• Luka

    Zdravicko. Okurkova sezona a Zireckova kritika me donutila hodit do placu otazku:

    Od nejmenovaneho padu nekdy v kvetnu se mi vidle chova trochu divne. Dofoukla jsem ji o tri „fouky“ v kazdy noze aby se mi uz nestalo ze zase pujde na doraz kov na kov. Jako chova se slusne, ale vypada takhle: http://www.lukabike.com/…p6011606.jpg http://www.lukabike.com/…p5291579.jpg A mela by vypadat takhle: http://www.lukabike.com/…p7031747.jpg Podotykam ze to je Marena MX comp 2003 85mm,je to hybrid pruzina vzduch v obou nohach.

    Bojim se, ze kdyz ji nafoukam hodne, bude necitliva… Kdyz s ni nic neudelam, tak mam funkcnich cca 4cm… poradite?

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Zmer si SAG.

      0 0
      • Luka  

        Ech fuj… to je zase co?

        0 0
        • blue  

          zanoreni vidlice pri nasednuti na kolo

          0 0
        • Pá-dlista1  

          To je tezky. S tebou :) Chodis na doraz? Je citliva? No tak co resis? Nebo si vem pumpicku a chvilku laboruj.

          0 0
        • ada  

          To je myslím „ponor“ vidlice, keď si sadneš na bika.

          Mám tohtoročnú Marušku s Etou a prefukujem ju, páč mi z nej uniká vzduch. Dve vyjížďky a je prázdná. Bublinkami vo ventilku mám potvredné, že je chyba tam, ale servisova? to budem až po lete. Takže jazdím s pumpičkou a narvem tam 3atm a je to chvíľu tvrdé a necitlivé, po 50 km je ok, na druhý deň prázdna.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            A dotahnout, pripadne vymenit ventilek jsi zkousela?

            0 0
            • ada  

              Ja? e e, rozumiem tomu ako hus pivu. :-))) Je to zložité?

              0 0
              • ada  

                Tá výmena.

                0 0
              • Pá-dlista1  

                Nektere cepicky od motoventilku maji na svem vrsku drazku, tak tim to zkus s citem dotahnout. Pripadne vysroubovat a vymenit za podobny exemplar.

                0 0
              • chobot  

                nie :) odsroubujes ten cernej bazmek a ventilek dotahnes myslim 22 klicem

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Jenom to ne probuh.

                  0 0
                  • ada  

                    Prečo nie? Už som mala ten 22kľúč v ruke.....

                    0 0
                    • chobot  

                      no on to nejni ani tak klůč..

                      0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Za prve je to 21ka a za druhy si rikala, ze ti to utika ventilkem a ne zatkou.

                      0 0
                      • chobot  

                        mysli zatka,pise ventilek :))

                        0 0
                        • chobot  

                          kua,jsem se do toho nejak zamotal,asi bych nemel tolik pracovat :)

                          0 0
                      • ada  

                        Ventilkem zrejme, ale aby som ho mohla vymontova?, musím da? dole celú tú zátku… nie? jo? hmm? resp. čím ten autovenilok vyšróbova?? Na meriďáckej pumpe je násadka, ktorú na ventilok vždy našróbujem. Šlo by to dotiahnú?, vyšróbova? ňou? A nesmejte sa, viem si seřídi? prehazku, smyk, brzdy, vymeni? lanká, ale tam moje bikezručnosti končia, no. :-)

                        0 0
                        • Luka  

                          Adi, ja se ti napriklad nesmeji, zvladam obdobne dovednosti co ty, pridavam i hbitou vymenu defektni duse, rozebrani a slozeni naboju atd, ale jsou veci, do kterych nelezu, je to vidle a stred… to jsou veci pro muzskyho co tomu rozumi :)

                          0 0
                          • ada  

                            jj, načo by sme ich potom na tom svete mali? :-)))

                            Po minuloročnej 17 dňovej dovči s novými vypletenými ráfikmi a 13 defektoch, ma už tiež defekt a lepenie nezaskočí. :-))

                            0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Promin, ze jsem dlouho neodpovidal. Az ted me pustili krece branice :)) Cetla jsi muj prispevek vyse? No kdyby ne, tak to radsi to svou nasadkou nezkousej. A zatku vysroubovavat nemusis, jestli jses si jista tim ventilkem.

