• Biker jak Pes

    Nazdar, v historii jsem už hledal a nenašel jsem nic co by mi poradilo, takže: právě jsem koupil novou silničku bez pedálů a teďkom potřebuji poradit jestli si mám koupit SPD (silniční) nebo LOOK. Nemám žádnou zkušenost s LOOKama ani silničníma SPD, takže vůbec nevím. Díky moc za odpovědi.

    0 0
    • moratii  

      Vzdycky jsem jezdil Look a byl jsem spokojenej…)takze ja doporucuju Look…)

      0 0
    • Siddha  

      dneska ma cenu uvazovat na silnici jen o trech systemech:

      Look Keo Classic asii 1600,– Time RXE asi 1600,– Shimano SPD-SL asi 1600,–

      tak si vyber, ale ja bych ty nejlevnejsi Shimana urcite nechtel, ty ostatni jsou i v techdle „zakladnich“ modelech celkem na stejno a mam k nim stejnej vztah, timy jsou snad takovy „zajimavejsi“ :) a looky zase rozsirenejsi.

      0 0
    • Vrci  

      Na silnici rozhodně ne SPD nebo SPD-R www.trinnity.cz/DetailPage.asp?… Asi bych se vyhnul i starým Lookům (nemají ve jméně Kéo, ale pouze číselné označení) a určitě starým Time pedálům (mají jména /velo,axion…/, současný time má RX?)

      Takže: www.trinnity.cz/DetailPage.asp?… www.trinnity.cz/DetailPage.asp?… www.trinnity.cz/DetailPage.asp?… www.trinnity.cz/DetailPage.asp?… www.trinnity.cz/DetailPage.asp?… www.trinnity.cz/DetailPage.asp?… www.trinnity.cz/DetailPage.asp?…

      PS tinnity jsem použil, protože nemaji odkazy přes půl stránky, jinde se možná daji sehnat levněji.

      0 0
    • black.horse  

      taky sem řešil tenhle problém a nakonec sem zvolil SPD-SL… Siddha má pravdu v těch třech doporučovaných systémech… já sem zvolil nakonec SPD-SL, údajně (dle toho co sem našel za info) mají asi nejmenší vzdálenost osa pedálu-noha…

      0 0
      • Vrci  

        Vzdálenost: time 13 mm, SPD-SL 14 mm, Kéo 15,7

        Něco je ve Velu 5/2005

        0 0
        • black.horse  

          aha, tak sem se seknul… sorry… každopádně až došetřím na tretry, tak napíšu jaký jsou:-D

          0 0
    • Ice-goofy  

      Jezdim Looky a naprosta spokojenost

      0 0
    • marhi  

      Taky jezdím Looky už nějaký pátek. Ta nová řada bych řekl že je už dost na úrovni. Naprosto bezúdžbová dokonce je to jediné co nikdy nemělo na kolečku závadu. Nová řada looků má už u všech pedálů delta kufry. Takže nevržou. Já jsem spokojen. A k SPD dost lidí si stěžovalo že tam tretra až zas tak nedrží a kvedlá. To tedy přesně nevím ale co vím je že oproti look jsou těžký jako prase.

      0 0
    • moratii  

      Jo,samo ze jsem myslel KEO…

      0 0
    • Haryk  

      Řeším podobný problém, ale bohužel i nedostatek peněz.Mýma favoritama jsou KEO.Než se smontuju na ně a na boty, budou už vyzkoušený, takže budu mít snažší rozhodování.

      0 0
    • Siddha  

      jo jinak ja mam klasicky starsi LOOKy, a naprosta spokojenost (kdyby je ale nekdo chtel tak za par korun (500) tak at se ozve, bych sel do tech Timu…)

      0 0
    • kusabi  

      ja jezdim SPD-SL Shimano R540 a v pohode…nevidim zadny kvedlani, nebo nejaky jiny problem, ktery by je snizoval oproti ostatnim… a pokud uz zminujete systemy, tak nezapomente na slehace!

      0 0
      • Vrci  

        Šlehače jsou v podstatě SPD, na silnici je to cesta špatným směrem. Nastupování a čistění nevyužiješ, opěrná plocha chybí.

        0 0
    • RADO77  

      Nechci zakládat novy thread, ale potřebuju poradit:

      váhám mezi těmito pedaly:

      www.kupkolo.cz/…uct_info.php?…

      nebo

      www.kupkolo.cz/…uct_info.php?…

      nebo

      www.kupkolo.cz/…uct_info.php?…

      co byste doporučili?

