• Dritst

    Zdarec, chtěl bych si na krosa koupit lěpší ráfky než ty Alexy, co tam mám (to je fakt děs) = centruju po každém sešupu. Došel jsem k těmto možnostem: Mavic A719 (760,–), Remerx Panther/Eagle (400,–). Máte někdo zkušenosti? Vyplatí se ty prachy navíc za Mavicy?…dík

    0 0
    • Frankenstein  

      Jasne! Jestli nekdo bude chvalit Remerx, tak jen proto, ze Mavic nezkusil. Osobne jsem jezdil nekolik rafku obou firem a Mavic hraje zcela jinou ligu!

      0 0
      • Mark1  

        Stejná technologie, stejné stroje … tedy dokud nejsi u keramiky, asi ti hodně při jízdě pomáhá vědomí, že jsi utratil dvojnásobek za značku, jinak je to totéž, to? můj názor.

        0 0
        • enjoy  

          ja te nechci urazit,ale mlit nesmysly jenom proto ze te stve ze na mavici nemas a nekdo jiny jo…:-)

          0 0
          • Mark1  

            Mě tímto rozhodně neurážíš, jen nejsem takový vůl abych vrážel prachy do zbytečností, nic navíc oproti Eagle mě ráfky od Mavicu nepřinesou, uznávám možná váha má vliv pro gramhoniče.

            0 0
        • juli  

          az na to, ze materialy jsou trochu jine, vyber profilu treba na rafky pro disk, Remerxu nema technologii svarovani. Ovsem pomer cena-uzitna hodnota je pravdepodobne ve prospech R. Treba zrovna Eagle je rafek na urovni.

          0 0
          • Mark1  

            Mluvil jsem o V.brake (u disk verzí nemám přehled), výběr rozhodně není velký jako u Mavicu, nicméně u kola mě jde o funkčnost, nikoliv o samolepku na ráfku.

            Měl jsem Mavic 221 a nic extra mě nepřinesl, dostal ránu a bylo po něm (druhý je jako náhradní), teď EAGLE a bez problémů.

            0 0
            • enjoy  

              tak v tom pripade je muj bike sama samolepka.ale kupodivu se na tom i lip jezdi:-).

              0 0
              • TinkTink  

                Muj Author A-Gang je taky sama samolepka … a pada se mi z toho porad spatne :o)))

                0 0
              • Mark1  

                … bylo to myšleno ironicky, ale řekni vážně, v čem vidíš problém u současné produkce Remerxu, myslím tím vyšší modely, nikoliv market lowend. Uznávám, myslím na verze V.brake. Tuším že ráfek přímo určený pouze pro diskové brzdy v produkci neexistuje.

                0 0
                • enjoy  

                  proste firma,ktera,kdyz uz si to nakousnul,nedela treba diskovy rafky nemysli vyrobu a hlavne vyvoj vazne.je zcela jasny ze na to nema takovy prostredky a tomu odpovida i vaha,pouzivany slitiny atd.je proste nesmysl ze mavic je to samy,dvakrat drazsi.

                  0 0
                  • Mark1  

                    Nevím, ale z pohledu marketingu a situace v Remerxu si nemyslím že to dělají špatně, produkci mají zajištěnu a nemyslím že to nemyslí vážně, že jejich primární cíl je masovka je druhá věc, neznamená to ovšem že vyšší řady jsou nějaké podřadné … občas tady dokonce zaznívá, že Slavičín dělá pro Mavic, čemuž bych i věřil, protože jejich produkce a rozvoj je nezvykle velký, na střední českou firmu.

                    0 0
                    • enjoy  

                      pro me,abych ti to nepodsouval,to muze byt klidne velka ceska firma,ale nikdy to nebude mavic.je chvalihodny ze se rozvijej,ze se snazej a vsechno,ale cesky firmy obecne na to proste nemaj.vyjma RB:-))

                      0 0
                  • TinkTink  

                    No ja uz Ti to psal na ICQ, ale radej aj sem – REMERX dela diskovy rafky…na barve, co maj Jumba proste nezabrzdis. :o) (to ze mam na bajku Jumbo s brousenou hranou je pravda, ale to jsem si nechal spesl delat :) )…

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      No ono ani na tech brousenych..... Btw. , ze nekdo neobrousi barvu z Veckovych rafku jeste neznamena, ze dela diskovy ;)

