• johny.h

    Huráááá!!!! Konečně mi asi po 2 měsících šíleného objednávání od několika prodejců a přehazování viny na jejich dodavatele, přišly hned 2. den po objednání tyto kliky od bagbike.cz. Jsou nádherný! Krom toho už mám k vyzvednutí na prodejně karbonový rám, takže mám o předvánoční zábavu postaráno. Hned si pak změním fotku svýho bajku! Bude k zulíbání :))) Moje nová stará! Ať žijou Vánoce!

    0 0
    • wbiker  

      Smím-li být tak smělý, proč vlastně měníš ty LX?

      0 0
      • johny.h  

        LX 04 mají nejlepší časy zasebou a teď zasebou tahají řetěz dokolečka dokola, neboli vytahané převody a než kupovat převody XT za 2000 aby víc vydržely, tak radši nádherné FSA s dutou osou za 4000 :)

        0 0
        • wbiker  

          Kolik jsi na těch LX dal kilometrů?

          0 0
          • johny.h  

            Asi na 4000 to začlo blbnout a na Drásalovi totálka. Asi před měsícem mi kámoš poradil, abych zabrousil ty „háčky“ na převodníkách a tak jsem jezdil dál.

            0 0
    • TinkTink  

      Tak presne stejne to delam ted taky, akorat ze menim LX 05 kliky za tyto FSA :)…

      0 0
    • johny.h  

      Tak konečně přestavěno a už abych to někde mohl pořádně protáhnout! Ještě zabalit a udělal jsem si nejhezčí a nejdražsí Vánoce:) Přeju všem hromadu dárků a úspěchů v příští sezóně. Jo, a taky by jste mě mohli pustit do mé vysněné první padesátky:)))

      0 0
      • TinkTink  

        Ja uz je mam teda taky na bajku, pokud mohu porovnat s LX 05, tak nasazeni zabralo o chlup vic casu, protoze na utazeni vnejsiho levyho sroubu je fakt potreba velkej cit, takze jsem si s tim trosku hral :)

        Pokud mohu zatim tak namatkove posoudit, tak jsou docela hodne fajn a za ty penize souperi jenom s dvouma znackama – Race Face a Shimano…at si kazdy vybere jak je mu libo :)… (zatim jsem vynechal Truvativ, protoze jejich integrovany osy jsem zatim v praxi moc nepotkal…)

        0 0
        • Daf  

          No ja ten stelovaci sroubek dotahuju tak kazdou treti vyjizdku. A porad se mi tam dela vule. Jsem zvedavej jestli si to nekdy sedne :( Ale jinak super kliky.

          0 0
          • TinkTink  

            Tal to jsem zvedavej, ale kdyz neco, tak si koupim loctite a dam ho tam :)…todle me az tak netrapi :)…stejne na tom vyjedu asi az na novej rok, chybi mi prehazka :)

            0 0
            • Daf  

              On se ale nepovoluje ten sroubek. Ja s nim tocim furt vic a vic ho dotahuju. Nekdy to musi zkoncit. Doufam ze ne destrukci loziska :)

              0 0
              • TinkTink  

                Uvidim…zatim nemuzu soudit, ale myslim ze kdyz to pri instalaci trosku pretahnes, aby si to sedlo, pak to zas povolis a pak si s tim pohrajes, tak snad…no…uvidim.. :)

                0 0
                • nemo  

                  Chlapi, potřebuji poradit. Chystám se taky na stejné kliky a na rámu mám mufnu 68 mm a řetězovou linku 48 mm, což by mělo být O.K. Ale mám v tom tak trochu zmatek. Na webu fsa jsou v manuálu pro montáž totiž uvedeny ložiska pro mufny 68 mm a 73 mm.Pochopil jsem to tak, že prostě pro různé mufny mají ložiska různé rozteče. Nicméně v manuálu se o kousek níž uvádí počet podložek pro mufny 73 mm (jedna pod pravé ložisko) a 68 mm (dvě podložky pod pravé ložisko a jedna pod levé). Znamená to, že se dělají ložiska jenom s jednou roztečí (pro mufny 73 mm) a holt kdo má mufnu kratší, musí si pomoct podložkama?

                  0 0
                  • TinkTink  

                    Presne tak, diky tomuto nemusis resit delku te integrovane osy.

                    Stejne je to i u Shimana treba…

                    0 0
                    • nemo  

                      O.K., díky. Tak v úterý je nahodím a pokud počasí dovolí, otestuju.

