Prasklina rámu - jak ji nejlépe vyfotit?

66 nepřečtených
  • JIRA

    Kamarádovi praskl rám ale zatím se mu nepodařilo reklamaci uskutečnit, jelikož mu bylo řečeno, že je prasklina malá a nelze ji tedy vyfotit a foto poslat výrobci. (Nevěřil jsem tomu ale je to tak – prý má počkat až to praskne víc) Máte na to nějakou fintu jak vyfotit malou prasklinu na (bílém) rámu?

    0 0
    • dieegoo  

      vyborna rada… at pocka, az praskne vic, treba se pritom i zmrzaci.. sou kkti ty prodejci :/

      0 0
    • Daf  

      …a co fintu jak zvetsit prasklinu?

      0 0
    • blue  

      co zkusit tu prasklinu „zaspinit“, aby z toho laku vylezla? ale podle me i malou prasklinu na makro musis vyfotit bez problemu

      0 0
      • JIRA  

        To bylo první co mne napadlo. Přetřít to grafitovým práškem.....ale prý ani to nepomohlo.

        0 0
        • MARIN  

          Tak zkusit klasickou zkousku penetraci – barevnou indikaci prasklin/trhlin

          0 0
    • Vrci  

      Zkusil bych denní světlo, polarizační filtr, klasický film s citlivostí 100 nebo míň a stativ.

      0 0
      • Vrci  

        Pokud to nezabere tak to samé s předsádkou nebo mezikroužkem.

        0 0
        • Pekáček  

          Já vždy na objektiv digiťáčku Soňáčku narazím lupu a mám makro jako bejk ;o)

          0 0
          • Vrci  

            A co jinýho je předsádka – lupa se závitem.

            0 0
            • Pekáček  

              Ale tahle je levnější a navíc tam závit nemám ;o)

              0 0
              • Vrci  

                A jak ji šroubuješ na objektiv?

                0 0
                • Pekáček  

                  Nešroubuju, prostě jí tam přidržím na obrubě objektivu. Nemám teleskopický objektiv, tak je to v poho.

                  0 0
    • wroum  

      trval bych na reklamaci tak jak to je. praskly to je a at si s tim poradej jak chtej – at klidne poslou celej ram, kdyz to neumej nafotit…

      co je to za znacku ramu?

      0 0
      • Dijck  

        Hm, a naco ten polarizak?

        0 0
      • TinkTink  

        Souhlasim…kdyby to nechteli prijmout na reklamaci, tak bych si to nechal pisemne potvrdit – to by snad melo jit, ne? :)…a pak bych zasel do atelieru co mam vedle prace, nechal to vyfotit a pak jim nechal proplatit i nejaky pekne mastny ucet..dodal bych jim fotky a rovnou s tim i ram…tema fotkama by jsi si mohl vydelat na novej ram :o))))

        Docela ale vtipnej thread todle…bych si nemyslel ze nekdo neco takovyho bude resit…

        0 0
    • DyEm  

      to je asi nej <!> co jsem slyšel. Trvat na reklamaci, tebe jako zákazníka opravdu nebude zajímat problém, že to nejde vyfotit

      0 0
    • Pekáček  

      Prosímtě jaký je to obchod? Napiš to sem ať víme komu se vyhnout, tyhle zprávy bysme si měli předávat a na podobný obchodníky si dávat pozor.

      0 0
    • Tomcat  

      rengen !

      0 0
      • jaski  

        neznam.coze to je?

        0 0
        • Tomcat  

          :-/ nechat to „zrengenovat“ , sváry např u motorek, letadel, reaktorů atd… jinýc „cených“ věcí rengenují, protože prasklina nemusí být vidět, nebo vidět celá

          0 0
    • Neil100  

      No existuje něco jako defektoskopie­.Zbavit případnejch nečistot,nastřík­nout special.sprejem(čer­vená,zelená…je x barev)nechat zachnout,pak zase votřít,nastříknout bílym a nechat to tak.První stříknutá vrstva co zatekla do (praskliny) vyleze v té druhé a je to viditelné jako pěst na oko. Platí to jen za předpokladu,že prasklina jde až k povrchu(jinak do ní barva nemá jak zatéct).

