Nixon nebo Vanilla R - zkusenosti ?

34 nepřečtených
  • Sethi

    Uvazuju o novy vidli a myslim si na Indiana Nixon Elite (nema SPV)pruzina olej RTWD/TPC

    a lisaka Vanilla R http://www.koloshop.cz/index.php?…

    Jezdim 15 kilovy norco fluid (enduro) jak celodenni vyjizdky, tak obcas nejaky blbnuti, ale zadnej kranked :)

    O foxovi jsem uz nejaky reference slysel, ale o nixonovi vubec nic, krome rezenze enduro fullu ve velu, kde byl na jednom bajku a hodne si ho chvalili. Ale radsi bych slysel hodnoceni od vas. Teda tech co fakt meli v rukach a tim nemyslim na krame. A pripadne tipy ,kde ho sehnat co nejlevneji a pokud mozno na splatky.

    0 0
    • cabbage  

      nixona elite ma na svoji křupačce:) darkson, mel sem to pujceny asi jen 2min. na drtici, ale muzu ruct ze je to nechutna zehlicka…

      0 0
    • blue  

      vubec bych nepremejslel a bral nixona

      0 0
    • Darkson  

      já mám toho pružinového Nixona cca. 3 týdny, ale zatím jsem na něm z různých důvodů nenajezdil moc kilometrů. kupoval jsem tu vidlici s požadavky, které Nixon všechny splňuje. chtěl jsen nářadí na agresivnější XC(enduro), vyšší zdvih (115–145mm), citlivou pružinu(velká žehlička), přijatelnou váhu (2 kg), tuhost a odolnost(32 mm vnitřní nohy), takže u mne zatím spokojenost. Při jízdě z kopce o některých kořenech a dírách ani nevíš:-). jo a velou výhodou je umístění patek na boku vnějších nohou, tudíž pokud jsi měl vidli s menším zdvihem, nijak výrazně se nemění geometrie.

      0 0
      • lubos  

        Mozna se pletu, tak kdyz tak me oprav, ale

        • Vanila je taky pouzitelna na enduro
        • Vanila ma 130mm (sice ne 145 ale …)
        • je zehlicka, koneckoncu je taky pruzina
        • Vanila vazi neco pres 1800g, Nixon 2300 :)
        • Vanila ma taky 32mm nohy.
        • Vanila ale neni cerna, holt.
        0 0
        • lubos  

          sorry, to posledni tam nema bejt :), holt jsem si to spletl s tim co jsem vcera videl na krame :)

          0 0
        • Darkson  

          až na drobnou nianci ve váze u Nixona(dle výrobce 1995g) asi máš pravdu, vůbec se s Tebou nepřu…jen s Vanillou nemám zkušenosti, tak jí nehodnotím:-)))

          0 0
          • rich  

            osobne – pri vybere vidle na enduro som vahal napriklad aj v moznosti znizenia zdvihu a padlo dost nazorov, ze to nevyuzijem (sam som mal ten pocit). teraz viem, ze to pouzivam pomerne castejsie ako som cakal. a ak je to z riaditok a skokovo po 1–2cm ma to svoje opodstatnenie (TALAS pouziva 3mm zmenu – to je skor dobre na nastavenie trvalejsieho charakteru. Zmena trva par sekund, ale je to neprakticke). sice je to uz mimo ceny tychto dvoch vidiel, ale este by som skusil PACE.

            0 0
            • Darkson  

              já RTWD zatím podle předpokladů využívám jen na 130 nebo 145 mm, ale na maratonu si zahraju na chrta a shodim zdvih na 115:-)

              0 0
              • Aiax  

                Ty mas elite bez pevne osy nebo s pevnou osou? Nevim jestli jsi to uz nepsal, pokud ano tak se omlouvam :)

                0 0
                • Darkson  

                  bez

                  0 0
                  • Aiax  

                    Jsem si to myslel, ta vaha na weightweenies je se 20 mm osou a nekracenym sloupkem (uncut steerer, 20 mm thru-axle), takze ta tvoje by mela byt lehci. Ja bych chtel shermana, ale o tom nixonu s pevnou osou po tvy recenzi budu urcite jeste uvazovat, 2315g s pevnou osou neni tak moc.

