• dieegoo

    je to realna nebo nerealna kombinace?

    0 0
    • Meesha  

      realna, ale asi ne naveky :-)

      0 0
    • jaski  

      a skareb-kotouč-50kg?to uz by melo bejt realnejsi ne:))

      0 0
    • MlokCZ  

      Já mám Skareba Super 04, 70kg, kotouče, zatím na něm najeto jen něco přes 2k km (kolo koupeno loňský model letos v červenci) a zatím žádný náznak vaklu a funguje ok. Jezdím převážně terén, ale nic drastického, spíš dost lehký, největší záhul dostal zatím na Šumavě co jsme byli na týden. Při prudkém brždění je vidět, jak se kroutí, ale nějak zásadně mi to nevadí. 80kg už bude o něco horších a záleží jak a co jezdíš.

      0 0
      • MlokCZ  

        Jediný co mi občas začíná vadit na Skarebovi, že má 80mm zdvih (moje provedení). Myslim, že by se 100mm klidně sneslo a už začínám uvažovat, že by se k těm 100mm ve předu rovnou sneslo i 100 vzadu :o).

        0 0
      • pali  

        urcite to nie je dobra volba , na tvojom mieste hladam nieco pevnejsie , jazdim skareba super na kotucoch druhu sezonu pri vahe 65,a je to na hrane co sa tyka pevnosti , do dalsej sezony budem menit puzdra,

        0 0
    • dieegoo  

      No dneska sem se ptal v prodejne, pan mi rikal ze scareba si berou i lidi tezsi a zatim zadna stiznost, ze by kotouc teda mel bez problemu vzit. V novem velu je scareb na fullu s kotouci.

      0 0
      • MlokCZ  

        V některý prodejně by vnutili Skareba i na 120kg. Kdybych já měl 80kg, tak bych do Skareba osobně už nešel. U sebe jsem se taky chvíli rozhodoval, že je to tak tak, ale nakonec jsem se rozhod pro Skareba z důvodu stylu jakým a co jezdím a nelituju.

        0 0
        • dieegoo  

          No nevim, ja nejezdim zadnou prasecinu, pohodove xccko po lesnich cestach, tak myslim ze by to mohl snest. Prece jen.. kdyby scareb nevydrzel kotouc, proc by na nem vubec nebyly navarky na Vbraky?

          0 0
          • MlokCZ  

            Tak on to nějaký čas snese v každém případě, jen je otázka jak dlouho. Pokud třeba půjdeš za 2–3 roky do nové vidlice, tak se to dá. Pokud ale kupuješ na delší dobu, tak bych se bál.

            0 0
            • dieegoo  

              a kolik tak rocne najedes km? Letos sem mel zhruba 2500, priste to snad bude vic… to na to musi mit take vliv ne?

              0 0
              • MlokCZ  

                Jasně, že životnost je daná najetými km a ne roky jak dlouho tu vidlici máš. Já najedu vždy za půlrok něco mezi 5k-6k, ale tak 1/3–1/2 je na silničce, takže bike vychází kolem 3,5k. Letos bohužel jen něco přes 2,5k (z toho silnička jen 500), ale začal jsem jezdit až od července po téměř ročních vleklých zdravotních problémech (a ještě jsem nebyl úplně ok, takže jsem musel začínat pomalu). Půlrok píšu proto, že jezdím jen teplou polovinu roku. Chladnější mám squash, letos budou i další aktiviti jako trenařer, spinnig, plávání. Chybí mi totiž teď základní vytrvalost a je to na squashi krize, na to nejsem zvyklý (ale ten skoro rok zdravotních problémů bez sportu se mnou pěkně zamával).

                0 0
                • dieegoo  

                  nevim no, za ty 4 tisice me to hodne laka… i s tou hydrou me to vyjde na stejne penize jako druhy favorit MX Comp…

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Tak za takovou cenu už bych o tom zase uvažoval.

