• BB

    nemyslim to, co si myslite, ale skutecne jezdeni na kole ve tme. Mate s tim nekdo zkusenosti. V poslednim Velu to jeden doktor propaguje a dost me to laka vyzkouset. Zkusil jste nekdo, co ve tme s defektem ? jsem rad kdyz opravim ve dne. Ale nebylo by to spatne vyrazit si i v zime po praci. Jaky vozite lampy ?

    0 0
    • fousac  

      jezdit v noci je naprosta bomba… dobry svetla a neznamej teren.. :)))

      cim svitit??? podle chuti… ted mam 3× ultra bila LED smart polaris a Sigma Elipsoid (halogen) vepredu a 5-diod smart vzadu… a napsal sem si jeziskovi o Mirage X… kdybyste nekdo vedel, kde (nejlip v praze) to maj a za kolik, dejte prosim vedet…

      taky neni spatny meco na helmu… :)))

      a malou maglite do kapsy, ciste preventivne…

      0 0
      • blick  

        Sigma Mirage X, 5Watovka tě dopraví do terénu a do kopce, 20Watovka ti přisvítí dolů,…a pokud ji zapomeneš na silnici vypnout, auta tě problibknou..:-) jak jsi říkal,bomba

        0 0
    • Honzin  

      V noci z kopce po polňačce a bez světla jsem jel jenom jednou a skončil jsem v kotrmelcích s ulomeným rohem a odřeným kolem a kolenem.

      0 0
    • fousac  

      pro kutily domaci:

      http://cezeta.kgb.cz/…n/start.html

      0 0
      • Žanek  

        tak to´s mi nasadil brouka do hlavy. Místo abych se učil na zkoušku špekuluju, jak vyrobit světlo :o). Mám doma dobíjecí tužkové baterie 1,5V/2000mAh. Na 12V je jich potřeba 8, tj 8×2 je 16Ah. Je tato úvaha zprávná, nebo se kapacity nasčítají??Jestli je to blbost tak mě prosím oprav. A jak dlouho ti to vydrží svítit na ten tvůj akumulátor??

        0 0
        • Vojtíšek  

          Mrkni se na www.ges.cz Tam maji original kaslík na tužkovky

          0 0
        • Vojtíšek  

          Ovšem mám takový dojem, že jich budeš potřebovat 10 ks. Ty akumulátory bývaj 1,2 V.

          0 0
        • kovar  

          kapacity se nescitaji, takze porad budes mit jen 2Ah

          0 0
          • Žanek  

            Já jsem si myslel, že to tak jednoduchý nebude. A není to dokonce tak, že se sčítají převrácené hodnoty? tak nějak je to u kapacity kondenzátorů…

            0 0
        • lubos  

          Budto scitas napatie, alebo kapacitu. Ty si scital oba hodnoty a vyrobil si perpertuum mobile :-)))) Ale malo by sa dat na zakazku vyrobit bateriu s clankov napriklad NiCD, cena pri 12V/7Ah tak okolo 1000,– (asi), do flase.

          0 0
    • ravo  

      Před dvěma roky jsem to s přítelkyni nechtěně vyzkoušel. Tehdá jsme poprve vyrazili do Jevan, leč ona neradajezdí stejnou cestou takže jsme se vraceli jinudy. Ovšem jaksi nás zastihla tma, tmavá až černá. Jí se to přestalo líbit, mně ne. Ovšem ******* byl v tom, že jsme nevěděli kam jedeme. Naštěstí jsme nezabloudili, ale zůstavat lubokém lese bez znalosti místa v noci potmě, to není nejlepší způsob noční jízdy:-)

      0 0
    • BB  

      me slo spise o jezdeni v tezsim, ale znamem terenu a na to asi bezne blikacky nestaci

      0 0
      • 111  

        idealní je jedna lampa na řidítka a halogen přímo na helmě. Je to těžký ale vidíš kam potřebuješ. Další rada zní nejezdi sám nebo když tak určitě mobil sebou. Jezdí nás po tmě víc, ještě se nikomu nic nestalo, ale jednou to asi přijde.

