• lOlA

    hele lidicky, jaky mate nazor na jednostrany vydlice-leftyny? myslite ze to vydrzi?

    0 0
    • gobike  

      Achjo, dvakrat a jeste s chybou…

      0 0
    • Meesha  

      rek bych, ze to vydrzi vic nez normalni vidle. Zatim asi nejlepsi vidle na ktery sem jel.

      0 0
      • lOlA  

        me osobne to prave prijde ze to vydrzi min kvuli bocnimu lamani-mel bych strach na tom poradne skocit

        0 0
        • Daan  

          Ty jo, ja uz se tesil na diskusi o Lefty a ono tohle… hele jestli ni mas rozpocet od rodicu hura do ni, nejezdil jsem lepsi vidli, bocni lamani, co to je? davam na ni metrovy skocky uplne v pohode, a to se zapocitanim mejch 110kg, takze bych se fakt nebal. P.S. co vas v ty skole ku a ucej?

          0 0
      • sfinga  

        čéče, ty si jezdil na leftyně? Tu čest sem ještě neměl :-)

        0 0
        • wroum  

          ja na ni taky jel, neni spatna, ale jel sem i na lepsich (subjektivne)

          0 0
    • Gatier  

      Je to pravidlo, alebo nahoda, ze ti, co sa tak zaujimavo a vecne pytaju, nemaju vyplneny profil?

      0 0
      • lOlA  

        a proc bych mel?klido ti na miste reknu co chces.s kolem jsem zacal pred rokem to ti reknu na rovinu.nemam zadny uzasny kolo a nejsem zadnej zkusenej.proto se ptam a zajimam.profil nemam vyplnenej kvuli neurcitym lidem kteri toho docela dobre vyuzivaji.rozhodne tam nebudu davat svy icq abych pak mel nezvany hosty-ne dik.obrazek zadnej nemam pac proste neni.chces snad jeste neco vedet?jo a osobni udaje neuvadim nikde uz z principu.kdyz to bude nekdo chtit vedet tak at se zepta ale nesnasim vocumily.doufam ze to stacilo.

        0 0
        • Gatier  

          kolko mas rokov?

          0 0
          • lOlA  

            17 proc?

            0 0
            • Gatier  

              Niektore veci proste nechapes..

              0 0
              • lOlA  

                ne sorac ze jsem tak vyjel jen proste uz tu bylo takovych par narazek od jinych na vsechny co nemaji vyplneny profil.rikal jsem si ze toto je solidni forum a ze sem to v poho hodim atd.jenze jeden nejmenovany znamy mi rikal at to nedelam.ze on to tu udelal a to byla pry chyba.prej se do nej kdosi furt nasiral a na icq atd.tak jsem to nedelal.ja uvidim jak to tu bude po delsi dobe pac jsem tu novej.proste si jen chranim svoje osobni udaje-jsem na to dost haklivej.tak jeste jednou sorac za to vypruzeni.ale je tam v profilu moto, toho jsem si nevsiml, tam si neco napisu.

                0 0
                • Gatier  

                  Bejvavalo… Nebudem to komentovat. Myslim ale, ze vacsinou tu vyskakovali zhuleni skolaci.

                  0 0
                • gobike  

                  Nic proti, ale myslim si, ze to je nefer vuci jinym nemit vyplneny profil, pak totiz clovek nevi, s kym ma tu cest. A co se tyka icq, mam vyplnene a nikdo me neotravuje. Není to lenost?:-) No je fakt ze jsem zezacatku nemel taky vyplneny profil, pac sem nechtel aby kazdej vedel jak se jmenuje a kde bydli ten debil, co ma tak stupidni dotazy na foru :-D, ale casem jsem si uvedomil, ze to je takove no, neslusne.

