• Daník

    Už to tady bylo 100×, koukal jsem do historie, ale zajímají mě aktuální zkušenosti uživatelů, kterých určitě přibývá. Chtěl bych si do nové sezóny udělat radost (snad Easton, FSA, Ritchey, DEDA apod) a ptám se hlavně na 3 věci: 1)odolnost/pras­kání – setkali jste se s konkrétním případem (značka?) 2)zajíždění do rámu 3)subjektivní pocit utlumení nárazů (je-není rozdíl oproti Alu)

    0 0
    • omar  

      ja bych to na hardtaila nedaval, ten ma bejt pekne tvrdej, vepredu zdvih max.60mm vzadu nic a SLR sedlo :-)) ,

      0 0
    • Mamutt  
      1. viděl jsem jednu zlomenou, myslím že to byl Tomík – praskla kvůli přetažené objímce (bylo vidět, o co se to střihlo)
      2. zajíždí to snad všechno. Pokapej ji případně malinko sekunďákem, nech zaschnout s lehce to zbrus smirkem. Jen si ji do rámu úplně nepřilep :o)
      3. nikdy jsem rozdíl nepoznal. Je ale pravda, že na HT jsem míval sedlovku dost krátkou a silnější průměr, s delší tenkou by možná nějaký rozdíl cítit byl.
      0 0
    • lubos  

      ja bych se vyhnul sedlovkam, ktere jsou udelane s karbonove trubky na kterem je nasunutej hlinikovej zamek. On se casem z te trubky myslim vyvakla. Alespon jednu takovou mam, kde je videt, ze uz neni uplne v rovine. Navic takove sedlovky ani nejsou lehci nez klasicke.

      0 0
      • bolekkrutor  

        nějak mi nejde do hlavy to zajíždění karbonové sedlovky do rámu,já to mám sice naopak=alu sedlovka do karbonového rámu,a nikdy žádný problém…a to je to navíc na sjezďáku,kdy není nouze o tvrdý dopady na sedlo…

        0 0
        • lubos  

          ja myslim, ze by s tim nemal byt problem, ale zatim nemuzu potvrdit ani vyvratit v mem pripade.

          0 0
          • Extremist  

            Porad lepsi kdyz zajizdi, nez aby zarostla. 2 dny jsem ji pak dostaval ze sveho RB-cka! :-)

            0 0
            • JSt  

              a jaks ji nakonec dostal ven? me se to stalo s alu sedlovkou v crmo ramu. prolival sem to snad vsim od brzdove kapaliny po kofolu a nic. to sem tim cloumal francouzakem nadstavenym trubkou.

              0 0
              • Jarda  

                Sedlovku do sveraku a tocit ramem. Tak se to povedlo mne.

                0 0
              • Extremist  

                Me nakonec pomohl velky francouzak, kterym jsem srust urval. Kdysi mi sedlovka zarostla i na zeleznem ramu, Na tu jsem musel pouzit obrovsky hasak. Pri jeho pouziti jsem vsak sedlovku ukroutil. Nakonec jsem to vyresil tim, ze jsem ten zbytek velkym kladivem namlatil dovnitr.

                0 0
              • Vilém  

                Pokud nepomuzou popisovane metody,tak resenim je uriznout ji,nechat neco navic,aby byla zaco chytnout a potom zevnitr rozriznout platkem do pilky.Je to porod ale vyndas ji ven.

                0 0
                • Daník  

                  Takže jak ji dostat po prasknutí z rámu bych už věděl, jak ji dostat ze zadku je spíš pro chirurgy a teď ještě ty moje otázky…:-)

                  0 0
                • bolekkrutor  

                  tak takhle ,s tim rozriznutim jsme to kdysi na krame jednomu zakakznikovi taky resily,bohuzel to nezabralo…nas­toupila metoda „B“,ten vycnivajici kus se provrtal,šup tam s oskou do predniho kola,zachytit to na tažny lano a hura s tim pred kram,jeden konec kolem poulicni lampy,druhej za sade-lampa mela na vrchu vykyv asi 1,5m,ale sedlovka se ani nehla…nakonec si koupil novej ram

                  0 0
                  • djano  

                    Mne sa zlomila zarastena sedlovka v ocelovom rame, nebolu ju za co upnut, kladivo nepomahalo. Ten kus v rame sme po dlzke tiez rozrezali-na 4 kusy, pouzili stary skrutkovac ako majzlik a islo to.

                    0 0
                  • Extremist  

                    To jsem nepochopil. Tuto metodu jeste neznam. Kazdopadne si myslim, ze pokud nebovolila sedlovka v ramu, musela povolit ana sama. Z vlasni zkusenosti vim, ze v krutu moc pena neni.

                    0 0
      • Vilém  

        ano zamky se nekdy rozlepuji,jistota je sedlovka z jednoho kusu karbonu.S tou vahou existuji i vyjimky.Jezdim na prvni verzi Pells sedlovky,ktera byla dost kritizovana,vazim pres 80kg,sedlova trubka ma 68°.Sedlovka drzi a vazi pri delce 370mm 214g.

