• mastihuba

    Po přečtení odkazu idnes mi nedá se nezeptat. Pochlubte se jak rychle a kde jste jeli. Na starym foru to myslim bylo, ale tady jsem to v historii nenašel. Na silnici sem na horskym kole udělal nejvíc 81km/h ale v lese jdu malo kdy přes 50km/h.

    0 0
    • Žanek  

      Dobrej dotaz. Ještě bych dodal z jakýho kopce. Já jsem jel na silničce 94 u nás z Hlíny, na MTB 84 taky tam.

      0 0
    • kovar  

      podle Beaufortovy stupnice rychlosti větru jsem jel tak strasne rychle, ze mi az tricko vlalo.

      0 0
      • no  

        no pokial si nevidel rozmazane okolie takk si siel dost pomaly :-)))

        0 0
      • rasto  

        hec, ja dokazu jet taky rychle. a tricko mi ani nemusi vlat. tedy kdyz sedim na spinningu :-)

        0 0
      • Jenda  

        a nejaky doplerovsky efekty nebyly? jako treba ze bys videl modry stromy a tak:-)

        0 0
        •  

          no mě se jednou talo, že se mi na řídítkách začaly tvořit proudnice a pa kse ozvala ohlušující rána :), kolo začalo být špatně ovladatelné (značka je Bell X1)

          0 0
          • mastihuba  

            a vtom ses probudil. Je tak?

            0 0
            •  

              noooo :) To se stalo 14. října 1947 s letounem Bell X-1 ikdyž třeba blackbird sr71 3500 km/h nebo X-15 vypuštěný z B52 ve stratosféře to frčelo 7 Machů Jestli se nepletu tak rychlostní rekord na kole je 204? Km/h z ledovce

              0 0
              • mastihuba  

                222 ale čekal jsem že se ozvou i sjezdaři s nějakejma perličkama.

                0 0
                •  

                  mam rád detaily: Fastest Cyclist On Snow The fastest speed attained bicycling down a glacier is 212.139 km/h (132 mph), by the downhill mountain bike racer, Christian Taillefer of France. This was achieved on a Peugeot cycle at the Speed Ski Slope in Vars, France, in March, 1998. The snow cycler's position is optimized by aerodynamic pedals; the rider is dressed in an airproof Lycra suit; fins are attached behind the arms and legs; and a large, streamlined helmet is worn.

                  Fastest Average Speed In Tour de France Stage The fastest average speed in a Tour de France stage was 50.355 km/h (31.29 mph) by Mario Cipollini (Italy), when he won the fourth stage between Laval and Blois (194 km/120 miles) on July 7, 1999. He won his first Tour de France stage in 1993.

                  čerpáno z http://www.guinnessworldrecords.com/

                  0 0
                • jahoda  

                  S podhustenejma 2.35 maxxisema ani po asfaltce z kopce moc rychle nejedes. Max rychlost mam 55km/h a to sem ke vsemu slapal jak kreten :)

                  0 0
                  • mato tope  

                    V předu 2.1 v zadu 2.3 stařičkej author 68 běžně-dole jsou závory,tak je to trochu na palici.

                    0 0
                  • sosacek  

                    3,5/4 maxis-šotolina cca 70km/h/ale prdelka mně cvakala,dole byl přejezd/

                    0 0
                • Radek Broz  

                  Sjezdari nevozej tachometry.

                  0 0
                • CERWuska  

                  sjezdaři sae asi moc neozvou páč jich moc tacháče nevozí:)

                  0 0
                • francesco3  

                  Muj rekord na Špičáku je tušim 50,8 km/h a to sice v dolní partii bikeparku na kořenech na dojezdu k lanovce. Rychlejš je to fakt zabijácký hlavně kvůly stromům a faktu že na konci trati je 90 stupňová zatáčka (spíš zásek), z kopce a klopená ven.

                  0 0
              • pinot  

                A taky to na tom ledovci odřídil Charles Yager?

                0 0
              • kudlanka32  

                nebylo to nahodou jen 6.7…

                0 0
          • lubos  

            A ten tvuj Messerchmidt byl pak zraly do srotu ? :-)))

            0 0
    • lubos  

      Na silnici dolu asi 70, v terenu tak 66, po rovine tak 56. Vsechno horak a ne moc dlouho.

      0 0
      • Dany  

        Horak 56 rovinka? Ake si mal gumy? Muselo byt fest veterno… Ja som isiel max 80 Nizke Tatry, horak, slicky Michelin City 26×1,5.

        0 0
        • lubos  

          IRC Mythos XC ale uz si nepamatam, ci boli semiclicky alebo tie normalne. Veterno nebolo, skor by som povedal, ze nefukal vietor. Ci bola 100% rovina tiez neviem, ale asfalt perfektny. Kazdopadne … vydrzal som to asi iba 5 sec :-))

          0 0
          • Dany  

            Mas moje uznanie. Tak rychlo som po rovinke este nesiel. Nemam vysokootackovy motor :o) Budem tvrdo trenovat a skusim ale s tymi bzucakmi od maxxisu to nevidim ruzovo.

            0 0
        • werža  

          na horáku maximálně po rovince 55km/h víc to nejde lehké převody:-/ a takovou rychlostí sem jel ± 2km/h, 7km.Jinak sjezd z Hukvald (asfalt)84km/h a terén Pustevny kolem 60km/h pak sem prorazil přední kolo o šutr a měl sem dělat abych to ubrzdil(pak sem se stejnak rozsekal)to kolo si dělalo co chtělo:-/

          0 0
          • Běžec  

            Tos měl na té rovince v zádech vichřici? :-)

            0 0
            • Neddy  

              Má spíš špatně nastavený obvod kola na tachometru.. ;-)

              0 0
              • werža  

                mám ho nastavený dobře;-) zas takový amatér nejsem,akorát hoši to chce trochu tréning:-P a na 3×9 se to dá v pohodě,navíc nemám žádné drapáky.

                0 0
              • werža  

                to ty nikdy dát nemůžeš když jezdíš s podhuštěnýma pláštěma:D

                0 0
                • Neddy  

                  Na rovince bez větru to na 50 km/h rozšlapu, ale pak každá desetinka rychlosti navíc je hodně znát… široký měkký pláště… to se člověk nadře no :) Ale určitě nevydržím jet tou padesátkou delší dobu ;-)

                  Jinak úzký pláště na kolo dávat nebudu, už jsem si zvykl šlapat hodně silou a pořád (jakmile přestanu šlapat, tak to kolo jede pomalu i z kopce). Když si teď půjčím něčí kolo s úzkýma pláštěma, tak mi přijde, že to jede samo. Šlápnu jednou silně a kolo vydrží jet 100 m bez dalšího šlápnutí… a na to já prostě nejsem zvyklej.

                  0 0
                  • pajan  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                    0 0
                • Tomahomo  

                  Kámo tebe je v té OV evidentně škoda! Zkus napsat do Liquigasu, že bys jim táhnul špici…

                  1 Liquigas 8.21 (55.33 km/h) (7,7km – pozn. autora)

                  http://www.cyclingnews.com/…8//vuelta08/?…

                  0 0
          • Biker jak Pes  

            lol … prej po rovině :D

            0 0
        • munro  

          asi to jde, na letišti v Ralsku jsem na 1.9 tioga xc factory dal taky kolem 55, vítr do zad byl ovšem brutální…

          0 0
      • HockeyBiker  

        tos jel ale za autobusem ne? tech 56 na rovince

        0 0
      • hribik A1  

        po rovine s hajtrou jazdievam maximalne okolo 40 – kratkodobo pri predbiehani, alebo ked som si na 40ke zo srandy povedal „ked 40, tak 40“. kazdopadne oproti plynulej jazde 25 je to hlboko neefektivne :-)

        0 0
    • sax  

      Na Biku: Silnice 85km/hod u Nového Boru Terén 65km/hod v Dolomitech

      0 0
    • LukasX  

      GrossGlockner Strasse – 82 na horakovi, jinak v terenu pres padesat skoro kazdou vyjizdku .. ze suchdola Kozi Hrbety. :o)

      0 0
      • McBlacky  

        50 to je víc rozšlapaná šotolinka z mírnýho kopečka, v údolí do Roztok třeba v pohodě.

        kdybys dal 50+ na tom sjezdíku ze hřbetů k rybníku do tohohle údolí tak bys byl superhero :)

        0 0
    • MK  

      Když jsme u těch rychlostí: asi před dvaceti lety dávali v telce šot, jak jakýsi maník na docela dost složitě zpřevodovaném kole dal něco kolem 260km/h za vodícím autem. Už si to ale moc nepamatuji. Kolo vypadalo od předu snad normálně až po šlapací střed, pak následovaly převody asi jako na mlátičce, či něčem takovém a pak cca 1,5–2m průměr zadní kolo. Bylo to dost kuriózní a tak jsem si to, dnes už matně, utkvěl. Pamatuje si to někdo lépe?

      0 0
      • lubos  

        Myslim, ze to bylo min .. svetovej rekord, za kamionem na velke solni plani v Utahu to bylo, ne ?

        0 0
        • MK  

          Jo, jo ten Utah sedí ale auto si pamatuju snad jako delší placatou dodávku, taky bylo dost kuriózní, asi ne vyšší než jezdec a kolmo zakončené a snad se spojlerem na cyklistu ? Pamatuju to fakt matně.

          0 0
    •  

      no nejvic co sem zaznamenal nebo co si pamatuju bylo na horakoj tak z roku 95 za 5k kc :).bylo to na silnici z kopce a jel sem 62 km/h,mohl bych jet jeste vic,ale brutalne se to zacalo klepat, nutno dodat ze sem jel v haku za manikem na docela novym kole

      0 0
      • Tomus  

        Dneska na MTB 70km/h ..zatim.

        0 0
      •  

        a jeste sem si vzpomel,na cestu z Kohouta ( Litomysl-Č.Třebova) tak 70km/h na horakoj

        0 0
    • Brouk_Pytlik  

      108 km/h při závodě 110 km Šumavou na silnici

      0 0
    • fousac  

      jako blesk… :) no co si pamatuju, tak na trekaci kdysi davno cca 80kph, sedice na nosici, lezice na sedacce… za posledni rok mam na biku 74kph na asfalte z koneprus do berouna a dneska se dal 67kph po sotolince z cukraku smerem na jiloviste… a na silnici po rovine 54kph mezi hrastici a novym kninem… :)

      0 0
      • fousac  

        aha to sem napsal pekne blbe…š mineno po silnici po rovine na biku…

        0 0
      • enjoy  

        tam za cukrakem si clovek tuhle rychlost fakt zaslouzi,protoze kdo to jel vic jak 60km/h a zustal suchej(dole) tak je dobrej:-).ja tam jel s fousacem,takze jenom o malinko min:-),ale jemu nebo me:-) stejne ukazuje blbe tachometr,neni mozny abych byl pomalejsi:-)

        0 0
    • Roman  

      To jsem teda proti vám blatíčko – dlouho jsem se nedostal nad 54 a až s novým kolem a se 4 bary v pneu na 67km/h (comp nastaven správně).

      Ale zato včera mi tachometr ukázal maximálku 228,2km/h! (jel jsem se synkem rychlostí pěšího chodce!) – asi tu sigmu zahodím…

      0 0
    • Karaya  

      Ja jsem jednou jel ve měste přes stovku – když mi kamarád přidělal na kolo ještě jeden magnet :-) Ale jinak běžně okolo 60–65 na rovině za vodícím trolejbusem :-), když se zadaří tak i Karosou, ale ty s automatem mají děsnej odpich…

      0 0
      • Roman  

        A to jsi ještě neprovedl chemický rozbor trolejbusolaku? :-)

        0 0
      • lubos  

        Jezdis za trolejbusem ? No, kdyz mne metr-dva pred auto spadla zberna kefa, takovej ten konec na tyci, tak minimalne 10kilovej kus poradnyho zeleza, asi tak 4 roky zpatky, tak vzdy nechavam trolejbus hodne prede mnou :-))

        0 0
      • PT  

        Než jsem vlítnul zezadu do brzdící Avie,tak mi ani nepřišlo,že bych to neubrzdil,ale teď vím,že auta brzdí rychleji a už bych za autem nikdy nejel.

        0 0
    • sis  

      76km/h na horaku po asfaltě z Čavisova (Ostrava). V lese 58 km/h Z Čertova mlýna v Beskydech

      0 0
    • hYs  

      sjezd do chomutova ze sebiku na mtb 72 km/hod, vic uz to neslo :), ale to uz je par let, ted mam maximalky malokdy pres 60, uz nejsem takovej cvok

      0 0
    • Tinker  

      95 na silnici (rozjela mi to nějaká dodávka), to jsem byl ale ještě mladej a blbej, teď už bych do toho nešel ;-)) Na biku myslím 88, ale bylo to na úseku, kde napadlo lesáky udělat asfaltku po spádnici tak kilometr :-)

      0 0
    • Vision  

      82 za kamionem na rovině a 90 na MTB při krkonošský sedmdesátce při sjezdu po svážnici ( byl to safra hukot )

      0 0
      • Twisp  

        to ses toho kamionu ale drzel ne ?

        0 0
      • kankrlicek  

        Na MTB při Krkonossky70 z Výrovky na Richtrovky byla maximalka 96 km/h. Byl jsem naprosto vysitej, tak mi to moc nemyslelo a na brzdy jsem sahnul az mi ram zacal pode mnou tancovat :) (To je asfalt – sice ne na silnicku, ale presto asfalt). V terenu to nemohu rict uplne presne, ale sjezd po zelene (nebo je to modra? – tyhle dve barvy me v terenu splyvaji) na Vysocine z Borove do Puste Rybne. Tam jsem mel pres 50, ale na slikach a skoncil jsem v mocale. To je eufemismus – byla to mocuvka :)

        0 0
    • Speedy  

      Teď v zimě jsme s kámošem jezdili na kolech ze sjezdovky a maximum jsme měli tak 70 km/hod.