        0 0
      • fousac  

        da se ledasco… a co do tereniho asfaltu, tak jsem jezdil za tmy trasu Praha-Stechovice-Netvorice po tme s jednou bilou diodou a v lete sem si dal (s 3-diodou) ze dvou tretin potme Praha-Domazlice… a i s jenom trema ledkama (smart) se da ve dve v noci po neznamem lese… pomalu, ale jeste jiste…

        0 0
    • fousac  

      tak si tak slintam…

      http://www.norco.com/…hts/home.htm

      ale nikde sem neobjevil, kde by se to u nas prodavalo… :(((

      0 0
      • 111  

        no to je přesně ono to už delší dobu sháním akorát potřebuju aby to vydrželo svítit celej maraton kterej trvá cca 6 hodin. A když se zabloudí tak i dýl, ale to už se dojíždí za světla.

        0 0
        • fousac  

          na tech obrazkach vypadaly konektory vcelku normalne, tudiz by nemel byt problem s pridavnou nebo nahradni baterkou… teda akumulatorem…

          0 0
          • 111  

            www. norcobikes.cz už jsem jim poslal dotaz, tak jsem zvědav jestli se to k nám vozí a za kolik. Ty světla na stránkách nemají.

            0 0
          • mastihuba  

            pod novým nickem se vracím k osvětlení pro noční jízdu. Nemám žádnou zkušenost s LED a zaujalo mě toto světlo. http://www.cateye.com/detail.php?… Chápu, asi není nad halogen, ale 16hodin svícení je dost lákavý. Jezdili jste někdy po lese pouze s LED? díky za další názory.

            0 0
    • Vojtíšek  

      V týdnu se přes den nikam nedostanu, tak jezdím v noci. Tohle ježdění mě baví ze všeho nejvíc. Všichni jsou zalezlý, ticho, třpitící se sníh. I na silnicích je provoz minimální. Jezdil jsem s halogenkou Smart Twin. Její výhoda byla, že na 2,4 W halogen vydrží cca 10 hodin a při použití obou 2,4 W + 10W asi 3 hodiny. Člověk to nemusí tak často dobíjet. Ovšem kdo dělá jízdy delší než 2 max 2,5 hodiny v noci a v mrazu, že? Letos jezdím v noci častěji a tak jsem si udělal radost a koupil si H.I.D., konkrétně Z-force of Cygolite. Velká investice se rozhodně vyplatila a můžu říct, že halogen už bych nechtěl. Je to 10 watovka, která má výkon 40 w halogenu. Ovšem světlo, které dává se nedá s halogenem vůbec poměřovat. Prostě jako ve dne. V terénu naprostá pohoda a když jedu po silnici, tak auta jedoucí proti radši zpomalí nebo úplně zastaví, aby si prohlídly, co to proti nim letí za UFO. Ale neoslňuje to, to jsem na vlastní oči testoval a ani to nemám nastavený moc vysoko. Baterka je jako 0,5 flaša do košíku a perfektně tam sedí. To světlo není žádná halapartna a na řidítkách vypadá více než decentně.

      Ještě vozím takovou zálohu – 5W halogenku od Vistalite – model Code 5. Tu mám na přilbě a baterku v ba?ůžku pro případ, že bych se někde zasucknul nebo potřeboval řešit defekt.

      0 0
      • mastihuba  

        Vypadá to zajímavě. Našel jsem na vebu že to stojí 395 dolarů, na to bohužel nemám. Budu se muset spokojit s něčím do 2000Kč.

