• kubrt221

    Cau, kazdy mame nejaky ten problemek s hydrama, ale me by spis zajimalo, jestli se v soucasne dobe vyrabi „bezproblemove“ hydrovky? Tzn. necinkaji, nechytaji, paky nezlobi atd. Jsou vubec nejaky takovy? A kdyby jste stali pred otazkou „jake nove hydry“, tak ktere. Diky za Vase nazory. Urcite nepomuzou jen me.

    0 0
    • vlk  

      ono to nebývá až tak obecně problém s hydrama jako s destičkama a seřízením.Mám LX a u pák žádný problém není.Cinkání nezaznamenávám, když je mám dobře seřízeny.Brzdný výkon a zahřívání záleží spíše na destičkách.Samotná brzda se sama ochlazuje docela slušně.

      Bych převed hydry a neduhy na problém typy brzdových destiček a problémy.Mezi destičkami jsou opravdu propastné rozdíly.

      0 0
    • pegal  

      XSIV DBH8 nebo 12

      0 0
    • kubrt221  

      Tak s tim souhlasim. Poridil sem na HFX9 misto originalu Koolstopy a dalo by se rict, ze origose desticky vlastne nebrzdily.

      Rad bych taky nasel nekoho z Brna, kdo opravdu rozumi hydram (Hayes). Uz jsem mel kolo v nekolika servisech a nikdo to neumi opravit. Zadni brzda porad zlobi.Staci pulminutove brzdeni z kopce a zustane chytat o kotouc. Navic u toho vydava jakejsi divnej zvuk (neprijemnej). Uz sem se rozhodl, ze dam do zadu vecka, ale mam pocit, ze na ne nemam uchyty :(.

      0 0
    • fousac  

      Shimano M525 ;o) jezdim je 10mesicu/5000km bez jakehokoliv problemu… cinka mi jenom predni 185mm kotouc kdyz je hodne ohratej (modrofialova barva), kdyz sou mokry tak desne vrzou…

      pri soucasny akcni cene pod 2000,– to povazuju za hooodne rozumnou volbu…

      0 0
      • Ja uz fakt nevim  

        Ani nahodou…Mám je na kole chvílí…ani jsem s nima nic nedělal a přeskakujou mi v nich šíleně destičky asi o 0,5cm…Deore už nikdy.:(

        0 0
    • rich  

      mal som S525, mam HopeMini a ziadny problem. nemusel a nemusim na nich robit ziadne tech.zasahy. obcas zacinkaju…

      0 0
    • Tomcat  

      //Pokud mále problém s Hydrama bylo by vhodné se obrátit na nějakého kryptozoologa.

      Klasický problém hyder jako Domácího zvířete je jeho prostorová náročnost, agresivita vůči cizím osobám. Výhodou pro nepozorné chovatele je že se jedná o velice odolné zvíře. To vás ale nenabádá k záměrnému trápení toho již poměrně vzácného tvora. Poku bude váš miláček mít více hlav než jednu, napovídá to, že se o ní moc nestaráte.

      Základním probléme toho zvířete je výběh. Zvíře toho rozměru potřebuje adekvátní výběh. základní model výběhu pro slony by mohl stačit jen ho vegetativně doplnit a přestavit na vzhled fauny a flory pobřeží východního středomoří.

      Stravovaní je co se množství potravy je docela problém. Na druhou stranu kvalitním zajištěním stravování můžeme předejít problémy se ztrácení sousedů nebo jejich zvířeny.

      Z politických důvodů nedoporučuji chovat hydry, pokud je váš soused řeckého původu ( Odiseus atd..).// :o) :-P

      Co takhle hledat a pak se ptát?

      0 0
      • wroum  

        covece ty mas fakt zvlastni dar – asi tak 50% vsech tvych prispevku nedava smysl, je uplne mimo nebo je tak zkomolenych ze to nejde ani precist. jen tak dal. bavim se rad :-)

        0 0
        • Tomcat  

          Náhodou konstatuji, že potom co jsem to začal psát ve Wordu a pak kopírovat tak se to zlepšilo :o)

          A že to nemá smysl? Hydra = řecké mytologické zvíře. B-] Ten nahoře byl zase línej hledat v historii o kotoučovech brzdách, tak že jsem mu řek naco by si měl dát pozor pokud chce hydru ;-)

          0 0
          • wroum  

            a myslis ze se fakt ptal ktere recke mytologicke zvire je v soucasnosti nejvice bezproblemove? :-)

            a ten nahore nebyl linej, akorat chtel napsat ktere brzdy jsou v SOUCASNOSTI nejmene problemove. kdyby chtel vedet ktere BYLY, tak hleda v HISTORII :-)

            0 0
            • grafik  

              tak to si zapamtuju, tento argument by se mohl hodit ;)

              0 0
            • Tomcat  

              Když teda vynecháme zvířenu, historie se opakuje, na téma koutočové brzdy je to furt stejný.