      0 0
    • Kolík  

      mtb asfalt: 79 km/h z Lysí v Beskydech mtb šotolina: 64 km/h z Tříjezerní slati na Šumavě V plánu mám se přehopnout přes 80tku (asfalt) a pak se na to vys…! :-)

      0 0
      • fousac  

        ja bych chtel na biku udelat kilo, ale to v cechach asi nikde nepujde… :((

        0 0
        • Kolík  

          Na horákovi? Podle hodnověrných zpráv na starém bikefóru je 80tka maximum. Víc už jen silnička.

          0 0
          • fousac  

            od koneprus do berouna sem dal 74 na maxxiskach kalibos+kraken… dat slicky, pres osumdesat by bylo, a to neni nijak extra kopec…

            0 0
          • enjoy  

            on by to dal:-),ja treba ne.vyssi hmotnost dela divy:-)

            0 0
          • lubos  

            Nemyslim, kdyz se dokazu rozjet takovych 60km/h dole kopcem s asi 10% , krety ma delku tak 300m …

            0 0
          • Žanek  

            Nebo u nás z Hlíny. Kdybych obul slicky a nahoře to pořádně rozjel, dostal bych se nad 90. Na silničce tam jel známej 104, ale to je na mě už moc o hubu…

            0 0
            • Siddha  

              Hlina podle me neni moc na tyhle pi**viny dobra, dole mas krizovatku… nevim, tam sem moc rychle nejel ale kdyz to dobre fouka a valis smerem na Slavkov sjezd pres Nizkovice, tam sem dal asi nejvic … neco pres 90, nevim, nepamatuju si to presne…

              0 0
              • Žanek  

                To bude asi jiná Hlína! Já mluvím o té, co je kousek od Ivančic. Dole sice křižovatka je, ale doprava jedeš na M. Bránice, doleva va Silůvky a rovně na Kounice

                0 0
                • Siddha  

                  Hlina je jenom jedna :o) ostatne zajimavejsi je to nahoru…

                  0 0
                  • Žanek  

                    ee! Ještě je jedna někde u Chrudimi…pokud vím. A spousta dalších – Bílá hlína…Jo a ten krpál nahoru – mám na silničce menší placku 42 z – to je potom chu?ovka;o))

                    0 0
          • frantavykopavka  

            Ahoj! Dneska jsem si vychutnal opět sešup po kočičích hlavách ve Vysoké Srbské (poblíž Hronova na Náchodsku). Maximální rychlost = 84,5 km/h. Jel jsem i o něco míň na asfaltu, ale to se vůbec nedá srovnat. Tohle je taková dávka adrenalinu jako start letadla na runwayi… Největší bobky jsem měl, aby mi neuletěla helma, ač dobře zapnutá.

            0 0
            • frantavykopavka  

              Jsem blb – neřekl jsem parametry kola: Jasný, že MTB (:-)) – Merida Matts Speed, pláště Maxxis Flyweight Kevlar (natvrdo).

              0 0
          • pajan  

            Jsem cetl nekde ze nejakej typek z Jestedu mel na DH 105km/h

            0 0
          • MlokCZ  

            Tak že je 80tka maximum na biku je samozřejmě nesmysl.

            Přímo v tomhle threadu už jsem psal o sjezdu z Paso Fedaia, kde více lidí dalo na biku přes 100km/h. Na silničkách se tam dává i přes 120km/h v tom samém sjezdu.

            Přes 80km/h jsem na biku jel už mnohokrát i v ČR (akorát že to bylo vždy jen něco málo přes 80km/h).

            Dnes už mi to nebere a už jsem dlouho nejel ani moc přes 70km/h a to ve stejných sjezdech, kde jsem kdysi přes těch 80km/h jezdil. Už mi nějak nebaví na biku zalehávat do aerodynamického posezu, asi taky tím, že mám výše řídítka, širší řídítka, pomalejší pláště a hlavně po asfaltu sjezdy už vůbec moc nejezdim.

            0 0
            • MlokCZ  

              Aha, nevim proč jsem na to reagoval, když je to několik let stará reakce. Jsem nějak čekal, že když reakce na ten samý je aktuální, že na co reaguje je taky. A ono prd.

              0 0
            • hribik A1  

              ono rychlosti 80 – 120 nejsu nerealne, pokial je extremny kopec, popripade vietor. v silnom vetre som raz z kopca, kde bezne jazdim 45, isiel 80. akurat bezpecnost pri tychto rychlostiach asi neni nic moc, ze…ono taky bajk asi nezabrzdi dajme tomu z 80–90 km/h na nulu so stejnou stabilitou a zaroven na stejnej dlzke ako auto, a pripadna prekazka v ceste pri takejto rychlosti uz moze dopadnut dost blbo. aspon pri beznych dvojkolakoch teda, neviem ako je to pri par spickovych, tam je to mozno inac

              0 0
              • MlokCZ  

                Dnes je to lepší s bržděním, ale ani teď to není z rychlostí 80+ žádný zázrak. Taky jak píšu, dnes už mi to dávno nebere, ty Dolomity jsem jel před více než 10 lety a tam byla parta mladých a tenkrát ještě blbých a všichni si mysleli, že se nemůže nic stát (naštěstí se tam nic nestalo), kde to tam každý pustil a ještě k tomu zalehnul do aerodynamického posezu (což je u větších rychlostí základ).

                Tenkrát jsem to jel ještě s cantíky a to byla hodně bída. Při těch necelých 90, co jsem tam měl, tak nejdřív prvních několik sekund po zmáčknutí brzd se pocitově nedělo téměř nic a jen to pomalinku zpomalovalo, až kolem 60km/h to začalo brzdit viditelně rychleji.

                Aspoň ten úsek z Passo Fedaia je rovný, přehledný, s dobrým povrchem a i poměrně široký.

                Dnes bych s kolem co mám teď zastavil na mnohem menší vzdálenosti, ale i tak by byla poměrně dlouhá.

                0 0
                • hribik A1  

                  ono asi zalezi nielen od brzd, ale aj od gum ktore su tam obute, nie? pretoze rozhodujuca je aj stabilita – pri plnom a prudkom brzdeni bez pripravy podla mna vacsi problem

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Samozřejmě že na pláštích záleží hodně. Ale tenkrát ty cantíky co jsem měl byly hlavní slabina, pláště by udržely výrazně více.

                    0 0
        • Pavlos  

          vyrobci by meli davat na kola ty cedulky s omezenim rychlosti :)

          0 0
        • kankrlicek  

          Tak to opravdu zkus v Krkonosich z Vyrovky smerem na Pec. Vem si brejle, abys videl, jestli jede nahoru auto :)

          0 0
      • lenochod  

        Tříjezerní slať 75km/h :o) jinak 86km/h bike/asfalt

        0 0
    • Meesha  

      Z Klete 78 po asfaltu na biku. Predstava, ze tam bude pisek nebo nejakej turista se psem nebyla nic moc… :)

      0 0
    • Mamutt  

      Po lesních cestách, když nejsou moc rozsekaný (v Lužičkách to jde) se semislicky celkem běžně 60–70, pud sebezáchovy víc nedovolí. Nedávno sešup s kopce na hlavním tahu ve směru Nová Hu? → Warnsdorf 83, ale to jsem měl hodně přehuštěné slicky, co normálně používám na válce. Dole to z boku dost foukalo, a tak… jsem začal radši brzdit. Mohlo to zkončit o dost hůř.

      0 0
      • Twisp  

        Tam si davej bacha. Je to tam dost nebezpecny, uz tam bylo par smrtaku – autonehod.

        0 0
        • Mamutt  

          Také jsem tam jel jen jednou – poprvé a i naposled. Jezdím výhradně bike, po asfaltu jsem to zkoušel jen na jaře na rozjetí (objemy). Je to vážně o drž.., hlavní tah kamionů a tak. Mohu již jen vřele nedoporučit, i když cesta i kopce jsou tam báječné… :(((((

          0 0
    • jecnak  

      87 na cykloturiskickym MTB kole s brasnama v Alpach na Katchbergpassu. Tenhle rok se tamtudy chystam zase, ale opacnym smerem a to je jeste vetsi sesup (22%), takze myslim, ze 90ka me nemine.

      0 0
      • lubos  

        A brzdy jake mas ? Delka brzdi drahy .. takhle nalozen.

        0 0
        • jecnak  

          Mam tam nejaky tektro Vcka + brakeboostery, ale rekl bych, ze brzdi dost dobre. Temer stejne jako XTcka s KoolStopama na zavodaku. Co se tyce nakladu, tak to je nekde kolem 40kg a ja mam 75, takze zadna tragedie. Pri techto rychlostech ale lepsi delku brzdne drahy neznat …

          Jestli narazis jestli neni dobry mit tam kotouce, tak rekl bych ze ne, protoze to by musel clovek mit sjezdovy s prumerem nekde kolem 200mm. Videl jsem uz par typku co tlacily z pulky Grosglockenru dolu, protoze uvarily kotouce. Rafky jsou sice taky horky, ale v krajnim pripade je soupnes do potoka nebo ochladis vodou z bidonu, ale k ani jednomu jsem jeste nesahl.

          0 0
          • lubos  

            To ano, jestli se porad pribrzduje, tak to bude pekelne horky ten kotouc.

            0 0
            • jecnak  

              Ani nepribrzduju, ale proste do zatacek vracecek se 80 jet neda, zvlast kdyz je pod nima cejtit 200m propast :-)

              0 0
    • slavekRM  

      76 km/hod – MTB, ale nevím už ani kde to bylo. Jen jsem se podíval computer.

      0 0
    • Hadilow  

      loni jsme s kámošema na MTB přejeli z „Božáku“ na německou stranu Krušných hor a tam je pěkný kopeček. Tuším, že se jmenuje Auersberg. Nohoru po šotolince, zpět vede krásná asfaltka v pravém úhlu na vrstevnice. Když mi tacháč ukázal 83 km/h tak se ve mě probudil pocit boje o přežití a začal jsem brzdit :-) Přece jenom se nás řítila skupina 14 lidí a dostal jsem vítr, že to nikdo neustojí. Ale fakt to stálo za to, doporučuju :-)))

      0 0
    • Pekáček  

      Na železných štafličkách (velikost 67cm po imbus sedlovky) od mistra Kovaříka 86km/h u Plzně, myslím že je to sešup do Starýho Plzence.

      0 0
    • Jirik123  

      na horskym sem jel nejvic 79 kousek od decina, takova silnice kolmo na vrstevnice, ktera skoro konci v labi:-) z vyrovky do pece sem jel jen jednou ale chodilo tam moc lidi tak sem to radsi moc nepoustel, maximalku sem mel 66.6 :-)

      0 0
    • SELMIRA  

      mno, tak abyste měli srovnání, jaxte dobří taxem jednou omylem jela na bejku 70 ofšem tento rekord nehodlám NIKDY překonat páč do kopce to nedám :o)) a z kopce yá se straššně bojim.

      0 0
      • Pekáček  

        Tak to jste ještě neviděli Šelmíru na sněhu, já potřeboval čistý plíny abych jí stačil! :o)

        0 0
        • SELMIRA  

          ale … :o) sem se bála brzdit a spoléhala na to, že sníh je měkkey

          0 0
    • Dejv  

      80km/hod. z Dvoraček dolu do Rokytnice n/Jiz.Ale da se tam i vic.Jen nebyt po…nej strachy.Mírný zatáčky a šotolinka.

      0 0
    • Mox  

      115 km/h v zime na bubnu K120 na Jestedu, kolo freeridovy pevnak

      0 0
    • metronom  

      180km/h, D1, horak

      0 0
    • Pavlos  

      Hlavne se nezapomenout poradne pomodlit:) http://www.ftipky.cz/pic.php?…

      0 0
      • enjoy  

        jeste bych si na to nesednul a uz bych to znicil.

        0 0
      • McBlacky  

        tak tenhle singlespeed bych mohl, akorát by to chtělo dopředu firefly na 130 :-)

        0 0
    • TinkTink  

      CCa 90 tady na asfaltu – v terenu nevim – nedivam se na tachometr…vzdycky je neco zajimavejsi nez todle porad zkoumat :)

      0 0
    • Toams  
      • na bajku cca 74 kph z Kamziku (teda nie uplne z Kamziku, po nejakej lesnej ceste smerom k Rotunde)
      • na cestaku 54 kph po hradzi, smer Cunovo
      0 0
    • Manas  

      Ted malo 65km/h z Bileho Krize. Priste to jeste rozslapu :-)

      0 0
    • raceman  

      71 z lysé před 2 lety a teď na drtiřovi 66

      0 0
    • Pi†el  

      ja jel z Cerny na bajku po asfalte s 2,1 a 2,25 plastem 87km/h a to sem to jen nechal jet.. Kamos tam jel pres kilo.