                    0 0
                    • dieegoo  

                      No prave.. a je to 100 zdvih s lockoutem.. a to se me zda za ty penize hodne dobre

                      0 0
                      • scret  

                        takze je to Skareb 100mm na to kotouc a ty mas 80kg??No bude se to kroutit jako prase,max. po dvou sezonach budes menit pouzdra,na to se priprav.Ta vidle nepraskne to zas ne:)ale kroutit se bude.Zalezi jeste co tam mas za kotouc…A zalezi co myslis tim pohodovym XC:)))

                        0 0
    • dieegoo  

      Jinak teda… mate s tou vidlici nekdo konkretni zkusenosti a nebo jen predavate nastudovane info dal?

      0 0
      • MlokCZ  

        Vždy? to máš napsaný výše, že na Skarebu mám najeto něco přes 2k km a pali tam má, že ji jezdí 2. sezónu a nikdo jiný tu žádnou kloudnou informaci nenapsal.

        0 0
      • jaski  

        mam ho asi pul roku tak 1 tkm spis lehkej teren a silnice.driv semmel vecka a jak rikaj ze kdyz zapruzis tak se dotkne spalek ale ted je tam kotouc a docela v pohode.ale nevim jak to bude vypadat za dyl

        0 0
    • dieegoo  

      Jeste teda.. ja tomu moc nerozumim, tak co se s tim scarebem teda muze stat? Co znamena ze chytne vakl?

      0 0
      • Dijck  

        Vakel, tj. ked sa vnutorne nohy pohybuju voci vonkajsim v horizontalnej rovine – pri skareb vs. kotouc vs. 80kg by to bolo za rok tak 0,5 – 1cm..:)) chod radsej do tej mx comp.. (PS: minule som videl typka so saint mono mini 205mm kotuc + skareb a musel som si to sfotit-bol to zjavne optimista:D

        0 0
        • dieegoo  

          http://www.bajk.cz/…a/clanek.asp?…

          mrkni do diskuze dole, prej se i s takovym kotoucem snese

          0 0
          • Dijck  

            Jasne, dalsi optimista…vsetko je to o tolerancii k voli…203/205mm kotuc len na pevnu osu, v tomto mam jasno. Videl som co robil 160mm s mojou Drop Offkou..

            0 0
          • cabbage  

            nejvic me dostalo to oduvodneni proc tam ma tak velkej kotouc…

            0 0
            • dieegoo  

              jo ten duvod neni spatny :)

              0 0
              • cabbage  

                ale hodne vykonstruovany…

                0 0
                • dieegoo  

                  :D… tohle dilma me fakt drti… kdyby nestal 4 litry, tak na nej hned zapomenu a zustanu u MX comp, ale takhle…

                  0 0
                  • cabbage  

                    ja sem vozil skereba s kotoucema skoro 2 roky a nebyl zadnej problem, akorat byla od plaste vydrena podkova na levy strane..... p.s. plast mel v klidove poloze cca vic nez 5 mm k vydrenymu mistu:)

                    0 0
    • dieegoo  

      Kauza Scareb uzavrena :D bude MX comp

      0 0
    • dieegoo  

      Zabijte se hosi :D do toho D:

      0 0
    • McBlacky  

      začneš jezdit víc a větší kudlu a hnedle nebude scareb stačit… Mě se kroutí i Black a to mám véčka :/

      0 0
      • McBlacky  

        ale zase nemysli si že jiný vidle jsou na tom o tolik líp… i ty marcošky se kroutěj :)

        0 0
        • dieegoo  

          no vsechno na tom bude lip nez to co mam ted… ta vidle ma 25mm nohy, zdvih tak 2 cm a to musi dostat ranu jako svine aby se pohla :D jinak permamentni lockout

          0 0
          • McBlacky  

            tak to jo :)
            vem scareba za 4000 bych do něj šel taky, dva roky vydrží a to je hodně férový.

            0 0
            • dieegoo  

              Uz sem ho odrekl.. Nechci za dva roky kupovat novou vidlici… To radsi tu Comp.. pry vydrzi dyl.