      Dík

      0 0
      • ota  

        mám kéo klasic a jsem moc spokojený.nevržou­,drží dobře.

        0 0
    • Luma  

      Jezdil jsem LOOKy-dobrý,teď jezdím SPD SL a jsem naprosto spokojený.na silnici SPD nebrat.Asi bych skusil LOOK KEO protože se mi libí

      0 0
    • RADO77  

      Jo a ještě jedny TME RXE

      www.trinnity.cz/DetailPage.asp?…

      0 0
    • jecnak  

      Sel bych do Time kvuli nejmensi vzdalenosti osa/noha, malyumu Qfaktoru a moznosti bocni vule. Navic mi prijde rozumny umisteni loziska u kliky.

      0 0
      • RADO77  

        Sorry za blbou otazku, co je to Qfaktor? Look ma navic oproti time seřizování předpětí pružiny. To nepotřebuju? U MTB pedalu to nastavuju dost často.

        0 0
      • RADO77  

        Dival jsem se na stranky LOOKu a maji tam zrovna nejakou svolavaci akci mimo jiné na RXE, ze tam maji nejakou chybu. To zrovna na me moc duveryhodne nepusobi. Takze Ultegra nebo Look.

        0 0
        • jecnak  

          Myslis asi Time ne Look. Jedna se o starsi model – nejaka serie – problem s loziskem. Stane se i vetsim vyrobcum – viz. treba Shimano. Zalezi spis jak se k tomu vyrobce postavi, podle me to naopak znaci serioznost znacky Time.

          0 0
    • maxtor  

      Pokud jsi biker jak pes, nechceš jezdit na silničce nějak výkonnostně a nechceš investovat moc peněz, tak si vystačíš i se silničními SPD (třeba těmi Shimano PDA-520) – mají široký rám na který dosedneš podrážkou MTB tretry, takže má noha větší stabilitu než kdybys měl klasické horské SPD pedály. Já jsem je taky vozil jako nouzovku a svou práci odvedly. Jinak ale určitě silniční systém – Look nebo SPD-SL (nejsou náhodou kompatibilní??)

      0 0
      • RADO77  

        Biker jak pes jsem byl spíše kdysi, teď to bude spíš asi kolega co založit tenhle thread. S těma PDA 520tkama máš naprostou pravdu. Přežil jsem s nima celou sezonu a původně jsem si myslel, že s nimi vystačím, ale nějak mě chytly i triatlony a najíždím čím dál tím víc kilometrů na silnici. Rozhodl jsem se, že si koupím echt silniční tretry a pedály. Právě nevím které......

        0 0
      • Pebe  

        ještě bych přidal, „pokud se chceš občas projít“ :-)

        0 0
      • Biker jak Pes  

        Biker jak Pes je jenom jeden … :D

        0 0
      • Luma  

        Kompatibilní nejsou/Look*SPD-SL/

        0 0
    • Beet  

      Mám novou silničku. Jelikož nemám silniční tretry, ale pouze tretry na horáka, tak jsem si tam nechal dát SPD. Úplně normální, žádné silniční.

      Teď se asi zeptám jako úplná lama, ale není úplně jasná výhoda mezi silničníma kuframa (např. Look) a SPD. Je to ve větší ploše pro přenos síly? Nebo ve větší pevnosti uchycení? Nebo je to jen marketing, abych měl dvoje boty? V čem spočívá ta výhoda???

      0 0
      • jecnak  

        Vetsi plocha = lepsi prenos sily, tretra drzi mnohem vic v pedalu a nekvedla se jako u spd, chodidlo je bliz u osy pedalu, noha byva bliz ke klice, nizsi vaha tretry.

        Doporucuju vyzkouset. Jestli budes jezdit silnici vic, sam k silnicnim tretram/pedalum dojdes.

        0 0
        • Luma  

          Souhlasím,akorát mam SPD-SL a k nim žluté kufry a ty mají myslím 3stupně stranový vykyv,pro mě jsou lepší kvůli kolena.Shimano i Look dělá dvoje kufry/jedny na pevno a druhé s vůli/.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Zdravím, začínám a pořídil jsem starší tretry DMT HYDRA na systém look a koupil pedály SPD- můžu to dát dohromady?? nebo raději ne?? Děkuji za odpovědi

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.