• sharkcom

    Koukám jak je to v Německu všechno levnější. Třeba shimamo 555 za 60 euro. Tedy chtěl jsem 525, ale ty snad už ani nemaj… Ale i tak jsou ty 555 za 2000kč a jsou o řadu vejš. Tedy koukal jsem na internetový obchod, nevím jak je to v normálních krámech. Nemá někdo zkušennost . Nekde ve Waldsasenu je prý taky obchod. Jsem z Chebu, tak bych to měl kousek.

    0 0
    • Brouk_Pytlik  

      Po vstupu do unie už by nemusel bejt takovej problém si to poslat až domu. Většinou se totiž zahraniční obchody bránily posílat to k nám a nebo to bylo drahý. Akorát nevim jestli teď už v ceně výrobku bude i zároveň clo a doplatek DPH pro ČR.

      0 0
      • enjoy  

        myslis ze ted uz se tomu branit nebudou?nejak nevim co by melo zmenit jejich nazor.

        0 0
        • Brouk_Pytlik  

          Těžko říct, jen jsem četl informace o tom, že někde v pohraničí již cizí markety začínaj zásobovat schránky českých domácností letákama :-). Hlavně tehdá to nechtěli posílat asi taky proto, že to u nich málokdo (jestli vůbec někdo) z Čech objednal, tudíž proč řešit tuto možnost. Pokud to ale vyřešeno měli, bylo to dost drahý. Osobně jsem s několika SRN webshopy řešil možnost objednávky loni.

          0 0
      • MODRAK  

        No o moc veselejsi to asi nebude. Obecne je posilani do ciziny problem i v ramci EU. I kdyz si to tedka chces nechat poslat treba z Nemecka do jiny zeme EU, tak to bejva drazsi a obtiznejsi, nez v ramci Nemecka. Takze od kvetna budes mit zrejme stejny podminky jako treba francouz, ale ty jsou porad horsi, nez ma domaci nemec. Co se tyka DPH, tak pokud nejsi registrovany platce DPH (coz jako normalni clovek nejsi), tak ti nemeckej shop napocita normalni nemecky DPH 16% jako kdyz si to koupi nemec. A ani kdyz si to povezes pres caru osobne, tak ti ho nevratej, jako to bylo dotedka. Proste nakoupis za stejnejch podminek jako nemec, akorat budes mit drazsi dopravu a drazsi poplatky za prevod penez. Jinak ale ti to uz prijde normalne a nebudou te prudit celnici s nasim clem a nasim DPH, to uplne odpadne.

        0 0
      • cubas  

        DPH budes platit v zemi nakupu a clo neplatis.

        0 0
    • Brouk_Pytlik  

      PS: jestli to máš kousek, proč si tam nezajedeš osobně? určitě to bude jednodužší než to nechat posílat a platit z toho daně :-)

      0 0
      • sharkcom  

        Jo to právě mám za lubem. Ale nevím, kde to je v tom Waldsasenu a pamatuji se, že se o tom někdo zminoval na starym bikeforu.

        0 0
        • Brouk_Pytlik  

          Pokud to je kameňák, tak ti tam místní určitě poraděj :-)

          0 0
        • miki  

          To jsem byl asi ja ,nakupuji tam už 2 roky nic není problem sehnat za slušnou cenu sice někdy dražší než na německym netu ale jsou i věci levnější muj poslední nákup kotoučovka xtr komplet včetně kotouče a paky za 140 eur.když přijedeš do waldsasenu od svatyho křiže tak na světelny križovatce doprava a asi po 100 metrech je kram vlevo BIKE STATION PRINZ-LUDWIG STRASE 27

          0 0
          • sharkcom  

            Dík. Se tam podívám. Maj tam věci na skladě, nebo je to jen malej krámeček? Plánuji shimano 525, tak by mě zajímalo, za kolik se tam daj pořídit, a jestli je maj třeba skladem. Ale se tam podívám.. dík

            0 0
            • miki  

              skladem to nemá ale objedná ti vše na co si spomeneš,a k těm brzdám ti mužu poradit asi toto mužeš si objednat třmen 525 a paku 555 stačí mít kat. číslo ze stránek shimana a objednat ,dodací doba někdy 4 dny a někdy i 14 dní.

              0 0
    • Vilém  

      Osobne bych radsi koupil 525, mnohem lip se nastavuji.Na kratkejch riditkach ale muzou byt problemy, maj naprimo vyvedeny hadicky.Toto resi 555, ale jsou zas na blbej IS, tzn ladeni podlozkama a modlit se aby byly rovne patky na ramu.

