• Vilém

    Nezkousel jste nekdo vylisovat nohy z korunky Bombra rok cca 00–02 ?Zajimalo by me jestli je tam maji lepeny nebo jen lisovany.Potreboval bych je dostat ven.

    0 0
    • senožrout  

      Tak to celý podélně rozřízni a uvidíš… :-). Nébo se zeptej tého Bartoníčka.

      0 0
    • bolekkrutor  

      je to lisovaný,ale pozor lisuje to mašina,která hodí kluzáky do dusíkové lázně,a korunka je naopak rozehřátá elektrikou jako odpor-myslím že rozlisovat je unreal…

      0 0
      • Quake 9.0  

        Jestli je to tak jak říkáš, tak by to vylisovat mohlo jít. Teda pokud samozřejmě nebudou potřeba moc velké síly. Zpět ale už ne. Ono to teda zpět pujde, ale bude to krajně nebezpečný. Jakákoliv opatrnost na kvalitu vylisování nebude mít ve výsledku vliv.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Nevim proc by to nemelo jit zase zpet. Vymena vnitrnich nohou je pokud vim v nabidce servisu.

          0 0
          • Quake 9.0  

            Jo, ale i s korunkou a krkem.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Nejen. Btw. proč myslis, ze by to nemelo jit?

              0 0
              • Quake 9.0  

                Protože jestli se to lisuje tak, jak je výše uvedené, tak při návrzích platí značně rozdílné podmínky a nebude zaručena bezpečnost spoje a kvalita souběžnosti nohou. Takže stejně ty nohy po čase vydře, protože se to bude křížit. Víc bych se stejně bál toho, že mu nohy budou vylejzat ven. U krku vidlice je to trochu jiné. Tam je osazení o které se krk zarazí a tak to nemusí mít na bezpečnost vliv. Pokud se to ovšem neprotočí. Lisované spoje jsou prostě náchylné na jakoukoliv další manipulaci. Především ty lisované „za tepla“. Třeba ale bude mít štěstí…

                0 0
    • CZiko  

      co nejde silou, jde ještě větší silou, takže udělej návštěvu pneumatického kladiva:-D

      0 0
      • bolekkrutor  

        ještě mě napadá,že to můžeš opatrně rozříznout,abys nepoškodil kluzáky,a koupit samostatnou brejli,ale tu starší co má stahování na šrouby-rozteč je stejná-cena tuším nějakých 1,500 včetně sloupku

        0 0
        • Vilém  

          Toto reseni me taky napadlo,ale prichazelo by v uvahu pokud bych nekde sehnal starsi sroubovanou korunku.Ty nohy bych moh pod korunkou uriznout a udelat novej zavit,potrebuju totiz zkratit vnitrni nohy.

          0 0
          • McBlacky  

            zkrátit vnitřní nohy, proboha proč?

            0 0
            • Vilém  

              Protoze potrebuju pouzit nohy z EXR do Z1 z roku 01.Ta Z1 ma asi o 5cm kratsi nohy a original nemuzu sehnat(bartonicek ma ale ta cena)

              0 0
              • McBlacky  

                tak já osobně bych se na to vysral a že jsem docela bastlil, prodal EXRko a koupil origoš. Podle mě zprasíš dvě vidle a výsledek bude životu nebezpečné cosi… ale třeba mě překvapíš a dopadne to dobře :)

                0 0
          • MartinXC  

            Říznout vnitří nohy bez toho, že bys je trochu zdeformoval se ti s běžným (mechanickým) nářadím nepodaří. Laser ?

            0 0
            • Pá-dlista1  

              To bych se skoro hadal. Podle me je nezdeformujes ani rucne pilkou na zelezo…, ale nerikam, ze se nemyslim, ze to je pitomost a rozhodne bych do toho nesel.

              0 0
            • Vilém  

              Tak toho bych se vubec nebal,chytl bych to za krk,nebo korunku.Horsi jak je dostat nazpet,tam by na lisovani musel byt vyroben narazeci trn,ktery by se nachladil spolecne s kluzakem.Asi vsak pujdu opacnou cestou a necham to odspodu odvrtat na horizontalni freze a nasledne zkratim.

              0 0
    • Tatinek  

      Zkus to z druhyho konca :) To zkracování.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.