• universal

    zakladam „klub cvakajicich stredovych os zn. Truivativ“ …pratele ozvete se, at zije lupani, cvakani a praskani, aneb nez to zahodim, rad bych vedel jesli vas to taky tak s*re, zdravi kratce cvakajici universal.

    0 0
    • Meesha  

      Muzu vstoupit, kdyz nejsem turista a nemam truvativ? Ale jinak cvakam dost, fakt! :-)

      0 0
    • vojtechposmourny  

      Hlásím se do klubu. Osy truvativ stojí za h…o!

      0 0
      • rim  

        to cvakaji jenom osy, kliky v poho? jenom abych je nahodou nekoupil

        0 0
        • Fisi  

          ja mam kliky a pěkne cvakaj..

          0 0
        • universal  

          no prave to nikdo nevi ani ja ne, a clovek ani nevi co ma vyhodit ! a prave proto je zalozen tento klub, abychom jednoznacne definovali, kde je zakopanek pes a nemuseli neustale rozebirat, mazat, mazat a rozebirat…zdravi predseda klubu universal

          PS : hledame do klubu funkci technika, ktery by nam mohl fundovane vysvetlit pricinu nasich nadhernych zvuku.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            No me se driv prestala tocit nez cvakat :)

            0 0
          • rim  

            clenove klubu by taky mohli napsat jaka ta stredova osa jim vlastne lupe at si ostatni daji bacha

            0 0
    • kajulka2  

      Já se přihlásím, až začnu cvakat

      0 0
    • Splinter  

      Prihlašuju ségru :o))

      0 0
      • Paja  

        Gratuluju, tak to jste s nama v cervenci na Bukarne byli ve 2? Teda se Evou vlastne 4…:o)

        0 0
      • Paja  

        Ups… to melo byt do jinyho threadu:-)) tady jsem chtel jenom prihlasit pana Splintera:-P

        0 0
    • dieegoo  

      I po vymene pedalu si obcas cvaknu :)

      0 0
    • lubos  

      cvakani ani lupani jsem nezaznamenal, ale potvrzuju, ze Truvativ ISIS osky stoji za prd :) Styrhran mi drzi.

      0 0
      • Street  

        Mam, uz druhe kliky a to je nesetrim, ale cvakani otom nic nevim. Obcas je sundat a vycistit se vyplati. Jezdil jsem 4hran a ted ISIS. Spokojenost nejvetsi. Ono stezovat si je jednoduche :-)

        0 0
        • lubos  

          Kdyz ten stred potrebujes sundavat a cistit po kazdym maratonu, ono ten smich te projde brzy :) A i kdyz tech bajku mam vic, preci jenom radeji jezdim, nez servisuju.

          0 0
    • thulio  

      prihlasujem sa tiez … po mesiaci cvakajuca osa v p … :( cakam na kladne vybavenie reklamacie s nahradnou osou TRUVATIV :D

      0 0
    • pedrod  

      Hlasím se. Kdy budem vydávat klubové karty? :-)) Najeto 120 km a cvaká tam něco. Takže jsem klidný, hlavní je, že vím, čím to je. Š?astný majitel středové osy Truvativ ISIS.

      0 0
      • bikemanx  

        přihlašuji se, truvativ mám taky, kliky v poho (five-D) ale ta osa je fakt fuc*ing and sh*t, každých cca 5 000 km (rok) musim koupit novou. můj dvorní mechoš říká, že to kolo moc řeším, že je to prostě spotřební materiál…:-( přemýšlel jsem o nových LX, ale moc drahé a počkám až si budu stavět novýho bika…tak je tam dam (of course ty LX)

        0 0
        • kurýr na bajku  

          Tak proč tam nedáš osu Shimano ? V každým případě je to osou, nechápu jak můžou vyrábět super kliky a tak šílený středy. Osobně sem zlomil dva a to dycky do měsíce.

          0 0
          • lubos  

            Shimano osy maji vakl uz nove :) Jaksi preci jenom ten prumysl je lepsi nez konusy :)

            0 0
    • Nodar  

      to je snad nějakej virus. Ještě v pátek jsem se tomu tady usmíval, však kolo šlape jako hodinky, a dneska při návratu domů to začalo, kovové lupání někde střed/levá klika při každém silovějším došlápnutí. Já se z toho po… Záruční servis mám 70km daleko a znamenalo by to navštívit ho dvakrát + nějakou dobu bez kola. Pokud se ten problém dá vyřešit rozebráním a dotažením, hodil bych to raději někde v okolí do servisu .. ale jak tak koukám na přízpěvky, to tady asi nikdo neví ? A kombinace jiný střed (třeba Shimano) a kliky Truvativ je možná ?

