• wbiker

    Ahoj. Nedávno jsem zjistil, že za nepříjemnými zvuky, ozývajícími se při šlapání, se skrývá prasklina asi centimetr pod rychloupínákem. Ikdyž to nějak neohrozí celkovou penost rámu, rozhodl jsem se rám v blízké době vyměnit. Proto bych se chtěl zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s letošními rámy Author – model Traction (rám by měl být stejný i pro Kinetic a Opus)? Dík

    0 0
    • Thomas  

      Ti neporadim. Ja mam Traction 03 protoze ve stejnem miste jako tobe mi praskly oba ocelove ramy od Authora – Kinetic 01 a Spirit 00. Doufam ze budes reklamovat !! Me ho vymenili bez reci.

      0 0
      • mechanik  

        Ne! Praskají i Authory? Já myslel že podle toho jak tady každý píše „JENOM MERIDY“:-)))

        0 0
      • wbiker  

        No, kéž by, v roce 2000 sice byla záruka 5 let, ale já ho kupoval v roce 2002 a tehdy dávali záruku jen na dva roky. Takže reklamace mi nepomůže, bohužel.:-(

        0 0
    • Smazaný účet  

      nemáš náhodou foto?

      0 0
      • wbiker  

        Nemám, ale je to vodorovná prasklina dlouhá asi 1,5 cm, kousek pod rychloupínákem sedlovky. Známý říkal, že to takhle dělají rámy, když se jezdí menší průměr sedlovky, než by měl být. Ale já jsem tam měl poád původní sedlovku, a asi před měsícem jsem koupil novou, ale totožný průměr.

        0 0
        • Thomas  

          Uplne to same na obou CrMo ramech :-(((

          0 0
          • kubrt  

            ja to same author kinetic – jeste ten ocelovej – bez problemu reklamace a dali mi ram traction – ten drzel az do doby kdy slo kolo z domu – cca 3 roky

            0 0
      • wbiker  

        Tak už jsem našel něco místo fotky – a uctivým dovolením Lance:-) – http://www.bike-forum.cz/forum/foto.php?…(0)

        0 0
    • mosquito  

      nevim proc mam takovy pocit ze to neni mozne, pokud vlozite do ramu sedlovku se spravnym prumerem, dostatecne hluboko, tak se to nestane – jo pokud tam rvete buhvico tak se nedivte

      0 0
      • wbiker  

        V tom případě pojď se mnou za panem Havlenou, nebo kdo je šéfem authoru, vysvětli mu to a já budu mít zaručeně novej rám. Tři roky jsem jezdil s původní sedlovkou, a ta nová má taky tentýž rozměr.

        0 0
        • mosquito  

          hele kdyz zasunes jednu trubku do druhe (tak aby tam akorat vlezla – na 3 autorech co mame doma Spirit/Kinetic/Trac­tion tam je fakt na chlup) s urictym presahem tak neni mozne aby ti to ruplo jeste ke vsemu vodorovne … nemel si tam nejaky kaminek treba pod tim upinakem

          0 0
          • wbiker  

            To bych neřekl, občas sedlovku utřu a znovu namažu a ničeho jsem si nevšiml.

            0 0
          • wbiker  

            Jo, jen pro zajímavost – ten spirit a kinetic jsou už duralové rámy, nebo ještě staré oceláky? Jestli oceláky, jaký tam máš pls rozměr sedlovky?

            0 0
            • mosquito  

              jsou to rocniky '97 a '98 tj jeste ocelaky a kolik neco mi rika cislo 26.2 mm nicmene pokud je to pochzbbny cislo tak to muzeu premerit suplerou

              0 0
              • wbiker  

                Hm, já má sedlovku 26,4. tak možná ty ročníky nejsou úplně stejný.

                0 0
          • Daf  

            Jde o to ze i kdyz tam mas puvodni sedlovku, neznamena to ze treba na tvou vysku nebude kratka. Tim ale nechci rict ze sis tem ram prdnul vlastni vinou. Je to spis jen tak na zamysleni :)

            0 0
            • wbiker  

              Původní je tuším 350, nová 400, nikdy jsem je nad rysku, teda vlastně pod rysku, vytaženou neměl. Takovej kolohnát nejsem.

              0 0
              • Daf  

                Jeste jedna vec me napada. Author totiz k ramum dava sedlovky, ktere nejsou v ramu uplne natesno. Takze muze byt v zamku upnuta napevno ale presto se muze pohybovat v sedlove trubce. Co jsem videl, tak by ram snesl urciteo desetinu, mozna dve silnejsi prumer. Aspon teda u tech dvou nejvysich modelu.