      0 0
      • sharkcom  

        Jo, mám docelá krátky vlaštovky. Tak snad nebude problém. Ty hadičky se tam snad nějak vyhnou, přece to není 6 kulatina… Spíš mě trápí, jestli se tam vejde řazení+páky.

        0 0
    • vlk  

      mohl bych poprosit.Nenapsal bys mi kde v německu na e-shopu jsi našel ty 555 hydry tak levně?Díky

      0 0
    • Mr.Duck  

      Ja teda nevim, jestli tady neni novejsi tema na tohle..tema, ale:

      Ktere jsou lepsi shopy u nemcu, kde bych mohl poridit plaste, procore a podobne za dobre?

      Dik

      0 0
      • De.Fly  

        zkus hledat:

        http://www.idealo.de

        0 0
        • Mr.Duck  

          Super, diky! (Vam obema, na to idealo.de koukam, snad nade mnou nekde nezvitezi nemcina :))

          0 0
        • swenak  

          Nedávno jsem nakupoval u bike-discount a spokojen jsem tedy nebyl, hlavně s jejich komunikací a rychlostí. Nakoupil jsem v pondělí ve 3 ráno, vše zaplatil oline kartou a očekával jsem, že ve stejný den pošlou zboží (vše bylo skladem a pouze proto jsem tam nakupoval). Nestalo se tak ale ani v úterý, žádná změna. Tak jsem jim psal, reakce až další den, že mám čekat a že mi přijde email, ale zase nic. Psal jsem znovu a zase čekání. Ve 4tek odpoledne mi přišel email, že bylo posláno. Žádná omluva, vysvětlení, ač jsem se na to ptal. Psal jsem jim pak znovu, že toto ignorování dotazů je nesolidní. Bez reakce, vždy pouze, že to již bylo zasláno (něco jako „poslali jsme,neotravujte“) . Ve výsledku mi zboží přišlo až po 8 dnech od objednání. Osobně už tam nakupovat nebudu. A to nemluvím o tom, že zadní ráfek kola měl zmršenou pásku a profukoval, takže jsem to musel přepáskovat.

          0 0
          • novas752  

            Myslim, že tam maj nějakýho Čecha fakt na salámu. ;) A nedivil bych se, kdyby zásilky mimo D vyřizovali až po zásilkách do D. (nebo i A apod)

            0 0
            • swenak  

              Je to možné a proto tam již nebudu nakupovat, ač jsem chtěl. Nakupuju všemožně po světě a přístup je sakra jiný a to tam utrácím míň peněz.

              0 0
              • Smazaný účet  

                To bych teda chtěl vidět kde, nakupuju také ze zahraničí a týden je normální dodací doba. Jinak za mne je shop uplně v pohodě.

                0 0
                • swenak  

                  Ne, to opravdu není, alespoň ne u mě. Ano, někdy to trvá třeba týden, ale díky zvolené dopravě. Ani ten Číňan nečeká pomalu 4 dny na to, než podá požadavek poště (pak samozřejmě už čekání na poštu, což je tak 5–20dnů). Ze Španělska mi dorazilo zboží do druhého dne (kolem 17h předáno dopravci, v 10 ráno jsem podepisoval převzetí). Z USA snad do 4 dnů (ač malá obálka). Austrálie taky OK, Thajsko to samé, UK podobně. Kdyby to pošta týden doručovala, neřeknu nic, ale pokud za 4 dny prodejce ani jenom nepředá zboží skladem, tak to neakceptuji, to jsou pak informace o rychlém doručení a zboží skladem na stejné úrovni, jako skladem u dodavatele a posíláme do 3 dnů. To jsem si to mohl objednat v ČR a čekal bych stejně, resp. možná déle, ale proto, že zboží nebylo skladem dle všeho ani u dodavatele. O tom, jak má bike-discount zpracovánu práci s objednávkami nemluvě. V systému vidím pouze, že jsem zadal objednávku, jakou a cenu. Jestli byla platba přijata, že se zboží třeba připravuje, bylo odesláno, nic. Pouze emailová notifikace. Ale i to bych vše dejme tomu přežil, kdyby se mi omluvili, nebo to nějak okecali. Ale oni namísto toho jenom napíšou, že mám čekat,nebo že už bylo posláno.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak to asi moc neobjednáváš. Jsou světlé vyjímky kdy to dojde ze zemí EU do 2 dní ale to jsou jen vyjímky. Jako asi by mne to štvalo kdybych na to nějak spěchal ale tady většinou řeším cenu.