      0 0
    • aku  

      Lupal mi stred na Giant Trance – isis od Race Face. Bylo to tak podezrele lupani ze jsem si myslel ze to je zadni stavba (mel jsem pocit ze mi odeslo nektere lozisko). Nakonec jsem provedl zborku a rozborku a stred lupal dale. Chvilku jsem si tocil klikama a ozvalo se definitivni LUP a stred se prestal tocit. Po reklamaci jsem dostal isis Truvativ :)). A ted zjistuju ze lupani bude asi pokracovat. Me snad trefi slak :)

      0 0
    • Jaroslav  

      Hlásím se také. Už mě to přestalo bavit po každých 50km rozdělávat a čistit.Vyměnil jsem osu i s klikama za XT HT-II a zatím v pohodě.

      0 0
    • petryk  

      Mam ISIS osu + kliky a cvakam od te doby, co jsem to kolo koupil…ale uz jsem si pomalu zvykl

      0 0
      • Jaroslav  

        Mě osobně když něco na biku cvaká,křupe,vrže, nebo podobné zvuky připomínající stádo slonů souložící s mužským pěveckým sborem tak bych s tím nejraději praštil.

        0 0
    • sann  

      no jasne a vyresil si to nakym zpusobem? ja se pokousim nekde sehnat ke klikma loziska ale zatim marne

      0 0
      • pastikar  

        Pridám sa k vám.Skladal som si nový bajk,nový rám,nová vidla,nové kľuky,nový stred TRUVATIV ISIS Drive a staré pedále Author platformy na ložiskách.No a po asi 100 km mi nieco zacalo vrzgat.Samozrejme asi tie „stare“ pedale,na stred som ani nepomyslel.Mohol som si ušetri? čas vyberaním ložísk s pedálu,keby som hneď nezhodil kľuky a nepotočil prstami stredom…lup,lup,­cvak..

        0 0
    • bikemanx  

      pozor, výmněna středu a 700 km ticho jak před bouří, jen doufám, že to ještě nějakou tu tícku vydrží.

      0 0
    • Lister  

      Právě přemýšlím, jestli při přechodu na nový rám hodím i nové kliky, musím totiž koupit nové středové složení, páč má jiný rozměr. Truvativ se mi moc líbí, ale jak to tak čtu, tak tam dám jen novou osu a namontuju staré dobré Deorečka na čtyřhran. Radši to nebudu riskovat :o)

      0 0
      • tomek  

        počkej na nový model Firex… bude spolu s integrovanou­ osou.

        0 0
        • Lister  

          takže když začně cvakat tak to musíš vyhodit celý :o)

          Koupím za tři kila novou osu na čtyřhran a dám tam ty Deorka a za ušetřené peníze postupně vyměním převodníky za nové CNC. Pro moje použítí jsou duté Deore naprosto dostačující.

          0 0
          • Lister  

            hmm… po těch pár letech musím říct, že kdybych to tak udělal, tak jsem si ušetřil spoustu problémů :-)

            Rozepisovat to ani nebudu, jen poslední zkušenost – za dvou Firexů co jsem složil doma, jsem poskládal funkční pár – tedy aspoň jsem si to myslel. Po cca 500km, ale začala pravá klika krvácet (po navlhnutí potoky červené srajdy z toho místa) v místě spoje s osou – asi se tam vydrolilo fixační lepidlo, tak čekám kdy klika povolí úplně a půjde s té osy stáhnout. Myslím, že to nebude trvat dlouho.

            0 0
    • VOiD  

      FireX, ctyrhran, najeto 1200km, uplny klid :-)

      0 0
      • TyPiK  

        …stejne tak, ujeto 1400 a lup, o vikendu to prislo!!! :))

        0 0
    • koňák  

      hlasim se do klubu, nedavno sem si koupil kolo KONA cinder cone, kliky blaze, stred ISIS, a asi po 150km uz zacalo neco lupat, dycky kdyz zabiram – kdyz salpu naprazdno tak ne. premyslel sem, co to je, a ted diky vasemu klubu uz vim. je to pekne hnusnej zvuk, vazne nechapu, jak muze byt truvativ takove smejd cvakavej…

      0 0
    • pepa_16  

      prosil bych taky o zapsani do klubu, bez praskani by me to nebavilo :)

      0 0
    • HonzaV  

      Muzu do klubu, kdyz mam osu Shimano Octalink XT? Zacala vydavat pazvuky po 100km, nekolikanásobná rozborka, cisteni a mazani nepomohlo…Uz jsem si zvykl, mozna si koupim walkmana.

      0 0
    • TinkTink  

      Hmm…jak Vas tak posloucham…nemeli by jste nekdo loziskove znicenej ISIS stred Truvativ? Pokud ano, tak na mail..postovny platim…chci si jenom neco vyzkouset :)

      0 0
      • Palo TT  

        Truvativ mi pri reklamacii vymenili za RaceFace, ale nejaky FSA s peknym vaklom by sa doma nasiel. Teraz testujem ten RaceFace, ak vydrzi len 2000 Km, tak ako Truvativ a FSA tak sa vy… na cely ISIS.

        Btw. aku skusenost mate s vydrzou Octalinku. Ten je aspon lacnejsi.