      0 0
    • VencaV1  

      336 km/h (Alespon dle meho bezdratoveho computeru)

      0 0
    • soc  

      Na biku po silnici cca 96, v teren cca 75…

      0 0
    • bikaf  

      71,3 po takový lepší kameno-štěrkový cestě v beskydech..... a musím říct, že jsem se cestou málem připosral, protože od 60-ti km/h jsem v nepravidelných intervalech ztrácel kontakt s povrchem a při pokusu o brždění jsem se stával neřízenou střelou, takže to šlo až na 71km/h, i když to pokus o rekord původně být neměl. Docela jsem čuměl, když jsem se pak podíval na maximálku z toho úseku :o)

      0 0
    • Krutor  

      Po asfaltce z Horní Malé Úpy dolů k Malé Úpě k parkovišti 77. Pak už sem vyměkl, blížilo se to k silnici. Když sem pak na to myslel s odstupem, kdyby tam vyběhl nějakej čoklík … Ale takhle se nedá myslet, to by to člověk nepustil nikde. V terénu sem přes 60 nešel – a ani myslím nepudu. Každej zářez na věkové stupnici a každej pád maličko ubírá z odvahy (po tom poseldním sem chvilku jezdil jak posranej) :-)))

      0 0
    • Mistake  

      tehda mi bylo 14 a bylo to nekde na Morave (detaily si nepamatuju) … jel jsem na MTB po asfalte a tachometr ukazal 74,5 km/h … dal bych vic, ale silnice byla strasne klikata :-/ .. ted je mi 21 a myslim, ze od te doby jsem rychleji na MTB nefrcel :)

      0 0
      • hribik A1  

        no, tak z kohutky do dolnej vrance po tej novej ceste by si tolko nedal, ta je tak curewsky klukata ze pre same 180 zatacky umiestnene jedna za druhou som aj z 15% kopca isiel tak 15–40 (40 vzdy pred zatackou) a skoro som tam znicil brzdy. maximalne vtedy asi 60. max. povolena rychlost je tam 30. celkove som najrychlejsie na tej svojej plecke (hybrid- bike s 1,50 plastami) isiel najvyse okolo 65, a to su 14 % kopce bez brzdenia (machnac a tak). vyse mi to este nikde nedalo

        0 0
    • mimras  

      já jel na mim starym cps 84Km/h máme tu pěknou věc -a to je ze svobodných hor jede se asi 1km terén to se jede 60 a pak je žiďák tam bez šlapání 84 a to uz mi tekli slzy a docela mazec

      0 0
    • v3d  

      Pár let zpátky 83,2km/h na biku na asfaltu někde mám pocit kolem . Minulou neděli ale po rovině (nevim jestli 100%), s pěknym větrem do zad 58,6. Sranda byla, že na rozbitý (kdysi) asfaltový polňačce, kde moje pláště 2.0 jedou subjektivně líp, než na asfaltu:)

      0 0
    • bikemanx  

      no měl jsem tam 72… z božáku do jáchymova… za deště:D

      0 0
    • jecnak  

      Jednou jsem jel tak rychle, ze mi prestavalo svitit svetlo z dynama. Tudiz jednoduchou dedukci se da odvodit, ze moje rychlost se limitne blizila rychlosti svetla.

      0 0
    • Vrabčák1  

      Na biku 68 km/h a to jsem nešlapal. Bylo to v Rakousku po silnici k hradu Hardegg na česko-rakouských hranicích

      0 0
    • Smazaný účet  

      107km/h při závodě na silnici

      0 0
      • marhi  

        Taky jsem měkkýš. Víc jak 87.5 jsem z toho nevytáhl. Ale za náklaďákem po rovině 72,5. A na to jsem hrdej. Pak mě ten bídák urval

        0 0
    • Marry  

      Rekord sem si udelal letos na Bikechallengi. Tusim ve 4. etape kdyz se projizdelo Krkonosema. 89,5km/h na Pythonech po Asfaltu.

      0 0
      • raceman  

        to už bych byl pořádně po*raný strachy

        0 0
      • enjoy  

        duvera v myho bika konci nekde na sedmdesatce.. docela obdiv!

        0 0
        • raceman  

          mit tvoje RB tak bych mu aji věřil, já jel na svojem 71 z lyse bez extremniho šlapani a stačilo…

          0 0
          • enjoy  

            to neni o tom.. ale mozna ze jsem pri takovy rychlosti podelanej jenom proto,ze to kolem tech 70ti byva v terenu:-) teda ne jak pres koreny:-),proste ne na asfaltce.

            0 0
      • Honzas  

        Taky tam, jestli si dobře pamatuju, tak asi 86 km/h. Ta silnice byla tak prudká, že stačilo jenom pustit brzdy. A pro jistotu sevřít půlky;-)

        0 0
    • Vilém  

      96km/h z Lyse hory po asfaltu na MTB,v zatacce se vsak objevil autobus s nejakejma invalidama a v tu chvili jsem myslel,ze kdyz skoncim stejne,tak to bude vyhra.Dal jsem pokracoval rychlosti 25km/h a trepal jsem se jeste 1/2 hodky.

      0 0
      • multib  

        Vím, že Tě (a spoustu dlších) naštvu, ale upřímnost je má vlastnost a nedá se umlčet.
        Lysou horu v Beskydech mám sjetou tisíckrát, na silničce a nikdy jsem se nedostal přes 75, protože mne zatáčky nepustily. A já jsem kamikadze, takže vím že rychleji to nejde, kór na MTB! Takže něco s cc!
        A
        Nechtěl jsem o tom mluvit, ale když už jsem tu..
        Nejrychleji jsem jel 83 s těžkou taškou na nosiči, 53/12, Favoška s Campou a přes 100 km v nohou a (nejlepší na konec) do kopce!. Bylo to z Bělotína na Polom (pro neznalé: následuje Dub na Moravě/Starojická Lhota, Starý Jičín, Nový…), takový větší magneťáček, skoro kopec. Přijížděl jsem od Hranic k velké křižovatce v Bělotíně a z dálky jsem viděl z levé strany (od Fulneka) zahýbat nákldák s vlekem, plně naložený, zatáčet do mého směru, tak jsem přišláp a dojel a byl rád, že se schovám a svezu. Auto pomalu akcelerovalo, já rovněž a nadával, že mi to nespadne na 11 z. a držel jsem se asi 5 km a ťukal (moje oblíbená činnost) př. kolem do nárazníku z trubky. Nikdy víc, z žádného kopce (Lysá, Praděd) jsem se nad 80 nedostal, proto tady těm povídačkám nevěřím. Možná někde v terénu volným pádem, snad, hm … (Sežerte mně, potvory.;o/)

        0 0
        • jaski  

          tak po tomhle tom uz ti neverim ze nejsi Chuck Norris nebo aspon jeho pribuzny.

          0 0
          • St1c  

            tak to urcite:D toto ani chuck nedokaze:D

            0 0
          • elbi  

            Marně přemýšlím ve kterém threadu jsem nenarazil na Olkycovi rady .. moc jich za poslední dny není. Je to takový brouk pytlík. Ještě napíše povídku, recenzi, vyfotí svého bika a sbírka bude kompletní.

            0 0
        • enjoy  

          „tukal do narazniku..“ :-)))))) hele ted si budou lidi myslet ze jsi moje alter ego:-))) ps:mozny je vsechno,takze i tocit v takovy rychlosti klikama no..

          0 0
        • multib  

          ukal jsem do nárazníku kolem, pocho…

          0 0
        • rarášek1  

          …a ťukal (moje oblíbená činnost) př. kolem do nárazníku z trubky. Nějak mi to připomíná … a když na to přijde tak taky skáču. Skáču dobře, skáču rád!

          0 0
          • multib  

            Nevím, cos tím myslel, ale i to je možné dělat. V každém příp. jedu za levým kolem a levým okem koukám vedle auta, zda tam něco není a v příp. potřeby přeskočím.

            0 0
            • SoLaX  

              Kam preskocis? Na auto? To zni jak z Kobry 11 :-)

              0 0
              • multib  

                Asi přes překážku, díru, klacek ap., ne?

                0 0
                • jaski  

                  koukam ze ty na ty ziletce zvladas jet 80km/h do kopce, tukat kolem do narazniku, vykukovat vedle auta a jeste k tomu si strihnes takovej mensi DH :-)

                  0 0
                  • multib  

                    Ty neéééééééé????????,

                    0 0
                    • jaski  

                      no ja ani zdaleka ne protoze ziletku nemam a navic nejsem olkyc coz je nejdulezitejsi.

                      0 0
                      • St1c  

                        tak to je mooooc:D kazdopadne by som to chcel vediet a nedochramat sa pri tom":D

                        0 0
        • elbi  

          Když jde bubák spát koukne se pod postel zda tam není Chuck Norris, když jde spát Chuck koukne jestli tam není Olkyc .. :oP

          0 0
        • St1c  

          na toto uz nemam slov:D

          0 0
        • Rychlej turista  

          Myslím, že tím naštveš akorát lidi, kteří nevědí, jaké to je, svézt se za kamionem. Vím přeně, kdes to jel – dlouhá nakloněná rovina po čtyřproudovce do Bělotína, pravotočivá zatáčka pod železničním přejezdem, křižovatka T a mírně do kopce. Pokud jsi na křižovakce chytil ten kamion, tak na tom nevidím nic mimořádného, pokud neměl velké zrychlení. Tu rychlost jsi ale zřejmě měl až nahoře, možná, že to bylo ještě mírně do kopce. V tom bych problém neviděl, protože za kamionem se dá jet pohodlně devadesátkou i mírně zvlněnou silnicí. Já tak jezdíval kdysi taky, ale to jsem točil 52/11, takže s tou 12-kou jet 83 – nic výrazného :-). Co se mi ale nezdá, je to ťukání do nárazníku. O tom jsem teda ani neslyšel a ani mě nikdy nenapadlo to zkoušet. Nevím. Ale tom stylu s rukama za zády jsem kdysi (skoro 30 let) slyšel od borců, co to tak jezdili, nikdy jsem to ale na vlastní oči neviděl. Je ale pravda, že z hodně rychlých sjezdů se řídítek dotýkam jen zlehka, protože opravdu stačí řídit jen tělem. Jinak já jel nejrychleji 106 km/h, na silničce, bylo to pod sjezdem ze Suchého vrchu do Červené Vody v Jeseníkách, když jsem v poslední zatáčce dojel kamion a držel jsem se za ním až k přejezdu. Jel jsem tehdy taky s šestikilovým batohem a v té rychlosti to vyšší těžiště už na stabilitě bylo hodně znát, takže jsem měl i docela bojíše. Ale bylo to takové příjemné zpestření :-) po necelých 400 km, co jsem měl ujeto z Hazlova (8 km od Aše) při cestě do Ostravy. Kdo nikdy nejel za kamionem, tak to asi nepochopí, ale je to dost podobné, jako když se jede ve velikém balíku. To se mírné kopce taky přejíždějí ve velké rychlosti, aniž by člověk nějak významněji registroval, že se jede do kopce. A frekcence šlapání je taky bez problému daleko vyšší, než když člověk jede sám. Cítil jsem potřebu tohle napsat kvůli olkycovi, protože vím, že kdysi se na kolech takové věci dělaly a já mu věřím, že píše pravdu. Možná trošku neobratně a občas zřejmě i s nadsázkou, ale to rozhodně není důvod pro vaše nenávistné reakce. Jen proto, že je to pro vás nepřestavitelné a tudíž nemožné. Já měl podobný problém na www.Bikebase.cz, když jsem si tam na jaře začal psát svůj Deník rychlého turisty. Taky si lidé zpočátku mysleli, že si z nich dělám legraci. Měl jsem ovšem tu výhodu, že jsem jim to dával po kapkách a že na BB je anonymních příspěvků zanedbatelné množství a taky jsem se po nedlouhé době osobně seznámil s autorem projektu BB a polkl s ním pár km. Myslím ale, že s olkycem toho jinak mám hodně podobného a pro jistotu, abych nedopadl jako on, je toto můj poslední příspěvek na tomto foru. Až do odvolání :-).

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Hmm, jde vidět, že jsi tady nový… ;))

            0 0
          • Brzdič  

            Na Olkyce nemáš. Olkyc sem vtrhnul jako lavina, a po pár příspěvcích, kdy se proti němu zvedla vlna kritiky místo aby lehce ubral ještě přidal na razanci. Mám pocit, že ho chvilkama začalo bavit provokovat. Nikdo ho nezná, nikdo ho nikdy neviděl. Nijak svoje výkony a tvrzení nedoložil. Potom je těžký najít hranici mezi tím co mohlo být a jeho fabulací. Posledním kalíškem, kterým se dorazil bylo šílené tempo jakým začal zakládat někdy i zcela zbytečná temata. Na druhou stranu by neškodila větší tolerance ze strany jeho odpůrců. Tolerance nejenom k Olkycovi. Je pravda, že jste oba nepřehlédnutelní. Tvoje výkony jsou sice obdivuhodný, možná pro někoho neuvěřitelný, ale působíš důvěryhodněji. Možná to umíš líp podat. Díky svýmu deníku jseš „čitelnější“. Jsou lidi, kteří tě znají. Nevystupuješ tady anonymně. Je možné (pravděpodobné), že nějaké odpůrce tady máš, kdo je nemá. Přesto si nemyslím, že bys dopadnul jako Olkyc a vracím se na začátek. Na Olkyce zkrátka nemáš. :-)

            0 0
    • Blade  

      70Km/h na bajku z kopce, šlapal sem jak vůl abych předjel autobus, aby mě v blížících se serpentýnách nezdržoval :-D Dal sem ho, šofér čučel jak puk :-D

      0 0
    • Fido  

      bajk 104km/h rakousko, alpy, asfalt

      0 0
      • raceman  

        sebevrahu

        0 0
        • St1c  

          hmm, mozes to popisat?:D celkom by ma zaujimalo co sa deje s bicyklom pri takejto rychlosti. btw aky to mas bajk?:D

          0 0
          • Běžec  

            A taky kde konkrétně…ne že bych snad měl odvahu nebrzdit, ale jen tak ze zvědavosti…

            0 0
            • dodydody  

              Lesem do Velkych Karlovic kdyz sem jel jel z Kasarne takova sterkova cesta se strouhama max. 67,8 a dalo by se vic ale mel sem zadelany bryle od blata tak sem musel pribrzdit

              0 0
        • Jakub92  

          Souhlasim s tebou.

