• Boris

    Mám problém s vrzáním a lupkáním v klikách. Octalink osa a kliky tuším r02. Zkoušel jsem vazelínu a nepomohlo to. Dotahl jsem šrouby na převodníkách a taky nic. Setkal se s tím někdo?

    0 0
    • Žanek  

      Setkal, na kamarádových klikách LX octalink. Pomohlo stažení klik a vyčištění tisícihranu a drážky v klice

      0 0
    • ondra  

      může to bejt sředem.ja sem měl najeto 1000km a praskal taky po vymene to bylo OK.asi zmetkovej kousek..:((jinak to procisteni taky pomuze..ale to uz se delal..

      0 0
    • lubos  

      Ja mel dva problemy, kdy mi to pri slapani vrzalo nebo pukotalo. Ten prvni (po vymene stredu – nepomohlo) bylo kvuli nedotazene skrutce na pedalu. Dotazeni pomohlo, ale po par desitkach km znovu. Pozdeji jsem to dotahnul na krev ale uz mezitim jsem vymenil pedale. Druhej problem (myslel jsem, ze vrzou kliky, pak stred, pak prevodniky, pak kloub zadni stavby) bylo to, ze mi vrze zadni rychloupinak :)

      0 0
    • tk  

      me tohle delali na silnici prevodniky. sundal jsem je ocistil je i kliku a byl klid.

      0 0
    • Martin  

      vyhrabu mrtvolku :D

      asi mi brzo praskne ******… můj sup, kliky XT 2012, děsně to vrže.

      při šlapání, v sedle i ze sedla, se ozývá pravidelné povrzávání. vrže to i když šlapu jenom jemně, malou silou.

      misky jsem vyndal, závity vyčistil a namazal a znova všechno smontoval a dotáhl

      dělá to na všech třech pilách.

      měl jsem i sundanou patku šaltru, taky jsem ten spoj s rámem vyčistil a máznul vazelínou.

      když nešlapu, tak to nevrže. ani ve sjezdu. takže si myslím, že rám načatý nebude, to by podle mého vrzal i na nerovnostech

      co ještě udělat, zkontrolovat, rozebrat, namazat?

      díky.

      0 0
      • felix.org  

        Ložiska to můžou být. Mně dělaly kliky něco podobnýho, taky jsem všechno vyčistil, promazal a vrzalo to dál. Tak jsem vyloupl ty plastový krytky ložisek, nacpal tam vazelínu a je klid.

        0 0
        • Martin  

          už se to tu řešilo xkrát, ale jak na vyndání těch plastových krytek?

          0 0
          • felix.org  

            Prasácky jsem malinkej plochej šroubovák strčil pod krytku a ona vyskočila skoro sama. Až jsem se divil :-)

            0 0
            • Martin  

              zkusím, díky moc

              0 0
            • Martin  

              tak jsem zvědav, vyloupl jsem ty plasty, narval všude, kam jsem se dostal, vazelínu. jestli to zas bude vrzat, tak se zblázním a bude klid :D

              0 0
              • jIrI___  

                Až to začne novu vrzat, vyměň ložiska nebo celé misky.

                0 0
                • Martin  

                  kdyby ty ložiska měly aspon něco najeto, ale já ty kliky mám asi měsíc :(

                  0 0
      • Martin  

        asi mě fakt mrdne. i po promazání vnitřku misek s ložisky, respektive poté, co jsem prostor pod krytkami narval vazelínou, mi sup vrže dál.

        kura, co s tím krámem je????

        0 0
        • jecnak  

          Je prasklej ;-). Zkus zavity na pedalech, dotahnout srouby prevodniku, mrkni i na sedlo a sedlovku. Pokud nepomuze, tak strikni lisovany spoj mezi pavoukem a kliknou. Pokud vrzani prestane jsou kliky na vymenu.

          0 0
          • Martin  

            spoj sedlo sedlovka zkusím, ale jelikož to dělá i ze sedla, tak tomu nedávám moc šanci :)

            šrouby na převodníku budou oříšek, nemám tak velký torx… ach jo, krám blbý :(

            0 0
            • Rolei  

              Mne to na supu obcas dela nepochopitelne uvolnenej RU na zadnim kole, utahnu ho poradne a je to…

              0 0
              • Richi  

                Já ho mám po nějakém pádu i kapku bouchlej a to je panečku vrzání.

                Pomůže na chvíli jen povolit a utáhnout.

                0 0
              • v POHODÌ klokan  

                Taky tak, dlouho jsem nemohl přijít na to, co mi na kole cvaká a nakonec to byl zadní upínák, který – ač byl utažený, tak se při záběru hýbal a cvakání se vesele neslo celým rámem.