      Ale argumentace,typu ať to víc praskne,až je to vidět a tím pádem i uznatelný…Ne­vím.Docela by mně zajímal obchod,kde na to takto koukají.Pohybujeme-li se v rovině biků mimo obchodní řetězce typu(Hypernova,Ca­rrefour.....)

      howk

      0 0
      • JIRA  

        Ad. defektoskopie: víš kde by se to dalo nechat udělat?

        Je to kolo za 70 tis. takže žádný „řetězec“. Značku, model a všechno ostatní napíšu až po dořešení ať už to dopadne jakkoliv. V podstatě to není moje věc a rád bych pomohl – ne uškodil.

        Já bych proti tomu „ať to praskne víc“ nic neměl pokud by to pak řešili výměnou do 10 dnů.......­....ale i tak – to jsou v létě 2 víkendy a to člověka na****.

        0 0
        • Smazaný účet  

          V Motoreně v Hostivaři myslím defektoskopii dělají.Asi před rokem nám do firmy dělali defektoskopii klikový hřídele.Je to nějakýma kontrast. látkama,tak snad by zvládli i rám.

          0 0
    • la-da  

      Zkus laborovat s sikmym osvetlenim a taky to trochu podexponovat aby ta bila nebyla prepalena, nevadi ze bila nebude uplne bila,hlavne ze tam budou detaily.Vyfotit by to mohlo jit nejakym digikompaktem ktery umi slusne makro,po par pokusech by mohlo vyjit.

      0 0
    • náčelník  

      No to je ale debata. Reklamuješ rám a ne fotku. Odmítnou-li reklamaci s tím, že „to nejde vyfotit“, pošli na ně ČOI.

      0 0
      • blue  

        to mas sice pravdu, ale pri neopravneny reklamaci se pak nedoplatis, az budes muset zaplatit dopravu ramu do ameriky… proto se vyrobci nejdriv posilaj na posouzeni fotky

        0 0
        • náčelník  

          To je jistě rozumné, ale myslím, že není povinností reklamujícího zajišťovat fotografa.

          0 0
          • JIRA  

            To je pravda.......ale bohužel. Pokud to výrobce hodnotí jako oprávněné, prý se z rámu vyřízne pouze číslo rámu a to se pošle.

            0 0
      • noname0  

        naprosty souhlas, hlavne premyslim, kdo je vetsi idiot, zda ten zakaznik, ktery si necha nakukat takovou hloupost a premysli, jak to tedy nejlip vyfotit a nebo ten obchodnik, ktery se takto vyporadal s reklamaci a mozna to mysli i „uprimne“.Jeste je zajimava uvaha, ze pokud to vyrobce neuzna, tak zakaznik zaplati dopravu ramu do ameriky.Uf, to je fakt sila.

        0 0
        • blue  

          a kdo myslis, ze zaplati naklady spojeny s neopravnenou reklamaci? vyrobce? nebud blazen

          0 0
    • Vilém  

      Zalezi kde je.Nekde jsem zahlidl ze u stredu.I mala prasklinka je videt pokud bys do trubky aplikoval trosku ridsiho oleje,on prostoupi prasklinou a je pekne videt.Taky existuji specialni pripravky ktere plni tutez funkci.

      0 0
      • JIRA  

        Jaké přípravky? Už to tady někdo psal ale nic konkrétního.

        0 0
        • Vilém  

          Nevim jak se to jmenuje,na byvalem pracovisti pouzivali takovou hodne ridkou cervenou vodicku,ktera prostoupila prasklinou a tak ji zvyraznila.Treba se ozve nejakej strojar ktery bude vedet vic.