          0 0
      • Fido  

        letošní dovolená pod moltalským ledovcem, konkretní místo však bylo při sjezdu z národního parku vysoké taury do vísky flatach, kde jsme bydleli, dlouhé široké a prudké asfaltky, jinak jsem měl rekord před 2 lety při sjezdu z grossglockneru na stranu kaprun-zel am see
        85 km hod, předjížděl jsem motorkáře v zatáčkách…pří­jemný pocit bajk je merida mission LRS, skládaná, mám 95 kg a kolo tak 13–14 kg, nejvíce mě v té rychlosti vadila přilba, která sice byla zatažena stahovacím kolečkem, ale přesto chtěla uletět a tak mě škrtil popruh pod bradou!!!!

        0 0
        • St1c  

          loooool:D nechcel by som zazit tu paniku keby ti naozaj uletela a ty by si asi zacal prudko brzdit:D v 100km/h asi prudke brzdenie znamena rychly koniec:d

          0 0
          • multib  

            Tady spíš hrozilo posunutí přilby do zorného pole. Stačí, aby byla o chloupek větší a je to.

            0 0
      • Hasňa  

        Sto rovných. Bajk, sliky, asfalt, Slovnisko, Alpy, roztáhli mě dva na silničkách. Fajne. Jednomu pak dole ve vesnici praskla zadní galuska. Ještě lepší. Jeho holka se s ním pak tyden nebavila. Nejlepší.

        0 0
    • kolvys  

      86 km na silničce z Zermattu po asfaltce. 61 km na bajku z Kosíře po lepší lesní cestě.

      0 0
    • multib  

      myslím si, že rychlost přes 75 – 80 km/h není dosažitelná běžným způsobem, tj. bez háku za autem, spec. okrtytováním kola ap.
      Někdo vzdělaný by to mohl spočítat, tj. skřížit odpor vzduchu, tření pneu a kol (asi zanedbatelné), valivý odpor, váha cyklisty s kolem, sklon povrchu (zde by mohl být vzat index volného pádu, jako absolutní rychlost). To by mohlo být zajímavé.

      0 0
      • jaski  

        hmhm takze vsichni tady kdo jel vic nez 80 asi kecaj. hmhm nebo maj bike s kapotazi z motorky :-) nevim proc by to nemohlo bejt mozny. ja jel taky na biku z kopce 73km/h bez jakyhokoliv haku apod. akorad sem byl uz tak posranej ze sem se bal sahnout na brzdu a musel sem chvili do protismeru :-D

        0 0
        • Krys  

          To poznam. Raz som jazdil v okoli Levic na pozicanom biku. Pustil som sa dole z takeho dlheho kopca (asfalt). Ani som neslapal, len som zalahol na riaditka. Ked som mrkol na tachac, mierne ma tych 80 sokovalo. Ani som radsej nebrzdil, spomalil som az ked to preslo do stupania. Ale bal som sa dost.

          0 0
          • jaski  

            ja taky bez slapani ale na brzdu sem radsi nesahal. horsi bylo ze to bylo na dovoleny kde sem to vubec neznal takze sem netusil co bude za zatackou. proto sem taky musel chvili do protismeru. a to kdyz sem se poustel tou asfaltkou dolu tak sem si rikal ze uz abych byl zase v lese z toho nudnyho asfaltu :-D

            0 0
            • multib  

              možná bude pro Tebe zajímavý, že já nešahám nejen na brzsdy, ale ani na řídítka! Poznáte mne podle toho, že mám ruce za zády (fakt, nekecám) a bradu na představci a to i v lehkých zatáčkách.

              0 0
              • jaski  

                tak ted kecas! bradu na predstavci mit nemuzes protoze pred chvili si rikal ze je to krk. no ja bych se tomu nedivil. a taky pri tom tukas do narazniku? a mas vubec otevreny oci?

                0 0
                • multib  

                  Přiznávám, nemám bradu na představci, ale lehce nad ním. Ale mohl bych.

                  0 0
                • St1c  

                  tak teraz uz netusim ci nas vsetkych za blbov alebo si z nas robi strasnu prdel:D ale proste tieto keci uz nejako nepoberam:D

                  0 0
                  • jaski  

                    podle me je to takovej ten typ co se s tebou bude hadat do krve ze to tak je i kdyz mu das jasny dukazy o tom ze to tak proste neni. proste tomu co tvrdi veri a nikdo a nic ho nepresvedci o opaku :-)

                    0 0
                    • multib  

                      Myslím, že odpovídáš mimo mísu :o). Jinak přesvědčivým argumentům a důkazům se nebráním

                      0 0
                      • jaski  

                        to je muj nazor. mne stacil ten thread o krku a predstavci abych si ten nazor udelal.

                        0 0
                        • multib  

                          Jestli Ti stačí tak málo k vytvoření názoru .......

                          0 0
                          • jaski  

                            no myslim ze si toho sem po dobu sve tydenni exkurze napsal vic nez nekteri za 2 roky. a neni to jenom ten jeden thread ale i ruzny veci okolo :-) no uz te nebudu otravovat ;-)

                            0 0
                        • multib  

                          Na názor máš právo. Ale jestli o někom mluvíš s despektem, pak se povyšuješ a nadřazuješ nad něj a tím se degraduješ v očích ostatních.
                          Kdo se povyšuje, bude ponížen...........

                          0 0
                          • jaski  

                            ja se nad tebe nikdy nepovysoval pokud vim.

                            0 0
                            • multib  

                              To bys byl světlou výjimkou, z řad diskutujících se mnou! Nechce se mi pátrat po tom, co jsi mi řekl (možná je tu někde na to odkaz), možná bych tam něco nekalého na mou adresu našel, ale obraťme list ke konstruktivním věcem. Co takhle udělat dětský cykloden, dokázal bys mi při tom asistovat?

                              0 0
                              • jaski  

                                jakej destkej cykloden? co zase zamejslis?

                                0 0
                                • multib  

                                  Snad víš, co jsou děti (sám jsi;o)) a co kolo. Prostě zorganizovat pro děti (So, Ne) den, kde budou soutěžit v různých cyklo disciplínách: překážková jízda, želví, klasický rychlostní závod, slalom ap.K tomu třeba bezplatný servis pro účastníky a 50%ní pro příchozí. Nepůjdu do detailů, navíc s Tebou to nejde…

                                  0 0
                                  • jaski  

                                    jo to je presne tvuj styl rikat nekomu ze je dite a sam nemit vyplnenej profil a vek. treba si ted pisu s nejakym 14ti letym . no nekdy bych se tomu ani nedivil. a nejak porad nechapus ouvislost s nejakym detskym dnem :-D

                                    0 0
                                    • multib  

                                      Jó? Vypíšu si profil a věk a budu to já!?!?! OP bys nechtěl?
                                      Až Ti bude víc, pochopíš. Nic si z toho nedělej.

                                      0 0
                                      • jaski  

                                        no ja mam to stesti ze mozna pochopim ale u tebe to uz asi nepude. jenom mi de o to ze mi rikas dite a sam ani nevyplnis vek. mozna ze ti je tak 25 ale mentalne tak 15…

                                        0 0
                    • pepek  

                      Myslíš moji tchýni?

                      0 0
              • multib  

                jinak pro představu mého stylu (a jak tu někdo psal, že svírá půlky), (skoro) držím se rukama za půlky, něco jako "vajíčkoů Jakuba Jandy. (Možná ve větší výšce, než on.)

                0 0
              • raceman  

                hele nebyl si letos na drtiči?

                0 0
              • jirkacv  

                asi si driv zavodne skakal na lyzich, co? :D

                0 0
              • Smazaný účet  

                :D

                0 0
            • SChiZo  

              nemusi kecat. ja mel na bike maximalku kolem 65, ale minulej rok jsem byl na Sumave. Vydali jsme se do krumlova a v jakesi dedince je tam slusnej padak. Uzka asfaltka v dedine. Rozjelo se to a fakt parada. ale neslo to pustit uplne, pac to tam zatacelo a mel jsem strach, ze neco vyjede. Dole jsem znacne pribrzdil a cumim na tachac a tam 60. tak si rikam, ze jsem musel jet pekne. Mel jsem maximalku 80. jeli jsme to 4 kluci 2 holky. holky mely 55 my od 79 do 82 km/h. podle myho tam slo udelat 90 s prehledem.

              0 0
              • Rychlej turista  

                Hořice :-)

                0 0
                • Vrci  

                  Hořice maji široký obchvat, tohle odhaduju buď ne Větřní nebo na Zlatou Korunu, špatný neni ani Světlík, ale tam je silnice široká a přehledná.

                  0 0
                  • Rychlej turista  

                    Já jel přes ty Hořice v 95 a podle popisu by ta úzká asfaltka mezi barákama odpovídala. Jak to tam mají teď, nevím.

                    0 0
          • Jakub92  

            Přesně!! My máme tady v Krhanicích postavenej „vysílač“ a od něj je ke kravínuje nová asfaltka. Nemusim šlapat, ležet na řidítkácha a jedu 70km/h ani nevim jak (jen mám nafoukáno na 60psů vzadu a 50 ve předu)

            0 0
      • enjoy  

        myslim ze to pujde.. kdysi jsem na na pekny plecce jel z ne zrovna nejprudsiho kopce 77km/h.takze to k 90km/h urcite pujde,na biku.

        0 0
      • MlokCZ  

        No když ty jsi danou rychlost nikdy nepřekročil, tak to neznamená, že to nejde.

        Stačí dost prudký, dost dlouhý rovný kopec na asfaltu a žádný problém i přes 100 km/hod. No a tak často se nepřekračuje ani 80-ka, protože těch kopoců, co splňují větu výše zase tak moc není. Prudkých by bylo dost, ale jsou tam pak většinou zatáčky a na rozjetí se ke 100-vce je potřeba ten úsek opravdu dost dlouhý. A pak už jen stačí zalehnout do aerodynamického posezu.

        Přes 80 jsem jel už mockrát. Aby to dalo více než 90, tak takový sjezd jsem jen jeden (ze sedla ze Fedaia pod Marmoladou), ale tenkrat jsem nedal ani tech 90, protoze jsem mel stary blby kolo s kantikama a hned na zacatku toho dlouheho rovneho useku jsem zacal brzdit (přesto temer 90-ka). Několi lidí tam dalo z naší 30-členné skupiny co jsme tam byli přes 100-ku. Všichni na bikách (většinou s nějakými semislicky nebo slicky, jezdili jsme tenkrát téměř jen silnice). No a teď jsem to hledal na webu a jak je vidět, tak na silničkách tam je možný více: Cituju z článku: "Hardcore pod Marmoladou

        Nejrychleji se jezdí ze sedla Fedaia pod nejvyšší dolomitskou horou Marmolada do osady Malga Ciapella.

        Nejdříve se rozjedete v serpentinách, které klesají ve čtrnáctiprocentním sklonu, a potom máte k dispozici deset kilometrů úplně rovné a pořádně prudké silnice. Profesionálové tady dosahují až 120 km/h, trénovaní amatéři jezdí stovkou a rekreanti dosahují svých osobních rychlostních rekordů v rozmezí mezi sedmdesáti a osmdesáti kilometry za hodinu."

        0 0
        • Zbyněk  

          Z Fedaie jsem nejel ani 80 (na silničním kole).

          1. mě to nějak nebere
          2. foukal protivítr
          3. jely auta
          4. (a to je hlavní) mám strach

          Jen pro úplnost dodávám, že jsem Fedaiu už dřív jel obráceně, a věděl tak, kde je ten rovný úsek a kde začínají zatáčky. V Alpách jsem jel nejvíc z Passo Cereda přesně 80 km/h. Nikdy v životě jsem nejel přes 90 a na MTB je pro mě 50 otázka života a smrti.

          0 0
          • MlokCZ  

            Mě už tohle také nebere a už ve sjezdech ani nezaléhávám dnes do aerodynamického posezu, bez kterého to nejde. A jak ještě ani nejezdím moc po silnici, tak třeba letos jsem dlouho neměl maximálku ani přes 50.

            0 0
      • jecnak  

        V nedeli na silnicce 90km/h z Jestedu, predtim jsem predjizdel motorku. Kdyby nefoukalo proti, tak tam je v klidu pres 100.

        0 0
        • multib  

          Asi to možný je, ale i z Jěštědo jsem jel často a max 75!

          0 0
          • MlokCZ  

            Tak to znamená jediné, neumíš jezdit v aerodynamickém zalehnutí a nebo (nebo i současně to já nevim, neznám vaše kola) máš pomalejší kolo než jecnak.

            0 0
            • multib  

              To si nemyslím, ani jedno. Soudím na vadný (seřízení?) cc u Ječňáka.

              0 0
              • multib  

                Ještě by mohl hrát roli aspekt váhy, ale rozdíl 25 km/h?
                Ječňáku, kolik vážíš? 120? Teď koukám na foto, tak Tě tipuji na 75 kg, jako já.

                0 0
              • MlokCZ  

                Tak to je kravina, i kdyby to neměl nastavený přesně, tak chyba nemůže být větší než 2–3% (a už při 2% by to musel mít nastavený hodně blbě). Schválně pro zajímavost.Jecnaku kolik máš prosím tě nastavený obvod kola?

                0 0
              • pepek  

                No podle příspěvků to máme asi špatně nastavený všichni, kromě Tebe :-) Ale Ty zase jezdíš na doraz za tatrou, to nikdo jiný neumí.

                0 0
                • multib  

                  Ještě inší věci umím, co kiní ne, však dočkejte času,.........

                  0 0
      • Smazaný účet  

        Se podívej párkrát na tour, tam i osamocení jezdci ve sjezdech běžně jedou přes 90 km za hodinu.

        0 0
    • petebike  

      MTB – 88 km/h Silnice – neco pres kilo auto – cca 280 km/h motorka – cca 250 km/h

      0 0
      • petebike  

        ha sem zapomel napsat kde :

        mtb – Kral Sumavy silnici – chorvatsko Auto – Mlada Boleslav – Praha Motorka – Ph – Plzen

        0 0
      • Manas  

        No ty prase! :-)

        0 0
      • coffield  

        Ale to auto a motorku už by sis nikdy nechtěl zopakovat, co?