                      0 0
              • Manas  

                Ja mam nejaky samolepky na kolech obou … bohuzel nezly nektery sundat. Ti parchanti je schovavaj pod lak. Jinak by uz byly dole :-) Cisty bike – jedine ;-)))

                0 0
                • evilzone  

                  Tak tak, samolepky sou moc komercni… Ja je z kola vsecky sundal hned po tejdu od koupeni… Nastesti byly vsechny navrchu a sli sundat. Mam ho koupeny vcelku sestaveny z kramu, ale lidi rikaj jaky sem si postavil hezky kolo.. Holt nevidej furu nalepek a nevybizi to v nich pocity komerce. Mam z toho dobrej pocit kdyz me ho takhle nekdo pochvali a i kdyz vim ze to neni pravda tak neodporuju (ale taky to nerozebiram…:-)

                  BTW: mam tam rafky Remerx Grand Rock GL 622×18 a zatim sem spokojenej. Sou tvrdý jako svině, takže když se mi povolily za jízdy 2 dráty a jezdil sem s tim po kamenitý lesní cestě 40km/h z kopce tak se ani nepřivohnul…

                  PS: co to je tam to GL?

                  0 0
            • K2  

              Mavic 221 je z mého pohledu ráfek s nejlepším poměrem kvalita x hmotnost x cena x výkon. 420g za 500 Kč. Jezdil jsem ho na V-čkách, teď ho mám na kotouči vzadu na fulu a nevím o něm. Rigida stejné hmotnosti mi vydržela 10 km, ale asi to byla (drahá) náhoda

              0 0
              • Toams  

                …kua, co vsetci trubkuju na Rigidu??? Ja mam na starom bajku na prednom Rigidu Aries uz 5 rokov, bracho tomu dava riadne kvapky na Kolibe a este som necentroval …

                0 0
              • K2  

                Teď mi praskla jedna špice v vzadu – ráfek ani já, jsme si toho nevšimli, musel mě upozornit kamarád.

                0 0
        • Daf  

          Budes-li srovnavat nejlevnejsiho Mavica s nejdrazsim Remerxem tak budou mozna na podobne urovni a i tak bych radeji vzal toho Mavica. Jinak technologie a material lepsich Mavicu je vyrazne lepsi.

          0 0
    • enjoy  

      chces rict ze rozcentrujes rafky na crossu?:-).teda znam jednoho takovyho cloveka,ale ten s tim jezdil enduro:-).

      0 0
      • Dritst  

        ..no mě to taky přijde divné a to nejezdím jak hovado. Nejdřív se to rozjíždělo jen do stran a ted už i do výšky. Na rovné asfaltce mě to trošku kope…tak si říkám dost! Ty Alexy poletí oknem. Gramáž nehoním (teda odsud posud)…Věřím, že u Maviců se platí za značku…takže podle vašich ohlasů…zatim asi spíš Remerx Eagle…hm?

        0 0
        • rock  

          Rok stará řada Remerx Eagle – žádná extrémní tuhost, ale že bych je musel centrovat po každé vyjížďce, to ne. Ovšem po cca 10 měsících začly docela protivně vrzat kalíšky v ráfku. Nějakou dobu jsem s tím různě experimentoval (čistil a pro změnu zase mazal, dotahoval či povoloval výplet), ale nikdy jsem to neodstranil na déle než 50km. Pak jsem ráfek vyhodil a koupil znovu Eagle, novější řadu. Rozdíl byl hlavně v tom, že ten nový začal vrzat už po 3 týdnech. Šel do háje, teď tam mám prachobyčejný Alex Ace19 a zatím mu nemám co vytknout. To vše zadní kolo, na předku mám GrandRock někdy z roku 2000 …

          0 0
    • spipi  

      remerxy jsou v poho – mel jsem grand rock GL a nikdy jsem ho necentroval..ted mam mavicy. jedinej rozdil je snad ve vaze, kterej je ale dost velkej=)

      0 0
    • jonti  

      Mozno by stalo za to dat spravit kvalitnejsi vyplet, nemyslim ani tak drahsie spice, ale rovnomerny a dostatocne napnuty vyplet, na zadne koleso pomoze nejaky asymetricky rafik. A k otazke, jazdim len MTB, takze so zmienenymi rafikmi skusenosti nemam.

      0 0
    • McBlacky  

      zase abychom ty mavicy nechválili příliš, moc toho nevydrží, ale mě nevydržel zatím žádnej ráfek dlouho. 221 určitě ne to je fakt slabý, 717 jedině s pekelně utaženým výpletem. Co zkusit nějaký alexy?