                  0 0
                  • borda  

                    ja treba icq vubec nepouzivam a nikdy pouzivat nebudu. je to podle me uplne k h.....u. radsi si zavolam. takže ho asi taky nevyplnim. jo kdyz nekdo vyplni jmeno, mesto, mailo tak mi to prijde sakra dost. nechapu proc se do nej takhle stupidne navazite

                    0 0
                    • Manas  

                      Vidis a pro me je zase jednodussi neco napsat nez volat. pac na to prvni mas vicemene nekonecno casu ale na to druhy musis mit cas :-)))

                      0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Myslim, ze telefonovani a ICQ jsou krapek odlisne veci. Zkus mi po telefonu vysvetlit odkaz na nejaky model vidlice Marzocchi ;)

                      0 0
                      • Manas  

                        Nebo poslat obrazek :-) „Hele tak vlevo, jo, na x:178, y:30, je pixel celkem tak trochu zelenej, ale ne moc, chapes ?“

                        0 0
                        • borda  

                          tak tohle zase vyresim mailem. nepresvedcite me :-)

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Mailem? Tak slozite? :) Nehodlam te presvedcovat, jen je pro me psani mailu dost narocna zalezitost oproti ICQ.

                            0 0
                            • wroum  

                              tak to je tvuj problem ze ti to prijde slozity. me to vyjde uplne nastejno. uplne.

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Me ne. A tobe jsem chtel taky kolikrat poradit, ale pak jsem si rikal, ze se ne tebe muzu vy… psat nejakej mail ;)

                                0 0
                                • wroum  

                                  tak jinak. ja kdyz neco posilam, tak e-mail i ICQ vyjde nastejno. Navic u me je problem v tom, ze nemam PC, ale Mac a to dokonce jeste se systemem Mac OS 9,2 coz neni uplne idealni na podobny aplikace. ne ze by to neslo, ale je pro me mnohem jednodussi pouzivat mail, nez shanet funkcni ICQ pro tenhle system :-)

                                  0 0
                • fousek  

                  Mam ten dojem ze v kazdym ICQ klientovy je seznam ignorovanejch uzivatelu, takze kdyz te bude nekdo otravovat tak das ignore a je to a jestli si myslis ze ted ses tu anonyme tak se pletes.

                  0 0
                  • lOlA  

                    za prve) by me zajimalo jak me asi tak zjistis?podle ip?tak smele do toho. za druhe) proc musi byt vsici skolaci vyhulenci atd?to je presne to co nechci.ja se chci s ostatnima normalne bavit, pokecat si, resit nejaky problemy o kolech. a kdyz napisu svuj vek tak dost lidi si o tak mladejch lidech mysli buhvi co a poslou ho do prd… jak jsem uz rikal, proste az to tu trosku zaziju a poznam co je tu za lidi tak si to vyplnim-mimochodem jak ctu o kus nize gobike to mel uplne presne stejny… za treti) icq-tak ignor list se da smele obejit a to par programkama a kdyz je clovek dobrej v programovani tak to zvladne sam. nevim jestli si myslite ze jsem buhvi jakej vyhulenec a jezdim na freestylovym kole,tak presne naopak-nehazte vsechny lidi do stejnyho pytle.me se proste tyto veci stali uz dostkrat.az sezenu svou fotku tak ji tam dam, az zjistim ze jsou tady normalni pohodovi lidi tak si tam napisu osobni udaje a i icq.ale jsem tu teprve chvilku.a nebylo moc prijemny se takovych blbcu co furt otravovali zbavit kdyz vam treba do mailovy schranky poslali sto spamu a asi padesat virovych dopisu.tak me prosim pochopte

                    0 0
                    • lOlA  

                      jo mimochodem jak se tu tak divam tak mam pocit ze asi minimalne tretina lidi to taky nema vyplneny.hele vubec proc to resime?vzdyt vam to muze byt jedno ne?jsem rikal ze vam to klidne reknu.ja se nechci s vama hadat.vzdyt je to zbytecny.nemys­lite?nebo trvate na tom vyplneni abyste meli klid na dusi a uz jsme to nikdy neresili?

