• Žanek

    Mám takovej problém. Právě jsem zjistil, že moje Merida má průměr sedlovky 30,6mm. A nikde nemají nic v tomhle průměru. Pells má 30,4 nebo 30,8. Myslíte si. že by se ta 30,4 dala použít? Nebude to dělat problémy? Díky za info

    0 0
    • TinkTink  

      No kamarad tam ma Tune…taky docela dobra…presne v tom prumeru…

      0 0
    • MARIN  

      Prodavaji se vlozky na sedlovku vetsinou 27,2 do ruznych prumeru sedlovych trubek. Rozhodne nedoporucuju davat sedlovku mensiho prumeru, hrozi neustale zajizdeni do ramu a pak pretahovani sroubu nebo ubjimky na nasledne prasknuti objimky nebo poskozeni ramu.

      0 0
      • RomanH  

        Co si mysliš, že je lepší – správná sedlovka bez redukce nebo 27.2 s redukcí ? Ty redukce na mě nejdříve nepůsobily moc důvěryhodně, ale na SportLifu jsem si všiml, že většina kol (včetně renomovaných :o)) používaly právě tu redukci. Zkušenosti nemám, tak se ptám :o))

        0 0
        • MARIN  

          Osobne cim min dilu tim min potizi :-), takze bych volil vlozku az jako tu druhou moznost po spravne sedlovce.

          0 0
        • MARIN  

          Osobne cim min dilu tim min potizi :-), takze bych volil vlozku az jako tu druhou moznost po spravne sedlovce.

          0 0
    • lubos  

      urcite 30.6 ? ne 31.6 ?

      0 0
      • tomPY  

        Skús tam dat 30,8.Do Meridy by mala pasovat v pohode.Ja som mal 30,9.

        0 0
      • Žanek  

        Jo jo, 100× jsem to měřil a pak jsem zjistil, že je to na tý sedlovce dokonce vyražený :o))

        0 0
        • lubos  

          Jaky model ? Nebot HT co mam ma 27.2 a LRS ma 31.6 . Neco starsiho ?

          0 0
          • Žanek  

            je to rám Matts Speed 2000. Stejnej rám v tom roce měl ještě Comp a Special edition

            0 0
            • lubos  

              Muj je model Matts Comp 2002. Vidim, ze Merida co rok to jinej rozmer.

              0 0
    • Mamut  

      Ritchey robi Comp 30,6 a robil to Exu, ale ten nebol zahnuty. Exu sa nejak menil, neviem ci to este vyraba

      Ta Ritchey stoji cca 750Kc

      0 0
    • JD  

      Dá se to vyvložkovat plechem z cocacoly – ten má akorát 0.1mm ale jde to blbě. Mám to na rámu Leader Fox, zde výrobec i prodejec tvrdil, že rám je na sedlovku 27,2 , ve skutečnosti to má 27,5. Tak jsem tam nacpal plech a je pokoj. Nesmíte ale chtít s tím pořád hejbat nahoru dolu. Nikdy nedávejte menší sedlovku do rámu bez vyvložkování, hlavně u Al. rámů, ocel by to ještě snesla. I tak se to ale nedá pořádně utáhnout. Správně slícovaná sedlovka jde do rámu ztuha.

      Taky je možné sedlovku 30.8 přetočit na soustruhu, kdysi jsem to takhle nechal udělat. Musí se ale do zámku vyvrtat středící důlek. A stěna sedlovky aby byla alespon 2mm. Do ultralehkých to nedělat.

      Jinak to s pevností moc nenadělá. Tedy pokud nevážíte metrák a sedlovka nebude vysunutá půl metru nad rám

      0 0
      • Žanek  

        Ten soustruh mě taky napadl. Ale stále častěji uvažuju o karbonové sedlovce a tam bych s touhle metodou asi nepochodil :o))) Takže to asi vyřeší plechovka od piva (nemám rád colu). Ještě ale vyzkouším, jestli tam náhodou nepadne 30,8. Díky za tipy

        0 0
        • JD  

          No jo. do uhlí v žádném případě neštourat. Vrzni tam ten plíšek, to je vyzkoušený. šíři aspon 60mm, obvod si spočítáš. uber 3mm

          0 0
        • JD  

          Jo a bacha. Bude mít snahu zalejzat dovnitř… někdy pomůže udělat na horním okraji jakoby rantl A před nasazením ho vytvaruj a vyhlaď… …a pomáhej starším lidem…

          hodně zdaru…

          JD

          0 0
          • Žanek  

            Maminka mi žekla, že še še štalšími čižími lidmi němám bavi? a pouštět je domů, plotože šou žlí!!!Jak jim mám šakla pomáhat :o)) Dík ža pomoč!

            0 0
        • MartinXC  

          Já bych šel raději cestou profi vložky a standardního (obvyklejšího) průměru sedlovky. Na druhou stranu, čím menší průměr sedlovky, tím menší tuhost (ale nižší váha). Dobrý prodejce ti sežene oboje zaráz tak, aby to pasovalo (já koupil před rokem a něco na bikestore sedlovku i s vložkou). Sedlovky v 30,6 nebudou žádny high end, tendle průměr používal Author v r.2000 (Vision určite) a tam byla duralová Ritchey Comp. Když ale přece budeš dávat hliníkový plíšek, zkus jej (rozebiratelně) přilepit k sedlovce, bude se ti to líp montovat přes díry uvnitř rámu od horní trubky a od zadní vidle. Pokud je nemáš perfektně začištěné, tak to tam asi ani nedostaneš bez poškození plíšku.

          0 0
          • MartinXC  

            Sakra, teď jsem toho Visiona změřil a má 30,2. To jen na doplnění.

            0 0
    • Joseph de Sax  

      a když zestárne, tak se i trochu scvrkne i s tím musíš počítat…aby to nedělalo pak problémy.

      0 0
    • novas32  

      kamaradka si chce poridit kvuli problemum se zady odpruzenou sedlovku (Suntour SP8-NCX), tato ma prumer 27,2mm. stavajici sedlovku udajne zmerila, ta ma 30,2mm, pokud merila dobre. jak jsem vycetl v jinych vlaknech, da se poridit redukcni vlozka?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.