                          0 0
                          • ada  

                            Som rada, že si tie krče v zdraví prežil. :-) Šetri sa, možno prídu ďaľšie.

                            Dotiahnú? to plastovou čapičkou od autoventilku? Si robíš srandu, nie? Teda, ak motoventilek-autoventilek.

                            0 0
                            • ada  

                              motoventilek rovná sa autoventilek.

                              0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Pokud je to ta spravna, tak treba i tou plastovou. Ale ocividne jsi nikdy ventilek nedotahovala a ani nevis co vlastne mas dotahovat. Dotahujes ten „vnitrek“ nikoliv tu cast co vidis z venci a ma na sobe zavit.

                              0 0
                            • mar_tin1  

                              takze: ten ventil sa da vysrobovat naprikalad pinzetou, alebo ciapockou z ventilu, ktora ma na konci zarez, ta ciapocka je kovova. kedysi boli take bezne na autach. ta uzka cast so zarezom presne sadne do ventilu a tak to vysrobujes. skontroluj tu osku s pruzinkou a tesnenim, ci nie je ohnuta a pod. pripadne to vnutro vymen, napr so starej duse… to by malo byt vsetko.

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Ta cepicka muze byt klidne i plastova.

                                0 0
                                • mar_tin1  

                                  :-) ja si pamatuju jen ty kovove. mozna se potom delali i plastove, ale to uz sem byl velkej na kradeni cepicek z ventilku aut. a na biku je bez te horni casti na dotahovani ventilku…

                                  0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    Ty se do toho jednou zamotas. I na bikovych dusich je ta cast na dotahovani a prave na bikovych byvaji cepicky plastove. To jen tak pro poradek :)

                                    0 0
                                    • mar_tin1  

                                      nemluvime jeden o koze a druhy o voze? ventilek je samozrejme stejny i na bikovych dusich. ja mluvil jen o cepickach. na biku jsenm jeste nevidel cepicku s tim vybezkem na dotahovani vnitrku ventilku. ale je mozne, ze takove jsou… jenom si pamatuju jen ty kovove z aut. cepicky. :-)

                                      0 0
                                      • Pá-dlista1  

                                        Malo jsi toho jeste videl. Jdi a divej se :))

                                        0 0
                                        • toNic  

                                          … a ze by si taky poradil, kdyz je to forum? Me by se ta kovova cepicka taky hodila, da se vubec jeste nekde sehnat? Umely hmote neverim, nehlede na to, ze ani ja jsem jeste nevidel dusi s umelou cepickou na povoleni ventilku. Asi navstevuju spatny bike shopy nebo kupuju prilis levny duse a ty se spravnou cepickou maj schovany pod pultem ;-)

                                          0 0
                                      • lubos  

                                        Jsou tam. Ale bohuzel prilis kratke. Alespon tedy na jednu moji vidlici.

                                        0 0
                              • ada  

                                Provedu. :-)

                                ďakujem za instruktáž. I Pudlistovi. :-))

                                0 0
                        • lubos  

                          Mozno, pokial je dost dlhy ten nadstavec. Ja som si ventilcek vysrouboval pinzetou. Inak nemusi byt este uplne zly, len sa v nom zaseklo tesnenie. Takze este mozes skusit uplne parkrat zatlacit aby vyslo tesnenie a nejak sa to urovnalo. Ak to teda nebolo okontrolovane rozobratim zatky. Alebo … ak si v BA, tak daj vediet , mozem ti to pozriet.

                          0 0
                          • lubos  

                            Aha, tiez by som mal poriadne citat. Takze ako pise Pa-dlista – nasadka = NIE :)

                            0 0
                  • chobot  

                    tak jsem to asi spatne pochopil…myslel jsem,ze to unika pres ten „kus“ ketrej se musi odsroubovat pro vymenu oleje.ale uz mlcim :)

                    0 0
    • kungpao  

      Zmeraj výšku oleja. Nevšimla si si či vidla z niektorej strany neurobila pod sebou „loužičku“? Ako je bike skladovaný? Nebola náhodou vidla prevrátená nohami nahore?