                      0 0
              • johny.h  

                Zkontroluj si, jestli máš na obou klikých vnější,modré, kónické těsnění. Mě to přišlo bez jednoho a taky to mělo vůli. Teď je už v pohodě.

                0 0
                • Daf  

                  To by na to nemelo mit vliv.

                  0 0
                  • johny.h  

                    To těsnění je trochu kónické a už mi to přestalo po jeho dodatečné montáži dělat, tak snad jo?!

                    0 0
                • nemo  

                  Jsem ve stejné situaci. To modré kónické těsnění jsi vyreklamoval? (chybí mi na levé klice)

                  0 0
                  • johny.h  

                    Druhý den po doručení na dobírku jsem volal prodejci a ten ho po svátcích poslal v obálce.

                    0 0
    • MartinS  

      Dnes mi tyto kliky také přišli, vypadají moc pěkně. Akorát jsem se Vás chtěl zeptat, jestli se dá koupit klíč na utažení ložisek?

      0 0
      • johny.h  

        V servisu to vypadalo, že by mohly být shodné se Shimanem. Stačí vzít do prodejny a zkusit. Taky budu muset někdy koupit:)

        0 0
      • Daf  

        Je to ten samej jako Shimano. Kup si treba ten od BBB.

        0 0
      • TinkTink  

        Jakejkoli nejlevnejsi. Pokud budes mit na vybranou, tak si vem loziska sebou, at mas klic s nejmensi vuli – jsou v tom obcas trosku rozdily…

        0 0
    • tutite  

      Blahopřeji. Já měl v minulosti V-drive ještě ISIS. Ale už s těmi pěkně fréz. převodníky. Řazení jedna báseň. Tuhost k pohledání. A to mohu srovnávat s XT 05, resp. Truvativ Megaexo /GXP/, které vozím doteďka. Když srovnám užitné vlastnosti, cenu, tak mně vychází 1/FSA 2/Truvativ 3/XT. A absych nezapomněl – všimni si šířky ložisek, resp. misek. Levé jsou u všech stejné, pravé mají FSA i Truv.o dost širší než XT. Zatímco XT jsem kvůli pískání a skřehotům měnil po 1500 km, tak Truvativ má přes 4000 km a furt nic. zdar.

      0 0
      • tutite  

        příspěvek pro johnyho..

        0 0
      • fiberman  

        Tak mi dnes přišly kliky V-drive MegaExo, jsou pěkné ale váží skoro kilo :-(, to je víc než staré Truvativy Firexy i s VP osou na čtyřhran. Nechápu proč všichni v e-shopech uvádí jinou váhu.

        0 0
        • sis  

          ja jsem si tam pekne zasel, potezkal RF a fsa a vzal RF…hezci, lehci:)

          0 0
        • lubos  

          taky jsem veril shopum, nez jsem si prohlidl vahu na weightveenies .. no coz. Zas ale to budou dobre kliky, tuhe a s vydrzi.

          0 0
          • TinkTink  

            Tuhost a hmotnost jsem u nich neresil, kdyz jsem si je koupil…mne se proste libi ten design :o)))…kazdy mame neco…jinak lehky teda moc nejsou…

            0 0
        • McBlacky  

          no jo váha je hlavní důvod proč do nich nepůjdu, je to fakt brutál za ty prachy -taky jsem si po weight weenies rozmyslel. Takže bud XT nebo truvativ stylo…

          0 0
          • cabbage  

            at koukam, jak koukam tak na /weightweenies­.starbike.com jsou jen isis afterburnery… tak kolik to vlastne vazi?;

            0 0
            • fiberman  

              Afterburnery mají mít podle výrobce 980g, a M-exo tam nemá uvedenou hmotnost a má 990g. Ale jak říká Think-design jezdí…

              0 0
              • johny.h  

                Deore XT FC-M760 2004 175 mm 22/32/44 829 g 865 g +4,34% V-Drive MegaExo 2005 175 mm 22/32/44 870 g 976.5 g +12,24% Teď jsem na to taky koukl, škodaže výrobce udává špatný váhy, ale těch 100g navíc oproti XT překousnu. Jsou hezčí a s tou vůlí nevím, jestli nemáte problém s těsněním, jak jsem psal výš.

                0 0
                • kurýr na bajku  

                  Těsnění tam bylo, ostatně máme to všichni na novejch Superiorech. I když jistej si nejsem…

                  0 0
          • lubos  

            XT neber, hnusne to vypada, pily nic nevydrzi, a jeste se serou loziska.

