Computer s měřením nadmořské výšky

29 nepřečtených
  • LUKAS

    Poraďte cyklocomputer s měřením nadm. výšky a s přenosem a zpracováním na PC. dik

    0 0
    • BostonGeorge  

      HAC 4

      0 0
      • BostonGeorge  

        Spousta lidí tady na B-F na HAC nadává, ale já jsem s ním max. spokojený. Jediný co mi vadí je to, že musíš nadmořskou výšku kalibrovat.

        0 0
        • LUKAS  

          Myslel jsem spis „klasicky“ computer na riditka, ne hodinkovy typ…

          0 0
          • Paja  

            Ciclosport CM 436

            0 0
          • BostonGeorge  

            .. je to „hodinkový typ“, ale aby ti fungovali cyklofunkce, musíš ho na volant připnout.

            0 0
            • RD33  

              Na volantu ti je na dvě věci:) A nebo bych chtě vidět ten tvůj stroj:))

              0 0
        • náčelník  

          U všech barometrických výškoměrů je nutno kalibrovat. GPS výškoměry není nutno kalibrovat, ale zase jsou nepřesné.

          0 0
          • kolombo  

            Kecáš :-) Mám GPS etrex Vista a když padnu na nivelační bod s uvedenou výškou, tak jsem málokdy víc jak 1–2m mimo. Jinak, zadání to splňuje, výšku měří, přenos do PC možný :-)

            0 0
            • náčelník  

              Ale Vista má barometrický výškoměr, kamaráde :) http://www.navigacegps.cz/garmin.asp?…

              0 0
              • kolombo  

                Správně :-) Mám zaplou automatickou kalibraci a jedu prakticky naprosto přesně. Takže žádné starosti a přesný záznam zajištěn …

                0 0
                • náčelník  

                  Takže jsem nekecal :) Právě proto, že měření nadmořské výšky metodou GPS je nepřesné, doplňují se tyto přístroje barometrickým výškoměrem a ten je nutno kalibrovat, a? už ručně nebo automaticky.

                  0 0
                  • kolombo  

                    Jenže pod pojmem „musí kalibrovat“ si většina lidí představí nějaký úkon, ne to, že si jednou provždy nastavím „kalibrace=au­tomaticky“. Kalibrovat se u GPS Vista musí kompas, ten to samo neumí, ale výškoměr … :-) Tak dobře, kecáme oba :-D

                    0 0
                    • náčelník  

                      Ve specifikaci je napsáno toto: „Výškoměr: automatická (na GPS výšku) nebo ruční kalibrace“ Pokud se barometrický výškoměr automaticky kalibruje na výšku změřenou GPS metodou, která je změřena s chybou, potom má chybu i barometrický výškoměr. Chápu to správně?

                      0 0
                      • kolombo  

                        No, já nevím jak to dělá, ale s automatickou kalibraci se trefuje výrazně přesněji, než by odpovídalo přesnosti GPS výšky. Pokud víš kde, tak najdeš dostatek bodů, kde se dá výška ověřit a přesnost je dostatečná pro turistické využití, tj. do několika málo metrů rozdílu. Rozhodne neujíždí o 10–20m, jak by odpovídalo přesnosti GPS výšky.

                        0 0
                        • K2  

                          Já bych tu kalibraci viděl tak, že nastavíš barometrický výškoměr a ten nebude reagovat na změny tlaku pokud GPS nezaznamená změnu polohy. Možná to dokonce kontroluje GPS výškou…Chyba by v tomhle případě mohla vzniknout pouze během pohybu vlivem změny počasí…jak je to ve skutečnosti čert ví, ale výškoměry bez korekce je nutno kalibrovat cca jednou za den

                          0 0
        • pali  

          kalibrovat musis aj v lietadle

          0 0
        • K2  

          HAC4 patří k těm lepším, má celkem dobrou korekci změny tlaku. Pokud je přidělyný na kole a kolo nejede, tak si i při změnách počasí (tlaku) uchovává stejnou nadmořskou výšku a měřit začíná, až se kolo rozjede. Při nošení na ruce se dá tahle fičura vypnout. Kromě toho prý má i nějkou telpotní korekci. Ciclosport (nevím typ) od jiného kámoše se choval stejně jako moje levné hodinky s výškoměrem – při změně počasí je nutno kaliborvat (nejlépe každý den. HAC4 si držela díky svým, kalibracím držela výšku i po ránu

          0 0
        • skicool  

          Ja nenadavam max spokojen!!

          0 0
      • JosefR77  

        Ahoj, nemohl by nekdo zaslat ukazky vysledku nactenych z HAC 4 do pocitace ? Diky JosefR77

        0 0
        • Martin  

          Podívej se k Ječňákovi na stránky. Má tam grafy. Ale HAC toho umí dost. Doporučuji.

          0 0
    • Vladimír  

      mam Ciclosport CM 434, ten je bez prenosu do PC, ale mam pocit, ze existuje i model s prenosem.

      0 0
    • BB  

      bez tepaku Ciclosport CM 436M, s tepakem HAC4.

      0 0
    • adco  

      Polar S725 (S720,710).

      0 0
      • mars  

        dobry pokus az na taky drobny detail – nemeria to vysku :)

        0 0
      • LUKAS  

        ten zrovna mam :-) ale muzu te ubezpecit ze nadm. vysku nemeri.. jinak je to ale super budik-nemate ho nahodou jeste nekdo?

        0 0
    • Mamutt  

      Polar S725. Má červený čudlík a navíc skvěle vypadá.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.