Přestříkání rámu-jaká barva?

71 nepřečtených
  • gobike

    Zdarec, si chci nechat striknout ram, pac ten muj je uz fuj, hnus.., ale sem ted premyslel jakou barvu… No tak libi se mi bila, ale furt nevim, cim bych to jeste doladil…, jestli nejaky nalepky… Jestli dovolite, tak zalozim takovou anketku, jaka barva by se vam na biku libila a jakej design byste zvolili, chci neco originalniho, ale nevim co. Dik za postrehy:-)

    0 0
    • gobike  

      libilo by se mi neco na tento zpusob.. www.bike-forum.cz/…se_biky.html?…

      0 0
      • Splinter  

        Mám bike na stříbrno… Barva ve spreji 500ml 150Kč..

        0 0
        • jaski  

          jako to chces rict ze ten ram je strikanej barvou ve spreji?

          0 0
          • Splinter  

            JO je.. Co se ti nezdá?:o)

            0 0
            • arcco  

              tak to by mě taky zajímalo.Stříkal jsem zimáka.Na surový rám jsem střikl základ pak barvu, samolepky a lak.Ale myslím, že jsem to měl ještě střiknout filerem, stačí to někde ťuknout a barva odpryskne až na kov.Alespoň mám poučení pro příště.

              0 0
              • Splinter  

                Jak říkám s tím oprýskáním není problém… Ani když ulítne od předního kola šutr na rám… Akorát když sem hodil hubu tak sem to pomlátil… Ale přestříknu a není nic poznat..

                0 0
            • Stancek  

              Jednou jsem strikal staryho horaka… obrousit starej lak, pak najemno vodnim smiglem, plnic ve spreji, zase jemne prebrousit a nakonec autoemail se spreji… Vysledek nic moc, je to meky a lehce se poskrabe, ale zase to stoji skoro nic a kazkej rok se to da zopaknout, ten nove nastrikanej lak by mel jit dolu celkem dobre.

              0 0
              • Vilém  

                No skoro nic… ja takhle opravoval lak a spolklo to vcetne zakladu asi 3 velky spraye.Jiny kolo jsem dal do praskove lakovny a stalo to 150,–:)Predtim jsem ho nechal opiskovat u nas ve fabrice za cigara.

                0 0
                • Stancek  

                  V lakovne za 150 ? Kde? Kamos si nechaval lakovat silnicku a vyslo ho to na 1500 … to bych mel potom drazsi lak nez to kolo co jsem strikal..... plnic jsem mel po oprave auta a dva sperje myslim tenkrat po 100 kackach…

                  0 0
                  • Vilém  

                    Delali mi to v Blansku, v arealu byvaleho Adastu.Za 2 dny bylo hotovo.Chtel jsem jen bilou na ram a cernou na vidlici.

                    0 0
                • rarášek1  

                  Základ je prášková barva na starém GIANTU a orginál nálepky pod vodu a vrchní krycí lak. Hrozná práce, více nedoporučuji.

                  0 0
                • rarášek1  

                  Základ je prášková barva na starém GIANTU a orginál nálepky pod vodu a vrchní krycí lak. Hrozná práce, více nedoporučuji.

                  0 0
                  • rarášek1  

                    A takto vypadá komaxit v metalíze + samolepky na plotru. Cena s opískováním, barvou a polepem do 800,– bez papíru.

                    0 0
                    • RodOlsson  

                      Můžeš mi napsat číslo nebo název té červené barvy. Dost by se mi líbila ne mém budoucím novém kole. Díky.

                      0 0
                  • rarášek1  

                    detail

                    0 0
                    • goofy  

                      Pokud chces strikat praskem 2 barvy, tak na prechody se musi taky dat nalepky (nejlepe pod lak), aby to nebylo takove smichane… Pokud to ovsem nebyl zamer…

                      0 0
                      • rarášek1  

                        U metalízy v prášku se prvně nanese stříbrný základ a pak transparentní barevný vrch. Problém je v tom, že se vypaluje jen jednou. Na nevypálený prášek nejde nic lepit. Kluci přechod „zametají“ štětcem. Pokud by se dělaly ostré přechody, nejde použít metalický efekt práškové barvy.

                        0 0
                        • goofy  

                          Ty nalepky se lepi az na popve vypalenou barvu. A na nich se pak dava bezbarvy lak, a vypali.