      0 0
      • Dritst  

        no Alexy tam právě mám…a…ehm, ne díky.Všší řady budou určitě lepší, ale nějak me to teď spiš tahne k těm Mavicům nebo Remerxům.

        0 0
        • Mark1  

          … stejně si myslím, že je vina u výpletu, ráfek toto příliš ovlivnit nemá jak … podle mě to chce pořádně přeplést a klidně ty Alexy nechat.

          0 0
      • enjoy  

        nahodou 717 jsem jeste necentroval a kolikrat vydrzi tolik ze bych se na ne ani nezlobil kdyby uz je to nebavilo.

        0 0
        • rich  

          rovnaka skusenost. cakam kedy prdnu a stale drzia bez centrovania.

          0 0
      • Pinocio  

        717 nech být, zrovná jsem si jednu koupil!:)

        0 0
    • dudek35  

      Už nevěřím Remerxu..:-( Byly dobrý jen na suchu. Rychle se opotřebují. Trocha písku a lítali z nich špony.. A to používám měkčí špalky. Ty jsem po týdnu musel čistit a vydloubávat kousky ráfku. S Mavicem a stejnýma špalkama tenhle problém není..:-))

      0 0
      • dawa  

        No já mám s Mavicem zkušenost dobrou i špatnou , na jednom biku mám X225 a ty jsou v klidu , na druhym biku mám ve předu X223 Disc a ten je taky OK ale vzadu mám XM 317 což je nástupce X221 a je nějakej divnej , všechny pláště co jsem na něj nasadil obvodově hážou (WTB Nanoraptor kevlar , IRC mythos XC Slick kevlar , Schwalbe Big Jim drát ), přitom když jsem je nasadil na ty ostatní ráfky 225 , 223 tak běžely jak vítr . Nevím asi je to nějakej vadnej kus , asi je trochu větší na průměru nebo co , nestalo se někomu něco podobnýho ?

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Bleda tvar  

      a co double wide? :D

      0 0
    • Lukin  

      Postupně jsem jezdil modely Country, Dragon a Eagle od Remerxu. Všechny jsou to ráfky z měkčího materiálu.Údajně by proto neměly praskat. Dlouho jsem na ně hledal správné špalky, aby v nich při brždění nebyly špony. S kvalitním výpletem velmi dobře drží.Nikdy s nimi nebyl problém.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Toams  

        a ake spalky si teda nasiel???

        0 0
      • Lukin  

        Trojbarevné Baradine. S tím zprohýbáním jsem se zatím nesetkal.Moc si nedokážu představit, co to znamená.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • Toams  

          a BBB si nahodou neskusal? vcelku by ma zaujimalo, jak su na tom tieto dva trojfarebne spalky, vyzeraju totiz uplne rovnako:-)

          0 0
          • Paja  

            Mam remerx country/panther ted jsem vymenil 3barevne BBB za Baradine abych mohl porovnavat, pri blizsim ohledani je jina nejen barva ale trochu i material, brzdny ucinek u obou velmi dobry, jen Baradine zatim obcas pisknou, ale zrejme se to srovna, az se trochu zajedou. Takze zatim spokojenost s obema znackama.

            0 0
            • Toams  

              … a jak iny je ten material? makksi-tvrdsi, atd.

              0 0
              • Paja  

                Oba jsou mekky, k rafkum pratelsky, spony nechytajici, jiny jsem myslel spis – baradine je takovy lesklejsi, BBB je spis matnejsi – nemyslim, ze by proto mel nektery z nich byt lepsi, ale nezda se mi, ze by to byly stejny spalky pouze s jinou barvou, jaxe se nekdy tvrdi.

                0 0
    • Peslezedirou  

      To je jak porovnávat Mercedes a Škodu Favorit......tak asi tak.........

      0 0
      • Mark1  

        Zapomínáš na poměr cena – výkon, jinak řečeno ten Mavic je značkou, je kvalitní, ale neznamená to, že Remerx nebude sloužit stejně, nicméně za poloviční cenu.

        0 0
        • K2  

          Mavic 221 stojí cca 500. KJolik stojí ty Remerxy 250? Jinak kdyjsi jsem vozil český Bayer, váhově byl nad Mavicem, ale pevností v pohodě.

          0 0
          • Mark1  

            221 od Mavic je lowend, tady bych nesrovnával, srovnání snesou vyšší modely u kterých lze mluvit o kvalitě, jinak pultovka EAGLE je někde u 350 Kč.