        0 0
      • vojtechposmourny  

        Vyměnit ložiska? Už mám ten střed rozloupnutej a ty ložiska mají značně nestandartní rozměr…

        0 0
      • lubos  

        Mam … sice pouzitelnej, ale loziska jsou velice spatne utesnene plus da se to docela lehce cele rozebrat az na holou osu. Je to GigaPipe (vaha 225g cca).

        0 0
    • Marry  

      tady ten thread uz tady vidim pomerne dlouho, ale az dneska jsem si to otevrel a krasne pobavil. Ja mel nedavno taky problem s cvakajicim koncertem. Postupne jsem rozebiral kolo do posledniho sroubku a nakonec nasel prasklinu na ramu :-). Tak jsem koupil novej a je klid. Jo a jeste neco. Mam kliky LX na oktalinku najeto 15000km a nemel jsem s tim sebemensi problem. Spousta lidi na Shimano nadava, ale ja si nemuzu pomoct.

      0 0
    • tom@s  

      tu som prosim do pi*e nevim proc

      0 0
    • Vrci  

      Ne že bych chtěl provokovat a dráždit, ale stejně si to neodpustim:

      Zlatej zastaralej čtyřhran.

      0 0
      • lubos  

        No ale tohle s tim nic nema. Tedy zatim ja tady vidim problem s lozisky, ne s tim,ze je neco oktalink nebo ISIS nebo styrhran jako upinaci system. Spis to vidim jako by vyrobci prechodem ze styrhranu proste prestali delat veci poradne.

        0 0
        • Vrci  

          ISIS je dle vyjádření výrobců díky většímu průměru osy tužší.

          Větší průměr osy → menší ložisko

          0 0
      • Pá-dlista1  

        I kdybych mel menit stred kvuli praskani nebo loziskum kazdy mesic, tak 4 hran uz nikdy.

        0 0
        • vojtechposmourny  

          No,každej měsíc, nelezlo by to do peněz?

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Nez poslouchat vrzani ctyrhranu a trast se jestli muzu jet tudy nebo tudy a doufat, ze az se mi priste zlomi, tak mi to rozpare jen pulku lytka…

            0 0
            • vojtechposmourny  

              No to jo, ale vem si, rok má dvanáct měsíců, to je 12× osa, nejlevnější truvativ stojí cca 1000, tak to máme 12 litrů. No a za to už máš třeba sainty nebo diabolusy s x-typem.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                No a u tech nemusis menit loziska? :) A taky to skripe :) Jsem chtel demonstrovat svuj odpor ke ctyrhranu.

                0 0
                • vojtechposmourny  

                  Měnit samo musíš. Ale za ty prachy, co to stojí bych doufal, že ne každej měsíc. Ale to asi záleží na tom, kolik tomu „pouštíš žilou“.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Jenze tam jsou jeste daleko mensi loziska. Trochu pro ne mluvi umisteni bliz ke klice, ale zase proti vystaveni vnejsim vlivum. Novy Truvativ uz vypadaji masivneji, ale taky v nich krupe. Alespon co jsem mel moznost se svezt.

                    0 0
                    • vojtechposmourny  

                      No a teď babo raď, co si mám teda do středu narvat. Truvativu nevěřim, kombinovat s jinejma se prej příliš nedoporučuje.

                      0 0
                      • tomek  

                        dej si tak 5 piv, projeď se asi tak 20 km v totálním blátě a vše bude O.K.

                        0 0
    • Gatier  

      Tak som vcera opravoval bicykel znamemu a vravel, ze mu cvaka stred. Tak som to nechcel ani rozoberat. Po precitani tohoto threadu je to uplne normalne :) Nakoniec bola povolena prava strana!

      0 0
      • Zdyn  

        No ja si teda myslim, ze hodne lidem, co sem psali by pomohlo jen rozebrat a vycistit stred.Truvativu jsem montoval uz hromadu a nejakej kvaliativni rozdil oproti treba Shimanu, Fsa atd. jsem nezaregistroval.

        0 0
    • wendak  

      škoda že si ten klub nezaložil dřív, loni jsem cvakající truvativy s ISIS vyměnil za SH LX a už necvakám, ale kolega má 5D a ten cvaká a cvaká :)))

      0 0
    • Genarito  

      no tak to u mě Truativ nejspíš skončil :o)

      0 0
    • Mildhouse  

      Hej, hlásim se taky do klubu, eště nevim na 100%, jestli je to střed, ale až to budu vědět jistě, tak dám vědět. Myslim, že už mi můžeš pomalu tisknout průkazku :-))

      0 0
    • romachain  

      Mám Truvativ FiveD v kombinaci s osou Kinex a pohoda:-) Jen převodníky jsou děsný, velkej už mám novej – dal jsem Deore alu a teď vybírám střední. Chci alu, ale nechce se mi dávat 600 za XT, máte nějakej tip? Popř ideálně i kde koupit v Brně…

      0 0
    • tm  

      Tak se taky hlasim. Truvativ Giga Pipe uz cvaka a pri otaceni bez retezu citim, jak drhnou loziska.