        0 0
        • petebike  

          Auto jo, klidne, neni problem…

          0 0
          • coffield  

            Spíš jako že to není fér vůči těm ostatním, co vezou knedlíky na chalupu a ty sis to potom taky musel uvědomit. Ne každej mrtvej knedlík je taky dobrej knedlík :-/ Proto mají německá auta povoleno většinou jen 250kmh :-))

            0 0
    • tifik  

      kellys salamander 05, 51,8 km/h, rychleji to nějak nešlo

      0 0
      • St1c  

        51,8 km/h to nie je ani rychlost:D za kamionom som siel minule po rovine 61km/h:D a borci na cyklodiskusii chodia na ziletkach za kamionmi cez 90km/h

        0 0
    • Manas  

      Silnice: 85.5km/h DH na HT: asi 65.4km/h (pak ulitnul) DH na FS: asi 75km/h (taktez umrel) XCcko: asi 76km/h (vic me strach a Splice nepovoli :-) ) Auto asi 240km/h a masina asi 270. Nevim presne pac sem byl rad ze to drzim :-)

      0 0
    • zac  

      na bajku po silnici: 78,3km/h na silnici zatim min nez na bajku v aute 310km/h, ale na cesky silnici nic prijemnyho…

      0 0
    • Premik  

      hodně „relevantní“ vlákno, vzhledem k tomu, že většina lidí si neumí nastavit průměr kola na cyklocomputeru. Nebo nasadí gumu s jiným rozměrem a pak se diví jakou že to chytli přes noc formu. -))))))

      0 0
    • wda  

      82 km/h na bajku po silnici ze Šerlichu směr Bedřichovka, Orlické Záhoří. Gumy Rubena Cobra 1,95.

      0 0
      • Tom New  

        Tos musel asu dost šlapat, ne? Tam mi to tolik nejelo, ani švagrovi na crossu (ten jel jen 70.2 :))

        0 0
      • Tom New  

        A díky za ten údaj! Mám další důvod si ten kopec vyjet ještě jednou. sláva :)

        0 0
    • oxyaction  

      84 na MTB asfalt,v lese bezvětří.Okolo Krasíkova směr Domslav do udolí potoka Hadovka.

      0 0
    • oxyaction  

      84 na MTB asfalt,v lese bezvětří.Okolo Krasíkova směr Domslav do udolí potoka Hadovka.

      0 0
    • yoggi  

      64km/h z antonstalu za nalozenou tatrou s drevom este ze tam je uzka cesta a nemohol ist viac. kua ale taky som bol zapraseny po tych 8km. som buchol po drese a kudol prachu :)))))))

      0 0
      • hribik A1  

        si dobry ked z tej skoro rovinky ides 64, ja tolko jazdim z machnaca (aj ked nie za nakladakom, najradsej mam pred sebou volnu cestu) alebo od dialnice do zamaroviec…, a to je naplno

        0 0
        • yoggi  

          to musi byt chut ale uz som zazil ked som isiel zo skoly busom z dubnice ako sofer chcel ujst ziletkarovi tak plny kotol na bude 85km/h a ziletkach v pohodicke za nim, tak to autobusar vzdal. ale do kopca uz som obehol aj ikarus to bola podivana :))) ale to uz bolo davnejsie.

          0 0
          • Rychlej turista  

            Kdysi to šlo v pohodě, ale za dnešními autobusy se už člověk nechytá. Vůbec už je to dneska problém chytit slušného háka, ty dnešní auta mají zrychlení jako bejk a člověk je mrtvej, ještě než se rozjede. Ale občas se zadaří :-)

            0 0
            • yoggi  

              dnes uz traktor ide bez problemov 40km/h :))))

              0 0
              • Rychlej turista  

                Jenomže ty jsou nepoužitelné, jedou 40 furt – po rovině můžu jet 40 i bez něj a do většího kopce je ta čtyřicítka zase problém :-)

                0 0
            • Biker jak Pes  

              Rychlost jak rychlost, ale jak smrdí …

              0 0
              • Rychlej turista  

                Když jedeš v háku, tak ho většinou díky proudění vzduchu vůbec necítíš. Ale někdy mají výfuk tak blbě, že se ten bordel drží právě za ním. A to se pak nedá a necháš ho.

                0 0
    • frantavykopavka  

      Rockmachine Thunder – žulové dlažební kostky Vysoká Srbská – 74 km/h.

      0 0
    • juebox  

      něco mřes 80 za kamionem v háku na biku,byl to mírny kopec dolů,spíše už taková rovinka

      0 0
      • Biker jak Pes  

        Nechtěl bych vidět co by se stalo, až by zabrzdil. To by tě sbírali do pytle …

        0 0
    • bogic  

      80 na krosu z Rudky do Kunštátu, ale víc už bych si asi netroufl.

      0 0
    • wendak  

      76,4 km/h na bajku po silnici z Krásný Lípy na Šindelovou, v lese se na tachometr nestíhám dívat, ale asi kolem 65 km/h po široký cestě

      0 0
    • Zany  

      asi pouze kolem 53.

      0 0
    • Luma  

      Na silničce 82km/h (přehrada Šance dolů na Ostravici),na mtb asi 50km/h

      0 0
    • PepeZ  

      asi 75km/h na MTB z Velkeho Javorniku. Bylo to na silnici, vedel jsem ze to pujde i rychlejc, no a pak me predjela nejaka mizerna Skodovka, ktera me zbrzdila na 60 a bylo to v pr.. Nicmene timto bych chtel podekovat ridici tohoto auta, jelikoz asi po sto metrech nasledovala neprehledna prudka vracecka a byt rozjety na 80 km/h tak bych si asi udelal pekny letecky den, a jelikoz nevozim prilbu tak by to asi byl muj podsledni…

      0 0
    • Maadaf  

      Na crossovi 69,7km/h. Na bajkovi cca.65

      0 0
      • Maadaf  

        Minuly tyden jsem to malinko vylepsil, 81,8 km/h na modry strele – viz. profil

        0 0
    • šlapatko  

      82 na MTB asvalt.Uš byl strach nechtěl bych sletět

      0 0
    • volvej  

      82km/h na silnici Ramzová- Jeseník 64Km/h po lesní cestě v okolí Starého Města

      0 0
    • vencaa6  

      Něco málo přes 80 na MTB po louce.(ve stopě od traktoru) smrt v očích. třepalo to tak, že mně helma málem urvala hlavu.

      0 0
    • Stendy  

      Někde na Šumavě česká (hrbolatá) asfaltka pro pěší a cyklisty – délka 600 metrů pak přejezd přes můstek a levotočivá 9O' s pískem. Tak tam na MTB s převodem 42/11 – 83km/h. Ale to byla vyjímka. V serpentýnách na Gardě raději kontroluji zadní pozice a kochám se :-)

      0 0
      • bam  

        Jo tak tu na Sumave znam, je to tam hezky prehledny akorat jsou v ty silnici pekny diry :) Ja dal trochu vic, ale uz jsem mel pocit ze mi nakej hrbol vyrazi riditka z ruky, tak jsem se bal vic to zabalit. Ale 90 by tam mozna slo :)

        0 0
    • lábus  

      v Krkonoších ze Špindlerovky směrem do Polska- rovná drsná asfaltka- 81 km/h, když jsem o trochu zpomalil tak jsem vletěl do díry a byl jsem rád, že jsem to ustál, jinak taky pěknej sjezd je z Výrovky do Pece- 76km/h , ale jezdí tam dost aut, tak bacha

      0 0
      • Jirik123  

        z vyrovky do pece jsem kdysi dal 66,6:-)

        0 0
        • Jirik123  

          lol, koukam ze uz sem to do tohodle threadu psal presne pred 3 roky:-) zase nakej grave digger…

          0 0
    • MTBMO  

      po silnici na MTBéčku 80km/h a to sem měl gumy 2.1 bylo to na Kleti kus od lanovky pod parkovištěm

      0 0
    • honza.hk1  

      81 z Masarykačky do orlického Záhoří po asfaltu. Když jsem myslel, že mám světový rekord, tak mě předjel kolega z práce (120kg) na 10let starým kole, bez přilby a ležel na řidítkách…no se mu to s jeho vahou rozjelo,ale nevím co by dělal při nějáké nepředvídané akci když ležel na předku :-).

      0 0
    • assassin  

      na TLS 270…vic neda:( gsxr1000 ukazovala 299 a otacky jeste chvili lezly:)

      na kole nemam tacho…

      0 0
    • goofy  

      Tak rychle, ze az se za mnou prasilo…

      0 0
      • hribik A1  

        no tak za mnou sa tiez prasilo, napr. v zjazde po jednej neuveritelne rozbitej starej lesnej asfaltke ktora bola tak spinava a klukata (hlavne plna prachu, hliny, kamienkov, pilin, strku a fselijakeho ineho bordelu) ze som do vsetkych zatacok brzdil smykom a prasilo sa tiez, a to som isiel mozno tak 40 (nemal som kedy sledovat tachac)

        0 0
    • Neddy  

      Na rovince 54 km/h… sice to bylo po věru ale stejně to byl fofr to rozšlapat z nuly… a z kopce 62 km/h a víc jsem se bál, protože to kolo se přestávalo ovládat a nesedělo moc. A s těma sjezdařema to taky moc rekordy nebudou, jednak nevozej tachometr a jednak jezděj v terénu, což je oproti silnici trochu rozdíl… a mají tlustý pláště s pořádným vzorkem. Ale jsou také sjezdaři, kteří to maj rádi jenom po rovince na vyjetém singletracku a ty to asi smaží… a cyclocomputer jistě mají.

      0 0
      • goofy  

        No treba na Javorovem se jezdi v jedne pasazi prej prez 70 km/h (v terenu) a jinde to muze byt klidne i vic. Ja to na vlastni kuzi ale neznam, ja se totiz bojim :-)

        0 0
        • mdk  

          No na MTBcku po lese som zatial isiel z hruba 42.5 km/h asi viac som ani nesiel alebo mozno o malinko viac ale nejak to nechcem skusat …a po ceste moc nechodim ale tam to je cca do tych 60km/h

          0 0
          • KubaBajk  

            U nás jsem jel z kopce Kejda 77kmh a moc jsem se díval,jestli v těch autech po stranách někdo nevystupuje..:-),jo akámoš zahučel ve 40kmh do křoví s ostnama jak žraločí zuby..vypadal jako dikobraz,ale krom toho nic víc.To sme byli rádi..ten pohled zato nestál.

            0 0
          • Biker jak Pes  

            A já si namlouvám, že se bojím sjezdů… :D

            0 0
    • Zlatka  

      Podle mého jezdím rychle, ale víc jak 30 km/h to asi nebude :-(

      0 0
    • wert_1  

      V okolí Poledníku tím asfaltovým sjezdem 77,8 a myslím, že tam byla ještě dost slušná rezerva, rozšlapat to šlo ještě víc, ale byl jsem ufuněnej, protože jsem si ho nejdřív vyšlápl aby jsem si ho sjel :-) a je to supr sjezd, protože je krásně vidět, je to rovný bez zatáček a končí rovným úsekem, takže ani ubrzdit není problém. Letos tam jedem znova, chci pokořit 80km/hod ale ti srabíci co s nima jezdím už se se mnou nechtěj trmácet nahoru :-)Na fotce to tak nevypadá, ale ten začátek úseku dolů je fakt dost dobrej :-)

      0 0
      • frantavykopavka  

        Je to trošku jinej region, kdybys měl někdy cestu na východ Čech, tak ti dám tip, kde zaručeně tu 80 pokoříš. Je to široký, přehledný, dlouhej dojezd na brždění. (Pokud ti teda nevaděj žulové kostky…)

        Mě by spíš zajímalo, kde se dá ve VČ pokořit 90 km/h.

        0 0
        • Rychlej turista  

          Za kamionem :-)

          0 0
        • šlapatko  

          90km by šlo pokořit na Lhotách u Valašského Meziříčí,na horáku jsemn jel 82 a šlo by více trochu jsem dobrzdil.Takže silnici a fr dolů.Jen je to v zatáčkách:(

          0 0
          • Rychlej turista  

            Jestli myslíš krpál z Křivého na Malou Lhotu, tak tam se kdysi jezdil krajský přebor v časovce do vrchu. Na nějaké rychlostní rekordy to ale asi nejlepší kopec nebude, ty zatáčky tě zbrzdí. Je to ale už víc jak čtvrt století, co jsem tam jel naposledy, tehdy s hodně lehkým převodem 42/22 :-)

            0 0
        • kankrlicek  

          Výrovka – Pec

          0 0
      • MlokCZ  

        Musíš se víc snažit, v tomhle sjezdu přes 80 v pohodě a pokaždé. Trošku se rozjeď už z té zatáčky a pak je hlavně důležitý včas přestat šlapat a zalehnout. Příliš dlouhé šlapání to akorát zhorší (už stejně zrychluješ málo a máš v tu chvíli mnohem větší odpor vzduchu). Přes 85 tam ale už nikdo z nás nedal. Je to před dvěma lety a byl to můj poslední pokus o větší rychlosti, od té doby už na to kašlu a ani nezalehávám. Ale před těmi lety nás taky zaujal a dali jsme si ho 3× po sobě, pak už to nikdo zpátky nechtěl šlapat :-)

        Kdyby byl prudký o něco déle, tak tam padne i mnohem větší rychlost.