              0 0
      • Mustafa  

        „Odysseus“ ignorante.

        0 0
      • RUR  

        Zapátrej v historii!!!( ne BF) Poměrně smůla je, že lernská bažina už vyschla, čímž hydry ztratily jediné přirozené místo výskytu. Jediný popsaný exemplář ale utloukl už Herakles,tak bych si s tím na tvém místě nedělal hlavu:-D

        0 0
    • grafik  

      taky se priklanim shimano 525, mam je pres rok /najeto pres 4000/ a zadny problem, jsem s nimi spokojen. Ted jsem vymenil origos desticky za BBB a ty brzdi jeste o neco lip.

      • cinkani nezaznamenavam
      • o kotouc neskrtaji
      • paky nezlobi

      preber si to :)

      0 0
    • wroum  

      ja mam HFX 9 HD, 205 kotouce a nemam problem. zadni cinka (bouchlej kotouc). jinak nic. jednou za rok preventivne odvzducnim-vymenim kapalinu. ale samozrejme existujou lepsi brzdy.

      kdybych ted kupoval hydry tak na XC by to byly asi 525 kvuli pomeru cena/vykon a na FR fakt nevim. Hope sou zbytecne drahy, shimano brzdy mi na Banshee nesmej, Hayesy tam mam, Avidy se mi nelibej, Promax, XSTV a podobny ve me nevzbuzujou duveru a Magury fakt neeee. takze snad jedine Brembo a ty sou mimo cenove a dostupnosti…

      0 0
      • pepa_16  

        Mam pul cca roku LX M585 a zadnej problem. Kotouc mam trochu ohlej, tak jezdi od desticky k desticce, ale neskrta!!! Vymenim desticky, dam tam vetsi kotouc…to bude pobrzdenicko :)) Ja ti dam „Shimano bych si tam nedal“!! :))

        0 0
        • mikin  

          Plne schvaluji mam tu samou brzdu asi od cervna a pohoda.Zkousel jsem i jine znacky a tadle me prijde super

          0 0
    • Martin  

      Mám letos od jara HFX 9 a naprostá spokojenost – žádný divný zvuky a fungujou. Jenom teda na DH trati ve Schladmingu najednou přestaly brzdit a začalo se z nich docela dost kouřit:-) Ale DH nejezdím, tak mi to tak nevadí.

      0 0
      • JMT  

        dh trat ve sladmingu je naprosta bezmoskovina ! to nema s dh nic spolecnyho, to je kolma stena ! mel sem proble to sjet i v zime na prkne… v lete na biku sem spis tlacil…

        0 0
        • JMT  

          hmm po case zmena, nechapu jak sem tam moh nekdy palit mezi stromama na prkne :-O ale na kole v lete prijemna zalezitost :-)

          0 0
    • enjoy  

      tohle se bude par lidem hrozne libit:-),ale musim rict,ze s hopama je brzeni opravdovej luxus!co je mam tak me pribrzdovat opravdu bavi.

      0 0
      • Manas  

        To beru, jeste ted si dame nejakou lahudku v podobe ladenych vidlic Suntour ? Nu coz, treba se tu objevi i ufo, yetti a … Bajaja uz vi kdo :-)

        0 0
        • enjoy  

          vztekas se jenom proto,ze ti drou lanka v bowdenech na tvym XCcku?:-)

          0 0
          • Manas  

            No, a dokonce mi cinkaj kotouce. To je neco neskutecneho :-))) Ne, ja jsem jenom reagoval na tvoje stouchnuti s Hope, ktere lidem ve spojeni s tebou evokuji negativni emoce :-) Jinak ja Hopy planuju v lete, ale na DHcko :-) Na XCcku mi ty mechaniky stacej, a to jsem dost zmlsanej z funkce mych dhcek. Ale je pravda ze to jsou Avidy. Jen ty paky se mi vubec nelibej.

            0 0
    • Garyk  

      Taky hlas pro Shimano M525. Najeto necelých 5000 km a zatím žádný problém. Přední brzda si občas cinkne, ale to je problém tuhosti vidle. Předtím jsem jezdil Hayes HFX 9 XC (12 000 km) a problémů bylo dost: časté škrtání, pomalu se vracející pístky, neustále se povolující nastavovací červík v páce (ani Loctite nepomohl), po 1500 km probržděný kotouč… Výkonem jsou obě brzdy asi stejné, M525 jsou trochu ostřejší s menší možností dávkování, zato na Shimaňácké páky nedám dopustit – až na nich jsem se naučil brzdit jedním prstem.