                          0 0
                          • rarášek1  

                            Bezbarvý lak se dává v autolakovně. V komaxitárně v peci všechno shoří. Když jsem dělal klukovi to zelené kolo, tak postup byl takový:

                            1. pískování a prášková barva – vypálení v peci
                            2. zdrsnění zeleným padem (něco jako drsná hubka na nádobí)
                            3. lepení vodních nálepek – lahůdka,. Vysušení a napnutí nálepky fénem na vlasy.
                            4. akrylový lak, vysušení v UV peci

                            Cena jak za nový rám – jenže tento má velikost 15,5" takže proto.

                            Když ale dělám normální rám, tak se pískuje, nanese barva a vypálí v peci. Nálepky vyřeže reklamní studio na plotru, rám se umyje lihem a nálepky se přilepí. Problém jsou tenké linky a různé krucánky. Většinou se po čase začnou odlepovat. Varování: dobře vybírat barvu, komaxit nejde opískovat!

                            0 0
                            • goofy  

                              Nechapu… nejdriv mi pises, ze se nedava lak, a pak pises, ze se nalepky prelakuji… Vim jak se to dela. Znamy dela v lakovne a mam to s nim probrane, a hodne sem si precet i predtim na webu. Vsechny prechody co se ted delaji, tak se pod lakem prekryji nalepkama at jsou hladke, a pokud je jinou barvou jenom kousek ramu, tak se radeji nalepi pod lak velkoplosna nalepka, nez to strikat…

                              0 0
                              • rarášek1  

                                Asi si nerozumíme. Rámy nechávám dělat práškovou barvou a na nevypálený prášek, nic nepřilepíš. Pokud chceš nalepit nálepky pod lak, musí se barva vypálit, nalepit nálepky a lakovat jiným lakem. Zkoušeli jsme práškovým lakem přestříkat nálepky, jak vodní (obtisky jak na modely), tak i z plotru na folii a výsledek byl, že nálepky změnily barvu a teplem se zkroutily. Proto zelené kolo dodělávala autolakovna s UV pecí.

                                0 0
                                • goofy  

                                  No to prave uz musi mit ta lakovna vychytane, ktery typ folie, a jakou barvu pouzit. Ale da se to resit az prelepenim po vypaleni laku, a kdyz se to dobre udela, tak to taky neni temer videt. Uz sme se snad domluvili… ;o)

                                  0 0
            • jaski  

              jeto takovy moc hezky na barvu ve spreji.to je al ram?

              0 0
              • Splinter  

                Jo je to hlinik… Je to stará Dema. Rám mi sedí.. Tak jezdím na něm…

                Takle vypadala dřív

                0 0
                • jaski  

                  fakt zajimavy.ja kdyz strikal ram sprejem tak na tom byly takovy hnusny tupky.pak sem to zkousel pistoli a nejakto nedrzelo tak mam akorat surovej hlinik:).ale uz se mi to nejak nelibi takse asi vrhnu na lak.

                  0 0
                  • Splinter  

                    Ta pixla vypadá takle… Rám je hrubší na dotek… Ale ťupky ee…

                    0 0
                    • jaski  

                      a to bude k sehnani asi jenom stribrna co?a 2 plechovky na to padly?na 4 vrstvy?a tam kde to pak prestrikas kdyz neco odprejskne tak to znat neni?

                      0 0
                      • Splinter  

                        Jo necelý… Tu druhou mám tak ze 3/5 ještě plnou.. Ne, „opravy“ taky nejsou vidět…

                        0 0
                        • jaski  

                          hmhm zajimavy.tak to asi taky zkusim.vypada to docela pekne.

                          0 0
                          • Splinter  

                            Pokud to pak vemeš ještě lakem tak nou problem… Já sem to ale nelakoval protože je pak problém s přestříkáváním…

                            0 0
        • Kol.ista  

          A jak si to strikal? Myslim tim postup. Jak si odstranil starou barvu, jakou si pouzil zakladovku a kolik vrstev si nanesl kazde barvy? A jak se ti povedlo to, ze tam nejsou videt jakekoliv kapky od stekani barvy atd. A co je to za barvu, ze se nesloupava? Dik

          0 0
          • Splinter  

            Stříkal jsem to tak, že rám visel pověšenej za hlavovou trubku na žebříku. Stará barva šla dolů jemným vodním smirkem. Základovka tam je v podobě zbytku staré barvy. Ta barva co tam je se používá na stříkání disků kol u aut. Je odolná vůči oděru. Dost rychle se vypařuje to rozpouštědlo, takže nestíká vůbec… Vrstev bude tak 3–4. Spotřeboval jsem na to necelý dvě plechovky barvy. Jeden den práce. Investice (barva,smirek,voda) max cca 400,–

            Jinak je tam 3/4 roku. Jezdil jsem doteďka a drží bez problému. Když někde spadnu a odřu to, tak udělám tsss a je zas nový:o)

            ufff

            0 0
            • Kol.ista  

              A jeste ta nalepka, co tam je, ta je jen tak na barve, a nebo je to cely jeste strikli nejakym lakem?