      0 0
      • biker007  

        pritulce delaly firexy GXP to samy a stacilo sundat kliky, promazat zavity vazelinou a vse poradne utahnout

        0 0
        • biker007  

          tak za 500km je cvakani zpet. ted sem to po Xte rozebral, promazal… a uvidime…

          0 0
    • pitos  

      Nechce se mi to číst celé ale protože jsem měl vždy Truvativ,i pří­telkyně,momen­tálně mám doma dva biky na Truvativu,dále tak odhadem znám dalších pět kamarádů co Truvativ vozí a musím říct že nikomu necvaká,nelupe… Sám vozím už X let Firex s osou ISIS,dále mám doma GXP,měl sem aji FiveD. Jednou za rok komplet údržba a během sezóny jen občastná kontrola vúle a dotažení. Nemám důvod měnit jsem zastánce ISIS.

      0 0
      • pitos  

        No,abych nekecal tak jsem byl nedávno nucen střed vyčistit a promazat a zase to šlape jak má.

        0 0
    • MatyxCZ  

      kliky Truvativ Stylo a střed Truvativ Oversize s vnějšími ložisky, do 1500km v pohodě, pak to začalo lehce lupat, nakonec docela koncert lupání, křupání, skřípání a cvakání … v servisu nic nenašli … když vyjedu, je to tichý, ale čím víc km mám ten den najeto, tím víc to dělá bordel, druhý den ráno zase OK a to samé pořád dokola … zkrátka záhada … ale co, už jsem si zvykl, na funkci (jako ne rostlináře ;o)) to vliv nemá, tak neřeším a jezdím .. ale až střed doslouží, tak Truvativ už ne …

      0 0
      • TheIF  

        Chtěl jsme napsat, že mi nic nelupá, ale 1500km ještě asi nemám.. tak ať to nezakřiknu :-)

        0 0
        • MatyxCZ  

          A to nepočítáš to, že jsem ještě před 3 měsíci měl přes 95kg (teď už „jen“ 87), často chodím ze sedla, většina je našlapána po stezkách KČT (takže kořeny, bahno, šutry, prach) a navíc do toho občas pěkně „hamtám“, dokulata moc šlapat neumím. Když si tohle všechno zneguješ, tzn. s rozumnou váhou, ke kolu ohleduplným šlapáním a opatrnější jízdou by to mohlo vydržet klidně dvojnásobek. Což ale nemění nic na tom, že pro většinu bikeforistů by to stejně do roka začalo, protože málokdo tady ročně najede pod 3k :o)))))

          0 0
          • TheIF  

            Si mě potěšil… 100kg, ze sedla v každým druhým sjezdu, kořeny, bahno, šutry, prach taky + občas nějaký menší skok…

            0 0
    • -Alan-  

      Necvakal jsem, ale po ±6000km se to pomalu začíná objevovat. Nikdy jsem na to od garančky ani nešáh. Nic výrazně nedrhne. A občas v tom pěkně křupne. Je to myslím typ Firex.

      0 0
    • olkyczase  

      Takže příčina lupání je známa: www.bike-forum.cz/…0/forum.html#… Teď by to chtělo reklamovat.
      Udělat to u Sh, tak všichni dostanete i po letech nové středy s klikama .. Holt Truvativ není SH .. :-D .. J.

      0 0
      • Dados  

        No tak já mam Truvativ Fived a při tlaku na pravou kliku se ozve moc pěkný lupnutí . už aby šly z domu :)

        0 0
      • Zdyn  

        Budes se divit, ale setkal jsem se s tim i u klik Shimano XT. (prvni modelovy rok s integrovanou osou). Tohle je na reklamaci a vyreklamuje to stejne Shimano i Truvativ, pokud je to v zaruce.

        0 0
        • olkyczase  

          Já měl na mysli jinou záruku, záruku značky a jejího dobrého jména .. čili pozáruční záruku .. chápeš? J.

          0 0
          • Zdyn  

            Jo to jsem pochopil, ale v tomle zadnej rozdil neni. Kazdej vyrobce ma urcity procento zmetku. A shimano na tom nejni o nic lepe nez treba Truvativ.Mel jsem treba v ruce i kliku na kole, kde nebyl vyrezanej zavit pro pedal proste to uniklo vsem kontrolam pri vyrobe a neprislo se na to ani prï montaszi. Proste nahoda. Nic proti Shimanu nemam, ale taky to pro mne neni modla. Jsou lepsi komponenty i horsi.

            0 0
            • olkyczase  

              Mám za to, že jsi nepochopil .. Sh v příp. cvakajících klik by stáhlo celou produkci a zdarma by měnili již prodané kusy i několik let zpět .. to je obchodní politika Sh ..J.

              0 0
              • Vilém  

                Ze to tedy neudelali u Octalinku? Tak minimalne kazdy druhy vydavaji nepekne zvuky.

                0 0
                • olkyczase  

                  O cvakání u octalinku jsem neslyšel .. ale bylo v minulosti několik případů, kdy se plošně zdarma měnila za nové typy některé modely klik a náb .. a dokonce i s odměnou mechanikům (300,–) :-) J.