        0 0
        • fousac  

          to Vojtíšek: slo by hodit nejaky linky ohledne tech svetel??? dik…

          0 0
          • Vojtíšek  

            www.cygolite.com www.vistalite.com www.niterider.com www.jetlites.com www.bikelights.com www.night-sun.com www.marwiusa.com

            a recenze na téměř všechny zde: http://www.mtbr.com/reviews/Lights

            Před chvílí jsem se zrovna vrátil z bikování. To bylo dneska zase pošušňáníčko. Akorát na závěr mi začlo hustě sněžit a bez brejlí to bylo dost nepříjemný. Obě světla jsem dneska vycucnul :-) Jinak na jízdu po silnici doporučuju reflexní vestu se signálníma pruhama 3M – podobná jako používá policie. Pak je člověk nepřehlédnutelnej.

            0 0
            • vtt  

              kde koupis ty signalni pruhy? Potreboval bych je na sustacku, kdyz ji musim dat pres dres tak jsem docela neviditelnej. Diky

              0 0
              • lubos  

                Ja tam videl o mezi s a u, a chvili mi trvalo nez jsem pochopil :)

                0 0
              • Vojtíšek  

                Samotný reflexní pruhy hůře, vestu téměř v každém obchodě s ochrannýma pracovníma pomůckama.

                0 0
                • djano  

                  V cykloobchodoch mavaju nasivacie reflexne pruhy, tak ako aj nalepky. Kupoval som ako nasivaci tak aj na suchy zips.

                  0 0
                • Roman  

                  V Řempu mají i ty samostatné reflexní pruhy

                  0 0
                • Santus  

                  Ty reflexni pruhy jsem nedavno kupoval v Brne v Karsu, vyjdou asi levneji nez v cykloprodejne. Bral jsem sirku 25mm a delku 1m cena asi do 50kc.

                  0 0
      • mastihuba  

        Vypadá to zajímavě. Našel jsem na vebu že to stojí 395 dolarů, na to bohužel nemám. Budu se muset spokojit s něčím do 2000Kč.

        0 0
        • Vojtíšek  

          Ja jsem to koupil za 240,–

          Kolik stoji u nas sigma? Na jednom US shopu jsem ji videl za 65,– vcetne 20W svetla.

          0 0
          • mastihuba  

            ta stojí kolem 2000kč, ale v plné palbě vydrží s bídou hodinu. Já osobně řeším časové rozmezí od 9:30 do 4:00 to už svítá. Zatím používám dva halogeny po 4 tužkových baterkách. Ty vydrří tak ty 2hodiny a pak je musím měnit.

            0 0
          • lubos  

            Sigma Mirage s 5W vydrzi 3hodiny. 20W vydrzi asi 40–45minut, obe dva svetla (zbytecne ale) kolem pulhodiny.

            0 0
    • Staenly  

      hlavne v lete me to bavi v noci, ale nejezdim do lessa, nybrz na polnacky ktere sou osvetlene mesicem…:)

      0 0
    • Roman  

      Ja si vyrobil halogen 12V (dvě verze 30Wširší a 10Wužší). Nebyl jsem s tím spokojen. Letos jsem koupil Mirage 2.300,– 20W+5W a jsem u radostného vytržení, protože i když je to na waty podobné jako domadělek, tak svítivost a kužel je někde úplně jinde – jo a HID je ještě větší sranda, ale za cca 10.000,– :-(

      K té sigmě se dají v pohodě dokoupit akumulátory origoš 900,– nebo panasonic cca 300,–

      0 0
    • kovar  

      jsem zkousel jezdit po lese s 2,4 W halogenkou od Cateye, ale neda se to, jedine krokem. Ani s pridavnou diodovou celovkou se to neda. Mam v planu vyrobit neco s diodovym modulem, jak o tom pisou na www.bajk.cz , ale asi svidivost nebude o moc lepsi, ale aspon o trochu vetsi vydrz, uvidime.