                    0 0
                    • swenak  

                      Tak je otázka, co je moc, ale tak kolem 10–20 objednávek ročně mám, stejně tak posílám něco i já. Tento měsíc jsem měl 4 objednávky ze zahraničí (UK, 2×Čína a DE). Ale jak jsem psal, hlavní je ta 4 denní prodleva a nereagování na dotazy. Jinak ano, já řešil rychlost, chtěl jsem stihnout mechanika. Ono ty ceny, když to srovnám třeba s kupkolo, nejsou extra výhodné, alespoň v tom, co jsem tam bral já (XT 1×11 sadu + XT kola).

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Tak záleží jak co. Třeba díly od značky Cube kupuji tam protože cenou jsem tak od 10–20% jinde než u nás.

                        0 0
                        • swenak  

                          Ano, je to jak co. Já většinou objednávám v zahraničí, protože u nás to nejde sehnat, jinak už jsem na to zanavřel. Je pravda, že 20% sleva už by mi dala důvod nakupovat jinde :-)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Tak já tam kupuji hlavně hadry. Kolikrát o 70% levnější jak zde a hlavně o dost větší výběr.

                            0 0
                          • kubad  

                            Bereš v potaz německé svátky?

                            Minuli týden prakticky nešlo nikoho sehnat v Německu pracovně

                            0 0
                            • swenak  

                              Tak to bylo ve 4tek, pokud se nepletu a to zrovna pracovali, ty 3 dny předtím nikoliv.

                              0 0
                              • blaf  

                                Takže se jim nahromadily objednávky a museli je zpracovat…

                                0 0
                                • swenak  

                                  Důvodů, proč je to OK, najdeme jistě dost. Vánoce, takový svátek, další svátek, nemoc, narození dítěte, … Pokud nestíhám, omluvím se předem třeba na www, je to součástí potvrzovacího emailu. Stejně tak se omluvím opakovaně při dodávce. A to to po mě nikdo nechce. Je to prostá slušnost a snaha ukázat, že jsem si toho vědom a mrzí mě to. Po nich jsem vysvětlení chtěl, protože mě zajímalo, jestli si takto představují rychlé dodávky a korektní přístup, abych napříště věděl. Ani na přímou otázku nebyla reakce (odepsali, ale prostě text ignorovali a napsali „posláno a čau“). Jelikož mají na www neustále napsáno, že reagují pomalu (snad 3 dny?), nejedná se o nárazový problém, ale o systémovou chybu. Jak jsem psal, já bych vše toleroval, až na tu ignoraci, tu nesnáším a tím u to mě končí a to i kdybych měl jinde platit více (nedávno jsem takto odepsal Alzu, kde jsem nakupoval téměr od založení a utratil jsem tam „pár aut“). Ale už bych to uzavřel, neříkám, že obchod je špatný, ale já jsem spokojen nebyl a nebudu to dále ani zkoušet.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Tak je logické že s nižší cenou klesá i kvalita služeb

                                    0 0
                                    • swenak  

                                      No, jak jsem psal jinde, v mém případě cena byla ± jako na kupkolo, možná i více, šlo mi čistě o dostupnost.

                                      0 0
                • swenak  

                  Ještě doplním, že i z DE obecně je to rychlé. To jenom tento eShop je zklamáním :-) Tím neříkám, že jiným to má taky vadit, ale prostě, já to vnímám jinak.

                  0 0
                  • blaf  

                    Zřejmě jsi měl zrovna smůlu. Já takovou zkušenost nemám a to uz jsem tam pár objednávek udělal. Ta komunikace nevím, nikdy jsem jim nepsal. Ale třeba z evanscycles.com je reakce supportu tak za dva až tři dny.

                    0 0
                    • Delkim  

                      evanscycles.com osobně moc nedoporučuji, za stejné poštovné jako Wiggle ti to přijde obyč českou poštou BEZ podpisu, posledně mi to šlo přes 2 týdny a už jsem měl obavy, že to ani nedorazí

                      z Wigglu mi to poslední dobou vozí PPL přes Německo, poslední balíček dokonce 3 pracovní dny a to je u většich objednávek i poštovné zdarma

                      0 0
                      • blaf  

                        Kupoval jsem u evansu Gabbu a Bonty a ceny daleko lepší než wiggle. Reklamace západní, takže bez problémů, support ok, jen trochu delší reakce. Vrácení zboží zdarma (plati(l) PayPal, nevim jak to je teď, myslím, že ta akce stále bezi), poštou si nejsem jistý, ale myslim, že tracking number jsem měl. Takže nevidím důvod nedoporuceni.