                  0 0
              • Zdyn  

                Hele cvakani u klik je VETSINOU zpusobeno bordelem v zavitech a spojich. Prosly mi rukama stovky klik Shimano,Truvativ a dalsi znacky a neda se rict, ze by se u nekoho tento problem vyskytoval casteji. A peknej priklad je ten octalink. Na ten si v jeho dobe stezoval kde kdo a taky se zadna produkce nestahovala.

                0 0
                • olkyczase  

                  v novějším threadu někdo zjistil, že cvakání je způsobeno vadným nalisováním pr. kliky na osu .. j.

                  0 0
                  • Zdyn  

                    No vsak odkaz na to jsi daval par prispevku vyse a taky na to jsem reagoval. Ja psal, cim je cvakani zpusobeno VETSINOU (jeste jsem to i zvyraznil), ale to nezamena, ze nekdy nemuze byt i jina pricina. Spatny lisovany spoj se muze objevit, ale je to vyjimka. Osobne jsem se s tim nesetkal a to mi uz rukama proslo hodne Truvativackejch klik. Vyse jsem taky psal, ze stejny problem se vyskytl i u klik Shimano. Plosnou vymenu klik u Shimana si nepamatuju. Jen si matne vybavuju ty naboje a upinaky. Ale to neni nic tak neobvykleho. Delal to i Sram se silnicnima brzdama, Time s pedalama a spousty dalsich firem. Jo jeste k tomu cvakani: ze zkusenosti muzu rict, ze pomerne casto za cvakajici kliky mohou cvakajici pedaly. A treba tady v tom vynikaji 520 od Shimana. Projdi si historii, kolikrat se to tu resilo. Ale taky to vetsinou nebyla chyba pedalu, ale treba suche zavity, bordel v loziskach atd.

                    0 0
    • Stumpa  

      Mám Truvativ Stylo a nemám žádný problém,ale chce to udržovat osu hodně utaženou.

      0 0
    • stumf  

      Mam truvativ stylo uz rok a bez problemu, ono jde taky hodne o to, kdo to nasazuje na kolo, kdyz mas dobre ofrezovane dosedai plochy tak neni problem a taky o pocet podlozek, davaji k nim dve, ale ja na sve RB potreboval 3…a je to bez dvakani a lupani a nestezuju si.

      0 0
    • Luk02  

      Po x-té reklamaci klik Truvativ Firex už štastně necvakám…

      0 0
    • mrozu  

      Truvativ Firex LR 2006, od pondeli se pridavam do klubu. Najeto neco pres 2000 km. Objevilo se cvakani pri zaberu pravou klikou. Najednou (behem cca 10km) se to zacalo prudce zhorsovat, tak se bojim, abych to jezdenim neoddelal.

      Tedka premejslim, jestli se vyplati investovat litr do naradi z lidlu a pokusit se to vyresit doma s nejistym vysledkem nebo to rovnou dat do servisu a pripadne reklamovat?

      0 0
      • Vilém  

        Vyprdni se na Lidl,pokud to chces resit sam, tak Ti staci akorat stahovak na kliky + imbus na povoleni sroubu klik. To bude tak ± 200,–

        0 0
      • Zerocool  

        utáhni první šrouby na velké pile

        0 0
    • karliner  

      mohl by být přidruženým členem (čekatelem) cvakající racefacesista?

      0 0
    • HockeyBiker  

      Pridavam se do klubu…po 2000km truvativ stylo 08…cvakaj pri silnejsim slapnuti:-D

      0 0
      • revish  

        popradne to dorvi a cvakat to prestane…a namaz to vazelinou, poradne ;o)

        0 0
        • Cvoky  

          zkontrolujte pedály – já na jaře měnil pedály tak jsem si říkal ty to dělat nemůžou a minulej tejden už jsem chtěl vstoupit do klubu – při záběru cvakání nehorázny – vyhodil jsem pedály a ejhle cvokot ustal :)

          0 0
      • Pavel100  

        Tak to bude rukama:-) Jezdí nás tu několik Styla a že by někomu něco lupalo o tom nevím. Vyčistit, namazat vazelínou, dotáhnout a jezdit…případně dotáhnout misky a nebo pedály.

        0 0
      • Zerocool  

        něco děláte špatně, mám ny Stylech už tak 7 tis, vyměněný prostřední převodník x.krát demontované a znova nasazené a bez sebemenšího problému, zkus utáhnout šrouby mezi velkou a střední pilou

        0 0
        • HockeyBiker  

          mozna to bylo taky nakou spinou pac sem ted byl na cyklo dovce a nevzal sem si sebou zadny olejicky a jezdil skoro 500 kilaku bez udrzby…

          0 0
    • meikyq  

      Taky cvakám, ale na prostřední pilu jen při extrémním záběru a na nejmenší pilu to cvaká naprosto pořád- Takže u mě by mohl bej problém spíš v ořechu/kazetě? Jako že na nejmenší pilu se na ně přenáší mnohem větší síla- je má úvaha správná? Mám střed Shimano ES25 Octalink a kliky Truatim x-flow…

      0 0
      • Vilém  

        Opravdu mas Octalink osu a truvativ kliky? tomu se mi nechce verit.