              0 0
              • McBlacky  

                no jak myslíš… podle mě za dva tři roky už budou vidle cenově mnohem níž a funkčně lepší, že ti ten málo citlivej a těžkej mxcomp přijde jako křáp…

                0 0
                • dieegoo  

                  mozna… nekteri rikaji, ze letosni mx comp je citlivy uz dostatecne… a tech par deka na predku me nevytrhne myslim

                  0 0
              • Frankie  

                No, uz jdu asi s krizkem po funusu :) ale i tak :)

                Mam Skareb (snad je to Comp SPV, davaji je na Meridy, ale v prodeji pry nebyly, 100mm a Deore hydry, vaha kolem 80kg, najeto asi 4.500km a zatim nepozoruji zadny problemy. Skrtani plaste o vidli tedy urcite v zadnem pripade neprobehlo, to si neumim ani predstavit…

                Chtel jsem ho u kamose v servisu na zimu vnutit na posezonni servis a rozmluvil mi to, ze podle nej je zatim naprosto v poho, ze by mi tam vymenili jen pro formu olej a tak, ale ze neni potreba do ni zatim sahat… Pravda 4.5k neni zase tolik, uvidime casem…

                Jezdim teren, co mi dovednosti (nijak valne :) dovoli, zvlast co mam i silnicku si bajk snazim uzit co nejvic. Samozrejmne, je to relativni, ale myslim, ze ho zase tolik nesetrim…

                FV

                0 0
    • Peslezedirou  

      Scareb 04 je torzně tužší než MX comp co jsis vybral.....

      0 0
      • dieegoo  

        Vybral sem Blacka…

        0 0
      • cabbage  

        kdybys napsal sid tak ti to budu verit…;

        0 0
        • Peslezedirou  

          Že si měl takový potíže se scarebm co byl na NRS fakt chápu, ale ročníky 04 a 05 jsou opravdu tužší než Maruška…vše měřeno.....

          0 0
          • Andrzej  

            no promin, ale ted o vikendu sem poprve v zivote jezdil na scarebu, a fakt jsem cumel, jak to bylo mekke. nikdy jsem nechapal, kdyz treba ve velu mluvili o blacku jako o tuhe vidlici(zdal se mi nicmoc) a ted tomu konecne rozumim…

            0 0
            • scret  

              Tak Black nebo Skareb???

              0 0
              • dieegoo  

                taky sem to nepochopil

                0 0
                • scret  

                  jezdil Skareba a mluvi o tuhosti Blacka,jsem z toho volaky zmeteny:))))

                  0 0
                  • dieegoo  

                    tak tak.. sem se ptal i na icq, jak to myslel, ale nedostal sem odpoved

                    0 0
                    • scret  

                      no nic no:)))

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        To je material, boze!

                        0 0
                        • dieegoo  

                          no jeste ze tady mame tebe :D

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Priznam se, ze je nad moje sily vam dvema tohle vysvetlit :))

                            0 0
                            • dieegoo  

                              :-O ty to chapes jo? :D

                              0 0
                              • kovar  

                                ono dokonce je více lidí, co to chápou.

                                0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Volne prelozeno do tupounstiny „Black je proti Skarebu pevna skala“ pricemz zaroven plati, ze „Black je maslo“.

                                0 0
                                • dieegoo  

                                  no jen jestli vy dva nekecate :/

                                  0 0
                                  • Manas  

                                    Nekecaj, jednou jsem blbe dropnul s Blackem asi z pul metru a cely se to nako divne ohlo :-)

                                    0 0
                                    • dieegoo  

                                      na to kaslu, vy me zkazite radost jeste driv nez mi ho vubec privezou domu… smejdi :/

                                      0 0
                                      • Pá-dlista1  

                                        Radost z ceho? Z Blacka? :)))

                                        0 0
                                        • dieegoo  

                                          jo

                                          0 0
                                          • Manas  

                                            Ja ti nevim, lepsi cekat nejhorsi a pak se prijemne prekvapit nez cekat paradu a seredne si nabehnout :-)

