• Splinter

    ..to semka napsat… S vidlicama je tady toho hromada… Doskládal jsem kolo a jediný co chybí je vidlica. Mám 72kg aji s baťohem. Chcu po ní aby chodila líp než RST Gila a byla lehčí (lockout není nutnost). Občas vymetu nějakou větší díru..

    Tak a v hledáčku je

    1. Manitou Black Platinum Air
    2. Marzocchi MX Comp Air
    3. cokoli jinýho v téhle cenové kategorii..
    0 0
    • Splinter  

      Tak a teď to přijde :D

      0 0
    • goofy  

      A co treba Marzocchi Z1 MCR? Stara dobra klasika, a luxusni zehlicka… A zbylo by ti este i na pivo… :o)

      0 0
    • pos3k  

      poseroutko :-) co te nezabije to te posili

      jen upresneni jaky je cenovy strop?

      0 0
    • Peslezedirou  

      Zkus se podívat na nějaké Eshop, někde měli Duke SL kolem sedmi peněz. Už nevím kde to ale bylo. Po roce s touhle vidlí jsem hodně spokojený.

      0 0
    • Splinter  

      Hm teď sem našel na kolokolo.cz MX compu za 6

      0 0
      • Splinter  

        A Skareb? Jo chcu to na Včka…

        0 0
        • jaski  

          jj hlasuju pro skareba nebot ho mam tak ti ho musim doporucit:)

          0 0
        • goofy  

          A kdy chcesh zase investovat do vidle? Ze uvazujesh o Scarebu. Predpokladam, ze nekdy do 2 mesicu… :o)

          0 0
          • Splinter  

            jak to tak vypadá, tak žádná vidla není ta pravá.. Krom pevné… Se buď zlomí,nebo ne..

            0 0
            • goofy  

              No ja nevim, ale treba tan Black se mi jevi o tridu pevnejsi, nez Scareb, tak proc prechazet z Blacka ke Scarebovi?

              0 0
              • Splinter  

                Dobrý díky.. Ja se v tym nevyznam… Řeším vidlicu poprvý…

                0 0
                • goofy  

                  A bral bych ho radeji v pruzine, vzduch se mi jako medium na pruzeni nejak nepozdava, ale tot muj nazor…

                  0 0
                  • dieegoo  

                    no ja mam blacka pruzinace a taky si nestezuju ;)

                    0 0
                  • scret  

                    Nepozdava??Proboha kdes byl poslednich par let??:))

                    0 0
                    • goofy  

                      No proste na muj styl jezdeni bude zatim jeste porad vyhodnejsi pruzina. Ja proste potrebuju zehlicku… ;o)

                      0 0
                      • TinkTink  

                        Kde nic neni, nemuze nic pruzit, ze jo :)…

                        0 0
                        • goofy  

                          Tak nejak… Jak se muzu na tu vidlu spolehnout, kdyz uvnitr nic neni… :o)

                          0 0
                        • cabbage  

                          ty jezdis na HT? a svoji pritelku taky nechaz drncat na „nicem“?;-P

                          0 0
                          • TinkTink  

                            Ted jezdim jenom na HT ;)

                            0 0
                            • cabbage  

                              to ja taky, ale ne dobrovolne;/

                              0 0
                              • TinkTink  

                                Hmm…nevim jak v Pze (teda vim, ale nenecham se nastvat :-D), ale tady se do terenu proste nedostanu, takze jezdim jedine po asfaltu a na to mam HT s pevnou vidli a blatnikama :o)))) – pocitam ze po zime se vlivem soli a pusobenim tajemnych sil :-D rozpadne na dranc :))) – hlavne – zcela dobrovolne :)

                                Aspon je cas tunit fully…cekam na tlumic :))

                                0 0
            • jaski  

              podle vsech tady je skareb neco jako retez na kole.ze se musi menit kazdej 200km.proste po kazdy jizde vzit a vyhodit.kdyz s tim nejezdi nekdo kdo nema 300kilo a nefouka to na 500psi a neskace 3metrovy dropy tak neco vydrzi urcite.

