• mar_tin1

    tinku, ty jsi jezdil mx comp i splice. ktera byle podle tebe lepsi? chtel bych vidli pro pritulku, premyslim, jestli ji koupit splice, nebo mx compku, nebo ji dat moji mx comp 04 a sobe vzit 06… diky za nazor…

    0 0
    • TinkTink  

      Ja te moji dal Marathonku skudlile :))))))))))

      Pokud je Tva pritulka do 60kg, tak bych ji dal Splice s mekkou pruzinou a mazanim olejem…kdyby vazila vic, tak taky :)

      0 0
      • mar_tin1  

        na 500 km rocne marathonku neuzivi… tu splice jsem chctel super rtwd, ta je vazelinova. olejova primo neni, ne? a jak bys porovnal ty dve (mx comp vs splice)?

        0 0
        • TinkTink  

          MX Comp – dobra vidle, akorat na 06 bych rekl, ze pomerne zastarala …zije z historie…nerekl bych, ze je to dobra vidle pro zenskou…teda jinak – ja vim ze neni :o)))…

          Splice – novy design, osvedceny vnitrnosti…to mazani olejem si muzes udelat sam a za hodinku nemas co delat…s pruzinou je citlivejsi a dost velky poznani..na pohodovy jezdeni bych rekl ze better…

          Moja najezdi 1000km…takze aby to mela o fous jiny, tak dostane i A-Zone :o)

          Proste bych to moc neresil a vzal ji Splice a nebo do MX Compa vrazil do pravy nohy pruzinu…mas na vyber :)…ani s jednim timto resenim moc neprohloupis…vzducho­vyho MX Compa ji nedavej, maximalne se vzduchovou asistenci :)

          0 0
          • goofy  

            Mam na tebe dotaz… Shlo by predelat na olej i Axela? Myslim, ze teoreticky by to melo jit. mam na mysli Axela Super RTWD od kamoshe. Ma tam vazelinu, ale kdyby to bylo mazane olejem, tak by se funkce hodne zlepshila. Staci tam taky dole jenom dva O-krouzky na ty shrouby a proste tam nalit olej? Nebude to tahat nahore pres stiraky ven? Ja tu vidlu eshte nemel rozebranou, bo neni moje, tak si nejsem jisty, jestli by to shlo… ;o)

            0 0
            • TinkTink  

              Mam lepsi napad..udelej to a pak napis :)

              0 0
              • goofy  

                Kdyby to byla moje vidle, tak klidne, ale nechci to nejak zkonit… :o) Hlavne moc nevim, jak vypada ten shroub kolem shtelovani ulumu.

                0 0
                • TinkTink  

                  Stahni si manual…ja to teda neutesnoval jak jsi psal, ale takhle to snad pude taky :)…v tom manualu to mas vsechno vyfoceny…

                  0 0
                  • goofy  

                    Aha az ted sem konecne nashel Servisni manual… Jdu ho procist… :o)

                    0 0
                    • TinkTink  

                      Kdyz nevis co by, podivej se do manualu :o)))

                      0 0
                      • goofy  

                        No ja sem predtim vzdycky nashel jen ten uzivatelsky, a ted se divam, ze pod nim je Service Guide :o)

                        0 0
                  • goofy  

                    tak sem si to prostudaval a streva vypadaji stejne jak u Splice, teda zalezi kereho Splice… jak si to teda utesnoval? Sem s tim :o)

                    0 0
                  • Maynard  

                    hoj!!!no ta vidla co o ni mluvi goofy je moje a ja nemam s takovyma "opravama " moc zkusenosti tak kdybas pls napsal jak si to utesnil byl bych ti moc vdecny:).....on mi uz to goofy pak nejak pomuze ošéfovat aby to fachcilo.....dix:)!!

                    0 0
                • McBlacky  

                  podle mě to nijak zvlášť utěsnovat nemusíš, nejhorší co bude že to bude zlehka tahat ven olej, ale to dělaj foxy už z fabriky :)

                  0 0
                  • Pekáček  

                    Viděl jsem Axela co mu snad rupla patrona, přestal zamykat i tlumit a vrchem dost silně tekl olej, tak nevím s tím těsněním.

                    0 0
                    • McBlacky  

                      já nevím, když to nemá tahat moc bordel tak to musí i držet opačně, my zkoušeli jen pár SR vidlí a RST a sákly přijatelně, dan za lepší chod. Ale jestli jsou nasadit gufera ze scareba tak bych se toho nebál vůbec

                      0 0
                      • Pekáček  

                        Pokusím se předělat svého starého Suntoura na olej, tak pak (až se mi bude chtít si s tím hrát) napíšu jak to dopadlo ;-) Možná by se tam dal dát nějaký filc (molitan) mezi stírák a horní pouzdro? (u SR)

                        0 0
                        • McBlacky  

                          jsem tam dával takovou jakoby tvrdopolystyrénovou izolaci byly to přímo kroužky, někde jsem to doma našel. Problém ale je v nože kde není patrona ale jen pružina +elastomer musíš dát dost oleje protože leze dovnitř, dole to není utěsněný. Na imbusech to dole nesákne…

                          0 0
                          • Pekáček  

                            Není to izolace co se dává na plastový potrubí? Taková měkčí pěna, šedá.

                            0 0
                            • McBlacky  

                              něco podobnýho, tohle je bílý ale matroš bych řekl že stejnej jen hustší, ale tohohle bych se taky nebál

                              0 0
                      • JSt  

                        na to rst bych se rad zeptal. mam na zimakovi gilu tl (elastomer pero) „funguje“ akorat doma v teple. cos daval za stiraky? cim jsi utesnil bimbusy dole? jaky jsi do toho nalil olej? omlouvam se za mnozstvi otazek O:o), ale nechci vymyslet vymyslene…

                        0 0
                        • McBlacky  

                          takže pokud to teče tak na imbus teflonovou pásku (každý železářství má) stíráky origoš tečou, ale zase ne taková tragedie, pokud dáš rozumně oleje. určitě se daj sehnat i lepší, ale na takhle levný vidle proč. Jestli máš kotouče tak to asi jo, aby ti olej nezaprasil kotouč. náplň nevím, cokoli co v nízký teplotě netuhne.

                          0 0
                          • JSt  

                            dik. kotouc nemam, ale stejne dam stiraky novy. ty stavajici sou uz takovy bolavy

                            0 0
            • náčelník  

              Někdo tady před časem psal, že u Axela jen vyměnil stíráky za ty od Skareba. Ty O-kroužky by asi měly stačit.

              0 0
          • mar_tin1  

            tak diky za info, uvidim co a jak, volal jsem do progressu, pruziny nejsou, jen stredni a tvrde… takze jeste chvili pockam…

            0 0
      • RomanH  

        Kolik ta Tvoje vazi a jaky jsi ji dal do marathonky pruziny ?

        0 0
        • TinkTink  

          Vazi cca 55kg a pruzinu ji akorat z pravy nohy vyhodim – bude stacit ta na ETE a air assist :o)…pokud ne, tak to teprv pak zacnu resit :)…ted resim jaky tlumic ji mam dat :o)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.