                                            0 0
                                            • dieegoo  

                                              no tak ja tak trochu pocitam s tim ze dokonaly to nebude, ale oproti tomu co mam ted cekam znatelnej rozdil… a kdyz uz do toho dam aspon pro me docela vysokou sumu, tak uz chci aby to za neco stalo no

                                              0 0
                                              • scret  

                                                kasli na ne… Budou ti tvrdit ze nejlepsi je Marzocchi… Ze ostatni je shitka…

                                                0 0
                                                • lubos  

                                                  treba fox je lepsi nez M, ale zas ma sve nevyhody :)

                                                  0 0
                                                  • scret  

                                                    ma… co si budem nalhavat,dokonala vidle asi neexistuje…

                                                    0 0
                                                  • lubos  

                                                    Ja myslim, ze vcelku neni problem najit kvalitni vidlicu, ale je potreba ponekud slevit z vahy a nemit ve vidlici vzduch .. s tim jsou jenom potize … porad se resi unikani vzduchu a citlivost, pricemz aby to chodilo poradne se tam musi dodelat kopec hejblatek, ktere se kazi a stoji hodne penez navic … no a pak se na to navesi jeste dalsi hejblatka , ktera brani pruzeni :-)))

                                                    0 0
                                                  • vlk  

                                                    Moje řeč. Také preferuji jednoduchost-Pružiny v oleji „někdy s tomatovou omáčkou“ :o)

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    Ano,neni problem najit kvalitni vidlici,ja mluvil ale o dokonale,ale ta jeste neexistuje a nejspis nikdy ani existovat nebude,protoze vyrobci chteji taky vydelat,tudis vidlice delaji tak aby to bylo jen spotrebni zbozi,bohuzel. A co se tyka vzduchu,nevim jak ostatni vidlice,ale ja mel ted 2 sezony Blacka Super Air 100mm a nebyl s nim absolutne zadny problem!!!Vzduch neunikal,citlivej byl dost,takze dost lidi tady nadava na Manitou a ja nemel ani jeden problem co uvadis.....

                                                    0 0
                                                  • CZiko  

                                                    dokonalá vidlice? 300g, vyžehlí štěrk i 5m drop, prakticky nezničitelná a supertuhá, stačí vyčistit 1× za 5 let a designově zůstane moderní 20 let, při nákupu je na výběr minimálně z deseti tisíc barev a polepů… S nastavením se samosebou nemusíte namáhat – inteligentní počítačová jednotka včas vyhodnotí to pravé. Tak… co od ní chceme bychom měli, teď ji ještě vyrobit. Takže máte doma někdo alespoň vrtačku? :-D

                                                    0 0
                                                  • Manas  

                                                    Ja mam kladivo. To je zaklad kazde opravy ci bezne prace. Treba jako je vysivani a tak :-)

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    :)))

                                                    0 0
                                                  • cabbage  

                                                    vysivani, zasivani.. ty si mel 12 stehu na hlave, co?:o)

                                                    0 0
                                                  • Manas  

                                                    Kdyz ji nekomu vysijes kladivem to bys koukal :-)

                                                    0 0
                                                  • lubos  

                                                    neni 300g vidlice ponekud tezka ? :)

                                                    0 0
                                                  • CZiko  

                                                    ano je fakt, že pokud použijem sloupek vyrobený nejnovější nanotechnologií, tak bychom mohli nějaký ten gram ušetřit, ale nechceme přece překročit cenu pěti set korun:-D

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    no to by se jeste dalo zkousnout:)))

                                                    0 0
                                                  • vlk  

                                                    300 gramů, to si ji možná tak slepíš z papíru

                                                    0 0
                                                  • lubos  

                                                    coz neni tak daleko od reality, takovej karbonovej papir z nanotrubek … :-))

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    nechtel bych aby se mi vidlice chovala pokazdy podle sebe.to budu radsi at dela porad to samy a at si klidne nekdy treba kvuli rychlymu nebo pomalymu reboundu rozbiju hubu,budu radsi:-),ale budu vedet na cem jsem.