              0 0
              • Splinter  

                Je jen tak na barvě a taky drží jak přibitá.. Ale vidlicu sem přelakoval… Zjemní se to jakoby:)

                0 0
              • Splinter  

                Jo sem tou barvou vzal aji starej převodník.. Takle to vypadá:o)

                0 0
      • kandik psi zub  

        no tak to udelej jak chces a je to bila je dobra , mel jsem ji taky, a budu ji davat zpatky az bude cas, vcetne vidlice

        0 0
    • Páník  

      tak v bilym se mi moc libi toto: www.tunerflame.wz.cz/…%20tuner.jpg

      0 0
    • Veeteck  

      Trochu se pridam s otazkou… Nezkousel jste nekdo ram elexovat? Jak to drzi? Usetrilo by se docela dost vahy oproti praskovymu laku, docela bych to prubnul.

      0 0
      • juli  

        To je podle mne nejlepsi povrchovka na ramu. Tvrda a nesloupnutelna, protoze je to vlastne v materialu ramu (umela oxidace). Ma to ovsem par uskali. Predne ram mesmi obsahovat zadne zelezne dily (matice pro kosik na piti…), kvalitni ocisteni pred eloxem (to ovsem slusna firma umi), pokud jsou na ramu nejake nerovnosti, tak jsou po eloxu dost videt, malo kde maji dostatecne velke vany, aby se do nich vesel cely ram, je potreba zatesnit povrch po eloxu (zase to vetsinou firmy umi). Vychazi me to na 400–600,– za ram v barevnem eloxu. Podle nalady v galvanovne. Teda kdyz to delaji bez papiru :)

        0 0
      • Tomcat_1  

        Elox drzi jako bejk. Je to vysledek chemicky reakce, pri ktery se naoxiduje vrstvicka hliniku na povrchu, v lazni 25%H2SO4, a navic na to potrebujes elektrody – doma jsem to zkousel nabijeckou autobaterie. Jako slo to u malejch veci, na ram bych si netrouf – nemam tak velkou nadoby, navic by asi byl problem regulovat teplotu. Jeste me napadlo, jestli chces vedet co to vydrzi, zeptej se nejakyho hororlezce, at ti ukaze nejakou barevnou karabinu treba po roce uzivani.

        0 0
    • Tomcat_1  

      Bila je pekna, pouzil bych cerveny samolepky, ale jen kontury, takovy ty tenky linky…driv neco podobnyho delal Author. Moooc pekne udelany bily kolecko ma Elwing.

      0 0
      • gobike  

        Mno tak ty cerveny samolepky se li prave libi, jak jsou treba na tom Chlili biku, co je nahore… Budu jeste premyslet.

        0 0
      • lubomir  

        Bílá je moc pěkná ,taky jsem o ní uvažéval , jenom mám strach , že veškeré škrábance se budou zanášet špínou a na bílé hodně vidět . A to nemluvím o zadní stavbě kolem řetězu . Zajímala by mě zkušenost někoho kdo už s bílou odjel aspoň jednu sezónu ?

        0 0
        • Splinter  

          NO s bílou ne ale se stříbrnou sezónu mám.. A prostě pohoda… Všichni mě tvrdili jak se to bude špinit,oprýskávat.. Ale zatím nou proublem…

          0 0
        • rhuman  

          tak si trubku kolem retezu obal bilou elektrikaskou paskou, tak to mam ja …

          0 0
        • OCG  

          Mám bílýho Authora Versus a škrábance se nezanáší. Teda to je moje zkušenost. Jezdím na něm od 2003 a bílou bych neměnil. Zadní stavba pod řetězem se něčím obalí (mám nam neopren, ale výborná je stará duše) a řetěz nemá šanci.

          0 0
    • gobike  

      Jop a jeste mam takovej dotazek, jak se cenove pohybuje vyroba samolepek na zakazku? Stacilo by jen par…

      0 0
    • goofy  

      Ja si budu taky davat davat v nejblizsi dobe strikat ram. Barva bude RAL 3005, a samolepky budou za posle barvy vidle. Pokud budu mit novou Z1, tak budou stejne barvy, cili sede a budou to jenom jakoby okraje pisma (proste uvnitr budou pruhledne)… Priblizny vzornik je tady: www.praskova-lakovna.cz/vzornik.html To jenom tak pro inspraci.