      0 0
      • Luka  

        no, predam to asi autorizovanymu servisu :) Ve vidli nemam prostor se hrabat (garsonka momentalne). Louzicku nikdy koleso neudelalo. Obcas se prihodi ze se kolo da nozkama hore, ale v rozumnem ramci…treba pri serizovani brzd atd. Skladujem v loznici.

        0 0
        • ota  

          nožkama nahoře je spíš prospěšné,už se tu rozebíralo,že má M. pak chvilku hladší chod.

          0 0
          • kungpao  

            Mno mne išlo o to že je možné že sa ten šrób čo je dole zospoedu vnútornej nohy povolil, ale nie natoľko aby ten olej vytiekol. Pri otočení vidlice naopak ten olej stečie „nahor“, a vzduch sa cez tú špáru dostane. Treba to skontrolova?. Mne sa to napríklad na MXC Air ECC stalo, a pritom nešlo o žiadnu vážnu poruchu. Ovšem mne aj trochu kvapkal olej

            0 0
    • Haryk  

      Mám tu samou vidlici co Ty a potkalo mě to samé „štěstí“.Můžeš dofukovat, ale za chvilku je vidlice zase bez vzduchu.V servisu si s tím poradí.Chci se ještě zeptat, jestli máš vůle na pouzdrech.

      0 0
      • TinkTink  

        A pro nas, co vidle do jinych servisu nedavame – kde je problem?

        0 0
    • davidak  

      Ta třetí fotka- to je u zdymadel u Ústí? Tam jsem nedávno byl a je to skvělý, navíc to tam je samá cyklostezka..;)

      0 0
      • Luka  

        Jojo, na zdymadlech :) Mas jednicku ze zemepisu ode me :)

        Jeli jsme tudle Praha-Usti, tak uz jsem tam trochu zdrchana :))

        0 0
    • scret  

      to Luka:promin ale s marusi ti asi neporadim,ja jezdim a vzdy jezdil indiana… ale ta treti fotka je ze zdi(y)madel:),vid?to jses mistni?nebo jen na navsteve?

      0 0
      • Luka  

        Mistni i nemistni :) Uz jsem Prazak, ale pochazim z Ulu, vseboric. Na biku jsem zacala jezdit az diky lidem v Praze a ted se vracim ke korenum :) Ale moc me usti prekvapilo, treba stezka z Litomeric az do Usti, to je parada, pekne to odsejpa, zuzo! Uz se tesim, az zase pojedeme :))

        0 0
        • scret  

          Ja mam Usti rad hlavne kvuli tem kopcum.Jesteze nebydlim nekde kde je sama placka.

          0 0
          • Luka  

            To jo. Porad to jeste objevuju, a je fakt ze hlavne podle mapy a tak nemam moc stesti na nesilnicni cesty :) Ale pracuje se na tom.

            Na usti je super, ze mas stredohori, i krushky na dosah… dat si kazdej den vyjezd z chlumce na Komarku, tak jsem nabusena jak nikdo :D

            Bohuzel, praze sice kopecky jsou, ale ze bys na 20km nastoupal 1400m to se jentak nepostesti…

            0 0
            • scret  

              jj,souhlas. kamos,kdyz bydlel v TP,tak kazdej den rano jezdil na Komarku:)) slusnej vyjezd je od staryho chlumeckyho nadrazi,cca 6km do kopce,pohodova asfaltka v lese,nic tam nejezdi,nikdo tam nechodi:),vyjedes na puli cesty mezi Adolfovem a Komarkou…Muj rekord je cca 35min. A stredohori je naprosto uzasny,Varhos­t,Nemci,Rytin­ska nebo Prucelska rokle,parada.......

              0 0
            • scret  

              PS:kdybys nekdy mela bikovou cestu do Usti,muzem nekam vyrazit…trebas jeste s nekym…Pietro­Ul atd.:)

              0 0
    • náčelník  

      Úplně mimo: Luko, tohle není Chrastava, to jsou Hejnice: http://www.lukabike.com/…p5291596.jpg

      0 0
      • Luka  

        Ja viiim, ale mam kolaps kompu a nemam jaksi jak to opravit, dekuju za upozorneni i Kolombovi, kterej mi to rekl uz pred dlouuuhou dobou :) Budu se vic snazit a opravim to :)

        0 0
    • MartinXC  

      Jsi přibrala ? :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.