        0 0
      • Martula  

        Tady tvrdila mamka, že jela 84, já tam jela „jen“ 78, a předjížděla jsem ji..tak pak nevím kdo jel rychleji ;-)

        0 0
        • MlokCZ  

          Pokud nezvládá zelehnout na kole do hodně dobrého aerodynamického posezu a ještě se k tomu rozjíždět už v té zatáčce, tak 84 určitě nejela a má blbě seřízený tachometr. Přes 80 už je tam potřeba hodně snahy.

          0 0
          • Martula  

            Měla teda hodně těžké kolo cca 16 kg-oceláček BIG STRIDE…ale když jsem ji předjížděla v 78, tak těžko mohla jet tolik:))

            0 0
          • wert_1  

            Do zítra jsem ještě na Šumavě a počasí nic moc :-( chč..e a chč..e, ale na Poledník jsem se vydal a hodilo to dolů 83,9 na fullu, RR 2,1 podhuštěné vzadu, vepředu NN 2,1. a mých 106kg to pěkně tlačilo dolů :-) Jediné co mě mrzí, že počasí nedovolilo dát tu turistickou červenou nahoru k jezeru, jak jsi radil :-( Tak snad příští rok.

            0 0
    • Vymi  

      no v nedeli to bylo 62 Km/h na horaku z bludny na trojak :-D

      0 0
    • Nehas  

      Tak v neděli jsem zvýšil svůj rekord od Shellky Slapy do Štěchovic na 77,5km/h na biku se slicky.

      0 0
    • xetron  

      52 lesní cesta z Prašivé 62 tatéž cesta ale už asfalt… Lítalo tam po te cestě moc lidi tak se to víc nedalo :(

      0 0
      • xetron  

        Novy rekor 69.5 z kopečka Kostelec

        0 0
        • goofy  

          No tak zrovna z Kostelce je pekne chjova cesta, na tokovou rychlost. Zbytecny risk

          0 0
          • xetron  

            hh myslim tu cestu po hlavni Každopadně to tak jelo samo…však jsem ještě mlady a nerozumny :D život naučí

            0 0
    • karliner  

      V sobotu na Králi 63

      0 0
    • Krys  

      Sa mi dnes zadarilo. Fúkal dosť silný vietor. ;)

      0 0
      • hribik A1  

        mas posunutu desatinnu bodku :D

        0 0
      • Blade  

        Jo a já mám prý ve výpletu 2 magnety :-D

        0 0
        • Krys  

          To si bol ty? Viem, že niekto tu mal tuším niečo cez 300.

          Keby som tam mal dva magnety, tak by som aj tak musel ísť 119,5.

          0 0
          • MlokCZ  

            Ty tam máš ty magnety taky 4 a ne 2.

            0 0
            • Krys  

              To by som aj tak musel ísť 60. Reálnu maximálku som mal včera 56.5. Roblín – Solopysky, tam sa celkom slušne trhajú rekordy.

              0 0
      • Krys  

        Na to, že som bol stále posledný, je to dobrý výkon. ;)

        0 0
    • kolobrnda  

      58 km/h po sutrech k Byci skale…uz to neudelam :D

      0 0
    • eforsee  

      Dnes 46 do kopce..jsem to rozpalil, abych pak nemusel tolik drit:)

      0 0
    • pitos  

      Tak kdysi na klasickém XCbiku s nahuštěnýma, uzoučkýma(asi2,1") pneu a minivzorkem něco kolem 74km/h ale to už asi nikdy nepřekonám:) A navíc z kopce po asvaltu což už se vlastně ani nestává.

      0 0
    • Davy  

      Muj první příspěvek do BF, ale tohle téma mi nedalo. Rok 1995 v té době zánovní Olpran Lucky s pevnou vidlí, na Aliviu (cantilevry), pláště Kenda a bez helmy (taková byla doba i když by asi nebyla moc platná). Rychlost 84. Bylo to v Krkonoších a podobné maximálky se dalo dosáhnout např. z Výrovky na Richtrovky, z Rozhledu na Hříběcí nebo z Černé hory. Vše asfalt různé kvality. Od té doby jsem rychleji nejel a už asi nepojedu. Loni někde na Vysočině 73.

      0 0
    • Marcinka  

      Na MTB z prudkého kopce po panelce 75 km/h…no jo, víc bych ani nevytáhl…mám 60 kilo.

      0 0
    • Marcinka  

      Na MTB z prudkého kopce po panelce 75 km/h (šlapal jsem co to šlo)…no jo, víc bych ani nevytáhl…mám 60 kilo.

      0 0
    • Marcinka  

      Na MTB z prudkého kopce po panelce 75 km/h (šlapal jsem co to šlo)…no jo, víc bych ani nevytáhl…mám 60 kilo.

      0 0
    • hribik A1  

      na hajtre maximalne nejakych 68–70 (neviem to uz presne) lebo ta vec sa vyse nerozbehne. tato rychlost sa mi uz podarila na niekolkych miestach (kopec z hrubej strany na moravske lieskove na kopanicach, zjazd z vrsatca do pruskeho, naposledy v zjazde z hut do zuberca v sobotu) ale viac uz nie. na polnacke cca 50. aj ked vdaka nakladu ktory vozim (voda, jedlo, prsiplast, casto aj dalekohlad) najnovsie v nakupnej taske (po tom co som poslal k odpisu 2 batohy) bysom si mal na konec vozidla dat znacku ako byva na niektorych traktoroch – MPR 25 km/h

      0 0
      • Krys  

        Už dávnejšie som sa ťa chcel opýtať, prečo používaš slovo vyše namiesto slova viac.? Ešte som sa s tým nestretol. To sa tak používa v Trenčíne? Nevadí mi to,len som zvedavý.

        0 0
        • hribik A1  

          :D zaujimavy postreh. dalsie typicke slovo: furt namiesto stale. sam sa tym nezatazujem, hovorim tak „ako mi zobak narastol“. neviem ci to ma nieco spolocne s tymto krajom. ale vyse sa mi paci zapadnarske narecie nez spisovna slovencina. akoze v tych poviedkach to musi byt tiez iny folklor co sa tam docitas. sa niekedy divim ze si sam rozumiem.

          0 0
          • Krys  

            Furt používam tiež. Zaujímave je, že používaš aj slovo viac, ale niekedy proste použiješ vyše. Na vysokej škole a vojne som stretol ľudí snáď zo všetkých kútov Slovenska, ale vyše nepoužíval nikto. :)

            0 0
        • zmolko  

          ja som tiez z TN a slovo vyše je pre mna uplne normalne. ale tiez niekedy poviem viac a niekedy vyše. napr. vyše 20 napr. viac ako ja viac ako 20, to mi neznie moc pekne

          ale aj tak sa mi najviac lubi goralština (orava)

          0 0
          • Krys  

            Vyše 20 je v pohode. Ale hribik to použil takto: … maximalne nejakych 68–70 lebo ta vec sa vyse nerozbehne.

            0 0
      • hribik A1  

        neskaj prvykrat cez 70 – 71,6 z machnaca nad trencianskymi teplicami. obvykle tam jazdievam naplno okolo 64, neviem co sa to neskaj tak rozbehlo

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Asi jsi měl větší bágl než obvykle… :P

          0 0
          • hribik A1  

            mal som len bundu s vecami typu mobil a penazenka zastrcenymi pod zipsami vo vackoch a jednu poloprazdnu flasu, nic vyse

            0 0
            • Biker jak Pes  

              Tak, že by ses dal na chrcení ? :D

              0 0
              • hribik A1  

                tak to tazko. a machnac je 14–15 % padak z ktoreho jazdim naplno: bez brzdenia (okrem jednej zakruty), ale bez slapania. bolo bezvetrie, takze vietor ma nepohnal

                0 0
                • dizel  

                  Mal si stastie, ze si to na tej plecke prezil. Nech pri tebe stoji anjel strazny aj nabuduce. :)

                  0 0
                  • hribik A1  

                    tak: tych 71.6 uz ako moj rekord neplati. na morave som neskaj nasiel lepsi kopec, kde to dalo 75,7. nebudem ale hovorit kde to bolo, lebo fakt nechcem davat policajtom tipy kam pchat radary. na cestaku by to niekomu mozno hodilo tam aj stovku. len by ho to asi vytriaslo, su tam trochu hrby, a v tej rychlosti je ich citit. a ta plecka zase neni az taka spatna. len ked nahodis do kosa poriadny batoh velkosti asi ako na vylet do vladivostoku, tak sa s tym jazdi asi ako s kamionom :)

                    0 0
                    • Fak  

                      Co v tom baglu vozis? To vypada, ze vetsinou jezdis na 1 den a neprespavas nikde venku, tak na co takovy bagl?

                      0 0
                      • hribik A1  

                        vacsinou tam mavam stary, ale pevny dalekohlad sovietskej vyroby, ktory je docela dost velky. maly novy dalekohladik by som bol schopny pri svojej sikovnosti velmi rychlo roztrepat na franforce. dalej vacsinou prsiplast, alebo nepremokavu bundu, v dnoch s pravdepodobnym dazdom oboje. hlavne potom dostatocne zasoby vody, lebo spoliehat sa na nejake pramienky co mozno najdem po ceste a mozno nenajdem je pre mna o nicom, a kupovat si pitie len po krcmach, na to nemam peniaze, ani mi nechuti tolko tych sladkych zbrnd. 1–2 kofoly za vylet vypijem, ale nie 4–5litrov toho. potom nieco na zjedenie, lebo na rozdiel od vacsiny tu sa neposilnujem iontakmi, ale poriadnym kusom chleba s nejakym syrom alebo tak niecim. a este mapu. a to je tak asi vsetko co tam bezne vozim. ale tie flase s vodou su vzdy dost objemne.

                        0 0
    • bučis  

      hmm na silnici asi 75km/h a v lese okolo 50km/h…v lese už nikdy více.....obojí bylo v okolí Brna,masaryko­va okruhu

      0 0
    • crasher  

      cca 60 km/h, ale to bylo na Božím Daru na DH trati.

      0 0
    • Burizon  

      77 na bajku nad Grosschönau v Německu, kus od hranic… Silnice, bohužel se tam člověk v takových 60ti musí napojit na hlavní, ale nejezdí to tam moc :-) Jinak pověstný Šébr jen 71

      0 0
    • mdk  

      Tak pridavam moje najnovsie udaje na mojom MTB poceste 67.5/h…po lese v podstate spevnena cesta ale bolo tam dost kamenov a hoc jakych zlabov 62km/h

      0 0
    • nooski  

      Na silnici už hodně dlouho se nemůžu dostat přes 78km/h a předevčírem na biku jsem dal po silnici z hukvald 66km/h a k tomu v 11 hodin v noci:)

      0 0
    • pavcazbk  

      No já jel na MTB po asfaltě 69,9 a v terénu tak 50 víc už radši neryskuju.Kolo mám Vertec Sniper pro

      0 0
    • Jakub92  

      Já jel na MTB 72 na 2,1 pláštích a myslim že to bylo z Panské skály do Kameného přívoza.

      0 0
    • Sorossi  

      na pneumatikách 2,2 mam rekord 77km/h po asfalte a 61km/h po nezpevnene ceste

      0 0
    • gummo  

      Takze vezmu to postupne Bike: 81-asfalt, 65-sotolina Ziletka: nemam na ni tachac Auto: 250-omezovac Motorka: taky okolo 250 Letadlo: litaj rychle… Takze to bude zhruba tak vse..

      0 0
    • erbeckar  

      Bajk na asfaltu: prvni usek asfaltky z Lyse hory 75km/h (zatacku jsem pochopitelne neubrzdil, nastesti je tam chodnik kolmo dole :), druhy usek 81 km/h – tehdy mi uletel magnet z kola, takze mozna i trosku vic, nastesti nikoho netrefil :) Bajk v terenu: 68km/h sjezdovka nad Cadcou, po snehu Silnice: tesne pod 90 km/h Vysoke Tatry

      Je mi jasne, ze by vsude tam slo jeste par km/h pridat, ale zatim me brzdil pud sebezachovy – uz ho uspesne potlacuju :)

      0 0
    • Pavel  

      Bike 77 Silnička 80 Hold proti ostatním zdejších borců „suchařina“. Mám hold už nějaký „věk“, potomka a hlavně pud sebezáchovy:-)

      0 0
    • dizel  

      bol by som zvedavy, kolki z vas este dnes ziju…

      0 0
    • brantec  

      Minulej tyden na bajku po silnici po rovince 58,75km/h:-) Sem jel za Tatrou, vydrzel sem to asi kilak…

      Jinak nejvic 76km/h a v terenu 65km/h.

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Takže po včerejším závodě na Mistrovství republiky mám novou maximálku. Hned v prvním kole se to trochu rozjelo. :D

      Krásných 100 km/h :D

      0 0
      • hribik A1  

        to co ste tam mali za kopec?

        0 0
      • Blade  

        Hééfkýý :o)

        0 0
      • Martula  

        Který to tu byl kopec?

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Ty jo, tak to fakt nevím jak se jmenoval. Ale bylo to hned po startu… ;))

          0 0
          • hribik A1  

            kolko mal %?