                        0 0
                        • Delkim  

                          aha, tak je možný, že při platbě PayPal oni musí použít poštu s tracking, aby to měli jak „prokázat“ PayPalu

                          já platil kartou přimo a tohle byla odpověď, když jsem to urgoval:

                          We do not have a tracking number for this parcel, it was sent via normal Royal Mail.

                          každopádně co jsem poslední dobou potřeboval, tak bylo levnější nebo za stejnou cenu na Wigglu/bike-discount

                          btw teď mají u Evans luxusní fluo tretry, už týden po nich šilhám :)

                          0 0
                      • jonti  

                        Pro me osobne je to, ze to neprijde kurierem, ale ceskou postou velke plus, tak bych to tak nebral.

                        0 0
                        • nitraq  

                          Nejlepší je asi DHL – dva pokusy o doručení kurýrem a když to nevyjde, tak ti to nechají na nejbližší poště.

                          0 0
          • Morchella  

            V úterý, 31.5. po poledni jsem na bike-discount zaplatil a DHL zásilku přijalo v 17 hod. Snad kdyby to nezmotalo PPL, tak bych měl zásilku druhý den doma…

            0 0
            • swenak  

              No, co na to říct :-) 16. května 2016 3:28 objednáno a online zaplaceno, 19. května 2016 18:47 přijata Shipping notification a Your parcel was delivered on 24–05–2016, at 14:28 :-)

              0 0
        • Tencovozikmin  

          Jeste Aldi a Real.

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • Tuplak  

      Má zkušenost s www.bike24.com

      V neděli večer objednáno. Vše skladem. V úterý odesláno a ve čtvrtek před polednem doručeno DPDčkem. Posíláno z Drážďan.

      Byl to již druhý nákup v tomto shopu a prvně ty lhůty byly cca stejné. Takže za mne spokojenost.

      0 0
      • tonik666  

        Nakupoval jsem už na většině z velkých německých obchodů:

        Bike24.de

        Bike-components.de

        Hibike.de

        bike-mailorder.de

        Rosebikes.de

        bike-discount.de

        A všude to bylo maximálně v pohodě. Ne všichni jsou úplně rychlí, občas posílají za pár dní, ale když s tím člověk počítá, tak ok. Poštovné se různí mezi 5 a 12 eur, ceny taktéž různé – co mají někde za plnou může být jinde ve slevě

        Konkrétní zkušenosti

        – vracel jsem na rosebikes.de oblečení kvůli velikosti a prachy vrátili obrate

        – na bike-compenents.de neměli five teny co jsem objedal ve velikosti, tak nabídli za lepší cenu jiné

        – na bike-components.de mají různé minidíly k shimanu a rock shoxu, které u nás jdou blbě sehnat

        – hibike.de má jž jen 5 euro poštovné

        0 0
        • Vrci  

          Poměrně dost jsem toho nakoupil na bike-palast.com. Mají hlavně věci na silničku a vyšší poštovné, takže se vyplatí až při větší objednávce.

          0 0
    • swenak  

      Jinak tedy ještě doplním. Řešil jsem s bike-discount vadu na Shimano kole, za což oni nemůžou (odlepená páska + nějaký divný ventilek, co propouští, pokud není mega silně přikurtován) a nabídnuli mi 10EUR voucher. To pokládám za seriózní, ač bych více ocenil, kdyby neignorovali mé dotazy :-) Abych byl fér, podobný problém se zapomenutím vyřízení mé objednávky jsem zažil teď i na bezvakolo.cz, ale s tím zásadním rozdílem, že se po mém upozornění omluvili a ještě nabídnuli něco navíc, což jsem sice odmítnul s tím, že to není nutné, ale takto nějaky si představuju solidní přístup.

      0 0
    • scota  

      Bike24.de reklamace rukavic v pohodě, pošlou voucher na balík do ciziny. Akorát je divné, že po objednání není zásilku možné sledovat.