              0 0
              • Splinter  

                Já si taky myslím… Jen je škoda že z X lidi na BF napíše něco rozumnýho pár…

                0 0
        • gobike  

          Radsi Blacka

          0 0
    • Splinter  

      Hmm ta anketa… Sem z ní zklamanej…

      0 0
    • TinkTink  

      Ja osobne bych dal prednost s touto hmotnosti Manitou ci bych nasel nejaky vyprodej…je jich pomerne hodne a za solidni penize dosahnes na lepsi vidli..pripadne bazar ;)

      0 0
    • kesu  

      koupil bych rebu nebo revelationa-chodej skvele

      0 0
      • MartinXC  

        Ano, Reba v tomto threadu ještě nezazněla :-) Ale je to slušná a lehká vidle.

        0 0
        • Meesha  

          zaznela, ale uz je prej pres limit…

          0 0
        • Splinter  

          To si nemůžu dovolit…

          0 0
          • MartinXC  

            Já myslel cenovou kategorii 10–12t, to by se mělo vejít. Pravda, Marcoka je levnější, ale 3× MX Comp a MX Pro, co jsem měl v ruce vaklaly už jako nové (vezmeš vidli dole za nohy a párkrát po sobě je zkusíš roztáhnout a zase zmáčnout – a hned poznáš, jak na tom je).

            0 0
            • Pekáček  

              Já myslím že to není objektivní test vůle, Marzoška co vakl nemá takhle rachtá jako prase a SR co v kovových poudrech malinkou vůli má je ticho. Není to spíš otázka materiálů a provedení plunžrů a tak?

              0 0
              • MartinXC  

                Ještě tak mazání by to mohlo ovlivnit (vazelina to klapnutí utlumí). Ale pořád takhle spolehlivě vakl -u nezatížené vidle- poznáš, dokonce i v které noze a které (dolní/horní) pouzdro. BTW – měl jsem v rukách i další M. stejného provedení, co to nedělaly. Poznal jsem takto vůli na svém Foxovi, i RS Judy a dřív všelijakých RST.

                0 0
                • Pekáček  

                  A proč tedy není stejná vůle v předozadním směru? Nedovedu si představit co by dělala moje Marzoška kdyby jí tak měla. A do stran se viklá dost. Doslechl jsem se, že to může dělat nevhodná šířka náby, pouzdra se pak vyjedou blbě.

                  0 0
                  • MartinXC  

                    Jestli brzdíš kotoučem, tak stačí i malá boční vůle a za chvíli si kolo hledá stopu samo. Naopak, z čisté předozadní vůle bych až tak strach neměl, patky vidle chodí pod bržděním i 2cm, takže u tuhé vidle desetinka sem-tam, a u měkké vidle tam máš za chvilku i boční vakl a tan poznáš postupem vis major.

                    0 0
                    • Pekáček  

                      Já měl po snad 15000km vakl v Suntouru v jedné noze, bylo to trochu cítit když jsi chytil kolo mezi kolena a jemně kýval řidítkama do stran. Mám véčka. Nebylo to na jízdě nějak znát, ale využil jsem příležitosti, koupil MG91 ve výprodeji a použil její nohy – 100% kompatibilní ;o)

                      0 0
            • kesu  

              to je fakt maruska je levnejsi ale chod ma rs nesrovnatelne lepsi,italum hold citlivost zrovna moc nerika

              0 0
              • Splinter  

                Váha tý vidle je mi fuk.. No přes 2kg to zas ne-e… Ale je mi fuk esi je tam vzduch nebo pružina..

                0 0
    • Lišák  

      Mě se líbí tato www.kolokram.cz/…uct_info.php?… je v limitu ceny a moc lidí ji nemá. Chtělo by to někoho na test. Co ty na to?

      0 0
    • dieegoo  

      jenom mozna by bylo prehlednejsi dat do hlasovani vidli :) a ne co budes delat priste…

      0 0
    • Jenda  

      pokud marzocchi tak doporucuju MX Comp ETA tady www.bagbike.cz/?… za ty tyhle penize mi to prijde hodne dobrej kauf

      0 0
    • náčelník  

      Já bych koupil toho Blacka. Důvodem je spokojenost se Skarebem.

