Analógová kamera-chyba prehrávania

8 nepřečtených
  • liki

    Mám staršiu analógovú kameru(nahráva sa na malú kazetku) a nejak sa pokazila. Keď niečo natočím a chcem si to pozre? ide 3 sekundy obraz v pohode ale potom to začne nejako blika?. Napadlo ma kúpi? čistiacu kazetku. Není to škoda financií. Alebo streknú na hlavicu trocha silikónového oleja. Ale hlavica sa točí v poriadku. Vyfúka? kompresorom? Bojím sa aby sa nepokazila úplne. Preto vás prosím o radu. Neviete ako by sa to dalo opravi??

    0 0
    • dieegoo  

      No, tu kazetu zkus, ale nevim jestli to neco vyresi, kdyby byla spinava zaznamova hlava, tak by obraz blikal hned od zacatku. Ten silikonovej olej tam vazne nedavej, to by ta kamera nemusela vubec rozdejchat.

      0 0
    • dieegoo  

      No, tu kazetu zkus, ale nevim jestli to neco vyresi, kdyby byla spinava zaznamova hlava, tak by obraz blikal hned od zacatku. Ten silikonovej olej tam vazne nedavej, to by ta kamera nemusela vubec rozdejchat.

      0 0
    • Vrci  

      A zkoušels jinou kazetu. Pokud je ta malá x-krát nahraná a smazaná tak bych se něčemu takovýmu nedivil.

      S olejem na hlavu rozhodně ne.

      0 0
    • Feďa  

      Pokud je to formát VHS-C dá se použít adaptér do videa a tam zjistíš, jestli je to kazetou či kamerou. Taky může být v kameře hnutá pásková dráha-některé kamery měly tlačítka „tracking“ na manuální dorovnání dráhy při přehrávání. Špinavé hlavy čistím ručně: na proužek jemného papíru kápnu isopropylalkohol (nebo prostě nějakým čistý alkohol) a zlehka přitlačím na buben s hlavama. Bubnem párkrát otočím a je to – tím papírkem ovšem nehýbat nebo se hlavy ulomí!

      0 0
      • liki  

        Skúšal som aj druhú kazetku je to v kamere. Všetkému chápem okrem toho bubna jak to vypadá? Kde sú hlavy? Jak vypadajú hlavy? Trocha ten úsek viac opíš s tím bubnom a hlavami.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Koukam, ze jsi znalec i v ostatnich oborech :) Uz ses do te kamery vubec podival?

          0 0
          • liki  

            Rozebranú ju mám, ale neviem kam mám strči? ten papier.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.