            0 0
            • Biker jak Pes  

              To fakt netuším, ale nezdál se moc prudký. To se rozjelo díky tomu, že jsme jeli jako celý balík … ;))

              0 0
              • hribik A1  

                heh, cely balik vali kilo dole kopcom…to by bolo srandy kopa keby sa ten prvy zrazu strepal (cierny humor)

                0 0
                • Biker jak Pes  

                  Ty vole, na tohle jsem fakt nemyslel …

                  0 0
                  • hribik A1  

                    to je dobre. kebyze myslis na vsetko to, co sa ti na ceste alebo v terene teoreticky moze stat, tak na bike/ziletku v zivote nevlezes

                    0 0
                    • Biker jak Pes  

                      No, jednou jsem ukázal rodičům pár fotek pádů z TdF a už mi zamykali silničku … :D

                      0 0
                      • xetron  

                        taky bych ti ji zamnknul Silničku tsss

                        0 0
                        • Biker jak Pes  

                          Nj, ty tomu nerozumíš. Až si ji jednou pořídíš (pokud si ji pořídíš), tak to pochopíš … ;))

                          0 0
                          • hribik A1  

                            naco by mu bola, stejne pri nasich cestach co maju povrch v lepsom pripade jako stary nastroj na pranie pradla tj. valcha, v horsom ako chrbat tavy (hrbet velblouda) by na tom nemal kde jazdit

                            0 0
                            • Biker jak Pes  

                              Začínám mít pocit, že tvoje jediná téma jsou rozbité cesty, ať už u nás nebo u vás …

                              0 0
                              • hribik A1  

                                hlavne u nas, u vas mate o dost lepsie, aspon v tom „pohranici“ kde jazdim

                                0 0
                              • hribik A1  

                                kazdopadne pisavam to sem preto lebo su naozaj take ze aj na ne, hlavne teda okresky, by som do buducna chcel nie ziletku, ale skor pevnejsi bajk. by si sa divil ako som ho uz dotrieskal na cestach, ktore tu oznacujeme za 3. triedu. ani do terenu nebolo treba ist za vykrivenim si rafu atd. na niektore z nich ist na tej tvojej ziletke tak su z nej tri

                                0 0
                                • Biker jak Pes  

                                  Tak nějaké vyfoť, ať si udělám představu… … nebo radši ne. Ten tvůj mobil, to by zase bylo dílo … :D:D

                                  0 0
                                  • hribik A1  

                                    ja viem, nebolo by to v dobrej kvalite, ale aj tak vyfotim, pretoze ono ozaj stoji za to vidiet ako moze taktiez vyzerat cesta Exx a co vsetko sa da nazvat cestou 2. alebo 3. triedy (hlavne tretej, ked to ma 20 % asfaltu). zatial ti poviem len tolko, ze taky povrch aky ma jedna nemenovana cesta E 1. triedy nema ani barsjaka cesta k poslednej pos*atej horarni

                                    0 0
                          • goofy  

                            Je treba na silnicce jezdil dost. Dokonce i na luxusnim zihadle od strejdy, ale uz me na tom nikdo neuvidi. Maximalne jenom tak na testnuti. Uz i strejda, ktery si koupil horaka, na tu silnicku vleze parkrat do roka, jinak stoji v koute.

                            0 0
                          • MlokCZ  

                            Právě naopak. Třeba jednou ty dojdeš k tomu, že silnička je jen pro sebevrahy :-) Jsem na tom stejně jako goofy s tím, že jsem měl silničku možná ještě déle. Na silničce jsem jezdil téměř 20 let (od prvního Favorita někdy v 11 letech). A konečně jsem došel k tomu, že jsem svojí poslední silničku loni definitivně prodal (tzn. už žádnou další kupovat nebudu). A nechybí mi ani trochu.

                            0 0
                            • Biker jak Pes  

                              No vidíš, já jsem jezdil jenom na biku. Pak jsem dostal silničku a bike šel do kouta. Od té doby na biku jezdím jenom závody, zbytek silnice. Moc mi to nechybí. Je pravda, že mě čím dál víc lákají silniční závody, kde se ženeš do kopce 30 km/h a z kopce 90. :D Tohle na biku není. Mám rád rychlost… ;))

                              0 0
                              • hribik A1  

                                nekupis si casom radsej rovno poriadnu motorku?

                                0 0
                                • Biker jak Pes  

                                  To fakt ne. Možná to zní divně, ale k těm mám odpor …

                                  0 0
                                  • goofy  

                                    Ono hnat se 90 na asfaltu nebu 60 v terenu je fakt rozdil, a ja mam radeji ten teren. Asfaltu si uziju v aute dost

                                    0 0
          • Martula  

            Jo z Kohoutovic dolů.. :)

            0 0
            • Biker jak Pes  

              JJ, to je on. Vypadal docela nenápadně a pak z toho byl takový hukot. Hlavně ta zatáčka dole, když tam borcovi bouchlo přední kolo v 65 km/h a vzal tam pár lidí s sebou k zemi… :(

              0 0
    • Alty  

      Čekal sem jestli se překonam, ale zatim ne takže silnice 89– vyvez sem se na mokru za ávií, bike 71 na šikmej louce.Měkoučká tráva mimo cestu mi dodala odvahu a ostatní závodníky sem proměnil ve statisty.)

      0 0
    • iX.tlan  

      Myslim, že jsem byl už i rychlejší, ale to bych kecal, jelikož to nevím přesně. Ale co si pamatuju, tak vloni v podkrkonoší na bajku po silnici 67 /tenkrát obuto cont vertical 2.3/, a tak dobře si to pamatuju proto, že za mnou v závěsu svištěla na bajku kámošova 13ti letá dcera :)

      0 0
    • matlák  

      A co takhle dokumentace ?

      0 0
    • gios  

      83km/h bike po silnici 74kmh/h bike po lesni ceste s makadamem:-)

      0 0
      • frantavykopavka  

        74 – makadam?? To píšeš in memoriam, ne?

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Hmm, jeden známý mi říkal, že čím rychleji po tom jedeš, tak tím to je lepší. Ale že od těch 70 to je masakr. Prý už máš strach víc z defektu než z toho, že spadneš … ;))

          0 0
          • saab  

            už chvíli si tento thread pročítám a nevyvádí mě z údivu – hlavně ty rychlosti na mtb, já osobně jsem schopnej šlapat tak do 55–60km/hod, pak už musím jen třikrát pořádně hrábnout a je to.. Nechápu, jaxse někdo z Vás může (vyjma downhillu) dostat na 75 a víc. Mám rekord 71 a to byl zkopec jako sviña..

            0 0
            • Blade  

              Já sem to jednou na bajku rozšlapal z kopca na 71Km/h. Ale jinak těch 80 se dá celkem v poho, aspoň tady po okolí je těch silnic víc, jen to chce mít posunutej pud sebezáchovy ;-)

              0 0
            • Rychlej turista  

              Nejjednodušší je to za kamiónem nebo v balíku se silničáři.

              0 0
            • hribik A1  

              ked je to z kopca na ceste v obci, tak tie rychlosti strasne naskakuju, tych 50 sa niekde fakt neda dodrzat

              0 0
            • Biker jak Pes  

              Záleží jestli myslíš na silnici nebo v terénu. Na silnici je to pouze o strachu. Tam je ho ale o hoooodně míň než v terénu. Tam se dostanu na 60 a to mám Vánoce … ;)

              0 0
            • pelhrimov  

              rybářská latina, to neznáš?

              0 0
          • frantavykopavka  

            Něco na tom bude, protože ty moje oblíbené kočičí hlavy ve Vysoké Srbské taky nebyly při té 84,5 km/h skoro cítit… Ale makadam, to bych se asi bál.

            0 0
            • Biker jak Pes  

              JJ, makadam je jenom o strachu. I při 40 to je pořád cítit. Takže 45 a víc … ;))

              0 0
    • Mathaus  

      Na horaku 78, na silnicce z kopce 96, za autobusem 105.

      0 0
      • saab  

        sis dával závod s levhartem, kdo bude doma dřív u ledničky? :))

        0 0
        • Mathaus  

          nene, zadny zavod. na horaku z kopce samozrejme, na silnicce s poradneho kopce taky a to za autobusem bylo kdyz se zacalo stmivat a ja to mel domu asi 50km. tazke pekne do haku za bus a huraaaaa domu k lednicce :) Prevod 53/13 jestli se nepletu. Nohy my malem uletely :) Ale krasne se jelo. I v rychlosti 100km na rovine slo citit, jak mi vitr tlaci do zad. Sustakovku jsem mel nafoukolu, ale pred sebe, ne dozadu..... Zvlastni :)

          0 0
          • pelhrimov  

            odhadem je na 100 km/h nutná kadence šlapání cca 195×/min, je to odhad, kdo umí násobit a děluit, tak ať si to vypočítá přesně :)

            0 0
    • globik  

      dost zajímavá otázka a každého to na kole táhne dát tomu z kopce, kór když ho to baví.Tachec používám až letos, takže občas na asfaltu zalehnu a někdy i v tom terénu kde to de pouštím brzdy.Mám horala s pneu Tioga Extreme 2,1. Taky mě baví si ty maximalky zapsat nebo pamatovat kde to bylo a příště tomu dát ještě.Na silnici z Hajánek do Jamného u Tišnova nedaleko Brna 68,5km/h. Je to místo, kde se závodí do vrchu :-) a pak nedávno v jednom úseku k Ostružné v Jeseníkách 67km/h. Na šotolině s nepříjemnými zatáčkami kam není moc vidět v údolí k Adamovu nedaleko Brna 61km/h a v terénu: po lesní cestě z Paprsku v Jeseníkách jsme s kamošem mazali 58,5km/h a po žluté turistické značce v Zamilovaném hájku v Brně, kde to taky není moc přehledný to brousím v průměru 53km/h, maximum sem tam dal někdy v únoru 55,5km/h. Ale ona je občas i 40km/h rychlost, když to hasíš s prdelí na zadní pneu z prudšího svahu přes butry a kořeny a ještě se musíš vyhnout dírám a stromům :-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Zatím moc nemám, bydlím na hané :). jel jsem na silničce 80 ze Slavkova(u lipníka n.bečvou).

      0 0
    • Gooorila  

      Sjezd z Pusteven směrem na prostřední bečvu – 77km/h Zjezd při cestě z Opavy do Ostravy, hned první kopec, následuje jej výjezd nahoru a nahoře doprava – 75km/h Ani jednou jsem se nějak nesnažil, jen jsem to pustil bez přikrčení a sledoval tachometr. Nějakou kalibraci tachometru jsem neprováděl, ale při vyjíždce tří kol s tachometrem jsme po 22km měli najeto plus mínus 400 metrů stejně, takže by odchylka neměla být moc velká

      0 0
    • Grifon  

      Na biku 78. Bylo to po silnici z vesnice Svinná na Rokycansku, směrem na Třímany. Foukal vítr do zad a fakt jsem se bál :)

      0 0
    • Běžec  

      Tož byl jsem poprvý na Šumavě a patrn Mlokových rad jsem nevynechal sjezd z Poledníku, ale nevím nevím, jestli se to tam nezměnilo – plný odvodňovacích kanálků příčně přes cestu, který celkem drncaly, jel jsem tam tak 60. Ale rekord jsem si tam udělal na sjezdu ze Stodůlek ke Křemelné (modrá TZ z Hartmanic) – po asfaltce, prudký, bez zatáček, dole mostek přes Křemelnou, ale ten je v pohodě, netřeba se bát. Jo a bylo to 78 celých něco.

      0 0
      • MlokCZ  

        Pokud si chtěl dát tu asfaltku, co byla na těch fotkách a co jsem dával odkaz na to video, co jsme měli z toho sjezdu, tak to je jiný sjezd než jsi jel. Ty jsi jel přímo z Poledníku do Prášil. Ten sjezd, o který šlo je s ním rovnoběžný (ve vzdálenosti cca 2km) a ústí na silnici Prášily – Srní.

        0 0
        • Běžec  

          Jo aha, tak to jsem měl tu pochybnou čest jet právě od Stodůlek a od silnice nahoru – nahoře to kašpar jistil.

          0 0
    • Zeppelin  

      V 60 km/h jsem předjel kamion. Samozřejmě z kopce :-) Plzeňáci budou vědět, když řeknu, že z Košutky směrem do města a přesně v místech mezi zastávkou U Družby a odbočkou na Vinice. Tam se jede krásně :-)

      0 0
    • Blade  

      Musím se pochlubit :-) 90Km/h na bajku na asfaltě. Modrá turistická z Hartmanic do Prášil. Byl to asi 500m rovnej úsek se sklonem dobrých 15% :-P

      0 0
      • Běžec  

        Kua ty máš fakt ve výpletu o magnet víc, ne? :-) Sem tam nedal ani 80…teda jestli to končí na mostku přes řeku Křemelná.

        0 0
    • MatyxCZ  

      tak dneska jsem nechapal … cestou rano do prace jsem pod jizni spojkou dojel ziletku, hnal to docela na krev, porad ze sedla, a kdyz jsem ho chtel do toho krpalku ke Kacerovu predjet (druhym pruhem, dostatecny bocni odstup samo), tak jsem zjistil, ze musim mit na tachaci aspon 60kmh, abych jel rychleji nez on … trochu mi to premeruje, takze mohl jet regulernich 50kmh, o kousek dal me nahore uz na rovince predjel a ujel mi (jezdim de facto podle predpisu), a nevypadal ani moc vystavene … proste mazec, ze jede silnicka rychleji nez bike jsem vedel, ale ze o tolik ? … me to dela problem na tuhle rychlost s mym obutim vubec rozjet po rovine, spis to ani nejde ;o)) … hadam ale, ze u nej to bylo v nohou ;o)

      0 0
    • hribik A1  

      dneska osemdesiatkou z kopca po vetre…

      ale chcelo by to aby som dalsie rekordy zacal robit aj v normalnych podmienkach a okolnostiach, pretoze pri tych podmienkach co boli na tom kopci bolo aj 20 moc…

      0 0
    • Oakey  

      Na starym kole sem to pustil u nás z jednoho kopce a computer se mi zastavil na 99km/h. Byl to sice fofr, ale circa kilo bych tam fakt netipoval. Když sem doma projížděl tacháč, tak sem čuměl.

      0 0
    • t29  

      Na favoritu 77,2 z Petrůvky k Luhačovické přehradě, samozřejmě asfalt, je tam snad kilometrový rovný padák, akorát končí kolmo k hlavní silnici. Na MTB se bojím, v terénu to přes 50 moc neleze.