                      0 0
                      • Roman  

                        Hele, pohoda, vítej na fóru. Občas tě někdo nasere, občas dobře poradí, tak to v životě je. Jestli máš, nebo nemáš vyplněný profil je tvoje věc a když napíšeš něco rozumného, tak se rád přiučím, bo mně taky bylo kdysi 17 a bylo mi tenkrát stejně dobře jako teď v 37 a slibuji, že ti spamáky a bubáky na icq posílat nebudu :o)

                        0 0
                    • fousek  

                      No i podle IP, ja to neumim, ale vim o par lidech ktery to umej, ale to jen tak na okraj, o ICQ se s tebou nebudu hadat, protoze sem nemel nikdy potrebu nekoho zarazovat do ignore listu, nejspis to de obejit, jako vsechny ochrany. Ale nevim jax prisel na to ze te povazuju za vyhulence, navic me tzv vyhulenci nevadej, naopak je s nima vetsinou docela sranda. Me je vpodstate uplne jedno ze nemas vyplnenej profil, chtel sem jenom rict ze tim ze ja sem vyplnil profil na bike-foru se nezvysil pocet spamu v e-mailu ani me nikdo nezacal otravovat pres icq, naopak sem se seznamil s par lidma v okoli s kterejma obcas zabikujem

                      0 0
                • CZiko  

                  nasíral na icq? no nevím, já mám vyplněno vše a zatím mi na icq psali jen lidi kteří chtěli poradit, nebo jen pokecat o kolech… žádný úchyl s motorovou pilou se ani neobjevil u dveří a na icq mi taky nepsal. Ale jestli profil nemáš vyplněný, je to tvá svobodná vůle… ale vadí mi to taky.

                  0 0
    • Gatier  

      K vidlici: Lefty je specivicka vidla, takze by som ju neporovnaval s klasickymi.

      0 0
    • Vilém  

      je to proste na levacku:)

      0 0
    • lOlA  

      tak jsem si tedy vyplnil sve udaje a doufam ze jsou vsichni zucastneni spokejeni.uznavam udelal jsem chybu a doufam ze uz toto nebudeme nikdy resit.

      0 0
    • speedy gonzales  

      …no a kdy se dovim neco o te leftyne??? :-)

      0 0
      • tutite  

        LEFTY MAX SPV Carbon. Plusy: tuhost. Nekroutí se, kam namíříš, tam jede,když brzdíš v techn. pasáži, nikam neuhýbá, při pomalých vracečkách necuká, když vlítneš mezi kořeny, kameny a ruce Ti nepovolí, tak z toho vybruslíš bez ztráty kytičky. Když přeženeš náklon v zatáčce a přední kolo Ti začně ustřelovat, nemusí to okamžitě znamenat pád.. Prostě to vysmykuješ na předním kole, žádné cuknutí, zkroucení řídítek a .. Díky SPV nepodklesává, nejde prudce do zdvihu, nezastaví se o kořen při pomalé jízdě, při sprintu taky žádné kroucení, jen pocit naprosté pevnosti, tuhosti. To vše vlastní zkušenosti zejm. z bikování po Beskydech, bílý kříž-Bumbálka po hranici, žlutá z Lysé hory atd. minusy: špatně se vozí v autě pokud nechceš demontovat brzdu. proč jsem ji prodal, když je tak dobrá? protože až paradoxně měkký byl rám Propheta /na můj styl/, a samostatně byl ten rám neprodejný.

        Hlavně se nenechat přesvědčit rádobyzkušenými bikery o záludnostech Lefty. zdar.

        0 0
        • speedy gonzales  

          sem si delal srandu. neco malo uz taky vim:-)

          s tim autem mas pravdu, je to peklo…

          0 0
        • lanko  

          čau **tutite jestli sem ještě zabloudiš pošli mi prosím nějaké info o tom prophetu. Mám Jekylla a chci ho přes zimu vyměnit za Propheta ale s tím kroutícím rámem jsi mě rozhodil. Nerad bych o volil špatně. Dík **

          0 0
          • speedy gonzales  

            sice to neni na me, ale propheta mam takze jsem snad taky kompetentni…

            jezdim ho cca 1/2 roku a jsem spokojeny velice. mam ho na enduro. davam mu sezrat opravdu hodne.je to muj prvni full takze vychazim spis jen ze subjektivnich pocitu.

