• klokan

    Čau kluci, obracím se na Vás se starým a probraným problémem, ale přesto: dostal jsem dobrou cenu na kolo ROCKMACHINE LANDSLIDE, měřím 187cm a tak sem automaticky myslel na nějaký větší rám. Ale po vyzkoušení rámu velikosti 21,5" jsem z toho nebyl zrovna moc nadšenej – prostě se mi to zdálo moc velký (sedlovka vysunutá na cca 11cm). Potom jsem si vyzkoušel 19,5" a to bylo docela dobrý (sedlovka vysunutá na cca 16–17cm),jen bych vyměnil představec 100 za 120. A tak jsem se chtěl zeptat jestli někdo tak narostlej jako já, jezdil na tak malým rámu, když tabulkově mi vychází tak 21"rám. Dík a čau

    0 0
    • vlk  

      měřím asi co ty a mám rám 20,5 o RockMachi­nu.Ale bacha na to, on rockmachine docela často mění geometrii.Já mám z roku 2001.ty dnešní už jsou zase o jiných rozměrech.Mají jak jinou délku, tak i výšku i když mají stejné označení velikosti.Být tebou bych si ještě vyzkoušel tu 20,5.On to takový rozdíl od 19,5 sice zase není, ale poznat to trochu jde.

      0 0
      • klokan  

        No jo, ale oni dělaj jen 19,5" a potom až 21,5". Jinak co se týče geometrie, tak se letos dost natáhly, což mě vyhovuje.

        0 0
        • petryk  

          Já měřím 187 cm – stejně jako Ty a dlouho jsem jezdil na 19´, teď mám GT, velikost L, která je něco mezi 19´ a 20´. Myslím, že víc vysunutá sedlovka nevadí, mám raději kratší kola, takže bych já osobně určitě šel do 19,5´

          0 0
          • croscountry  

            JA mám 185 cm. Mal Som Authora 21,5´, (zdal sa mi trochu veľký, hl. v technických pasážach), teraz skladám GT. Rám mám L. Zatiaľ nemám vidlu a sedlovku. Nevieš akú dlhú sedlovku potrebujem? Myslel som 400, ale zase zbytočne veľkú nechcem kupova?. A akú máš pri svojej výške – hokejku? Vďaka

            0 0
            • hydrant  

              délka sedlovky: měl sis změřit výšku sedla od střed na starém kole…

              0 0
              • croscountry  

                No vidíš? Však som si všetky doležité rozmery odmeral. Ale chcel som ich použi? iba na nastavenie posedu. Nenapadlo ma, že podľa toho možem vlastne kupova? komponenty.

                0 0
                • hydrant  

                  no tak se k tý sedlovce snadno dopočítáš, žádná velká matematika… :-)

                  0 0
                  • croscountry  

                    Jasné. Máš pravdu. takto je to úplne jednoduché.Ešte š?astie, že to nečítal Pá-dlista. Ten by ma zese z…l

                    0 0
        • vlk  

          tak to je bezva já mám z 2001 a to byly ještě natáhlé.2003 už byly kratší.To sem rád že se zase vrátili k té delší geometrii.Také mi delší geometrie více vyhovuje.K té velikosti, tak v tom případě bych bral 19,5.

          0 0
      • petryk  

        Vlku, ta zimní fotka je focená odněkud z Kopečka? Trochu mimo rámec téhle diskuze…:)

        0 0
        • vlk  

          jo jo jak je ten kopec (místní mu říkají Ferďák) u toho domku, kde měl wolker babičku.To tam vykáceli a upravili pro posezení.

          0 0
    • hydrant  

      mám 186 a tabulkově mi vychází 20,5 palce. Volil jsem mezi 19 a 21. Projel jsem se na 19 a bylo to jak na dětským kole. 21 byla v pohodě a vzal jsem ji. Vzdálenost osa středu – vrch sedlové trubky 53 cm, vrch sedla 81 cm. Přijde mi, že máš nízko sedlo.

      0 0
    • Mamut  

      Nejde o vysku, ale o dlzku hnatov. Mam 192cm, ale ukrutne dlhe nohy. Ram 23.5", dlzka sedlovej trubky 60cm, sedlovka skoro na max. Dlzku ramu potom odvodis podla dlzky ruk (mozno aj trupu)

      0 0
      • jack  

        čau já mám 185 cm a taky jezdím rock machine a mám 20 a k tomu předstávec 130mm a zdá se mi to akorát.

        0 0
    • BlickM  

      Zdar. Měřim 188 cm. Mam GT vel. XL a musel jsem měnit sedlovku za větší ale teď naprostá spokojenost (s velikostí). Mladá má TREKa vel. 19,5 a když na něm jedu je na mě moc malý. Já osobně bych ti radil větší.

      0 0
      • Troll  

        Jaky GTcko mas? Take premyslim o GT (Avalanche 0.0), takze s 185 by mi asi mela vyhovovat stejna velikost… Chci se zkusit pres zimu podivat, co zbylo na skladech a neco vzit. Pokud to bude v me velikosti (185cm)…

        0 0
    • Phoebe  

      Jen tak na okraj. Měřím o 6cm víc než ty (tj. 193cm) a mám od Meridy HT 02, rám velikost 22 a sedlovku vysunutou 23cm – právě jsem si to změřil. Je to zvláštní, asi mám nohy jak žirafa. Když jsem seděl na bráškovým Authoru 21, tak jsem málem dostal klaustrofobii.

      0 0
    • pegal  

      Ja sem pripojim dotaz: bude mi akorat ram Trek fuel „19.5“ , kdyz merim 192 cm? Dikuju za odpovedi .. :)

      0 0
    • tomzz  

      Cau, resim podobny problem, merim 188 cm (delka nohy 84cm) a kupuji novy ram (Specialized S-Works HT) Ted mam ram 20", sedlovku vysunutou na 14cm. Novy ram se dela ve velikostech 19" a 21". Mohl by mi nekdo poradit jakou velikost mam vzit? Diky.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.