plateny z mojich dani, tak im mam byt vdacny za kazdy uspech ?!? Fakt si tu vetu myslel, tak ako si ju napisal? (zatial sa mi zda, ze ti len nieco vypadlo). Osobne by som im ziadne prachy nedal a vsetko usetrene vrazil do obecnej podpory sportu u celej populacie. Jedno novo postavene hrisko alebo verejne pristupny sportovy areal ma pre spolocnost podstatne vacsi vyznam, nez zlata medaila jednotlivca z OH (zaplatena z verejnych penazi).

              Preco potom vypuklo take davove sialenstvo pred par rokmi, ked sme vyhrali Majstrovstva sveta v hokeji? Preco prisli tisice ludi privitat nasu reprezentaciu na letisko a na namestia? Ved to nevyhrali fanusikovia ale hraci, nie? No, to su presne ti, o ktorych som pisal. Preco to robia, to som zatial za cely zivot nepochopil. Ale to, ze to robilo par zblbnutych ludi v Blave este neznamena, ze je to rozumne. „Ludia jedzte hovna, miliardy much sa nemozu mylit!“

              0 0
              • Mamut  

                A sakra, 1. odstavec sa mi tam nejak omylom priplietol.

                0 0
                • nakata  

                  Neviem ci ti nieco hovori slovo „cohesion“ neviem to presne prelozit, mozno nieco ako spolupatricnost alebo sudrznost.. To je predsa zakladna vlastnost ludskej spolocnosti, ktora napomohla celkovemu vyvynu ludskej rasy vobec.. MOzes to brat bud z globalneho hladiska ako ludstvo, viac zamerane napr Europania, este viac napr Slovensko, potom Stredoslovensky kraj, tvoja siroka rodina, najblizsia rodina a potom uz len ty.. Zalezi len na uhle pohladu.. Podla tvojej logiky by si vlastne nemal byt rad ani ked ti napriklad zmaturuje dcera, ozeni sa tvoj syn, manzelka vyhra v Lotte a podobne.. Lebo sa to kokretne teba vlastne netyka, nie?

                  Ale s5 k teme.. Vcera som len chcel poukazat na historicky prvu medailu pre Slovensko, nic viac nic menej. A ked to chces pocut, ano som velmi rad ze to ten 24 rocny chalan vyhral. A budem velmi rad, ked to vyhraju aj nasi hokejisti (nasi ceski bratia nam urcite odpustia;) ), lebo viem ze tvrdo makaju a maju na to..

                  Ale hlavne s kludom a peace ;)

                  0 0
          • Radek Broz  

            S tim naprosto souhlasim.

            0 0
          • náčelník  

            V Česku to funguje takhle: v případě výhry reprezentace – „MY jsme to vyhráli“ v případě prohry reprezentace – „ONI to prohráli“ :)

            0 0
          • enjoy  

            jj,to je vec kterou taky casto s oblibou komentuju.. a stvu tim hokejovy fandy:-))

            0 0
          • Bobo  

            Tenhle názor tady není moc populární, ale já s ním úplně souhlasím. To je obvyklý, když ožralí tlustí strejcové hulákají u televize ve výčepu „MY jsme vyhráli“ a „MY jsme nejlepší“. Kdo „MY“? To jako oni? Oni, co mají problémy i s chůzí do schodů jak jsou vyžraní? Snad ten, co se na to tolik nadřel, ne? A taky mě ještě děsně sere, když někdo neskončí přímo na bedně, že je to hned pro všechny lemra a flákač. Tak je to přece sport, ne? Už jen pro samotnou nominaci na takovej podnik se musel ten člověk ku*evsky nadřít. Národní hrdost mi snad nechybí, ale když je lepší o parník třeba nějakej číňan, tak proč by mi mělo vadit, že vyhrál on a ne čech, kterej na něho prostě nemá? Když je to nějakej supr výkon, tak je úplně jedno, jestli to dal maďar nebo eskymák.

            0 0
            • enjoy  

              ale i presto se musim cim dal vic sblizovat s nazorem myho znamyho ktery furt rika ze tam vetsina nasich vypada jak kdyz jeli zadarmo na rekreaci:-)

              0 0
              • Bobo  

                Že by se někdo probojoval až na OH a tam to pak jednoduše vypustil? To mi nezní moc pravděpodobně. Třeba to bude spíš tak, že ostatní jsou v tom daným odvětví lepší než češi. Jenže ono o hodně líp zní: „My češi jsme přece nejlepší, tak když nevyhrál, tak jedině proto, že si tam jel jako na rekreaci“. Hodně lidí pronášejících takový soudy si vůbec nedokáže představit, jaká makačka a vlastně co všechno se za tím vůbec skrývá. A co jsem tím vlastně chtěl říct? Jo, už vím :-), pro mě je OH sqělá podívaná, ať už je na bedně kdokoli.

                0 0
    • náčelník  

      Tak jste nás na chvíli dohnali ale už zase vedem :) Bauer na klasické patnáctce druhý.

      0 0
      • SELMIRA  

        jé! To jsem měla napsat já. :o( :o)) Enomže jsem se zdržela, páč je tu toho moc. To neva.

        0 0
      • MattsSpeed  

        …gratulujem, i ked trochu ma mrzi Neumanova, ta si to zlato zasluzi za zasluhy…

        0 0
        • djano  

          Na OH by sa mali medaile davat za vykon, za zasluhy udeluju na hrade :-)

          0 0
          • MattsSpeed  

            …ale ved ja sa nehadam :-) nepodala vykon, nema zlato. Medajlami zo OH si moze vytapetovat izbu ma ich dost, chyba jej zlato… a tym som chcel len povedat, ze som jej drzal palce aby ju mala. eto vsjo.

            0 0
            • R.1  

              To ma za to, ze je to nemecký čech :))

              0 0
              • MattsSpeed  

                :-0 az to bude ceska nemka aj jej Grossvather bude abstimmovat v ceskom parlamente… to ay bude nieco :-)))

                0 0
          • MattsSpeed  

            uz ho ma! (zlato)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.