      0 0
      • mikin  

        mam LX 580 a naprosta spokojenost.Dav­kovatelnost i brzdny ucinek s orig. destickama.Predtim jsem mel mechanicky a je to propastnej rozdil.Zatim zadny cinkani kotouce nebo jine problemy.Najeto asi 2000km

        0 0
    • Martinson  

      U Shi 525 mě vzadu zlobí nesymetrické vylejzání pístků. Zatím pomohlo srovnání zatlačením toho vylejzlejšího, možná je tam nějaká vzduchová bublina nebo bordel u pístku. Až koupím minerální olej zkusím je odvzdušnit.

      0 0
      • Pi†el  

        to Martinson: se zadnim prasatkem mam stejnej problem jako ty..

        0 0
      • pepek  

        Já jsem je rozcvičil dřívečkem od nanuku (mimochodem všestranná pomůcka bikerova), po předchozím postříkání TFkem. (TFko nestříkat na destičky a kotouče)

        0 0
    • RUMcajs  

      Shimano 525, stare, dobre, osvedcene, levne.

      Jedinny neduh po roce a pul jezdeni – pri ostrem zabrzdeni a zastaveni na prednim pak nekolikrat cinka ci skrta kotouc. Staci polechtat paku a neduh je pric.

      Jedinne,co mi chybi, je mit jeste jednu i vzadu :-)

      0 0
      • enjoy  

        ale priznej ze takovy zastaveni na prednim neni az tak snadny s nima:-)

        0 0
        • fousac  

          proc by nebylo??

          0 0
          • enjoy  

            na tvym biku,jednim prstem?delas si srandu??:-))

            0 0
            • Manas  

              Ma jeste furt ty stary brzdy ktery blbe brzdili i kdyz jsem na to chmatal obema rukama ? :-)

              0 0
        • fousek  

          No ja mel dojem ze kotoucovka o ktery se rekne ze dobre brzdi, musi brzdit tak ze kdyz ji zmacnu 2 prsty tak na asfaltu musi zvednout zadni kolo bez problemu, protoze jinak nevim proc bych uvazoval o tom ze si kotouce poridim misto toho co mam ted?

          0 0
          • pegal  

            to je pekna blbost co jsi rekl ..

            0 0
            • fousek  

              Jak blbost? jestly tohle kotouce nedokazou tak nemam duvod o nich uvazovat, protoze ted mam hydru rafkovou a kdyz jsou novy spalky tak trema prstama to tam dostanu, ale pri sjezdu 3 prsty na brzde uz neni nic moc a co sem zkousel kamosovo kotoucovku tak ta to dokazala, ael nevim co to bylo zac protoze na ni nebylo ani jedno pismenko

              0 0
              • pegal  

                Muzes si tam nastavit tu silu ucinku, ale je blbost na predni brzde abys lehce dvema prsty dostal zadni kolo do vzduchu .. na zavode prijde nejakej sjezd, zabrzdis trochu vic predni a letis .. Predni mam nastavenou tak, aby to brzdilo dobre a zaroven neletel hned pres riditka a kdyz chci dat zadni do vzduchu musim to zmacknout trochu vic. Zadni mam nastavenou s hodne kratkym chodem, aby to slo co nejdriv do smyku ..

                0 0
                • fousek  

                  nerikam lehce, ale abych to dokazal dvema prsty

                  0 0
                • vlk  

                  myslím, že to blbost není.Hydra kotoučovová brzda má mít natolik silný účinek, abych byl schopen s ní v krajní situaci zabrzdit bezproblémově na hranici možného pádu přes řidítka(Tedy na předním kole), či na hranici adheze předního kola.Prostě tak abych zastavil co nejdřív.Já tak občas musím brzdit a minimálně 1 X mi to již zachránilo život.Prostě dostatečnou sílu hyder nepovažuji za zápor.Když někdo je tak levej, že není schopen s citem brzdit tak aby mu neustřelilo přední kolo nebo nepřepad, tak a? si koupí nebrzdící šmejdy.A nebo nebrzdící destičky.

                  0 0
                  • pegal  

                    Proc by si mel kupovat nebrzdici smejdy, kdyz to jde nastavit ..

                    0 0
                    • vojtechposmourny  

                      Jak? Konkrétně třeba u těch mojich?

                      0 0
                      • pegal  

                        A jak mam vedet co mas ..

                        0 0
                        • vojtechposmourny  

                          Klikneš na můj nick, objeví se nové okno, ve kterém je odkaz na moje biky…

                          0 0
                          • pegal  

                            na to Ti kaslu .. :)

                            0 0
                            • vojtechposmourny  

                              promax anchor

                              0 0
                            • vojtechposmourny  

                              Protože mě to fakt zajímá.

                              0 0
                              • pegal  

                                ale mi se bavime o brzdach ..

                                0 0
                                • vojtechposmourny  

                                  Například? Tak to uveď třeba na tý 525ce.

                                  0 0
                                  • pegal  

                                    Bud to to odvzdusnim nebo naopak trochu zavzdusnim .. jak jednoduche ..

                                    0 0
                                    • kovar  

                                      neuvěřitelné

                                      0 0
                                    • wroum  

                                      tohle fakt myslis vazne???

