• tono

    CO doporučujete kazetu a řetěz od SRAMU nebo SCHIMANA na úrovni ESP970×LXHG70.Dále přehazovačku SCHIMANO XT nebo stačí LX.Dík

    0 0
    • zac  

      to zas bude srandy… :-)))

      0 0
    • Meesha  

      Ja sem vozil Sram7 a retezy Sram. Kazety odesla po 5 tisich a vsechy PC59 sem pretrh – nektery i vickrat. Ted mam Shimano (XT kazetu a HG73 nebo 53 retezy) a je klidek. Prehazka staci LX

      0 0
      • Pekáček  

        To teda nechápu jak řadíš či nýtuješ, mě se to ještě nepodařilo. Ale s životností Sram 7 kazety jsem moc spokojenej nebyl, s kazetou složenou se sedmi/osmičkových pastorků se to srovnávat nedá.

        0 0
    • Lister  

      a už zase :o) takže jedeeeem.

      Doporučuju Suntour, a? to není pořád taková nuda :o)

      0 0
    • zirecek  

      Na trenink na silnicu klidne SRAM, do terenu a zavody prevazne HG73/53. Šaltr LX.

      0 0
    • McBlacky  

      já teda zatím netrhl žádný sram, shiman už pár jo… je mi to jedno, hlavně že to funguje…

      no nový 971 řetězy žádná sláva, kazeta pg 980 2006 vypadá ok, ale trošku mě vytrápila při instalaci. používám na zimáku shimano na závoďáku sram, ale nic netrvá věčně :)

      0 0
    • kesu  

      mam presne opacny zkusenosti,retezy shimano (72,73,53)mi vydrzi cca cca 700km zatimco sram at uz PC 49,59 nebo to 971?? vzdycky okolo litru zatimco kazetu bych ale dopoducoval shimano XT jednak je nejhezci:) ale podle me vydrzi vic a je lehci

      0 0
    • Paja  

      Pokud budes kupovat novou kazetu, tak jednoznacne doporucuju retez Campagnolo C9 (novou kazetu, protoze C9 ma nova 131,7mm). Po 1900km jsem na 132,0mm (pro porovnani, PC59 od Sramu mi vydrzely 3500–4000km, C9 by teoreticky mohla vydrzet dvonasobek).

      0 0
      • djano  

        A to si asi este neskusal Rohloff…

        0 0
      • mastihuba  

        taky nezapomeň že máš 60kg i s bajkem :) nám chlapům všecko vydrží tak polovinu.
        Ale k věci. HG-73 vs PC59(971) sram má rychlospojku a člověk nespotřebuje tolik nýtovačů :) jinak mi to připadne fuk. Zdálo se mi že chodí v zadu blbě dolů, ale to bylo spíš lankem a bovdenem.

        0 0
        • Paja  

          Mit pri me vysce 60kg i s bajkem, tak su v nemocnici s anorexii:o), myslim, ze vedle vahy a sily je dulezity hlavne styl jezdeni a zpusob razeni. Kazdopadne i „poradnymu chlapovi“ urcite ta C9 vydrzi podstatne dyl nez treba PC59.C9 pouzivam se sramackou rychlospojkou bez problemu.

          0 0
    • fousac  

      sem si do ted myslel, ze SCHIMANO je laciny kvazimegamarketovy plagiat, a najednou koukam, co lidi to jezdi a ma s nim zkusenosti.. 8-)

      0 0
      • Peslezedirou  

        A co teprve SCHRAM ? :o)

        0 0
      • Milanvelo  

        Rád bych vás kluci opravil, není schimano ale SHIMANO. A co se týká funkce, určitě nejlíp funguje, když kombinujete kazetu a řetěz od stejnýho výrobce. Já osobně jsem zkoušel ledacos, ale se Shimanem jsem byl vždy nejvíc spokojen. Kazetu Sram bych dával dohromady jedině s řetězem a taky řazením Sram. Životnost neřeším, je srovnatelná u Sramu i Shimana, samozřejmě za předpokladu, že proti sobě dávám odpovídající sady. Pokud na kole nebudeš profesionálně závodit, přehazovačka Shimano Deore Lx stačí.

        0 0
        • fousac  

          me to psat nemusis, ja vim jak se pise shimano a jak schimano..

          snad jen, ze za stejny prachy udela SRAM mnohem lepsi a delsi sluzbu.. ;o)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Asi zalezi jak co. Ja treba vozim Shimano kvuli cene.

            0 0
            • Meesha  

              obdivuju lidi co maj na sjezdaku X.0 :-)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Krome toho, ze je lehka, perfektne chodi a dobre vypada toho jeste moooc vydrzi a je rozebiratelna do posledniho sroubku ;) Ale ja vozim Tiagru, protoze ma jednu podstatnejsi vyhodu… je levna :)))

                0 0
                • Meesha  

                  souhlasim, je krasna a hezky chodi kdyz to drnca. Vahu – rek bych, ze tech par gramu na sjezdaku je asi nepoznatelnejch. Ale asi bych zkrachoval po prvnim zavode :-)

                  0 0
                • cabbage  

                  jak moc velka je vyhoda v tom rozebirani? kdyz od cyklojecnyho se hned tak nahradniho dilu nedockas…

                  0 0
            • fousac  

              snim ci bdim?? opravdu vidim v tve odpovedi naznak uznani, ze nekteri maji zcela jine potreby nez ty?? fiha… ;o))))

              0 0
          • Milanvelo  

            Já jsem Tě pochopil, viděl jsem, že si s toho děláš srandu. Jen jsem tu svoji odpověď špatně umístil, sorry.

            0 0
    • Hnoj  

      Kazeta XT a řetět Connex 904

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.