            0 0
            • Peslezedirou  

              221 je opravdu Lowend od Mavicu na kterém někteří výrobci končí svojí produkci :o)

              0 0
            • K2  

              Naqjdi mi lepší ráfek za 500 s váhou 440g a se slušnou výdrží. Jinak Mavic dělá i levnější ráfky

              0 0
              • Mark1  

                Remerx Eagle, ale je o 40g těžší … čili nic pro gramhoniče, ale zase stojí o 150 Kč míň.

                0 0
        • Peslezedirou  

          Nechci flame.....moje zkušenosti s ráfkama od Remexu, Rigidy nejsou dobré. Prostě jsem se vždycky vrátil k Mavicu a za něj jsem si připlatila jsem spokojenej........

          Vlastně jsem měl od Remerxu jeden ráfek , který vydržel. Už nevím jak se jménuje a jestli se pořád vyrábý. Byl profil V a stál kolem tří stovek, výběr z fůry barev.

          0 0
      • Lister  

        bych to spíš viděl na srovnání A3 a Oktávky :-)

        0 0
    • emarco  

      Remerx je podle me firma pro Ceskou republiku, protoze odpovida prumernemu ceskemu bikerovi… Pro bikera s ambicemi ma Eagle a pro normalniho cykloturistu ma Grand Rock(nevim, jestli se to jeste vyrabi).

      0 0
      • TinkTink  

        Remerx je firma, ktera nabizi naprosto dostatecny sortiment pro celou stredni a vychodni evropu. Ono je jednodussi se zamyslet, pro koho jsou vlastne ty spickove rafky urceny – pro par lidi. Pro koho jsou urceny ty low-end? Pro vetsinu…takze Remerx jde spravnou cestou a muzeme si o tom myslet co chceme :)

        Pro bikery se zavodnima ambicema nic moc nenabizi, ale ono financne je to nemusi zajimat.

        0 0
        • rb  

          Mavic sice nabizi pro lidi s ambicema ALE,220 popraskal kolem niplu,517 popraskal kolem niplu,až celkem drahy 618 drží.Tím se nechcu zastavat Remerxu,nikdy sem je neměl,ale spokojenost až s tím 618.

          0 0
          • enjoy  

            ale to neni zrovna aktualni informace ne?navic bych(ciste osobne:-)) prisuzoval pretazenym dratum.

            0 0
            • rb  

              Pravda,ale,že by mělo přetažene draty tolik lidi?Nejsem tady sam,komu 517 popraskaly :o(

              0 0
              • enjoy  

                mnoho zavodniku se snazi mit co nejtuzsi kola a utahovani dratu co to jde je celkem bezny,si myslim.

                0 0
                • TinkTink  

                  Nejenom zavodnikum to popraskalo…

                  Nicmene kdyz nebudes mi prave na tehle Mavicich fakt natvrdo draty, tak Ti ty rafky odejdou…tak si vyber…rozcentrovany a posleze nejak poskozeny nebo rozlamany :o)

                  0 0
                  • enjoy  

                    musej bejt tak akorat:-)). njn,netvrdim ze ty 517ctky kterym se to stavalo byly dobry..

                    0 0
                • wroum  

                  sem ukazkovej priklad zavodnika, kterymu popraskaly 517 :-)

                  0 0
    • Tomcat  

      No ptáš se na ptákovinu.

      Pokud centruješ po každém sešupu tak by to chtělo MTB a né crosse!

      Jinak firma Remerx a Mavic je nesrovnatelné. Cílová skupina zákazníků je trochu jiná . Něco jak rovna t Seat s BMW

      0 0
      • rock  

        Aha. Máš na mysli třeba výdrž trojkové řady ? Ta se ve statistikách německých STK pohybuje řádově okolo stého místa ze 110 hodnocených (mám na mysli věk auta cca 3–5 let, novější je trošku mladé na sledování spolehlivosti). V tomto konkrétním kritériu s ním můžeš srovnávat víceméně cokoliv …

        0 0
      • vlk  

        myslím si že není dobré porobnávat značky ale spíše konkrétní modely.Ono ty lowendy od mavicu stojí taky za houby.To že remerx má snad jen 1 či 2 typy ráfků co za něco stojí je jiná věc.Znám i značky kde mají jediný jeden typ dobrý a zbytek stojí za velké .. .

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.