            jo parkrat se mi zdalo ze zadni stavba uhla trochu do strany, ale na druhou stranu myslim, ze to bylo zpusobene spis sypkym (sotolina a tak) podkladem terenu (na kterem ten pocit je vzdycky) nez stavbou.

            co sem se dival na mtbr, na propheta je tam moc recenzi, tak si tam nikdo na tohle nestezoval…jen chvalili:-) tak nevim

            0 0
          • tutite  

            dobrá tedy.. Začnu opět od Lefty. Její extrémní tuhost, odolnost proti torsi a výška je asi taky to, co způsobuje, že se zvýrazňují slabiny rámu. A pokud má být nějaký rám měkký, tak je to určitě ten, který disponuje 160 mm zdvihu /ano, změřeno v BIKE/, je to jednočep s vysoko jdoucí zadní stavbou, a i s tlumičem vážící 2750 g ve vel.M. Mám nalítáno cca 4000 km, z toho cca 1500 km v těžkém terénu Beskyd. Je pravda, že ve sjezdu rám snese vše, odpustí jezdecké chyby a mnohokrát podrží. Ale nejezdí se jenom s kopce dolů, že? Recenze na mtbr.com jej většinou chválí, ale nutno podotknout, že chválena je zejm. Lefty, zbytek se veze. Navíc jsem si nemohl nevšimnout hmotnostních parametrů recenzentů, údaj o 200 librách a více je běžný, takže o jejich zaměření se na „dolekopcom“ není pochyb. Ale k věci. Při bušení do pedálu sice SPV drží zadní stavbu ve vertik. klidu, ale do boku je ten záběr trochu máslovitý, o čemž jsem se přesvědčil při sledování vztahu sedlové trubky a kolem ní procházející zadní stavby. Ta se znatelně vychyluje doprava-doleva. Dokonce jsem musel nechat vyvložkovat čep tlumiče, který je napevno /nemá ložisko jako např. DT Swiss/, protože začal mít vůli z důvodu právě onoho vychylování zadní stavby. Měkkost zadku je možné pocítit zejména při najíždění na překážky na šikmo, kdy nejprve zadní stavba uhne, a teprve pak se vyšvihne na překážku. Je to takový divný pocit, znalci tomu říkají, že zadní kolo plave. Pak se mi dostal do ruky výše zmiňovaný časák BIKE, kde hodnotili torzní tuhost rámů a Prophet byl suverénně poslední, jeho hodnoty byly asi na 40% vítěze testu/!!!/. O tom, že jednočep v kombinaci s SPV tlumičem není citlivý ani nemluvě. Myslím si, že Cannondale umělě drží cenu samostatně prodejných Leftyn úmyslně vysoko, navíc zájemce ještě blokuje nestandartním 1,5 palcovým krkem, protože pokud by tomu bylo jinak, mohl by výrobu rámů okamžitě zastavit a soustředit se jen na vidle. O Špatné volbě se ale mluvit nedá, problém je v tom, že zaplatíš a dostaneš kolo, které sis vybral podle obrázku. Pokud mohu radit, tak vždy mezi 15.-20. dnem v měsíci je v TESCU či Carrefouru k prolistování německý BIKE, který Tě už navede ke koupi optimálního biku. Ještě něco. U Lefty se stává, že dochází k migraci jehličkových ložisek a tím se snižuje výška vidlice a její počíteční citlivost. V manuálech se o tom dočteš jako že k tomu prostě dochází, že je to snadno spravitelné jednoduchým manévrem, ale s prodejců Tě na to nikdo neupozorní!!! Stačí, když migrují jedna ložiska ze čtyř. Dochází k tomu zejm. v těžkém terénu, když vidle chytá jednu pecku za druhou. Pak se stane, že se na jedné straně ložisek dráha posune více, než by odovídal chod ložisek a je to hotové. Více na Lefty manuálu. Ale to jsem řekl více, než jsem chtěl. Já mám v merku nějaký 4-čep, VPP nebo jednočep s přepákováním typu Scott Ransom, vidle ale musí být s 20 mm osou, nic jiného po zkušenostech s pevnou Lefty nesnesu. Zdar.