                                                    0 0
                                                  • lubos  

                                                    Problem co uvadim ja, jsi nemel, ale co problem, ktery tady uvadi jini .. .:)

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    jaky??Jako tuhost??

                                                    0 0
                                                  • lubos  

                                                    ano :)

                                                    0 0
                                    • scret  

                                      Black je vidle na XC ne na FR!!! Jezdil jsem ted v podstate 3 sezony Blacka,taky jsem s tim parkrat skocil (v ramci XC a dejme tomu Enduro jezdeni) a nikdy se s nim nic nestalo!!!takze zalezi jak skocis,asi neni problem zlomit nebo ohnout vsechno…

                                      0 0
                                • scret  

                                  aaa ja bych malem zapomnel,ze je nejlepsi „italie“ ze?:)))

                                  0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    Nevim co to s tim ma spolecneho.

                                    0 0
                                    • scret  

                                      no treba to ze Skareb i Black jsou Manitou???a neni to „velke“ M???:))))

                                      0 0
                                      • Pá-dlista1  

                                        To je jejich velka nevyhoda. To mas pravdu, ale nema to nic spolecneho s tvou snizenou schopnosti chapani psaneho textu ;)

                                        0 0
                                        • scret  

                                          to bych fakt nerekl.

                                          0 0
                                        • scret  

                                          tak nevim,budto jsem tatar ja nebo nekdo jiny!!!:)) Ale psal o tom ze jezdil o vikendu na Skarebu a zdal se mu mekkej atd. a pritom ve Velu mluvi o tom ze Black je tuha vidle a ze uz vi svoje,nebo takhle nejak to napsal… Ja jsem jenom nechapal ze micha housky s rohlikama,tak nevim co se tu do me navazis chlape jeden:) nebo mi neco uniklo??:))

                                          0 0
                                          • pos3k  

                                            uteklo :-) // Volne prelozeno do tupounstiny „Black je proti Skarebu pevna skala“ pricemz** zaroven plati**ze „Black je maslo“. Padlista//

                                            0 0
                                            • scret  

                                              v jakem prispevku je napsano „Black je maslo“????? Nejak jsem to nenasel,nebo to bylo puvodne Padlistovo tvrzeni?

                                              0 0
                                              • pos3k  

                                                je to „preklad“ o vikendu sem poprve v zivote jezdil na scarebu, a fakt jsem cumel, jak to bylo mekke. Nikdy jsem nechapal, kdyz treba ve velu mluvili o blacku jako o tuhe vidlici(zdal se mi** nicmoc**) a ted tomu konecne rozumim…

                                                fakt uz nevim jake te „nakopnout“

                                                treba takhle:jel na skarebu abyl mekkej. Ve velu cetl ze Black je tuha vidlice a on ji kupodivu projel a tuha se mu vubec nezdala, byla nic moc (maslo). A tu pochopil proc ve velu povazujou Blacka za tuhou, pac existuje jeste vetsi blato (maslo) nez Black, tj Skareb :-)

                                                0 0
                                                • scret  

                                                  no jo,ale on nikde nepsal ze se projel i na Blacku,takze proto vznikla tahle debata!A jak mam vedet ze na tom Blacku opravdu jel a ne ze tlumoci dojmy nekoho jineho???

                                                  0 0
                                                • scret  

                                                  ahaaa,dobry no,uz drzim hubu:)))nejak jsem vypustil to v ty zavorce:))))no jo jsem asi uz dneska prepracovanej:)))

                                                  0 0
            • Andrzej  

              :-D odpovim takhle zkraje, hned pod sebe, ale patri to te diskuzi vpravo… necekal sem, ze to bude takove nesrozumitelne, do priste se polepsim.....(sprav­ne to pochopil padlista a spol…)

              0 0
          • cabbage  

            kdybys porovnaval pomer tuhost/vaha tak skareb vede, ale .....