                0 0
        • hs74  

          Zkus zkontrolovat ještě spoj patka-šaltr

          0 0
        • devet  

          No já vím, že Ti asi moc nepomohu, ale po rozborce a zborce všeho možného, jsem namazal tretry pod jazykem i kufry a hle??? Je klid.

          0 0
          • Lada,s  

            Mě po posledním bahenním závodě a mytí začalo taky vrzat jakoby ze středu nebo klik, a při jízdě ze sedla to bylo ještě horší. A nakonec to vrzaly patky zadního kola, dostal se bordel mezi patky a osu. Takže vyčistit, lehce namazat a je ticho :-) přitom se to šířilo od středu :-)

            0 0
            • Martin  

              patky jsem čistil… sakra, jak u blbečků na dvorečku.

              0 0
        • Martin  

          znova jsem promazal následující:

          vnitřek misek s ložisky, ložiska jsem venku neměl

          závity ložisek v domečku

          spoje klika pedál

          měl jsem dole placky, promazáno, vyčištěno

          spoj patka šaltru – rám

          spoj patka šaltru – šaltr

          vrže to tak nějak divně. občas jo, občas ne. rozhodně to vrže méně než to vrzalo, ale pořád to dělá kravál

          jediné, co jsem zatím nedělal, bylo prolití spoje pavouka s osou olejem.

          ale už mě to štve

          0 0
          • Martin  

            jo a mazal jsem i spoje patek rámu s osou zadního kola

            0 0
          • MlokCZ  

            Pokud máš po ruce věci na prohození, tak je efektivnější pro zjištění zdroje prohazovat, tedy zkusit:

            • jiné pedály
            • jiné kliky a pak i misky s ložisky
            • jiné zadní kolo
            0 0
            • Martin  

              pedály zkusit můžu, jiné kolo a kliky asi nee… kliky nemám vůbec a kolo leda ze silničky :)

              0 0
          • Kubiczech  

            Vozíš bezduše?

            0 0
            • Martin  

              nee

              0 0
              • Kubiczech  

                Tak nic. Já takhle hledal zdroj strašných pazvuků a byla to hrouda sraženého tmelu v plášti.

                0 0
                • Martin  

                  to mě čeká na jaře :)

                  zítra to nějak překlepu a pak zkusím prolít toho pavouka…

                  ještě prubnu to sedlo a sedlovku, jenom pro zichr

                  0 0
                  • Vilém  

                    Sedlem jsi mel zacit.

                    0 0
                    • Martin  

                      no jo, jenže ono to vrže i když jedu ze sedla…

                      0 0
                      • Martin  

                        tak, bylo to mimo jiné i sedlo. vyčistil jsem spoje ližin a zámku sedlovky, jeden druh vrzání přestal. ale určo to bylo i někde v ložiskách, protože další druh vrzání přestal během prvních dnešních 10 km – asi se vazelína, kterou jsem nešetřil, dostala tam, kam měla.

                        0 0
          • Coffin Corner  

            A co samotný pedály? Kdysi mi takhle záhadně lupaly kliky, nakonec jsem zjistil, že to dělaly M520. protože se dostal bordel pod šroubený spoje plechů co drží kufry.

            0 0
            • Martin  

              pedály jsem měl rozhozené nedávno, nacpal jsem do nich taky kilo vazelíny :)

              jsou to docela jednoduché platformy.

              0 0
    • volumed  

      Ahoj.

      nedavno som asi tyzden riesil pukanie v mojom biku.

      ked to zacalo dal by som ruku do ohna ze to ide z hlavoveho zlozenia.

      vybral vycistil namazal sadol na bike a pukalo si veselo dalej.

      rozobral som kluky namazal a stale pukanie..

      v podstate som rozobral vycistil vsetko co sa da a stale to robilo..

      uz som si myslel ze je prasknuty ram..

      az 1 tak vecer ako som uz lezal v posteli a napadla mi myslienka posunut sedlo..

      posunul som utiahol sadol a to ticho…

      nechcel som z toho biku zosadnut..

      tyzden som mal z toho halucinacie ale nakoniec som to odhalil:)

      0 0
    • Milvus888  

      Jojojojohuhuhuhjooo zahada lupani v kole VYRESENA , normalne jsem povolil rychloupinak vse ocistil(patky,rychlou­pinak atd.)

      rychlo upinak sem zase na pevno dotahl a hele lupani je pryc !!! ani nevite jakou mam radost :))

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.