                                      to jako opravdu zavzdusnis brzdy aby ti nebrzdily a ty ses nemusel bat ze to bude moc brzdit? a ja myslel ze to je vyhoda poradnejch brzd, ze poradne brzdej. kdyby sis koupil Ferrari, tak urcite budes redit benzin 1:1 s vodou, aby to tolik nejelo…

                                      0 0
                                    • vojtechposmourny  

                                      No, rozhodně neobvyklá metoda.

                                      0 0
                                    • Pá-dlista1  

                                      A jdu se prebalit, panove :)

                                      0 0
                                    • fousek  

                                      hmm a jak jako to zavzdusnujes tak abys mel presnej ucinek jakej potrebujes?

                                      0 0
                                    • goofy  

                                      Lol… Nemam slov…

                                      0 0
                                      • pegal  

                                        ja taky ne ..

                                        0 0
                                        • BH  

                                          si borec, cekal jsem s napetim , ze se konecne dozvim ,jak se daji nastavovat hydrauliky .. ta Tvoje metoda je skutecne velmi nekonvencni. Preji Ti prijemny pobyt v nemocnici az Ti ta zamerne zavzdusenena brzda nezabrzdi.

                                          0 0
                                          • pegal  

                                            nevim proc by nemela brzdit ..

                                            0 0
                                            • Pá-dlista1  

                                              Zalezi kam se ti zrovna dostane ta vzduchova bublina ;)

                                              0 0
                                              • pegal  

                                                no to je jasny .. nez se stim pustis z kopce tak to nejdric musis vyzkouset ..

                                                no nic jdu dom .. zdarte

                                                0 0
                                                • Pá-dlista1  

                                                  Ty vtipalku. Nejdriv s pneumatickejma brzdama na nas a ted, ze v patek koncis uz v pul paty. Na to ti neskocim. Kdy nadelavas vikend? :)

                                                  0 0
                                                  • cabbage  

                                                    kdybys netravil pracovni dobu na b-f a dolekop.com, tak bys mel odpracovano za tyden uz v pondeli dopoledne;)

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Stejne jako pravy ležák ani flakani neuspechas :)

                                                    0 0
                                                  • pegal  

                                                    O vikendu nedelam, takze ho nadelavat nemusim a normalne koncim o pul ctvrty .. to BH: zavzdusnena brzda brzdi porad stejne, nevim kde jsi na to prisel, ale to je jedno .. jinak ja to taky nedelam ..

                                                    mozna jsem byl blbe pochopenej .. pod pojmem zavzdusneni jsem mel na mysli, kdyz davas novy desticky, co udelas kdyz tam nemuzes dostat kotouc? Vypustis prebytecnou kapalinu a tim vznikne vetsi vule mezi destickama a kotoucem a tim se zmensi momentalni brzdny ucinek ..

                                                    Boze to je tak tezky pochopit?

                                                    0 0
                                                  • fousac  

                                                    LOL!!! jdu do kolen.. ;o) tehle pan je fakt legracni…

                                                    0 0
                                                  • pegal  

                                                    by me teda zajimalo jak to delas ty ..

                                                    0 0
                                                  • vlk  

                                                    tím co popisuješ měníš jen chod nikoliv však brzdný účinek.oddaluješ jen počátek kdy to začne brzdit, ale nemění se díla kterou to bude brzdit.

                                                    0 0
                                                  • vlk  

                                                    ooprava:díla-síla

                                                    0 0
                                                  • fousac  

                                                    co jak delam?? ja mam brzdy na brzdeni, fakt se nepotrebuju do nich montovat, nedejboze zavzdusnovat…

                                                    0 0
                                                  • pegal  

                                                    takze kdyz vymenis desticky, vratis tam kolo a vubec ti nevadi ze to dre po cely plose a porad? To cekas az se ty desky obrousi? .. Pochopil jsem Te dobre nebo se mylim? .. :)

                                                    0 0
                                                  • fousac  

                                                    kdyz menim desticky, zatlacim pisty zpatky a dam novy desticky… ona takova brzda ma jako takovou expanzni nadobku, kam se vytlaci prebytecna kapalina a odkud si naopak ta brzda kapalinu „prisava“ kdyz ji potrebuje.. tudiz vzdalenost desticek od kotouce nema souvislost s ojetim desticek, zustava porad stejna… (bavime se o otevrenem systemu)

                                                    0 0
                                                  • Pebe  

                                                    Mě pomohlo montpákou/šrou­bovákem destičky oddálit od sebe, přebytečná kapalina zůstane, bych tak tipoval, v expanzní nádržce.

                                                    0 0
                                                  • pegal  

                                                    Jo to by mela .. me se to povedlo malokdy, obcas jsem musel upustit ..