            0 0
            • Peslezedirou  

              Tyhle debaty jsou nekonečný a je mi to vlastně fuk. Aď si udělá každý názor podložený vlastní zkušeností a ne jen opakováním někde vyčtených informací. Tohle není útok na tebe, ale všeobecně pro některé experty. Třeba zmíněný scareb, přesně nevím jesli 04 nebo 05 je torzně tužší než Duke SL co právě jezdím. Pokud bych si to nezkusil tak bych nevěřil. Otázka je co udělá větší namáhání scareba spolu s kotoučem po sezoně........

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Tak tomu bych i veril. Duke mi neprijde jako nejaky tuhy zazrak (i kdyz se to vsude tvrdi).

                0 0
              • vlk  

                Duke není žádný zázrak, prostě průměr na xc s 30 nohama-stejně jako black nebo mx comp.Ale skareb je teda torzně měkčí, to mi věř stačila mi na něm jedna vyjížďka.Mimochodem většinou se srovnává black s dukem v tuhosti.

                0 0
                • Peslezedirou  

                  Tohle už je Vlkovina.....­.........nejlep­ší vidle teda bude Maruša..........:o)

                  0 0
                  • vlk  

                    ale která Maruša.Ta mx comp je srovnatelná s dukem a blackem, s ní by sis moc nepomoh. Mě osobně ale na xc tyto vidle s 30mm nohama bohatě stačí.

                    0 0
                    • Peslezedirou  

                      Marušu jsem myslel jako ironii, každý malý biker dneska dávno ví, že maruša hodně zaostala zvláš? pro potřeby XC. Modely 06 možná budou příjemným překvapením......

                      Co se týče tuhosti Duke tak jsem se svejma 70 kilama spokojenej, ale zase z pohledu standardu tuhosti vidlic s nohama 32 už taky nestačí.....

                      Raději už mlčím, pač by se to proměnilo v plkání. Na B-F jsou stále živé určité mýty a pověry.

                      0 0
                      • vlk  

                        jo tak s tím bohatě souhlasím.Mě zajímá, kde se ty rozměry zastaví.Fox už dělá 36mm na freedrive.Sem zvědav jestli se 36 uchytí i u XC :o) Tak teď zrovna taky uvažuji, zda by skareb nestačil mé přítelkyni.Ale tak si říkám r7 bude pro ni jistě lepší.

                        0 0
                        • Peslezedirou  

                          No uvidíme jak bude bike pro víkendové enduro vypadat za pět let :o)

                          Co se týče bikerek tak můžu říct, že je docela obdivuju na čem jezdí a přitom si ani slůvkem nepostěžují. Když mi něco na bajku vrzne tak hned stavím a nějak to řeším, celkově se v kole moc hrabu. Teď jsem přišel na to jak je v jednoduchosti síla. Potom co jsem zkusil tlumič 5thElement, Swinger 4 way, mám na kole uplně přiblblého foxe NOpropedal a nemůžu si ho vynachválit.

                          P.S. narazil jsem na pár expertů, kterým splývá pojem tuhost vidice myšleno torzní tuhost a tuhost vidlice myšleno pružení :o)

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Te nekdy seznamim, abys videl jak vyjde takova pritelkyne co kolum rozumi draho :)

                            0 0
                            • vlk  

                              ta Tvoje se nepočítá, to je jedna z mála vyjímek, a když je v plné polní tak ji v tom od chlapa nepoznáš. :o)

                              0 0
                            • cabbage  

                              jestli myslis Sirenu, tak v jejim pripade ses tou pritelkyni ty:-P

                              0 0
      • dieegoo  

        a tohle byl scareb 05.. a co bylo loni nemusi byt letos.. a nemam prachy navic na takovy pokusy, ze kdyz se teda bude kroutit, tka ho za rok vyhodim a koupim neco jinyho

        0 0
        • pavel321  

          kup MX comp, nebudes litovat, moooc dobra vidle!!! Urcite vydrzi vic nez Black + pochybnej Skareb dohromady…

          0 0
          • dieegoo  

            zitra mi privezou blacka :) takze uz je pozde… jeste vcera sem nasel mx comp eta 05 rocnik 105mm zdvih za 5990… dobra cena

            0 0
          • enjoy  

            taky nejsem zadnej testovaci jezdec,ale kolik lepsich vidlic jsi vyzkousel?ve tvym veku si mohl zacinat na suntouru nebo RST,to bych z ni byl taky vyplacanej.