      0 0
    • RUMcajs  

      Cus,

      nejdriv jsem jezdil RST Gila TL a pak po mensim defektu (lze najit v historii, ci na www.pinkbike.com jsem presel na M MX Comp ETA. No a na novej bajk sla M MX Compt taky, ale uz 120mm :-)

      Neprohloupis!

      0 0
      • Splinter  

        Dik! Ten menší defekt sem viděl a proto se jí taky chcu co nejdřív zbavit… je ta ETA nutnost? Využils ji?

        0 0
        • hannawald  

          A co R7 Comp? co jsem koukal na stranky progresscycle, tak stoji nejakych 7990,– mozna maj i nekde levnejsi, to nevim. 1405 g, tuhost oproti Skarebu pry lepsi..

          0 0
          • Splinter  

            ale nikde sem ju neviděl na V

            0 0
            • Fernetbiker  

              Neni blbost kupovat vidli kterou jeste nikdo znas poradne nejezdi?(myslim R7)Nekdo radi uzel,ja radim marzochu!

              0 0
              • Splinter  

                Já vím tady na fóru jsou na MX compu pozitivni reakce… Navíc mi vůbec nerozhodí geometrii.. Asi pujdu do ní… A toudle diskuzí sem chtěl získat max. další kandidáty…

                0 0
                • hannawald  

                  myslim, ze to neni blbost kupovat, i kdyz ji moc lidi dosud nejezdi, nekdo musi byt prvni:o) Tady bych se ale pokusnyho kralika nebal, myslim, ze nejaky recenze v casopisech uz byly a pozitivni a je to prece jen top model Manitou. otazkou je, co ty Vcka, ale to by se asi chtelo nekde zeptat.

                  0 0
    • rb  

      A co tohle www.maxcursor.cz/?… jak někdo zmiňoval jinde.

      0 0
    • rasto  

      hlasuju pro marzosku. koupis marzosku = vlastnis odolny tank. s kolem jsem boural (ve 30kmh) do leziciho panelu. vidle (marzoska :-) vydrzala. pochytal to ram :-(

      0 0
      • Splinter  

        Už sem myslel, že ten panel…

        0 0
      • dieegoo  

        co sis tim chtel dokazat, tou ranou do panelu? :D

        0 0
        • rasto  

          aaale jsem vul. byla tma, okolo 2100. mel jsem slabe osvetleni. vyuzil jsem zkratku mezi unhosti a kladnem. dvouprouda silnice, tesne pred kolaudaci. blokovana panely… zbytek si domyslis :-) odreniny, modriny, 6 stehu na brade. zlomeny ram. rafek + vidla vydrzely :-)

          0 0
          • rasto  

            aaa dalsi

            0 0
          • jaski  

            to si delas srandu ze si zlomil takhle ram a nicemu jinymu se nic nestalo?

            0 0
            • Lišák  

              Podobně jsem kdysi zrušil silničku-rám vypadal stejně, vidla se teda ohnula v nístě nalisování sloupku, ale přední kolo jsem jenom přehodil do nové vidle a bylo naprosto O.K. (ráfek Bayer, špice obyč nerez 2mm, nába Sh EXAGE 300)

              0 0
            • rasto  

              no fakt, ostatni matros vydrzel :-) kdyz clovek vlastni ultratenkou ocel, holt musi pocitat s tim, ze povoli :-)

              0 0
      • enjoy  

        tak to spis vypada ze tento „odolny“:-) ram ti usetril dost ostatnich komponentu:-) otazka je jestli bysi ale radsi neprisel o rafek:-)

        0 0
      • Pijer  

        Koukám, že SFINX již je připraven na nové crashtesty kol – zavádí deformační zóny, mohl by dostat *****

        0 0
    • mastihuba  

      No vidíš. Vidla bude a už ti bude chybět jenom rám. :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.