                                                    0 0
                                                  • BH  

                                                    Pretlaceni kapaliny do expanzky pri vymene desticek je bezny a vicemene logicky ukon, popsany v kazdem navodu, tekze urcite neni nutne upoustet kapalinu (leda jsi ji do systemu nejak doplnoval). A ze zavzdusenena brzda brzdi stejne jako ta nezavdusnena? Co na to rict, myslim si, tedy jsem presvedcen, ze tomu tak neni.Mam pocit, ze nemas uplne jasno v tom,co se rozumi pod pojmem zavzdusenena brzda.

                                                    0 0
                                                  • pegal  

                                                    Brzdi min, to je samozrejme .. „stejny“ bylo mysleno jako ze ten brzdny ucinek je porad stejny, ne jak jsi popisoval ze dole s kopce uz to nebrzdi ..

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Byt tebou, uz bych davno stahnul ocas mezi nohy a nevylezal ;)

                                                    0 0
                                                  • cabbage  

                                                    mel bys mu jit prikladem;)

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Ja jsem na pul cesty. Zatim mam ten ocas mezi nohama ;)

                                                    0 0
                                                  • pegal  

                                                    to rika ten pravej .. :)

                                                    0 0
                                                  • BH  

                                                    to si pis , ze nebrzdi! prejdi od teorie k praxi a vyzkousej to, urcite ma s v okoli nejky poradne dlouhy kopec.

                                                    0 0
                                                  • pegal  

                                                    vyzkouseno, moje teorie se mi potvrdila .. a timto tuto diskuzi koncim a uz se do ni nezapojuju, pac uz me to nebavi

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    To jsi cekal az ti to poradim? :)

                                                    0 0
                                                  • cabbage  

                                                    ses za to placenej…

                                                    0 0
                                                  • pegal  

                                                    ne ne, to pochazi z moji hlavy .. a nechat si od tebe neco radit? to snad radsi ne .. :)

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Lidem co ladej ucinnost brzd zavzdusnovanim je kazda rada marna.

                                                    0 0
                                                  • pegal  

                                                    ale opravdu jsem normalni ..

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Ja to rikam porad, ze mame moc mekky normy :)

                                                    0 0
                                                  • pegal  

                                                    opet se budu opakovat .. to rika ten pravej .. :)

                                                    0 0
                                                • BH  

                                                  az se v pondeli dostanes k netu… tak si uvedom, ze vzduch je oproti kapaline stlacitelny a v tom je ten problem, na kopci ti muze brzda jeste brzdit, ale zahratim se s tim vzduchem v kapaline mohou dit divne veci, navic vzduch obsahuje i vodu a to je dalsi zajimavy element. takze vidim to jasne: „valis to z kopce, brzdu domacklou az na riditka a ono to vubec nebrzdi… a valis a valis az se svalis ..“

                                                  0 0
                                                  • goofy  

                                                    Tomu se rika extremedownhill… Vylezesh na kopec, a pustish se dolu bez brzd. Kdo prezije vyhrava… ;o)

                                                    0 0
                                                  • cabbage  

                                                    vzduch je stlacitelny- to je uplne vsechno, spis zalezi jak moc… spis nechapu proc by ot zehrati melo zhorsit- zahratim se plyny a kapaliny znacne roztahuji takze by to spis melo pomoct, ale s posledni vetou plne skouhlasim:)

                                                    0 0
                                                  • BH  

                                                    voda i vzduch se skutecne zahratim roztahuji-coz vsak nema vliv na stacitelnost plynunu plynu- vzduchu jako takoveho, ovsem bod varu je u vody oproti brzdove kapaline pomerne nizky a tak pri zahrati vody dochazi k jejimu odparovani a tedy nejen ubytku kapaliny v systemu, ale zvyseni podilu stlacitelnych prvku v brzdovem systemu.Pri dlouhodem brzdeni totiz neni problem zahrat brzdici kapalinu na znacne vysokou teplotu, vyssi nez je 100 st C. ( v oblasti kde kapalina se dotyka pistu a brzd. valcu.)

                                                    0 0
                                                  • wroum  

                                                    nejsem fyzik, ale logicky: kdyz se vzduch zahreje, tak se roztahne (zvetsi objem) a tudis je pak stlacitelnejsi. takze zatimco zastudena to brzdi, tak u ohratejch brzd spotrebujes celej zdvih pistku na stlaceni ohraty bubliny. ale je to jen moje spekulace a jediny co vim jiste je to, ze clovek co si zamerne zavzdusnuje brzdy je vul!

                                                    0 0
                                                  • BH  

                                                    na co to okecavat a teoreticky zduvodnovat ,da se i tak jednoduse vyjadrit, souhlas

                                                    0 0
                                                  • cabbage  

                                                    u otevreneho systemu a pokud pusti pri brzdeni packu tak to mas asi pravdu, spis je otazkou jestli je zavzdusnena brzda schopna prehrati:)

                                                    a o posledni vete nikdo nepochybuje.