      0 0
    • capo  

      Máte někdo zkušenost s nákupem v německu ve stylu „bazos“ – platba předem a doufat že prodávající je spolehlivý a zboží pošle? V mém případě jde o inzerenta na ebay-kleinanzeigen.de, který ale nechce využít pro prodej přímo tu platbu přes server, ale chce platbu předem na účet, povoluje i PayPal. Vypadá důvěryhodně, starší pán, komunikuje ze své pracovní mailovky, mám jeho linkedin profil… Jde mi spíš o to, jak v německu případně funguje „žaloba“, zda je nějaký limit pro trestný čin (analogie k 5t CZK) apod? Jde mi o zboží za cca 550EU…

      0 0
      • Sipal  

        Poslední dobou se tam taky snažím něco koupit, a v podstatě bez výjimky pokud někdo trval na Paypalu, tak ho po nějaký době smazali jako podvodný inzerát nebo hacknutý účet. Včetně lidí, kteří se mnou normálně komunikovali. Bohužel už ani podle němčiny nepoznáš jestli to je Němec nebo Nigérijec s Deeplem. Jako možná jsem paranoidní, ale bez té jejich garance bych tam nic nekoupil. Paypal garance platí jen pokud je ten druhý merchant. Pokud je to platba friendovi, záruku nemáš žádnou. S tou žalobou nevím, určitě tě to bude stát víc než 550 EUR a je klidně možný, že ten účet je hacknutý a nedomůžeš se stejně ničeho. Ale jestli to riskneš a dopadne to dobře, dej vědět, třeba jsem fakt paranoidní. Mimochodem, můžeš tak pro zajímavost poslat odkaz? Klidně do zprávy jestli to nechceš zveřejňovat.

        0 0
        • capo  

          Paypal garance by měla platit i při posílání na jiný personal account, pokud při platbě zvolíš že jde o platbu za zboží. On ale musí z toho platit nějaký vyšší poplatek, než by platil kdyby byl „friend“. Zjisťuji podrobnosti. Tohle by pro mě bylo řešení, ten poplatek klidně pokryju sám, ale musí on ty peníze dostat a disponovat s nimi hned, ne že je zadrží do doručení a potvrzení.

          0 0
      • embi  

        koupil jsem tam kvantum veci za par tisic eur:)

        0 0
        • capo  

          Od individuálních prodejců tak žes jim poslal peníze předem na účet nebo osobní PayPal? Pokud jo, máš nějakou radu pro eliminaci rizika, prosím?

          0 0
          • Pikaču  

            Eliminace rizika na ebay kleinanzeigen, jak pisu nize, platba pres ebay. Prodejce ji musi ale mit zavedenou.

            Ale to trva 1 pracovní den aby ji zavedl a musi to chtit zavest. To je asi 100% sichr.

            0 0
          • embi  

            Temer vzdy pres paypal, nekdy jsem posilal prevodem na ucet.

            0 0
            • capo  

              A přes paypal to posíláš jak? On ti dá jeho email a ty mu pošleš částku co on chce na jeho „paypal účet“? Jako ty platby dáváš „friend“ nebo jako „zboží“?

              0 0
      • Pikaču  

        Ebay-kleinanzeigen pouzivam casto. Ted dokonce i prodej.

        Kdyz kupuju tak platim na uceta vetsinou si ty lidi omrknu kdyz si dopisujeme a clovek to cítí ze se nejedna o podvodnika.

        Pokud to ale chces sichr tak mas ebay platbu. Uvolnis mu platbu az kdyz kdyz ti zbozi dorazi. Jemu to zaplati ebay a ty to musis rovnou poslat na ebay ucet. Je to ale zpoplatnene. Asi 6 eur platba cca, plati kupujici tento polatek.

        0 0
        • capo  

          Já jsem dokonce došel tak daleko, že po tom co mi prodávající dle domluvy poslal nějaký video, kterým potvrzoval funkci, tak jsem to zakoupil a zaplatil jsem mu to přes ebay-kleinanzeigen platbu. Ale on sám vůbec nevěděl že „direct kaufen“ zaškrtl při vystavení předmětu (je to by default) a řekl že to takhle nechce. Nedokázal jsem mu vysvětlit že je to pro něj v pohodě. Prostě to odmítl. Pak jsme to tedy vystornovali a on se mi několikrát omluvil. Peníze by mi to mělo vrátit, zatím na ně čekám. Ten poplatek byl asi 25EU, je to 3,5% z platby.

          On prostě chce mít peníze dřív než to pošle, takhle by je dostal až po tom.


          Takže zatím co jsi platil na účet prodávajícího (bez nikoliv přes ebay) tak také všechno v pohodě? Splnili co slíbili?

          0 0
          • Pikaču  

            Jj. Ale vetsinou se jedna od castky kolem 80–250 eur.

            Vyšší částky jsem si už dojel pro to ( kolo pro manzelku nebo woom 2), ( pokud to mám do 100km ).

            Nekdo chtel pouze paypal ( ten nemám a nechci ) a musel jsem je prekecavat na platbu předem :)

            Jinak se musis kouknout zda ma prodávají profil delsi dobu a jake ma hodnoceni a zbytek poznas z komunikace.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.