                    0 0
          • lubos  

            Taky jsem to tak pochopil, ja jenom vyuzil tveho popisu abych puvodniho tazatele nasmeroval k tomu, aby skoncil jako to prislovecne zvire, co vahalo mezi dvema kupky sena :o)))) Ad vaha … mrkni se na http://weightweenies.starbike.com/listings.php, tam udavaji realni vahu 2300g. Pravdepodobne vyrobce neuvahi vahu se sloupkem. Nicmene … dnes jedu po nove kolo, puvodni vidlice tam byla prave Nixon, necham ho odvazit (ja si na nej davam All Mountain I :)

            0 0
            • vojtechposmourny  

              Pochlub se, co to bude?

              0 0
            • hanz  

              já bych teda když už vyměnit nixona tak rozhodně ne ne za AM. Mam takovej pocit že marušky už jsou dobrý jen na DH a DJ atp. ale co se týče xc a endura tak jsou mimo. Taková FOX 36 je taky mazel velikej.

              0 0
              • lubos  

                No, sam jsem zvedavej. Snad nebudu sklamanej az prilis. A proc si myslis, ze jsou mimo ? Btw, na vidlici je stitek, a tam je napsany : „usage only for xc and all mountain. Not for freeride, dh, …“ :)

                0 0
                • vojtechposmourny  

                  Kámoš má am2 a spokojenost maximální.

                  0 0
                • Dijck  

                  AM 1 pokial viem pruzi vzduchom, na tvojom mieste beriem Z1 s pevnou osou(a nemusi tam byt ani ETA:) Ale to je asi len o ponati endura…PS: reign vyzera na dobru volbu.

                  0 0
                  • vojtechposmourny  

                    V jedný noze vzduch, ve druhý pružina. Celý vzdu chový je pouze SLko.

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Jestli to chapu dobre, tak 2 a 3 maji v jedne noze dlouhou negativni pruzinu, ale o pozitivni ani zminka (tzn.v podstate cista vzduchovka jak je zname). AM 1 ma v jedny noze pruzinu s ETA. SLko je uplna vzduchovka se vzduchovyma i negativnima pruzinama.

                      0 0
                      • lubos  

                        Taky jsem to tak pochopil. Jinak ale nechapu proc. Jak nad tim premyslim, tak premyslim, ale fakt nemuzu prijit na smysl toho, vyhodit pruziny uplne.

                        0 0
                      • vojtechposmourny  

                        Ano, už i já to chápu správně.

                        0 0
                    • Dijck  

                      Ved vravim, pruzi vzduchom…;) Na endurko ako ho chapem ja je to ee, tak isto ako vzduch vzadu…to je presne to setrenie vahy na nespravnych miestach, hm ale mozno som len fundamentalista:))) Lubos, zachran sa a vezmi nejaku pruzinovku:) D.

                      0 0
                  • lubos  

                    Musel by som menit predny naboj a to uz sa mi nechce. Je fakt, ze kebyze nemam tie Crossrocky, tak by som bral Reign 1, tam su Crossmax XL a tusim aj pevna osa. To by som potom siel do niecoho co nie je na klasicky upinak. No, ale snad sa na to bude dat jazdit :) AM som bral 1-ku kvoli tomu, ze ako jedina all-mountain ma aspon jednu pruzinu.

                    0 0
                • hanz  

                  jako nemam pro to racionální vysvětlení ale prostě mi přijde že marušky na xc/enduro jsou těžké/drahé a chod nemají taky všechny uplně ok…možná je to dan za DH a DJ kde jsou dle mého pořád na špici. Já bych na enduro bral vidle asi v tomto pořadí 1, fox 36/talas/vanila 2, nixon/sherman-bez spv ale 3,marušky a pike

                  0 0
              • vojtechposmourny  

                Nojo, ale ta cena :-(

                0 0
            • lubos  

              Tak tahle Nixonka se zrezanym krkem vazi cca 2180g, ale je to zavesni vaha, tak presni udaj nemam. Nicmene je to urcite pres 2kg. Ale asi lehci nez AM1.

              0 0
        • Pá-dlista1  

          Vanilla R ma 1780g s celym sloupkem.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.