                                                    0 0
                                              • ota  

                                                u některých vidlic migrují ložiska,u některých brzd bubliny.nevím,co je horší.

                                                0 0
                                    • mechanik  

                                      Držte mně… opravdu zajímavá teorie:-)))

                                      0 0
                    • vlk  

                      ušetřil by :o)

                      0 0
              • JFB  

                to bude asi nekde chyba, ne? vzdyt i normalni Vcka Ti zvednou zadni 1 prstem…

                0 0
                • enjoy  

                  v jaky rychlosti mas na mysli?:-)

                  0 0
                  • lubos  

                    Stojis, a jednym prstem zvednes zadni kolo :) Ale ne, jde to … jenomze pak obvykle ta davkovatelnost byva asi jako binarni pocty. 0 – nebrzdi, 1 – predni kolo zablokovane :)

                    0 0
          • fousac  

            vis, to je tak.. enjoy ma porad pocit, ze kdyz dal za brzdy takovy nehorazny penize, ze proste musi mit zakonite neco mooockrat lepsiho nez my ostatni.. no a jelikoz ty jeho brzdy obcas nebrzdi, imrvere se zavzdusnujou a do toho jeste desne kvici, co potom asi tak delaj nase levnejsi, tedy podstatne horsi, brzdy??

            :o)))

            0 0
            • mastihuba  

              brzdí? :)

              0 0
            • enjoy  

              fousi ty se musis v ty tovarne priserne nudit:-)). hele je to mnohem jednodussi nez si to vykonstruoval:-),proste kdyz jsem 525tky zkousel tak to brzdilo jako lepsi vecka,tot moje zkusenost. jinak moje brzdy brzdi vzdycky,krome prvnich dvou minut:-)) a nezavzdusnil jsem je jeste nikdy(pokud uz tedy nejsou od pocatku:-))). a ty penize navic,za ty moje enorme drahy brzdy:-),se projevujou prave v tom nejdulezitejsim pro me a to… a kdo to tady uz rikal?:-),ze brzdi:-)

              0 0
              • wroum  

                ty brzdy musej byt fakt uzasny kdyz prvni dve minuty po zmacknuti paky nebrzdej :-)

                0 0
                • enjoy  

                  no musej se trosicku rozbrzdit:-).ale neni to problem,od baraku to mam do kopce:-)).jinak jsou uzasny:-),ale to uz asi nevysvetlim..:-)

                  0 0
                  • wroum  

                    takze stejne jako pritelky auto – musi se roztlacit, ale je to v pohode, bydlime na kopci. jinak je to uzasny auto…

                    0 0
                    • goofy  

                      :o)

                      0 0
                    • enjoy  

                      ja auto tvoji pritelky neznam,to musis vedet ty:-). pro tebe:-),ty brzdy brzdi,pouze ne naplno.jsem si jisty ze az vymenim originalni desticky za jiny tak to prestane.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        ty brzdy brzdi…jsem si jisty ze az vymenim originalni desticky za jiny tak to prestane pochopil jsem to dobre?

                        0 0
                        • enjoy  

                          no jo:-),zapomnel jsem na tebe:-).takze pro lidi s inteligenci inteligentniho tlumice,skonci muj maly problem s rozbrzdovanim:-)

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Zase me neprecenuj. Dnesni tlumice jsou dost inteligentni.

                            0 0
                            • Manas  

                              Co treba automaticka pracka ?

                              Vypnuta.

                              (Ja vim, je to stary) (Ale dobry :-) )

                              0 0
                            • cabbage  

                              jeste ze si napsal dnesni, jinak bych te musel prirovnat k swingerovi 4-way a to by bylo dost nelichotive…

                              0 0
                            • enjoy  

                              no ja si nemyslim ze si az tak uplne blbej..myslim ze byvam docela fer:-)

                              0 0
                      • Manas  

                        co prestane ? brzdny ucinek ? :-)

                        0 0
          • goofy  

            Zalezi v jake pozici pri brzdeni si… Ja zasadne brzdim jenom jednim prstem na pace, a zatim sem nikdy nemel problem, ze bych nezastvil. Mam Hayes HFX 9, a kdyz jdu poradne za sedlo, a zmacknu paku jednim prstem, tak stojim temer, na fleku, ale zadni kolo se nezvedne. To uz pak jde plasht i na asfaltu do smyku. Kdyz si sednu, tak zadni bezproblemu prstem zvednu, a takhle si nejak predstavuju brzdy… Davkovatelnost je tez skvela, takze sem se konecne naucil trochu jezdit po prednim. S tema vackama to nebylo ono… ;o)