        0 0
        • meikyq  

          Aj .. máš pravdu, omlouvám se za fake- opsal jsem to ze stránek výrobce  a nevšiml jsem si poznámky, že na kola z poždější produkce dávají střed Truvativ Square. U klik mi to bylo jasný, na těch to mám napsaný :-)… No ale nehledě na to- myslíte, že to teda v mém případě bude problém spíš někde vzádu? (kazeta a tak)

          0 0
          • Vilém  

            To je tezko rict co cvaka, to byvaji nejhorsi opravy, kdyz nevis odkud to jde. Takze muzu leda poradit klasickej postup, sundat pedaly, kliky, osu namazat a slozit. Pokud to bude pokracovat, tak to muze byt kazeta, upinak, hak saltru. Kazdopadne budu drzet palce.

            0 0
            • meikyq  

              jj, díky- za chvíli se do toho pustim :-)

              0 0
              • LookAss  

                po mé dnešní zkušenosti doporučuji jako první pořádně dotáhnout patku :)

                0 0
            • gazman  

              Nejjednodušší je postupně jen lehce povolit pedály projet-není to ono,tak dotáhnout zpět a povolit kliky,projet-není to ono,tak to zas dotáhnout a povolit domky,projet to a tak přes všechny čepy přepákování až k hlavku,nebo patkám.Nestalo se mi abych během hodiny touto metodou neopravil všechno co mě a nejen mě na kole cvakalo,Když totiž ten spoj povolíš změní se v něm "podmínky "přestane dělat bordel,nebo je to mnohem menší bordel a zjistíš jestli je právě toto místo původcem problémů aniž bys musel všechno rozebírat a mazat.

              0 0
    • StuntJ  

      Truvativ Blaze, necvakají ani po 2 000km :( nemám povolení pro členství ?…

      0 0
    • Svět videa  

      odhlašuji se z klubu dámy a pánové, členské příspěvky dále neplatím

      0 0
      • Svět videa  

        a jééééééééééééé, tam je vidět můj „oblíbený“ aluminový stojan, to budou řeči, to je wostuda :-)))

        0 0
        • Alibaba  

          Jé, ten je pěknej ! Takovej si na mne vydyndal před dvěma lety kluk na svý kolo (to mu bylo šest). Aby mohl parkovat jako americký policajti ;-) Hned mu řeknu, že ho máš taky !!!

          0 0
      • marapara  

        Taky jsem se odhlásil … už loni :).

        0 0
      • kajulka2  

        Málem bych na to zapoměl, taky se musím odhlásit :)

        0 0
    • Mamut  

      Tiez sa odhlasujem docasne z klubu. S klukami mame tichu dohodu: ja sa na nich vykaslem, nebudem sa v nich rypat a budem sa tvarit, ze tam vlastne vobec nie su a ony nebudu cvakat. Zatial drzia dohodu.

      0 0
    • Mr.Duck  

      Tak to á se zas přihlásim, aby se neřeklo, že klub hubne. ak začnu víc zabírat, tak to cvaká edna báseň, doufám že to chvíli eště vydrží :(

      0 0
    • xsmid4  

      mam Truvativ Stylo necele 3 roky a lupani, cvakani, praskani zacalo sporadicky uz prvni rok po cca 5000km, vetsinou to bylo jen pri silnejsim zaberu, nebo proste jednu vyjizdku to lupalo a pak dalsi zase ne. proste zahada.

      druhy rok to lupalo uz skoro porad, ale jeste to nebylo tak hlucne jako ted. ted maji za sebou uz pres 13000km.

      letos jsem totiz parkat pekne zmokl, z leve kliky vzdy vytekly potoky rezave tekutiny a tim jak se to vyplavilo tak se udelal na pedalech slusny vakl, hybou se tak ±2mm a cvaka to o stosest. pri kazdem slapnuti a dost nahlas.

      jeste s tim vydrzim do 15000km do zimy, a pak vyhodim stred i s klikama a pujde tam Deore. ma to jedinou vyhodu, ze na cyklostezce mi chodci uskakuji uz 100m dopredu :)

      0 0
    • hradman  

      tak se hlásím také do klubu, mam truvativ x-flow (byly na kole) a začali lupat po 500km, byslel jsem že je to středem, tak jsem tam dal slovenský kinex a přestalo to, po 70 km v krkonoších to začalo opět cvakat a snad i více :-( takže středem to nebylo :-( nevím jestli se to nedá nějak opravit? ty imbusy co jsou na tom největším talíři se protáčí při utahovíní. s tím asi taky nejde nic udělat co?