            0 0
            • cabbage  

              jako ty s foxem?:-P

              0 0
              • enjoy  

                no to si pis!:-).mel bysi ho nekdy zkusit.dyl jak 150 kilometru:-)

                0 0
              • Pá-dlista1  

                On totiz jeste nevi kolik mu ta Foxka vydrzi ;) a jestli se nam tady snazi namluvit, ze to je tuha vidlice…

                0 0
                • enjoy  

                  tak povidej padlisto,zkusime to nejak rozvinout,ktere soucasne vidlice se stejnym zdvihem a stejne dobrym chodem jsou tuzsi? jo prosimte jeste by taky mela byt bezne dostupna. nerikam ze mam nejtuzsi vidlici,proste me to vazne zajima.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Ty me chces zahnat do slepe ulicky, ale ja vim, ze mi napises, ze se ji chodem zadna nevyrovna :)

                    0 0
                    • enjoy  

                      spatne me odhadujes,ted me to vazne zajima.uznam kdyz budes mit pravdu.neco uz si zkusil,rozhodne 10× tolik co ja,patrne.tak povidej..

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Tak ji porovnej s jakoukoliv jinou vidlici s 32m nohama. Treba oproti Z1 (ja vim Foxka je proti tomu prditko) je vyrazne mekci.

                        0 0
                        • enjoy  

                          ja vim ze si to cekal:-),ale neber to tak.proste cena,chod,tuhos­t,znacka:-),je na tom hodne dobre. myslim ze ani ty proti foxovi nic moc nemas,nemame se o cem hadat.

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Muzu ti rict, ze osobne bych si ho poridil… na XC. Nic vic a jeste bych pocital s tim, ze je to na rok (mozna).

                            0 0
                            • scret  

                              ted to zajima trochu zase me,existuje podle tebe nejaka „pevna“ a „tuha“ vidle na XC/maratony ktera nebude mit 2 kila a bude rozumne dostupna jak cenove tak dostanim???

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Mas na mysli vic nez 2kg nebo min nez 2kg? ;)

                                0 0
                                • scret  

                                  samozrejme by mela mit min jak 2 kila:)

                                  0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    nevim, dal :) Vzdyt jsem psal, ze bych toho foxe na XC bral.

                                    0 0
                                    • scret  

                                      no a rekneme trochu cenove dostupnejsi vidli??dejme tomu do 18 koliku…Vzhledem k tomu ze je to spotrebni zbozi…

                                      0 0
                                      • wroum  

                                        vanilla R se da sehnat do 14 000. RLC je zbytecnost.

                                        0 0
                                        • scret  

                                          Vanilla R nema LO a ma tak cca 1900g…

                                          0 0
                                          • Pá-dlista1  

                                            1780g

                                            0 0
                                            • scret  

                                              to je prave to,komu verit co se tyka vahy,nekde uvadej 1900g,pak nekdo napise 1800g,katalog. tusim taky 1800,a kde je pravda:))pak co jinyho zbejva cloveku nez ji koupit a zvazit si ji sam:)))coz trochu leze do penez:(

                                              0 0
                                        • scret  

                                          proste si nemuzu pomoct,zatim mi dobre vychazej tyhle vidle: Reba,Black,Mi­nute,jsem zvedavej na R7,M Marathon SL,pripadne Magura Ronin

                                          0 0
                                          • Pá-dlista1  

                                            Jako Maguru bych si dal taky libit. Ale ta se nebude moct rovnat tuhosti s Foxem.