            0 0
    • Standa  

      Mám avidy,185 mm kotouč,přední kolo jde dvěma prsty do smyku,když seš za sedlem tak se ti zadní kolo nezvedne-alespoň při mých tělesných(pákových) poměrech.Účinnost se však nedá srovnat s tím,co mám na motce.Je to slabota. Velký rozdíl v brzdění ale je,když člověk brzdí třeba při sjezdu do zatáčky,nebo před něakou překážkou kterou vidí a je na brzdění připraven a panickým brzděním.Tím mám na nmysly vběhutí něčeho živého(třeba laně velké jako kráva) do cesty, atd. Polovina lidí to zaflokuje naplno,a druhá půlka zas ani nezareaguje protože si ucvrkne.Takže já osobně se vpodstatě pořád učím brzdit a bavit se o tom jestli to zaflokuju dvěma nebo třema prstama je zbytečné.V každém případě si myslím,že brzdy mají v každé situaci podat max.výkon a člověk se musí naučit s nimi brzdit a to hlavně v kritických situacích.

      0 0
    • koldator  

      Co se mych osobnich zkusenosti tyka, tak mohu jen vrele doporucil Shimano Deore 525. Velmi prizniva cena, dobry vykon a ma osobni zkusenost pri cca 10 000km velmi dobra.

      0 0
      • Tominec  

        Další hlas pro Shimano Deore M525. Bohatě účinné, skvěle se dávkuje brdný účinek, nikdy nevadnou. Žádná údržba, žádné cinkání. Snad jen že mokré děsně pískaj až skřípou, ale to dělá většina brzd. Za 2000 nemá cenu, si myslím, experimentovat s výběrem jiného typu.

        0 0
    • filipes  

      HOPE Mono Mini 185 kotouc, metalicky origos desky. Brzdny ucinek dostatecny na turistiku/XC, davkovatelnost zdaleka nejlepsi co jsem porovnaval. Pri dlouhem sjezdu vadnou, je potreba za paku trochu vzit, ale stale brzdi OK a davkovatelnost je vyborna. Jsou asi hodne citlive na zaspineni koutouce, mozna protoze desticky jsou dost male – rapidne klesa ucinost temer k nule, takze kdyz chci jedovky, tak umyt kotouc, rozbrzdit, a pak mi to tak tyden vydrzi :-(

      0 0
    • lubos  

      Hayes 9 HD .. vzadu jakztakz, vpredu to moc nebrzdi a to mam 205kotouc. Navic po drsnejsim zabrzdeni se kotouc krivi a vubec piska. Vsechno full metalika desticky hayes. Po vymene (vpredu) za coolstop je to lepsi, ale jeste jsem si nevyzkousel jeden sjezdik, tak uvidim. Paky jsou delane na dva prsty, coz nesnasim .. dvema prsty to myslim vcelku brzdi, na jeden prst je to slabe.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Hmm. Kolik vazis? Jsem letos odjezdil s temahle brzdama a dokonce i original destickama a problem jsem nemel. Rozhodne ne typu, ze by mi chybela brzdna sila :) Urcite jsou do nich i lepsi desky. Treba Kool-Stopy tj. Ale ani v originalu bych netvrdil, ze brzdi spatne. Btw. dvouma prstama nebrzdim.

        0 0
        • lubos  

          15kg bajk, ja s oblecenim asi 70kg. Plaste Albert 2.25". Problem s predni byl (nevim jestli s kolstopama je) , ze zacali vydavat vrzavy zvuk a neslo poradne zabrzdit v prudsim sjezdu, kdy jsem sel pomaleji. Obcas ponekud vypadava brzdni sila i normalne, alespon pokud se dobre pamatuji. Dva prsty by to asi poresili, ale s jednim to bylo nekdy dost spatny :( Nicmene, urcite je to lepsi nez HMX1 mechaniky :)

          0 0
          • pegal  

            Tak ty desticky prejet parkrat jemnym smirkem

            0 0
            • lubos  

              No tak to je to co nechci. Chci hydrauliky na ktere nemusim sahnout, ktere me umi prehodit kdekolik a kdykoliv :) i ve vetsi rychlosti a na solidni gume kdyz pritahnu jenom silneji ukazovak k riditkum (zadne dva prsty). Takove, kde nahodim desticky a dokud je nesjedu s tim nic nemusim delat. Ktere porad nemaji problem se skrtanim , vrzanim, a jinymi pazvuky, hlavne po ostrejsim brzdeni. A ktere nestoji 1000ojro jedna .. ze ano. 1000ojro stoji kompletni vymena kotoucu a desticek na Subaru Impreze WRX , mohli by tyhle vyrobci se i ponekud sklidnit :)

              0 0
              • goofy  

                No tak nevim… Mne se zda, ze HFX 9 maji s 8" kotoucem hodne solidni brzne vlastnosti. Jak uz sem ostatne psal negde vyshe… Ze ti zrovna nejak blbnou… A proc ty desky proste nezdrsnish tim smirkem? Upadly by ti ruce? :o)

                0 0
                • lubos  

                  jo :) … ale zkusim to. Ted tam mam koolstopy ale ty zacinaji vydavat dosti zajimave zvuky, jine ale nez hayesacke. Ale brzdi lepe. Ale porad nejsem spokojen :)

                  0 0
              • pegal  

                ale za to nemuzou ty brzdy, ale desticky .. proste to budes muset zbrousit nebo zlepsit styl brzdeni ..