            0 0
            • speedy gonzales  

              z toho jak jsi to napsal mam skoro pocit ze se na neda prophetu ani jezdit…tak mi to vyznelo. ale zase dokazu ocenunit ze vecne upozornujes na problemy kola. nechci ted za kazdou cenu zpochybnovat tve zkusenosti, ale spis me jde o pridani pohledu. rad bych se jen zminil o nekterych vecech, se kteryma neuplne souhlasim na prophetu mam najezdene asi tolik co ty (akorat teda v extremnejsim terenu)-to jen pro poradek, ze ho nemam pet dni.

              co se tyce mtbr. myslim, ze jej muzeme brat jako duveryhodny zdroj. propheta hodnotilo cca 100bikeru, vetsina z nich se zkusenostma s jinyma fullama. hodne z nich ma moznost porovnat s ctyrcepem. presto se nikdo nezminuje o nejake nedostatecne tuhosti (zbezne jsem to proletel- mohl mi nekdo uniknout). jak rikas „Recenze na mtbr.com jej většinou chválí, ale nutno podotknout, že chválena je zejm. Lefty, zbytek se veze“ to opravdu nevim jakou analyzou textu jsi to vycetl. samozrejme je lefty chvalena, ale jednim dechem chvali i zadni odpruzeni. to ze by kvuli vidli davali pet hvezdicek celemu kolu je trochu prestrelene..

              ze cena leftyny je prestrelena o tom zadna…marketing

              co se tyce casopisu- mel sem v ruce MBAction, kde testovali asi 7 nebo 8 all-mountainu. prophet byl treti.. vyhral myslim marin, druhy reign (nebo naopak). za sebou nechal konu, treka, …o mekkosti zase ani slovo.

              faktem je ze vpp ma ve funkci urcite navrch. negativem muze byt vetsi slozitost, potazmo udrzba.

              doufam ze to zase nevyzni ze te obvinuju ze sis to vymyslel :-)))

              0 0
              • tutite  

                Klídek, v pohodě. Na mtbr se taky někteří hodně vykecávají. A ikdyž mají spoustu připomínek, nakonec stejně dají 5 puntíků. Co se testů týká, měl jsem na mysli hodnotu torzní tuhosti rámu, ne jeho výsledek pro celé kolo. Pravda, sjezdy, vracečky, skoky zvládá s bravurou, vliv Lefty na celk. vlastnosti je jasný, zadek přispívá zejm. těmi 16 cm s degresivní charakteristikou. Je pravda, že jsem sjel traily, na které jsem se vydal naposledy před 10 lety a od té doby jsem se na ně neodvážil ani pomyslet. Možná bych taky hodnotil jinak, kdybych se nesvezl na bratrově Geniusu MC, či známého SC Bluru. Prostě, rám mi připadne nepříliš pevný do boku a kombinace jednočepu s SPV tlumičem málo citlivá. Naprosto famózní je geometrie, dlouhý rozvor, kratší posed, jistota ve sjezdu, přibité přední kolo při prudkém výjezdu. A co se testů týče, nemalý vliv na jejich výsledek má určitě i stát, ze kterého časopis pochází. zdar.

                0 0
              • lubos  

                reign to vyhral, i pres podivnou vidlici.

                0 0
                • tutite  

                  K tomu zdvihu. Zadek má 16 cm, je to změřené. Stejně tak i Prophet SL nemá 12, ale 14 a myslím že i Rush má blíž ke 14 než k avizovaným 11 cm. zdar.

                  0 0
                • Gatier  

                  Ha, to tam ale nebol ziadny HT!!!

                  0 0
            • Peslezedirou  

              Pokud by jsi měl tlumič s ložiskem jako DT tak by se ti zadní stavba na Prophetu vychylovala do boku ještě víc než s klasickým uchycením tlumiče s vložko.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.