      0 0
    • storm!!  

      na MTB 85km/h nedaleko Srní po modré značce…nepamatuju si blizsi nazev – plaste Panaracer Fire XC Pro 2.1… na silnicce 86km/h z Tre Cime de Lavaredo v Itálii v Dolomitech…

      0 0
      • storm!!  

        na BIKU stejny misto stejny cas jako Blade tady o kousek vejs v diskuzi.

        0 0
    • t3x  

      U Jeseníku po asfaltu z chaty Svornost 78,3km/h, v terénu 66km/h cestou ze Šeráku na Ramzovou (pod Čerňavou).

      0 0
      • MlokCZ  

        Jsem si nepřečetl nejdřív tu závorku na konci příspěvku a představil jsem si jak jedeš 66km/h tu horní část ze Šeráku po červené :-)

        A nebo tu horní sjezdovku ze Šeráku, tam by to dalo 66km/h klidně hned, ale nechtěl bych to pak zastavovat :-)

        0 0
      • Biker jak Pes  

        To chce hodně odvahy pustit to ze Svornosti na 80 … :D Jezdil jsem tam 60 a měl jsem plné trenky … :)

        0 0
    • jackasss1  

      MTB – 84 km/h – Lysá Hora

      0 0
    • el.tomas  

      Tak ja jsem jel nejvic 69 km/h u nas v Holoubkove na tankovce … vic uz radsi nedavam :D, je to panelova cesta.. v lese jezdim tak maximalne okolo tech 50 km/h

      0 0
      • vikicek  

        Nevim jak vy, ale já mám na kole poměrně lehký převody, takže z toho vymáčknu z kopce tak cca 65km/h … pak už při šlapání ty kliky prostě nezabíraj, chtělo by to ještě těžší převod :(  Anebo jsem možná nejel z toho správnýho kopce :D

        0 0
        • MlokCZ  

          Když je pořádný sjezd, tak šlapání tě akorát zbrzdí, tím už stejně nezrychlíš a akorát při šlapání nedokážeš držet dobrý aerodynamický po­sez.

          0 0
    • karlos2053  

      Z Pěticestí do Zdobnice po žlutý 79,57Km/h , jen ty kovový odvodňovače z traverz mě tam trochu rozčilujou :))

      0 0
      • Grinch  

        Vcera na krasny ROVINCE u Kunky vymacknuto 52,5 na pEpicovi :) Crempa muze potvrdit s Chupasem :)))

        0 0
    • Mr.Lupínek  

      Na starým MTB 84 km/h asfalt z menšího kopečka z poloviny kdybych to rozjel navrchu mno mohlo to být eště krapec… pláště 1.9 krubší vzor… ale pak sem se o dvě zatáčky dál vysekal :D

      0 0
    • XC-biker1  

      Noo na bajku cca 85km/h v háku za busem směr ostrva po rudné. Sem už ani šlapat nemohl, ale už bych do toho nešel. A na silničce něco přes 95km/h v brně na silničnim mistraku. Byl tam takový pěkný kopeček a v balíku to jelo skoro samo :D

      0 0
      • raceman  

        v baliku 95? hmmm.........

        0 0
        • XC-biker1  

          no byl hodne potrhany, ale i tak hnus…

          0 0
          • hribik A1  

            toto tak skusit na ceste v plnej premavke, to by ste tomu kamionakovi alebo autobusu, co pred vami z kopca zabrzdi, mozno aj oskreli lak na navese :-D

            0 0
    • pajan  

      68.4 Praha – Trojska kolem tramvaje ale tam je to na nic. Zatim jsem jinou sanci nenasel.

      0 0
      • vlasof  

        když už to vyhrotíš nahoru do Bohnic tak máš lepší to sjet druhou stranou přes Kobylisy… v ulici V Holešovičkách se topspeeduje uplně luxusně (myslim že už jsem to tu někde hlodal)  já tam mám asi 75km/h…ale psst

        0 0
    • Mr.Lupínek  

      Tak sem si teď vzpomněl že se mi jednou splašil tachometr tak před 3 lety sem jel z pěkného kopce důlů a poslední co mi věrohodně ukízal bylo myslím něco kolem 75km/h potom tam lítaly cifry jako 200, 999.9, 00.0, 400, a tak podobně čemuž sem se jen smál

      0 0
    • TJK  

      Na silnicce z Jestedu podle Sigmy 92 :-) ale to uz jsem mel trosku obavu ze se podemnou rozlozi protoze co ten ram delal pri zaberu za vlny to byl masakr :-))

      0 0
      • Seadat  

        Kdyz jsme jezdily s klukama zavodne u nas v Plzni na dynamu, tak jsme tehda jeli ve dvou za kamionem smerem na Stod u Plzne tam tema houpakama dneska pro me neuveritelnejch 97km/h tehda nam muselo bejt takovejch 14let :-D Dneska uz se bojim na drahu jenom pomyslet, ale tech 72 jsme jezdivaly za dernou celkem casto. Dneska jedu na biku 65 a mam strach.

        0 0
    • Tlusoch Jacky...  

      No já sem zatim jel nejvíc na estadě z proseka dolu do vysočan ale je to tam dost obtížný na brzdy jel sem asi 70km/h

      0 0
    • Oakey  

      Na starym kole mám rekord necelou stovku a na novym něco přes 70.

      Sorry za kvalitu fotky, focený mobilem s jednoduchym foťákem, ale de to vidět…

      0 0
    • Tom New  

      Ze Šerlichu v Orlických horách směrem k Orl.Záhoří 71.47 km/h → můj dnešní rekord. MTB, láště Maxxis 2.0, trochu sjeté (po 4kkm) a ne moc tvrdě huštěné.Dodnes jsem míval jen 65 km/h

      0 0
    • jkl  

      66 na silnicce a 47 na horskym. tak mi napada, ze jsem trochu offtopic:)

      0 0
    • Iban  

      Z blbosti jsem jel na Ukrajině zhruba přes 50 z Kozákova a na svém vlastním kole něco přes 70, když jsem sjížděl asi tak 5km dlouhý kopec a trochu jsem se u toho zaklonil k řidítkům.

      0 0
      • hribik A1  

        a vydrzala to ta ukrajina?

        len tak mimochodom, dneskaj som pri krcme videl najrychlejsie vozidlo nasich ciest vzdy v cele kolony – aviu v poslednom tazeni, ktora sa rozbehla, nasledne drb…a cela krcma vybuchla smiechom s poznamkami „vypadol ti motor?“, „keby toto bol kon, tak len zastrelit“. potom sa to snazil asi 8krat nastartovat pricom sa triasla cela avia, kabina, vyfuk mali tak polmetrovy tras…tak ze ci ta ukrajina bola tiez v takom stave (dodam len, ze nakonec sa mu podarilo nejako nacuvat do stojana na bicykle a vypotacal sa z toho taky trojpromilovy ty­pek)

        0 0
        • Fak  

          hh, jo stare Avie, to jsou stroje!

          Jednou jsem jel stopem z Tater domu. V Poprade mi po hodine stopovani zastavil typek se starou Avii, rikal jsem si jestli nastoupit nebo ne, ale tak rek sem si ze za cely den domu dojedu (Rožnov. p R.), no uzasny zazitek, jelo mu to po te rychlostni ceste maximalne 60, dirama v podlaze jsem videl cestu, v kabine smrad z motoru, cele se to traslo a rachot jak cip, ze zme na sebe museli řvat aby jsme se slyseli. Jo a v pulce cesty jsem mu pomahal nakladat nejake sudy :)  ale jinak pohoda, po asi 7 hodinach mne uspesne vyklopil v Roznove, takze stop na jeden zatah :)

          0 0
          • hribik A1  

            avie na rychlostnej ceste, to je super vec :-) ono kvoli nim sa ma tiez menit ten minimalny limit na 80

            0 0
          • Krys  

            Taktiež som sa raz na jednom stope odviezol aviou. Z Popradu do Martina. Kvalitne som si pospal. :)

            0 0
        • Iban  

          Vskutku to vydržela a mám pocit, že potom jakou rychlostí prošla už zase dlouho zůstane v kůlně, abych ji nemusel tlačit. ;-)

          Chceš-li poznat co je dřina, kup si kolo Ukrajina!!!

          0 0
          • hribik A1  

            ukrajina ma kazdopadne jednu nespornu prakticku vyhodu: mozes na nej ist do krcmy, nechat to pred krcmou a ist donutra a ked sa za tri hodiny a tri promile vratis, mas nemalu pravdepodobnost, ze tam este stale bude (prinajhorsom vezmes nejaku inu :-D)

            0 0
            • Iban  

              Škoda že nepiju, ale s kofolou to někdy zkusím ;-)

              0 0
    • rossi001  

      z jednoho kopce u nas za mestem na MTB plate byly tehda 1.95 rotchey 73 km/h

      0 0
    • Papolius  

      Maximálka na MTB 68 km/h z kopce končícího na Javoří pile. Šlo by i víc, ale z dvou pokusů jsem ani jednou nestihl před začátkem kopce kolo víc rozšlapat.

      0 0
    • jecnak  

      105km/h, ted v nedeli z Kühtai.

      0 0
    • Treker  

      začátkem léta na MTB na nově otevřeném úseku v krkonoších – mezi pamatníkem obětem hor a Luční boudou…85 km/h. bylo to v týdnu bez lidí a bezvětří téměř…celkem hukot pak zabrzdit před tím kamenným žlabem, na který jsem zapoměl od minule :-)

      0 0
    • Hell_A  

      60km/h.. podělal se mi tachometr:-D

      0 0
    • Papolius  

      Nový rekord.

      V sobotu z Hlíny 78km/h :-)

      0 0
      • pepek  

        Nic moc, mladej. Já tam mám: 89 a to su starej dědek.(Ale zase váha jede)

        0 0
    • red.Rene  

      Praděd 79,6 mtb

      0 0
    • Lacker  

      143 km/h – pak jsem zastavil a zjistil, že už je to 185 km/h. Pak jsem resetoval tachometr a už zase funguje :-)

      0 0
    • Vsara  

      Hmm .. no rychlostí se chlubit nemohu. Nejspíše jezdíte po rovině rychleji než já z kopce :-)), ale … Jak rychle se dý při běžné výkonnosti a delší dobu jet po rovině …

      Já jsem byla nadšená, že se mi podařilo vytahnout tachometr na 36 km/h a vydržet na této rychlosti asi 10 minut. (bezvětří, rovinka, cross kolo, pláště spíše pro silnici).

      0 0
    • jim1f  

      Zdar.Nejrzchleji jsem jel na silničce 86.9km/h 2X za sebou v Mistřovicích u Č.Těšína a na biku 81km/h z Lysé.

      0 0
      • hribik A1  

        aku brzdnu drahu by asi tak mohol mat cestak z 87 km/h? (mozno trochu rypem, ale vazne ma to zaujima…)

        0 0
        • pepek  

          Jen o pár metrů delší, než je vzdálenost k nejbližší křižovatce, vyzkoušeno.

          0 0
          • hribik A1  

            to znie docela logicky ako vseobecna definicia brzdnej drahy pri veskerych zabavnych rychlostiach, ale ako daleko bude v tomto pripade ta krizovatka? :-D

            0 0
            • pepek  

              Mnohem blíž, než by se zdálo a než by  bylo bývalo vhodné :-)

              0 0
              • hribik A1  

                tak to je ovsem stale sucast tej vseobecnej definicie brzdnej drahy vyplyvajucej z veskerych rychlosti takych, pri ktorych je jazdenie skutocne zabavne, ale ja by som rad vedel cislo, vyjadrujuce pocet metrov, ako daleko je konkretne najblizsia krizovatka v case, kedy sa zacne brzdit z rychlosti 87 km/h na cestaku :-) pripocitanim prislusneho poctu metrov (podla toho ci tam dole je „strecnacka“ alebo nejaka okreska a za nou pole, alebo je tam za cestou stena baraku) je potom mozno vypocitat presnu kompletnu brzdnu drahu :-)

                0 0
                • pepek  

                  Eště je tam jeden důležitý aspekt a sice: kolik km/hod  na tachometru zbývá do nějaké psychologické hranice -  např. já sem tam měl furt jenom 87, 88, 89…a těch 90 tam furt nechtělo skočit, takže ta dráha na brždění pak už byla opravdu NEDOSTATEČNÁ.

                  0 0
                  • hribik A1  

                    v pripade, ze tam skoci (na ceste) viac ako 90, je tu istota, ze za najblizsim bukom sa prave skryva policajny radar :-)

                    0 0
                    • pepek  

                      Tam by se načekali, jede tam asi tak jedno auto za 2 hodiny- a to je ještě traktor :-)

                      0 0
        • jecnak  

          Pokud mas slusny plaste, tak stejnou nebo kratsi jako na biku.

          0 0
    • Luke  

      Na silničce 80km/h ze sedla Forcola di Livigno směrem na Poschiavo.

      Na fullu po asfaltu ze sedla Passo di Pampeago pro změnu taky 80km/h.

      O maximum jsem se v obou případech nepokoušel, prostě jsem to pustil tak, abych stíhal řezat zatáčky. Čísla na tachometru jsem študoval až dole, cestou na to nebyl čas v tom fofru :-)

      0 0
    • Bruntal  

      77,5 km/h v Provence z vesnice Saignon do mestecka Apt.

      0 0
    • d_j  

      Asi 62 na biku v Krkonosich po asfaltce. Celkem mi to stacilo.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak já jezdím Na MTB , maximálka je zatím na kole s převodem 3×6 a pláště 1.8  ---- 77km/h......

      Jinak dnes jsem cestou ze školy chytl bus a najel jsem do vzduchové kapsy za ním a jel jsem po rovině 58km/h … Bohužel víc to nešlo (pláště 2.1 a převod max 3×5) :-(

      0 0
    • marapara  

      Ani sa radši neptaj, šohaju :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.