• quidos

    Teď na ČRo1 Radiožurnál probíhá rozhovor s kardiochirurgem z IKEMu. Mimo jiné probírali problém, že je orgánů k transplantacím neustále míň, jedním z důvodů uvedl i rozšiřující se nošení přileb – dárců z řad cyklistů tak ubylo o 70%. Takže buďte pochváleni všichni ostatní, kdo přilbu nenosíte, máte větší šanci, že učiníte š?astným někoho, kdo optřebuje vaše srdce, ledviny a já nevím co všechno;-) PS: Já ji (téměř) poctivě vozím. A pro rohlíky jsem nejel už dlouho :-)

    0 0
    • tjuren  

      Jasně nejlepší mozky jsou od cyklistů co pravidalně užívají rohlíky..

      0 0
      • Matts.  

        Preto ty sa chováš zásadne chlebom.

        0 0
        • tjuren  

          Promiň, ale už jsem asi zapomněl slovenský slang.

          0 0
          • Matts.  

            kamiš sa chlebom a nie rohlíkmi, preto nemožeš ma? najlepší cyklistický mozog – kua, viac to polopatisticky neviem :-)))

            0 0
            • Matts.  

              krmiš (chováš, papáš, ješ) dal som dlhé „r“ a napísalo mi kamiš.

              0 0
              • kralovek  

                vy mate dlouhe r? … teda kam mi se na ty bratia slovaky hrabem … :o)

                0 0
                • martt  

                  my mame dokonca aj dlhe L a o s vokanom (strieska nad O).

                  Priklad: tåk koň

                  0 0
                • tjuren  

                  Zůstalo nám ale my s tvrdým Y. Na to bys neměl zapomínat ani na fóru.

                  0 0
            • tjuren  

              Ne, já jím rohlíky a často (ne pořád) jezdím bez helmy. Snažím se udělat pro čekatele maximum.

              0 0
              • mastihuba  

                znám jednoho co má na palici 37 štychů :), neni to až tak moc, ale… :)

                0 0
      • pegal  

        ja to pochopil tak, ze kdyz jede pro rohliky tak prilbu nevozi .. a proto uz dlouho nejel bez helmy ..

        0 0
        • tjuren  

          Jasně že, pochopil jsem, jenom mě to téma trochu zvedlo ze židle a přirovnal jsem rohlíky k vtipné kaši!!! O nutnosti vožení přilby při nákupu v samoobsluze a řízení jednou rukou, když ve druhé je kabela, raději nepolemizuji.

          0 0
          • Pebe  

            Nevim jak ty, ale v samoobsluze většinou sesedám z kola :-)

            0 0
          • quidos  

            pegal pochopil správně, stejně jako mnozí další.. nechci nikoho nadzvedávat ze židle, ani nikoho přesvědčovat, je to každého volba. Kdo chce, a? si klidně svoji makovici nakřápne. Já jen že asi před 14 dny kamarádce nedalo auto přednost. Kromě přítelkyně to je jediná osoba, do níž jsem hučel, a? v přilbě jezdí. Přítelkyni jsem přesvědčil skoro hned, kamarádka odolávala dýl, vlastně do té nehody. Naštěstí utrpěla jen boule, naražené různé části těla, modřiny a zosmené kolo..

            0 0
          • Komi  

            Já bych chtěl jenom říct, že na kole s rohlíkem nejezdím … při výletu nebo i krátkým švihu by mi překážel a neměl bych ho kam dát :-))) Jinak helmu vozím, ale je to shit :-(

            0 0
    • CZiko  

      Tak to bych zakázal přilby na motocyklech… a? ten stav zase vyrovnáme:-)

      0 0
      • CZiko  

        vím… je to ode mě hnusné:-)))

        0 0
      • Meesha  

        to neni sranda – tatuv znamej co je velka kapacita v cechach pres transplantace ma vzdycky pohotovost, kdyz sou srazy motorkaru :-)

        0 0
        • CZiko  

          pohotovost nebo žně?