      P.S.: kdyby si sehnal nejake blizsi info o samolepkach tak napis. Ja se zatim psal jenom v jednom podniku, a tam mi rikali 58kc za jedno barevne rozmeru 30×10cm… Akorat sem se nezeptal v jakem to cheji rozmeru… :o)

      0 0
    • senožrout  

      Bílá ti zažloutne. Měl jsem jí na zadní stavbě. Bílou už bych nechtěl…

      0 0
      • gobike  

        Hmm, tak tos me moc nepotesil… Ale myslim ze zalezi na kvalite barvy, neni barva jako barva… To chci delat bilou, kterou nechava otec v praci machat vrtulniky.. Pouzivaji to uz dlouho a vrtulnik po cca.5 letech je jako novy, zadny zloutnuti, ci zelenani:-), ted delali novej typ tou stejnou barvou(ale novejsi:-)), protoze je fakt dost trvanliva a trochu tam jeste maj, tak toho vyuziju, a necham ti zkraslit bika.. Fakt zalezi na kvalite barvy.

        0 0
        • goofy  

          Ze sem tak smely, a co to je za barvu, kterou to strikaji? Komaxit? Nebo to je neco jineho? Komaxit tipuju ze asi ne, bo to by se pak tezko ten vrtulnik vypaloval… ;o)

          0 0
        • Vojtas  

          hehe, tak ty se tady ptáš jakou barvou to máš udělat a pak z tebe vypadně že to bude barvou na vrtulníky :D Tak to bude lesk jako blesk ;)

          0 0
          • gobike  

            No to se uvidi:-)

            0 0
            • Vojtas  

              A vyplati se vubec něco s timhle rámem dělat ? To asi neni v takovym stavu jako ten muj, jinač bys to asi nedělal co ;)

              0 0
              • gobike  

                No vis, on je uz celkem dost obouchanej a nez sezenu finance na novej, tak zatim za maly peniz zkraslim tento a navic mam k tomuhle ramu trochu citovy vztah:-)

                0 0
                • Vojtas  

                  aha, to ja sem postoupil do dalšího levelu a rám mám hooodně obouchanej. Nova barva by to asi nezpravila a tykovat bohužel neumim ;)

                  0 0
                  • Vojtas  

                    tykovat = kytovat :D ( kdo vi jestli to tak vubec pise ;) )

                    0 0
                    • gobike  

                      Chyby neres, jsme prece jen ubozi lide… Ty neco planujes s tvoji Meridou? Ja mam ted v planu vidlu a potom ram, ale nevim, kde na to sezenu finance:-/ Vypada to, ze ale zustanu u tak porad znechucovane Meridy nekterymi uzivateli bike-fora, nebo se mi libi i Superior s karbonovou zadni stavbou, ale do koupi ramu je jeste daleko, tak nac to resit, ze?:-)

                      0 0
                      • Vojtas  

                        No teďka mam v plánu jako větší investici rám a po prázkách vidli, a asi buď zas Meridu :( nebo se mi taky líbí ten Superior. Ale karbon nechci, akorat že se mi to zdá jako děsný špejle, nějako moc sem to zatím nestudoval ale celkem se mi ten rám líbí. Taková taky nostalgie protože Superior bylo moje prvni „pořádný“ kolo ;)

                        0 0
                        • gobike  

                          Jakej ram od Superiora bys bral? Mne se ten s karbonem libi, ale nevim, jestli sezenu dost prachu, chjo:-(

                          0 0
                          • Vojtas  

                            tenhle nevypadá špatně : kupkolo.cz/pro­duct_info.php?cPat­h=64&products_id=1295 a v šedej kdyby byl tak by se mi líbil víc, ale pak bych musel udělat něco s vidlicí aby se s tím dalo vubec jezdit protoze na koupi obojího zároveň bych si musel počkat

                            0 0
                            • OCG  

                              mam na prodej 20" merida Matts Special Edition Disc :o) pul roku jetej, cerno-stribrnej…

                              0 0
                              • Vojtas  

                                novej rám chci koupit protože mi už je starej malej, teda mi mo to že už je morálně zastaralej ( no von už je spíš uplně zastaralej ), ale dík ;)

                                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.