      0 0
      • JJ  

        Ten modul luxeon prave zkousim. Dam vedet, az to nak zprovoznim(tzn. az si nekde pujcim multimetr:) Zdroj bude 3× NiMH Sanyo 2100mAh a bude to zabudovany do vykuchanyho „svetla“(á 85Kc) od Authora A-H2K. Predbezne to sviti docela hezky, vic nez ta 2,4W halogena od Cateye.Teda aspon v pokoji to tak vypada.

        0 0
      • Vojtíšek  

        Asi dost záleží na parabole a skle. Já jsem jezdil se Sigmou Twin většinou jen na 2,4 W a úplně v poho. 10W jsem zapínal jen na silnici, když mi někdo proti netlumil dálkový.

        0 0
      • Jarous1  

        Chtěl bych zde přítomné upozornit, že tyto „LEDky“ se prodávají ve dvou modelech. Vypadají úplně stejně, mají stejnou spotřebu i většinu parametrů. Kromě pár nepodstatných věcí se liší ale ve svítivosti a barevné teplotě. Viz datasheety ke stažení u výrobce…

        starší: LXHL-NW98 – svítivost 250cd, bar. teplota 8000 K novější: LXHL-NWE8 – svítivost 500cd, bar. teplota 10000 K.

        Bohužel u nás v republice jsem ten novější modul zatím nikde neviděl prodávat… Doufám, že do doby než začnu letos zase jezdit, že to tady bude k sehnání… !!!

        Např. německý Conrad je má za necelých 17 euro, český preventivně nevede ani jeden…

        0 0
    • mastihuba  

      no to by mě taky zajímalo jaký tak děláte v noci prům rychlosti, samozřejmě když o něco de.
      Se známým jsme udělali tak 12,5 km/hod na 75km po turistické značce. Vím že je to hodně relativní, záleží na terénu, počasí, převýšení, stav cesty atd. Ale přece.

      0 0
      • Vojtíšek  

        Mně teda nikdy o nic nejde, ale když jedu po ujetým sněhu na šoustkách 3. třídy, tak průměrem kolem 20 km/h. Ono dost záleží na profilu. Většinou jezdím dost členitej…

        0 0
    • Peslezedir  

      Noční ježdění jsem ted zkoušel na sněhu po známých trásách.Můžu jen doporučit.Jezdil jsem po Šárce a také v oboře Hvězda.Postupem času jsem se osmělovala a pak jsem si troufnul i na náročnější sjezdíky.Na řídítka jsem si dal dva menší halogeny.Každý tak,aby směřoval na jinou vzdálenost před kolem.A vzádu byla samozřjemě červená blikajda.....­....P.S. Když jsem jel poprvé do Šárky a potom co jsem si uvědomil, že jsem v lese sám a přestávají mi svítit světla.Se ze křoví ozval nějaký bažant.Abych řekl pravdu měl jsem boky u ****** a pelášil jsem rychle domů.Tím tempem co jsem jel bych klído vyhrál TdF :o)))))

      0 0
      • Peslezedir  

        Tisková oprava.......­............Ze křoví........­...bobky u ****** :o)))))))))))))

        0 0
    • Radek Broz  

      Urcite to ma neco do sebe i kdyz kluci, se kterejma jezdim podle me obcas az zbytecne cekaj na tmu, nez aby jezdili pres den. Jzdili jsme ted takovej peknej sjezd ve snehu – vyhoda vecer je, ze se tam nemotaji pesaci.

      Mam ted na riditkach hranatej reflektor velikosti asi 7*14 cm, nabijeci baterku 12V/7Ah v camelbaku (docela tezka vec, ale prekvapive spis vadi ten kabel) Zarovka 20W udela z noci den (ale chystam se zkusit i 50W z auta, jelikoz ta baterka to stejne utahne dostatecne dlouho(i kdyz je to asi fakt zbytecny)). K temhle svetlum jsme se dopracovali po dlouhem zkouseni ruznych systemu na 6 i 12V (dobry bylo svetlo, co melo aktivni chladic z PC, aby to neroztavilo plastovej reflektor:o) Planuju po zkouskovem nafotit a napsat nejakej navod.