          0 0
          • golem  

            no jak jsem slysel tak z motorkaru toho moc nezbyde k pouziti, proto jsou oblibeni bajkeri, jelikoz se dokazou zabyt vetsinou v malich rychlostech ..... a tudiz hodne pouzitelneho materialu TAKZE VSICHNI TY KOKOSI NA KOKOSI at jim nedame sanci :)

            0 0
            • CZiko  

              no já ten kokos na kokos nosím poctivě, i když se mi zatím naštěstí oplatil jen jednou, ale z toho by byla jen boule:-) Ale vsadím se, že jak ho jednou sundám a pojedu pro rohlíky do obchodu, tak se rozšaluju na hovna:-))) kdo četl murphyho zákony, tak je mu to jasné:-)

              0 0
              • golem  

                jj to mas pravdu :) tak tam tadeji zajdi nebo zajed autem :) parkrat by se ho hodilo vzit i na cestu z hospudky :))

                0 0
                • CZiko  

                  já ještě ani nemám řidičák:-) a do hospůdky naštěstí moc nechodím, takže ten kokos radši budu nosit dál:-)

                  0 0
          • Frankie  

            :)))) Tak tohle me opravdu pobavilo, ale jinak je to samozrejmne zavazne tema! :)

            Taky jsem pro prilbu a jeji co nejcastejsi pouzivani, ale kdybych si mel vybrat jen jednu vec z prilby, rukavic a bryli tak by to bylo 1. bryle, 2. rukavice, 3. prilba …

            FV

            0 0
    • jihra  

      Jo, jo. Ti, co jezdí na kole bez přilby, jsou tzv. PDO = Potencionální Dárci Orgánů.

      0 0
      • CZiko  

        no tak to jsme PDO všichni, protože mafie už zaživa vykuchala hodně lidí:-) Tak si lidi hlídejte své srdce, játra…

        0 0
        • -b-n-x-  

          aha. a ja si posledni dva mesice furt rikal, kde mam ty jatra … :-)

          0 0
    • 0v0ce  

      Ach zase vecne tema nosit prilbu nebo nenosit.

      Ja ji beru i gdyz si v praci obcas jedu pro svacinu do kramu, pac vozit malo je skoro takove 50%/50%.

      Story:

      Dneska odpoledne se celej natesenej jedu projet no a daleko jsem teda nedojel jedu si okolo Chrudimky cesta podel reky plna chodcu.. proto si davam bacha..objizdim je obloukem po trave pac nehodlam se ve vetsi rychlosti propletat mezi nima nebo uctive cekat nez se rozptylej ci udelaj diru kterou projedu, no pokracuju dal a dostanu se na usek gde je jiz viditelnost vice nez dobra proto to trosku rozjedu akorat sem si vedom jedne pekne knusne zatacky s drobnou sotolinou mohl jsem jet tak 28Km/h proste zadna silena jizda no a v te zatacce jsem potkal starsi zenskou na kole jelikoz ta zatacka je dost uzka tak jsem se ji nemohl vyhnout obloukem tak 2–3m coz bych nejradsi udelal gdyz jsem ji videl jak se na tom kole mota. Nadjel jsem proto co nejvetsi oblouk abych o ni nahodou nezavadil, stejne prd platne neb zenska jak me uslysela ( ja byl uz v pulce uhybneho manevru) se bez toho ani by se otocila rozhodla, ze proste odboci na druhou stranu cesty…no co se stalo pochopitelne jsem do ni narazil pritom jsem se zachytil prednim kolem o jeji kolo a sel takovou divnou mrsinou (bokem) prez riditka k rece do stromu. Citil jsem jak jsem narazil do neceho hlavou ovsem nevnimal to a rychle vstal (oprasil se) a obral od kopriv koukam kolo v haji predni na 8 brzdova paka + razeni lanko riditka…no posbiral jsem to a po zbezne kontrole laterici zensky jsem sebral srot (ponekud opravdu dost poskozene kolo na to co to bylo) krapet ji nadal a odnesl si to ty 3 necele Km dom. Proc to pisu jenom proto aby bylo videt, ze i na vedejsi komunikaci po ktere ani nejezdeji auta se muze stat takovejhle zaser po kterem jsem si odnesl kolo celekm v trosce a az doma pri sundavani prilby nalezl na boku ryhu dost slusnou na to aby me to minimalne pekne bud rozbilo nebo rizlo do hlavy coz se ovsem diky prilbe nestalo. Kdo ji nevozi tak je hazarder a blazen.

      Ona sice kolikrat nepomuze, ale ve vetsine pripadu ano.

      0 0
      • golem  

        ty joo tak to nasere babka jedna ..... bud rad ze si jich jeste par neschytal :) ale mel si prilbu tak by te mozna spasila po druhe :))

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.