      0 0
      • hradman  

        ještě obrázek

        0 0
      • Vilém  

        Tady se ale resilo cvakani pri pouziti osy ISIS nebo integrovane. Takze tvuj problem bych videl spis v tech povolenych sroubech prevodniku, nebo spatne montazi. Na imbusy existuje spesl klic, dela to treba Kovys, nebo parktool. Vetsinou vsak staci upravit si na brusce vhodny sroubovak.

        0 0
        • hradman  

          tak to se omlouvám :-) to bylo z rozhořčení z truativu tak jsem to sem napsal :-)

           

          Je hrozné když se člověk lopotí do kopce a při každém šlápnutí to udělá lup, lup, lup

          0 0
      • Mr.Duck  

        Ty imbusy jsou dva proti sobě, ze strany u rámu je tušim 5mm, druhá strana 6. O víkendu jsem tácy sundaval, a stačilo utáhnout lehce z jedný strany, pak z druhý a ono se to nechá ukecat vcelku lehce. Moje cvakání to žel nevyřešilo, řek bych že to je klika :(

        0 0
      • meikyq  

        Obávám se, že tady si nějáko nepomůžeš… mám taky Truvativ X-Flow a co jsem tak zkoušel (i někde tady na BF jsem to řešil, ale ted to nemůžu najít) tak jsem zjistil, že vzhledem k tomu, že tenhle pohon nemá výměnný pily, tak nemá ani použitelný ty šrouby… ano, z venku je to na imbus, ale ze vnitř Ti nepomůže žádnej spešl klíč… neni tam šance to jakkoli chytnout, navíc asi neni proč, ptš to je na 99% nýt, který jen z venku vypadá jako šroub… takže se smiřme s tím zvukem :-( Nebo zahodit celej převodník.

        0 0
    • pižmoň  

      Mam Styla 09,jezdim je tak od zacatku kvetna a vse OK

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Kdyz uz jsem tady, tak se musim pochlubit, ze jsem jedno cvakani docasne oddalil. Na kole na skakani to dostava zabrat vetsinou v jedne jedine poloze, tak jsem cvakajici kliky na ISIS ose pootocil a zase je od toho na chvilku pokoj.

      Kde uz jsem tak uspesny nebyl je Octalink. Tam jsem cistil mazal a presazoval s vetsim ci mensim uspechem. Urcite je to spoj leve kliky a osy, ale vzdycky to vydrzelo doslova par slapnuti a vratilo se to s rozdilnou intenzitou. No a jedu si to tak s „cvakosem“ z jednoho vikendu domu a co neslysim… nic neslysim. Proste se to samo zahojilo cestou. Snad to dlouho vydrzi :)

      Takze moje rada zni. Kdyz to nejde opravit, nechte to vyhnit.

      0 0
      • mastihuba  

        si s cvakáním firexů nelámu hlavu, protože zaniká ve vrzání čepů a sedlovky, ale slibuju že to po sezoně zjistím jestli taky cvakají. :)

        0 0
      • Vojtas  

        tyjo koukam ze sem neco prosvihl :-)

        0 0
    • Rockman  

      Zdravím všechny. Mám dotaz: jaký střed mám dát do tich Truvativ Firex? Myslím jestli Octalink, ISIS a nebo Hallowtech.

       

      Děkuji za odpovědi

      0 0
      • Kubiczech  

        Jestli máš Firex z posledních let, tak budou mít integrovanou osu a střed použij GXP. Buď tuhle variantu přímo od Truvativu nebo alternativu od jiné firmy.

        0 0
    • ropman  

      Truvativ Stylo na Visionovi 2007. Už chvíli po zakoupení v tom začlo lupat, tož jsem povolil, dotáhl, nějak se to usadilo a pak už si přítelkyně nestěžovala, tak asi ok.

      Teď jsem řešil zvuky středu na svým kole (byla po asi 4500 km povolená pravá miska na SH XT) a řek jsem si že zrovna zkontroluju i její kolo. Rozborka včetně misek, vyčištění, namazání, zkušební projetí … tý krávo co to je ??? Lupání jak sviňa. Tak kontrola, rozborka, čištění, mazání, sborka,  … lupání jak sviňa.

      Jeli jsme ven, to nešlo poslouchat, prý „je to jasně střed, to nemůže být nic jinýho…“. Večer doma poslední pokus postupem uvedeným někde výše – jen trochu povolit, zkusit, povolit jinde zkusit.

      Stačilo se opřít do klik jako při šlápnutí a spolehlivě se ozvalo lupnutí tam / zpět. Když jsem kliku páčil proti rámu v různých poloohách – nic, ale když byla povolená / utažená / sundaná levá klika / levá miska pryč – furt. To už mi bylo divný, že jen v záběru, když se napíná řetěz. Dal jsem ruku na osu zadního kola a zabral klikou – lup a citelně ze zadního kola. Už když jsem pak vzal za zadní upínák že ho povolím, ozval se stejnej zvuk a byl jsem doma … Vyhodit zadní kolo (mezi rámem a upínákem byla skříplá fólie – takový kolečko z kazety že to má 11z a označení kazety), vyhodit upínák , narovnat skřípnutou pružinku upínáku, očistit, máznout a … zas je (doufám) ticho, projel jsem to jen v papučích o půlnoci asi 100 m.