                0 0
              • Pá-dlista1  

                Kdyz uz jsme u toho… kolik stoji ta vymena u WRC ? ;)

                0 0
          • Seppy  

            nebo je zkus vymenit za nesjety

            0 0
            • lubos  

              dobra rada .. desticky za temer litr (SK), odjezdeno mozna 200km … a vymenit .. hehe. No nic.

              0 0
    • Komi  

      Nechci zakládat novej thread, protože mám asi celkem blbej dotaz, ale jde o to, že mám hydry teprve chvilku a nemůžu si je vynachválit (taky aby ne po těch rádoby „véčkách“ co jsem měl předtím), ale chci se zeptat, jestli vám taky tak příšerně vržou když umyjete kolo? Pravděpodobně jo nebo jsem někde udělal chybu, že? … Po chvilce jízdy se to ojelo a přestalo to, ale chci se zeptat, jestli se tomu dá nějak zabránit či předejít nebo je to prostě úděl kotoučovek??? Dík moc … a neukamenujte mě, jsem ještě malá lamka ;-)

      0 0
    • Lone1  

      Musím říct,že jsem se opravdu pobavil.Kam až může odběhnout diskuze,od původního tématu!Zavzdušňovat brzdy…no,tekly mi slzy smíchem.Na téma brzdy,se dá dívat ze dvou úhlů.Poměr cena,výkon a nebo jenom výkon.Hayes,to byla značka.Testoval jsem je na xc kole a Hayesy dostaly na prdel,na hlavu je porazily ORO.Snad o dvě třídy!Ve všem,vzhled,v­ýkon,možnosti seřízení.Není to brzda pro socky,co kupujou kola v supermarketech a pak se tady ptají,jak se to seřizuje.Takže se obávám,že pro svou cenu,nedojde masovějšího rozšíření.To je právě ta jednoprstová brzda,jak tady někdo chtěl.

      0 0
    • kudlanka32  

      he he......otevri si fyzikalni chemii a precti si neco o stavovem chovani…:))

      0 0
      • kudlanka32  

        ach jo…to patrilo jinam…k ohraty bubline co spotrebuje cely zdvih pistku.....:(

        0 0
    • kolobrnda  

      jedine formula…chystam se do noveho kola a chci tam i lepsi brzdy nez ty…h…s, ktere v cine panicky montuji na koazde kolo. Nyni mam stary model Formula a zadny problem nikdy…jen trosku cinkaj, ale jen po sjezdu trosku cinknou, ale to je tim ze tento model vyuziva plovouciho kotouce… ja jsem pro hydry a pro formula…dale bych bral hope, ty jsou dost slusny

      0 0
    • dancing dog  

      hlavní neduh hydry byl, myslím, ten, že na koho koukla, ten zkameněl…Gorgona se menovala, myslim…

      0 0
      • Krys  

        Hydra – hadie telo, 9 dracich hlav (otec 100 hlavy obor Tyfon, matka Echidna napol zena napol had, surodenci Kerberos, Orthos, Chimera, Sfinx, nemejsky lev)

        Gorgony – 3 sestry, Stheno, Euryale, Medusa (jedina bola smrtelna) miesto vlasov hadi, miesto zubov kly, kridla, kovove ruky, supinate telo, no proste krasavice

        0 0
        • dancing dog  

          no jasně, spletl sem si to s tou Medusou… no, dějiny jsou mé hobby, ale co se starověku týče, tak mě spíš zajímá řím… :-) jo, v dávnověku se to tu hemžilo divnejma týpkama :-))) sorry

          0 0
          • Krys  

            pohoda nedavno som si to cital na wikipedii, je to dost dlhy zoznam „divnych typkov“

            0 0
            • dancing dog  

              jo, to byla doba, ted už nenarazíš ani na pořádnýho draka nebo Valkýru… nedávno sem viděl v jednom dokumentu, že nastal IV. věk, věk lidí :-( ..jak jen se to jmenovalo? „Návrat krále“ nebo tak nějak…

              0 0
    • RUMcajs  

      Shimano 525 – po 4 letech 1× odvzdusneno a to jeste z nudy. Hayes El-camino – po roce take bez problemu.

      Jeslti maji nejaky neduh, tak je to vyssi cena nez za Alivio Vcka :-)

      0 0
      • scret  

        ja myslim ze cena je vetsi i nez XTR vecka:)) (El Camina)

        0 0
    • rbo  

      mam louise fr 05/06 a zatial ziadny vacsi problem, predna obcas zacne cuchat ale staci 3× pribrzdit za jazdy a vsjo ok..

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.