          0 0
    • skipXC  

      Takže vem prach ze skříně, namatlej to na tu prasklinu a otři. Potom vem foťák, nastav si maximální zoom, aby jsi mohl být od praskliny co nejdále a vyfoť to s bleskem. Taky sem to takhle fotil, i když já měl tu prasklinu slušnou.

      Čaues Aleš

      0 0
    • Tomcat_1  

      Zkusil bych nejakou kontrastni latku – obcas pomuze i krida (cerna, cervena)a pak to jemne setrit. Prasklina by pak mela bejt o neco vyraznejsi a na makro bych se to nebal vyfotit…

      0 0
      • les  

        Stejnej problém sem před časem řešil v brněnským Rocky Bikes-podvodníci,re­klamaci naschvál protahovali,neboť se chystali zkrachovat-to já ani netušil…Rám jsem reklamoval nadvakrát,bylo mě řečeno,že je prasklina malá,né-li přímo žádná a mám jezdit dál,než se zvětší.Přitom při jízdě v rámu praštělo,že jsem měl strach na to sednout.Na konec mě to vzali v listopadu a happyend byl další rok v září.Takže celá sezona proběhla na zimním kostitřasu.Sezona je tu,než se naděje.Tedy jestli nechce kamoš dopadnout jako já,tak ať se nebojí na ně přitlačit.A to klidně i přes tu Č.O.I.

        0 0
    • vratan  

      ja som to nasvietil stolnou lampou a odfotil makrom. vyhoda bola ze vyrobca o tom praskani v tom mieste vedel, takze to nebolo treba velmi dokazovat. vid. obr.

      0 0
    • Smazaný účet  

      laický nápad – špinavej olej, dobře vzlíná, natáhne se do praskliny… otřít na povrchu, zkusit vyfotit.

      0 0
    • JIRA  

      A pak ještě (zatím zbytečná) otázka: „Mohou člověku dát v rámci reklamace barvu rámu, která se mu absolutně nelíbí a on ji musí přijmout? Nebo jak se tohle řeší? Jde o to, tohle kolo je decentní a byrevně sladěný ale teď dělají jen teamové barvy a to je jak papoušek.........a co pak s tím“

      0 0
      • MartinXC  

        Obávám se, že když dostaneš vyreklamovaný rám, bude v původní velikosti a to je vše. Zažil jsem, na barvu se ohled nebere. Pouze v případě, žes ji měl za příplatek (tzv. custom).

        0 0
        • Vilém  

          Pravda na barvu ne.Clovek muze byt na druhou stranu rad ze dostane aspon novy ram.Nekteri vyrobci to resi zavarenim ramu:(

          0 0
    • slou  

      No ja sem prasklinu objevil nahodou, ale vyfotit to šlo vcelku v pohodě. Jenom jsem si ověřoval jestli to není jen prasklý lak nebo něco podobného. To bylo pomocí hodně vzlínavého oleje jsem to namatla a potom zkoušel jestli to prošlo skrz. Možná nějaký uvolňovač zarezlých šroubů – ten by měl dobře vzlínat.

      Reklamačka vcelku v poho s tím, že kdybych vypustil prodejce a poslal to rovnou dovazci tak to bylo tak o 14 dní rychlejší.

      Ještě k té barvě z fotky je vidět jakou měl barvu origoš rám a jakou má teď to je ve fotkách kol. Ale líbí se mi obé :)

      0 0
    • VS  

      Jestli prasklinu vidíš, tak jde vyfotit. Samozřejmě ne z ruky na automat s bleskem. Tím získáš akorát bílý flek. Chce to pořádně osvětlit, stačí stolní lampa, foťák na stativ, režim manuál nebo priorita clony, co největší clonu a odpovídající čas. Vyjde asi trochu delší. Když má foťák režim makro nebo supermakro, tím líp. Nejlíp to jde zrcadlovkou s makroobjektivem nebo mezikroužky.

      0 0
    • Lance  

      tak jim to nakresli

      0 0
    • Rolei  

      Nějak si prasklinu co nejde vyfotit, ale je vidět nedovedu představit…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.