        0 0
    • MartinXC  

      U sedlovky je pro funkci důležité vysunutí (co nejvíc) a průměr (rozumě malý), pak teprv materiál. Třeba sedlovka 31,6 vysunutá 15cm z karbonu je nesmysl. Na biku mám Alu Thomson rovnou a rozdíl proti jiným vnímám v jednoduchosti nastavení a pak morálně. Nejvíc komfortu udělá široká a podhuštěná zadní guma, pak titanové ližiny sedla, pak výplet a nakéonec sedlovka… Na silnici mám karbonový Pells a nejvíc komfortu udělají ližiny a výplet kola. Sedlovka nezajíždí i když na můj vkus je v objímce docela dost utažená (tak 8Nm).

      0 0
    • Ice-goofy  

      Omlouvam svou neznalost co jsou to ty liziny?

      0 0
      • Glum  

        Ližiny (ano, správně s měkkým i) jsou ten kovový bazmek, co je součástí sedla (sedlo se za ně upevňuje do zámku sedlovky). Plebs vozí ližiny CrMo, vyšší sorta jsou titanové (poznají se podle jemných valérů šedi, či nenápadné značky Ti).

        0 0
      • pegal  

        cast sedla kterou drzi sedlovka ..

        0 0
      • MartinXC  

        Ližiny jsou ty kousky sedla, za které je přimontováno sedlo na sedlovku. Zpravidla 2 tvarované tyčky/trubičky pod korpusem sedla.

        Korpus je ta čás ta které se sedí, zpravidla čalouněná.

        Čalounění je povrchová vrstva korpusu sedla změkčující dotek e sedlem.

        OK ?

        0 0
    • Glum  
      1. prasklou jsem viděl (značku nevím), ale praskla na místě, které bylo předtím po pádu dost brutálně naražené. Nepraskla tak, že by ulítla, spíše se nahnula…
      2. nezajíždí (možná jí ale až dost utahuju)
      3. rozdíl nepozoruju, je to sice pohodlný, ale že by hliníková fungovala zásadně jinak…
      0 0
    • ddd - andy  
      1. nevidel – mam 3sezony v zavodnim nasazeni XC + maratony odzkousenyho Pellse.

      2)nezajizdi 3)je

      0 0
    • Ice-goofy  

      dikes ted uz to vim :)

      0 0
      • pupkáč  

        Měl jsem Pells CR 1 a moc jsem ji utáhl, takže praskla. Utahoval jsem ji, protože zajížděla… Teď mám Eleven a nezajíždí. Rozdíl v pohodlí byl poznat už na tom Pellsu.

        0 0
      • rarášek1  

        Pell´s CR2 + objímka C-06. Nezajíždí. Občas mám jen pocit že mám prázné zadní kolo.

        0 0
    • kolda  

      já bych se připojil k dotazu.

      stavím nový bajk na HT rámu, takže uvažuju o karb. sedlovce z důvodu pohodlí. rozměr sedl. do rámu je 31,6, v obchodě (Bikecentrum Kořínek) mi radili koupit menší průměr a doladit to redukcí. Nebude to zdroj problémů?

      0 0
      • rock  

        U nového kola a nové sedlovky se mi redukce zkrátka nelíbí.

        0 0
      • lubos  

        Redukci bych ja moc nechtel. Navic .. 31.6 je sehnatelny rozmer, Pells, Eleven jsou ty levnejsi, pak treba FSA z tech drazsich.

        0 0
        • kolda  

          jasne ze to je sehnatelny rozmer. ale ma smysl davat karb. sedlovku 31,6? navic nejsem zadny cahoun, takze ji nebudu mit extr. vytazenou. chtel jsem ji kvuli pruzeni. 31,6 bych koupil hlinik.

          0 0
          • lubos  

            imho daleko vic ti prispeje k pruzeni mekci karbonove sedlo kuprikladu pells, nez takhle sedlovka. Ale jinak ano, 27.2 sedlovka z karbonu s redukci by snad neco pruzit mohla, ale … fuj :)

            0 0
          • MartinXC  

            Pokud ji budeš mít vysunutou méně než do první třetiny délky, tak funkční rozdíl mezi tlustou a tenkou+redukce nepoznáš.

            0 0
          • rock  

            Podle testu Vela nehrál průměr karbonové sedlovky skoro žádný vliv v průhybu. Bylo to v řádech menší ovlivnění, než udělá délka vysunuté části … Pokud ji chceš pružící, tak stejně největší roli hraje uchycení zámku – je-li karbonová hokejka – a délka vysunutí.

            0 0
      • Vilém  

        Esteticky sice nic moc,ale melo by to vic pruzit.Teda za predpokladu srovnani stejnych sedlovek,ktere se lisi jen prumerem.

        0 0
      • lith  

        Zdar,co stavíš za bika??Jsi měl Meridu LRS ne??Jezdil jsi na ní dobře:o)

        0 0
    • clieent  

      Mám Pells CR2 27,2mm v délce 350mm a vážím 95kg. 1.Nejdřív jsem měl bobky a nadlehčoval jsem se,ale pak jsem se otrkal.Sedím na ní plnou vahou a zatím pohoda.Stejný sedlovky maj ještě dva drni a taky v pohodě. 2.Do rámu nezajíždí nikomu. 3.Když to srovnám s alu,tak je to parada.Ta na hrbolech doslova trhala pupek.Ten rozdíl je dost znát.Alu už bych si nekoupil ani zadara.Takže jdi do karbonu bez obav.Ja dal loni za tuhle sedlovku 1050kč.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.