            0 0
          • lubos  

            co Raceface ?

            0 0
    • Termix  

      Muzes mi prosim rict odkud sis je objednal? A kolik te staly? Dikes

      0 0
      • Termix  

        To patrilo pro fibermana…

        0 0
        • fiberman  

          3800,– Bagbike(mám tam 5%slevu)

          0 0
          • Termix  

            Muzes mi napsat primo link? Ja je tam nejak nemuzu najit, pouze afterburnery…

            0 0
            • fiberman  

              Už je nemají, měli skladem pár kusů, ale kdybys měl zájem, klidně ti je přenechám za kupní cenu i s účtem, když tak hoď e-mail.

              0 0
              • Termix  

                Proc se jich zbavujes? termiks@centrum.cz Nejdriv se ale musim poptat svyho servismana jestli mi pujdou na ram, tem retezovejm linkam a rozmerum mufen nerozumim, tak to musim nejdriv zjistit.

                0 0
                • fiberman  

                  Já zas netrvám na tom, že se jich musím mermomocí zbavit, jsou fakt pěkné, jen jsem myslel že jsou váhově stovnatelné s XT, nebo Truvativ Stylo. Bral jsem je proto, že mají řetězovou linku 48 a když už si skládám nový bajk na XTčku, tak jsem chtěl nové-hezčí než XT a váhově srovnatelné i kliky. Byla to jen nabídka dokud jsou nové a nenamontované, když jsi je sháněl.

                  0 0
                  • Termix  

                    Bylo mi receno at to ma hlavne 60 mm osu a anglickej zavit.Nevim co tim bylo mysleno, ale nevis jak dlouha je tahle osa u tech klik?

                    0 0
                    • Vilém  

                      60mm nic neni:(je domecek 68mm nebo 73mm,anglickej nebo italskej zavit.

                      0 0
                      • Termix  

                        Aha tak to bylo 68 mm a anglickej zavit. A nevis jak sou na tom ty FSAcka s tou osou a zavitem?

                        0 0
                        • VencaV1  

                          Anglickej zavit maj, italskej se pouziva na silnickach a na 68mm domecek tam das podlozky, ktery jsou pribaleny.

                          0 0
    • kurýr na bajku  

      Tak bohužel nemůžu říct že sdílím vaše nadšení. Všichni 3 lidi co je u nás maj (včetně mně) maj po dvou tis. vůli jako prase, která se dá maximálně zmenšit, ale bohužel nikoliv odstranit. Nevím co vy na to ? Jestli ložiska…

      0 0
    • Excel  

      Mám dotaz …mám na nich odjeto první tisíc a:

      • po prvních 150km vůle, řešil jsem přitáhnutím klik
      • po dalších 150 opět, tak jsem to zase trošku utáhl

      a pak se zdálo být vše OK

      • od 800 se začal z klik linout nenápadný občasný zvuk

      ne praskání, ne vrzání, ale zvuk podobný dopadu drobných, velmi drobných kamínku na triplbutted trubku

      • teď po těch tisíci se to ozývá častěji a častěji stejně hlasitě
      • je to jen při šlapání v záběru do kopce na lehkej převod, i při jízdě ze sedla (takže sedlovka, sedlo, ne)
      • kontroloval jsem sváry kolem středu (přeci jen Merida :-) )ale vše se zdá být ok
      • shodil jsem řetěz, a zkoušel protáčet naprázdno, kliky se točí bez vůle, a bez drhnutí, jen se ozývá takovej šelestivej-lehce zvuk z ložisek

      Co to může bejt, resp. má s těmahle klikama někdo podobnou zkušenost?

      0 0
      • Daf  

        No mam pocit ze mi to neco podobneho taky delalo. Pak se mi do lozisek dostal bordel. Cele jsem to rozebral, naplnil vazelinou a v pohode :) Dnes uz bych preventivne rozebral i novou osu. Vytlacil tu plastovou krytku, vydloubl krytku loziska. Do loziska i prostoru mezi loziskem a krytkou bych nacpal vazeliny co se tam vejde. Sice je ten system dobre utesnenej, ale ve velkem marastu se tam dostane pisek i pres dvojite tesneni :( Tohle ale neni problem jen FSA…

        0 0
        • Excel  

          hm…tak to zkusím, jen musím koupit tan spešl klíč na tu zubatou věc..díky

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.