      0 0
      • pegas  

        Bez svetel je to lepsi,ale tam kde to znas..jel jsem jednou,rychle,bez svetel a mel jsem stesti a uznavan ze vickrat uz nepojedu=o)))

        0 0
        • Gatier  

          Osobne tiez trenujem 1–2× do tyzdna po tme. Vzdy ma vytacala spotreba baterii, neustale dobijanie a obcasne zhasnutie pri treningu. Tak som si kupil Cateye s 5timi diodami (cca 1200kc) a som spokojny. Este stale jazdim tuto zimu na jedny baterky, aj ked je pravda ze uz toho moc neosvetli. Ked tam boli nove bolo svetlo na asfaltke velmi dobre, v lese postacujuce. A ani nevazi tolko co Sigma Mirage ai.

          0 0
          • lubos  

            Sigma je tazka, to ten akumulos. ASi 700g to ma. ale dobre na trening do kopcov :-)) Ale da sa zamenit bateria … za nejaky NiCd, alebo takecosi, bude vacsia kapacita a nizsia vaha.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              To spis LiPol nebo LiOn.

              0 0
              • lubos  

                LiPol by byla super vaha, ale cena … ani nechci vedet :). LiOn obdobne, navic neni to tak zhavy s temihle typy baterii na takove ucely. Ale skutecne … NiCd, alebo NiMG ? ted nevim … kapacita pri stejne hmotnosti vzroste. Vim to, sam sem chtel zamenit tu baterku co se dava do kosika. Normalne to ma 3.2Ah, s Ni baterii bych mel kolem 7Ah.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Probuh a co se tam teda dava normalne? Ja myslel, ze nejvetsi vykopavka je NiCd s hrozitanskym pametovym efektem a vahou. Trochu lepsi varianta NiMH baterie s mensim pametovym efektem a vyssi kapacitou, ale porad zadnej zazrak. Co se to tam teda dava „normalne“?

                  0 0
                  • Pavlos  

                    Vetsinou prave NiMh Protoze baterky typu LiPol a LiIon v zime ztraceji kapacitu a rychle se nici

                    0 0
                    • fousac  

                      kdyby ste se vykaslali na vahu, meli bY ste klid… :))) zrovinka sem koupil dve gelovky panasonic 12V/9Ah , 20,– kousek… :))) reflektor na H3 se vali v praci, to bude posviceni… kdyz se tomu da PWM, par hodin to vydrzi… jeste ze nejsem gramhonic a par kilo navic me nezabije… ;)

                      0 0
                      • Marek  

                        ten akumulátor byl za 20,–?? a kde???

                        0 0
                      • lubos  

                        Potiz je v tom,ze tady vubec nejde o vahu :( ta je v pohode, i kdyby to bylo tezsi o pulkilo. Nevadi .. jednak se tolik nejezdi a jednak zatez navic je dobre na trenink :) Potiz je v tom,ze jsem puvodne zacal spekulovat o vetsi kapacite. 3hodiny je malo , pokud bych chtel jet na jednu trasu, co mam zajem, tak bych potreboval odhadem az 6hodin. Coz by melo stacit. Jenomze se to do puvodniho obalu nezmesti … a nebylj sem schopen sehnat oloveny akumulator rozmeru, ktere bych nacpal do cykloflasky a nahradil tim ten puvodni. Objemovo to cca sedi .. 6Ah aku s objemem co se zmesti do flasky , vaha do 1 kila existuje … dokonce hodne vyrobcu je dela … ale vsechny jsou skurvene .. rozmery jsou na alarmy, ne na flasku :-((((((((((((((((((( Nakonec jsem tedy sehnal kontakt na nekoho co dokaze udelat s nekolika kusu Ni clanku takovou bateriu jak jsem chtel, cena uz nevim, dalo se to snest … ale nakonec jsem na to nemel cas. Takze tak :(