                0 0
                • wbiker  

                  Hm, jenže s tím bych asi u reklamace neuspěl.:-(

                  0 0
                  • Nepér  

                    Tak se zdá, že ač normální sedlovky mají 25,4, tak ta původní má 26,2, což může být příčinou problému. Jinak asi koupím za 2 stovky o 5 cm delší sedlovku a budu jezdit… kamarád co svařuje auta ještě říkal, že to zkusí svařit, ale mám strach, aby to nepodělal úplně :D

                    0 0
                    • Nepér  

                      Takže kamarád mi to zavařil COčkem, tak to snad chvíli vydrží. Každpádně to bude chtít sedlovku 400 místo 350 mm. Navíc bych rád zkusil, jestli se tam místo průměru 26.2 nevejde 26.4 mm. Ta původní 26.2 mi totiž přijde v sedlové trubce dost volná. Zkoušel jí tam někdo strčit?

                      0 0
      • kubrt  

        pletes se, mozny to je – ja jsem toho svedkem

        0 0
    • wbiker  

      A vážně nikdo nejezdíte ten letošní rám Author? Pls.

      0 0
    • fík  

      Moje zkušenosti se „stejným“ problémem http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?… .

      0 0
    • wbiker  

      Hm, tak Authory už nebudou, holt si musím počkat.:-(

      0 0
    • Nepér  

      Ahoj, vytáhl jsem toto archivní téma, protože jsem za svém rámu (Author Kinetic 2002) objevil totožný problém, být průměr originální sedlovky o pár desetin větší, asi by k tomu nedošlo. Co mě teď zajímá je, jestli to něčemu vadí, kolik km to ještě může vydržet, trespektive, co se může stát a jestli se to dá nějak vyřešit (např. tou tlustší sedlovkou, existuje-li. Výšku mám nastavenu téměř po rysku.

      0 0
      • wbiker  

        Mě ten rám nakonec svařil jeden známý. Jen je potřeba ten svár zevnitř dorovna zabrousit, aby tam nebyl hrbolek a není s tím žádný problém. Tři roky už na něm jezdí přítulka, a vše ok.

        0 0
        • Nepér  

          Tak to bych potřeboval taky nějakého známého… obloukem to v garáži asi neopravíme… zatím zkusím tu sedlovku dole obtočit něčím, aby se tolik neviklala.

          0 0
      • Nepér  

        Tak takhle to vypadá…

        http://img25.imageshack.us/i/img4473q.jpg/

        0 0
        • wbiker  

          To je přesně ono.

          0 0
          • Nepér  

            Kolik km to může ještě vydržet?

            0 0
            • wbiker  

              Nemám tušení. Já jsem na tom prakticky okamžitě, jak jsem to zjistil, přestal jezdit, a asi po roce se to svařilo. Zkusil bych nějak pořešit to vaření, možná by mohli pomoct v nějakém blízkém cyklu.

              0 0
    • JakeF  

      Takže jak to mám udělat, aby mi stejně prasknul rám Author Traction 2006? ]:→ Tak aby na jaře byl prasklej, za maturitu chci nový kolo :-D.

      0 0
      • Nepér  

        Vytáhni si sedlovku tak, aby její dolní konec lícoval s koncem té drážky, utáhni rychloupínák a zaber… jakou máš velikost, nechceš to vyměnit za můj? :D

        0 0
        • JakeF  

          Dík za návod :-). Mám 21", ale dal jsem mu docela záběr, takže bych ho asi s klidnym svědomim nikomu nedal, já už jen čekám, kdy to praskne ;-).

          0 0
          • Nepér  

            21 mám taky, být tebou, spíš bych přemýšlel, jak tomu předejít, asi zkusit sehnat o pár desetin tlustší sedlovku, aby byla v sedlové trubce opravdu natěsno a neměla možnost se viklat. Večer udělám fotku.

            0 0
            • JakeF  

              Já čekám jak na smilování, až už konečně praskne ;-). Sedlovka je pořád originální… Já chci něco lepšího a na kotoučích, přestavovat tohle by vyšlo na víc peněz, než nový kolo… A vzhledem k tomu, že už do něj přes 15 tisíc padlo, takže už mě dost štve, když vidim, co mám za 35 tisíc já a co bych moh mít za kolo, kdybych koupil za tolik peněz novej (loňskej) model…

              0 0
              • Nepér  

                No já asi pořídím novej stroj příští rok po sezóně a tohle si nechám na chatě. Jen tam mám od milana Epicon, tak bych si ho přehodil na to nový, uvidíme, jak moc budu jezdit a jak dlouho tohle vydrží a jestl se to někomu povede svařit.

                0 0
                • JakeF  

                  Nj, jenže to je problém… Já bych chtěl R7 nebo F80 RLC a tam by byl problém s tim, že teď potřebuju návařky na véčka a pak by mi překážely, navíc u tý R7 se snad obojí ani nedělá, takže teď kupovat novou by byla kravina…

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.