Prokluzuje mi sedlovka - pomoc prosim

38 nepřečtených
  • x-mass

    Zdravim, tak jsem si pekne nabeh. Koupil jsem si totiz novou sedlovku (carbonovou) od woodmana Carbo o. f. 400 a pekne prokluzuje. Po par kilometrech se zasune dolu. Je to prumer 26,8. Pred chvili jsem cetl, ze by nadmerne utazeni mohlo zpusobit i jeji zlomeni, takze uz jsem fakt v koncich. Nevite nekdo co s tim? Predem diky za vase rady a napady.

    0 0
    • Lance  

      dej ji dolu uplne nadoraz a prestane uvidis fakt nekecam

      0 0
    • RomanH  

      Plisek nepomuze ?

      0 0
    • Meesha  

      no, neutahuj ji nadmerne, ale utahni ji nafest! Proste tak aby tam drzela.

      0 0
    • Fidoo  

      doporučuju vzít jemnej šmirglpapír – ostrouhat ty drobky. Pak potřít sedlovku tenoučkou vrstvou lepidla – jenom tam kde je zasunutá (předtím vyzkoušet ideální výšku). a posypat drtí ze šmirglu – pak přestane na 100% prokluzovat. Ale je potřeba nechat to pořádně zaschnout.

      0 0
      • khooca  

        To bych teda radši nedělal, protože ta dr? ti začně pěkně vrzat a prudit. Stejně, jako když se ti tam dostanou drobné částečky prachu..

        0 0
        • Fidoo  

          mě to funguje..... nesmí to bejt hrubej šmirgl. Stačí ten jemnej prach. Ne granule …

          0 0
        • Mucha  

          No jo, ten prach mě dost se*e. Otřu sedlovku, vytřu i sedlovou trubku, pak je vše ok, nevrže, ale po chvilce už zase děsně vrže :( Jak to řešíte? (že by nějakou prachovku přes objímku?…)

          0 0
          • Fidoo  

            nedělá to sedlo v lyžinách? Sedlovka mi nikdy nevrzala. Co takhle přefiknout silniční duši a natáhnout to přes objímku?

            0 0
            • Mucha  

              no jo, to by snad mohlo pomoct, místo rychloupínáku tam dám šroub a přetáhnu přes to duši (silniční :), dám vědět jak to dopadlo. To sedlo jsem zkoušel dotáhnout (povolit a dotáhnout), ale žádná změna.

              0 0
              • Fidoo  

                to je divný ..... zkus třeba silikonovej tmel kolem objímky, ale to mě příde zbytečný – nemělo by to dělat. Tohle se mi někdy stává u klik, ale když je sundám a vyčistim tak to dá pokoj.

                0 0
    • JirkaD  

      Neztrácej naději, chyba není v sedlovce, ale v malém utažení. Mám tu samou zkušenost.

      0 0
      • Honzas  

        Já jsem tak dlouho utahoval a utahoval a dokonce nechal ze silonu vytočit náhradní vložku, se kterou se to na chvíli trochu zlepšilo, až mne to přestalo bavit a vrátil jsem zpátky hliníkovou sedlovku;-)

        0 0
    • lidumil  

      Ale nejdřív bych ještě odmastil vnitřek sedlový trubky.

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Ja vim, ja vim, zase si koleduju, ale mel jsem pocit, ze zajizdeni karbonovych sedlovek je tu druhe nejdiskutovanejsi tema a nechce se mi verit, ze se jeste nikdo neodkazal na historii, kde se to uz urcite muselo vyresit ;)

      0 0
    • slou  

      No ne že bych podobnou věc neřešil, taky mám (už dlouho nebude) carbo od woodmana a furt zajížděla nakonec jsem teda rychloupínák dotáhl na fest a přestala, ale po čase dopadla takhle http://www.bike-forum.cz/forum/foto.php?… no takže budeš mít třeba štěstí a přestane zajíždět dříve než dopadne tak jak ta moje. Zatím na ní jezdím, protože čekám na novou EA50 :) on průměr 27 moc obchodů nemá.

      0 0
      • fousac  

        taky mam 27,0.. jednoduchy reseni je koupit 27,2 a hura na soustruh.. ;o)

        i kdyz na karbon bych to asi nezkousel..

        0 0
    • rock  

      Když jsem utahoval na krev, sice přežila sedlovka, ale zlikvidoval (rozmáčkl) jsem objímku – a stejně prokluzovala. Přestala až po velice důkladném vyčištění sedlovky a sedlové trubky technickým benzínem. Utahovat jsem potom nemusel víc jak klasickou hliníkovou. Ale jak píše pádlista, viz historie …

      0 0
    • McBlacky  

      no no to je bohužel side efect carbonových sedlovek. Samo že v letáku to nepíšou :)

      0 0
    • MARIN  

      Pouzivas na stazeni rychloupinak nebo sroub? Jestli upinak tak ho vymen za sroub

      0 0
    • Daf  

      Nedelaj se nahodou takove dvousroubove objimky? Mam pocit ze jsem to nekde videl. Pulka se upne k sedlovce a druha k ramu. Pak by to nemelo zajizdet. Ale nevim jestli nekecam jen mam pocit ze jsem neco takoveho videl.

      0 0
    • golem  

      nekupovat tento komponent karbonovy .....

      0 0
    • Jenca  

      mel jsem stejny problem, nastesti tu byl nekdo chytrejsi nez nyni :)

      zaprve jemnim smirkem lehce poskrabat sedlovou trubku v ramu a sedlovku pote oba komnotenty maximalne odmastit lihem. pote jsem dotahl a v pohode.

      ted jsem jeste poridil objimku carbon pells a problemy se stratili uplne staci opravdu lehke dotazeni a sedlovka drzi jak prilepena

      0 0
    • Frankie  

      Vitej do klubu :) Me pomohlo odmastit jeste pecliveji nez peclive – jak trubku tak sedlovku a bylo po problmeu… Zdrsnovani nebylo treba (zdrsnilo se to samo, kdyz to poprve zajelo pod vahou meho tela do ramu :)

      FV

      0 0
    • prodi  

      Ještě pořád nikdo neví, že karbonová sedlovka na bajk nepatří?

      0 0
    • Marry  

      Kup si tam objimku na imbus a utahuj…tesne pred prasknutim prestan utahovat. A casem az to rupne…tak si kup hlinikovou :-)…Karbonova sedlovka je stejna blbost jako karbonovy riditka+rohy :-)

      0 0
    • pavelr  

      Přidělal jsem plastový držák blikačky těsně nad objímku a je po zajíždění. (Objímku mám se šroubem.)

      0 0
    • vinca  

      mám tu samou sedlovku asi 2 tejdny, dělala to taky, tak sem vzal sedlovou truku vevnitř hrubým brusným papírem po obvodě asi tak do hloubky 1,5 cm od okonce, a už se ani nehne.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.