                        0 0
                        • fousac  

                          hodim camela ña hrba misto drzaku na flasku udelam drzak na akumulator… a je to…

                          0 0
                          • lubos  

                            Hmm, tohle me priznam se nenapadlo :-(((, nejspis proto, ze to nemam jak udelat. Plus je tam dalsi potiz, udelat obal, ktery bude vodotesny. Na to je potreba naradi, zrucnost a cas a nic z toho nemam :(

                            0 0
                            • fousac  

                              to se hodlas brodit tak hlubokou vodou??? navliknu fastony do silikonovy buzirky nebo tak neceho, a kdyz vezmu stzarsi ocelovy drzak od bidonu, trosku ho naohybam a prichytnu baterku sirsi gumou, je to hotovy… akorat skoda, ze ty luxeony sou tak drahy, vypada to hodne zajimave..

                              0 0
                              • lubos  

                                Zapominas na vlhkost (enormni prave v noci), odstrekujici blato a voda, mozny dest, atd, atd. Ale jasne, fastony neni problem. A akumulator by mel byt asi od vyroby vodotesnej. S tim drzakem mas pravdu, melo by to jit vcelku lehce … no, kazdopadne asi nad tim podumam a uvidi se. Jestli ale budu chtit jezdit v noci kdyz bude teplo tak tohle asi bude to prave reseni. DIK!

                                0 0
                    • lubos  

                      No a nejlepsi je prave olovo, jenomze v tomhle pripade ..:(

                      0 0
                  • lubos  

                    olovo :)

                    0 0
    • Žanek  

      Když se toto téma řešilo poprvé tak tu někdo psal, že experimentuje s LED modulem. Jak to dopadlo???

      0 0
      • JJ  

        No ja to tenhle tyden dostavel, ale na kole jsem s tim jeste nebyl – v Liberci je porad moc snehu:) Pocitam, ze driv nez za mesic s tim nevyjedu. Ale pri staticke zkousce v chodbe to sviti vic nez 4diodova celovka od Petzlu i 3W halogenka.

        0 0
        • alenzo  

          Taky jsem postavil LED model od Luxeonu na 4 tužkové. Vyšlo mě to na 560,–. Svítivost to má velice slušnou, řekl bych až 10W halogenky. Několikrát jsem s tím vyjel na neosvětlené cesty a v pohodě se dá jet. Jenom by to chtělo ještě čelovku pač příjde nějaká zatáčka a člověk je se světlem na řidítkách v p…i. Jinak proklamovaných cca 8 hodin to fakt vydrží.

          0 0
      • blue  

        me by spsi zajimalo, jestli by byl nekdo z tech, co si to uz vyrobili, ochotnej udelat jeste jeden kus… elektroamaterstvi neni bohuzel muj konicek :-)

        0 0
        • kovar  

          nebyl by problem, ale cena bude velka a vysledek zatim nejisty :-) – hodlam to zabudovat do dvetla AuthorXenon = BBB Night View, nebot nemam cas vyrabet neco od zacatku (200Kc), luxeon dioda s optikou stoji ±500,–, spinac nevim kolik (nejake minitlacitko s aretaci aby se umistilo pod gumovou membranu co je na tom puvodnim svetle (vodotesnost), tranzistor dejme tomu BD140 10,– atd. Nebo by tam sel dat prepinac na rizeni intenzity atd.

          0 0
          • Jogador  

            To já bych si to vyrobil sám, jen bych potřeboval vědět, co si mám koupit.Zajdu do GES a teda jestli sem to dobře pochopil tak stačí tranzistor BD140, led dioda LXHL-NW98 a pak ňáký odpor, to bych teda potřeboval poradit jaký?