      0 0
      • StuntJ  

        Potkat někoho o půlnoci v papučích na biku, to by mě asi dostalo :o)

        0 0
    • misaxxx  

      Prihlasuju kamarada..trikrat rozebrano, vsechno zkouknuty a stale to lupe…

      Servisman je z toho nabudku…Jinac opravdu to neni sedlovkou ani nicim slapkou nebo nedotahnutou klikou…

       
      0 0
      • Zerocool  

        nerozumím, 3 sezóny je jezdím a nikdy necvakaly…

        0 0
        • StuntJ  

          Taky nerozumím skoro 2 sezóny a stále necvakají, ťuk, ťuk ťuk

          0 0
        • marapara  

          Jak jsem psal výše … na každého Truvativistu jednou přijde :)))

          0 0
          • StuntJ  

            Doufám, začínám mít z teho pomalu depku, mám pocit, že ty mé kliky Truvativ asi nebudou :o)

            0 0
            • marapara  

              :))

              0 0
              • StuntJ  

                Ikdyž jsem si všimnul, že to postihuje asi jen kliky z vyšších míst, takže ty moje levné Truvativ Blaze (osa Howitzer) asi nikdy cvakat nebudou :(

                0 0
                • Kubiczech  

                  Ty se zase s oblibou povolují a bleskurychle vymačkávají. Ale necvakají, to máš recht, taky jsem je vozil. Teď už druhou sezónu Firexy a ani cvak. (:

                  0 0
                  • StuntJ  

                    No já to jadnou cca za 2 měsíce zkouším, jestli jsou dotažené. Spíše zkouším celé kolo. Ale utahuji to na bejka a nestalo se mi že by někdy byla klika povolená :o). Holt je to poctivej kus železa o váze přes 1kg :o)

                    0 0
                    • Kubiczech  

                      Já měl Ruktiony, ty musí mít ty kila dvě. (:

                      0 0
                      • StuntJ  

                        jj, je to pořádnek kus kovu, já mám pocit že mi kliky váží cca 800g a osa asi 350g. No časem snad něo lehčího, ale jak tak vidím, tak lehčí kliky = cvakající kliky :(

                        0 0
                        • Evilcleaner  

                          stačí vzít shimano kliky;) jak všichni haní japonce tak si myslím že kliky má nejvíc vychytené ze všech. navíc teď když už dělají i pořádné převodníky:-)

                          0 0
                          • StuntJ  

                            Když já mě se více páčí Truvativ, ale jestli nepřijde s něčím pořádným, tak má utrum :o)

                            0 0
                  • marapara  

                    :)))

                    0 0
          • Zerocool  

            to si nemyslím, spíš je dříve vyměním..

            0 0
    • DalajVladan  

      nevím jestli se teď začnu potýkat se stejným cvakáním jako tu popisujete, nicméně jsem po cca 150 km zaznamenal zvuk jdoucí od klik .. myslel jsem si, že je to drhnutí přesmykače nebo neseřízená přehazovačka … prostě soustavný jemný cvrkot (při rychlejší jízdě zanikne v hluku od pláštů – nejvíc jde slyšet při pomalé jízdě do kopce).

      kolo jsem dal na garančku a řekl jsem jim, ať ten přesmykač a přehazovačku překontrolují … po garančce opět ticho, tak jsem si říkal, že je to v poho .. no a teď se to při druhé vyjížďce vrátilo … tak jsem se na to mrkl víc a přesmykač ani přehazovačka to není, to dělá zvuk jiný

      kliky Truvativ5D 3.0 .. nevím jestli to zatím nějak moc řešit, protože nijak nahlas to není, ale při pomalé jízdě to slyšet jde a když vím, že by to šlo i bez toho :D

      0 0
      • drtyc  

        to spis drhne presmyk o retez a jestli treba v chladnu nezmenil bowden krapet delku podle fyzikalnich pravidel roztaznosti a nenapnul to vic nebo naopak min nez to lanko samo… a nebo vuci ramu tam kde neni v bowdenu ale na volno mezi navarkama

        0 0
    • Smazaný účet  

      Tak osa(ISIS) mi zatím drží(není truvativ, ale Pells). zato kliky Truvativ Hussefelt ISIS DRIVE chytly vakl as po 1500km. Mozna jsem je pretahl a vtred se v klikach vymackal, ale ted, kdyz je sroub utazeny, tak pri kazdem zaberu kliky lupou jako o zivot. Nema nekdo nejaky tip, jak vymezit vuli? zkusim tam dostat nejaky alobal, ale jinak je bojim, ze mi nezbude nez koupit nove kliky. Je rozumne nechat ISIS tred, nebo koupit novy stred a prejit na jiny system, octalink, HT2?

      0 0
    • RFelkl  

      Delaj to krome os i pedaly? Doufam ze jsem neudelal blbost s Hussefeltama.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.