                                            0 0
                                            • scret  

                                              Nevim,nevim prej jsou na tom dobre,ikdyz ty „sroubovany“ vnitrni nohy do korunky me trochu zarazej.. Kazdopadne kamos ma uz ted druhou Maguru a jenom si chrochta… (M/Rond Quake,ted Phaon)

                                              0 0
                  • Dijck  

                    Pike;)

                    0 0
            • dieegoo  

              Enjoy: Ta otazka patrila ke me nebo k tomu typasoj, co me doporucuje tu mx compku?

              0 0
            • pavel321  

              Mas pravdu, zacinal sem na RST (ale to uz je doba) pak Suntour, ted MXko. No nevim, Skareba ma komos a musim rict, ze je sice lehoucka, ale nesel bych do ni! Treba znamej jezdi MXko 01 a je uplne fpoho – a uprimne receno – neslysel sem vo nikom, kdo jezdi hodne a Manitou mu vydrzel takle dlouho, zatimco lidi se starejma BOMBERAMA potkavam casto…

              0 0
              • enjoy  

                se starejma bomberkama.. jo s tim nemam problem.

                0 0
              • cosmo  

                Vo nikom si neslysel? OK, ja jsem jezdil Manitou SX-R model 00, jezdil jsem ji 3 roky, vyborna vidle, koupil jsem si do ni sadu elastomeru a pruzin a nastavil si ji presne podle sebe. Absolutne bez problemu, zadny vakl atd. Prvni na Vecka a pak na finale jezdila na koutoucich, zadne krouceni jsem u ni nezaznamenal. Prodal jsem ji kamosovi a ten si ji nemuze vynachvalit, furt na ni jezdi, sem-tam ji promazne pistoli a jednou za rok ji rozebere a vycisti. Tot SX-R. Pak jsem si koupil ve sleve Manitou Mars Disc model 01, a tu jezdim do dneska na kotoucich. Vidla je taky bezproblemova, staci nafoukat a promaznout pistoli a jedu. Vakl zadny nema a obe jsou krasne lehke. Co se neda rict o Marcoskach… Jo a tedka jsem si poridil Scareba, takze pristi rok vam dam vedet.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  to foukani a mazani teda delas pokazdy nez se rozjedes? ;)

                  0 0
                  • cosmo  

                    Foukam podle toho do jakeho terenu jedu, a promaznu to tak 2–3za rok…

                    0 0
                • wroum  

                  Mars 01 sem mel taky. vydrzela presne 1200 km XC. pak odesly futra. zacalo se ozyvat praskani ze spoje vnitrni nohy-korunka. prestal fugovat stelak zpetneho utlumu. oprava v progressu stala bezmala 2000 a pak uz sem ji ani nedaval zpet na kolo – sla do sveta. jo a torzni tuhost je hrube podprumerna (i na tehdejsi pomery), asi jako SID. jinak chodila paradne a vzduch neunikal.

                  0 0
                  • cosmo  

                    Nastesti me tyhle problemy „zatim“ mijeji, chodi paradne a predesilam, ze do tehle konference nezapadam nebot nemam zminovanych 80kg ale pouze 65kg, to si myslim je hlavni podminka pro Manitu – Vaha. Kdo mam nad 70kg asi nemuze pocitat s delsi zivotnosti…

                    0 0
                    • wroum  

                      ja mel v ty dobe mozna este min nez 65. ted mam 70.

                      0 0
                    • scret  

                      Ja mam 70kg a jezdil jsem na svym kole (tzn. delsi cas.horizont) v podstate jenom Manitou… SX-R 2000,Black Elite 02 80/100mm,Black Super Air 04,ted mi ma prijit R7 Super 100mm,tak jsem zvedavej… vsechny vidle na moje tvrdsi XC meli dobrou tuhost,nebyl u nich absolutne zadnej problem,jenom vzdy cca po 2 sezonach to mozna chce vymenit pouzdra…Pozna­menavam ze vakl nebyl po tech 2 letech nijak zavratnej!!!

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.