            0 0
            • kovar  

              pozor ale BD140 je PNP – oproti planku je treba obratit polaritu diody i napajeni. Muzes pouzit i BD 135 az 140, sude cisla jsou PNP, liche NPN. Pro tri clanky by stacil i BC na 0,8W treba 639. Co se tyka odporu, tak tam zalezi na napajecim napeti (3 nebo 4 clanky, alkalicke nebo niklove…) a tranzistoru,takze tam musis odpor volit takovy, aby proud byl o malo mensi nez onech 350mA. Pro 4 alkalicke clanky a tranzistor BD140–16 mi vysel odpor a ted nevim, nejak kolem 2k. Zapojeni je velice jednoduche, ale BEz meraku bych se do toho radeji nepoustel. ZApojit to jde i bez tranzistoru, jen s predradnym odporem viz treba: http://www.lumileds.com/…ormation.pdf

              0 0
              • Jogador  

                No ja měřák mám, takový žlutý, ale prý měří jen do 200mA, ale koukal sem v obchodě i po dražším a také měřil jen do 200mA, a pak až 10A. A chtel bych to napajet 3 tuzkovejma baterkama, teda bych premyslel o tom tranzitoru BC 639. Jsou nato ňáké vzorce, přemýšlel sem o normalnim ohmově zákoně, ale to by tam nesměl být ten tranzistor, nebo ten nato nemá vliv?Dekuji mnohokrat za Vasi pomoc

                0 0
                • kovar  

                  TAdy ten odpor nevypocitas, je treba merit. ZAlezi na zesileni tranzistoru.

                  0 0
              • JJ  

                Ja mam na 3× NiMh 2100mAh tranzistor BC 635, na pracovni proud 300mA mi vysel rezistor 793 ohmu, tak sem tam dal 820R

                0 0
          • náčelník  

            Ten modul jsem v ruce neměl – takže čistě teoreticky – rozměrově by mohl pasovat do HL-500 II. Nezkoušel to někdo ?

            0 0
          • Honza z H  

            Kolik ten modul od Luxeonu váží, dal by se zabudovat do čelovky? Kde se dá na Moravě objednat nebo koupit?

            0 0
            • kovar  

              www.ges.cz , provozovny maji v Brne a jeste jinde viz web. Ale na www.emo.cz jej maji temer o stovku levneji, ale jsou to Budejice. Jinak na vyrobu celovky je idealni, nebot je lehky a ma v sobe uz zabudovany kolimator, takze nepotrebujes parabolu.

              0 0
              • jecnak  

                Do celovky to pry neni moc dobry – pri delsim sviceni ten modul docela hreje. Bavil jsem se na tohle tema s autorem clanku na http://www.bajk.cz

                btw kolimator = parabola

                0 0
                • Marek  

                  Pri proudu 350mA hreje fakt hodne, ale staci trochu vic omezit proud a modul prestava prakticky topit. Kdyz je proud kolem 280mA tak uz se svitivost moc nemeni (subjektivne). Navic se setri baterie. Ja jsem ho zabudoval prave do celovky a uplne v poho.

                  0 0
                • kovar  

                  kolimator je cocka (nebo i zrcadlo?), parabola pouze zrcadlo, ne? ale nevim, v techto fyzikalnich pojmech se nevyznam. A nechapu, co autora hralo. to mel Luxeona chladici plochou primo na cele ? :-) Sice tato setava musi byt ultralehka, ale je treba azbestove celo.

                  0 0
    • Radek Broz  

      Presne tenhle prispevek jsem dnes neuspesne hledal. Jelikoz o mem soucasnem svetle je to ponekud obsahlejsi, mrknete sem.

      0 0
    • Peslezedirou  

      To byla doba, fousáč jezdil…

      0 0
    • mastihuba  

      :D

      0 0
    • se-se  

      díval jsem se do toho posledního Vela ale nějak tam nemůžu ten článek najít, jestli vono to třeba nebylo v nějakým starším čísle.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.